Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Crna rupa

Go down 
+39
primitive101
Athena
PEPE-Top Secret
konoko1
Chakotay
Skulptura
Daja
Hack_The_Universe
Remke
Narayana
Aurora Borealis
Michael Wittmann
Gea
Cylon
Casper
Legionar
zvezda
Dunja the tomboy
Berny_Sinara
gothic45
ThE_IMMORTAL
Cuppycake.Disaster
Zeus
Cico
Yado
silver
Kirk
arhont
mare
KaKa 22
fazan u hladnjaku
Neo
gloria_g
finga
Blizzard
Alpha
Tutankhamon
Svjetloisjena
vedran
43 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimečet vel 26, 2009 12:25 pm

atraktivno...
da bar je
[Vrh] Go down
Dunja the tomboy
Riba
Dunja the tomboy


Female
Virgo Horse
Broj postova : 123
Age : 33
Location : Deep in the woods
Registration date : 25.02.2009

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimečet vel 26, 2009 7:36 pm

Sto god da je ta rupcaga,ne bih voljela da me usisa!
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimečet vel 26, 2009 8:46 pm

Ja bih mozda i volela... ... ... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Dunja the tomboy
Riba
Dunja the tomboy


Female
Virgo Horse
Broj postova : 123
Age : 33
Location : Deep in the woods
Registration date : 25.02.2009

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimepet vel 27, 2009 12:13 pm

hmmmmmmmmm confused zasto??
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimepet vel 27, 2009 12:44 pm

iz radoznalosti valjda....
tj. meni bi to mogao biti motiv ;)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimepet vel 27, 2009 2:28 pm

gloria_g je napisao/la:
iz radoznalosti valjda....
tj. meni bi to mogao biti motiv ;)


Ako bi htjela da sila koja ti djeluje na noge bude tisućama puta veća od one koja ti djeluje na glavu samo izvoli :D

Ja ne bih htio biti rastegnut poput palačinke alien

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimepet vel 27, 2009 2:44 pm

ali tko zna što se krije iza....
:D
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimesub vel 28, 2009 1:02 am

Dunja the tomboy je napisao/la:
hmmmmmmmmm confused zasto??


Zato jer su stvari veoma retko onakve kakvim nam se čine... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Dunja the tomboy
Riba
Dunja the tomboy


Female
Virgo Horse
Broj postova : 123
Age : 33
Location : Deep in the woods
Registration date : 25.02.2009

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimened oľu 01, 2009 10:46 pm

gloria_g je napisao/la:
ali tko zna što se krije iza....
:D

samo se ti nadaj... :D
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimepon oľu 02, 2009 10:45 am

zvezda je napisao/la:

Zato jer su stvari veoma retko onakve kakvim nam se čine... *

Istina, ali sada stvarno nemamo razloga pretpostaviti da znanstvenici griješe ili da je teorija o crnim rupama pogrešna. Astrofizika je zeznuta jer nam neke stvari nisu pred nosom kao što nisu ni crne rupe (zasad), pa ako netko misli da znanost griješi ili da je nešto drugo moguće, potrebno je to, s obzirom na uvjete, dokazati isključivo znanstvenom metodom.

Ono što možemo jest nadati se iako za to nemamo temelja.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 2:55 am

Ja upravo to i radim, nadam se...
Ne pada mi na pamet da se bavim naucnim dolazivanjem, jer je predugo i prekomplikovano, a rezultat uopste ne mora biti ni relevantan ni pouzdan.
Kao primer apsurda naucnog dokazivanja - postoji nacin da se matematicki sasvim tacno dolaze da 1 + 1 nije jednako 2! Zar su potrebi dalji komentari?
A o naucnicima koji grese, pa se toga prekasno sete necu komentarisati... Nekada se lobotomija smatrala priznatom i efikasnom metodom lecenja... :( *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimeuto oľu 03, 2009 7:47 pm

zvezda je napisao/la:
Ja upravo to i radim, nadam se...
Ne pada mi na pamet da se bavim naucnim dolazivanjem, jer je predugo i prekomplikovano, a rezultat uopste ne mora biti ni relevantan ni pouzdan.

Mislim da je taj rezultat i dalje puno više pouzdan od vjerovanja na slijepo. Što ti misliš?

Citat :
Kao primer apsurda naucnog dokazivanja - postoji nacin da se matematicki sasvim tacno dolaze da 1 + 1 nije jednako 2!

Ovisi u kojem sustavu, pod kojim uvjetima i na koji način. Kao funkcija sljedbenika kod prirodnih brojeva 1+1 je isključivo 2, bez iznimaka, a sada ovisi što i kako se gleda. Filozofijom se dolazi da 1+1 jest nepoznat rezultat, ali sada je riječ o striktnoj matematici.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimesri oľu 04, 2009 10:41 pm

Postoji striktno matematicki dokaz, moj profesor ga je izvodio !
Ogroman je ali vodi dotle da 1 i 1 nisu 2.

Licno, mislim da ne verujem nauci nista vise nego svom osecaju i svojoj intuiciji.
Bas suprotno. *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimečet oľu 05, 2009 2:18 am

zvezda je napisao/la:

Licno, mislim da ne verujem nauci nista vise nego svom osecaju i svojoj intuiciji.
Bas suprotno. *

Drugim riječima više bi vjerovala svojem mišljenju kako je neki novootkriveni bijeli patuljak temperature od oko 10 000 K, a ne znanosti koja bi argumentirala na temelju promatranja i iskustva da je temperatura na njemu oko 100 000 K?

U vezi crne rupe su poprilično čvrsti temelji bazirani na znanju gravitacije. Doista, ti vjeruj svojoj intuiciji da je crna rupa prolaz i da je bezopasna, ja ću pak više vjerovati znanstvenim ''dokazima'' koji su veoma čvrsti u ovom slučaju. Inače, mislim da je prevelika vjera u intuiciju prelakomislena stvar.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimepet oľu 06, 2009 1:20 pm

mislim da trebamo spojiti intiuciju, osjećaje, znanje, iskustvo, istraživanje, znanost....
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimepet oľu 06, 2009 4:23 pm

Naravno. Kvalitetna znanost i jest ona sa intuicijom, osjećajima i još ponekim subjektivnim faktorima.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimened oľu 08, 2009 3:34 am

Mislim da uopšte neću pokušavati da pogodim temperaturu nikakvih belih patuljaka ni crvenih džinova...
Ako se nađemo u blizini crne rupe, mislim da će se meni moje verovanje mnogo više isplatiti... :)
Teorija kvanta je ovih dana nešto najbliže istinitoj sveobuhvatnoj teoriji svemira... a onaj ko nju pokuša shvatiti samo upotrebom common sens-a i naučne metodologije samo će pipati po mraku... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Casper
Dinosaur
Casper


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 305
Age : 46
Location : Croatia
Registration date : 10.02.2009

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimened oľu 08, 2009 10:58 am

Za crne rupe kažu da su koljevke novih zvijeda.
Tako sam čuo na National Geographicu kad su o tome govorili.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimened oľu 08, 2009 3:41 pm

@Zvezda...mislim da kuzim tvoje razmisljanje i cini mi se da proizlazi iz 'razocarenja' ili da tako kazem 'dokaza' kako su znanstvenici cesto 'u krivu'...npr. prvo se smatralo kako je grejp izrazito korisno voce i odlican antioksidans te time potpuno pozeljan i zdrav da bi nedavno otkrili kako navodno povecava mogucnost raka dojke. A sutra mozda otkriju kako ipak ne povecava tu mogucnost nego nesto trece.
Ipak...znanost je otkrila i dokazala puno toga sto upravo jeste tako u nasem trenutnom svijetu. Zakoni koji su potpuno primjenjivi. Mozda mi ne vidimo citavu sliku. Mozda ne vidimo da su ti zakoni nusprodukt neceg vecega, ali to ne mjenja cinjenicu da za nas vrijede.
Isto tako znanost je orudje jednako vazno kao i vjera/intuicija i obratno.
Zakoni fizike u nasem Svemiru vrijede...istina, oni se mogu siriti i nadogradjivati ali vrijede...
Pa tako znanost nudi vise opcija i kada su Crne rupe u pitanju. Jedna je upravo takva da kaze da mi mozda zivimo u jednoj Crnoj rupi. Sto bi onda bilo ono sto mi odavde (iz nase C.R.) nazivamo Crnim rupama...mozda izlaz iz ove nase?

Hocu reci da se ljudi mogu razocarati u znanost ili u intuiciju ali je ne mogu (ili ne bi smjeli) iskljuciti.

Jednostavno, ako uzmemo primjer znanstvenog proucavanja Svemira naspram intuitivnog zakljucivanja...kako to podijeliti? Kako se usuditi 'odbaciti' znanost kada ne poznajemo njenu sirinu i sve sto nudi, a nudi mnogo.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimened oľu 08, 2009 4:16 pm

zvezda je napisao/la:
Mislim da uopšte neću pokušavati da pogodim temperaturu nikakvih belih patuljaka ni crvenih džinova...

Nije bit u primjeru, nego poanti primjera. Govoriš da bi radije vjerovala sebi u vezi crnih rupa nego znanosti. Dakle, nadovežimo primjer na to. Kada bi vidla nekog crvenog superdiva u daljini, radije bi vjerovala sebi kako je taj superdiv površinske temperature do recimo 20 stupnjeva te da je pogodan za život nego znanosti koja zna dokazati i argumentirati da je temp. na njemu barem 3000°C...

Citat :
Ako se nađemo u blizini crne rupe, mislim da će se meni moje verovanje mnogo više isplatiti... Crna rupa - Page 5 158397

Vjeruj ti šta hoćeš, što se mene tiče vjeruj u to kako ćeš poletjeti da se baciš sa zgrade, ja ću ipak vjerovati znanosti koja je dokazala gravitaciju i njeno djelovanje. Ne znači da si u krivu, ali je previše argumenata protiv tvoje vjere.

Mislim, mogu ja vjerovati u to da nam po noći dolazi rozi jednorog ubaciti snove u glavu i da zbog toga sanjamo, ili da u središtu Zemlje postoji mega-psiho razvijeni vanzemaljac koji upravlja našim mislima...
[Vrh] Go down
Casper
Dinosaur
Casper


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 305
Age : 46
Location : Croatia
Registration date : 10.02.2009

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimened oľu 08, 2009 10:14 pm

To nije moje razmišljanje to je razmišljanje drugih, ja sam samo citirao.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimepon oľu 09, 2009 11:31 am

Casper je napisao/la:
To nije moje razmišljanje to je razmišljanje drugih, ja sam samo citirao.
Pa, da...to sto si bio napisao je trenuta znanstvena (pred)postavka :)

A sto ti mislis...sto bi moglo biti miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Casper
Dinosaur
Casper


Male
Scorpio Snake
Broj postova : 305
Age : 46
Location : Croatia
Registration date : 10.02.2009

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimepon oľu 09, 2009 2:57 pm

iskreno rečeno nemam neku svoju teoriju, uglavnom neki zakoni fizike u svemiru jesu
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimesri oľu 11, 2009 12:54 am

Svako veruje ono što želi da veruje, baš kao što svako vidi ono što želi da vidi.
Stvarnost smatram mnogo više subjektivnom nego objektivnom.
Ovo je samo moje mišljenje. *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitimesri oľu 11, 2009 11:53 am

Nasa stvarnost je nuzno subjektivna (mozda izuzev prosvijetljenim pojedincima) zato i jeste nasa...ali ona se nalazi unutar objektivnosti koju mozemo vise ili manje spoznati...
Zelimo li spoznati objektivnost? Da li je to moguce iz nase perspektive i ovog zivota? Ako je moguce, u kolikoj mjeri???

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Crna rupa - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Crna rupa
[Vrh] 
Stranica 5 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Crna magija
» Crna magija
» Crna strana Olimpijskih igara

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: