Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Visak i rašlje

Go down 
+15
Skulptura
MoW
Novus ordo seclorum
zvezda
Blizzard
Narayana
Berny_Sinara
Hexenkind
Gea
maya
Alpha
Svjetloisjena
Flamezar
LarusArg
cmcool
19 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimepon sij 06, 2014 5:22 pm

Alpha je napisao/la:
Čitala sam da prije svakog korištenja treba tražiti visak da odredi koji je smjer "da" koji "ne". Ili možemo sami odrediti ali onda opet provjeriti s viskom.


Samo prvi put odrediš smjer za DA/NE. Kod većine ljudi je to okretaji, a kod nekih je lijevo desno, gore dolje.
Onda ga programiraš i od tada bi stalno trebao davati točne odgovore.

Alpha je napisao/la:

Mislim da neki ljudi preko viska uistinu mogu doći do nekih odgovora ali da većina ljudi utječe na visak tako da ga nesvjesno vrti u nekom smijeru.

Svi ljudi imaju potencijal za radiesteziju, doduše neki više, a neki manje.
Ako se oslobodi čovjek autosugestija, visak čak i kaže tvoj potencijal prema jednoj skali.
Neko sam vrijeme koristio neprogramirani visak (i davao je prilično dobre rezultate), a prije par dana sam ga programirao i od tada su rezultati 95%.
Prva stranica ove teme daje jako dobre stvari i takvo nešto sam pročitao i na službenim stranicama Hrvatskog radiestezijskog društva.

[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimepon sij 06, 2014 8:31 pm

Alpha je napisao/la:

Mislim da neki ljudi preko viska uistinu mogu doći do nekih odgovora ali da većina ljudi utječe na visak tako da ga nesvjesno vrti u nekom smijeru.

Što se tiče odgovora na globalnim razinama predpostavljam da je teško doći do jednoznačnog odgovora jer postoji previše uzročno-posljedičnih veza koje dovode do traženog rezultata. Nije isto tražiti viskom izgubljene ključeve koji miruju na jednom mjestu i male su šanse da se maknu s tog mjesta i određivanje npr. prekida veze dvoje ljudi što ima daleko više parametara nego ovo prvo.

Koliko sam ja shvatio ovdje nema nikakvih "magičnih sila" nego upravo naša podsvjest upravlja viskom jer navodno su svi odgovori u našoj podsvjesti. Također sam shvatio da u biti programiranje viska nije programiranje viska nego programiranje sebe, znači da podsvjesno upravljamo viskom i na taj način si odgovaramo na vlastita pitanja. Pročitao sam da je glupo visak koristiti u svrhu proricanja i da ga je najbolje koristiti u donošenju važnih odluka, u rješavanju nekih problema i tome slično. Visak navodno ne zna kada će ljudi imati prvi susret sa vanzemaljcima, ali zna da li je neka naša odluka ispravna ili ne.

Zanimljivo je i da se umjesto viska može koristiti bilo koji "alat" pomoću kojega možemo na jednostavan način postavljati pitanja.

Živi bili pa vidjeli :P

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimeuto sij 07, 2014 1:09 pm

Da, smatra se da naša podsvjest daje odgovore na neka pitanja ali na neka druga ne može dati ili mi ne smatramo da je tako nešto moguće. Npr. visak može dati odgovor da li je netko bolestan i na kojem mjestu na tijelu. Tehnički mi to ne možemo znat ni podsvjesno. Odgovor se može tražiti u kolektivnoj svijesti. Na taj način tj. iz tog izvora mogu potjecati i ostali odgovori.

Kao visak se može koristiti igla, prsten, ključevi...gotovo bilo šta metalnog obješeno na konop ili lančić.

Jesi probao kad radit šta s viskom?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimeuto sij 07, 2014 1:35 pm

Alpha je napisao/la:

Jesi probao kad radit šta s viskom?

Ta podsvijest je samo stručni naziv za ono što mi nazivamo astralom.
Kako misliš probao raditi? Pa rekao sam da svaki dan ispitujem neka pitanja.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimeuto sij 07, 2014 1:42 pm

Pitala sam Skulpa. Ti si rekao da si radio s viskom. Predlažem ti da ponešto o tome i pročitaš.

Podsvjest nije stručni naziv za astral nego je to naziv za dio informacija koje posjedujemo a nismo u stanju istima pristupiti svjesno. Npr. dogodi ti se nešto u djetinjstvu što s vremenom zaboraviš, dakle, ne sjećaš se toga svjesno. Ipak taj događaj uzrokuje neke posljedice jer se tijelo podsvjesno sjeća događaja.

Astral bi bilo nešto drugo što je teže definirati.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimeuto sij 07, 2014 3:43 pm

Alpha je napisao/la:

Kao visak se može koristiti igla, prsten, ključevi...gotovo bilo šta metalnog obješeno na konop ili lančić.

Jesi probao kad radit šta s viskom?

Nisam još probao ali najvjerojatnije hoću, za sada samo čitam o tome. Bitno mi je da se može koristiti bilo kakav metalni predmet a ne neki posebni visak. Trenutno pokušavam shvatiti osnove koje su izgleda vrlo jednostavne tako da je možda najbolje probati i vidjeti kako će to funkcionirati. Jedino što me za sada zbunjuje je to programiranje, ali najprije bi ja njega pokušao nagovoriti da se "sam" ljulja u smjeru DA ili NE. No svejedno me zanima da li mu mogu postavljati pitanja dok nema programa?

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimeuto sij 07, 2014 6:44 pm

Prvo ga možeš pitati ovako: "da li se ja zovem (tvoje pravo ime)?". On će ti pokazati jednu kretnju. E ta kretnja koju ti je pokazao je kretnja za odgovor DA. Onda ga pitaj ovako nešto: "da li sam star 500 godina?" On će ti pokazati kretnju za NE, osim ako nisi zbilja toliko star heheh.

Inače evo jedna skripta pdf formata.
http://www.radiestezija.hr/Portals/0/Download/Zelite_li_postati_radiestezist.pdf
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimečet sij 23, 2014 4:27 pm

Moj visak je pokvaren. Običan šarafić M6x25 koji visi na koncu. Imam nacrtan klasični dijagram sa smjerom "da", "ne" i "spreman za pitanje" koji pomaže početnicima da se ne zbunjuju. Tutorijal govori da zaljuljam visak u smjeru "da" i kažem mu da se sam nastavi ljuljati u tom smjeru bez moje pomoći. Nekoliko puta mi je uspjelo, čak mi je uspjelo da se visak bez moje pomoći prebaci sa smjera "da" na smjer "ne" u smjeru suprotnom od kazaljke na satu i obrnuto. Pošto je postupak potrebno ponavljati nekoliko puta, ustanovio sam da nenamjerno pomičem visak tamo gdje želim da bude.

Uglavnom, zanima me kako mogu znati da li visak pomiče moja podsvijest ili ga ja nenamjerno pomičem u smjeru u kojem želim, i da li uopće postoji razlika? Također, ako malo bolje pripazim da prstima kojima držim konac ne upravljam viskom, on će se svaki put prestati ljuljati niti će mijenjati smjer na moju naredbu.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimečet sij 23, 2014 5:38 pm

Ja to radim na način da se dobro uvjerim da neću dobiti ništa ako "fejkam" odgovore, pokušam odbaciti želje i tada dobro radi.

Inače probaj umjesto njihanja i govorenja da se nastavi gibati jednostavno stati s viskom i pitati:
da li se zovem "-------"? To što ti pokaže je smjer za da.
Probaj raditi eksperimente, neka ti netko sakrije nešto, ili slično.

Ima inače jedan dijagram na kojemu pišu jačine radiestezijskih potencijala. Ako pitaš "koji je moj radiestezijski potencijal?", visak se njiše prema jednom dijelu dijagrama.
Taj dijagram je u onom pdf formatu koji je na linku iznad tvog posta.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimened sij 26, 2014 11:18 pm

@Skulp... :D nije pokvaren. Visak često pomičemo sami, malim nesvjesnim pokretima u smijeru u kojem želimo :) U principu, stvar je u vježbi. Ako sumnjaš u sebe ili želiš neki odgovor ili se bojiš nekog odgovora ili uopće ne vjeruješ da možeš dobit odgovor i sl. onda je velika šansa da ćeš sam nesvjesno pomicat visak u nekom smjeru koji želiš. Npr. ako sumnjaš da ta tehnika uopće funkcionira vjerojatno ćeš dobivat krive odgovore koji će ti dokazati da si u pravu jer podsvjesno i smatraš da si u pravu :)
Ipak, nekim ljudima zbilja funkcionira što su dokazali npr. pronalaskom vodene žile u zemlji.
Nisu svi za ovu tehniku. Kako bilo važno je uvijek biti svjestan podsvjesti :D Dobro je svaki put pitati visak da ti kaže koji smjer će biti za DA a koji za NE. Imaš zgodnu malu knjižicu od Hasanpašića o tome.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimeuto sij 28, 2014 2:00 pm

Alpha je napisao/la:

Visak često pomičemo sami, malim nesvjesnim pokretima u smijeru u kojem želimo

Da li je to normalno ili moram pripaziti da nemam te nesvjesne pokrete?

Alpha je napisao/la:

Ako sumnjaš u sebe ili želiš neki odgovor ili se bojiš nekog odgovora ili uopće ne vjeruješ da možeš dobit odgovor i sl. onda je velika šansa da ćeš sam nesvjesno pomicat visak u nekom smjeru koji želiš. Npr. ako sumnjaš da ta tehnika uopće funkcionira vjerojatno ćeš dobivat krive odgovore koji će ti dokazati da si u pravu jer podsvjesno i smatraš da si u pravu

Upravo suprotno. Mislim da bi to moglo fukcionirati do određene granice i vjerujem da bi mogao dobiti odgovore na neka svojstvena pitanja. Mislim da bi za početak to bilo dovoljno i da bi visak trebao funkcionirati iako nisam siguran u postojanje kolektivne svijesti, no odgovore iz tog izvora ne bi niti tražio.

Nisam uspio pronaći besplatnu knjigu od tog Hansaplastića u pdf formatu, a bojim se da me grom ne pogodi ako uđem u knjižnicu zubi 
Ali nadam se da netko ovdje može odogovoriti na par pitanjca koje imam.

1. Na kojoj udaljenosti držite konopac od viska? Čak sam se potrudio i nacrtati svoje pitanje da ne bi bilo nejasnoća. Usput, ovaj Paint se neopravdano zove 'Paint' pošto je u njemu izrazito traljavo bilo što nacrtati, čak sam u jednom trenutku htio to vlastoručno nacrtati, uslikati i postaviti ovdje, ali činilo se kao previše posla i krajnji rezultat ne bi bio toliko profesionalan poput ovog remek-djela.

Uglavnom, evo pitanja:
Visak i rašlje - Page 5 So6zgz

2. Drugo pitanje je, s obzirom na tu udaljenost, koliko bi visku trebalo vremena da pokaže odgovor od trenutka postavljanja pitanja?
3. I zadnje pitanje je u što gledate dok radite sa viskom, da li postoji neki određeni smjer gledanja ili mogu gledati TV dok čekam odgovor?  8)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimeuto sij 28, 2014 3:31 pm

1. Dosta dobro je 15 cm, i možeš čak pitati visak "da li držim na dobroj udaljenosti?"
2. Moj visak ima 480 grama i uzicu od 15 cm i jako brzo pokazuje odgovor.
3. Ja obično gledam visak, ali mislim da možeš ti i naokolo gledati isto
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimečet sij 30, 2014 3:08 pm

@Skulp...mislim da ne možeš pripazit na nesvjesne pokrete jer bi se u tom slučaju zvali svjesni zubi U principu je stvar vježbe pa postavljaš neka jednostavnija pitanja dok ne dobiješ osjećaj za visak i njegovu vrtnju.

1. Duljina na kojoj visak visi je obično oko 15-20 cm. Meni je to najbolja duljina ali ti si pronađi neku koja tebi odgovara. Može biti i dulja i kraća. Recimo ljudi znaju pitati visak za spol djeteta ali onda to rade tako da ga drže iznad unutarnje strane zapešća osobe za koju se pita. Naravno da je tada visak na duljini od 10-ak cm.
Za Paint se u potpunosti slažem. :P

2. Možda par sekundi.

3. Nećeš baš gledat TV kad sve traje par minuta (dok se malo smiriš, postaviš jasno pitanje i dobiješ odgovor) :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
BastSekhmet
Prašina
BastSekhmet


Female
Scorpio Horse
Broj postova : 7
Age : 33
Registration date : 16.04.2014

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimesri tra 16, 2014 4:10 pm

Imam problem.Moj visak se stalno vrti u istom smjeru kakvo god pitanje bilo, kad postavljam pitanje dali visak tad visi na špagi ili da ga držim pa pustim ili kako, kako ga pokrenuti?
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimesri tra 16, 2014 8:11 pm

Visak bi se trebao programirati i tako bi davao manje više točne odgovore. Meni je davao točne odgovore i bez programiranja, a nakon programiranja postao je nešto točniji.

evo ti link pa na njemu pročitaj malo više:
http://www.radiestezija.hr/Portals/0/Download/Zelite_li_postati_radiestezist.pdf

[Vrh] Go down
BastSekhmet
Prašina
BastSekhmet


Female
Scorpio Horse
Broj postova : 7
Age : 33
Registration date : 16.04.2014

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimečet tra 17, 2014 12:21 pm

Hvala  miga 
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimečet tra 17, 2014 12:27 pm

nema na čemu  miga 
[Vrh] Go down
Skywatcher
Stanica
Skywatcher


Male
Aries Dragon
Broj postova : 18
Age : 36
Registration date : 25.04.2009

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimepet stu 07, 2014 1:37 am

Pozdrav, imam nekoliko visaka, pa me zanima ako bi mi netko mogao reci kakvi su to visci, kako se zovu i koliko otprilike vrijede.
[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/v2/xq90/538/utJ2Zi.jpg][/IMG]
I ako netko zna sta je ovo bio bih mu vrlo zahvalan

[IMG=https://2img.net/r/ihimizer/v2/xq90/903/MNi3Da.jpg][/IMG]


Zadnja promjena: Skywatcher; pet stu 07, 2014 12:53 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimepet stu 07, 2014 10:21 am

Neznam zašto, ali ne vidim ni jednu sliku?
[Vrh] Go down
Skywatcher
Stanica
Skywatcher


Male
Aries Dragon
Broj postova : 18
Age : 36
Registration date : 25.04.2009

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimepet stu 07, 2014 12:53 pm

Evo probao sam popraviti
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimepet stu 07, 2014 1:14 pm

Wow, stvarno su prekrasni. Moj je onako prilično "seljački", ipak je za građevinu bio napravljen.
Neznam kako se nazivaju pojedini tipovi visaka, ali mislim da ovi s prstenima se zovu "egipatski", ali nisam siguran. Neznam ni zašto bi ti to bilo važno.
Po boji se čine da su od nekakve mjedi, dok ovi kristalni su vjerojatno od kvarca (i to lijepog ako je to zbilja kvarc).

Ovo drugo izgleda kao nekakav čarobni štap, haha. Stvarno neznam što bi to bilo, ali je jako lijepo. Od kuda ti to?

[Vrh] Go down
Skywatcher
Stanica
Skywatcher


Male
Aries Dragon
Broj postova : 18
Age : 36
Registration date : 25.04.2009

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimeuto stu 11, 2014 12:31 am

Nasljedio od bake, bavila se time
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimeuto stu 11, 2014 9:42 am

To se zove radiestezija inače. Da li ti je baka viskala za ljude da im traži vodu, štetna zračenja i slično ili je koristila visak za odgovaranje na pitanja?
[Vrh] Go down
Skywatcher
Stanica
Skywatcher


Male
Aries Dragon
Broj postova : 18
Age : 36
Registration date : 25.04.2009

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimeuto stu 25, 2014 3:32 pm

Mislim da za zracenja cisto sumnjam da je odgovarala na pitanja hehe
[Vrh] Go down
bodhisattva
Žaba
bodhisattva


Male
Pisces Goat
Broj postova : 273
Age : 57
Registration date : 15.12.2016

Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitimesub oľu 04, 2017 12:44 pm

Treba razumjeti da je čovjek materijalizirana vibracija između neba i zemlje i kao takva vibracija mora imati senzore koji če loviti vibracije u svakom trenutku da bi se sinkronizirao sa vibracijama oko sebe najbitnije sa vibracijama iz svemira i vibracijama zemlje. Kao takvo vibraciono biće ima antene koje love sve vibracije i senzore koji ih očituju u polju.
Svi ih mi ljudi imamo i posjedujemo moć u njihovom očitavanju.
Visak i rašlje su samo pojačala prijemnika koji provodi vibracije do ljudskog tijela radi lakšeg očitavanja.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Visak i rašlje - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Visak i rašlje   Visak i rašlje - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Visak i rašlje
[Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: