Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Čovjek koji je hodao po Mjesecu

Go down 
+14
Remke
PEPE-Top Secret
argonian
Aleksandar Veliki
Legionar
Alpha
Groinx
vedran
Blizzard
Cico
silver
floridana
Jaykof
Svjetloisjena
18 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimesub sij 10, 2009 6:59 pm

A jel imamo dovoljno dobru aparaturu sa valjanom razlucivosti da bi se moglo ovo sto Vedran kaze?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimesub sij 10, 2009 7:01 pm

Primjetiti zastava na Mjesecu - ne. Ako je proizveden neki superjaki superdobar novi teleskop za koji ne znam, tada se ispričavam.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimesub sij 10, 2009 7:05 pm

Aha...ok, thx na odgovoru hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimesub sij 10, 2009 7:07 pm

Ja baš kupujem novi teleskop.
Ajme, što prodaju u supermarketima!
Teleskope s nabrijanim povečanjem, i baš kako je Procyion rekao, sičušnom rezolucijom. I još pokazuju one nevjerojatne slike planeta i zvijezda!

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimesub sij 10, 2009 7:25 pm

Pazi na debljinu teleskopa, što deblji, to bolje. Tako će prikupljati više svjetlosti i bit će bolja slika na većim povećanjima, inače se ništa neće vidjeti.
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimesub sij 10, 2009 7:25 pm

Procyon je napisao/la:
Primjetiti zastava na Mjesecu - ne. Ako je proizveden neki superjaki superdobar novi teleskop za koji ne znam, tada se ispričavam.

Ne treba se zastava viditi, ali nije samo zastava ostala kad su ljudi otišli. Ostalo je valjda još i neko glomaznije smeće. conf1
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimened sij 11, 2009 6:49 pm

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Procyon je napisao/la:
Primjetiti zastava na Mjesecu - ne. Ako je proizveden neki superjaki superdobar novi teleskop za koji ne znam, tada se ispričavam.

Ne treba se zastava viditi, ali nije samo zastava ostala kad su ljudi otišli. Ostalo je valjda još i neko glomaznije smeće. conf1


ma to je sve premalo

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
argonian
Višestanični organizam
argonian


Male
Cancer Tiger
Broj postova : 40
Age : 37
Registration date : 10.07.2009

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimepet srp 10, 2009 7:01 pm

samo da vam kažem da je ne možete vidjeti sve i da hoćete jer je apollo sletio na tamnu stranu mjeseca koja je uvijek okrenuta od zemlje :)
imate to u ovoj temi https://ce-4.forumotion.com/astronomija-i-misterije-svemira-f31/mjesec-t273.htm

Citat :
Plimne sile Zemlje su Mjesec s vremenom toliko usporila da se njegova okretna brzina prilagodila njegovoj vremenskoj stazi. To znači da se Mjesec okrene samo jedanput oko svoje osi u toku okretanja oko Zemlje Zbog toga se sa Zemlje može vidjeti samo jedna strana Mjeseca.
[Vrh] Go down
PEPE-Top Secret
Žaba
PEPE-Top Secret


Male
Gemini Broj postova : 229
Location : Na kraju svemira...
Registration date : 10.12.2008

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 4:10 am

U jebote, skoro sam zaboravija. Idem rezervirati kartu za suthle za zabavu 2013 i idem do brata da mi dade ronilačku opremu. Bude ona ok, 3 boce kisika i kompresor za punjenje, jedno odjelo, patike i to standardno, a na glavu bum uzel akvari s tržnice i natakal na cijevi s bocama i nabil na glavu pa put pod noge. Nadan se samo da staje i kod šibenika ili bar kod zg jer mi se baš neda usto plačat kartu za avion do floride, pa nebi da im je teško stati i pokupit me. Jate ljudi bog moram se ič spremat iman još samo 4 godine jbt samo fali da zakasnim...
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 10:17 am

ma nemozes stic nema teorije samo 4 godine uhhh =)
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 2:57 pm

argonian je napisao/la:
samo da vam kažem da je ne možete vidjeti sve i da hoćete jer je apollo sletio na tamnu stranu mjeseca koja je uvijek okrenuta od zemlje :)
imate to u ovoj temi https://ce-4.forumotion.com/astronomija-i-misterije-svemira-f31/mjesec-t273.htm

Citat :
Plimne sile Zemlje su Mjesec s vremenom toliko usporila da se njegova okretna brzina prilagodila njegovoj vremenskoj stazi. To znači da se Mjesec okrene samo jedanput oko svoje osi u toku okretanja oko Zemlje Zbog toga se sa Zemlje može vidjeti samo jedna strana Mjeseca.

ja sam mislio da je apollo sletio na ovu stranu mjeseca koja je okrenuta prema nama jer koliko sam ja skuzio kad si na onoj drugoj strani onda nema signala za recimo radio a oni su imali prenos u zivo tako da....
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 3:09 pm

I meni se čini da se sve dešavalo na svetloj strani Meseca, mislim da na tamnu nikada nismo kročili... Stvarno, kako bi išta videli tamo i napravili one snimke... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 3:49 pm

Mjesec se okreće oko svoje osi i svaka njegova strana je osvijetljena Suncem, s tim da je njegova suprotna strana koju nikad ne vidimo zapravo i više osvijetljena od strane koja je okrenuta nama jer nije podložna pomrčini sa Zemljinom sjenom.
[Vrh] Go down
mariod
Prašina
mariod


Male
Aries Horse
Broj postova : 5
Age : 46
Registration date : 25.12.2008

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 11:16 pm

zanimljiv grafit koji sam negdje vidio je glasio otprilike ovako "jedini dokaz da ameri nikad nisu bili na mjesecu je da do sad nisu snimili niti jedan film SAMO o tome"... mase
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimesri srp 22, 2009 12:24 am

Da, ta njihova manija snimanja filmova...
Meni je opet sladak onaj stih iz Californication:
The Space may be the final fronteer, but it's made in a Hollywood basement...
*

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Greed
Višestanični organizam
Greed


Male
Virgo Horse
Broj postova : 90
Age : 33
Location : Vinkovci
Registration date : 16.07.2009

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimesri srp 22, 2009 5:46 am

hm, bili su i think
puno je rupa, istina, tipa te zvijezde, zastava koja leluja na mjesecu, cak i sjene kojih je vise bilo mislim
al opet, fejkat tak nes? sumnjam...
zasto vise ne idu? zasto bi? jebeno skupo, a nis ne dobiju
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimesri srp 22, 2009 10:42 am

pa da, kako moze zastava lelujat na mjesecu, ako tamo nema vjetrova??? i vidio sam sliku, trag cipele astronauta u pijesku koji se nije obriso jer nema vjetrova, ako su bili ukupno 6 puta na mjesecu, a mozda samo 5, onda taj trag nemora bit od amerikanaca
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitimesri srp 22, 2009 11:35 am

Zvijezde se ne vide zato jer je mjesečeva površina svijetla pa to zahtjeva kratku ekspoziciju, a zbog kratke ekspozicije se nemogu "uhvatiti" zvijezde na nebu.

Zastava se viori zato jer pri postavljanju zastave ona je primila određenu količinu gibanja. Kako nije bilo zraka da ostvari trenje zastava se nije mogla zaustaviti. Jednostavno vrijedi zakon očuvanja energije i impulsa. Nemojmo zaboraviti da zastava na Mjesecu ne može samostalno stajati, pa se ona nataknula na dodatnu prečkicu da ju drži, a ta prečkica se drma dok postavljaš zastavu. Možete i to doma provjeriti, napravite stup, savitljivu prečkicu, te na nju stavite nešto teže (ne preteško) i promatrajte što će se događati pri 0 vjetra.

Mjesečeva površina je jako svjetla dok je obasjana Suncem, ne moram ni reći da zapravo refleksija svjetlosti od brda može napraviti dodatnu sjenu. No stvar je i samog terena. Evo jednog terena gdje sjene nisu pod istim kutem, baš zato jer teren nije ravan. To možete sami provjeriti kod kuće.

Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Tree-hill-3
[Vrh] Go down
Sponsored content





Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Čovjek koji je hodao po Mjesecu   Čovjek koji je hodao po Mjesecu - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Čovjek koji je hodao po Mjesecu
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» LHC na Mjesecu
» Sukob na mjesecu
» Na Mjesecu ima vode!

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: