Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Pokreće li novac svijet u kojem živimo?

Go down 
+13
Chakotay
Tornado
Gea
Blizzard
Berny_Sinara
josip21
Konspirator
Absynthia
userNejm
Alpha
floridana
Legionar
Svjetloisjena
17 posters
Go to page : 1, 2  Next

Pokreće li novac svijet u kojem živimo?
Da
Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_vote_lcap86%Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_vote_rcap
 86% [ 24 ]
Ne
Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_vote_lcap0%Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Djelomično
Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_vote_lcap14%Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_vote_rcap
 14% [ 4 ]
Ne znam
Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_vote_lcap0%Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Koga briga, glavno da se živi
Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_vote_lcap0%Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ukupno glasova : 28
 

Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimened stu 09, 2008 3:06 am

U velikoj mjeri da, trenutno je to izvan svake sumnje. Većina nas robuje bankama koje nas deru nudeći kratkoročne kredite za kupnju uglavnom ne baš jako potrebnih stvari i usluga.

Legionar je u jednom svom postu pokrenuo pitanje sistema bez novca. Pa da vidimo što mislite - može li svijet funkcionirati bez novca.

Osobno mislim da može, ako se samo uspijemo dogovoriti i biti manje pohlepni...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimened stu 09, 2008 3:41 am

super topic ides

Zanimaju me jako tuđa mišljenja, zatim ću reći svoje.

Nažalost, svijet u kakvom živimo pokretan je novcem.

I od toga ne možemo pobjeći.
Ajde malo promislite o svijetu uređenom bez novca, koje bi bile poteškoće, koje mane?
Kako bi se živjelo?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimened stu 09, 2008 9:01 am

sad sam vidila ovu temu pa ću ponoviti pitanje

floridana je napisao/la:
daj objasnite mi ili opišite kako bi to izgledalo da nema novca?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimened stu 09, 2008 8:06 pm

Pokrece li Svijet Novac u kojem zivimo zubi

Sto se tice Svijeta bez novca...tesko...to bi zahtijevalo da sve jedinke budu na nekom nivou na kojem nema lijencina i parazitastva...a samo to sto danas svi jure za lakom zaradom, sto najbolje zaradjuju casina, lutrija, kladionice, BB kuce i sl. govori na cemu smo...jer nema sto covjek nece raditi - za ne radit :P

I pridruzujem se Flo u pitanju da se malo opise kako bi to izgledalo bez novca, a u danasnjem svijetu...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm


Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Age : 30
Location : Mars
Registration date : 01.10.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimesri stu 19, 2008 3:03 am

svijet bez novca izgleda poput svijeta u star treku.
tamo nema novca, a svi ljudi rade da bi poboljšali život sebi i drugima... dakle kao što alpha kaže - nema lijenčina :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimesri stu 19, 2008 4:00 am

Alpha je napisao/la:
Pokrece li Svijet Novac u kojem zivimo zubi

Sto se tice Svijeta bez novca...tesko...to bi zahtijevalo da sve jedinke budu na nekom nivou na kojem nema lijencina i parazitastva...a samo to sto danas svi jure za lakom zaradom, sto najbolje zaradjuju casina, lutrija, kladionice, BB kuce i sl. govori na cemu smo...jer nema sto covjek nece raditi - za ne radit :P

I pridruzujem se Flo u pitanju da se malo opise kako bi to izgledalo bez novca, a u danasnjem svijetu...

Korak smo bliže- potrebna je određena razina svijesti! 5

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimesri stu 19, 2008 9:35 am

Naš sadašnji život toliko je određen novcem da jako teško mogu udovoljiti željama da opišem današnji svijet bez novca. :)

Poznato je da je novac izmišljen i prihvaćen iz sasvim praktičnih razloga. Ako netko ima višak pšenice, netko drugi janje koje mu ne treba, a treba mu pšenica, nastojat će izvršiti razmjenu. No što ako onaj koji ima višak pšenice nema toliko toga da bi bilo dovoljno da nasiti ljude koliko ih se nasiti od janjeta, da ne govorim o tome kako janje može narasti, dati vunu, a kasnije se pojesti, možda malo žilavije ali u većoj količini, a da pritom životinju treba samo čuvati od zvjeradi i odvesti n mjesto gdje ima dovoljno trave i vode, dakle nikakva materijalna ulaganja. Zaključak - janje ipak vrijedi više nego 5-10 kg žita. I sad, ako nema novca, a ljudi nemaju još stvari za razmjenu, trampa je zapravo onemogućena. I tako su ljudi smislili novac - najprije od dragocjenih kovina, zatim onaj koji ima nominalnu vrijednost u skladu s ekonomskom moći zajednice koja novac izdaje. Danas je gro novca virtualan - transakcije se ne vrše više ni na papiru, nego sve više na elektronskim medijima. Mislim da je vladavina novca dosegla svoj vrhunac i sad ga već i presegla što se vidi u brojnim krizama novčarskog sistema. On će prije ili kasnije propasti.

Kako bi izgledao današnji svijet bez novca? Nisam sigurna da bi bio jako sličan našem, ljudi bi posjedovali manje stvari i više bi ih cijenili i ukoliko bi željeli dobar život trebali bi znati važne stvari dijeliti s drugima. Kad bolje pogledamo oko sebe, tu se nalazi više stvari koje nam ne trebaju nego što ima onih koje su nam stvarno potrebne. Kriteriji bi se, nadam se, jer vidim mogućnost takvih događanja u budućnosti kojoj bismo mogli svjedoćiti za života, morali stubokom promijeniti. Da se vratim onim ljudima s početka posta s janjetom i nešto viška pšenice - rješenje je u tome da se višak janjeta (jer ono je u mom primjeru vrednije s obzirom na količinu) ne smatra privatnim vlasništvom nego zajedničkim dobrom unutar nekakve zajednice. Dakle svaki višak smatra se zajedničkim dobrom. E sad, kako natjerati ljude preplašene neimaštinom (uvelike izmanipulirane strahom, može se reći) da prestanu grabiti i gomilati za crne dane koji bi mogli doći, pitanje je sad. Za to treba malo više pouzdanja u život. Postoji i danas život bez novca u nekim zajednicama koje novac koriste samo na van kad trebaju nešto nabaviti što sami ne mogu proizvesti (komune, izolirane plemenske zajednice). Unutar zajednice funkcioniraju na gornjem principu.
Kad bismo danas iznenada uklonili novac i njegove elektronske zamjene iz opticaja, bojim se da bi se dio ljudi spustio na životinjski nivo grabežljivaca. No to bi, nadam se, bila prijelazna faza. Može se živjeti i bez novca. Zapravo ne vidim razloga da se ne funkcionira dobro i pozitivno i s novcem jer on je naprosto dio našega života i mi moramo naučiti njime baratati. Pritom ne smijemo zaboraviti da se sam novac ne može jesti i da nam novac nije zamjena za društvo i da novcem, ako imamo viška, možemo pomoći mnogima koji su manje sretni od nas.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimesri stu 19, 2008 9:43 am

to bi bilo nešto kao komunizam. sva dobra na gomilu pa svatko uzima koliko mu je potrebno. nema privatnog vlasništva. nebi to baš išlo lako s ovim nivoom svijesti.
to bi funkioniralo donekla jedino u slučaju da bude takvo blagostanje da pojedinac i kad poželi nešto može bez problema ostvariti tu svoju želju ali dok je ega javljat će se i ego tripovi tipa moći.
...ili, da smo na takvom nivou da sve šta radimo radimo iz ljubavi prema drugima. dajemo se nesebićno onoliko koliko možemo (a to bi funkioniralo kad bi zaista potojao neki svemirski zakon ili pravda da onoliko koliko daješ da ćeš toliko i primiti, dakle bez straha da ćeš bit uskraćen u onom osnovnom šta nam je potrebno za preživljavanje) ali ako bi i došli do tog nivoa onda vjerovatno nebi ni bilo potreba da obitavamo na Zemlji koja je materijalna. vjerovatno bi se preselili u neki viši duhovni svijet.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimesri stu 19, 2008 9:51 am

Pa zato sam i spominjala grabežljivce... vampire

A što ako nam je zadatak naučiti živjeti po tim načelima OVDJE?
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimesri stu 19, 2008 10:01 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Pa zato sam i spominjala grabežljivce... vampire

pisale smo post u isto vrijeme samo šta sam ga ja kasnije poslala tako da nisam odgovarala na tvoj :)
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimesri stu 19, 2008 10:47 am

Dobar ti je post, samo sam se malo osvrnula :) Ali pitanje je bilo ozbiljno :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimesri stu 19, 2008 11:33 am

misliš na ovo?

Citat :
A što ako nam je zadatak naučiti živjeti po tim načelima OVDJE?

pa mislim da nam je to između ostalog zadatak. a šta kad ga naučimo? sad sam otišla malo predaleko od teme ali opet mislim da je važan dio nje.
slažem se s tvojim razmišljanjem. ljudi su do nedavno živjeli tako, u nekakvim zajednicama, većim ili manjim, ali pravi napredak u tehnološkom smislu je krenuo od toga da se olakša život, priskrbi što više materijalnih dobara za crne dane i onda se desio višak pa smo taj višak počeli trošti na lagodan život...u stvari radiimo sve i svašta samo da ne radimo i da imamo što više slobodnog vremena. što bi ja svoj višak dijelila s nekim drugim kad mogu sebi priuštiti godišnji odmor na Bahamima?
međutim ,nije se cijeli svijet razvijao jednako pa su tamo ljudi u Africi ostali gladni. e sad , mogu ja reći nije me briga za njih, oni su tamo negdje daleko a mogu i dio vog viška podijeliti s njima. stvar svijesti. mislim da tu ne igra puno ulogu sam novac i da on nije problem. on je izmišljen da bi olakšao življenje. problem je u željama koje nemaju plafon i tako dolazimo do napretka s(a)vijesti.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimesri stu 19, 2008 11:33 am

iskreno rečeno mene novac odnosno ono što on predstavlja pokreće. ne vrti mi se život oko njega jer ima i drugih ljepših stvari koje se ne mogu kupiti njime ali kad ga nemam nervozna sam pa brže bolje učinim nešto po tom pitanju.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimeuto stu 25, 2008 5:58 pm

Na žalost, novac pokreće svijet u kojem živimo.
[Vrh] Go down
Konspirator
Višestanični organizam
Konspirator


Male
Leo Monkey
Broj postova : 56
Age : 31
Registration date : 17.05.2009

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimeuto svi 19, 2009 6:20 pm

Izgleda da smo svi po ovom pitnaju istomišljenici ! Što je žalosno !
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimeuto svi 19, 2009 7:20 pm

pa mislim da se sve vrti oko novca i da se vecina stvari na ovom svijetu vrti oko novca...cak i parovi kad razmisljaju o djetetu moraju misliti imaju li novac za odgojiti ga....tuzno ali istinito.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimesri lip 10, 2009 1:17 am

nazalost da ako se nema para onda t osoba po drustvu NE valja :(
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimesri lip 10, 2009 3:16 pm

Ja sam stavio djelomično jer ipak ne pokreće novac svijet na svim područjima.
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimesri lip 10, 2009 4:12 pm

ja sam stavila da, jer postoji ona izreka - njabolje stvari na svijetu su besplatne, ali sve one koštaju
nažalost

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Tornado
Višestanični organizam
Tornado


Male
Aries Monkey
Broj postova : 60
Age : 44
Registration date : 25.06.2010

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimepet srp 16, 2010 3:30 am



neke stvari se ne mogu kupiti, za ostalo tu je Visa card...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimepet srp 16, 2010 10:23 am

Sto to znaci "pokrece"? Ono sto pokrece ljude, pokrece i svijet. Grubo govoreci to bi znacilo da ono sto je ljudima najbitnije i cemu teze jeste ono sto ih pokrece.
Koje su vase zelje? Da li bi htjeli imati ogromnu jahtu, vilu s bazenom i tome slicno? Mislite li da su bogatasi sretni?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimepet srp 16, 2010 10:50 am

Meni se nekako čini da je novac važan samo da bi se nadopunile prave vrijednosti. Vjerojatno ste svi čuli za onu uzrečicu ...danas je jako skupo biti bolestan... No biti zdrav je ustvari jako jeftino, treba samo malo truda i paziti na sebe. Jednako tako roditelji troše hrpu novaca kako bi djeci kupili što oni žele i ne žele, no bilo bi im puno jeftinije kad bi se samo družili s djecom, to ustvari ne košta ništa.

Doduše novac nam treba za mnoge stvari, ali opet ne treba pretjerivati.

@Alpha kad bi bogati uvijek bili sretni sapunice uopće ne bi bile gledane :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimepet srp 16, 2010 11:41 am

Neupitno je da nam novac treba jer je drustvo koncipirano na taj nacin. Ali sto znaci "novac nam treba za mnoge stvari"? Koje su to tocno stvari? Nije isto ako je ta stvar jahta ili keks.

Ovdje je pitanje zapravo koliko su ljudi materijalisti. Koliko ljude veseli materijalno. Da li ste ljubomorni kada vidite slike neke licnosti na kakvom egzoticnom otoku ili slicno? Da li vam pricinja zadovoljstvo sredit se i izaci na 'spicu'? Da li patite za modom, novim gadgetima i sl.?

Svatko od nas ima svoje zelje i zeljice koje se ostvaruju preko novca. Ali koji su to razmjeri i kako reagiramo ako ne mozemo dobiti to sto zelimo? Da li nas to cini nesretnima?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimepet srp 16, 2010 12:35 pm

Kad sam rekao da nam novac treba za mnoge stvari, tada sam mislio na svakodnevne stvari poput hrane koju kupujemo u dućanu ili na placu, odjeće, obuće, plaćanja računa za struju, grijanje, telefon... stvari koje su potrebne da bi normalno živjeli, a koje nisu ništa posebno.

Ja osobno ne patim na nove mobitele, odjeću sa nekom markom i slične stvari, a odlazak na "špicu" mi je totalno bez veze, uvijek se pitam da li ti ljudi nemaju pametnijih stvari za raditi u subotu ujutro nego otići na špicu i pokazati se. I kome se oni to pokazuju? Nepoznatim prolaznicima, novinarima možda?

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitimepet srp 16, 2010 12:50 pm

Slazem se ali mislis li da vecna razmislja tako ili ipak pate za jahtama, bazenima, vilama, spicama i tome slicno?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Empty
PostajNaslov: Re: Pokreće li novac svijet u kojem živimo?   Pokreće li novac svijet u kojem živimo? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Pokreće li novac svijet u kojem živimo?
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Posljednji koncert na kojem ste bili...
» Samostalnost ili novac
» Brdo na kojem gravitacija djeluje u suprotnom smjeru

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Ankete-
Forum(o)Bir: