Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 odijelo čini čovjeka

Go down 
+11
Merkurica
Neo
gothic45
frostie
Blizzard
Alpha
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
Galileo Galilei
fazon
floridana
15 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepon stu 10, 2008 5:06 pm

mogla sam ja ovo staviti na modu
mogla sam i na psihologiju
mogla sam i na društvo
ali nisam kava

čini li odjelo čovjeka?
[Vrh] Go down
fazon
Riba
fazon


Male
Virgo Monkey
Broj postova : 175
Age : 43
Location : dolazim iz starih kung-fu filmova
Registration date : 02.11.2008

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepon stu 10, 2008 5:13 pm

kako kad :)
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepon stu 10, 2008 5:22 pm

floridana je napisao/la:
mogla sam ja ovo staviti na modu
mogla sam i na psihologiju
mogla sam i na društvo
ali nisam kava

čini li odjelo čovjeka?
zašto me ne čudi kava
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepon stu 10, 2008 5:23 pm

nekad ti odjelo pomogne (kao i vitamini)

zubo
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepon stu 10, 2008 5:23 pm

JESIL KAD ČULA ZA PLACEBOOOOO
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepon stu 10, 2008 7:23 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
JESIL KAD ČULA ZA PLACEBOOOOO

šta vičeš bic

ja sam ona koja je ovdje postavila pitanje bic
zubo
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepon stu 10, 2008 7:32 pm

Odjelo je samo ljuska.
A bitno je ono ispod. Pogotovo u pitanju žena. :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepon stu 10, 2008 7:34 pm

Odijelo ne čini čovjeka, ali mu pomaže održavati ljudsko dostojanstvo. Zamisli da svi hodamo goli okolo, tko bi nas ozbiljno shvaćao. Odijelo je ipak svojevrsna korekcija, osobito ako ga dobro odaberemo.

Btw, sjetila sam se crtića o Gustavu, onog mađarskog, gdje Gustava svi gaze i ubijaju u pojam jer ima osjećaj manje vrijednosti. Na kraju završi kod psihijatra, a ovaj mu daje nekakve naočale. Kad ih stavi na nos, počne se smijati kao lud jer pred sobom vidi doktora - ali potpuno golog. Isto tako vidi posvuda gole ljude kad izađe na ulicu i više nema problema s manjkom samopoštovanja. Možda je malo pretjerano i vodi u pogrešnom pravcu jer manjak samopoštovanja se zapravo ne rješava tako da poniziš sve ostale, ali je poučno za druge aspekte problema.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimeuto stu 11, 2008 1:27 am

fazon je napisao/la:
kako kad :)
Prije kako kome...rekla bih da mnogi ljudi sude po odijelu...a eto...bas o takvima nemam neko misljenje...

A onda opet...svi stavljamo maske prema vani...odijelo je dio te maske ponekad...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimeuto stu 11, 2008 1:31 am

Odijelo ne čini čovjeka, čovjek čini odijelo :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimeuto stu 11, 2008 1:33 am

Omega je napisao/la:
Odijelo ne čini čovjeka, čovjek čini odijelo :D

Mudro rečeno mudri
[Vrh] Go down
frostie
Riba
frostie


Male
Taurus Dragon
Broj postova : 173
Age : 35
Registration date : 24.08.2008

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimeuto stu 11, 2008 1:34 am

a lol definitivno ne :)

derek trotter ( mislim da se tak pise ) iz mucki cerek
pa vi recite stha ocete :]
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimeuto stu 11, 2008 1:44 am

Omega je napisao/la:
Odijelo ne čini čovjeka, čovjek čini odijelo :D
Pogotovo ako je krojac po zanimanju zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepet pro 19, 2008 4:29 pm

Pa ja na to gledam ovako, recimo da dođe neka siromasna osoba u neki elitni restoran u svojem ''odijelu'' siromaha, on/ona bi vjerojatno bili uljudno izbaceni iz tog restorana ili u najboljem slucaju ljudi bi je ismijavali, upirali prstom u nju ili je prezirali.
Recimo da sljedeci dan ista ta osoba dođe u isti restoran u bogataskom odijelu situacija bi se preokrenula.

Istina da je vecina ljudi bazdarena tako da gleda iz kojega staleza ljudi dolaze te im po tome daju ''srodne'' karakteristike
npr.
Siromah je siromasan jer nema posao, ako nema posao znaci da nije kvalifciran za njega, ako nije kvalificiran znaci da nije zavrsio skolu i vjerojatno je u losem drustvu, ako je u losem drustvu drogira se i time postaje propalitet, a ako je propalitet znaci da je teret drustvu, a onda se ne zelimo druziti s takvim covjekom da ne bi bili na ''losem'' glasu.
Tako mozemo u nedogled nastaviti, ali bit je u tome da stereotipi ne nastaju bezveze.
Da zakljucim po meni osobno odijelo ne cini covjeka, a ja sam svakome spreman pruziti priliku bez obzira jeli bogat, siromasan, srednja klasa ili sto vec te kakvo ''odijelo'' nosi pa ako mi se ta ososba svidi zbog karaktera druzit cu se sa njom.
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepon pro 29, 2008 2:56 pm

8)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepon pro 29, 2008 4:11 pm

@Gothic...sto se tice tog primjera prije bih rekla da ce biti izbacen jer takva mjesta imaju dress code.
A logika tipa da je siromasan jer nema posao jer nije kvalificiran i tako dalje bas i ne stoji, zar ne? Mozda je kvalificiran ali nema potraznje. Mozda radi sve i svasta (tipa skuplja boce) da bi prehranio obitelj i droga mu nije ni na kraj pameti...
I sad je samo stvar s kojom teorijom se ide...

Da li odijelo cini covjeka...ponekad i cini...tj. ljudi i svojim nacinom odjevanja (ako imaju mogucnost da si odaberu neki stil) govore ponesto i o sebi... Pa tako 'tukica' koja ce na sebe staviti sto god je 'in' je time rekla nesto o sebi, jelte zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepon pro 29, 2008 4:13 pm

Odijevanje spada u neverbalnu komunikaciju.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepon pro 29, 2008 4:17 pm

Ako smo ga u mogucnosti birati...

zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepon pro 29, 2008 4:18 pm

Alpha je napisao/la:
Ako smo ga u mogucnosti birati...

zivili

Uvijek postoji mogućnost biranja, makar i ograničenog :)
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepon pro 29, 2008 4:20 pm

pa da. pomno biramo i avatar a kamoli ne odjeću. mislim da odijelo daje određenu dozu samopouzdanja naročito osobama koje ga imaju manjka. tu bi rekla da odijelo čini čovjeka. a moram priznati da ovisno o tome kako sam obučena u istim situacijama prolazim drugačije.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepon pro 29, 2008 4:25 pm

Čarolija je napisao/la:
... a moram priznati da ovisno o tome kako sam obučena u istim situacijama prolazim drugačije.

I ja također, iako su mi u ovim godinama samopouzdanje i ostale psihičke karakteristike uglavnom stabilne (pritom ne mislim na neke promjene raspoloženja pms )
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepon pro 29, 2008 4:46 pm

Moze biti i da postoji izbor...ali ne svima (mislim na cjelokupno stanovnistvo i to uzevsi u obzir da vecina ipak zivi u siromastvu)...
A tu su i oni koji jednostavno nemaju ukusa... :P

Avatar...mozda odrazava momentalno raspolozenje...mozda zadovoljava neku estetsku komponentu u nama...a mozda ponekad i otkriva nesto o 'vlasniku'...ali kako otkriti sto je sto od toga...
A onda se isto moze primjeniti i na odjecu...tako da netko svojim odjevanjem zapravo skriva pravu prirodu i navodi nas na krive zakljucke...

Na koncu su to sve vrlo nesigurne tocke za stvoriti prosudbu, a ipak...

Flo...to sto razlicito odjevena prolazis drugacije vise govori o ljudima kod kojih to prolazis nego o tebi miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimepon pro 29, 2008 8:30 pm

htjeli mi to ili ne i mi smo ljudi zubo
imamo to ugrađeno u sebi putem odgoja....pazi da se ne zaprljaš, nemoj nositi zgužvano flekavo, šta će ljudi misliti o tebi. i možemo se truditi, i trebali bi se truditi, da čovjeka ne cijenimo po odijelu ipak nam je taj prvi vizualni dojam važan. da nije tako hodali bi i sami svakakvi.
eto ja naprimjer Galija nebi ni prepoznala ako bi ga kojim slučajem vidila da nema tuljac sa katanom u ruci zubo
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimeuto pro 30, 2008 10:41 am

Promjenom boja pokrenite karijeru
Canonova studija o utjecaju boje odjeće na poslovni uspjeh.
Najpoznatiji uspješni ljudi svoje su boje prilagodili okolini.
Suprotno uvriježenom mišljenju, crna boja neće vas dovesti do poslovnog uspjeha.

Tvrtka Canon Europe objavila je studiju o tome kako boje utječu na uspjeh na radnome mjestu. Pod naslovom "Bojama do uspjeha" nude se savjeti i upute koju boju nositi u određenoj poslovnoj prilici. Tako primjerice crvena boja pojačava sigurnost pri komunikaciji, smeđa odražava pouzdanost i podršku, zelena unosi ravnotežu i izražava odobravanje, a plava povećava koncentraciju i smiruje, a o osobi koja je nosi govori da je inteligentna i logična.

Nošene u skladu s osobnošću, označenoj ljestvicom od 1 do 4, i druge boje mogu imati određeni učinak. Žuta poboljšava elan i jača samopouzdanje, ljubičasta sprječava postavljanje nerazumnih zahtjeva, a bijela označuje učinkovitost i jasnoću. Ružičasta pokazuje da osoba brine za druge. Siva, kad se ispravno koristi, može prenijeti poruku o profinjenosti, ali loše odabrana može radnim kolegama, klijentima i šefovima poručiti da je riječ o osobi kojoj manjka samopouzdanja.

Točnost tih tvrdnji može se jasno uočiti ako promotrimo vrlo istaknute javne osobe, kao što su Tony Blair, Angela Merkel i Jacques Chirac, koji boju odjeće prilagođavaju određenoj situaciji. Tony Blair, britanski premijer, koji je prošao kroz vrlo teško razdoblje odlaska s mjesta čelnika svoje stranke, nosi široku paletu različitih boja kojima se prilagođava okruženju. Kad održava susrete podrške, kao što su sastanci sa ženskim udrugama, nosi odjeću različitih boja, od ružičaste košulje i kravate do plavih i svijetlo smeđih odijela, kako bi i bojama izrazio svoju brižnost, iskrenost i pouzdanost.

Andrea Mountford, psihologinja koja se bavi bojama, kaže: "Prvi dojam o osobi stvara se u samo tri do sedam sekundi, pri čemu će poslodavac, šef ili osoba koja obavlja razgovor za posao nesvjesno primiti "poruke" koje prenose boje odjeće sugovornika. Ostaviti dobar dojam u radnom okruženju ne znači samo dobro obaviti posao, već se i pravilno odabranim bojama prilagoditi određenim situacijama. Bilo da je riječ o razgovoru za posao, drugo radno mjesto ili poslovnom sastanku, prave boje omogućit će osobi da vlada situacijom."

Francuski predsjednik Jacques Chirac ima vrlo istančan osjećaj za pravednost i ekološki je osviješten, pa je njegova odjeća uglavnom u toplim, "zemljanim" bojama. To se odnosi i na njegove kravate i odijela, koji su uglavnom u svijetlim i tamnim tonovima krem, smeđe i plave boje, suprotno uobičajenim crnim ili sivim kombinacijama.

Angela Merkel, jedna od najmoćnijih žena na svijetu, napravila je veliku promjenu u svojem izgledu i izvrstan je primjer kako bojama postići željeni učinak. Kancelarka koja je nekoć nosila smeđe i sive boje, sad nosi žive svijetle boje kao što su crvena i boja marelice, pomoću kojih prenosi poruku uspjeha i vladanja. Dok se većina uspješnih žena oslanja na poslovnu crnu odjeću, Angela Merkel čini upravo suprotno te daje prednost bojama koje izražavaju sigurnost i pristupačnost.

Zanimljivo je da se u Canonovoj studiji navodi da crnu boju treba nositi vrlo promišljeno. Iako je crna, osobito za žene, jedna od najčešćih boja na radnome mjestu, osim ako je riječ o osobama iz vrlo rijetke četvrte skupine (tip 4), ona osobe čini hladnima i nepristupačnima te stvara emocionalnu barijeru. Blair je pozdravni govor pri podnošenju ostavke na nedavnoj konferenciji Laburističke stranke održao u crnom odijelu želeći tako naglasiti emocionalnu stranu toga događaja. Osoba koja nosi samo crnu odjeću, ali je od nje uspjela stvoriti pozitivan imidž jest Giorgio Armani. Odabravši crnu boju, on ju je pretvorio u svoj zaštitni znak po kojemu je poznat u cijelome svijetu.

Psihologinja Mountford također je rekla: "Armani je tipična kreativna osoba koja stvara trendove i nosi boje na neuobičajen način. No za osobe u korporacijskom okruženju, u kojem je vrlo važno stvoriti dobar dojam, igranje novim bojama izvrstan je način da dobiju ono što žele te izraze pozitivan stav čak i u najzahtjevnijim situacijama.

posuđeno odavde
zanimljiv tekst o bojama odjeće i njihovom utjecaju na okruženje a vjerujem i na samu osobu. vjerovatno svi imamo neko iskustvo s tim da kad obučemo nešto veselije boje da nam se dodatno popravi raspoloženje i da dobivamo pozitivniji stav prema životu. inače kažu da osobe u crnini crpe energiju iz ljudi koji ih okružuju. valjda zato što im je potrebna pogotovo ako se radi o koroti.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitimeuto pro 30, 2008 11:14 am

Čarolija je napisao/la:
eto ja naprimjer Galija nebi ni prepoznala ako bi ga kojim slučajem vidila da nema tuljac sa katanom u ruci zubo
prepoznao bi ja tebe.
hm, kako si ono rekla, ljepotica u svojim najboljim godinama, visoka 180 i nešto cm. dobre noge, lijep stas :sline_cure:

bolje da stanem cerek
[Vrh] Go down
Sponsored content





odijelo čini čovjeka Empty
PostajNaslov: Re: odijelo čini čovjeka   odijelo čini čovjeka Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
odijelo čini čovjeka
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: