Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Hackeri

Go down 
+25
riki45
whitelady
bros
Marko251988
Armin od Irima
mznida
PEPE-Top Secret
hromi
PathFinder
Cinderella
Kakashi
mEN_iN_WHite
biga
Fantom
Kruno10
dr.chaos0
Absynthia
Goran
Neo
Alpha
userNejm
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
floridana
fazon
29 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Hackeri - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Hackeri   Hackeri - Page 5 Icon_minitimesub pro 25, 2010 11:45 am

Dobrodosao, super sto sad jos netko moze pomoci ljudima na helpdesku :)
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Hackeri - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Hackeri   Hackeri - Page 5 Icon_minitimesub pro 25, 2010 3:23 pm

@bros (iako vjerujem da ti to već znaš :) ): MAC je fiksna adresa NICa sastoji se uvijek iz dva dijela i dolazi kao #h broj sa 12 znakova najčešće odjieljenih : ili - ... prva tri su zahardkodirana od NIC kao registracijski broj firme a druga tri dana od samog mrežnog adaptera, MACovi su važni na DDL layeru za identifikaciju i propuštanje paketa, toliko o tome.

Dobra fora za MAC je da se može na Routeru (Usmjereniku lol) dodijeliti prava pristupa prema MACovima, tj. mogu se pridružiti samo ona računala koja imaju dozvoljeni MAC na routeru, tako da crackanje wep, wpa, wpa2, wpa2-psk enkripcija ne pomaza... ali... uvijek ima drugih metoda za crackirati mrežu...

Pričate toliko o hakerima na računalima, a nitko ne spominje socijalni inženjering, najvrliju osobinu kvalitetnog hakera. To je sposobnost koja hakeru omogućava veliku manipulaciju nad drugom stranom - osobom bez da to ona uoči. Taj princip hakiranja je prvi put prezentiran u Hackers filmu iz 1996. kada mali Zero Cool sruši telefonsku centralu preko telefona... he-he to je moć. :)

Lično se bavim snifanjem i crackanjem mreže iz hobija, nikad da sad nekom kopam po računalima i sl. računam na to da svi koje kreknem imaju FLAT RATE tarifu heh, tako da im pluganje na sustav za internet pristup ne škodi.

Kad smo kod krađe identiteta, pogotovo na FB, imao sam lijepih neugodnosti, jer sam kolegama pokušavao vratiti taj korisnički račun njihov, ali svi do jednog su imali security mail isti kao i info mail... Pa ne možeš vjeroati da neki pametni programer se nije sjetio staviti jednu funkciju u javascriptu sa IF petljom na tu formu za unos drugog maila da ne bude jednak prvom... ccc, eto zbog takvih rupa ljudi često dolaze u probleme.

Postoji još nešto, a zove se Ethical Hacking, kod mene na faksu se to može upisati, znam predavača inače, ne važno gdje i tko je. Nego važna je činjenica, dok sam pričao s njim, da se on bavio mrežama i snifanjem mreže od svoje 10-12 godine sve do danas kad ima preko 30, dečko je samouk i trenutno najveći majstor za mrežnu sigurnost u RH. Saznajući to, ostajem fasciniran kako ljubav prema nekom hobiju može postati iznimno mnoćno znanje.

Ethical Hacking ili službeno sa certifikatom: CEH haker je osoba koja traži propuste u sustavu ili pokušava napraviti rupe i štetu, te anulirati iste i spriječiti ispade sustava.

izvor 1. WIKI

Wiki je napisao/la:

The Certified Ethical Hacker (C|EH) is a professional certification provided by the International Council of E-Commerce Consultants (EC-Council.)
An Ethical Hacker is one name given to a Penetration Tester. An ethical hacker is usually employed by an organization who trusts him or her to attempt to penetrate networks and/or computer systems, using the same methods as a hacker, for the purpose of finding and fixing computer security vulnerabilities. Illegal hacking (i.e.; gaining unauthorized access to computer systems) is a crime in most countries, but penetration testing done by request of the owner of the targeted system(s) or network(s) is not.
A Certified Ethical Hacker has obtained a certification in how to look for the weaknesses and vulnerabilities in target systems and uses the same knowledge and tools as a hacker.
The certification is in Version 6 as of August 2008.
The EC-Council offers another certification, known as Certified Network Defense Architect (C|NDA). This certification is designed for United States Government Agencies, and is available only to members of selected agencies. Other than the name, the content of the course is exactly the same. The exam code for CNDA is 312-99.[1]

izvor 2. ECCOUNCILE
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Hackeri - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Hackeri   Hackeri - Page 5 Icon_minitimesub pro 25, 2010 5:44 pm

MAC je i nije fiksan, i ak se nevaram tocno mi se trebalo i moglo znati gdje je koja mac adresa kupljena ako se dobro katalogizira. ako na to dodamo da laptop nije kupljen u kešu, po nekoj mojoj logici moglo bi se doci i do imena korisnika uz dovoljne ovlasti.
Zato ga i promjenim kad je meni potrebno.(ne tvrdim da je tako, samo meni nikad dosta opreza)

U pravu si i za socijalni inženjering, po meni je to najlakša i najslabija karika ako ti je bilo kakva informacija potrebna ili je želiš inplantirati,ali to mi nekako ne spada u kategoriju računalni haker,iako je vazan dio toga,to mi stoji u drugom "mentalnom" folderu xdxd

Ne smatram se ja hakerom, hobi mi je skupljanje korisnih i efikasnih informacija i vjestina, kad se po potrebi stope u jedno još bolje za mene, bitno da se prek sto vise problema sto efikasnije može prjeci :)
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Hackeri - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Hackeri   Hackeri - Page 5 Icon_minitimečet sij 06, 2011 9:18 pm

vidim da je neko spomenio da je nekom tesko upisat nesto na googleu pa naci rijesenje,ali imam i za to rijesenje:

1. odete na http://lmgtfy.com/
2. u trazilicu upisete sta nekom treba i kliknete google pretrazivanje
3. stranica vam generira link na koji kad kliknete ode vam na google i upise ono sto ste vec ranije vi upisali u trazilicu i nadje vam to

BTW ime stranice je skracenica Let Me Google That For You ili lmgtfy

Ovo se moze korsitit za puno stvari ja to koristim za neke reklame ili pak da zajebavam prijatelje
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Hackeri - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Hackeri   Hackeri - Page 5 Icon_minitimečet sij 06, 2011 9:23 pm

waaaaaau! tnx za ovo hahahaha bolje je od justfuckinggoogleit.com :)
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Hackeri - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Hackeri   Hackeri - Page 5 Icon_minitimečet sij 06, 2011 9:25 pm

bros je napisao/la:
A o rodbini ni ne pricam, baku sam na laptop ucio sve barem 5 puta :) Onda je zavrsila neki tecaj, ali jos ponekad zaboravi di je razmak:) ALi sve se moze naucit kad se zeli,
Ne trebas naplatiti, preporuci im knjigu nek citaju uslikas samo index stranica i kad te zovu kazes stranica ta i ta xd, i kad nesta jednom objasnjavas odma nek na papir sve pisu :)
a kad ljudi znaju da im je lakše mene zovnuti, nego nešto zapamtiti.
al dobro je, u zadnje vrijeme me taman i manje pitaju... hehe...
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Hackeri - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Hackeri   Hackeri - Page 5 Icon_minitimečet sij 06, 2011 10:58 pm

ja nemam problema sa rodbinom ali zato prijatelji.........cim im nesto sjebu mene zovu a u zadnje vrijeme me zovu i kad ode neka od komponenti jer sam nedavno kupio sve komponente i onda ih sam sve slozio i uskladio pa sad sve cesce zovu a cesto popizdim pa kazem da sad imam nekog posla ili tako nesto
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Hackeri - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Hackeri   Hackeri - Page 5 Icon_minitimepet sij 07, 2011 12:28 am

fazon je napisao/la:
Krekeri iskorištavaju lamere da bi im prodali kojeg trojanca ili neku šifru da bi pravili gluposti.Hacker ako i jednom to napravi on odmah prestaje biti hacker.Znači hackeri nisu neki zli i loši ljudi kako se prikazuju u javnosti,možda zato što ih stavljaju u isti paket s krekerima i lamerima.
Lameri xdx jesu to lejmeri? hahahha lamer ...kak su mi te "interne spike" poluprevedene s engleskog smijesne :)
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

Hackeri - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Hackeri   Hackeri - Page 5 Icon_minitimepet sij 07, 2011 2:05 am

bros je napisao/la:
fazon je napisao/la:
Krekeri iskorištavaju lamere da bi im prodali kojeg trojanca ili neku šifru da bi pravili gluposti.Hacker ako i jednom to napravi on odmah prestaje biti hacker.Znači hackeri nisu neki zli i loši ljudi kako se prikazuju u javnosti,možda zato što ih stavljaju u isti paket s krekerima i lamerima.
Lameri xdx jesu to lejmeri? hahahha lamer ...kak su mi te "interne spike" poluprevedene s engleskog smijesne :)
haha, totally lame... lol!
[Vrh] Go down
Floridain
Dinosaur
Floridain


Male
Aries Horse
Broj postova : 384
Age : 34
Registration date : 23.02.2011

Hackeri - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Hackeri   Hackeri - Page 5 Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 5:51 pm

Najzanimljiviji mi je haker ono dijete iz što je uspjelo provaliti u tajne dokumente u Pentagonu.
[Vrh] Go down
bros
Majmun
bros


Male
Leo Tiger
Broj postova : 1348
Age : 37
Location : Osijek
Registration date : 01.12.2009

Hackeri - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Hackeri   Hackeri - Page 5 Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 6:20 pm

[Vrh] Go down
Marko251988
Riba
Marko251988


Male
Taurus Dragon
Broj postova : 146
Age : 35
Location : Zagreb
Registration date : 18.10.2010

Hackeri - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Hackeri   Hackeri - Page 5 Icon_minitimesri oľu 16, 2011 4:37 pm

imam ja jednog prijatelja koji se bavi hakiranjem,iako kako mi je rekao to nemozes naucit sa 20 god il vise, to ti treba bit u krvi odmalena, al opet, bili su isplanirali kako ukrast novce putem interneta i uspjeli su, prebacili su ga na kajmansko otocje, i sve bi bilo super da se jedan od njih nije poolakomio da ide sam hakirat jos koji racun jer mu nije bilo dosta, pa ih je tako interpol nasao, odsluzio je svoje i sad je na uvjetnoj. Inace radi i za piratebay, bio mi je pricao kako su zapravo organizirani da mogu definitivno sve, pa cak i kad treba branit stranicu da ju ne sruse, zna ih se okupit preko 7000(hakera)samo da blokiraju napade na stranicu. fbi,cia i ostale sluzbe za koje rade najbolji strucnjaci, al opet i oni su bespomocni, ipak nemozes "glavom u zid" :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Hackeri - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Hackeri   Hackeri - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Hackeri
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Informatička tehnologija-
Forum(o)Bir: