Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Istospolne zajednice

Go down 
+38
Madonna
Mama
Magic
orca
Korplikan
kika13
wanderer
Collector604
MoW
Skulptura
Armin od Irima
whitelady
Archangel
Chakotay
hawara
Fantom
Deti
Legionar
Green
Zona
spoxy
Konspirator
Aurora Borealis
tomi
malenaivi
biga
Athena
Gea
Alpha
Reptil
gloria_g
Greed
d_sasha
Goran
floridana
Svjetloisjena
ThE_IMMORTAL
Blizzard
42 posters
Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next

Tolerirate li istospolne zajednice?
Da
Istospolne zajednice - Page 8 Icon_vote_lcap48%Istospolne zajednice - Page 8 Icon_vote_rcap
 48% [ 31 ]
Ne
Istospolne zajednice - Page 8 Icon_vote_lcap40%Istospolne zajednice - Page 8 Icon_vote_rcap
 40% [ 26 ]
Nisam siguran/sigurna
Istospolne zajednice - Page 8 Icon_vote_lcap12%Istospolne zajednice - Page 8 Icon_vote_rcap
 12% [ 8 ]
Ukupno glasova : 65
 

Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimened lip 12, 2011 3:20 pm

Naprotiv, kritke su uperene prema policiji, jer se nisu dobro pripremili i radi njih je Pride, koji je uredno prijavljen otkazan.
Do toga nije smjelo doći i očito je da nisu imali dobru kontrolu niti su učinkovito reagirali.

Što se tiče Gay Pridea, ne znam koliko je on dobar način za postizanje nekih prava (a gayeve se pravno dovoljno ne štiti), ali skup je sasvim legalan i nema opravdanja za nasilje.
Najveći problem u čitavoj priči su nasilnici i upravo su oni opasnost za društvo.
Žalosno je da se događa da mnogi ljudi opravdavaju nasilje, jer je navodno izazvano ne znam čime. Od institucija se očekuje da rade svoj posao i sankcioniraju nasilje, tako da je neminovno da će se to morati mijenjati.

@Mow, svi moraju biti ravnopravni. miga Energetski doprinos ili bilo kakav drugi, uopće nema veze sa seksualnim opredjeljenjem.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimened lip 12, 2011 3:28 pm

biga je napisao/la:
...meni je stari uvjek govorio: ne traži nevolju da je slučajno ne bi našao...
To je odličan savjet, no u Splitu policija nije napravila ono što je trebala, a to je bilo zaštiti one koji su prijavili taj prosvjed ili što god da je to bilo.Trebali su ih odvojiti od drugih kad su vidjeli da se skupljaju protivnici tog pridea, a ne im dopustiti da ih krenu napadati i tek kad krenu ti obračuni tek onda se policija uključila i pokušala nešto napraviti i sad kao podnosi prekršajne prijave...

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimened lip 12, 2011 3:38 pm

Athena je napisao/la:

@Mow, svi moraju biti ravnopravni. miga Energetski doprinos ili bilo kakav drugi, uopće nema veze sa seksualnim opredjeljenjem.

@Athena pretpostavljam, i slobodni? Nisam siguran da je to pravno izvedivo, koliko znam ne postoji takva država u svijetu i negdje sam pročitao da je većina filozofa je već davno razriješila to pitanje. Dakle, mislim da ne možeš biti istovremeno i slobodan i ravnopravan. Možeš biti eventualno jedno od toga dvoje.
Seksualno opredjeljenje i energetski doprinos su itekako korelirani, međutim to je duboka tema i nije za ovaj potforum.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimened lip 12, 2011 3:42 pm

Ravnopravni samo u zakonskom smislu, naravno. Inače, ravnopravnosti tu nema niti će je biti.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimened lip 12, 2011 3:54 pm

Mow je napisao/la:

@Athena pretpostavljam, i slobodni? Nisam siguran da je to pravno izvedivo, koliko znam ne postoji takva država u svijetu i negdje sam pročitao da je većina filozofa je već davno razriješila to pitanje. Dakle, mislim da ne možeš biti istovremeno i slobodan i ravnopravan. Možeš biti eventualno jedno od toga dvoje.
Seksualno opredjeljenje i energetski doprinos su itekako korelirani, međutim to je duboka tema i nije za ovaj potforum.
Nema smisla ovdje ulaziti u filozofski pojam "slobode". Ako se traži ravnopravnost, bez obzira na seksualno opredjeljenje, onda to znači da svi pred zakonom moraju biti jednaki i imati ista prava. Naime, napade na homseksualce se još uvijek tretira kao remećenja javnog reda i mira i ne kažnjavaju se homofobni ispadi i govor mržnje upućen "manjini" u društvu.
Dakle, u suvremenom i demokratskom društvu se takve vrijednosti moraju poštovati.

Što se tiče"energetskog doprinosa" ne bih niti ja ulazila u neku dubinu, međutim uvjerena sam da mnogi homosekualci na umjetnički ili bilo koji drugi način daju veći doprinos svijetu, od hetero pojedinaca. Hetero opredjeljenje, za mene nije nikakav pokazatelj "energetskog" ili bilo kojeg drugog doprinosa.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimened lip 12, 2011 4:26 pm

Naravno, u zakonskom smislu mogu biti ravnopravni, ali mislim da se u filozofskom smislu nije govorilo o ravnopravnosti u zakonskom smislu. Govorilo se o jednakosti, a ljudi jednostavno nisu niti rođeni jednaki niti su odgajani jednako pa onda niti nisu jednaki. Jesu u dubljem smislu, ali o tome se nije raspravljalo.
Što se energije tiče, vidim da ću morati otvoriti temu, jer očito postoji nerazumijevanje u to što podrazumijevam pod tim pojmom. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimened lip 12, 2011 5:15 pm

Nema ravnopravnosti, takvo što postoji jedino na papiru. Običan šljaker nema jednaka prava kao netko tko je na višoj poziciji. Žene nemaju jednaka prava kao muškarci, niti homići nemaju jednaka prava kao heter...ići. Čemu ta pompa oko homića uopće i što oni žele postići? Žele imati obitelj, posvojiti dijete i tome slično. Ako se mene pita, ne može. Nisam homofob niti me nije briga za homiće dokle god ne počnu skakutati u rozim suknjicama po kojekakvim paradama, to ne treba niti nama a niti njima ne koristi baš previše, ako uopće. Ako si peder, budi peder i to je to, čemu to svima nabijati na nos i zahtijevati od društva da se prilagodi njihovim potrebama i željama. "Oni" su u manjini i nisu nikakva skupina koja posebno pridonosi društvu na bilo koji način, može ga jedino osakatiti... O posvajanju djece da i ne govorim.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimened lip 12, 2011 5:51 pm

Najbolji su mi veliki mrzitelji homoseksualaca. S jedne strane govore svakakve stvari na račun homića, a s druge strane da ispred sebe imaju dvije ženske kako se ljube, ne bi se bunili. A ako bi se bunili, onda bi kao ispali pederi koje tako jako preziru. Onda bi se počeli praviti kao da im nije ok da se žene ljube jer su eto homići, lažući sami sebe i praveći se da ne ulaze sami sa sobom u nekakav konflikt. Uostalom, kada se spominju "gadosti" homića, spominju se samo gadosti muških homića dok o ženskama rijetko tko govori. Il budi ustrajan u nečemu do kraja, ili nemoj uopće biti, a ne ovako napol kako ti paše, pa malo mrziš, malo svršavaš. :P
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimened lip 12, 2011 6:17 pm

ih Blizz, evo ja npr se nikako ne slažem s homićima. čak bi se moglo reći da ih ne volim. kad malo promislim, normalno da mi se na jedan način gadi kad se dvi ženske drpaju al normalno da mi se mnogo više gadi kad to rade dva muškarca.

to je do naše vrste(muškarci). jer se ja slažem sa te dvi ženske. kontaš, meni je normala da vidim da se ženska ljubi, a u tom slučaju imamo dvi ženske. al mi je gnjusno kad vidim dva muškarca..
u srednjoj sam imao u razredu dvije ženske koje su se na sred sata drpale onako iz zafrkancije, to mi nije pasalo jer jednostavno nije to to...

a i muškarci po mom mišljenju bi trebali biti spartanci. tj muškarčine koji ne pokazuju osjećaje(znači ne bezosjećajni nego da ne pokazuju osjećaje. čovjek koji nema osjećaje nije čovjek) i sad kad vidim dva muškarca koji se onako plaze u javnosti ili drže za ruku normalno da mi je gnjusno.

a opet s druge strane ja ne volim ni metroseksualce... zovite me staromodnim ili kako su me zvali u školi skinhead(po frizuri i odjeći), al to je moje mišljenje koje ne mislim mjenjati.

ta pojava je bolest koja je općeprihvaćena kao nešto normalno. i to je loše po društvo. ne kažem da bi ih sad trebalo izolirati ili pobiti i tako nešto, nego da se ne bi trebalo obraćati pozornost na tu manjinu koja terorizira većinu. nikakva prava im nisu uskraćena. imaju slobodu kao i mi, nitko ih ne tuče osim kad organiziraju povorke, čak su po prosjeku dobrostojećiji(valjda se tako kaže) od obične raje.

stoga nek svatko u svojoj kući g*zi koga želi, muškarca, ženu, kozu kravu, nije problem, al nek ne nameće svoje drugima jer to nije fer...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimened lip 12, 2011 7:04 pm

biga je napisao/la:
ne kažem da bi ih sad trebalo izolirati ili pobiti i tako nešto, nego da se ne bi trebalo obraćati pozornost na tu manjinu koja terorizira većinu. nikakva prava im nisu uskraćena. imaju slobodu kao i mi, nitko ih ne tuče osim kad organiziraju povorke, čak su po prosjeku dobrostojećiji(valjda se tako kaže) od obične raje.

stoga nek svatko u svojoj kući g*zi koga želi, muškarca, ženu, kozu kravu, nije problem, al nek ne nameće svoje drugima jer to nije fer...
Stvar je u tome da oni imaju "prava na papiru" koja se de facto uopće ne poštuju. Normalno je da netko dođe i popljuje gaya, a čak i kad ga pretuče sankcija će biti zanemariva. Kad će gayevi moći proći normalno gradom, držeći se za ruke kao hetero parovi?
Što se pak tiče organiziranja Prideova, nekome se to može sviđati, a nekome ne.
Mi nismo toliko "brutalni" da se sudionici šeću u roza haljinicma itd., već normalno prosvjeduju.

Možda način kojima bi im se omogućilo "poštovanje" u društvu nije pravi, ali oni su legalno ishodili jednu takvu manifestaciju. Ljudi koji se normalno nose sa tim stvarima, neće dizati buku oko toga, a kamoli bacati kamenje itd.

Blizzard je napisao/la:
S jedne strane govore svakakve stvari na račun homića, a s druge strane da ispred sebe imaju dvije ženske kako se ljube, ne bi se bunili.
Totalno licemjerno. Ne da se ne bi bunili, nego bi se i priključili ženskama u klinču.
Zaboravljamo da gayevi žive u obiteljima, imaju djecu i žene, a okolo nalaze partnere.
Pitanje je koliko je zapravo latentnih homoseksualaca. misli
Mislim da se većina gorljivih nasilnika boje sami sebe ili svoje prave prirode koja im ne bi bila po volji. :P

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimened lip 12, 2011 7:04 pm

biga je napisao/la:

a i muškarci po mom mišljenju bi trebali biti spartanci. tj muškarčine koji ne pokazuju osjećaje

Istospolne zajednice - Page 8 1232752292_b811c29
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimened lip 12, 2011 7:14 pm

Athena je napisao/la:

Stvar je u tome da oni imaju "prava na papiru" koja se de facto uopće ne poštuju. Normalno je da netko dođe i popljuje gaya, a čak i kad ga pretuče sankcija će biti zanemariva. Kad će gayevi moći proći normalno gradom, držeći se za ruke kao hetero parovi?

da, znamo da se po hrvatskoj maloljetnici ne tuku svako malo, čak sa smrtnim posljedicama a rijetko tko bude kažnjen. znamo da je momak pokupio u makarskoj 3 cure sa BMW-om, ubio ih i za kaznu otišao u švicu studirati...

čitav sustav nije pošten. ne samo prema homoseksualcima, nego prema svima.
svaki dan se dogodi negdje bitka koje je često i dogovorena, pa onaj tko izgubi se prikazuje kao anđeo a onaj tko pobjedi kao monstrum.

gledajmo širu sliku. čovjek hladnokrvno ohladi čovjeka i dobije 7 godina zatvora(izađe za 3). drugi u samoobrani ubije čovjeka i dobije 14 godina(izađe za 10). nitko nije bio homoseksualac u ta dva primjera a ima nepravde...

čovjek baci kamen na homoseksualca i dobije cca 500 kuna kazne zbog remećenja javnog reda i mira, čovjek istuče ženu i djecu i dobije istu kaznu i još se vrati u tu obitelj... dakle.....

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimepon lip 13, 2011 11:28 am

Rekla sam bila prije par mjeseci da bi bilo bolje da ne rade to u Splitu. Al eto...kad su bas htjeli :P

Idu dirat kosnicu punu osa i onda se cude kad ih ove ubodu. Dobro je reko Biga...ako trazis nevolju naci ces je. Split nije spreman na ovo. Jednostavno nije. Koga da lazemo da jeste??? Ljudi bozji, pa tu je Kerum gradonacelnik. Morao ga je netko izabrat, jelte. Sve jasno.

Sto se tice ovog sto govori Athena...peder parada nece napravit da se oni sutra bez problema drze za ruke po cesti. Peder parada moze napraviti samo ovo sto je napravila. I ne znam gdje je i kada ikakva peder (ili bilo koja druga) parada donijela ikakav konkretan rezultat.
Koliko vidim (cisto iskustveno) ako se drzis za sebe (i ne nabijas se drugima na nos) nitko te nece dirati (makar drzao druga pederea za ruku u sred Splita) ali ipak izbjegavaj mracne ulice i kasne nocne sate.
Jbg, tako je to. Isto to bih preporucila svakoj curi. Ne hodaj sama po mraku i ne smucaj se po mracnim kutevima. Cista predostroznost.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimepon lip 13, 2011 12:05 pm

Tako nekako, sustav je nepošten prema svima, ne samo prema njima. I ne samo Split, nego ni čitav narod još nije spreman da bi bili ko recimo Pariz. Nisu oni toliko zakonski neravnopravni, već žele sve što imaju i svi ostali parovi, dakle normalan brak, posvajanje djece i ostalo. E to će već malo teže dobiti, sve ostalo smatram da već imaju. To što ih je strah držati se za ruke na ulici, to je do naroda, ne do zakona, a narod kao takav nećeš promijeniti paradom, naročito u Beogradu gdje će si radije potrti pola grada nego pustiti gay paradu da prođe mirno. Tamo će još i nalupati gejeve ako ih prepoznaju.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimepon lip 13, 2011 12:37 pm

Alpha je napisao/la:
Idu dirat kosnicu punu osa i onda se cude kad ih ove ubodu. Dobro je reko Biga...ako trazis nevolju naci ces je. Split nije spreman na ovo. Jednostavno nije. Koga da lazemo da jeste??? Ljudi bozji, pa tu je Kerum gradonacelnik. Morao ga je netko izabrat, jelte. Sve jasno...
Sve je jasno, ali ne znaći da je to u redu. Po meni je tu previše mržnje i ljutnje i to ne samo premo homo ljudima nego i prema svima drugima koji su drugačiji, pa čak i ako je to nešto beznačajno. Recimo ne znam kako bi prošao netko tko ima dinamov šal oko vrata ili dinamovu kapu na glavu. Vjerojatno bi također loše prošao. Imam dojam da se tu opće neradi o spolnoj orjentaciji nego o tome da se u toj situaciji može "osloboditi" nasilje po krinkom iznošenja mišljenja. I to nije dobro, ali opet nije dobro za te ljude koji to rade.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimepon lip 13, 2011 9:50 pm

"Kraljevina Nizozemska svakako će tražiti nadzor i nakon zatvaranja pregovora, tijekom cijelog postupka ratifikacije, sve do ulaska Hrvatske u EU. Mislim da događaji poput subotnjeg u Splitu pokazuju da je taj nadzor potreban", izjavila je nizozemska veleposlanica u Karlovcu.

LINK http://danas.net.hr/hrvatska/page/2011/06/13/0467006.html

Da li vas je iznenadila ovakva reakcija? Ja je smatram opravdanom.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimepon lip 13, 2011 10:29 pm

opravdanom?? zbog 2 000 homića da blokiraju???
a to što 300 000 ljudi nema posao nije važno, poradi toga se može u EU bez problema jer vlada je uradila 'dobar' posao, al čim se homići dirnu odmah sranje???

samo se nadam da netko stvarno vidi šta je tu posrjedi. tužno je to. evo generali u hagu. jbg pregorjeli smo. to što svi znamo da će EU ustvari iskorištavati ove prostore, tj opet ćemo biti tuđinci u svojoj zemlji i trebat se naguzivat kad EU naredi. al ne, sad nas kraljevina Nizozemska, inače uzor čestitosti, gdje možeš kurvu za 20eura naći(sa papirima da je zdrava kao ćuko kad ga preko granice prevodiš), leglo homoseksualaca će nas natjerati da legaliziramo te brakove i da im damo da posvajaju djecu. šta očekivati od djeteta koji od malena gleda kako se tata i tata cmakaju...

to je jedan velik globalni problem. stvara se pozitivna diskriminacija(kad se manjini davaju veća prava samo da se ne ispane da ih se hebaje u mozak) i to će se svijetu obit o glavu, al će biti kasno.

slično kao što se švabe sad kaju što su turke pustili u njemačku. sad bi ih oni potjerali, al će opet ispasti kao u ww2. ili kao francuzi koji su uspjeli riješiti 'problem' cigana poslavši ih drugoj zemlji na čuvanje. tako ćemo i mi jednom shvatiti, al će biti prekasno...

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimepon lip 13, 2011 11:13 pm

A što nas može iznenaditi od EU, mene možda kad bi rekli nešto pametno, pa ti ljudi ne znaju da se krastavci trebaju guliti i salata oprati i začiniti prije nego se ide jesti? Ti isti su rekli da je naše pravosuđe u fantastičnom stanju jer je izbor sudaca nešto stvarno super kod nas, a na zadnjem izboru su odbijeni super pravnici i ima preko 100 žalbi o kojima se ne želi odlučivati i koje stoje u ladicama. baš supe? Kao što biga kaže u Hrvatskoj ima preko 300 000 nezaposlenih i još hrpa ljudi koji radi i ne primaju plaću, dug nam je iz dana u dan sve veći i veći i pitanje je vremena kad ćemo u bankrot. No najveći problem je izgleda to što je nekolicina budala napala neke koji ne znaju čemu služe spolni organi. U da stvarno je potreban monitoring, ali ne nama nego svim tim političarima i našim i njihovim i to na odjelu za psihijatriju zubi

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimepon lip 13, 2011 11:42 pm

Njie mi tocno jasno sto ce oni to monitorirat? Kako su se oni nasli pozvani i kompetenti? :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimepon lip 13, 2011 11:46 pm

Radi se o pitanjima zaštite ljudskih prava. miga
Naravno da ima puno gorućih problema, ali ovdje nije bitno rangiranje po važnosti. Na održanom skupu gay populacije, pokazalo se da veliki broj Hrvata promiče govor mržnje i reagira nasilno. Dakle, krše se ustavom zajamčena prava.
Ne poštuje se temeljno ljudsko pravo na spolno opredjeljenje i na održavanje prosvjeda (Pridea) itd. koji je uredno prijavljen.

Uglavnom, mislim da bi oni nas itekako morali kontrolirati i to po više pitanja, jer velika većina pokazuje da smo primitivni Balkanci.
Naravno, EU je neminovan, tako da će biti itekakve kontrole. Baš me zanima kako će sankcionirati nasilnike.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimepon lip 13, 2011 11:56 pm

Hm ja mislim da ne bi, jer od kad smo mi to maloumni da nam treba tutor? Zar nisu ta ljudska prava ugrađena u naš Ustav, zar mi nemamo svoje sudove pred kojima se štite ta ljudska prava za koje oni kažu da funkcioniraju savršeno (sudovi mislim). I po čemu su oni to bolji od nas, zar kod njih nema povreda ljudskih prava, što je sa tim istim Nizozemcima bilo kad je trebalo štiti ljudska prava ljudi u Srebrenici, a pravo na život je ipak vrednije od prava na prosvjed. I tamo su oni isto nešto promatrali i bilježili. E pa hvala im na takvom monitoringu, nek rađe monitoriraju trgovinu krastavaca i povrća u vlastitim dućanima. Koliko vidimo i sa time imaju dosta problema.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 12:00 am

Chakotay je napisao/la:
Zar nisu ta ljudska prava ugrađena u naš Ustav, zar mi nemamo svoje sudove pred kojima se štite ta ljudska prava za koje oni kažu da funkcioniraju savršeno (sudovi mislim).
Dobro znaš kako funkcioniraju naši sudovi i da se govor mržnje i napadi na "drukčije" tretiraju kao "remećenja javnog reda i mira".
Ja smatram da su Hrvati pokazali kako su nesposobni za bilo što, kad sami vladaju nad svojima, jer bi se bili spremni međusobno uništiti i prodati vlastitu majku za vlastiti probitak.
Ne bih generalizirala, ali Hrvate ne smatram (globalno) dobrim narodom.

EU jako dobro vidi da nam pravosuđe ne šljaka, iako su pljuštale neke pohvale, ne znam iz kojeg razloga.
Ako ćemo u EU (a EU nam ne gine), onda logično da ćemo se morati ponašati poput drugih članica i poštovati ljudska prava.
Mislim da se u drugim europskim zemljama ne bi reagiralo na taj način i što je još bitnije, adekvatno bi se kaznilo, ako bi do toga došlo.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 12:03 am

@ Athena, mislim da ako pogledamo broj ljudi u Splitu koji su prosvjedovali protiv skupa onda je taj broj mali u odnosu na broj stanovnika grada.
Više nereda i govora mržnje ima u svakom našem većem gradu na nogometnim stadionima nego na tim paradama.
Po mom mišljenju svako nasilje, a u Hr ga ima i previše je odraz nerada institucija sistema i onih koji ih vode.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 12:03 am

sankcije će biti novčane kazne i nekoliko mjeseci uvjetno, najvjerojatnije.
pa mi većinom i jesmo balkanci. koliko god se lizali europi ćemo uvijek biti balkanci.

svi hrvati promiču govor mržnje. patrizani mrze ustaše, ustaše mrze partizane. to je cca 99% hrvatske populacije(ili jedni ili drugi). što samo dokazuje primitivizam jer ljudi se još svrstavaju u košare koje su istrunule prije 20-30 godina... tužno...

zar nije govor mržnje bio i što je Sarkozi protjerao cigane iz Francuske??? jel tko na to reagirao???

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitimeuto lip 14, 2011 12:05 am

@Athena...eh...svi smo mi primitivni Balkanci...trebale bi se tiskati majice s tim tekstom. Uvijek se vracam na onu pricu kada sam u sred Zagreba vidjela auto diplomatskih tablica (neka EU zemlja) kako otvara prozor i baca smece iz auta. Dam se kladit da to u svojoj zemlji ne bi napravio.

Nazalost, cinjenica je da je vecna ljudi primitivna. Nije to samo na Balkanu i u Splitu i ne znam gjde. Pitanje je samo koliko ce netko to pokazati javno i ako nece zasto nece...naime, u nekim zemljama zakon funkcionira pa te kazne, a kod nas mozes sta hoces pa se tako i radi. Ali dovedi EU ovcu kod nas na Balkan pa da vidis kako ce u kratkom roku se pobalkanit. Nazalost :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Istospolne zajednice - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Istospolne zajednice   Istospolne zajednice - Page 8 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Istospolne zajednice
[Vrh] 
Stranica 8 / 17.Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 12 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Homoseksualnost, istospolne veze
» Alternativna Valuta Eko-Zajednice Damanhur

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Ankete-
Forum(o)Bir: