Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Mali tour de France

Go down 
+8
Reptil
floridana
Legionar
Nefertiti
Svjetloisjena
Alpha
stella
MoW
12 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimečet kol 27, 2009 10:43 am

MoW je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Dva commentsa...prvo...a sto te K. pokusala uvalit Talijanki? zubi ... :P
Drugo...tko o cemu ti o hrani rofl2 ... miga ... hug
Pa, pomalo... prije je mene Talijanka zavodljivo gledala, a K. sve nešto pričala o meni, pa mi se onda Talijanka smijuljila i tako, onda sam se i ja malo smijuljio jer mi je bilo neugodno, pa sam otišao iz sobe i lunjao po stanu i na kraju se otišao hraniti u kuhinju, a cure su dalje nešto pričale. zubi cerek

Ja bih to ovako protumacila...prvo te Talijanka mjerkala sto se nije svidjelo K. ...u skladu s time tko zna sto joj je K. ispricala i zasto su se potom onda obje cerekale zubi ...tako da ti je mozda s razlogom bilo neugodno samo niti ne znas :P ... miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimečet kol 27, 2009 11:53 pm

MoW prasnuo talijanku, sweeeeeeeeeeet cerek

Jel to kraj putopisa?
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimepon kol 31, 2009 1:19 pm

Kakav kraj affraid ...pa ima još komadić o povratku....tako sam bar ja shvatila.... kava

MoW jel ima još? zubo
Reci nam da ima? PLIIIIIZZZZZ moli

(Ako niš drugo, izmisli neke dogodovštine, baš te je lijepo čitati..... cerek )
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 5:58 pm

evo budem danas napisao. ima još maalo. cerek

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 6:05 pm

MoW je napisao/la:
evo budem danas napisao. ima još maalo. cerek

I što ćemo onda kad bude gotovo tuzni
Moraš ubrzo na neki drugi put da kreneš sa drugim putopisom.... miga

A sad za ozbać, stvarno imaš super stil pisanja i jako zanimljivo pišeš...razmisli o putopisnoj karijeri.... ides
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 8:31 pm

Bio je to zadnji dan puta, 25.7.2009. :)
Subota. Alarm me je probudio oko 8:30, cure su se promeškoljile na krevetu.
Iskoristio sam priliku i otišao u kupaonicu. Od cura se mora biti brži. :D
Pojeo sam neke ostatke voća i Rio mare paštetu od tune, sve bez kruha jer toga nismo imali. zubi
Nakon što su se i cure probudile i uredile malo eto ti i Talijana. Trebali smo krenuti prema jednom kolodvoru u Torinu da K. kupi kartu za neki vlak koji je kretao oko 10:30 u pravcu Pariza.
Od Talijančevog stana do tog kolodvora treba oko 25 minuta vožnje autom, no prije toga smo ga trebali i napuniti.
Sve je bilo knap, u zadnji tren.
Došli smo do kolodvora i parkirali sastrane auto. 10:10. Došli mi do blagajne i nakon kratkog razgovora K. i M. su me izvijestile da nema više karata za taj vlak.
Sljedeći polazi tek u 17:30 popodne... :(
K. je bila na rubu odustajanja. M. se sjetila da trebamo pitati i na autobusnom kolodvoru, naime mooožda postoji bus koji uskoro kreće i to baš za Pariz. Da, svakako. roll
Ipak smo i tamo pokušali, no bez sreće. Nakon puno premišljavanja, šizike i struje svijesti, K. se ipak odlučila pričekati taj vlak i ne otići s M. i sa mnom za Zagreb.
I tako smo se opet vratili do kolodvora da kupimo karte. No ovaj put nismo našli mjesto za parkiranje, pa su oni otišli kupiti karte dok sam ja čekao u autu s upaljenim blicajućim pozicijskim svjetlima na kraju autobusne stanice kod kolodvora. Evo koji sam prizor gledao preko pola sata i već se pomalo pitao jesu li me totalno zaboravili...

Mali tour de France - Page 4 Imgp0258res

Na kraju su se pojavili, rekli su da je bio dugi red i da su pitali gdje je moguće ostaviti stvari jer K. nije mogla cijeli dan hodati po Torinu sa svim tim teretom jednom kad mi odemo.
Jedino mjesto gdje se mogla ostaviti prtljaga bio je glavni kolodvor, oko 10 minuta vožnje dalje. Srećom da Torinom vozi metro, tako da se K. može s kuferom vratiti od glavnog kolodvora do ovog otkud joj ide vlak za Paris.
E da... da bar... naime, glavni kolodvor je bio u rekonstrukciji, pa i stanica metroa, no to tada nismo znali. zubo
Uglavnom, ostavili smo stvari na glavnom kolodvoru i oko 11:30 se prošetali kratko po Torinu.

Popili smo tamo i piće/kavu u jednom baru u kojem su nas oderali ko živine. Mislim da je sve skupa došlo nekih 14 eura, ali to tek nakon što smo ispravili njihovu "pogrešku" kad su nas tražili 18 eura! Ma bolje ne pričati. roll
Nakon toga oprostili smo se s K., izgrlili i izljubili te otišli svaki u svojem pravcu.
Naravno, K. je imala poslije problema kad je skužila da stanica metroa ne radi tamo, a i za tih par dana u Parizu mi je poslije rekla da nisu bili ništa i da se trebala vratiti s nama.
Ovako je samo spiskala kojih dodatnih 300 eura...

M. i Talijan sjeli su na njegov motor. Ja nisam znao izaći iz Torina, začudili bi se koliko je to sve ogromno i nema jasnih putokaza. Tako da nas je on vodio motorom prema izlazu iz grada, i usput sam u prolazu malo razgledavao Torino.
One malo bolje kvartove. Zelenije. I stvarno se tamo ima šta za vidjeti. Nakon nekih pola sata vožnje došli smo blizu izlaza na autocestu u smjeru Milana.
Tu se i Talijan oprostio od M. i mene, sjeo na svoj motor i otprašio nazad kući. M. i ja smo ostali sami, na kojih 800 km od Zagreba, a bilo je već oko 12:20.

Ha ništa... kreeećemo!
Kilometri su brzo letjeli kad je Zmaj konačno zagrabio po punom profilu autoceste. Oko 13:15 prošli smo Milano, zatim smo oko 13:30h stali da nešto kupimo i pojedemo jer smo bili pregladnjeli već. Opet smo spiskali poprilično novca, a i tip u dućanu nas je pokušao prevariti.
M. je popiz**** To je već bilo drugi puta taj dan. Eto ti kakvi su digići, dok nas u Francuskoj nijednom nisu ni pokušali prevariti. :mad:
Oko 14:30 približavali smo se Vicenzi. Tu smo u blizini skrenuli s autoceste i išli se naći s onim prijateljem od M. s početka priče. Ponovno s njime, no ovaj put to nije trajalo tako dugo.
Pričali smo se, slikali i kupili Pasticcine (vidi sliku) te se oko 16h uputili dalje na istok.

Mali tour de France - Page 4 Pasticcini

Prošišali Padovu, prošišali odvojak za Veneciju i nastavili juriti prema Sloveniji. Tada sam odlučio krenuti s drogiranjem u vidu nekog energetskog pića koji mi je poklonila majka od M. na rastanku u Zagrebu.
Bilo je još dobro, iako pomalo toplo. cerek
Stali smo još jednom u Italiji, u blizini odvojka za Udine na sjeveru, Trst na jugu i Sloveniju na istoku.
U povratku smo odlučili platiti onu najjeftiniju vinjetu da se što prije vratimo.
Skupili smo 15 eura u sitnišu. M. je majstorski složila sve do najsitnijih eurocenti u jednu vrećicu koju sam sa zadovoljstvom predao blizu granice sa Slovenijom jednoj ljubaznoj službenici. zubi
Rekla mi službenica na slovensko-hrvatskom: "da bar imamo više takvih kao što ste vi."
Na kraju smo još ispali heroji, a samo smo se odlučili riješiti sitnoga. :D
U Sloveniji neko vrijeme sjajno, smjer Ljubljana, sve 5.
Međutim, nakon nekih pola sata nastupilo je sranje jer je dalje autocesta blizu Postojne bila u rekontrukciji.
Usmjereni smo bili kroz neka slovenska sela, bok te pitaj kud sve nismo zašli, samo je falilo da kroz staju neku ne prođemo. :D
Nakon brda M.-inih psovki i mojeg negodovanja, izašli smo konačno na autoput maaalčice bliže Ljubljani.
Zmaj se opet zažajgal i iza 20h smo konačno protutnjali ljubljanskom obilaznicom.
Kad smo konačno došli na cestu za Zagreb, već sam se osjećao kao po doma. Diiivno.
Autocesta je prekinuta prije Novog mesta kao što većina zna, tako da nije cijelim putem autocesta do Zagreba.
Nema veze, mene nije bilo više briga. Pojeo sam još zadnje ostatke čega sam imao i napajao se sokom i vodom u litrama. Samo da to preživim već.
Vozio sam već napamet kroz sve mračniji okoliš, osjećao sam već umor no svakim kilometrom bili smo sve bliže Zagrebu.
M. se već zabrinula hoću li to moći odvoziti, ali kako smo se više približavali hrvatskoj granici to se više u meni pojavio osjećaj lakoće.
Nestalo je umora! Iza onog brda je Hrvatska!

Malo prije 22h bili smo na granici. Stigla mi je već jedna zabrinuta poruka je li sa mnom sve u redu. :)
Odgovorio sam da čekamo na hrvatskoj granici. Divan osjećaj. :)
Sve je prošlo u najboljem redu, nismo carinicima onako umorni bili sumnjivi. Nisu nas ništa ni pitali, jedino naš carinik, kojem sam lijepo umorno odgovorio da nemamo ništa za prijaviti.

HRVATSKA!!!

Još samo malo do Zabrega. Ušli smo na Jankomir i prije 22:30 M. je bila sretno dostavljena kući.
10 sati puta od Torina.
Nakon tri kilometra Zmaj se konačno zaustavio pred kućom.
3725 km puta.
U 10 dana.
Po kiši i žegi.
Sretan i sjetan u istom trenutku izvukao sam ključ iz brave.
Doma sam!


FIN :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 8:33 pm

Nefertiti je napisao/la:
MoW je napisao/la:
evo budem danas napisao. ima još maalo. cerek

I što ćemo onda kad bude gotovo tuzni
Moraš ubrzo na neki drugi put da kreneš sa drugim putopisom.... miga

A sad za ozbać, stvarno imaš super stil pisanja i jako zanimljivo pišeš...razmisli o putopisnoj karijeri.... ides

Morat ću uskoro opet putovati, ha? :D

Hvala na komplimentu, ali nisam iz društvene branše, iako mi tako neke stvari koliko-toliko idu.
Nadam se da ste uživali i do pisanja na nekom drugom putopisu! mase

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 8:58 pm

pravo smo uživali. odlično si to opisao. trebalo bi ti naći nekog sponzora za iduće ljeto da imamo šta čitati zubi
koliko sam primjetila od samog početka ste jeli neke ostatke hrane cerek

vidim da si se navukao na pršut i kozji sir. a ko nebi klopa
e da, onaj običaj motanja duvana i ljubazni čovo.... šta ti to ne ide skupa suspect šta oćeš reći time ceka
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimeuto ruj 01, 2009 11:25 pm

zivili
Da ti se pozlatilo da dobim sponzora. Putujem gdje treba, iako mi je Francuska posebno draga jer znam jezik. :)
Inače ne, dobro se uglavnom jelo, nije bilo loše. Jedino kad nisam imao šta jesti onda sam jeo te neke rezerve koje smo nosili.
A pršut i kozji sir! Ajme to je taaako dobro. Isto tako i vrlo zdravo, pogotovo ako pršut nije preslan ni predimljen. zubi

E da, ova moja predrasuda s duhanom je jednostavno ta da svi oni koje sam upoznao, a koji su motali duhan su bili nekako "nestabilni". Ovo je prvi čovjek kojeg sam upoznao da mota duhan, a da je miran. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimesri ruj 02, 2009 12:08 am

čekaj da upoznaš mene zubo
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimesri ruj 02, 2009 11:42 am

@MoW
Čuj nemoj da te znanje francuskog ograniči samo na Francusku zubo , ima tu još dijelova svijeta di je francuski bitan npr. Kanada (pogotovo Quebec miga) a čula sam da i u Tunisu i Senegalu jako dobro vladaju francuskim, puno bolje nego engleskim....Ti sad razmisli....

Držim fige za sponzora....

Bilo je užitak čitati ovaj putopis.... hail
Hvala Mow hug
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimesri ruj 02, 2009 2:27 pm

Pa govorim ja engleski bolje nego francuski, a znam i njemački. Samo ne znam talijanski, španjoski, nizozemski, nordijske jezike, tako da sam u nekom pogledu ograničen. zubi
No da, postoji puno zemalja gdje bih mogao putovao. Sve zemlja frankofonije, ove koje si ti nabrojala su samo neke od njih. Sve zemlje gdje je engleski služben i naravno, Njemačka, Austrija, Švicarska. :)

hug

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimesri ruj 02, 2009 3:15 pm

Gotovo svugdje se mozes koristiti engleski. Ja sam gledao koji bi mi jezik bilo najkorisnije nauciti (po broju stanovnika u drzavama gdje je sluzben) i odluka je pala na spanjolski :) A1 sam zasad, planiram doci do neke solidne razine
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimesri ruj 02, 2009 3:51 pm

Španjolski ti je dobar izbor! Vrlo rado bih ga i sam učio.

Međutim, trebaš biti oprezan što se tiče ove izjave o korištenju engleskog. Možda se možeš na puno mjesta koristiti engleskim, ali veliki postotak stanovništva neće govoriti engleskim i osjećat ćeš se kao stranac ako ne poznaješ njihov jezik. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Nefertiti
Moderator
Nefertiti


Female
Pisces Pig
Broj postova : 3651
Age : 53
Registration date : 15.10.2007

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimečet ruj 03, 2009 12:38 pm

@MoW
ides
Pa stvarno zavidno znanje stranih jezika, francuski, njemački, engleski....

Mene sram, zapela sam samo na engleskom a njemačkog (kojeg sam učila 6 godina u školi) se ne sjećam (osim onoga die, der, der, die te deklinacije prezenta glagola biti) oops

Dakle samo sponzora da ti nađemo i uživat ćemo u putopisima.... cerek
[Vrh] Go down
flory
Majmun
flory


Female
Pisces Rooster
Broj postova : 1335
Age : 31
Registration date : 06.01.2010

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimeuto tra 19, 2011 5:37 pm

@ MoW, ovaj petak je kod mene u školi jedan lik (nije bitno koji) održao predavanje o couch surfingu. Mislim da sam osjetila sudbonosni poziv :D Jesi nakon ovog putovanja u Francusku imao slično iskustvo? :)

[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimesub tra 23, 2011 6:32 pm

Kratko, nisam. Mislim, nije bilo prilike. Inače je u Francuskoj bilo jako lijepo i u svakom slučaju preporučam! Naravno, treba pogledati ocjene ljudi koji su bili kod tog domaćina, međutim ni to nije presudno. Jedni koji su imali super ocjene ispali su nam manje dragi od nekih koji su imali vrlo dobre ocjene. Dakle, dosta ovisi od čovjeka do čovjeka.
Nadam se da možda jednoga dana i ja ponudim smještaj nekome. Kad nađem malo više vremena za to. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alien
Stanica



Male
Taurus Dog
Broj postova : 21
Age : 53
Registration date : 24.08.2011

Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitimepet ruj 02, 2011 10:22 pm

dugo me nije bilo,treba se covek neki put i zaboraviti miga
je vais vous le faire le tour de France,je vous le promets,bice iz prve ruku :)
v
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mali tour de France - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Mali tour de France   Mali tour de France - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mali tour de France
[Vrh] 
Stranica 4 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4
 Similar topics
-
» Mali Jerusalim

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Putovanja-
Forum(o)Bir: