Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Mjesec

Go down 
+37
Skulptura
stdudo1
LJUBAV
wanderer
nesholo1986
biga
Backpacker
Tonks
Armin od Irima
Green
Jaykof
Remke
brle
Absynthia
klapa
gagi_
Michael Wittmann
Berny_Sinara
josip21
rip
ciefp
Cico
Legionar
Tutankhamon
Blizzard
kayser
babi
Milab
silver
Alpha
Hybrid
Rain
Yado
Aleksandar Veliki
zvezda
Eosphoros
Svjetloisjena
41 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 4:14 pm

[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimepet lip 05, 2009 12:49 pm

Alpha je napisao/la:
Mozda je ovo samo dio slagalice za nesto vece sto tek slijedi
Mjesec - Page 3 Wall41280x1024?
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimepet lip 05, 2009 6:57 pm

Prije bi rekao ovo

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimepet lip 05, 2009 7:13 pm

sve je moguce, a otkud znas da ne manipulisu i ovima vidis da u pozadini pada nuklearna bomba a oni i dalje ratuju :)
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Anđel s Mjeseca   Mjesec - Page 3 Icon_minitimesri lip 17, 2009 12:15 am

Čitao sam nedavno da je neki geolog koji je radio za NASA-u izašao u javnost s pričom da su astronauti Apola donijeli s Mjeseca kamen u kojem je pronađen kipić djevojke koja podsjeća na anđela.

Tvrdi da je kemijskom analizom dokazano da je artefakt star oko 200.000 godina i da je to dokaz da je Mjesec nekad bio naseljen.

Priča mi je malo glupa jer govori da su mu artefakt prokrijumčarili neki likovi čiji identitet ne želi otkriti i da je NASA cijelo vrijeme znala za to ali zbog onih fora globalne panike nisu to htjeli otkrivati.

Evo to je link izvora a tu je i slika tog artefekta koja mi je također sumnjiva. Što vi mislite o tome svemu, ako je tema bila već, isprike. lol!
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimesri lip 17, 2009 12:16 am

Link ne vidim, pa ni sliku...
Ali se sećam neke slične priče koja se završava tako što taj kamen nije sa Meseca... :( *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimesri lip 17, 2009 12:18 am

[Vrh] Go down
klapa
Riba
klapa


Male
Gemini Dog
Broj postova : 100
Age : 29
Location : Kaštela
Registration date : 21.05.2009

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimesri lip 17, 2009 12:18 am

freakky,
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimesri lip 17, 2009 12:32 am

bila je tema al onda su kasnije kao priznali da je bila zeka peka
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimesri lip 17, 2009 11:53 am

Temu imamo...naci cu pa cu spojiti...a prica je lazna...

EDIT: Evo spojeno... :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimesri ruj 30, 2009 4:25 am

Ne znam zakaj, ali uvijek obavezno moram pogledati mjesec kad prolazim pored te strane na kojoj se on nalazi po noći. Još pogotovo kad je puni mjesec.... fascinantno kako me uvijek privuče, i nađem se, nesvjesno, kako zurim u njega svaki put, sve duže i duže.

Čudno.....
[Vrh] Go down
brle
Višestanični organizam



Male
Cancer Rooster
Broj postova : 63
Age : 30
Registration date : 05.09.2009

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimečet lis 08, 2009 11:20 pm

Absynthia je napisao/la:
Ne znam zakaj, ali uvijek obavezno moram pogledati mjesec kad prolazim pored te strane na kojoj se on nalazi po noći. Još pogotovo kad je puni mjesec.... fascinantno kako me uvijek privuče, i nađem se, nesvjesno, kako zurim u njega svaki put, sve duže i duže.

Čudno.....


absynthia dobre su ti slike
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimečet lis 08, 2009 11:25 pm

Berny_Sinara je napisao/la:
Legionar je napisao/la:
Video govori tisuću riječi zubi

Uočite sjenu na Mjesečevoj površini, komet ili NLO?

ili tek OVO! face
super je

ovo na mjesecu je prebrzo za komet, a i komet ostavlja trak za sobom
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimepon lis 26, 2009 9:59 pm

Remke je napisao/la:
Berny_Sinara je napisao/la:
Legionar je napisao/la:
Video govori tisuću riječi zubi

Uočite sjenu na Mjesečevoj površini, komet ili NLO?

ili tek OVO! face
super je

ovo na mjesecu je prebrzo za komet, a i komet ostavlja trak za sobom

Omega je napisao/la:
2. filmek je čisti fake. Dobro pogledajte sjenu tog objekta i isto tako pogledajte smjer Sunca na slici. Na rubu Mjeseca sjena objekta pada kao da je Sunce desno-gore, a zapravo je lijevo. Kako se objekt približavao rubu Mjeseca, tako bi mu se sjena trebala izdužiti i biti mnogo 'desno' od njega, a ne ispod njega. Zaključak: snimka je lažirana. Netko je zaboravio na kuteve svjetlosti pri lažiranju.

:)
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimeuto lis 27, 2009 7:35 pm

brle je napisao/la:


absynthia dobre su ti slike

Fala micek 8)
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimepet pro 31, 2010 1:01 am

Hmmm ... znam da ima 5 stranica na topiku, al nije mi se dalo čitat ... sry :(

Uglavnom, zanima me dal netko zna slučajno kakve veze Mjesec ima sa ljudskim emocijama?
I dal ima uopće? :/

Tipa, jel istina da sam full depresivan samo kad je zadnja četvrt il se to slučajno dešava? :/
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimepet pro 31, 2010 1:18 am

Kad se Mjesec puni ljudi obično doživljavaju pozitivne emocije, a kada se prazni, negativne. No to ne vrijedi za svakoga naravno, stvar je vrlo individualna. Mjesec ne djeluje loše na nas, on jednostavno djeluje, a ti to možeš negativno ili pozitivno doživjeti. Mislim da sam to već rekla pa se malo ponavljam, sorry.

Ako želiš iskusiti djelovanje Mjeseca, opusti se i prepusti, meditiraj pomoću njega.
Ako misliš da nisi spreman, ignoriraj ga. Imaš sistem jedan stari stari sa vodom. Stavi čašu vodu u prozor kroz koji ti ulazi mjesečina u sobu (naravno, ako imaš prozor kroz koji ulazi mjesečina). Trebao bi puno mirnije spavati i nemati nikakvih emocija zbog Mjeseca jer će voda upiti njegovo djelovanje. Taj se običaj naziva Mjesečeva vodica.

Možda ti se čini kao bapska priča. Nekima pali, nekima ne, neki vele da je mnogo tu i autosugestije u igri, ti probaj pa vidi.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimepet pro 31, 2010 4:51 am

Jaykof je napisao/la:
Uglavnom, zanima me dal netko zna slučajno kakve veze Mjesec ima sa ljudskim emocijama?
I dal ima uopće? :/

Nije potvrđeno, ali vjerojatno se radi o placebo efektu ako i ima nekih poveznica.
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimepet pro 31, 2010 5:05 am

@Green - morat ću se složiti s Blizzardom, jer ovo što si sad rekla izgleda kao placebo efekt i, kao što si sama rekla, autosugestija.

Eventualno Mjesec ima neki veći utjecaj kad je "pun" zato što tada u najviše reflektira Sunčevu svjetlost, no to bi trebalo još istražiti. Mjesec definitivno ima utjecaj na ljudska primordijalna osjetila kojih nismo svjesni. Ipak je mjesec poprilično masivno tijelo koje svojom gravitacijom utječe na Zemljinu površinu, a nemali broj životinja se koristi gravitacijskim poljem Zemlje za orijentaciju, a kako je i čovjek životinja, možda na nas nekako drugačije utječe.
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimepet pro 31, 2010 12:42 pm

ja sam čitala iz jedne knjige (knjiga je opcenito o unutarnjoj energiji, kako je napuniti pozitivim silama) da je u noci punog mjeseca meditiranje najučinkovitije, jer uz vlastitu energiju, tu je i energija mjeseca koja ce jos dodatno pospjesiti meditiranje (ovisno da li individualac zna pravilno meditirati i tu prikupljenu energiju iskoristiti u pozitivne svrhe).
Također, procitala sam da kad je pjesec pun, trebas sjesti potpuno opusteno, okrenuto glavom prema njemu, malo pognuti glavu, tj. da tvoje tjeme "gleda" prema mjesecu. Tada, sklopiti oci i vizualizirati neku svoju želju, te zamisliti kako ta zelja iz mjeseca putuje prema tebi, tj. kao da se ispunjuje, i svakim korakom sto ti je blize da te neka "zlatna" energija obavija. ako to radis pravovaljano, onda bi trebao osjetiti toplinu u podrucju tjemena, cak da je mozes osjetiti ako prstom dotaknes tjeme.
"Zlatna" energija bi te trebala ispunjavati sve vise i vse, i konacno kad osjetis ispunjenje cijelog tijela tom energijom, tj. da te energija prozima od tjemena do peta, onda ces znati da ti je zelja ispunjena.
Ja sam to pokusala, i osjetila sam tu toplinu na tjemenu, tj. tocka tjemena mi je bila daleko toplija nego ostali dijelovi glave, ali nazalost nisam osjetila ispunjenje zelje, nisam ostala dovoljno dugo koncentrirana ( jer sam se zaokupila time da sam zapravo uspjela osjetiti tu toplinu na tjemenu)
:(
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimepet pro 31, 2010 12:47 pm

I to je dobar početak, čestitam.
Ne znam kakva su ti općenito vjerovanja, ali s Mjesecom možeš puno toga postići, bar ja jesam.

Ovo što si ti radila je jedan od starih načina povezivanja sa energijom mjeseca, ima ih dosta, meni je najdraže povezivanje preko očiju. Udobno se smjesti i gledaj u Mjesec, bilo bi dobro da tu koristiš neku od tehnika disanja, 3,3,3 ili 4,4,4 za početak su ti dovoljne, a Mjesec ti ako ti je vizualizacija dovoljno dobra može pomoći i za otvaranje čakri.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimepet pro 31, 2010 6:38 pm

Ok fala :/ ...
[Vrh] Go down
Backpacker
Stanica



Female
Leo Dragon
Broj postova : 17
Age : 47
Registration date : 01.01.2011

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimesri sij 05, 2011 11:16 pm

Citam ovaj topic sa nadom da cu procitati nesto o cemu vec dugo razmisljam a radi se o samoj temi, dakle o Mjesecu...Da li se zna kolika je starost Mjeseca i kako je zapravo nastao? Zasto ne vidimo drugu stranu Mjeseca? Dobro na ovo drugo moje pitanje odgovor bi bio logican: jer se Mjesec ne okrece oko svoje osi...a sve se drugo okrece...a zasto se Mjesec ne okrece?
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimesri sij 05, 2011 11:25 pm

Backpacker je napisao/la:
Zasto ne vidimo drugu stranu Mjeseca? Dobro na ovo drugo moje pitanje odgovor bi bio logican: jer se Mjesec ne okrece oko svoje osi...a sve se drugo okrece...a zasto se Mjesec ne okrece?

Nije istina da se Mjesec ne okreće oko svoje osi. Periodi Mjesečeve vrtnje oko Zemlje i vrtnje oko svoje osi su jednaki pa zato vidimo samo jednu njegovu stranu.

Ako te Mjesec zanima, preporučam:
The Moon - Views of the Solar System
Mjesec - Zvjezdarnica



Zadnja promjena: Green; sri sij 05, 2011 11:36 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Backpacker
Stanica



Female
Leo Dragon
Broj postova : 17
Age : 47
Registration date : 01.01.2011

Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitimesri sij 05, 2011 11:32 pm

Hm..negdje sam procitala da se ne okrece oko svoje osi. Ako nadjem link bum postavila.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Mjesec - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Mjesec   Mjesec - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Mjesec
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» Mjesec
» Mjesec se udaljava od Zemlje
» Je li Mjesec ostatak propalog planeta?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: