Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...

Go down 
+114
SororMystica
Mystique
Amalka
Korplikan
Einar
Foto
primitive101
Lyra
Magic
orca
Kahali
Legion
Green
Melkior
vickoo
whitelady
Miljan
hawara
Mama
InisMona
DrChaos
MACICA
lady_starstruck
mznida
Smokva7
Archangel
keala
JedanOdOnih
Armin od Irima
Vega_1.618
kirin the wannabe
ukiss
PathFinder
Maria Elena
blizanka
daughter_of_Sun
10th insight
mEN_iN_WHite
Truman
Dantalion
hromi
flory
AzrielofDeath
skin
Grinder
bros
dr.chaos0
Pux
didica14
Dragony
Cinderella
MoW
Fantom
schmizzl
Skulptura
Flamezar
Groinx
PrototypE_93
Black Angel
Absynthia
orange
brle
biga
Athena
Ofca
Chakotay
Tigon
tomi
Remke
stnatan
Aurora Borealis
Michael Wittmann
josip21
Alex84
Berny_Sinara
Gea
Cuppycake.Disaster
tuby
Legionar
meli
floridana
Jaykof
Saroman
Tutankhamon
Malkavian
stella
Martisan
Blizzard
Sigmund Freud
arhont
opasko
garfild
Pandora
Aleksandar Veliki
Sengrath
None
malenaivi
B&W
gloria_g
Merkurica
Galileo Galilei
Milab
silver
pocahontas
Alpha
vitrys
zvezda
Red_Dragon
Svjetloisjena
sanja
vladimir
Rain
malena
Alen@l5
118 posters
Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 25 ... 42  Next
Autor/icaPoruka
Alex84
Stanica
Alex84


Male
Virgo Rat
Broj postova : 23
Age : 39
Location : Istocna Slavonija
Registration date : 28.04.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 2:28 pm

josip21 je napisao/la:
pozzz alex dobrodosao.....
a da ti odes kod psihica na jednu hipnozu...tko zna sto bi saznao o sebi....koliko smo puta tako nesto procitali o ljudima koji su imali nekakve snove ali nisu znali sto znace i zasto ih imaju....pa bi pod hipnozom ispalo ili da se sjecaju proslih zivota ili da su ih oteli vanzici ili tko zna sta.....

pa da znas,razmisljam intenzivno o tome,zelim na regresoterapiju,jer iako to mozda bila samo kreacija naseg uma,ili prenosenje gena kroz sjecanja(vjerujem da znate za to)ili fakat ima nesto u tome,ja sam siguran da bi imao mnooogo koristi od toga...ali moj problem je,da ga sad neobjasnjavam nasiroko taj sto jednostavno nemam mogucosti ici recimo u Zg na regresoterapiju ili negdje daleko..odgovara mi samo podrucje Slavonije,a ne zelim naici na nekog sarlatana..

A sto se tice ovih stanja,mislim da to nema nikakve veze sa proslim zivotima..ili otmicama,sto je i logicno kad procitas..mislim da su tu druge stvari u pitanju,ali zbilja intenzivno razmisljam da se podvrgnem hipnozi..
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 3:33 pm

odi na hipnozu ovo sa svjetlosti mi vise zvuci kao vanzicka otmica :S

a i dobrodosao Alex :D ja isto razmisljam da odem na hipnozu
[Vrh] Go down
Alex84
Stanica
Alex84


Male
Virgo Rat
Broj postova : 23
Age : 39
Location : Istocna Slavonija
Registration date : 28.04.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 5:10 pm

Berny_Sinara je napisao/la:
odi na hipnozu ovo sa svjetlosti mi vise zvuci kao vanzicka otmica :S

a i dobrodosao Alex :D ja isto razmisljam da odem na hipnozu

Hvala svima na dobrodoslici.Da prvom prilikom cu otici na hipnozu,raspitat cu se malo ima li od Osijeka do Novoga Sada netko tko je zbilja strucan.

Pa ja bas i ne bi rekao da je otmica..treba uzeti u obzir da to nisu obicni snovi..vec nesto u sto ja svjesno ulazim..imam odredjeni dio dana kad mi se to dogadja i to pokusavam...nadalje to je stanje uma prije sna..cak bi mozda rekao da je neki oblik etericke ili astr.projekcije..ali nisam siguran,zato i trazim misljenja drugih...
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 5:26 pm

probaj nabaviti koju knjigu od Roberta Monroe - on se puno takvim stvarima bavio...
možda u njegovim primjerima nađeš i nešto slučno svom slučaju
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 5:33 pm

Dobro došao, Alex :)

I ja imam snažna iskustva sa stanjem "tik do sna", ali ne takva kakva su tvoja. Možda u tom stanju na neki način imaš pristup astralnoj razini? Na tu mogućnost bi mogla ukazivati tvoja mogućnost upravljanja situacijom i ono s bojama i zvukovima :)
[Vrh] Go down
Alex84
Stanica
Alex84


Male
Virgo Rat
Broj postova : 23
Age : 39
Location : Istocna Slavonija
Registration date : 28.04.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 6:51 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Dobro došao, Alex :)

I ja imam snažna iskustva sa stanjem "tik do sna", ali ne takva kakva su tvoja. Možda u tom stanju na neki način imaš pristup astralnoj razini? Na tu mogućnost bi mogla ukazivati tvoja mogućnost upravljanja situacijom i ono s bojama i zvukovima :)

Hmm..mozda sam se malo prenaglio kad sam rekao da kontroliram..ali evo recimo onaj put kad sam vidio tunel sam si zbilja to i rekao da zelim..sto se tice kontroliranja,uz malo muke mogu da se probudim totalno iz tog stanja kad god ocu..i tako neke sitnice...

Nego bas bi htio cuti tvoja iskustva,u biti zato sam i postao tu da cujem tudja iskustva,pa bi mi bilo drago kada bi napisala svoja iskustva
[Vrh] Go down
Alex84
Stanica
Alex84


Male
Virgo Rat
Broj postova : 23
Age : 39
Location : Istocna Slavonija
Registration date : 28.04.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 6:53 pm

gloria_g je napisao/la:
probaj nabaviti koju knjigu od Roberta Monroe - on se puno takvim stvarima bavio...
možda u njegovim primjerima nađeš i nešto slučno svom slučaju
imam vec jednu njegovu knjigu u pdf formatu,cim stignem procitat cu je
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 11:00 pm

U biti sam ih već napisala samo ne znam gdje. Oni kratki filmići i snovi neposredno prije nego što zaspim ili ako se probudim a ne do kraja znaju biti zanimljivi. Dvaput sam u takvim trenucima vidjela osobe koje su tek umrle i to vrlo živo, jednom sam dobila odgovor na pitanje zbog kojeg sam se sekirala, drugom prilikom sam u snu lebdjela a u polusnu nakon buđenja ostao mi je taj nevjerojatan osjećaj iako sam već bila svjesna da ležim u krevetu i tako, našlo bi se toga :)
[Vrh] Go down
Alex84
Stanica
Alex84


Male
Virgo Rat
Broj postova : 23
Age : 39
Location : Istocna Slavonija
Registration date : 28.04.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 11:38 pm

Procitao sam cijelu temu..ali nigdje nisam vidio da je netko napisao kako se postizu lucidni sni..a posto je tema izmedju ostalog lucidni snovi evo ja cu napisati kako sam ih izvjezbao..

1.Dakle prva i po meni najosnovnija stvar je dnevnik snova...zasto dnevnik?Pa da bi nam se mozak naviknio da su snovi bitni,da ne ispare vec da ih se jasnije sjetimo..samim time i snovi ce nam biti jasniji i zivlji,te cemo ih lakse pamtiti..jer to je glavni uvjet lucidnih snova..mozda ih imate i vise nego sto mislite,samo ih se nesjecate..e sa dnevnikom snova mozak nam prima naredbu da su snovi bitni..Kad pisete o snovima u dnevnik,uvrstite svaki moguci detalj kojeg se sjecate te posebno osjecaje koji vas prozimaju kroz snove..takodjer ako nista i nesanjate(tj nesjecate se,jer covjek sanja svaku noc)zapisite to..napisite recimo htjeo sam sanjati ali nije islo...nisam nista usnio i tako..
OVO VAM MORA POSTATI RUTINA..ZNAM NIJE LAKO BAS UVIJEK ZAPISIVATI,CESTO SE TO ODUZI I ZNA ODUZETI DOSTA VREMENA,ALI AKO NESTO ZELIMO POSTICI,MORAMO SE I TRUDITI,ZAR NE..

2.Sad cu malo vise napisati o drugom koraku..tj REALITY CHECK METODA-znaci provjeravanje stvarnosti u budnom stanju...e sad ovdje ima zbilja dosta metoda,ja cu napisati onih par koje ja kombiniram
A-Recimo,nekoliko puta na dan(sto vise mozete)pogledajte na sat(preporucam na sat na mobitelu jer predpostavljam da je stalno uz vas) i odlozite pogled..nakon par sekundi takodjer pogledajte..znaci ako smo budni sat ce nam pokazati isto vrijeme..ali ako je san u pitanju,totalno druge brojke ce vam biti i tada bi mogli shvatiti da sanjate.
B-Mozete pokusati takodjer sa stipanjem...znaci upitate se da li ja sanjam..i ustipnete se..ako nije san,logicno,osjetit cette laganu bol(nemojte se sad stipati ko ludjaci hehe) ako je san u pitanju,bol nebi trebali osjetiti,znaci,mogli bi shvatiti da sanjate..
C-Zapisite nesto na papiric..zapitajte se da li ja sanjam..procitajte to sto se napisali i odlozite pogled..procitajte ponovno...znaci ako nije san,jasno cete vidjeti..ako je san..slova ce vam biti mutna i zbrkana..te bi tu mogli shvatiti da sanjate..
D-Zapitajte se da li sanjate..i pogledajte si u sake,tj ruke...ako nesanjate,sve ce biti normalno..no ako je san..ruke(sake)ce vam se razlivati..tako mozete shvatiti da sanjate.Inace o ovome sa rukama imate objasnjeno u knjigama od Carlosa Castanede,te bi svima preporucio koji zele da se bave snovima da obavezno procitaju njegova djela..
E,F...-Vrtnja oko vlastite osi,paljenje gasenje svjetla...znaci metoda ima zbilja dosta..nadjite si jednu(ili par metoda)koja vam odgovarju.
ZNACI OVE METODE VAM MOGU POSLUZITI KAO ODLICAN TRIGER DA SHVATITE DA SE NALAZITE U SNU..A KAD TO SHVATITE VI SE NALAZITE U LUCIDNOM SNU,I MOZETE STA POZELITE.HTIO BI NAPOMENUTI DA BI VAM I METODA KOJU KORISTITE(ILI VISE NJIH)TREBALE POSTATI RUTINA,KAO PRANJE ZUBI RECIMO.MOZETE TO I KOMBINIRATI SA NEKIM DOGADJAJEM,RECIMO AKO STE SE ODLUCILI ZA METODU SA PAPIRICIMA,JEDNOSTAVNO OSTAVITE TE PAPIRICE U WCU I SVAKI PUT KAD IDETE PROCITAJTE TO..AKO VAM JE TAKO LAKSE,NARAVNO..

3.Autosugestija..prije spavanja razmisljajte o lucidnom snovima,te si onako odlucno recite..nocas cu imati lucidan san..nocas cu se probuditi u snu...
POKUSAJTE ZASPATI SA OVOM MISLJU..OVO ZBILJA MOZE BITI JAKO MOCNO..

4.Ovo je posebna metoda..za neke i najucinkovitija...legnite oko 22h..nebi trebali spavati vise od 6 sati..namjestite si budilicu da vas probudi..kad se probudite,ustanite se,razbudite se i iducih pola sata,sat,razmisljajte o lucidnim snovima ili jos bolje,procitajte nesto na tu temu..pokusajte zaspati sa mislju o LDu i zapovjedite si..sanjat cu lucidno,probudit cu se u snu itd..bit ce teze zaspati ali nakon ovoga,lucidni san bi trebao odmah da nastupi...negdje sam procitao da su stanja lucidnog sna,i opcenito takvih stvari,recimo AP,najcesca izmedju 5-7h,sto se taman u uklapa u ovo..dakle legnete oko 10,ustanete nakon 6 sati i to je 4h..i budni ste oko pola sata,sat i dok zaspete,to je taman to..naravno nemorate vi to tako,bitno je samo da ne spavate vise od 6 sati...
EVO KAKO JE TO KOD MENE..RECIMO JA LEGNEM DOSTA KASNO,,OKO 2,3 UJUTRO,NEKAD I KASNIJE...SPAVAM DO NEKIH 7 SATI I ONDA USTAJEM JER IMAM NEKIH OBAVEZA...DODJEM KUCI OKO 8...I BUDAN SAM NEGDJE DO 9 SATI..I UVIJEK KAD U TO DOBA IDEM LECI,LUCIDNI SNOVI SU MI BILI NAJIZRAZENIJI I NAJBOLJI...U ZADNJE VRIJEME SE BAVIM STANJEM UMA PRIJE SNA PA BAS I NERADIM VISE NA LUCIDNIM..ALI ETO..MENI OVO ODGOVARA,BILO LUCIDNI SNOVI,ILI STANJE UMA PRIJE SNA..JA SAM SI NASAO VRIJEME KAD ZNAM DA JE SASVIM MOGUCE DA NESTO BUDE..

5.Ovdje cu onako okvirno neke stvari..recimo moj prijatelj Legionar(koji me i zvao na forum)je spomenio I DOSER frekvencije..iskreno da kazem,meni je dosta pomoglo to u samim pocecima mog bavljena lucidnim snovima...mozda nisu bas uvijek bili lucidni ali su bili itekako zanimljivi i zivi..nista ne gubite ako probate..

Takodjer i sam sam cuo vjerovanja da nakon sto se probudite,nikako negledate kroz prozor,jer ce san da ispari..u vezi ovoga zbilja neznam nista..ja nekako nevjerujem previse to...

Napisao bi jednu zanimljivu metodu..koju sam nedavno cuo,ali posto sam steko odredjeno znanje i iskustvo u Lucidu,te se sad okrenio stanju uma prije sna,nisam je isprobao..Znaci,zapisite si na papir neki problem koji vas muci,i kazite si da zelite sanjati rjesenje problema(nebi vjerovali ali cuo sam dosta iskustava di ovo pali)..prije spavanja popijete pola case vode,kad se probudite popijte ostalu polovicu i recite si..sad cu se sjetiti sna...navodno VODA PAMTI..pa cete se sjetiti sna...ovo u biti i nemorate komb sa papiricima,pokusajte kako mislite da je najbolje...

I za kraj,nesto sto ja koristim..mozda ce vam ovo biti smijesno,ali ja to radim i svaki put kad sam ovo radio,nesto bi mi se dogadjalo u snovima..ili neki ludi zivotopisni san,ili lucidni..ili vec spomenuta iskustva sa stanjem prije sna..dakle zamolite svog duhovnog vodica da vas povede,da vam pomogne u nastijanjima da dozivite lucidni san..neka to bude kao neka molitva...

Eto ispricavam se na poduzem postu,mogo bi ja jos toliko hehe,ali zasad je dosta...nadam se da ce ovo nekome pomoci..
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 11:41 pm

Odličan post, ide u kopipejst, hvala :)
[Vrh] Go down
Alex84
Stanica
Alex84


Male
Virgo Rat
Broj postova : 23
Age : 39
Location : Istocna Slavonija
Registration date : 28.04.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimeuto tra 28, 2009 11:56 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
U biti sam ih već napisala samo ne znam gdje. Oni kratki filmići i snovi neposredno prije nego što zaspim ili ako se probudim a ne do kraja znaju biti zanimljivi. Dvaput sam u takvim trenucima vidjela osobe koje su tek umrle i to vrlo živo, jednom sam dobila odgovor na pitanje zbog kojeg sam se sekirala, drugom prilikom sam u snu lebdjela a u polusnu nakon buđenja ostao mi je taj nevjerojatan osjećaj iako sam već bila svjesna da ležim u krevetu i tako, našlo bi se toga :)
Dobila si odgovor na pitanje...to je veoma veoma zanimljivo..ja nisam dobio odgovor,ali sam shvatio neke stvari...pomogle su mi da se postavim kako treba..san o osobi koja je bolesna sam vec opisao..a takodjer sam imao jos jedan..ali ovaj je bio osjecajan...sta zelim rec?Jedna osoba u mojoj blizini(do koje mi je jako stalo)se jako razbolila...em sto je starost u pitanju,em sto je imala niz nesreca di je postala gotovo nemocna neko vrijeme..i ja sam se brinio dosta tog vremena za nju..sto mi je na neki nacin oduzimalo slobodu,dio vremena i moram to da priznam,jako me frustriralo..(jbga ipak sam ja covjek)i bio sam dosta drzak i bezobrazan prema toj osobi...nisam se cak ni trudio da tu svoju ogorcenost i frustriranost sakrijem...i dakako ona je bila svjesna toga..i tada sam jednom tokom tog stanja prije sna,ili je i bio san..(neznam al bilo je jako zivo i osjecajno)vidio nju kako je umrla..i osjetio sam velikuu tugu i prazninu zbog njene smrci..osjeco sam i tugu drugih osoba kojoj ona mnogo znaci..jednostavno osjetio sam koja praznina i bol bi ostala da ona umre..ljudi umiru,ali ja sam shvatio kroz to da moram biti manje sebican..da moram vratiti bar dio ulozenog sto je ta osoba dala meni..i da se moram potruditi da joj pomognem kako bi sto duze ostala ziva i medju nama...jer taj ocaj i tuga koju sam osjecao je bila strasna...povezao sam to nekako sa cinjenicom da je ta osoba nekako svoje osjecaje i stanje prenila u taj moj san...da ona zna da sam ja ogorcen,frustriran itd..i eto..na dosta grubi nacin sam shvatio da grijesim..ali je pomoglo da se promijenim...da li je i tu mozda moguca telepatija...??

Letila kazes??Woow..letio sam u LDu,ali u stanju uma prije sna,nazalost nisam...kakav je osjecaj,di si bila,sta si vidila,da li je mozda moguce da si imala Astralnu ili Etericku projekciju...???
[Vrh] Go down
Alex84
Stanica
Alex84


Male
Virgo Rat
Broj postova : 23
Age : 39
Location : Istocna Slavonija
Registration date : 28.04.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimesri tra 29, 2009 12:04 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Odličan post, ide u kopipejst, hvala :)

Iman negdje metodu LDa za 7 dana..to je kao nei tecaj,di svaki dan ujutro i uvece moras procitati ono sto je zadano,te neke tehnike naravno..od 10 ljudi 7 ih uspije u ovom eksperimentu...ali trebali bi vam to biti 7 dana,di zbilja imate vremena...jer iziskuje dosta budjenja po noci i osobama koje rade ili se ustaju rano nije bas lako...budem to stavio ovih dana.

Samo bitno je da napomenem,da ce to izazvati Instant LD...za nesto vise naravno,nemoram ni da napomenem..potrebno je vrijeme...reko bi mnogo vremena...ima tu svega..od 7 kapija sanjanja(o tome cu isto pisati) do nevjerovatnih stvari..i niko to nemoze bez vjezbe,i puno odricanja...to takodjer mora postati rutina..nacin zivljenja...a malo je takvih ljudi koji si u ovom uzurbanom svijetu mogu to priustiti...
[Vrh] Go down
Alex84
Stanica
Alex84


Male
Virgo Rat
Broj postova : 23
Age : 39
Location : Istocna Slavonija
Registration date : 28.04.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimesri tra 29, 2009 3:25 pm

Legionar je napisao/la:
Ovo mi je stvarno teško pisati, puno mi je naudilo.


Bio sam u nečijoj kući. Sasvim realan san. Bio je i taj entitet i pokraj puno ljudi koji su bili na nekakvoj večer, ali bili su vani, ispred kuće. Velika vrata spajala su kuću i vanjski izlaz na dvorište popločano sličnim materijalom kao Trga bana J.J. Bila su i ona mala zimzelena drvca u teglama koja su odvajala taj popločani dio i travu.
Vježbali smo glumiti. Trebao samdoći pred ljude i što uljudnije im se ispirčati što moram otići s druženja. Znao sam da glumim i to je bilo kao, a ne znam kako da opišem. I onda sam otišao kroz te wanna-be-čemprese (lol). I opet se sve izbrisalo, kao događaj. Sada je bilo isto mjesto i vrijeme, ali morao sam što uljudnije doći na večeru tu. Ponavljam, to je tek trebala biti večera, ovo je bio dio pred nju, svi su imali neka pića.
I zatim sam opet odglumio da odlazim te sam se pojavio u svojoj sobi.
Taj entitet zauzeo je oblik tijela sličan onom frajeru iz reklame za T-Mobile kaj stalno brije s brojevima pa je na kraju slogan ''Mi stvaramo brojeve''
Naravno, nisu bili isti, ali kada sam vidio reklamu, podsjetio me na njega.
Bio je u mojoj sobi i i dalje smo glumili.
Sjedao sam na krevet (išao sam spavati), a on je htio da se ja razbjesnim na njega jer mi je rekao nešto uvredljivo. Ja sam znao da je to gluma, a ja zbog svog inata namjerno nisam htio glumiti i on je to znao - ja sam isto znao da on to zna :P
I polako mi se približavao krevetu. Onako mi je pogledom rekao može li sjesti. Ja sam već legao. Dao sam mu svjesno i namjerno povjerenje. Znao sam da je sumnjiv, ali dao sam na znanje da mu vjerujem. Prilazio je sve više mojem tijelu i zadobiovao moje povjerenje - zadobivao je vlast nad mojim snom. Istog trenutka čim sam shvatio da nema uopće dobre namjere on se toliko preobličio, u snu sam znao da je vampir, makar uopće izgledao. kao vampir.

Stavio je ruke nad mene i u snu je to trajalo možda 2 sekunde.
U trenutku sam osjetio takvu ogromnu energiju, kada bi to pretočili u potres cijeli kvart bi se sigurno njihao. Bilo je tako sablasno i tako protuprirodno. Shvatio sam što znači odkidanje nečije duše ili energije. Tih sekundu i pol kroz moju glavu je prošlo toliko misli (ponavljam da sam u snu bio potpuno svjestan), a znao sam da je kratko. Probudio sam se, ali nisam mogao otvoriti oči. ovaj dio, koji je potvrdio da nije bio samo san, sigurno nije trajao duže od sekunde, ali u njemu se dogodilo toliko toga da ne mogu opisati. I dalje sam osjetio svoju energiju. To je bilo ogromno. Osjetio sam kako izlazi iz mene, kako je razdirala svaki djelić moga tijela. Borio sam se.
Odjednom sam samo otvorio oči jer sam si u glavi sabrao i postao svjestan svoje snage, postao sam svjestan da nije bez razloga mene napao.
Sve je u trenutku prestalo. Nestalo je. Otvorio sam oči, no sobom se širio sam pusti mrak. Bio sam tako isprepadan, a znao sam da sam učinio nešto važno i veliko, nešto što ne bi mogao učiniti svatko. Bio sam umoran, iscrpljen, nije mi se spavalo, strgan, ali ponosan. Trebalo mi je samo svjetlo. Još sam osjećao tragove prijašnjeg događaja i ta neka neovosvjetovnost širila se sobom.
Dalje neću pisati jer mi je stvarno teško.
Najprodorniji trenutak je bio trenutak te njegove pretvorbe.

Idućih noći i na dalje sam se potpuno riješio straha od mraka, ali kada se prisjetim događaja, još nekad me uhvati jeza.

Samo znam da me još dugo vremena nitko neće napasti.




Takve stvari sam neko vrijeme doživljavao svakotjedno.
Od tadam kada je bilo najgore, prestalo je..
Stari moj..ovo je zbilja wooow affraid ali...trebo bi uzeti jednu stvar u obzir..mozda si se u ovome snu borio sam sa sobom...znaci taj vampir kojeg si ti sanjao si mozda upravo ti...znajuci neke situacije iz tvog privatnog zivota ,vrlo lako bi moglo biti upravo to...ali i nemora,jer napadi entiteta u snu su itekako moguci..

Ovo me jako podsjeca na jedan moj san..prico sam ti o njemu,o covjeku sa sesirom...i ja sam bio uvjeren dugo vremena da se radi o entitetu..a onda sam naisao na jednu osobu,koja se bavi tumacenjem snova,to je njen zivotni poziv i desetljecima se bavi time..u pocetku sam bio skeptik prema njoj..a onda sam joj ispricao 2 sna(ne ovaj sa entitetom)i ostao sam sokiran koliko je sa svojim objasnjenjem tih snova usla u podsvijest moje duse...pogodila je najintimnije stvari moje podsvijesti,rekla mi stvari koje sam duboko potiskivao u sebi i ja sam zbilja ostao sokiran,ali sam stjekao nevjerovatno povjerenje u nju i tek tada sam joj ispricao onaj moj san o covjeku sa sesirom...na kraju sam shvatio da se nije radilo o nikakvom entitetu,vec sam sanjao sebe...neki moji unutrasnji nemiri i stvari koje me muce vec 2 god..su izbili na povrsinu..i nije samo da ja njoj vjerujem na rijec..nego je i zbilja to tako..covjek to shvati tek kad se suoci sa problemom..

E sad..ovaj tvoj san je zbilja odlican za jednu analizu...ljudima je jako tesko razluciti dali se radi o napadu entiteta,ili se radi o tebi..tvojim duboko usadjenim problemima koji su izbili na povrsinu..sa kojima si imao osjecaj da si izgubio mnogo energije..jer suocavanje sa nekim problemima unutar tebe sa kojima se suocis,takodjer gubis mnogo energije..jer to nije nimalo lako

Preporucam ti kad ovo procitas da mi se javis..i ako te zanima,dat cu ti mail od te osobe koja ce ti na najbolji nacin analizirati ovaj san...vjeruj mi ona ce znati jel to bio napad entiteta ili nesto drugo..uvidjet ces i sam o kakvoj se osobi radi..

Ako jos nekoga zanima znacenje snova.ali ne nekih bezveznih ili lakoprotumacivih vec snova koje nikad niste zaboravili,koji su vam i dan danas ostali u jakom sjecanju,javite se na pm,pa cu vam dati mail da joj se javite i par naputaka..
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimesri tra 29, 2009 8:48 pm

@Alex, moguće...

mada sam taman prije spavanja tada pričao s jednim deckom koji zeli postati vampir rofl To mi je ostalo ipak urezano u sjećanje, ali ne vjerujem u tu mogućnost...

P.S. Daj si stavi neki avatar

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alex84
Stanica
Alex84


Male
Virgo Rat
Broj postova : 23
Age : 39
Location : Istocna Slavonija
Registration date : 28.04.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimesri tra 29, 2009 10:07 pm

Legionar je napisao/la:
@Alex, moguće...

mada sam taman prije spavanja tada pričao s jednim deckom koji zeli postati vampir rofl To mi je ostalo ipak urezano u sjećanje, ali ne vjerujem u tu mogućnost...

P.S. Daj si stavi neki avatar

dat cu ti mail na msn,pa joj se javi..

A avatar..uvjek vjeran svome avataru cerek
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimečet tra 30, 2009 1:09 am

ono s ostvarenjem sna 7 sati, 7dana,..., pali
jućer sam sanjala muškarca u crnoj košulji s poludugom tamnom kosom i on mi je popravio komp danas, kasnije si malo mislim i upoznala sam ga 7h od kad sam se probudila,
isto tako sam sanjala da režem nokte i gle čuda to sam učinila 7h nakon buđenja shock

ja isto vodim dnevnik snova :D i vježbam tu autosugestiju (jer mi misli znaju poletit drugdje)
a trenutak pred san mogu opisati kao da se moje tijelo vrti u suprotnom smjeru vrtnje sobe kao da ulazim u neku hipnozu - doduše prije trebam biti zbilja skoncentrirana na želju za sanjanjem

sleep

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimečet tra 30, 2009 1:24 am

ja sam pocela sa dnevnikom snova ali kmph...malo mi je glupo da pisem kada iovako popamtim 90% snova...jedan sam usila san oko 2008 godine :D jako je zanimljiv sanjala sam da sam isla na planinu Dinaru al planina je bila 3 ulice dalje :D tamo di je crkva bila... tj ulaz u dvoriste crkve i onda desno se skrece za planinu i sanjala sam da sam brala kamenje po podu svakakvih boja ...predivni su bili :D plavi zuti zeleni ...i onda sam se digla :D
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimečet tra 30, 2009 2:13 am

ja sam sanjala nešto meni uznemirujuće - da sam muškarac i ktome još crnac s sjajnom ćelo koji naganja djevojčicu u stilu video igre, usput skačem za nekakvim sjajnim zvjezdicama, zatim sam djevojčica koju naganja crnac i skrivam se iza velike gromade mokrog kruha

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Alex84
Stanica
Alex84


Male
Virgo Rat
Broj postova : 23
Age : 39
Location : Istocna Slavonija
Registration date : 28.04.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimečet tra 30, 2009 3:43 am

Gea je napisao/la:
ono s ostvarenjem sna 7 sati, 7dana,..., pali
jućer sam sanjala muškarca u crnoj košulji s poludugom tamnom kosom i on mi je popravio komp danas, kasnije si malo mislim i upoznala sam ga 7h od kad sam se probudila,
isto tako sam sanjala da režem nokte i gle čuda to sam učinila 7h nakon buđenja shock

ja isto vodim dnevnik snova :D i vježbam tu autosugestiju (jer mi misli znaju poletit drugdje)
a trenutak pred san mogu opisati kao da se moje tijelo vrti u suprotnom smjeru vrtnje sobe kao da ulazim u neku hipnozu - doduše prije trebam biti zbilja skoncentrirana na želju za sanjanjem

sleep
Koje ono s ostvarenjem sna,7sati,7 dana..???

Ako mislis na moj post..heh nisam ja mislio na to...vec tehniku LDa za 7 dana,a ovo sto ti spominjes je neka vrsta prorockih snova...a to da ti se dogadjaju stvari koje si sanjala 7 sati prije,mislim da je to cista slucajnost..ali mozda i nije,zbilja neznam.Prati i dalje to,bas me zanima
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimečet tra 30, 2009 12:33 pm

Mislim da se Gea odnosi na ono vjerovanje da ce se san ostvariti za 7 h, 7 dana, 7 mjeseci ili 7 godina...tako nekako, kao neko prorokovanje, vidovitost i to...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alex84
Stanica
Alex84


Male
Virgo Rat
Broj postova : 23
Age : 39
Location : Istocna Slavonija
Registration date : 28.04.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimečet tra 30, 2009 2:16 pm

Alpha je napisao/la:
Mislim da se Gea odnosi na ono vjerovanje da ce se san ostvariti za 7 h, 7 dana, 7 mjeseci ili 7 godina...tako nekako, kao neko prorokovanje, vidovitost i to...
sudeci po opisu njezinih snova,to su ocito prorocki snovi..no zbilja neznam nista o tom vjerovanju za 7 h, 7 dana, 7 god... ima neki link na tu temu??
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimečet tra 30, 2009 2:50 pm

ajme bas zakon al najjaci s mi snovi kada ja po zraku plivam :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimečet tra 30, 2009 6:54 pm

Alex84 je napisao/la:


Letila kazes??Woow..letio sam u LDu,ali u stanju uma prije sna,nazalost nisam...kakav je osjecaj,di si bila,sta si vidila,da li je mozda moguce da si imala Astralnu ili Etericku projekciju...???

Ne, vratila sam se s jako napornog i dugog putovanja, a trebala sam slijedeći dan s obitelji otputovati na more pa sam navečer nekako napola zaspala i sanjala kako ulazim u neki hram i kako tamo trebam nekoga sresti i onda sam se u jednom mračnom dijelu tog hrama iznenada našla iznad tla i probudila sam se a osjećaj da lebdim potrajao je još neko vrijeme. :)
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimečet tra 30, 2009 8:49 pm

Alex84 je napisao/la:
sudeci po opisu njezinih snova,to su ocito prorocki snovi..no zbilja neznam nista o tom vjerovanju za 7 h, 7 dana, 7 god... ima neki link na tu temu??

Prorekla je da će si rezat nokte face

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitimečet tra 30, 2009 10:11 pm

nema linka, to je rekao mojoj baki- krivo sam napisala u prošlom postu - starac (ne starica) koji je živio u mom kvartu. bio je nepismen, ali su mu svi išli po savjete pogotovo za one vezane za ishod u sustvu

Legionar - rofl2 a šta ću kad imam duge nokte - moram proreknuti da je vrijeme da ih skratim prije nego što puknu

_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 9 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...
[Vrh] 
Stranica 9 / 42.Go to page : Previous  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 25 ... 42  Next
 Similar topics
-
» Heroj u snovima
» Rasprava o planetima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: