Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Prijevara, može li se opravdati?

Go down 
+28
Bella.Lilly
Novus ordo seclorum
tinityrannical
baffy
maiko
wanderer
Collector604
Alpha
OLugo
Armin od Irima
Berny_Sinara
neptun
legenda007
Legionar
MoW
Mama
josip21
urbanaaa
Jaykof
Skulptura
tomi
Tilia cordata
Gea
Fantom
floridana
Blizzard
Cinderella
Athena
32 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimesub stu 20, 2010 9:41 pm

Hm...nudis, ha? Dobro, ako to ponudis - dojdem zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimesub stu 20, 2010 9:42 pm

Dodješ. zivili

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimesub stu 20, 2010 9:42 pm

Citat :
@Athena Ti na to gledaš sve liberalno. No u dosta toga si u pravu. Ipak, ne bi trebalo tražiti opravdanje u fiziologiji budući da nismo životinje i znamo se kontrolirati. Šta me briga ako imam i triput veće područje za seks od moje partnerice. Zato ona drži tri ugla u vezi, pa ću je ja tri puta više željeti. :)

Jest. Htjela sam samo spomenuti da postoje neki biološki nagoni, koje smo mi prevladali ili ih nastojimo prevladati na način da se ponašamo onako kao se to od nas očekuje ili u skladu sa nekim konvencionalno-moralnim shvaćanjima.
Kažu da niti ljudi nisu monogamna bića, ali ćemo se često puta odlučiti upravo za monogamiju. To je normalno za opstanak/priznanje ne samo u današnjem društvu, već i u nekoj vezi, koja podrazumijeva određeno ponašanje partnera.
Naravno da navedeno ne može biti opravdanje za prijevaru, kao što neki čin proizašao iz afekta ili intenzivnog osjećaja, ne može biti opravdan, ukoliko se pokazao lošim ili nepoželjnim.
Može samo ukazati na određenu predispoziciju, koja je inicijalno postojala, a mi smo je "nadišli" ili joj se prepustili. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimened stu 21, 2010 4:11 pm

Jasno da je to kod nas tako jer je to društveno prihvaćeno kao "poželjno" i "normalno", prema tome se i ravna neki "moral" u vezi u kojoj je spavanje s nekim drugim nazvano varanje i okarakterizirano kao neprihvatljivo ili nepoželjno.


Zadnja promjena: Blizzard; ned stu 21, 2010 4:24 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimened stu 21, 2010 4:17 pm

Bez vjere u Boga,nema ni moralnosti... confused

Ma neka se i Andjeli na nebu,pojebu... cerek
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimened stu 21, 2010 4:24 pm

Čini mi se da bi mnogi htjeli imati mogućnost malog šaranja uokolo u vezi, malo zavesti nekog momka/curu, možda malo uzbuđenja itd, naravno za sebe bi htjeli, a istovremeno im ne bi bilo pravo ako bi to isto radila i njihov/a partner/ica. Ljudi su posesivna i licemjerna bića, ili ih je društvo tako odgojilo face
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimened stu 21, 2010 4:37 pm

Ko to svoju zenu neda a tudje bi sve od reda.....Fantom... cerek

Ko u radno vrijeme stane,skoci malo do kafane...Fantom... ides

Ko ne moze bez pasulja i bez ljute sljivovice,bez kupusa kiseloga,bjelog luka, slaninice...Fantom... klopa

Ko je krvlju steko sve,95 reko "NE"....Fantom... tuzni
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimepon stu 22, 2010 11:50 am

@Blizz...i meni se cini da je tako conf1 Ne mislim da je to do odgoja nego bas do pojedinca.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimepon stu 22, 2010 12:03 pm

Složio bih se da je takvo što specifično za pojedinca. Poznato je da je dosta ljudi koji nisu bili nikako "odgajani" zapravo bili totalno poligamni, što zapravo govori da je upravo odgoj ono što je najviše utjecalo na monogamiju.
Na kraju naravno ipak sve ovisi o pojedincu i tome što on želi u životu.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimepon stu 22, 2010 12:11 pm

Mislim, sad si napisao stvari koje su jako općenite. No što misliš, je li više onih koji se totalno žele držati monogamije ili je više onih koji bi bili malo "poligamni"?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimepon stu 22, 2010 12:17 pm

Generalno promatrano, više je onih koji bi bili manje ili više poligamni, budući da je to naše genetsko naslijeđe. Odgoj usmjerava uglavnom u smjeru monogamije, no takav odgoj je snažan tek zadnjih tisuću-dvije godina, dok su ljudi na Zemlji puno puno duže.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimepon stu 22, 2010 12:27 pm

Tako i ja mislim, da smo genetski više poligamna bića nego onakva kako nas žele odgojiti. No tko to nas pita uopće, držimo se društvenog odgoja = želimo povaliti neku drugu, povalimo neku drugu = prijevara i izdaja povjerenja. Kako god okreneš, ne štima zubo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimepon stu 22, 2010 1:11 pm

Postoji ta jedna podjela ljudske rase na, nazovimo to, podvrste. Tocnije receno da iako svi izgledamo slicno nismo svi iste vrsta. Slicno kao psi i pasmine. Uglavnom, ovo je situacija gdje razlike izmedju 'ljudi' i 'ljudi' dolaze do izrazaja. Da su svi ljudi iskljucivo poligamni ne bi niti doslo do pokusaja monogamnosti. Medjutim, kao sto su neke zivotinjske vrste monogamne, tako su i neke ljudske podvrste. Isto tako mislim da vecina ljudi i ljudskih podvrsta tezi tome da budu monogamne cak i ako ih genetika tjera na nesto drugo. Smatram da je sve to vrlo znakovito.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimepon stu 22, 2010 7:50 pm

Složio bih se. Mislim da je evolucijski promatrano monogamni muškarac bio preferiran pa je zato i opstao i sve je češći. Naime, žene su najčešće tražile muškarce na koje se mogu osloniti i koji će se obvezati da budu samo uz nju i da time štite svojeg potomka. Stoga su ti muškarci proslijedili lakše dalje svoje gene. Muškarci koji su okolo "šarali" češće nisu imali sreće skrasiti se s jednom i imati dijete. Naravno, bilo je i slučajeva onih muškaraca koji su okolo prosijavali svoje gene, no zato su žene često bile razborite i pobacile, da ne bi same odgajale dijete takvih vagabunda.
Naravno, tu ima puno finih detalja, ali u globalu slažem se s Alphinom podijelom ljudi na "podvrste". To mi je savršeno prirodno i razumno gledište. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimepon stu 22, 2010 8:41 pm

Meni se cini da oni koji su sarali su imali i vise potomaka pogotovo sto abortus prije i nije bila neka tako jednostavna stvar.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimepon stu 22, 2010 8:43 pm

Treba malo hodati otvorena šlica, čisto zato da se dolje malo prolufta zubo
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimepon stu 22, 2010 8:47 pm

Ili kao bolju opciju mozes izabrati da se tu i tamo operes kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimepon stu 22, 2010 8:50 pm

Nije loš ručni rad, ali prava stvar je prava stvar mudri
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimečet pro 02, 2010 4:19 pm

Ako ste mislili da svatko ima svoj razlog za preljub, prevarili ste se. Najnovije istraživanje pokazalo je da je za preljub i seks na jednu noć kriv određeni gen.

Znanstvenici sa Sveučilišta Binghamton proveli su istraživanje na temu seksualnog ponašanja uz pomoć DNA uzorka 181 odrasle osobe, piše asylum.com.

Oni koji su imali određeni gen, nazvan DRD4, a koji regulira reakciju tijela na proizvodnju dopamina, bili su skloniji preljubu i seksu na jednu noć. Osim toga, skloniji su i kockanju, konzumiranju droga i alkohola.

Kao razlog stručnjaci navode činjenicu da, za razliku od drugih, ljudi s ovim genom izlučuju više dopamina pri riskantnim radnjama koje obećavaju veliko zadovoljstvo, kao što je seks na jednu noć. izvor

_________________
Respect
[Vrh] Go down
maiko
Višestanični organizam
maiko


Female
Pisces Goat
Broj postova : 62
Age : 45
Location : Trogir
Registration date : 23.11.2010

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimečet pro 02, 2010 4:32 pm

Ma nema to veze s genima! To su samo opravdanja! 8)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimečet pro 02, 2010 4:36 pm

A eto...nek se dogovore. Kao mi smo razliciti od zivotinja. Mi smo blizi Bogu od zivotinja. Hmmm... gica

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimečet pro 02, 2010 4:42 pm

Ma jasta,za sve su krivi geni,kazu znanstvenici a ne pitaju se koji je gen odgovoran
za njihovu kratkovidnost,ruznocu i impotentnost i sa kojim pravom sole
pamet obicnim tj. normalnim ljudima.
Pa kad bi nam uklonili te,nazovimo ih tako "nepodobne" gene tj. kad bi svi bili isti,ovaj bi svjet otiso u kurac.
Raznolikost je ono sto odrzava ovaj svijet i njegovu populaciju.
Ono jeste istina da ide para na paru tj. "pametni" se karaju sa pametnima ali da
kojim slucajem "glup" momak ne rokne koju pametnu koku,radjali bi se samo degenerici,slicno
incestnim vezama.
Kako je majka priroda to lijepo udesila,hvalo joj... hail hail hail
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimečet pro 02, 2010 4:56 pm

Veoma dobra i istinita poslovica iz onih starih "dobrih" vremena kada je nevinost bila najveca zenska vrijednost.
Jadnih li zena kad im je jedina vrijednost bila medju nogama.
Hvala Bogu danas su druga vremena pa je zenama sve veca vrijednost ali opet medju nogama. no

Prije su "je" cuvale da bi bile vrijedne,cemu do udaje a onda sex pa robijanje.
Danas "je" sto prije to bolje nataknu pa njome zaradjuju milom ili silom ali se eto da ziviti (sto bi reko Balasevic:"Da mi gospon dame ne zamere......") 8)

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimečet pro 02, 2010 5:56 pm

Ti uopce nemas pojma sto je Balasevic zapravo reko time kava

_________________
Respect
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitimečet pro 02, 2010 7:42 pm

Dakle DRD4 je u pitanju... pa znao sam ja da nešto tu ima no
Jedino što me alkohol baš i ne privlači, zapalim ponekad maricu, odem do kladionice, volim điđi-miđi sex
A može li se taj dopamin nekako umanjiti. Možda ima kakav čaj za to. Ne bih kemiju nono
[Vrh] Go down
Sponsored content





Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Prijevara, može li se opravdati?   Prijevara, može li se opravdati? - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Prijevara, može li se opravdati?
[Vrh] 
Stranica 6 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Zarada ili prijevara
» Virtualno flertanje - prijevara ili ne?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: