Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sokratov klub neznalica (chat)

Go down 
+22
Silence
zvezda
Zona
wanderer
Athena
biga
InaNNaa
flory
mEN_iN_WHite
Fantom
Sentinel
Dragony
Chakotay
josip21
floridana
gloria_g
Michael Wittmann
MoW
Alpha
Gea
Legionar
Blizzard
26 posters
Go to page : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16 ... 22  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimečet lip 10, 2010 11:51 pm

@Flo...ko zna - zna cerek

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimečet lip 10, 2010 11:55 pm

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimeuto srp 06, 2010 12:54 am

Jos jedan dan je zavrsio...da...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimeuto srp 06, 2010 12:56 am

Samo sto nije...Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 295661
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimepet srp 09, 2010 12:47 am

Da...samo sto nije...


Laku noc dame i gospodo... :zzzz:

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimepon kol 16, 2010 7:12 pm

Evo, da vam malo uletim iz neba pa u rebra zubi

Kada te osoba svojim djelovanjem kroz umjetnost uspije naježiti, a da to ne bude na temelju straha, iznenađenja ili seksualnih poriva onda je pravi umjetnik!

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 38
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimepon kol 16, 2010 7:26 pm

onda ja poznajem jaaako malo pravih umjetnika, nažalost...
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimepon kol 23, 2010 10:14 am

vratih se s go - joj, joj, nikada više neću pohvatati konce ovdje. a i vidim nekaj se vizuelno promjenilo ovdje??!!
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimepon kol 23, 2010 10:53 am

Legionar je napisao/la:
Evo, da vam malo uletim iz neba pa u rebra zubi

Kada te osoba svojim djelovanjem kroz umjetnost uspije naježiti, a da to ne bude na temelju straha, iznenađenja ili seksualnih poriva onda je pravi umjetnik!

Definitivno Bonnard. Iz njegovih slika isijava Ki. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimepet kol 27, 2010 10:18 pm

Upravo vidim online jednog starog ratnog druga. Ne znam hoce li vidjeti ovaj post ali Tutic hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimepon kol 30, 2010 11:54 pm

Evo jedan vic za ovaj PDF: Kada velečasni Sudac okreči kuću, onda je to čisti pop art rofl2

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 12:05 am

Jučer sam načuo na TV-u da je bio neki prilog o njemu. Mislim da je frajer pravi poduzetnik, mogao bi biti uzor Todoriću :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 12:11 am

Todoricu bi mogla bit uzor i moja baba. Lako je bit tajkun kad ti preko noci uvale lovu.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 12:21 am

Ma pogledaj kako funkcionira kapitalizam.
Ako imaš barem malo, ali samo malo mozga u glavi i ako imaš početni kapital koji možeš uložiti u nešto, sigurno ćeš ga povećati. I gomilati ga. Kada jednom imaš dovoljno za daljnje ulaganje, jako je teško prestati se bogatiti.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 12:45 am

E, to si reko ovdje gdje nitko ne cita pa bolje da ti odmah kazem da ne pricas okolo. To sto si reko je totalno, ali totalno krivo. Prvo nije dovoljan samo mozak (kojeg zapravo moras imat dosta) niti lova nego je jako vazna i sreca. Drugo, ako pricamo o situaciji u Hrvatskoj onda ti niti to nije vazno nego je najvaznije tko si, ciji si i koje veze imas. Naplatiti se je gotovo nemoguce. Kad si vec spomenuo Todorica. Od njega ako uopce vidis lovu prodju godine. A ti do tad prodaj bubreg da platis racune. Najbolje je sto frajer nudi da se dobavljaci naplate robnom razmjenom. Da, i sto onda? Da odu sa tonom jaja platit racune i place? Ako pricamo o situaciji vani tu su stvari nesto stabilnije ali zapravo ti je isto princip - danas jesi sutra nisi. Kapitalizam je sranje stoljeca. Ne stoljeca nego od pocetka svijeta.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 12:55 am

Alpha, imaš roditeljsku kuću i nemaš kredita. Opljačkaš 3-5 milijuna kuna (početni kapital), sagradiš apartmane na moru (početni ulog). Kroz dvije tri godine nagomilaš novce (višak kapitala) i uložiš u restoran (čak ne mora biti niti restoran, nego prodavaonica hrane) na turbulentnoj lokaciji (daljnje gomilanje kapitala). Dalje možeš kako hoćeš. Još apartamana, kafić ili ugostiteljski obrt? Štogod.
Ono što je bilo krivo je to što sam rekao da uložiš u bilo što. Uložiš u tercijarne djelatnosti. U njima ne možeš izgubit. Što se tiče ostalih djelatnosti, da, slažem se, tu je ono o čemu ti govoriš.

Inače, pričao sam s mnogo ljudi koji rade za Todorića razne poslove (15-ak njih) i svi imaju samo riječi hvale za njega. Ne kažem o tome kakav je, nego što njegovi zaposlenici govore za njega.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:05 am

Legi, vidi, ne mislis li da je vec polako doslo vrijeme da stanes i razmislis kad ti netko tko se ipak nesto kao kuzi jer kao nesto radi u zivotu i kao radi u privatnoj firmi u kapitalizmu nesto kaze sto se kosi sa tvojim ili ces i dalje ici na princip da mislis da si najpametniji?

Dakle samim svojim primjerom si naveo faktor koji prvi puta nisi spomenuo, a to je - sreca. Znaci ako dobijes preko noci lovu. To se bas inace ne dogadja tek tak, znas?
Ivic Pasalic je opljackao banku. Nisu ga uspjeli ulovit. Ulozio je masu love u gradjevinski projekt obzirom je kod nas kvadrat stana ko svetog Petra kajgana i nesto na cime se masa godinama bogatila. Medjutim, malo neplanirano, uletjela mu je kriza i sad je frajer u teskoj gabuli. Banka mu je vec par puta odgodila vracenje kredita i daju posebne uvjete za kreditiranje ljudi koji hoce kupiti stan u tom njegovom kompleksu ali unatoc svemu prodaja ne ide. Tip ce najvjerojatnije ispusit masu love ako cak ne bankrotira.

To sto ti pricas su bajke koje se nekom mogu potrefit ali u RL stvari ne funkcioniraju tako.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:16 am

Alpha je napisao/la:
Legi, vidi, ne mislis li da je vec polako doslo vrijeme da stanes i razmislis kad ti netko tko se ipak nesto kao kuzi jer kao nesto radi u zivotu i kao radi u privatnoj firmi u kapitalizmu nesto kaze sto se kosi sa tvojim ili ces i dalje ici na princip da mislis da si najpametniji?
Ja sam nešto napisao. Ti si napisala nešto što je izrazilo neslaganje. Ja sam opisao zašto to prvo mislim. Mogla si se složiti s time ili opovrgnuti kao što si to učinila. Ne da mi se na kraju posta napisati "Jel je tako?" ili "Ovo je samo moje mišljenje.". Možda sam napisao glupost, ali nemam problema s time da mi ti kažeš da sam napisao glupost jer si to ti i znam da me ti nećeš ismijati i uzeti za zlo. A ja jesam mislio glupost i zašto onda da ti ne kažem tu glupost? Zato ćeš mi ti objasniti.
Ne bih tako isto postupio u razgovoru s nekim drugim ljudima. Ali to si ti. Nije da te manje poštujem, nego nemam što skrivati od tebe.

Radi se o pohlepi. Opet mislim da čovjek nije imao mozga. Mogao je napraviti računicu koliko stanova uopće je potrebno tržištu.

U Krapinskim toplicama ima jedan čovjek koji je bio vlasnik bazena i hotela. Sasvim mu je dobro išlo, a toplice su bile sasvim lijepe. Imao je stalan izvor prihoda od toga dvoje. Živio je kao bog. Ima svoj dvorac u centru tog naselja. Nije trebao baš ništa više raditi da bi živio bogato.
Ali ne, on je bio pohlepan.
On je odlučio preurediti bazene u nešto odvratno. Istodobno je odlučio sagraditi dvije zgrade sa 50-ak stanova u malom mjestu u Zagorju. Jako ih je malo prodao. Oprosti, ali gdje je njemu mozak? Tko će u Zagorju živjet u stanu??
Bazeni i dalje nisu dovršeni iako se grade već 10 godina. Sve to izgleda odvratno. Više skoro nitko ne dolazi na te bazene. Frajer ih je skoro prodao, ali ipak je našao para jer su neki ljudi kupili stanova pa neće bankrotirati. Ali pitanje je kada će dovršiti bazene.
To me naučilo samo tome da je čovjek pohlepniji nego što je pametan.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:28 am

Legi...nije vazno jesam to ja nego je poanta da stanes na loptu pa se zapitas prvo, a ne opet udres kontru. Kada sam prvi puta rekla "da to nikom ne govoris" sam se zezala ali sam kasnije ozbiljno objasnila zasto.

Ivic Pasalic itekako ima mozga. U biti rekla bih da je najinteligentniji frajer koji se uopce pojavio na sceni. Pokrao je svoje i nestao, a da mu nitko nije vise uspio stat na rep.

Projekt koji je radio je zasigurno prvo detaljno izanaliziran ali u drugacijim okolnositma. U ovoj krizi su propale velike firme, puno je ljudi otpusteno, jesu svi oni idioti? Ne bih rekla.

Ali slazem se u jednom. Pohlepa. Ni ja ne kuzim cemu to dodatno ulaganje kad nije morao nista raiditi. Mozda je bilo potrebno bas zato da sakrije trag novcu pa da ispadne da on to kao vrti nesto i tako zaradjuje. Mozda je to jednostavno u njegovoj prirodi kao poslovni uspjeh. Kao sto znas ima puno milijardera na svijetu pa i dalje rade i jos se vise bogate. Njima nije vise do novca nego do neceg drugog. Nama to nije u prirodi pa ne mozemo bas shvatit, a ja niti ne zelim. Znaci nije lova ono sto svakog pokrece ali neki vid pohlepe jeste.
Jos nesto...i sam si kazao da ako imas kapital dalje mozes vrtit i sticat jos vise, a sad se pitas zasto je on vrtio ;)

Ti i ja...nismo mi za taj svijet. Samo, svjedno, ne treba se niti zavaravati da to ide "tek tak".

Nadam se da se ne ljutis na mene sto sam malo planula gore. Nekad me nanervira kad vidim da ne mislis, a znam da imas cime zubi ...osim toga...PMS mi je :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:32 am

Ah ti i tvoj PMS,malo,malo pa PMS... zubo
Sto nisi sestro vec jednom u blagoslovenom stanju da se nepatis vise sa tim PMS-om.. cerek
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:33 am

Pa nadam se da cu biti ali nije bas lako naci tipa koji nije seronja.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:34 am

@Alpha, ma daj, šta bih se ljutio.
Uostalom, vidiš da pišemo po temi neznalica. Eto, večeras sam ja ispao neznalica zubi

Da, stalno se pitam što će milijarderima još i još. Stvaaarno mi nije jasno. Pogotovo jer da žive i sto puta duže, živjeli bi novčano krajnje neopterećeno conf1

I dalje mislim da u kapitalizmu ako imaš početni ulog, kratkoročno ćeš sigurno zaradit. A onda valjda, kako ti kažeš, treba imat sreće i veza. Pitat ću i zagnjavit ću svoga brata sutra. On je završio ekonomiju pa zna :)

Ajde, idem ja u krpe, a mogla bi i ti! :)

Laku noć hug

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:37 am

Hm,to si u pravu Alpha,mada sve ovisi o visini tvojih kriterija..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:41 am

@Legi...Hvala hug Nego, o kapitalizmu mozemo u zivo. Znas da ne volim pricati o sebi online ;)

Nego, gore sam bila napisala "miljarderi" i vidjela kad sam poslala. Nisam htjela ispravljat i sve sam mislila da ces me ispravit i reci da mi fali jedno "i" zubi ;)

Laku noc...ici cu i ja sada mase


@Fantom...pa ja ih ne smatram nesto preposebnima ali to je cesta sa dvije trake. Nije dovoljno da ti najdes njega nego i on mora naci tebe. A frajeri ti bas ne vole pametne zene.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitimeuto kol 31, 2010 1:53 am

Moram priznati a vjerujem da i ti djelis moje misljenje da je danas a i u proslosti,biti pametna zena znacilo da nije bas pozeljna osoba tj. osobina,ja bih to nazvao i prokletstvom za doticnu zensku osobu..
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Sokratov klub neznalica (chat)   Sokratov klub neznalica (chat) - Page 10 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sokratov klub neznalica (chat)
[Vrh] 
Stranica 10 / 22.Go to page : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16 ... 22  Next
 Similar topics
-
» Sokratov klub neznalica (chat)
» Sokratov dijalog
» Ask primitive101 (chat tema)
» Rasadnik [chat]

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: