Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zastita autorskih prava

Go down 
+6
primitive101
Einar
Kahali
Alpha
floridana
Fantom
10 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimeuto lip 08, 2010 3:40 pm

Posljednjih dana " bombarduju " nas sa svih strana kampanjom o zastiti autorskih prava.
Kao i svaki posteni Bosanac apsulutno podrzavam ovu kampanju a istovremeno kucam
u piratskom officu na piratskom operativnom sistemu.Zastita autorskih prava 257951
Istovremeno slusam muziku skinutu sa Interneta za koju su me fino
zamolili da je izbrisem u roku 24 h.Zastita autorskih prava 679978

Razlog je samo jedan.
Finansije tj. moji prihodi ne dozvoljavaju kupovinu licenciranih izdanja.

Moj prijedlog je da oformimo grupu na Facebook - u u kojoj cemo dati podrsku ovoj inicijativi
jer je to najmoderniji nacin da kazemo da smo nesto ucinili a da pri tome ne cinimo nista.


( U saboru ovaj nacin nazivaju " formiranje komisije koja ce se baviti ovim problemom " )Zastita autorskih prava 64658


Sta vi preduzimate u pogledu zastite autorskih prava...??? Zastita autorskih prava 431276
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimeuto lip 08, 2010 4:58 pm

stavljam vodeni pečat priko cile slike... zubi
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimečet stu 10, 2011 3:08 pm

Niko nista ne preduzima u pogledu zastite autorskih prava...??? no
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimečet stu 10, 2011 4:13 pm

A cuj...kad si otvorio temu o autorskim pravima koju si ukrao od nekog bez da si naveo izvor niti dobio dozvolu koristenja (nema nigdje specifikacije)...pa kako onda da te ljudi shvate ozbiljno gica

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimečet stu 10, 2011 5:19 pm

Uh, ja sam prije 4-5 godina, možda i više e sjećam se točno, ispričao u detalje projekt načelnici općine Pag, načelniku za Kulturu na Korčuli i oboma im poslao to napismeno, radilo se o "pomorskoj bitci" izrežiranoj i osmišljenoj do detalje ajedno sa scenarijem i organizacijom svakog aspekta ovog Event-a.
Naravno u to vrijeme mi nije padalo da išta zaštitim niti sam ikada imao problema sa tim.
Oni su u početku rekli zanimljivo zanimljivo, a koga bi ti uključio u to, ko bi bili glumci, kakve bi morale biti brodice osim ovih koje si nabrojao ,... ja sam im malo po malo davao točne upute radujući se kako ćemo organizirati ovu stvar .
Nakon nekog vremena prestaše se javljati.
Sljdeće ljeto te dve općine (koje i inače suradjuju) organiziraju Pomorsku bitku sa 40 'galija', gusarima, uskocima topovima i mojim scenarijem .. na dve stranice Globusa čitam ja to i ne vjerujem svojim očima.
Ogromne novce obrnuli su na tome a čitava stvar sufinancirana je od ministarstva kulture i od jedne EU fondacije... pročulo se i po svijetu za to.
Nisam ih nikada tužio iako mi je jedan odvjetnik rekao da bi to vjerovatno dobio jer bi se moglo po mojim poslanim dokumentima utvrditi datum kada sam pisao o tome i da sam poslao iste na njihovu adresu godinu prije dogdjaja.
rekao mi je da sam vjerovatno obeštećen za nekih 150 000 kuna ...
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimečet stu 10, 2011 5:55 pm

Alpha je napisao/la:
A cuj...kad si otvorio temu o autorskim pravima koju si ukrao od nekog bez da si naveo izvor niti dobio dozvolu koristenja (nema nigdje specifikacije)...pa kako onda da te ljudi shvate ozbiljno gica

Ako ti kazem da sam dozvolu i upustva dobio na Sinajskoj Gori,neces mi vjerovati a i sam
Mojsije ce se nasmijati,usput njezno gladeci malog Isusa po kosi i u sebi se zlobnicki
keseriti govoreci,mali,jebo sam ti mater.... cerek
[Vrh] Go down
Einar
Majmun
Einar


Male
Capricorn Broj postova : 1241
Location : Daleko od zdravog razuma...
Registration date : 27.04.2010

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimepon stu 21, 2011 7:02 pm

@Kahali

e jesen ti sunce, loše si proša...gle...još ih uvijek moš tužit
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimečet kol 09, 2012 5:30 pm

ajde Kahali,uzmi te pare na tuzbu,taman da podpomognes Dharmu ;)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimeuto oľu 01, 2016 4:48 pm

zašto you tube briše videa?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimeuto oľu 01, 2016 6:01 pm

ukucaj na you tube @"why you tube removes videos"@ :P
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimeuto oľu 01, 2016 8:19 pm

dobro to znam ali zašto onda uopće postoje videa na you tube onda neka stave pjesmu a neku drugu sliku.you tube mora bit javan a ne privatan.tko im krši ta prava.neka videa se mogu gledati neka ne?izbrišu mi videa n a you tube kanalu i ne mogu ih više pronaći,da li se može vratiti ikako izbrisani video.gluposti
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimeuto oľu 01, 2016 9:33 pm

Imaju nekakva pravila o piratstvu. Za odredena videa, pjesme, slike i tako. Davno sam ja znao uplodati pjesme na yt, ne svoje, i tu i tamo bi blokirali video zbog navodnog copyrighta. Ako imas spremljen isti video na svom kompjuteru, to je jedini nacin da ga vratis, tj. jos imas kod sebe.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimeuto oľu 01, 2016 9:55 pm

ma dobro ali ako je bio 7 godina video i nestao ,a neki nisu nestali,znači mi gledatelji ili slušatelji samo gledamo ili slušamo video,nisam ga kopirao ili prenosio ili krao itd... znači oni to rade i ovako zabranjen za vašu državu itd itd you tube nije privatan,to mora bit javno zašto ne zabrane ta kršenja prava a da ne brišu videa.imao sam ga spremljen ali su ga izbrisali zbog nekog piše you tube edeleted this channel.i ne mogu naći ime te pjesme.onda su 2013 spojili google plus s you tube kanalom nisi moga komentirat ako nisi imao g plus.onda su i to ukinuli i sad mi videa se ne pokazuju na google plus samo na you tube channellu,onda opet moram imati google plus posebno jer je odvojeno d you tuba.ali mrzim kad nema neke pjesme koje tražim izbrišu ali ok ako izbrišu nek ostave bar 2 rezervna videa,ne znam kako oni uopće uploadaju ta videa,a ja imam kanal i nikako ne mogu.ne znam neka videa su ostala i nakon 8 godina druga se brišu i nkon 1 godine mislim,sad kad lajkam neki video vide se u moji videozapisi a ne vidim ih na početnoj stranici,odnosno svako drugi video koji sam lajka i komentira prikaže.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimesri oľu 02, 2016 12:28 pm

odakle tebi ta ideja da je you tube javan? Mogu radit sta god ih je volja,a ak te zanima njihova politika imaju sigurno tonu dokumenata koja sve to objasnjavaju...
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimesri oľu 02, 2016 12:47 pm

gledaj ovo jedan video su obrisali recimo depeche modea druga dva te iste pjesme su ostali,znači zašto onda ta 2 nisu obrisali,komu sole pamet???????nisam im ja krao ni koprao pjesmu ngo samo je slušam odnosno gledam,onda nek ukinu sva videa
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimesri oľu 02, 2016 3:53 pm

u duže sadržaje ubacuje reklame (što zna biti neugodno) i tako namiruje obaveze sa sonyima i velkim igraćima a moraju reagirat i na pojedinačne prijave, osim toga dosta usera pretpostavljam briše ak oče dizat nove stvari. valjda ak nemaš prem. acc. imaš ograničenu gigabajtažu ili sl.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimesri oľu 02, 2016 4:26 pm

onda zaštp to rade ak znaju da će ih brisat nije mi jano i nisu mi jasni?????svaki film puni od 1 i 40 min brišu a isječke ne???????????????
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimesri oľu 02, 2016 8:05 pm

ima hrpa filmova preko 2 čuke. yutube briše na foru prijava sadržaja , kao uvreda, rasno ,spolno i sl- i onog sadržaja koji još nije na prodaji okrenuo dost love ,dvd i to. ostalo brišu useri pa bi mogli novi sadržaj stavit.
- mislim da je tak.
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimesri oľu 02, 2016 8:50 pm

ne baš nešto je tu drugo u igri
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimečet oľu 03, 2016 8:23 pm

[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimečet oľu 03, 2016 8:29 pm

pa tako i treba a ne pustiti videa par mjeseci li godinu i onda ih brisat,neka neko to čuva i neka obriše pirate ili one koje krše ta prava,a video nek ostave,jer nema smisla ,,,imaju oni i neki razlog zašto to brišu ok,ali ostavi onda bar ime videa što sam gledao ili pjesme da znam je opet pronaći,a ne cijeli video sive boje.užas
[Vrh] Go down
web dust
Majmun
web dust


Male
Capricorn Broj postova : 1739
Age : 2023
Location : suha tinta
Registration date : 07.10.2015

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimepet oľu 04, 2016 9:06 am

postoji još i opcija brisanja sadržaja koji nisu pokretani, recimo 3mj. ili sl. .
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimepet oľu 04, 2016 2:17 pm

ma vidi ovo komentiram na you tube kanalu i ne mogu neka videa komentirat neka mogu?zašto?
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimepet oľu 04, 2016 2:25 pm

you tube shit i google također
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitimepet oľu 04, 2016 2:35 pm

YouTube je kompanija, a cilj kompanije je da zaradjuje pare. Zato velike i mocne korporacije poput Sony-ja, Universala i sl. imaju poseban tretman.

Prva linija napada je njihov "content ID match", bot koji automatski prijavljuje tvoj video i kaze da sadrzi materijal zasticen autorskim pravima, sto znaci ako ja provedem 30 sati rada u video editoru i Audacity-ju da sklepam neki video, a ukljucim vise od 20 sekundi materijala neke od tih velikih kompanija, oni imaju pravo da monetiziraju moj video i na njemu zaradjuju. I to cak i u slucaju kad se radi o izuzecu od autorskih prava (Fair use) u slucaju kritike, satire, komentara i sl. Srecom, imas i sistem zalbe (koji je takodje automatski) koji mozes okaciti macku o rep, jer druga strana moze jednostavno potvrditi svoju prijavu i tad mozes samo plakati.

Druga linija napada je kad ti neko moze fizicki kliknuti na video jer mu se ne svidja i prijaviti ga ili kao "copyright violation" (cak i ako je unutar granica Fair use) i YouTube ce ti skinuti video. Cak i ako dobijes spor (nakon mnogo mnogo dana i tjedana) tvoj video, ako ih inace monetizujes, ce te kostati para, jer ces izgubiti dragocjene klikove.

Mene to jos ne tangira jer sam mali igrac, ali oni koji od toga zive su pokrenuli kampanju #WTFU ("where's the fair use", ili, kako ja to zovem, "what the fuck, you?!") s ciljem da se YouTube uozbilji i pocne malo vise postovati one koji stvaraju sadrzaj za gledanje umjesto sisanja polnih organa velikih korporacija koje ne doprinose nista.

Problem je sto YouTube nema ozbiljnih konkurenata, ali ako nastavi sa dosadasnjom politikom sranja na stvaraoce materijala to ce se promijeniti, ozbiljniji stvaraoci ce se polako seliti na druge platforme a YouTube ce prikazivati glupaste snimke macaka u odijelima, sto ce definitivno utjecati na kvalitet i sadrzaja i potencijalnih kupaca reklama.

Ako hoces nesto upload-ati a da ne pokrene Content ID bota, moras malo promijeniti sadrzaj, npr. preokrenuti video kao u ogledalu, ili ukloniti boju pa da bude crno-bijeli, ili tako nesto, a za muziku vrijedi isto, ili nesto smiksaj ili ubrzaj malo ili uspori ili bilo sta samo da ne bude original.

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zastita autorskih prava Empty
PostajNaslov: Re: Zastita autorskih prava   Zastita autorskih prava Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zastita autorskih prava
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Skoro pa neunistiva zastita.
» Prava opasnost?
» Univerzalna(prava) istina
» Borba za muska prava

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Razno-
Forum(o)Bir: