Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vas stav o crkvi kao instituciji?

Go down 
+23
zvezda
Alpha
Absynthia
Milab
silver
Srky
userNejm
Yado
sanja
Aleksandar Veliki
Daenerys
gogx
babi
bluu
Svjetloisjena
Hybrid
bitch_ri
zvonchica
zmija
Rain
vladimir
malena
Cvrcak
27 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 25, 2007 6:05 pm

Ja sam još davno od jednog mudrog svećenika čula da je crkva ljudska institucija i kao takva podložna grijesima i pogreškama kao i ljudi. Znam da u toj instituciji postoji puno dobrih pojedinaca koji predano rade ono za što su se u životu odlučili. Samu vjeru pritom ostavljam po strani jer je ona isključivo stvar pojedinca, a nije na nama da o drugima sudimo, možemo suditi o njihovim djelima, nikako o uvjerenjima koja još nisu postala ni riječi, a kamoli djela.

Ljudi su u današnje vrijeme ogorčeni na sve i svašta, za što postoje svakome razumljivi razlozi, pa se nabacuju drvljem i kamenjem na crkvu, pravosuđe, socijalu, školstvo, zdravstvo - često opravdano, kažem, ali i jako generalizirano, što nije dobro. Nije dobro jer se na taj način zapravo koče i pozitivna nastojanja koja nam dolaze iz tih ustanova, ili inicijative pojedinaca koje su za svaku pohvalu, čak i ako taj pojedinac ili ta ustanova općenito nisu za pohvalu, ako netko shvaća što želim reći.
[Vrh] Go down
zmija
Majmun
zmija


Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Age : 34
Registration date : 19.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 25, 2007 7:04 pm

Ja shvacam. Jako pametno je ovo bilo receno...Stvarno, zadivljena sam... I da uostalom u svakom poslu ima ljudi koji ga rade sa srcem i koji to istinski vole, a ima i onih koji ne,pa se ponasaju jadno...A sad,sta je tu je...Samo nesmijemo generalizirati...
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 25, 2007 7:29 pm

Generalizirati?
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 25, 2007 7:33 pm

Aha, generalizirano..., post od svjetloisjene... oke
[Vrh] Go down
zmija
Majmun
zmija


Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Age : 34
Registration date : 19.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 25, 2007 7:33 pm

Da...npr ako upoznas jednog automehanicara koji lose radi, da ne kazes dakle svi automehanicari neznaju radit svoj posao...
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 25, 2007 7:35 pm

zmija je napisao/la:
Da...npr ako upoznas jednog automehanicara koji lose radi, da ne kazes dakle svi automehanicari neznaju radit svoj posao...

Bravo, škola te dobro uči. :farao:

Mogla si reći popa a ne automehaničara, al kad je već mahaničar tu neka bude. Oik oik oik :pig:
[Vrh] Go down
zmija
Majmun
zmija


Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Age : 34
Registration date : 19.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 25, 2007 7:36 pm

heheh...
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 25, 2007 9:14 pm

nije mi se dalo čitati sve ovo iako dok sam preletavala sam vidjela one klasične prigovore crkvi. Iznenadila me svjetloisjena koja je rekla ono što zbilja je.... na greškama pojedinaca se ne može zaključiti da je cijela crkva loša..... ima par loših ljudi, a opet na njih tisuće onih koji svoj život daju drugima i cijeli život provode služeći i pomažući potrebitima... tako da bi se trebale prestati gledati loše strane te početi cijeniti sve ono mnogobrojne dobre strane crkve
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 25, 2007 9:15 pm

zmijo.....
tooooo automehaničari...
[Vrh] Go down
zmija
Majmun
zmija


Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Age : 34
Registration date : 19.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimeuto ruj 25, 2007 9:53 pm

heheh..pa da-toooooooo!!!
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimesri ruj 26, 2007 8:41 am

babi je napisao/la:
tako da bi se trebale prestati gledati loše strane te početi cijeniti sve ono mnogobrojne dobre strane crkve

Stvarno misliš da ima mnogobrojnih dobrih strana crkve? Ja mislim da prije ima malobrojnih dobrih i mnogobrojnih loših strana crkve.
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimesri ruj 26, 2007 8:44 am

malena je napisao/la:
babi je napisao/la:
tako da bi se trebale prestati gledati loše strane te početi cijeniti sve ono mnogobrojne dobre strane crkve

Stvarno misliš da ima mnogobrojnih dobrih strana crkve? Ja mislim da prije ima malobrojnih dobrih i mnogobrojnih loših strana crkve.
Potpisujem :)
[Vrh] Go down
gogx
Žaba
gogx


Male
Aries Rooster
Broj postova : 235
Age : 43
Registration date : 21.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimesri ruj 26, 2007 2:30 pm

Najmočnija organizacija na svijetu, crkva.
Neisplati se trošiti riječi na to, sama crkava kaže:
Bog je svuda oko vas, Bog je ljubav
(joj izgleda mi kao nekakav skriveni kod)


Pa koji ...... ce mi onda crkva, svecenici i ostale .....????
[Vrh] Go down
zmija
Majmun
zmija


Female
Libra Snake
Broj postova : 1690
Age : 34
Registration date : 19.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimesri ruj 26, 2007 7:27 pm

vladimir je napisao/la:
malena je napisao/la:
babi je napisao/la:
tako da bi se trebale prestati gledati loše strane te početi cijeniti sve ono mnogobrojne dobre strane crkve

Stvarno misliš da ima mnogobrojnih dobrih strana crkve? Ja mislim da prije ima malobrojnih dobrih i mnogobrojnih loših strana crkve.
Potpisujem :)

Malena da li si ti udata? U crkvi ili ne?
i btw sta ste vi ogorceni toliko crkvom...Sta su vam svecenici ili casne ikada lose napravili?
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimesri ruj 26, 2007 7:55 pm

meni licno nista nazao,ali sam njih dosta u zivotu sreo i svi dojednog su bili beskrupolozni u vezi novca ko da im je to pravi Bog,naravno negeneralizujem vec sam govorim o sopstvenom iskustvu
[Vrh] Go down
Daenerys
Riba
Daenerys


Female
Leo Pig
Broj postova : 197
Age : 40
Registration date : 26.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimesri ruj 26, 2007 8:32 pm

u osnovnoj nisan ni išla na vjeronauk jer me je časna plašila da ću u pakao - traume traume
ajd u srednju san krenila na tajvjeronauk radi bake koja je pretjerano to sve forsala ali...
...me izbacilo s vjeronauka jer čitan horoskop (ne na satu već inače) affraid

iz crkve me (uzročno-posljedično) izbacilo jer u školi ne iden na vjeronauk već na etiku
i to je za mene bia AMEN

cijeli taj ovcoliki dogmatski sustav mi se ionako ne uklapa u vlastita poimanja vjere i voila 8)
[Vrh] Go down
babi
PraGlodavac
babi


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 537
Age : 34
Registration date : 25.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimesri ruj 26, 2007 8:46 pm

joj molim vas....
nemojte pričati o onome o čemu nemate pojma....
najprije se informirajte, dobro informirajte i tek onda sudite...
ja idem u crkvu i idem i na FRAMU, iako vjerojatno nitko od vas nema pojma što je to, uglavnom to je zajednica mladih... upoznala sam toliko svećenika i časnih koji su oličenje dobrote, koji su pomogli tolikima, koji se svaki dan trude drugima pomoći... šta vi mislite da pare koje svećenici dobivaju oni troše na gluposti i na svoje neke hirove?!??? oprostite što su ljudi pa moraju jest, pa moraju imati robu na sebi, pa moraju plaćati benzin kad prevoze sve one nepokretne ljude i kad svaki dan obilaze bolesne koji ne mogu do crkve, što moraju kupovati sredstva za čišćenje, cvijeće kako bi nam bilo lijepo u crkvi, instrumente kako bi mogli svirati i kako bi misno slavlje bilo što bolje, i da... oprostite što pomažu s tim novcima drugim ljudima...

to su ljudi koji napuštaju sve radi drugih, koji bez pogovora odlaze u afriku, u južnu ameriku, u najzabačenije djelove svijeta, svakih 8 godina idu na drugo mjesto i na tim mjestima šire vjeru....

da, stvarno su grozni ti svećenici i časne...
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimečet ruj 27, 2007 8:46 am

zmija je napisao/la:

Malena da li si ti udata? U crkvi ili ne?
i btw sta ste vi ogorceni toliko crkvom...Sta su vam svecenici ili casne ikada lose napravili?

Nisam udata, bit ću za nekoliko tjedana. I naravno da to neće bit u crkvi jer ne vjerujem u tu instituciju, kao ni moj dečko.
[Vrh] Go down
gogx
Žaba
gogx


Male
Aries Rooster
Broj postova : 235
Age : 43
Registration date : 21.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimečet ruj 27, 2007 8:50 am

zmija je napisao/la:

i btw sta ste vi ogorceni toliko crkvom...Sta su vam svecenici ili casne ikada lose napravili?
A sta smo mi njima lose napravili, da im "NEVJERNICI" ne silaze sa jezika?
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimečet ruj 27, 2007 8:52 am

Sve te reci nevernici itd su prazne 8)
[Vrh] Go down
gogx
Žaba
gogx


Male
Aries Rooster
Broj postova : 235
Age : 43
Registration date : 21.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimečet ruj 27, 2007 8:53 am

babi je napisao/la:
joj molim vas....
nemojte pričati o onome o čemu nemate pojma....
najprije se informirajte, dobro informirajte i tek onda sudite...
ja idem u crkvu i idem i na FRAMU, iako vjerojatno nitko od vas nema pojma što je to, uglavnom to je zajednica mladih... upoznala sam toliko svećenika i časnih koji su oličenje dobrote, koji su pomogli tolikima, koji se svaki dan trude drugima pomoći... šta vi mislite da pare koje svećenici dobivaju oni troše na gluposti i na svoje neke hirove?!??? oprostite što su ljudi pa moraju jest, pa moraju imati robu na sebi, pa moraju plaćati benzin kad prevoze sve one nepokretne ljude i kad svaki dan obilaze bolesne koji ne mogu do crkve, što moraju kupovati sredstva za čišćenje, cvijeće kako bi nam bilo lijepo u crkvi, instrumente kako bi mogli svirati i kako bi misno slavlje bilo što bolje, i da... oprostite što pomažu s tim novcima drugim ljudima...

to su ljudi koji napuštaju sve radi drugih, koji bez pogovora odlaze u afriku, u južnu ameriku, u najzabačenije djelove svijeta, svakih 8 godina idu na drugo mjesto i na tim mjestima šire vjeru....

da, stvarno su grozni ti svećenici i časne...
Je to je super, a šta je sa onima koji leže u svojim kožnim foteljama u moderno sređenim crkvama?Zašto troše novce na preuređivanje crkvi, LCD, kucno kino, racunala....?
[Vrh] Go down
Rain
Admin
Rain


Male
Libra Rat
Broj postova : 2812
Age : 39
Location : In tha Leteći tanjer
Registration date : 15.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimečet ruj 27, 2007 9:50 am

gogx je napisao/la:

Je to je super, a šta je sa onima koji leže u svojim kožnim foteljama u moderno sređenim crkvama?Zašto troše novce na preuređivanje crkvi, LCD, kucno kino, racunala....?

Oni investiraju hail
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimečet ruj 27, 2007 9:54 am

Rie je napisao/la:
gogx je napisao/la:

Je to je super, a šta je sa onima koji leže u svojim kožnim foteljama u moderno sređenim crkvama?Zašto troše novce na preuređivanje crkvi, LCD, kucno kino, racunala....?

Oni investiraju hail
Svestenici biznismeni lolcina
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimečet ruj 27, 2007 9:56 am

Pa da, to je unosan posao.
Bar znaš da nećeš dobit otkaz... lolcina lolcina lolcina
[Vrh] Go down
gogx
Žaba
gogx


Male
Aries Rooster
Broj postova : 235
Age : 43
Registration date : 21.09.2007

Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitimečet ruj 27, 2007 12:25 pm

Volio bih se ubacit u taj crkveni sistem, samo da vidim kako to funkcionira....pa nakon toga otvorit nesto svoje scratch
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Vas stav o crkvi kao instituciji?   Vas stav o crkvi kao instituciji? - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vas stav o crkvi kao instituciji?
[Vrh] 
Stranica 3 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Duh u crkvi
» Dozvao demona da u crkvi ubija vjernike

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: