Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 21. prosinca 2012. godine

Go down 
+107
om
Dantalion
Kahali
Foto
Einar
Q
orca
Korplikan
MisteryManiac
stoner
wanderer
Zona
guitar_master
Maria Elena
matko22
biga
daughter_of_Sun
mEN_iN_WHite
TWade
Casper
ANTEA65
Pohotni Jarac
konoko1
Q to the E
Yo93
hromi
schmizzl
LuckyLuke
Chof
Dunja the tomboy
Dragony
didica14
Mama
Flamezar
Skulptura
brle
Aurora Borealis
tomi
josip21
Chakotay
B
Reptil
jedan_lik
srdjan888
Fantom
Remke
Liquid
Lukini
Lilith
Narayana
gagi_
MoW
gothic45
Lullaby
Gea
Cylon
4ucker
Shime
(CroM)Flash
Berny_Sinara
mariod
Neo
Kirk
fastforward
einstein20
kety6
Hapa
Legionar
Cico
Merkurica
jaija
nixicay
razzor123
floridana
conan_1
avanturista
Jaykof
LarusArg
arhont
snark
fazan u hladnjaku
None
maat_051
marko suzic
Annon Imus
satan´s master
fmirosa
Ixchel
Tutankhamon
Yado
davor1408
upperground
silver
Rain
l337_m4n
Galileo Galilei
Blizzard
od soka prazna flaša
Alpha
ThE_IMMORTAL
Aleksandar Veliki
zvezda
malena
George
userNejm
Svjetloisjena
Neobicni forumas
111 posters
Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 26 ... 32  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimesri svi 13, 2009 12:21 pm

Klikoh te al si se jedva uloudala zubi ... miga

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimesri svi 13, 2009 12:47 pm

Procitah al malo na brzinu.

Par komentara. Vrijeme je relativno. Kao sto je covjek i sam naveo u primjerima ono i nama samima ponekad tece 'brze' odnostno 'sporije'. Vjerujem da je razlog globalne uzurbanosti jednostavno tehnologija koja nam omogucava da radimo vise stvari od jednom. Ipak, to se odnosi samo na ljude koji imaju pristup toj tehnologiji. Sto je sa trecim svijetom. S ljudima koji nisu ni blizu tome. Mislim da njima ipak sve sporije protjece. Tj. tako se doima.

Sto se tice komentara umjetnosti. Ni meni se ne dopada ova instant umjetnost koja to ni nije. Ali nekome ocito jeste. Valjda se zato o ukusima ne raspravlja.

Danasnji ustroj vlade. Obama i to. Jeste, lose je. Al mislim da nije bilo bajno ni prije kad si imao krvozednog, narcisoidnog, egoisticnog kralja koji je mogao sto hoce. Ljudi nisu imali nikavog prava pa cak ni prividnog. Da ne kazem kako je pravda funkcionirala. Tako da ni prije nije bilo bajno.

Razlike razvoja stupnja svesnosti i sl. E sad, dam se kladit da taj covjek misli za sebe da je na visokom stupnju. I mislim da bi bilo tesko naci nekog tko ce sebe smatrat potpuno neosvjestenom budalom. A tko je kompetentan za tu procjenu tocno? Nekako uvijek ustuknem pred ljudima koji sebe postave za mjerilo.

E, sad...obzirom sam letimicno citala mozda sam propustila dio gdje covjek daje neko rjesenje i misljenje kako popravit situaciju. Prilicno je lako osudjivat sve oko sebe ali je tesko biti konstruktivan. Dobro, vidim da tekst ima i nastavak pa je mozda objasnjavano dalje.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimesri svi 13, 2009 5:15 pm

jao sta da kazem nis necu reci al meni su filmovi Ok ima filmova koji su zakon tipa Ironman itd :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimesri svi 13, 2009 10:24 pm

Lullaby je napisao/la:
Naletjela sam na jedan zanimljiv text , malo je poduzi, ali isplati se.

Klikni me

Hvala na linku, sad sam samo preletjela tekst, ali spremljen je pa ću ga i pročitati kasnije. Slažem se da dolazi do sveopćeg ubrzanja, od vremena do znanstvenih i tehnoloških otkrića, kao da smo na nekom suludom vrtuljku. I nadam se da to povećanje kvantitete, da sad puno ne pojašnjavam, vodi onamo kamo bismo željeli doći - na nivo više kvalitete. Je li za to potrebna kataklizma koja će opustošiti Zemlju i pobiti većinu ljudskog roda, ili je to ova tiha promjena koju vidim kako se odigrava u životima mnogih ljudi koje poznajem (i mom, naravno), ne znam. Nadam se i vjerujem da određeni postotak, onih slavnih cca 10% "dobrih" može povući svijet prema svjetlu. Strašno je gledati svu tu degradaciju na raznim područjima ljudske djelatnosti, osobito ljudima koji su odgajani u nekim pozitivnim humanističkim idealima. No i to bi mogao biti jedan od simptoma koji će se izliječiti i nestati, kad se svatko od nas iscijeli počevši s prave strane - dakle iznutra.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimečet svi 14, 2009 12:26 am

Pročitao sam 80% toga, moram reći da je mnogo toga rečeno, to jest napisano.

Počinje ubrzanjem ''vremena''. To ja povezujem sa današnjim vremenom i tehnološkim razvojem koji je isto tako sve brži i brži. Ubrzano postaje riječ za ''prilagodbu'' u današnjem društvu, tako bih to opisao i zašto se sve čini ubrzanim.

Sve je više zla na svijetu? Ne bih rekao da ga je sve više, već da ga se sve više primjećuje, zahvaljujući najviše medijima koji se također razvijaju. Crna kronika i sport su najpopularniji dijelovi novina, naravno da se onda takve stvari sve više i primjećuju, daje im se naglasak. Usto sve je više ljudi na svijetu, to je više zla, a kako se tome daje naglasak, tako će se činiti da sam postotak zla raste.

Naravno, i ja se slažem da postoji različiti nivoi svjesnosti, nisu svi na istom, samo problem jest kakva smisla ima to reći ako mi ne možemo objektivno procjeniti tko je ''iznad'', a tko ''ispod''? Ubojica je, pretpostavljam ''ispod'', a Isus ''iznad'', no kako da se to odredi na svakodnevnim problemima pojedinaca, je li ispravnije dati sladoled klincu ili ne? Moje je mišljenje da nema smisla pričati o nekim razinama, već jednostavno djelovati. Ipak, i od budale se može mnogo naučiti, ne ono što bi budala htjela da od njega naučiš, već nešto dublje od toga, nešto zbog čega postanemo još svjesniji nekih stvari. I onda mi neka netko kaže da ima smisla pričati o ''razinama'' razvijenosti. Umjesto da priča, neka djeluje, to jest uči jer ipak možda te baš slijedeća ''budala'' može naučiti važnu životnu lekciju.

Kako je na matriksu rečeno: ''I can only show you the door. You're the one that has to walk through it.'' Vrata nije lako niti vidjeti, mnogi ih ne vide ili ih zanemare jer nemaju ukrašen ulaz.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimečet svi 14, 2009 10:20 am

@Gripphon...slicno razmisljamo tu. Samo nisam pokontala da li se to odnosi na autora da covjek nije bas 'najbistriji' radi nacina izlaganja svoga misljenja ili pricas o nekom opcenitom primjeru koji se smatra iznad, a u biti mozda i nije bas?
Mislim da ovaj covjek dosta razmislja o stvarima o kojima bi svi trebali malo promisliti. Ono sto mi se jos cini jeste da je brzoplet na zakljucima jer kada izvede neku teoriju koja mu objasnjava neka pitanja ne obrati pozornost na nova pitanja i rupe proizisle ipravo iz te nove teorije. Taj dojam imam stoga jer je clanak pisam u stilu - to je tako. A ne znam bas da je 'to tako'. Jer ako je nesto 'tako', a ja na prvi pogled vidim tonu 'rupa' onda ocito ima prostora da ne bude bas 'tako'. Ali da se osvrce na puno toga o cemu se moze diskutirati, to da.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimečet svi 14, 2009 2:53 pm

Ja sam više pričao za općenit primjer gledanja nekoga ''iznad'' i ''ispod''. Meni to nema smisla. Ok, iznad si, evo ti za nagradu pumpa i napumpaj mi kotač od bicikla...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimečet svi 14, 2009 3:04 pm

Ako sam dobro razumjela (uzevsi u obzir i tvoja dosadasnja razmisljanja o tome) vjerujem da hoces kazati kako je 'znad' tj. 'ispod' relativno relativan pojam. Hehe...relativno relativan zubi

Hocu reci...netko moze napredovat u nekom svom razvoju i onda 'blokirat'. U tom trenutku slabo vrijedi sav taj razvoj kada sam sebe sprjecava da krene dalje. Jes to htio reci ili sam sad izhalucinirala nesto? :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimečet svi 14, 2009 3:10 pm

Da, to je dio onoga što sam htio reći, ali glavna poanta što sam mislio reći jest moje mišljenje da, čak ako i objektivno znamo da je netko iznad, a netko ispod, da to nema smisla govoriti ili obraćati pozornost. Drugim riječima kažem da nema baš smisla znati jesmo li mi objektivno iznad nekog drugog ili ne, to je po meni samo višak informacija.

Samo to znanje može izazvati negativan efekt, što od nas samih koji se počinjemo zatvarati ''mi smo iznad tebe, nemamo te šta slušati'' do odbijanja drugih od nas iz istih razloga. Isto vrijedi i za one koji bi bili ''ispod'', kojima to može izazvati neki ljubomorni efekt ili neko drugo slično mišljenje. Uglavnom sve bi vodilo dalje od procesa učenja i razvijanja. Onaj tko bi bio među onima na vrhu znao bi da nema smisla podcjenjivati one ispod sebe, ali mnogi to ne bi ''znali''. Dakle da, rekao bih da bi samo to znanje blokiralo napredak.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimečet svi 14, 2009 11:57 pm

A ja se osjećam ko na satu hrvatskog ... učimo realizam, a profesor baš objašnjava kako je u to doba npr. slika pariza bila kurtizane, pijanci, drogeraši i ostale propalice, a ne Eiffelov Toranje, muzeji, i raskoš ... valjda ste skužili kaj želim reć, ne znam kak da se izrazim točno :S osjećam tu misao al ne znam kak da ju napišem ... misli
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimepet svi 15, 2009 12:16 pm

E, hoces reci sto i mi...da je i prije bio isti drek :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimepon svi 18, 2009 11:24 am

U globalu, meni je gornji text sa linka ok... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimečet svi 21, 2009 1:01 am

https://www.youtube.com/watch?v=sbBmlHGgsgc&feature=popular

Nasao sam ovaj filmic na netu, ali nisam ga stigao pogledati.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimečet svi 21, 2009 11:27 am

@Zvezda...ok, je text na nacin da se malo zamisle neki kojima, mozda, nije palo na pamet da sami o tome krenu razmisljat...ono sto mi se ne dopada je osjecaj koji imam prilikom citanja, a taj je da mi se namece necije razmisljanje kao posve ispravno i apsolutno. Osobni dojam al to ne volem bas :P

@Gothic45...ni ja zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Shime
Višestanični organizam
Shime


Male
Cancer Goat
Broj postova : 52
Age : 44
Registration date : 11.02.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimeuto lip 09, 2009 9:45 am

Neki dan sam pogledao film 'Doomsday 2012'; u njemu se mogao vidjeti jedan od mogučih scenarija kako će sve to skupa 'završiti'.... Ljudi koji vjeruju u nešto više (u filmu je to bio Bog) su u jednom trenutku misteriozno nestali, a oni koji nisu vjerovali u istog su ostali na ovoj lopti. Naravno, bilo je tu i klimatskih promjena i oluja, zemljina se rotacija usporavala i na kraju je stala. Film je pratio nekoliko likova koji su se svaki iz svojih razloga našli zajedno u Cicen Ici (mislim da se tako piše), te su tamo dočekali novi dan. Na kraju, poanta je bila da to nije kraj, nego novi početak.
Osobno, film je jako nedorečen, ali to nije ni bitno.
Htio sam reći da, osim ako nas ne pogodi neki meteor, ipak ima nade za one koji 'odu', i one koji 'ostaju'....
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimesri lip 10, 2009 11:42 am

Ljudi se boje boli i smrti...oni koji vjeruju u nesto (recimo u Boga) se upravo ne bi trebali bojat, a dusa bi trebala postojat u svima (bez obzira da li vjeruju ili ne, ofc). Nasa tijela ce ionako umrijeti...da li od starosti ili udara meteora je, skoro, svejedno...

Malo mi je bezveze ta ideja da i tijelo 'uskrsne'...cemu? Ionako je to privremeno 'staniste'. Vise bi logike bilo da oni koji vjeruju najednom popadju mrtvi jer su duse napustile tijelo nego da je tijelo promijenilo frekfenciju jer za tako sto niti nema potrebe.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Shime
Višestanični organizam
Shime


Male
Cancer Goat
Broj postova : 52
Age : 44
Registration date : 11.02.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimeuto lip 16, 2009 4:57 pm

Ljudi se boje i promjena, ma kako se banalne one činile, a ne 'većih' i strašnijih stvari, kao što je smrt... mudri

Naša tijela umiru i kad nas pokopaju, postajemo prah (prah si bio u prah češ se pretvoriti?), te uskrsnuće tijela zaista nema smisla. A bez uskrnuća tijela samo uskrsnuće nama smisla.
Možda je promjena frekvencije duše razlog umiranja ljudi, jer tijelo više nama neku pokretačku snagu....? A jednako tako, 'smrt' tijela, odnosno promjena frekvencije duše na ovom svijetu može biti 'uskrsnuće' u nekoj drugoj frekvenciji? confused
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimeuto lip 16, 2009 9:15 pm

Možeš pojasniti zašto misliš da uskrsnuće bez uskrsnuća tijela nema smisla?
[Vrh] Go down
Shime
Višestanični organizam
Shime


Male
Cancer Goat
Broj postova : 52
Age : 44
Registration date : 11.02.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimesri lip 17, 2009 8:53 am

Koliko znam, grobovi su okrenuti prema isotku, barem na starim grobljima. A rečeno mi je da će se, kad dođe sudnji dan (mislim da su mi tako rekli), Isus ponovno spustiti na zemlju - sa istoka - i svi će mrtvi uskrsnuti. Mislim da je priča išla tako nekako.

A sad, kad umremo, i kad nas pokopaju, naša tijela, prije ili poslije istrule, pretvore se u hranu nekim mikrobima, bakterijama, glistama.... Uglavnom, naših tijela više nema. Ili nas kremiraju, ista stvar.
...dođe sudnji dan, vrati se Isus, a iz groba se nema tko ustat... confused

A, kad čovjek umre, duša mu ode u raj, pako, kamo god.... Recimo da duša ode u raj. Koji je smisao uskrsnuća kad se već duša nađe kod Boga? scratch
OK... ako duša ode u pakao, dođe sudnji dan, oproštenje grijeha.... onda bi uskrsnuće imalo smisla. No, opet, nema tijela da uskrsne.... suspect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimesri lip 17, 2009 10:35 am

Meni se cini da je jedna veeeelika masa ljudi zapravo prilicno nezadovoljna svojim tijelom...i sad, da je cak stvarno u pitanju uskrsnuce fizickog tijela pitam se koliko bi to ljudi htjeli...i da li bi tijelo bilo starosno kao kada je umrlo ili? Ali sve je to manje bitno...ono sto je definitivno bitno jeste da je tijelo prilicno ogranicavajuce i zasto bi dusa uopce htjela provesti vjecnost u tijelu? A ako postoji reinkarnacija...sto onda...koje tijelo se uzima? Dobro, katolicka Crkva je kazala kako reinkarnacija ne postoji...ali to je relativno novi proglas obzirom je originalno katolicizam takodje vjerovao u reinkarnaciju...u biti mislim da vjeruje i dalje ali je sada to zakamuflirano...naime, cini mi se da bi se to uskrsnuce tijela koje se navodi i vezuje za Sudnji dan zapravo odnosi na novo tijelo u koje se dusa inkarnira...naime, katolicka crkva je proglasila kako reinkarnacija ne postoji da bi 'natjerala' ljude da se maximalno potrude u ovom zivotu. Nije isto kada ti netko kaze da imas zivota koliko hoces pa ti fino odlucis u ovom zivotu biti hedonist (i sve sto uz to ide), a u iducem ces ispravljat pogresno ili kad ti netko kaze da tvoja vjecnost ovisi samo o ovom zivotu. Eto, ljudska vrsta ocito, mahom, nije dovoljno osvjestena kada joj se dobro mora utjerivat strahom conf1 I zato je reinkarnacija 'ukinuta' i moguce zamaskirana u Sudnji dan...
E, da...to bi sve skupa znacilo da je teorija Raja i Pakla kao takvog zapravo samo sredstvo za ono utjerivanje dobra zastrasivanjem...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimesri lip 17, 2009 11:48 am

@alpha vrlo zanimljivi pogled. Slažem se s time da uskrsnuće tijela, bilo svakog čovjeka bilo Krista nema smisla. Radi se o uskrnuću duha, tj. o promjeni razumijevanja svijeta. Kad netko uskrsne, tada odbaci staru ljusku i stara razmišljanja i kreće Božjim putem, onako kako i Isus uči.
Uskrsnuće je samo metafora promjene načina življenja, ali ne mislim samo na jedan život, nego na sve živote otada nadalje. Jer jednom kad se postane dovoljno svjestan, onda više nema nazad u tamu!

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimesri lip 17, 2009 12:01 pm

:) zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimesri lip 17, 2009 12:16 pm

miga

Samo da se osvrnem na teoriju Raja i Pakla...
Ne radi se o zastrašivanju. Raj, Pakao i Čistilište su u svojoj osnovi samo stanja duše.
Malo je poznato da se sličan trodijelni sustav može naći i u Ayurvedi. Samo u ponešto izmijenjenom obliku. Tamo tipove karaktera duše nazivaju Sattva, Rajas i Tamas. Svet, strastven i mračan. S tim da je osnovna stvar koju napominju da se za razliku od fizičkih manifestacija dosha (Vata, Pitta, Kapha) karakter može uvelike promijeniti - i to uvijek u cilju prema Sattvi. To jest prema Raju. :)
E sad, sve vuče sve. Drugim riječima, time što je duša više u stanju Pakla nego bilo čega drugoga manifestirat će se vjerojatnije u težem obliku života, moguće i na nekoj drugoj opasnijoj planeti ili čak i prelaskom u niži životni oblik. No postoje i ovdje iznimke, da se dalje ne raspisujem na ovoj temi... :)
zivili

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimesri lip 17, 2009 12:19 pm

Hmmm...zadnje vrijeme se nesto pitam oko toga s Rajem, Paklom i td. Cim postoji tako nesto znacilo bi da postoje i sudije. Ili mi sudimo sami sebi? Ali tesko, jer mi kao duse nismo savrsene. Da li je mozda postojanje Raja/Pakla samo manifestacija ucenja na Zemlji? Znaci, dusa koja nije dovoljno svjesna doslovno prozivljava ono cemu je ovdje naucena?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitimesri lip 17, 2009 1:35 pm

Pitanje sudija je zanimljivo, jednostavno ne znam odgovor.
Svakako je jasno da mi sudimo sami sebi, to je sigurno. I drugi sude o nama, zapravo svi svakoga prosuđuju na neki način. Nemajmo iluziju da smo odvojeni jedni od drugih, svi smo dio istoga Boga.
Ovo nisam shvatio s manifestacijom učenja na Zemlji. Na nekom drugom svijetu to se ne bi tako zvalo, ali principi stanja duše ostaju isti.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Sponsored content





21. prosinca 2012. godine - Page 21 Empty
PostajNaslov: Re: 21. prosinca 2012. godine   21. prosinca 2012. godine - Page 21 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
21. prosinca 2012. godine
[Vrh] 
Stranica 21 / 32.Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 26 ... 32  Next
 Similar topics
-
» Proslava Nove Godine Na NooBotu || 30.12.2012 || 20h
» Zemlja bi 2012. godine mogla imati dva Sunca?
» Pristanak na seks od 16. godine?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna povijest-
Forum(o)Bir: