Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Egzorcizam

Go down 
+31
Einar
Jedi Mind Tricks
tinityrannical
primitive101
LEXY
Star
LJUBAV
Hladni
KidagakashNedakh
Madonna
tomovujevic
aincentknowledge
Andrea:))
MaTT
AzrielofDeath
Skulptura
Legionar
gagi_
InaNNaa
MoW
Fantom
MisteryManiac
randajad
INFERNUS
Zona
hromi
Chakotay
Alpha
Archangel
Athena
mariokovacic
35 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimened lis 24, 2010 9:15 pm

InaNNaa je napisao/la:
...reći ću da osoba koja vjeruje u Boga, koji je Ljubav i dobrota, i koji uvijek zna što je najbolje za nas, ali nam je dao slobodnu volju da izaberemo i savjest da nas upozorava na eventualne greške. vjera u Boga podrazumijeva vjeru da postoji Sotona, koji nastoji udaljiti nas o Boga ....
Upravo je ovo odgovor na pitanje INFERNUS koji pita tko je stvorio sotonu i zašto bi netko stvorio svog neprijatelja.

Prvo sotona nije neprijatelj Boga, jer Bog sve voli pa tako voli i sotonu. Drugo sotona nije moćniji od Boga, to je samo iluzija kojom vas sotona želi zaslijepiti kako bi vam oduzeo vašu slobodu i kako bi vas naveo da mu služite. I konačno zašto Bog ne uništi sotonu ako to može. Vrlo jednostavno za odgovoriti i kao što je Ina gore rekla, Bog je svima nama dao slobodu, svi smo slobodni raditi ono što želimo, možemo činiti dobro, pomagati drugima, voljeti druge ili pak činiti loše, nanositi zlo drugima, pa čak govoriti ružne stvari protiv Boga. Bog se neće ljutiti na nas, on je uistinu Dobar i čista Ljubav, kod njega nema mržnje ili osvete. Vrlo slično pitanje ljudi postavljaju kad se razgovara od drugom svjetskom ratu, kako je Bog mogao dopustiti Hitlera, kako je mogao dopustiti masovna ubijanja, kako je mogao dopustiti toliku patnju ljudi. Hitler i svi ti ljudi koji su čini sva ta zla su potpuno slobodni i mogli su činiti što god su željeli.

Iz slobode proizlazi ono najljepše u ovom životu mi možemo izabrati činiti dobro, nitko nas na to ne prisiljava, nitko nam ne prijeti da to moramo činiti i zato je predivno kada mi svoju slobodu koristimo čineći dobro :lovly:

Sotonisti nažalost to ne mogu osjetiti jer su zarobljeni, ne mogu vjerovati da su potpuno slobodni, misle da im je netko oduzeo tu slobodu i da se moraju boriti za nju, moraju se skrivati i kovati tajne planove. I zato neće pričati o svojim ritaulima i o onome čemu se klanjaju. Misle da im to daje moć, no moć im daje Bog, jer njegova Dobrota i Snaga je univerzalna, jednako kao što Sunce daje život svakome od nas, bez obzira da li poštujemo prirodu ili ne. Sotonisti toga nisu svjesni, no kad bi samo malo razmislili uvidjeli bi da je tako.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimened lis 24, 2010 9:27 pm

Chak, imaš više smjerova sotonizma. Sotonizam kakvim ga ti smatraš je samo jedan od mnogih.
Postoji sotonizam koji je povijesno dobio ime iz ogorčenja kršćanskom crkvom. No vjerovanje tog sotonizma seže daleko prije Isusa. Ne klanjaju se sotoni nego su ih kršćani prozvali takvima. To ime je, eto, ostalo. Štuju Lucifera, ali ne kao anđela Lucifera, nego kao Svjetlonošu. U Egiptu bi to bio Amon/Ra. Ti sotonisti bore se za slobodu mišljenja, za ljubav, moć i znanje. Ne vole glupost, ne vole komplekse i ne vole one koji oduzimaju slobodu.

Ja ne vjerujem da postoje sotona i bog u obliku u kakvom vi govorite. Mislim da ne postoji sotona koji nas želi udaljiti od boga. Ako to itko radi to smo mi sami. Naši strahovi i naš ego.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
INFERNUS
Stanica



Male
Gemini Pig
Broj postova : 28
Age : 40
Registration date : 19.10.2010

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimened lis 24, 2010 9:59 pm

vidim da legi kuzi nesto.sotona zeli da ljudi postanu bogovi,zeli da se uzdignu.ali onaj ko se ne bavi magijom ne zna o cemu govorim.vidija sam neke stvari i mogu rec da ste u krivu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimened lis 24, 2010 10:04 pm

Koje stvari si vidio? Budi konkretan. Svi ovdje imam otvoren um.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimened lis 24, 2010 10:13 pm

@Legi, pa jel se oni zovu sotonisti ili ne, nije važno kako te drugi zovu nego što ti kažeš za sebe da jesi. Ako se oni ne zovu sotonisti, nego nekako drugačije, onda je ne važno što crkva misli za njih. Jednako tako ako nema prisile prema njihovim članovima i ako na tim njihovim ritualima nema ničega lošeg i pogotovo ako su javni, onda ne vidim ništa loše u tome.

@INF sotona po tvome ne želi da ljudi postanu bogovi nego da postanu viši od boga, da ga "svrgnu sa trona". Bog ti kaže ti si jednak meni i potpuno si slobodan, a ti njemu odgovaraš, ja želim biti iznad tebe i želim te kontrolirati i to ne samo tebe nego i sve ostale. Barem se meni tako čini da to vi želite. Moguće da se varam.

@Legi naravno na Božanskoj razini nema sotone niti boga o kakvom se ovdje govori. no ja se pokušavam držati rasprave i koristiti pojmove koje i drugi koristi. Zato ponekad Bog pišem malim, a ponekad velikim slovom.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimened lis 24, 2010 10:21 pm

da, infernus, previše je magle navučeno na to sve što pričaš. ja sam rekla da to poštujem, samo mislim da si ti otišao u jednu drugu krajnost, ali ti to vjerojatno misliš i za mene :)

nekad je moguće osjetiti poriv za zlim djelovanjem, nepoštenjem pogotovo u trenucima naše slabosti, kada nas životne okolnosti stave u poziciju da tražimo rješenja gdje god nam se pruži prilika. ja mislim da u takvim okolnostima ne vjerujem da sotona baš želi da ljudi postanu bogovi i da ih uzdigne. čak mislim da nastoji da ih sruši. usporedi to sa svakodnevicom, na ljestvici društvenih, ljudskih, moralnih vrijednosti uvijek se uzdižeš čineći dobra djela, opraštajući, dajući nove šanse, i vjerovati u to da ima Netko tko sve vidi i sve zna, i bez obzira koliko se nekada Božja djela činila besmislenima i za nas neprijhvatljivima, to je upravo ono što nam se trebalo dogoditi. jer, chak je spomenuo Hitlera, on je bio čovjek, od krvi i mesa, rodio se sa svim dispozivcijama, duhovnim i fizičkim da izraste u normalna, ako ništa, prosječna čovjeka, međutim, slobodna volja je dvosjekli mač...

opsjednutost je nešto tako misteriozno, prvo iz razloga što je svaki slučaj poseban, iz razloga što je svaki čovjek poseban. i zašto da ja ne vjerujem 15 razičitih ljudi, koji nisu u nikakvoj povezanosti kad kažu da su bili opsjednuti, i da je egzorcizam rješenje.
nije u redu u sve ovo petljati razna mišljenja i stavove o sektama, grupama, organizacijama, pokretima , možda čak nije mjesto ni mojim mislima o vjeri, ali govoriti o činjenicama, ili o čovjekovim iskustvima, doduše subjektivnim, (ali nitko ovdje ne može ponuditi nešto objektivno), bilo bi nešto što nas može voditi drugom stazom u našim razmišljanjima i raspravama...
[Vrh] Go down
INFERNUS
Stanica



Male
Gemini Pig
Broj postova : 28
Age : 40
Registration date : 19.10.2010

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimepon lis 25, 2010 2:17 am

nivo veci od boga ne postoji,znaci ne mozemo bit visi od boga.znanstvenici kazu da kad bi covik koristija 30% mozga,moga bi letit.sad zamisli sta bi moga kad bi koristija 100%.
ako mislis na boga jahvu i na njegove andele pa kad bi moga rado bi ih unistija.
kad pogledam malo svijet oko sebe,vidim da nema cistog zla ni cistog dobra.neki pomazu i cine dobra dijela jer im je receno da ce ic u raj gdje je vijecna radost i sreca.neko ce ucinit zlo da dode do dobra.npr spominjete hitlera.ajmo rec da je ubija nekoliko tisuca ljudi,zapoceja je rat,ali zna se zasto je to napravija.ali to je vec politika.bog nije coviku dao slobodu.tako je "reka",ali zaboravili ste na ono "ako"cinis protiv njegovi zapovidi gorit ces u paklu i biti u vjecnim mukama.znaci nemate slobodu.ovo su sve filozovski razgovori,teorije,prepostavke.
a sta je legi pita za stvari koje sam vidija,to se triba vidit jer rijeci za to nema.eto reci cu nesto p shvatite kako ocete.svladao sam empatiju-mogu osjetit sta drugi osjeca,pirokinezu-mogu npr vatru zippo upaljaca izvuc 1 metar i razdvojit plamen.sad radim na kriokinezi i telepatiji.osjetio sam narav andela,pokusaj oduzimanja mi energije,komunikacija sa tri demona koji je jedan moj osobni cuvar,prisustvova sam egzorcizmu i nema nista od onog sta govore.utrosija sam dosta godina vjezbanja i odricanja i zato tvrdim da ste u krivu.vi mislite,ja znam.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimepon lis 25, 2010 10:36 am

INFERNUS je napisao/la:
nivo veci od boga ne postoji,znaci ne mozemo bit visi od boga.znanstvenici kazu da kad bi covik koristija 30% mozga,moga bi letit.sad zamisli sta bi moga kad bi koristija 100%.
ako mislis na boga jahvu i na njegove andele pa kad bi moga rado bi ih unistija.
Ček, ti razlikuješ pojmove Boga od kojeg ne postoji ništa više i boga jahvu, to su za tebe dvije različite stvari ili nisu?

Kad Isus govori o paklu govori o paklu koji si sami stvaramo, u koji se sami osuđujemo. Malo si krivo interpretirao Bibliju. Isus nije nikoga osudio na pakao, upravo suprotno on je bio taj koji je opraštao grijehe i to bez ikakvih uvjeta. Tko god mu je došao i koga god da su mu doveli, onda bi oprostio toj osobi grijehe, bez da je bilo što uvjetovao.

Već sam nekoliko puta rekao, ali mogu i ponoviti, anđeli ti ne oduzimaju energiju, ako ti to netko radi, onda to nisu anđeli, možda neki entiteti koji imaju izgled anđela.

Pitam se kako koristiš svoja znanja, kažeš da si svladao empatiju, kako koristiš tu sposobnost, da li tako da pomažeš drugima ili samo radi svojih vlastiti interesa i koristi. I kako bi demoni koje spominješ reagirali kad bi ti želio napustiti njihovo učenje, da li bi ti to dozvolili ili bi te snašla neka kazna.

EDIT A što se tiče Hitlera, ja ne znam zašto je to napravio, i nije on poubijao nekoliko tisuća, nego nekoliko desetaka milijuna ljudi. A ti ljudi nisu imali nikakve veze sa politikom, niti su bili političari. Među njima je bilo puno djece, bolesnih i nemoćnih, koji čak i da su bili političari, zaslužuju suosjećanje. Zato sam te i pitao kako ti svoju sposobnost empatije koristiš, da li da otkriješ nečiju slabu točku pa da to iskoristiš u svoju korist ili pak da pomogneš toj osobi.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
INFERNUS
Stanica



Male
Gemini Pig
Broj postova : 28
Age : 40
Registration date : 19.10.2010

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimepon lis 25, 2010 12:19 pm

bogovi su astralna bica i jahve je jedan od njih.opet ponavljam da je rijec bog samo cin.svaki covik moze doc do tog cina.svak ce bibliju tumacit na svoj nacin i zbog toga nastaju ove puste religije koje ubijaju nase bozansko JA.sta se tice isusa i njegovih oprostenja grijeha to je smijesna stvar.ubijem covika i dodem isusu da mi oprosti i kazem:o isuse,ubija sam covjeka,meni je strasno zao:i on ce mi rec da idem i ne grijesm vise.oprastanje nekih stvari nije rijesenje.
sta se tice empatije i kako je koristim,evo jedan primjer.zena tesko bolesna,ceka je riskantna operacija.doktori je operiraju i zena ozdravi.pitaju je kako se osjeca a ona kaze zahvaljujuci bogu dobro.od takvi izjava dize mi se kosa na glavi.ljudi godinama mukotrpno uce,ne spavaju nocima,rade 7 dana bez odmora,nagledaju se svakakvi operacija,tijela...i dode neka baba i jedino kome zahvali je bog.sramota i nezahvalnost.pa ok ljudi,nek vam bog pomaze.
demoni su ostavili znanje i napustili zemlju.na nama je ocemo li ucit,ocemo li ucit do kraja ili cemo odustat nakon nekog vremena.kazne nema,ljutnje nema.
a sad malo da obradim hitlera.kaze se da povjest pisu pobjednici.pobjedili su zidovi i napisali je u svoju korist da bi se prikazali ko patnici kao sto pisu citavu povjest.da vama neko ude u kucu,nastani se i unistava je,sta bi?ja bi mu lipo reka 2,3 pzta da stane i izade,i ako ne poslusa,letija bi kroz prozor glavom okrenuto za 280 stupnjeva.ne bi se cudija da danas dode pristasa hitlera i opet napravi isto jer ako se ovako nastavi njemacka ce doc na status albanije.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimepon lis 25, 2010 1:04 pm

Eh INFERNUS svega si ti napisao u svom postu, ali skoro pa na ništa ponovo nisi odgovorio. Dakle ti kažeš da je bog samo jedno od astralnih bića, ali opet spominješ Božje JA kao nešto najviše. Kažeš da nitko ne može biti viši od boga. Ako je bog samo astralno biće onda postoji nešto što je iznad njega i također to astralno biće nije stvorilo tvoje JA.

U tvom primjeru sa empatijom koji si naveo ja uopće ne vidim gdje ju ti to koristiš i kako. Ti znači možeš osjetiti da je ta osoba nezahvalna doktorima koji su joj spasili život. I što sad što bi oni trebali, sljedeći puta kad im dođe neki vjernik, ne spasiti mu život jer će taj vjernik zahvaliti Bogu, a ne njima?

Malo si pobrkao činjenice oko hitlera, nije on ubijao samo Židove, već i sve ostale, a ponajprije one koji se nisu slagali s njime. Doduše u logorima je ubijeno oko šest milijuna Židova, ali je ubijeno i preko deset milijuna ostalih ljudi. Vrlo vjerojatno bi i ti bio ubijen ili bi pak bio poslan u radni logor obzirom su Slaveni bili preodređeni za radne logore.

Malo previše karikiraš ono što bi Isus rekao. Isus nije opraštao grijehe na silu, već samo onima koji su to od njega zatražili, pa bi tako u tvom primjeru ubojica koji izdržava kaznu mogao dobiti oprost grijeha, ako bi se pokajao za to što je učinio i u tom slučaju bi mu grijesi mogli biti oprošteni. Naravno da to ima smisla jedino ako više ne bi činio takva zlodjela. Isus kad daje oprost, daje oprost sa Božje razine, a ne sa ljudske, za njega smrt ima drugačije značenje nego za nas ljude.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimepon lis 25, 2010 3:30 pm

moram priznat da sam vidio dosta zanimljivih misljenja ali sam i vidio kako neki osudjuju tudja misljenja

ja jesam krscanin i sve to ali cak ni ja koji svake nedjelje idem u crkvu ne vjerujem da smo mi bas stvoreni kako pise u bibliji tj. ja jos ne znam kome da vjerujem dal da vjerujem znanstvenicima ili bibliji ili necem sasvim trecem da se razumijemo mozda bog je stvorio zemlju al mozda ne tjekom 7 dana nego mozda tjekom 7 milijuna godina.........mozda je bog covjeka stvorio iz prasine ali malo drukcije nego li mi tumacimo tj najvjerovatnije nije reko neka bude covjek uperio prstom prema prasini i ciribu ciriba eto ti covjeka........najvjerovatnije covjek nije bio odam ovakav kakav je danas nego je mozda stvarno bio majmunolik jer svi znamo da je covjekov broj u bibliji nesavrsen(broj 666 ali dobro to je neka druga tema)

ja sam ovdje htio dokazat da svako ima svoje misljenje
[Vrh] Go down
INFERNUS
Stanica



Male
Gemini Pig
Broj postova : 28
Age : 40
Registration date : 19.10.2010

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimepon lis 25, 2010 5:41 pm

vidim da vi stvarno ne kuzite osnovne stvari.sto puta lijepo objasdnim,ne kuzite,dam vam primjere,ne kuzite.mozda bi vam triba nacrtat ali mislim da opet ne bi nista skuzili.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimepon lis 25, 2010 9:09 pm

MisteryManiac, moram ti reći da dobro razmišljaš. ja sam kao vjernik uvijek imala mnogo pitanja, i nisam stala na tome da sama dolazim do odgovora. moje često pitanje osobama koje su posvetile svoj život proučavanju biblije, ali i znanosti bilo je, kako povjerovati u onaj dio Knjige postanka, o stvaranju svijeta u 7 dana. i vjeruj mi da su mi različiti ljudi u biti dali slične odgovore. Biblija je knjiga koju je napisao čovjek, ali su ti ljudi bili nadahnuti snagom Duha Svetoga i zaključak je slijedeći: stvaranje svijeta u 7 dana shvati kao metaforu, možda je trajalo milijunima godina kao što kažeš. poanta je da se shvati kako je sve nastalo uz posredstvo više sile. i u redu je imati sumnje, ali nije u redu nametati svoj stav blateći ostalo. što se tiče primjera Infernusa, kada govori o babama koje zahvaljuju bogu jer su ozdravile.. naravno da je u redu što je rekla : Bogu hvala, to uključuje više stvari, hvala Bogu koji je dao mozak, i talent mom liječniku, koji je uz Božju pomoć i providnost došao do znanja i diplome da može liječiti, hvala Bogu što mu je dao tu sposobnost da me može izliječit. ne misli nitko da Bog sam spašava. Bog djeluje preko ljudi, zato i postoje talenti, zanimanja, svima je dan neki dar, na nama je hoćemo li ga iskoristiti. tebi je očito najlakše reć da nitko ništa ne kuži, ne podcjenjuj ljude infernus, iznenadit ćeš se koliko je podcijenjeni iznad onoga koji podcjenjuje..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimepon lis 25, 2010 9:52 pm

Infernus...interesantno sto i ekipa koja ti postavlja pitanja ima isti dojam za tebe - da nista ne kuzis. Naime, ti uopce ne odgovaras na upite. Ili ne znas odgovr pa muljas bezveze ili ne razumijes sto te se uopce pita kava

InaNNaa...odlican post ides

_________________
Respect
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimepon lis 25, 2010 10:25 pm

hvala alpha :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimepon lis 25, 2010 11:55 pm

@Inannaa iz dana u dan me sve više iznenađuješ, još jedan jako lijepi post, u potpunosti se slažem s tobom, doista Bog svoju dobrotu i ljubav iskazuje kroz ljude koji prihvaćaju činiti dobro ides

Infernus je iz nekog razloga ljut na crkvu, vjerojatno je iz njegove perspektive ta ljutnja opravdana. No kako ovdje nema nikoga tko bi gorljivo branio stavove crkve tako on tu ljutnju ne može projicirati na tu osobu. Ali opet nitko se baš niti ne slaže s njegovim stavovima, pa on smatra da ga nitko ne razumije. @INF jedno je razumjeti nekoga, a nešto drugo složiti se s time što ti pričaš. Na žalost ja se s tobom ne mogu složiti jer ti cijelo vrijeme govoriš protiv nečega, govoriš o nedostacima nečega, a ne nudiš ništa u zamjenu za to što ti želiš "srušiti" Kažeš da je to što crkva radi loše i da se ti protiv toga boriš, ali ne kažeš što je dobro, za što se ti boriš. Ne moj se boriti protiv, bori se za :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
INFERNUS
Stanica



Male
Gemini Pig
Broj postova : 28
Age : 40
Registration date : 19.10.2010

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimeuto lis 26, 2010 12:31 am

ovo je moj zadnji post jer gubim vrijme na objasnjavanje.detaljno sam odgovorija na svako pitanje,dao sam primjere iz kojih je lako izvuc pouku i opet ne kuzite.jedno je teorija a drugo je znanje.valjda znate razliku izmedu ta dva pojma.teorije se mogu pobit a znanje ne a pogotovo ne znanje iz iskustva.vi iskustva nemate nego naklapate stvari sa wikipedije.da li ovo zvuci kao podcijenjivanje?shvatite kako ocete.ja sam sebi dokaza a vi ce te stalno nagadat sta je a sta nije istina.drzite se skupa kao i dosad i bit ce te kako vas isus naziva,ovce njegove.
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimesri lis 27, 2010 12:56 am

INFERNUS je napisao/la:
ovo je moj zadnji post jer gubim vrijme na objasnjavanje.detaljno sam odgovorija na svako pitanje,dao sam primjere iz kojih je lako izvuc pouku i opet ne kuzite.jedno je teorija a drugo je znanje.valjda znate razliku izmedu ta dva pojma.teorije se mogu pobit a znanje ne a pogotovo ne znanje iz iskustva.vi iskustva nemate nego naklapate stvari sa wikipedije.da li ovo zvuci kao podcijenjivanje?shvatite kako ocete.ja sam sebi dokaza a vi ce te stalno nagadat sta je a sta nije istina.drzite se skupa kao i dosad i bit ce te kako vas isus naziva,ovce njegove.


Hail enlightened..

Brate perepotencije, šta si ti dokazao?? Ako si tako pametan i prosvijetljen nije mi jasno sta radis tu među nama neukima !?
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba
AzrielofDeath


Male
Virgo Pig
Broj postova : 111
Age : 28
Location : Far,Far Away
Registration date : 02.01.2010

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimepon oľu 28, 2011 4:54 am

evo,dobro jutro ekipa(vrijeme pisanja je 3:50 ujutro :D)...naime,autor ove teme nije vidio egzorcizma u životu,jer iskreno...sa 15 godina proučavati egzorcizam izravno od svećenika?i još kao hobi?ne bih rekao...egzorcist sam po sebi treba biti čovjek snažne vjere u Boga,veoma obrazovan čovjek,i što je najbitnije,mora imati jaku volju...a sa 15 godina praktički tek upoznaješ svijet,ne znaš ništa još...i da,egzorcisti se obučavaju u Vatikanu za takve stvari,i za to moraju imati posebno odobrenje...tak da...aa o opsjedanju vraga i to,jednostavno,u neku ruku i ima smisla,u drugu i ne...zašto je tako?pa iz razloga što je besmisleno,jer postoji paradoks koji glasi ovako:ako ne vjeruješ u ništa,neće te opsjednuti(nije nužno točno,ali u dosta slučajeva je tako),aa ako si veliki vjernik,onda hoće(nažalost)...zato se kaže da ljudi sa velikom vjerom prolaze kroz testove Božje :P...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimepon oľu 28, 2011 12:54 pm

Hoces reci da je opsjednutost Bozji test? misli


E, jel tko gledo onaj novi film Obred? Jel valja? Jel istina da je baza uzeta iz istinitog dogadjaja?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
AzrielofDeath
Riba
AzrielofDeath


Male
Virgo Pig
Broj postova : 111
Age : 28
Location : Far,Far Away
Registration date : 02.01.2010

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimepon oľu 28, 2011 2:30 pm

pa u neku ruku i je...samo evanđelje govori o tome da će najveći vjernici prolaziti kroz testove Vraga i Boga...aa sad,kako se to može protumačiti,ja ne znam :/
[Vrh] Go down
MaTT
Višestanični organizam



Male
Leo Pig
Broj postova : 37
Age : 28
Registration date : 02.08.2010

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimesri oľu 30, 2011 7:14 pm

INFERNUS je napisao/la:
vidim da legi kuzi nesto.sotona zeli da ljudi postanu bogovi,zeli da se uzdignu.ali onaj ko se ne bavi magijom ne zna o cemu govorim.vidija sam neke stvari i mogu rec da ste u krivu.

Ja proučavam magiju i uopče te ne razumijem, zar ti misliš da se samo sotonisti bave magijom? Ako misliš tako u krivu si.

@ Inannaa iz tvojih postova shvatio sam da si krščanka i poštujem to ali samo me zanima zašto za avatar imaš sliku Božice Majke?
[Vrh] Go down
Andrea:))
Stanica



Female
Gemini Snake
Broj postova : 20
Age : 34
Registration date : 18.05.2011

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimečet svi 19, 2011 6:08 pm

ajme meni je sve to totalno jezivo ali kako neko može postat opsjednut??? suspect
[Vrh] Go down
aincentknowledge
Prašina
aincentknowledge


Male
Taurus Pig
Broj postova : 3
Age : 28
Location : Luka ploce, Croatia
Registration date : 26.05.2011

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimepet svi 27, 2011 12:58 am

eo ovdje sam novi i iskreno nemam puno pravog zivotnog iskustva samo mi je 16 godina ali svejedno odlucio sam podrzati Infernusa i svima vama koji zelite saznati odgovore o sotoni i sotonizmu pa eo vam link na jednu stranicu koja ima sva objasnjanja koja ste trazili malo stranica je pobrkana i nisu bas svi linkovi odmah vidljivi ali kako budete trazili po stranici docete do svega da neduljim evo vam link http://joyofsatan.org/ sotonist pravi nisam trenutno samo proucavam sve to jer ono sto mene zapravo zanima je koristenje i otkrivanje ovih mociju koje mi ljudi imamo. U njih sam uvjeren iz preve ruke od uspjesno obavljenih bioenergy healinga i uspjesnih magijskih rituala itd... sto se tice samog egzorcizma pa bica(entiteti) koji su veci od nas i sto barataju tom energijom (barem vise od ljudi) mogu opsjesti nekoga u samom sotonizmu postoji magija za sjedinjenje dusa ali isto kao sto borilacke vjestine imaju dim mak sotonizam ima "crnu magiju" i inace demoni za vas za sotoniste bogovi su inace dobra bica koja nam nezele nauditi. to je samo kratko od mene ostatak imate na stranici ciji sam link ostavio. P.S: bilo tko ko vam kaze da otvaranje čakri kao npr. treceg oka (iako nije samo po sebi čakra vec produzetak 6 čakre) je lose taj ocigledno nema pojma ili nesto zeli zastititi. To govorim iz iskustva jer sam mogu vidjeti aure a taj dar od rođenja nemam nego sam ga stekao u potpunosti tek sa otkrivanjem pravog smisla sotonizma i to nije nista lose jedino zasto moze biti lose je ako se pojavi neka budala koja ce nasumice ici ubijati ljude s crnom magijom a dok nema uopce prava na to i nekuzi da sve to dolazi od njegove vlastite gluposti.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitimepet svi 27, 2011 10:14 am

aincentknowledge je napisao/la:
eo ovdje sam novi i iskreno nemam puno pravog zivotnog iskustva samo mi je 16 godina ali svejedno odlucio sam podrzati Infernusa i svima vama koji zelite saznati odgovore o sotoni i sotonizmu ...
Nema ni Infernus puno životnog iskustva, jer da ima jednako kao i ti onda bi znali da te "moći" o kojima pričate ne dolaze od sotone, demona ili bilo koga drugoga i da se ne treba nikome klanjati da bi steklo te "moći" To u stvari uopće ni nisu moći, nego nešto posve prirodno. Doduše u našoj kulturi postoji mišljenje da to uopće ni ne postoji, ali ljudi koji su malo više otvoreniji prema tome i ako malo više istražuju mogu doći do zanimljivih spoznaja.

Ono od čega tu postoji opasnost je da si netko prisvaja ta znanja i da ih uvjetuje nečime, to može biti odanost nekom kultu ili pak obavljanje nekih rituala i slično. No nisu rituali ti koji tebi daju nešto niti pripadnost nekoj skupini, nego si upravo ti taj koji postiže sve ono što postiže i ti si u isto vrijeme i zaslužan, ali i odgovoran za sve ono što činiš.

Većina tih kultova kao što su sotonisti dobivaju ljude na strah. Ljudi se boje, a oni im "garantiraju" nekakve moći, naravno za uzvrat im morate dati svoju slobodu. Probaj bilo kojeg sotonistu pitati da li može slobodno i bez ikakvih problema istupiti iz te svoje zajednice? I što se dešava sa onima koji su pripadnici te zajednice, ali se baš ne slažu sa svime što oni rade? Tada oni ustvari pokazuju svoje prave moći, a to su laži, ucjene, zastrašivanja i slično.

Sve što oni nude možeš postići sam i puno više, a bez da se odrekneš bilo čega ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Egzorcizam - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Egzorcizam   Egzorcizam - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Egzorcizam
[Vrh] 
Stranica 4 / 7.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Next
 Similar topics
-
» Katolici - egzorcizam
» Egzorcizam Anneliese Michel

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Bliski susreti-
Forum(o)Bir: