Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Gdje je bijeli covjek pogrijesio?

Go down 
+4
MoW
floridana
Alpha
Fantom
8 posters
Go to page : Previous  1, 2
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 8:16 pm

Legiću nemoj se brinuti toliko, meni su super tvoji postovi, ponekad su predugi pa mi ih je teško čitati, ali su sadržajno super, pa ih se isplati čitati.

Tvoj post koji je bio na temu tj. koji je napisan jučer u 6:52 je super napisan stav, ali mogao si to napisati i kao odgovor ili kao komentar na temu i to komentar koji je upućen svima, nisi baš morao napadati Alphu i baš njoj dokazivati da je u krivu. Jer ono što je ona napisala jučer u 4:22 PM je također točno. No da ne ispadne da branim Alphu, jer nemam razloga, oboje ste mi dragi, moram reći i da ona tebe također nije trebala odmah napasti, nije da je to tvoj prvi post na forumu, a niti tvoja prva kritika njenog mišljenja :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 8:18 pm

Alpha je napisao/la:
Sanjak je u pravu. Ja pricam o sadasnjosti.
Ali to ne piše u spomenutom postu. Oprosti, ali ne piše uopće. Piše deseta stvar. I mislim da ja nisam trebao shvatiti da si htjela reći nešto drugo.
Čak i kad jesi objasnila, napisala si kako zaboravljaju da su oni nekoć bili Europljani, a preziru ih. To si ocijenila negativnim. Ali niti to nije.
Zato što se oni ponose time što su napustili tadašnju (odvratnu) Europu i stvorili svoj dom u sasvim nepoznatom području. A mrze ju jer, naravno, svoju priliku jednom davno nisu imali prilike u Europi pa su tadašnji osnivatelji te nacije mrzili Europu. Sada se to proširili s naraštaja na naraštaja, ali priznajem, to je glupost.
Nadalje, oni su prva nacija koja ima skroz dokumentirane i poznate događaje nastajanja. To ne umanjuje njihov položaj nacije.
I svi Slaveni su prije tisuću i pol godina imali jedan jezik i bili su gotovo isti narod. Ali je li tada itko dokumentirao kako su se razdvajali. Nije.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
sanjak
Majmun
sanjak


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 1267
Age : 35
Registration date : 26.09.2010

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 8:23 pm

Alpha je samo htjela da kaze na sta su amerikanci spali tokom svoje istorije.
ne kazem da amerika nema svojih prednosti,ali ipak na tudjoj nesreci da gradi svoju srecu i nije,po meni,pravilno i posteno.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 8:25 pm

@Legi...Piše. Kako to da Sanjak vidi da to piše? Zanimljivo. Sada ne samo da ja ne znam što sam kazala nego i drugi koji su počitali upravo ono što jesam mislila - krivo čitaju.

@Sanjak...upavo to. Hvala zivili

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 8:27 pm

Ne mogu prihvatiti da sam ja (ili bilo tko) to trebao shvatiti iz tog posta. Prvo sam komentirao bigin post. Je li je možda i on isto htio napisao nešto drugo što ja nisam shvatio??

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."


Zadnja promjena: Legionar; uto stu 16, 2010 8:28 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
sanjak
Majmun
sanjak


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 1267
Age : 35
Registration date : 26.09.2010

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 8:27 pm

nema na cemu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 8:32 pm

@Legi...ali ljudi su to shvatili tako prihvacao ti to ili ne. Sto se Bige tice...da...on je rekao nesto vrlo slicno meni.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 8:36 pm

Dobro, dakle, kada sam i prokomentirao tvoje objašnjenje u gigantskom postu, objasnio sam zašto se ne slažem.
Gle, ja to ne prihvaćam. Ti se možeš još više potruditi da mi objasniš ili da me ostaviš u ovakvom stanju s nepovjerenjem prema tebi. Postoji i opcija da priznaš da ti je post netočan što nećeš jer očito svi misle da je to točno i da ja zapravo nešto ne vidim no, kako si rekla, neovisno o tome što to svi drugi misle, ne mogu na silu promijeniti mišljenje. Ali priznajem da su šanse 99% da ja očito ne vidim nešto što bih trebao vidjeti. I dalje razmišljam u onih 1% jer ne mogu drugačije.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
sanjak
Majmun
sanjak


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 1267
Age : 35
Registration date : 26.09.2010

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 8:38 pm

razumljivo je da gledas stvari na svoj nacin.kasnije ces biti zreliji i mozda gledati kao i mi ili bar slicno.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 8:43 pm

@Legi, Alpha ja se potrudio napisati nešto vama, a vi uopće niste niti pročitali :x

Dakle ukratko, ne morate se uvijek složiti, moguće je da imate različita mišljenja i da to ne ovisi o godinama ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 8:43 pm

Famozno mi je kako se Ameri hvale svojim americkim korjenima i svojom necionalnoscu. - sadašnjost
Izgradili su drzavu na ubijanju i protjerivanju, na otimanju zemlje. -prošlost
Tu je doselio sav europski sljam, kriminalci i otpatci drustva. -prošlost
Raskotili su se ko gamad i zauzeli citav kontinent. -prošlost
I sad se ponose sami sobom. -sadašnjost
Boze blagi koji ljudi. -komentar
Ali sto i ocekivati od genetskog materijala od kojeg je sve pocelo. -sadašnjost u kombinaciji s prošlošću.

Ja ovdje jednostavno vidim Alphinu verziju povijesti. Bilo je ubijanja samih Amerikanaca koji su se borili za nastanak svoje zemlje. Dakle, oni su bili ubijani, a nisu ubijali. Oni su čak i oslobođenu zemlju od VB vratili Španjolskoj. Jedan dio su kupovali, a za sjeverni dio, to priznajem, zaratili sa Španjolskom. Postojala su bezobrazna raseljavanja Indijanaca. Ali ne i ubijanja.
Tu generalno nije doselio europski šljam.
Raskotili su se, dobro, njeno viđenje. To ne osporavam
A na kraju, kakav je to genetski materijal. Što očekivati? Pa ne zna, isto što i od ovog.
zadnja rečenica bi stajala da se tamo doselio europski šljam, itd, ali nije. Ma ne znam što da kažem više.

@Chak, ali Alpha tvrdi da ja ne shvaćam nešto pa hoću zaznat što je to (ova rečenica nema sarkastičnih prizvuka :P)

biga je napisao/la:
zbog toga nikad amerikance voliti neću. njihova čitava nacija je izgrađena na etničkom čišćenju i ubijanju starosjedioca i sad oni nama prodaju njihovu demokraciju!!
Etničko čišćenje provođeno je od strane Španjolaca, Portugalaca i Britanaca koji nisu Amerikanci.
Slažem se, nemaju prava prodavati svoju wannabe demokraciju, ali ne zbog razloga koje su naveli Alpha i biga.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 9:04 pm

@Chak...ja sam procitala. Kako ne. Ali kao sto vidis ovdje se ne radi o nerazumijevanju radi ne slaganja u razmisljanjima nego...mislim...pa pogedaj sto Legi radi...upravo mi je secirao post... Ajde sad komentiraj to Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 538347

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 9:11 pm

A Legi jednostavno ima malo bolje mišljenje o Amerikancima od tebe i pokušava te uvjeriti da je on u pravu, a ne ti.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 9:12 pm

Alpha je htjela reći da su današnji Amerikanci isti kao i tadašnji "Amerikanci", tj. da se loši geni dalje prenose. Kao što su tada Španjolci i Britanci išli okolo po Americi klali domoroce (poznat je britanski imperij), kasnije kako su to sve nastavili do kraja 19. stoljeća ubijajući Indijance i otimajući im zemlju, kad su se već zvali Amerikanci, tako i danas rade etničko čišćenje samo ne više na svojem teritoriju nego drugdje u svijetu. Sad je to "Pax Americana". :D
Nisu se nimalo promijenili od stoljeća petnaestog. Većina su ih bili anarhisti i "slobodnjaci" tada kad su kročili na američko tlo i ostali su takvi. Sloboda za sebe da, ali sloboda za sve druge - samo na papiru.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 9:15 pm

@Chak...ok, to misli i ja to ne osporavam niti ne tvrdim da sam ja u pravu. Jedino sto tvrdim jeste da sam kazala ono sto sam kazala, a ne ono sto on vidi. Evo MoW je, falablagombogu, lijepo objasnio.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 9:28 pm

Što je onda poanta? Da nas u školi uče drugo nego što MoW, Alpha i ostatak foruma misli. Ja sam takvo opće, uvriježeno mišljenje, dok smo to učili, okarakterizirao kao predrasudu. Što ja tu onda točno nisam shvatio jer ja sam Alphu otprve shvatio baš onako kako je to MoW opisao. Jel se ja slažem s time? Ne. I meni nije i dalje sve OK jer Alpha tvrdi da sam ja shvatio nešto drugo od nje. Ja ne vidim što je to tu drugo jer i dalje smatram da je i to što je MoW napisao u dijelu koji se dotiče ove teme generalizacija.

P.S. Zaboravio sam reći vezano za opterećivanje da znam da ćemo u konačnici Alpha i ja srediti stvar, ali tip sam osobe koji je skroz nemiran ako je u nesuglasici s bilo kime sve dok se to ne razriješi.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 9:36 pm

BTW. Danas sam pisao test iz povijesti, a oni su općenito strah i trepet jer je profesor nevjerojatno zahtjevan. I tako napisavši test s olakšanom dušom si mislim kako sam sretan što sam se sada napokon oslobodio povijesti cerek

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 9:39 pm

Legi, naravno da je generalizacija. No činjenica je da je Amerika bila i ostala svjetski policajac. Ne govorim o tome da je sav narod za rat jer to nije tako. Zna se da su republikanci i demokrati približno pola-pola tamo. Međutim, američka vojska je agresivna i nepopustljiva. Spremni su ići okolo i tamaniti druge pod izlikom rata protiv terorizma samo zato što žele tuđe resurse. Recimo naftu i rude.
Slično kao što su željeli i indijansku zemlju. Razmisli malo. Nije se puno toga u toj masonskoj zemlji promijenilo. Dakako da u SAD-u imamo i duhovnu elitu i vrlo dobre i drage ljude. Međutim. vlast je ipak gotovo uvijek imala ekspanzionističke namjere. Danas amerikanizaciju provode i oružjem i na druge, suptilnije načine (multimedijskom propagandom, kontrolom hrane, lijekovima...).

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 9:39 pm

@Legi Povijesti se ne možeš nikako riješiti. cerek

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 9:43 pm

@MoW...ne slazem se sa dijelom generalizacije jer bi generealizacija znacila da netko nesto misli o svim pripadnicima doticne vrste, a mislim da nitko ovdje ne misli zbilja tako o Amerima...ako cak i misli o dijelu sigurno nije o svima.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 9:44 pm

Naravno, generalizacija je sarkazam. To je možda ono što Legi nije shvatio iz tvojeg posta. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 9:45 pm

@Alpha, ne, to ne znači to u danom kontekstu. Ona se ne mora odnositi samo na ljuuuude. :P
"Generalizacija je jedna od osnovnih metoda spoznaje. To je postupak prelaska s općih na još općije pojmove."wikipedija. Generalizacija nije nužno loša. Ona uopće nije loša kako ti uvijek reagiraš na spomen generalizacije.
Ej, MoW, govorim o stvaranju Amerike. Kako je ono utjecalo na Europu? Ako ti to išta znači, na nas?

@MoW, dovraga, kako ne bih shvatio. Daj me čitajte!!! :P

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 9:47 pm

Generalizacija nije jer nisam isla s time nego s ironijom.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitimeuto stu 16, 2010 9:54 pm

Danas tamo pretežno živi šljam, gamad i budale. (U ironiji: Danas tamo živi šljam, gamad, budale)
Prije tamo pretežno nije živio šljam, gamad i budale. (U ironiji ne možeš reći: Tamo je živio šljam, gamad i budale.)

Neovisno o ironiji, napravila si generalizaciju kroz vrijeme.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Gdje je bijeli covjek pogrijesio?   Gdje je bijeli covjek pogrijesio? - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Gdje je bijeli covjek pogrijesio?
[Vrh] 
Stranica 2 / 2.Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Niceov covjek resentimente
» Bijeli sljez
» Realiziran covjek, oslobodjena Dusha ili jivanmukta
» Gdje se skrivaju marsovci?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Društvo-
Forum(o)Bir: