Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ask primitive101 (chat tema)

Go down 
+16
Akasha
Madonna
Sang Real
biga
Legionar
Alpha
Chakotay
wanderer
MoW
Blizzard
Skulptura
Green
flory
Melkior
primitive101
Ephez
20 posters
Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 18  Next
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:32 pm

Primitive mislim da je Ephez rekla puno toga, pogledaj malo bolje na ovoj temi

@Ephez sretno mase

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:43 pm

Procitao sam "ispovjed",naravno jako teska zivotna situacija,imao sam curu sa jos gorim stanjem u porodici.Mnogo gorim...Ali to nije pakao dragi chak...Ni bllizu...
[Vrh] Go down
Green
PraGlodavac
Green


Female
Virgo Buffalo
Broj postova : 647
Age : 38
Location : Zagreb
Registration date : 26.12.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:51 pm

Pakao je svakome subjektivan. Neki će proći kroz Ephezina iskustva i smatrati ih podnošljivima i nimalo strašnima, drugi će proći kroz tvoja iskustva primitive i smatrati ih nimalo strašnima. O pojedincu ovisi kako će nešto doživjeti, reagirati i podnijeti.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 1:57 pm

Znam ,u pravu si,ali eto necu nista dokazivati,nema potrebe i smisla,samo sam htio od Ephez nesto doznati...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 2:32 pm

primitive101 je napisao/la:
@ Alpha ne kapiram ti ja to veliko E?????

Ego 8)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 2:35 pm

Ciji?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 2:51 pm

Nesto se nisi skroz razbiudio danas, a? zubi

Pa neciji, jelte... A kad smo kod toga...kako ti sa svojim? Jel gurate? Ko gura vise, ti njega il on tebe? lol

_________________
Respect
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto sij 04, 2011 3:11 pm

Bogami ga stiskam,nema vise dje da se sakrije.Tu i tamo bljecne,ali onda se razotkrije....Samo cutim,i osjetim neki pritisak ili misao iz podsvjesti i znam da to nije moje...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimečet sij 06, 2011 2:41 am

Što da te pitam? Hmmm, da vidimo.... A da. Bok kompa, kak si kaj? muha
[Vrh] Go down
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimepon vel 07, 2011 10:24 pm

ne postoji takvo nesto kao "krivo"
postoji samo ono sto vam ne sluzi,
sto ne govori istinu o tome Tko Ti Jesi ili Tko Izabires Biti

prema tome,barem po meni,sami odabiremo sto zelimo(vec vidim par vas koi ce ovo ici pobiti)
ali probajte shvatiti...
recimo svi mi koji smo ovdje na ovom forumu tu smo s razlogom,neki iz ciste znatizelje,neki iz zezancije,neki jer zele nesto nauciti,neki zele nesto s nekime podijeliti...
ali svima nama zajednicka je zelja,misao i shvacanje da sve nie tako kako se cini(inace nebi ovdje bili citali,pisali,svadjali se) zaokupljali bi se nekim "obicnim stvarima"
isto tako svakome od nas desilo se nesto sto nas je privuklo ovdje.nemojte se sada uvrijediti ali ima nas zbilja svakakvih...jedan otvorio trece oko,jedna vidi aure,ovai vidio vazemaljca,ova prica sa duhovima andjelima ja recimo vise ni sama neznam di sam i tko sam i smatram se laganini ludom itd itd...
znaci mi smo hrpica vrlo interesantnih ljudi...
svatko od nas izabire svoje i to zeli iskazati jer mislimo da je to potrebno nama,drugima...

po mome nekom vjerovanju,intuiciji:
mi nismo ljudi,nismo tijelo...mi smo duse! TI,JA,ON,ONA...tijelo je tu jer smo mi tako izabrali,izabrali smo ljudskim rijecima "vrijeme","prostor","mjesto" da UCIMO da se RAZVIJAMO...kako se razvijamo raste nasa svjesnost...ali eto nerazvijamo se svi istim tempom zar ne?netko je prosao puno vise dok netko misli da nie prosao apsolutno nista u usporedbi sa vlastitim iskustvom...a to je po meni krivo...dobivamo onliko koliko nam treba,koliko je "zdravo" za nas u trenutku...naravno da se mnogi nece sloziti sa time...treba shvatiti da ono sto ti mislis svojim umom nie nista naspram onoga sto je...mozda ce neki od nas to shvatiti ili vec jesu...ali ne forsiraju one koji jos to nisu dostigli...nitko ne kaze da su zato manje vrijedni...
to je kao da djetetu u 5 raz ides objasnjavati matematiku sa fakulteta...
ne razumiem zasto se morate prepucavati...bas po tome dajemo do znanja da nismo naucili jos apsolutno nista tj jedan mali neznatan dio ISTINE...mnogi se smatraju prorocima a tek su ucenici...
hadjemo uciti jedni od drugih a ne nametati se...

zapamitite istina je istina.njoj nemozemo nastetiti ni TI ni JA ni ON,ONA,TKO GOD.istina se nemoze niti dokazivati niti osporavati...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 12:05 am

Baš mi se sviđa tvoje razmišljanje :) Mislim da vodi prema tome da uistinu volimo ljude onakvi kakvi jesu. I da se ne razočaramo njima ako ne ispune nekakva iluzorna očekivanja.

Ali... ja imam jedno drugo pitanje. Mi ljudi se ponašamo destruktivno i nagrđujemo ekosustav i slobodu drugih ljudi. Je... možda ljudi ne znaju za bolje. Ali... zar je moguće prihvatiti i takve ljude koji se niti ne trude uvažiti tuđu slobodu? Voljeti i takve ljude? I ne ljutiti se na takve ljude? I zar je onda moguće ne ljutiti se na sebe budući da i ja ne mogu, a da ne živim na štetu drugoga (jer jedem, dišem, a i živim i pišem na stolu rađenom od drveta i vozim se autom itd...)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 12:48 am

Legi moguće je voljeti i takve ljude, naravno treba razumjeti glagol voljeti u ovom konteksti. To bi meni značilo nastojat ih na lijep i pristojan način dovesti u stanje da ne štete sebi i drugima.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 12:51 am

Ali nastavkom tog razmišljanja dolazimo do toga da volimo ne samo ljude nego i sve. A ako ti štetiš onome što voliš kako voljeti samog sebe?

EDIT: Nije da ja mrzim samog sebe, ali se ne mogu u potpunosti prihvatiti baš iz tog razloga.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 4:24 am

ha gle nisi ti kriv sto koristis auto za prijevozno sredstvo niti kriv sto imas drveni stol(mislim ja iam plasticni tak da bi mene naspram tebe trebalo lincovati,znas ti bokte koliko se plastika razgradjuje??)

ono sto zelim reci...prihvati sebe onakvoga kakav jesi...imas vrline ali imas i mane...i sto sada?uuu wauuu tko ih nema? :)
ali ako si svjestan tih mana i ako njima cinis stetu sebi,nekome onda bi tvoja zadaca bila rjesiti ih? zar ne?mislim jedino tako ides napried...a ides napried kada ucis...a kako ucis?onako kako to zelis(podsvjesno) ako to ukljucuje greske uredu dokle god ih ispravljas,registriras...uostalom ako vidis da radis jednu gresku i ako to dobro obradis vise ju neces ponoviti...tu smo da ucimo opustite se sve dodje na svoje onako kako svatko od nas zeli makar nevjerujete u to :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 11:17 am

Legi super pitanja, no ti polaziš od pretpostavke da je ovaj svemir zatvoren sustav i da je sve materijalno. U tom slučaju mi samim svojim postojanjem povećamo nered u Svemiru i činimo u stvari nešto "loše".

No da li su tvoje premise od kojih krećeš točne, da li je Svemir zatvoren sustav i da li je primarno materijalan i ono što je najvažnije da li su procesi koje mi smatramo ireverzibilnima doista takvi?

Ajmo na trenutak zamisliti da je Svemir otvoren sustav, da mi nismo primarno tjelesna bića i da ništa na ovom svijetu nije konačno. Tada sve što činimo se može popraviti, mi smo ovdje da iskusimo stvari i potpuno smo slobodni činiti što želimo.

Nažalost većina ljudi teško može prihvatiti ove gornje postavke i tada je jasno da je crkva u pravu kad kaže da se mi rađamo grešni, no ne samo da se rađamo grešni nego smo grešni cijeli život bez obzira na naše krštenje, jer ako baš hoćeš i krštenjem se troši voda i energija koja je mogla biti potrošena na puno bolji način ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 7:53 pm

Sang Real je napisao/la:
.nitko ne kaze da su zato manje vrijedni...
to je kao da djetetu u 5 raz ides objasnjavati matematiku sa fakulteta...
ne razumiem zasto se morate prepucavati...bas po tome dajemo do znanja da nismo naucili jos apsolutno nista tj jedan mali neznatan dio ISTINE...mnogi se smatraju prorocima a tek su ucenici...
hadjemo uciti jedni od drugih a ne nametati se...

zapamitite istina je istina.njoj nemozemo nastetiti ni TI ni JA ni ON,ONA,TKO GOD.istina se nemoze niti dokazivati niti osporavati...

Dok si ovo pisala jesi li osjetila neki pritisak u grudima? Ovo nije napisao tvoj razum nego tvoja dusa,tvoja svjest....Pomozi joj da se oslobodi....
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 8:31 pm

...a pritisak u grudima je adrenalin :)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 9:00 pm

@Chak, u redu, prihvaćam tvoje premise. Sang Real, također sam svjestan tih stvari.
Čovjek nikad neće moći živjeti da za svoju hranu ne koristi druge organizme (OK, nikad ne reci nikad, ali dobro...). Također svatko može pogriješiti i svatko ima mane. Teško je to nekad prihvatiti, ali se prihvaća. Svi mi to prihvaćamo.
Ipak, ja se ne želim tješiti time da ono loše što sada vidim lošim uzapravo nije toliko loše u većem planu jer postoje duše itd. Uvijek se možemo prevariti da je to tako, a meni cilj nije "zanemariti" osjećaje i postave, koje u materijalnom svijetu doživljavam lošima, zbog onoga što ja subjektivno smatram duhovno ispravnim. Mislim, nismo mi bezveze došli baš ovdje na Zemlju. Naša funkcija ovdje, barem tako vjerujem, nije ta da prosuđujemo što i kako trebamo raditi i prosvijetliti same sebe pukim proučavanjem duše itd., nego mislim da su ovozemaljski problemi tu da bismo ih riješili i da bismo riješavanjem njih došli do duhovnih trenutaka koje bismo kasnije opet primijenili na - ovaj svijet. Barem tako ja gledam na stvari.

P.S. Chak, baš mi se sviđa što si upotrebio riječ "premisa". ides Dugo nisam čuo nekog da ju govori :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 10:17 pm

primitive101 je napisao/la:
Sang Real je napisao/la:
.nitko ne kaze da su zato manje vrijedni...
to je kao da djetetu u 5 raz ides objasnjavati matematiku sa fakulteta...
ne razumiem zasto se morate prepucavati...bas po tome dajemo do znanja da nismo naucili jos apsolutno nista tj jedan mali neznatan dio ISTINE...mnogi se smatraju prorocima a tek su ucenici...
hadjemo uciti jedni od drugih a ne nametati se...

zapamitite istina je istina.njoj nemozemo nastetiti ni TI ni JA ni ON,ONA,TKO GOD.istina se nemoze niti dokazivati niti osporavati...

Dok si ovo pisala jesi li osjetila neki pritisak u grudima? Ovo nije napisao tvoj razum nego tvoja dusa,tvoja svjest....Pomozi joj da se oslobodi....



nisam,tj ako i jesam vise to ne primjecujem...
[Vrh] Go down
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 10:25 pm

ja znam da to iz mene negovori nikakav razum ili nesto sto sam naucila...
ja znam da sam to JA a JA sam dusa.navela sam to i prie,nisam ovo tijelo koje je,ja sam ono unutar,sve odjednom.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 10:52 pm

Legionar je napisao/la:
P.S. Chak, baš mi se sviđa što si upotrebio riječ "premisa". ides Dugo nisam čuo nekog da ju govori :)
Logički silogizam Legi, iz pravilnih premisa slijedi i pravilan zaključak. No ti si mi nekako prelako prihvatio te premise, imam dojam da ćemo o tome još raspravljati ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 11:19 pm

Ma da, super mi je što je ostalo u tebi nešto što si učio prije 15 godina na nekom "desetom" predmetu :)

Hehe, vjerojatno budemo raspravljali ;)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimeuto vel 08, 2011 11:56 pm

Meni je logika i filozofija bila jako zanimljiva, tako da to ne bi nikako nazvao tamo nekom desetom predmetu. A i na faksu sam se susreo sa tim pojmovima dosta puta pa sam obnovio znanje ;)


_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimesri vel 09, 2011 12:00 am

Meni je u ovom razredu sociologija jako zanimljiva :)
A baš me zanima što će biti u četvrtom razredu iz filozofije :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitimesri vel 09, 2011 12:13 am

Mene više zanima kak će tvoj profesor iz filozofije izdržati s tobom na satu zubi

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Empty
PostajNaslov: Re: Ask primitive101 (chat tema)   Ask primitive101 (chat tema) - Page 8 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ask primitive101 (chat tema)
[Vrh] 
Stranica 8 / 18.Go to page : Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 18  Next
 Similar topics
-
» O sportu... (chat tema)
» Firefox tema
» Kreacionizam
» Fotografska natjecanja 2010. godine
»  Fotografska natjecanja 2011. godine

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: