Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Vampiri

Go down 
+110
Korplikan
Simony
EchelonPIA
Jedi Mind Tricks
Novus ordo seclorum
megawar888
amenities
AnnewellX
Archangel
Viper
takojesudjeno
Madonna
Kahali
Sin_Nanna
Akasha
CELICNI ALHEMICAR
Q
Einar
Buby30
MisteryManiac
orca
cy86
srki2000
ania
biga
Andrea:))
Star
Kalahad
Miljan
TheGodfather
Armin od Irima
whitelady
Zona
sanjak
randajad
guitar_master
Cinderella
keala
Ninabella
PathFinder
ukiss
SolarWind
Charles Dexter Ward
hromi
Goran
Sade
faith
dr.chaos0
Grinder
delaylah
tomi
Chakotay
Reptil
Calisto
Remke
d_sasha
Aurora Borealis
Michael Wittmann
Damian
ThE_IMMORTAL
Gea
Legionar
minchy^_^
kurto
twilightfanovka777
zlatna ribica
Shadowh86
Berny_Sinara
floridana
kiron
LarusArg
Mefistofeles
Alpha
Merkurica
snark
Tutankhamon
Saroman
omen
Malkavian
Martisan
silver
alexx
skin
meli
zagrepčanec
None
(CroM)Flash
Thor
Ecko
MalaBubi
Blizzard
Akhkharu
Hybrid
pocahontas
Yado
Milab
bedro
Srky
Daenerys
doctor
zvezda
sanja
vladimir
Svjetloisjena
Aleksandar Veliki
zvonchica
malena
Rain
Alen@l5
zmija
114 posters
Go to page : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Next
Autor/icaPoruka
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimesri ruj 23, 2009 2:10 am

Iiiii.. nisam se sjetio :D
[Vrh] Go down
Calisto
Stanica
Calisto


Female
Capricorn Rat
Broj postova : 18
Age : 27
Location : Karlovac
Registration date : 01.08.2009

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimesri ruj 23, 2009 2:22 pm

ja sam pogledala... baš glupo O_o
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimesri ruj 23, 2009 3:41 pm

a o cem se radilo?
[Vrh] Go down
Calisto
Stanica
Calisto


Female
Capricorn Rat
Broj postova : 18
Age : 27
Location : Karlovac
Registration date : 01.08.2009

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimesri ruj 23, 2009 3:43 pm

ma nekaj bezveze kao neka legenda o Grofu Draculi i i znanstvena priča o tome. Zašto su mislili za ljude da su ubijeni od vampira tj. umirali su od tuberkoloze. I onda znate one babe u selu kaj svašta pričaju i onda to tak. Ali stvarno je bezveze priča.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimesri ruj 23, 2009 7:33 pm

ok hvala sta si podjelila s nama :D
[Vrh] Go down
delaylah
Stanica
delaylah


Female
Leo Rooster
Broj postova : 22
Age : 30
Location : najstariji srednjovjekovni bosanski grad
Registration date : 22.12.2009

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimeuto pro 22, 2009 11:24 pm

ne ono o cemu vi pricate to su samo mitovi.......
drakula je mit...lol to je kniga...ima nesto sto se krije iza te knjige...nesto starije puno starije
.imam jako veliko znanje sto se tice njih....istrazujem vec 2 godine..
i oni zaista postoje...to su ljudi.....
da li je iko cuo za doping krvlju....sto daje dodatno snage.... vampiri postoje......mozda u drugim oblicima....nego sto smo mi zamislili...
istrazivanja su me dovela do lilith...iako niko ustvari nezna sta je ona i otkad je ona...spominju je i u starijim religijama od kada se sjecamo uopce ...ood samog nastanka covjecanstva..od adema i eve...ona je bila prva ..nakon adema
doh
[Vrh] Go down
Grinder
Višestanični organizam
Grinder


Female
Capricorn Broj postova : 85
Age : 129
Registration date : 05.12.2009

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimesub pro 26, 2009 9:08 pm

Vjerujem da postoje ljudi koji prakticiraju takav oblik zivota ali ne znam dali vjerujem u dugovjecnost njihovih zivota, ne znam, to mi nekak prenapuhano. Kao i Dracula, to je vjerojatno bio neki cudan covjek i nije ni cudo sto je od tadasnjih praznovjernih ljudi ispala takva prica... Ipak mrak po zimi pada rano pa je trebalo naci neku zanimaciju dok nije bilo struje :D
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimened pro 27, 2009 3:14 am

ja bih voljela vjerovat u vampire ali nažalost sumnjam da postoje...bar ne u onom obliku u kojem ih mi većina zamišljamo ;)
gledala sam dokumentarac o momku koji pije krv,ima ga i na youtubeu,mislim da se zove "vampires-is it real", ali momak je poptuno zaluđen tim modernim pojmom vampira- napravio si je zube, ima dugu kosu, velike nokte, hoda u plaštevima xD pa ipak, on je nešto najbliže vampiru što se danas može pronaći jer zaista konzumira ljudsku krv ;)
btw...Lilith je kao ,prva Adamova žena koja nije bila pokorna pa je istjerana iz raja,tako sam nekako načula... ne vjerujem ja u Lilith jer ne vjerujem ni u Adama i Evu-oni su ionako bajka...
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimeuto vel 09, 2010 11:19 pm



malo fanatično....


_________________
I never lose myself because I never found me
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimeuto vel 16, 2010 2:32 am

Svi ti koji se furaju na vampirizam neznaju da postoji i bolest vampirizma a tu bolest ne zelim nikome.
Moj djed je imao bolest Porfirija.
Vjerujte mi da je to bol koju nitko ne poznaje moj djed je znao govoriti kao da mu netko izjeda tijelo.
A nije mogao jesti nista jer bi mu bilo samo gore pa smo mu nadomjestali hranu krvlju svinje i krave.
Umro je u 71 godini.
I to u uzasnim bolovima.
[Vrh] Go down
faith
Stanica
faith


Female
Libra Cat
Broj postova : 13
Age : 36
Location : Hrvatska,Varaždin
Registration date : 16.02.2010

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimesub vel 20, 2010 5:53 pm

ja osobno nemislim da vampiri postoje.
u danjašnje vrijeme cijela je javnost zasičena
filmovim tipa twilight, i slično. pa me ti filmovi
još više razuvjeraju.ali moguče je da vampiri žive među
nama i smiju nam se kako smo lakovjerni što nevjerujemo
u njih, i onda jedan dan:Vampiri - Page 12 641286
ali to mi se čini malo
Vampiri - Page 12 574197 [sf!]
a sad.tko želi vjerovat neka vjerujeVampiri - Page 12 788583
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimesub vel 20, 2010 10:31 pm

Sasvim si u pravu da je to stvar vere, a vera je stvar izbora...
Recimo, ja mislim da ne znamo ni stoti ili čak hiljaditi deo o svetu koji nas okružuje, tako da ni jednu opciju ne isključujem... ;) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
dr.chaos0
Majmun
dr.chaos0


Male
Taurus Rooster
Broj postova : 1100
Age : 30
Registration date : 26.11.2009

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimesub vel 20, 2010 10:42 pm

Koliko je znam o njima mislim da postoje jer je svijet pun svacega.
I kako zvezda kaze moguce je da postoje.
ako postoji magija zasto nebi i vampiri postojali?
[Vrh] Go down
Sade
Prašina



Female
Scorpio Broj postova : 6
Age : 170
Registration date : 06.04.2010

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimeuto tra 06, 2010 8:17 pm

pročitajte Historičara od Elizabete Kostove. Jeste o Drakuli, jeste pomalo o vampirima ali nije poput Sumraka i takvih stvari. Dosta toga se da saznati i naučiti iz nje. čak je i mene zainteresovala za vampire i slične stvari.
Ne znam da li postoje, ako i da, želim im sve najbolje. Svako ima svoju svrhu, pa tako i oni :)
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimesub tra 17, 2010 11:06 pm

Hmmmmm... nisam čula za tu knjigu.
Potražiću je u biblioteci i na netu, valjda ću je pronaći.
Hvala za preporuku. :) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimesub svi 22, 2010 8:57 pm

Napali ga vampiri i popili mu krv

Vampiri - Page 12 0564007.42

Scenarij iz najgore noćne more dogodio se jednom stanovniku Novog Zelanda. Nesretni je Novozelanđanin postao meta pravog 'vampirskog bala', a neobični napadači isisali su mu krv, nakon čega je žrtva pala u nesvijest.


Vampirski napadači koji su se pojavili na Novom Zelandu isisali su krv jednom od stanovnika, pa istražiteljima nije preostalo ništa drugo nego da zaista proglase napad vampira, prenosi britanski Telegraph.

Nesretni je Novozelanđanin bio u tolikom šoku da je pao u nesvijest.

Ovaj neobičan zločin dogodio se u glavnom novozelandskom gradu Wellingtonu, gdje je poremećena trojka u mračnom dijelu grada napala svoju žrtvu, zarivši mu zube u vrat i sisajući krv.

Novozelanski vapmiri, 22-godišnji James Phillip Brooks i 19-godišnja Xenia Gregoriana Borichevsky nakon saslušanja pred Okružnim sudom pušteni su na uvjetnu slobodu, što je izazvalo negativne reakcije.

Za trećim sudionikom vampirskog bala, 19-godišnjim Jamesom Ericom Orrom, još se uvijek traga.


Net.hr
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimened svi 23, 2010 12:20 am

Evo lekcija iz istorije :
Vampir - mitolosko bice kod Srba , predstavljeno kao duh preminulog , koji nije vidljiv za ljudsko oko , ali ga zivotinje mogu videti , takodje moze da uzme razne oblike zivotinja , najjcesce crnog psa , u raskoj srpsko stanovnistvo je verovalo da je vampir covek (preminuo) sastavljen od jako tanke pihtijaste mase , zato se na ogradama dvorista i kucnom pragu stavljala bodljikava zica , trnje ili pak ruze . Verovalo se da cim se probusi telo vampira on umire ...

Dakle vampir je srpska "izmisljotina" , jedina srpska rec koja se koristi skoro svugde u svetu ....
A grof drakula , odnosno Grof Vlad Tepes III naknadno nazvan Drakula , zato sto je posle dobijene bitke protiv turskog sultana , uzeo casu njegove krvi i u znak pobede ispio....Kao mali je bio u turskom zarobljenistvu pa je naucio svakave nacine mucenja..


Svaka ostala varijacija vampira je proizasla iz ljudske maste.
[Vrh] Go down
Charles Dexter Ward
Višestanični organizam
Charles Dexter Ward


Male
Libra Snake
Broj postova : 78
Age : 34
Location :
Registration date : 07.06.2010

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimepet lip 11, 2010 1:19 pm

Tepes je prozvan vampirom zbog jedne druge stvari :D
[Vrh] Go down
SolarWind
Višestanični organizam
SolarWind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 58
Age : 42
Registration date : 17.06.2010

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimečet lip 17, 2010 1:00 pm

"Gdje ima vatre ima i dima".....svaka prica proizilazi iz necega pa tako i price o vampirima
Ljudi su od pamtivijeka stvari i pojave koje nisu mogli da razumiju, preobrazavali u razne price, bica i pojave kojima su davane razne nadnaravne moci.
Najcesce su ljudi prije pogresno shvatali odredjena medicinska i/ili psihicka oboljenja. ..buduci da nisu znali ni razumjeli prirodu bolesti, bolesnike su cesto dozivljavali kao bica na kojima su bacene kletve, ili kazne od boga....koji su se preobrazavali u razna groteskna bica....
Jedne od najslicnijih bolesti koje se mogu vezati za pojam vampirizma i vampira su:
Hematodipsija - psihicko oboljenje gdje je bolesnik opsjednut ispijanjem krvi.....bolest se najcesce pojavi u djetinstvu, kao fascinacija krvlju i bolesnik najcesce pocne autovampirizmom, (isisava sam sebi krv iz rane), kasnije u pubertetu, ispijanje krvi prerasta u sexualno uzbudjenje.
Porfirija - bolest koju karakterise poremecaj enzima koji ucestvuju u biosintezi hema. Specificnost ove bolesti se ogleda u preosjetljivosti bolesnika na sunce. Nekada je ta osjetljivost toliko izrazena da se na kozi pojavljuju oziljci i bolesnik izgleda nakazno a u nekim slucajevima usne i desni se toliko napnu da ocnjaci dolaze do izrazaja
Xeroderma pigmentoza - bolest koze, nastala uslijed gresaka u reparaciji DNK. Bolesnik je preosjetljiv na ultravioletno zracenje, sto izaziva razne opekotine pa cak i tumore koze

Hmm mozda mi padne na pamet jos neka bolest pa cu dodati.....

U glavnom, stvari koje ne razumijemo, ne znaci da nemaju objasnjenje.....ili bar objasnjenje koje mozemo shvatiti
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimečet lip 17, 2010 3:49 pm

Charles Dexter Ward je napisao/la:
Tepes je prozvan vampirom zbog jedne druge stvari :D

a to je?
Onako kaze istorija , ali avaj koliko danas verzija istorija ima ne bi me cudilo da gresim...
Zanimljivost kod istorije je da npr Turci uce da je na kosovskoj bitci njihov sultan poginuo tako sto se sapleo i nabo na svoje koplje , hrvati uce da imaju istoriju hiljadama godina ( nemojte odmah planuti) , albanci uce a je postojala velika albanija , i da je kosovo , zajedno sa delom makedonije cinilo tu drzavu, itd itd .

@Solar wind
To su sve retke bolesti , ne verujem da se citav folklor razvio iz par pojedinaca koji su imali opsesiju piti krv ..... I nacin ubijanja nema veze sa tim bolestima (mozda onaj sto je osetljiv na uv zracenje ali on ne pije krv)
[Vrh] Go down
SolarWind
Višestanični organizam
SolarWind


Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 58
Age : 42
Registration date : 17.06.2010

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimečet lip 17, 2010 4:04 pm

Sve su rijetke bolesti...pogotovo ona prva.....ali valjda znas kolika je ljudska masta.....od muhe bi napravili slona a ne od jednog covjeka koji ispija krv!
I svako novi koji preprica pricu neka doda jedan socan detalj i vremenom, eto ti cijela populacija vampira study
[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimepet lip 25, 2010 12:10 am

plasim se vampira ........aliiii verujem u njix
[Vrh] Go down
PathFinder
Riba
PathFinder


Male
Libra Monkey
Broj postova : 170
Age : 31
Registration date : 16.06.2010

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimepet lip 25, 2010 9:47 am

Ja nevjerujem u vampire ali mi je zanimljiv ovaj isječak sa NG gdje ovaj prvi tip tvrdi da pije krv od donora...

https://www.youtube.com/watch?v=539xWgHhatM

evo i vampiri se modernizirali koriste sprice i ostalo hehe

[Vrh] Go down
ukiss
Riba
ukiss


Male
Aries Pig
Broj postova : 138
Age : 29
Location : Serbia ( LOZNICA)
Registration date : 16.06.2010

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimepet lip 25, 2010 11:54 am

dobar snimak ...... ne verujem da je pravi :)
[Vrh] Go down
Ninabella
Stanica
Ninabella


Female
Pisces Goat
Broj postova : 18
Age : 33
Location : Koprivnica
Registration date : 10.07.2010

Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitimesub srp 10, 2010 12:53 pm

Vjerujem da postoje, samo sto zive skriveni od javnosti..Neke od silnih legendi moraju biti istinite... Vampiri - Page 12 Suspect
[Vrh] Go down
Sponsored content





Vampiri - Page 12 Empty
PostajNaslov: Re: Vampiri   Vampiri - Page 12 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Vampiri
[Vrh] 
Stranica 12 / 17.Go to page : Previous  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 17  Next
 Similar topics
-
» vampiri kao sto su kod anne rice...
» Vukodlaci

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Kriptozoologija-
Forum(o)Bir: