Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zašto se duhovnjaci odupiru egu?

Go down 
+8
MoW
wanderer
Sedežničar
Lyra
Chakotay
Alpha
primitive101
Athena
12 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
Autor/icaPoruka
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimesri lip 22, 2011 12:32 pm

wanderer je napisao/la:

Pitanje ega nije ništa drugo nego pitanje razvijenosti svijesti pojedinaca. Što je svijest slabija to je podsvijest jaca i utjecajnija, a ego je koliko se meni čini u podsvijesti.
Zanimljivo razmišljanje, hm da li se ego nalazi u podsvijesti? To bi sigurno objasnilo zašto ga nismo svjesni, a kad ga osvijestimo tama i nema toliki utjecaj na nas. Možda je to i točno misli

@Blizz da postoji velika razlika između razmišljanja, analiziranja i doživljavanja :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimečet lip 23, 2011 4:25 pm

wanderer je napisao/la:
@ Blizzard, mislim da to nema veze sa umom nego sa razumom. Pomoću razuma čovjek rastavlja na elemente cjelinu ili raščlanjuje pojmove na osnovne elemente
da bi lakše mogao shvatiti cjelinu. Razum je svjesni čin preko kojeg spoznajemo i upoznajemo sebe i svijet oko sebe.
Treba li se čovjek odreći razuma da bi postao svjestan i shvatio suštinu?

Prvo trebamo postaviti pitanje na koji način spoznajemo sebe i kako uopće znamo da smo svjesni?
Odgovor je jednostavan. Razum i svijest su usko povezani. Razum je manifestacija svijesti jer je svijest spoznavajuća.
Svijest nas preko razuma dovodi u stanje iz kojeg dohvaćamo sebe i svijet oko sebe.

Pitanje ega nije ništa drugo nego pitanje razvijenosti svijesti pojedinaca. Što je svijest slabija to je podsvijest jaca i utjecajnija, a ego je koliko se meni čini u podsvijesti.

Meni se jako sviđa kako razmišljaš ...

Nego, meni nije jasno - što kome nije jasno ? :-)
Imam osjećaj da se vrtite u krug.

Pozdrav
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimečet lip 23, 2011 6:10 pm

Pa čuj Lyra, mislim da je to normalno, na duhovnosti, filozofiji i takvim temama je neminovno da se dođe do onih osnovnih pitanja koja si postavljamo od kad smo postali svjesni sebe i na koja možda nikada nećemo dobiti odgovor a to je tko smo mi, od kuda smo mi nastali, da li imamo Tvorca, a sve to da bi otkrili koja je naša svrha, što nam je činiti u našim životima.

Na ovoj temi razgovaramo o ego i naravno da se postavilo pitanje da li nam je ego dan za nekim razlogom, da li ga možemo koristiti i na pozitivan način ili nam samo smeta i kad god ga koristimo to je nešto negativno. Svatko od nas ima svoje mišljenje i ponekad se desi da se vrtimo u krug, ali ta mišljenja se iskristaliziraju. Doduše ne moramo se složiti, u pravilu se i ne slažemo, ali svatko kaže što misli, raspravlja se o tome i svatko od nas nauči po nešto u tim raspravama ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimečet lip 23, 2011 6:31 pm

Pa sve pet. Nisam ni mislila da je nenormalno.
Nisam niti kritizirala. Već postavila pitanje iz moje perspektive, jer želim dati svoj doprinos, naravno ako sam sposobna za to.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimečet lip 23, 2011 7:40 pm

Blizzard je napisao/la:
Nisam sad ulazio u definicije oko uma i razuma, ali slobodno se riječ "um" iz gornjeg teksta zamijeni riječju "razum" ako bi to bilo preciznije tako reći.
Što se tvog pitanja tiče, kakav bi to čovjek bio bez razuma? Životinja? Razum je moćan i potreban alat, međutim nije svemoćan, nisu sve stvari podložne razumu. Neke stvari možeš do besvjesti rasčljanjivati i analizirati, a na kraju ih shvatiš tek dok i sam nešto osjetiš.

Ne može se mijenjati jer um i razum su dva različita pojma.
Razum je manifestacija svijesti, a um je manifestacija fiziološkog stanja tijela i po tom ga možemo spoznati i točno locirati gdje se nalazi u određenom trenutku.
Na primjer, um će uvijek reagirati na emociju, a mjesto na kojem tijelo osjeća tu emociju je mjesto gdje se um dodiruje s tijelom.

Apropo onog što sam u tvojoj zadnjoj rečenici podvukao > ako čovjek ima izgrađenu svijest, onda će mu svijest preko razuma rasvijetliti te nesvjesne aktivnosti čime on postaje promatrač nesvjesne aktivnosti, a ona nakon toga više ne može upravljati s njim.


@ Lyra, samo ti komentiraj miga
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimečet lip 23, 2011 7:54 pm

@Lyra hej naravno samo ti daj svoj doprinos, što ti misliš o egu, kako ga ti definiraš, da li nam je potreban, da li možemo imati koristi od njega ili se pak trebamo truditi da ga eliminiramo? Vjerojatno si već vidjela kako mi ostali razmišljamo :)

@wanderer hoćeš reći da se um nalazi u cijelom tijelu? Hm već sam čuo za tu ideju, tj. pročitao u jednoj knjizi

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimečet lip 23, 2011 9:46 pm

Chakotay je napisao/la:
@Lyra hej naravno samo ti daj svoj doprinos, što ti misliš o egu, kako ga ti definiraš, da li nam je potreban, da li možemo imati koristi od njega ili se pak trebamo truditi da ga eliminiramo? Vjerojatno si već vidjela kako mi ostali razmišljamo :)

Davno sam ja rekla svoje mišljenje.
Mislim da od ega nema nikakve koristi. On je glavni zamagljivaš percepcije, on koči rast/razvoj/evoluiranje. Svaka reakcija iz ega nije poželjna, jer nije konstruktivna, i ne donosi ništa dobro ni nama, ni drugima. Ego radi na jako niskim frekvencijama ...Fora je kada se suočiš sa egom, uroniš u sebe, počinješ percipirati sebe onakvog kakav jesi (sa svim slabostima, manama, mračnim stranama, usađenim programima). Vrline namjerno izostavljam. Kreće lančana reakcija... druge, i sve ostalo šta nas okružuje počinješ doživljavati na pravi način. Dakle to je onda osvješteni ego. I nikada ga ne eliminiraš, jer on je uvik tu dok smo u materiji, samo što sada dobro znaš kada reagiraš iz njega, a kada ne ... Onda tako oslobođeni lakše se dižemo u te suptilne, fine energije ...
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimepet lip 24, 2011 11:22 pm

Što je za mene ego?
Svjesnost o vlastitoj dobrobiti u svim aspektima života.

Duhovnjaci nas uglavnom sve vide ujedinjene i zbog toga se odmiču od egoizma jer bi to narušilo balans zajednice. Moram gledati dalje od sebe, prema većini.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 36
Registration date : 24.05.2010

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimečet srp 28, 2011 6:15 pm

Chakotay je napisao/la:

@wanderer hoćeš reći da se um nalazi u cijelom tijelu? Hm već sam čuo za tu ideju, tj. pročitao u jednoj knjizi
I ja sam naišao na tu ideju ne samo u literaturi o duhovnosti nego i u filozofiji, psihologiji i ...

Ali vratio bih se malo na pitanje ega. Nije mi jasno protiv kojeg ega se duhovnjaci bore.
Svatko tko se malo više bavio pitanjem duhovnosti naišao je na različite opise ega i na više vrsta/razina ega. Osobni, materijalni socijalni, primordijalni ego.
Materijalni ego uglavnom se javlja na osjetilnoj odnosno umnoj razini.
Osobni i socijalni ego manifestiraju se na intelektualnoj razini.
Primordijalni ego je recimo naše više JA ili nešto u tom smislu.

Svi oni skupa čine osobu subjektom koja preko njih intuitivno spoznaje sebe i kroz sadržaj onog što, kako i zbog čega radi dolazi do smisla i istine na koji način je
oblikovano njeno sebstvo. Shvatiti i razumjeti sebe i način na koji smo oblikovani ujedno je i odgovor na pitanje što je ego i što smo mi.


[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimepet srp 29, 2011 10:12 am

Ego je ego, a to u kojem se obliku javlja je relativno. Dapace, to se mijenja u odnosu kako se mijenja i "vlasnik" tog ega. Nekoga puca to da ima puno love, nekog da ima moc...al kako god okrenes radi se o egu.

S egom se ne moze borit. To je kao da se borimo s nevidljivim covjekom i masemo sakama po zraku. Moze ga se jedino spoznat.

Lyra kaze kako je ego uvijek tu dok smo u materiji. Moze biti. Medjutim ako se dovoljno osvijestimo isto kao da i nije vise tu. Ali to nije lako upravo radi te moci ega da se mijenja. Tako ce netko tko je nekoc bio materijalist, hedonist i td. dozivjet neki preokret u zivotu nakon cega ce otkriti odredjene duhovne aspekte te potpuno preci na drugaciji nacin zivota. U tom trenu se desava da svoje dojucerasnje drustvo gleda s visine, da se smatra boljim od njih i td. Prakticki se osoba nije makla s mjesta :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimepet srp 29, 2011 12:45 pm

Dakle hoćeš reći da ako spoznamo ego i sve njegove aspekte, možemo ga ukrotiti i upregnuti da radi za nas? Barem ja tako mislim, jer se nikako ne mogu složiti da nešto što postoji nema i svoj pozitivan aspekt. Recimo želja za novcem može biti jako dobra ako se taj novac namjerava potrošiti na kupnju stana u kojem će se živjeti, za kupnju hrane s kojom će se prehraniti obitelj, za kupnju odjeće i tako... Ako nam ego kaže da je materijalizam, hedonizam... nešto loše i ako nastojimo ne biti takvi, tada je to pozitivan aspekt ega.

Naravno ono što ne smijemo je pretjerati pa onda i druge tjerati da se odreknu toga ili ih pak kritizirati radi toga. To bi bio onaj negativni aspekt kojeg bi trebali kontrolirati. To je dosta teško, barem meni :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimepet srp 29, 2011 1:15 pm

Ne. Ne moze ego radit za ikog osim za sebe.

Recimo ovako. Ides cestom i vidis novcic. Ima vise mogucnosti.
1. Sagnut se i pokupit ga misleci da zasto uvijek najdes samo mali novcic, a ne nesto vece.
2. Ne sagnut se jer si ti "iznad materijalnog"
3. Sagnut se, pokupit novcic i nista vise od toga.

U prvoj i drugoj verziji prisutan je ego. U trecoj si u sadasnjem trenutku. Bez misli koje opisuju dodatno situaciju. Samo jesi.

Dalje, recimo da si pokupio novcic. Mozes ga iskoristit tako da s njim igras igru na srecu. Mozes s njime kupit pecivo jer si gladan. Mozes ga dati nekom.

U sva tri slucaja ego moze i ne mora biti prisutan. Prisutnost u sadasnjem trenutku bez bojenja situacija prolazi kroz ego.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimepet srp 29, 2011 5:20 pm

Misliš da su naše misli očitovanje ega? Hm ja mogu ne misliti na ništa tokom meditacije, a i u nekim drugim situacijama, recimo ponekad dok trčim, dok ponekad uopće ne mogu blokirati misli, jednostavno se neke stvari "vrte" u pozadini bez moje volje, treba puno koncentracije da to uspijem suzbiti. Zar to čini ego?

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimepon kol 01, 2011 10:41 am

Ne mogu reci kako je kod tebe kao tebe. To je individualno. Ali globalno govoreci kod vecine ljudi misli podmece ego, a ne oni sami. Mi mislimo da mi mislimo ali to nismo mi. Medjutim kada postanemo svjesni toga vec tada se stvari mijenjaju. Cak i kada mislimo pod utjecajem ega makar znamo da je pod utjecajem. Naravno, ne znaci nuzno da kada ga jednom prepoznamo da je to to. Opet nas prevari i opet se stopimo s njime, a onda opet skuzimo...i tako...s vremenom postane jasnije :)

Ne postojanje misli dok trcis bi moglo znaciti potpunu prisutnost u trenutku sto je odlicno, a hrpa misli koje se ne mogu zaustaviti u pravilu su pokazatelj da je ego preuzeo kormilo.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimepon kol 01, 2011 8:57 pm

@Alpha zašto bi uopće uzimao novčić? Jel ima ta opcija? :D Ne mislim da se ne uzme novčić jer misliš da si iznad materijalnog, nego onako, zašto bi se saginjao uopće i uzeo to. Šta će mi?

Meni je ego...ništa. Nije da ne kužim kada su ljudi egoistični, ali ne vidim, tj ne razlikujem to od općenito ljudske sebičnosti i želje za pažnjom, moći i slično. Stalno se priča kako je ego loš, ali ne vidim šta je loše u svmu tome. Svi mi želimo više, i težimo ka višemu. I vi isto koji pričate da se treba oduprijeti tom egu. Šta to nije isto ego? Želi nešto. Želi bit bolji. Nije li ego ta želja? Barem tako ispada po ovim definicijama koje se tu navode.
Po meni, ako nešto imamo, onda to trebamo i imat, nije ništa loše, ako imam ego koji me tjera da imam više novaca, neka. Nema nikakvog razloga da ja sada budem loš ili ne produhovljen zbog prihvaćanja toga. Dal želim, da, želim. Dal ću se potruditi da dobijem šta elim, da, hoću.

Dal ću to napraviti pošto poto i na štetu drugih ili sebe, ne. Nije ego loš niti zao niti nas ne sputava u ničemu. Loši su naši potezi koje radimo prilikom ispunjavanja naših želja.

Želja mistika da spozna jedinu istinu i postigne savršenstvo je isto vođena egom kao i želja nekog primitivca da zaradi što više novaca izrabljujući i potplačujući svoje radnike. Razlika je jedino u načinu izvedbe, jedna je dobra, a druga loša.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimepon kol 01, 2011 9:29 pm

Ima koja god hoces opcija ali kod ilustracije nije poanta nabrojati sve moguce varijante nego prikazati bit.

Naravno da postojanje ega ne znaci da je netko los. Problem je u poistovjecivanju. Netko tko radi dobra djela, a radi ih jer se radi toga ta osoba osjeca dobro isto radi iz ega. Ako netko prepozna tj. spozna ego makar u jednom dijelu moze shvatiti pa tako i pratiti njegovo "ponasanje". Tada se uvidja o cemu se tu radi. Ti mozes htjeti imati puno novca i to je ok dokle god ne razvijes emocije prema tome. Tada se vezes i stvaras karmu. Ako se probudimo mi i dalje mozemo zivjeti jednako kao i prije ali vise necemo biti vezani.
Onaj tko nje spoznao ego ne moze se odvojiti od njega da bi uopce sagledao zivot i sebe iz nekog drugog ugla.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 02, 2011 8:57 pm

@Foto, meni nije jasno zašto miješaš duhovno i materijalno u postu.
Upravo i je ego taj koji nas navodi da radimo stvari iz sebičnih razloga. Osvjestiti ego nije nikakva fraza, to se radi isključivo za dobobit svih, i da bi i mi sami bili bolji ljudi, koji brinu za druge, koji osjećaju druge, i koji zbog sebe samih neće nekome drugom napraviti štetu. Ali i kada god osjetimo ljubomoru, zavist, bijes, i sve te ostale emocije sa niskim frekvencijama - mi tada reagiramo iz ega. Kada god se želimo postaviti superiornije u odnosu na drugu osobu, kada želimo pokazati kako smo pametniji od drugih, tada također reagiramo iz ega. Kada sebe ne vidimo jasno, i kada sebe veličamo, i ne želimo vidjeti svoje mane i slabosti, tada također reagiramo iz ega.


_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 02, 2011 9:32 pm

Lyra je napisao/la:
Ali i kada god osjetimo ljubomoru, zavist, bijes, i sve te ostale emocije sa niskim frekvencijama - mi tada reagiramo iz ega. Kada god se želimo postaviti superiornije u odnosu na drugu osobu, kada želimo pokazati kako smo pametniji od drugih, tada također reagiramo iz ega. Kada sebe ne vidimo jasno, i kada sebe veličamo, i ne želimo vidjeti svoje mane i slabosti, tada također reagiramo iz ega.



Jako ljepo receno,ali ima bogami "ega" i u visim frekvencijama itekako...A ove zadnje dviej recenice se cak mogu svesti i na to koliko smo Istiniti u vezi Sebe a koliko sami sebe lazemo....

Mislim da je pogresan naziv teme...Bolje je reci "Zasto se duh (koji je nekreiran,vjecan,van vremena i prostora,koji je transcendentalan kreiranome dakle "egu") protivi "egu" ?

Jer ko je duhovnjak :) Jel to uopste postoji ? Mislim mogu reci da postoji duh,al koji je djavo onda duhovnjak ? scratch :) Mozda cuvar duha...E to bi moglo biti...Dakle budite cuvari duha koji je izvor svog blazenstva a odvezite se od "ega" koji je izvor svekolike patnje 8)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 02, 2011 9:38 pm

O, Primitive :D Pa di si ti? 5

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimeuto kol 02, 2011 10:11 pm

primitive101 je napisao/la:

Jer ko je duhovnjak :) Jel to uopste postoji ? Mislim mogu reci da postoji duh,al koji je djavo onda duhovnjak ? scratch :) Mozda cuvar duha...E to bi moglo biti...Dakle budite cuvari duha koji je izvor svog blazenstva a odvezite se od "ega" koji je izvor svekolike patnje 8)
Vraćaš se u stilu prim. Sviđa mi se ovo čuvar duha, dakle mi smo čuvari naših duša, jako lijepo rečeno 5

@Lyra slažem se s tobom ides

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.


Zadnja promjena: Chakotay; sri kol 03, 2011 9:08 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimesri kol 03, 2011 3:44 am

Evo me,ziv sam :) Kako vi ljudi provodite ljeto i ove duge besane noci :P

Ja evo zavrsavam ciscenje srca i probijam se lagano ali u ekstaticnim, trzajucim,energetsko nabijenim eksplodirajucim,orgazmickim. nevjerovatnim momentima kroz visuddhu (grleni centar) i mogu samo reci :

Vauuuuuu !

Kakva cistina svjesti,prekopcavanje u nesto skroz neocekivano. . . .

kakav shok....

kakva pobjeda,kakvo blazenstvo......

kakvo razbistravanje nizih tjela i skok iznad srca i njegovih grcenja.......

nesto ne-ljudsko ili nad ljudsko,ne-standardno,ne-objasnjvio svetim spisima i dogmama,nemoguce za prenjeti ali moguce za dozivjeti,osjecaj kojeg ne moze da spuste dogadjaji izvan tjela...

Zaista,svjest utemeljena u grlu je bjekstvo od "djavola" i nizih frekvencija,,iznad srca on nema sanse da utice na ista u covjeku,u grlu Smo Svi Jedno,zaista,bez razmisljanja i onih zadnjih kolebanja....

Ljudi,pustite sve sto imate da bi dobili Sve sto ste izgubili dobijanjem toga "svega"....

Ljudi,unesite svjest u niza tjela,dignite se iznad srca,iznad "ljubav je Bog" i slicnih anahaticnih zamki...Kad sam govorio da je Bog bezuslovna ljubav lagao sam,jer to nema veze sa ljubavlju....Iznad srca to je nesto toliko cisto,jasno,Istina sama po Sebi...Nema tu mjesta za "ljubav"....Tek tu nastaje "slobodna volja"...Srce,cvor na sredini,4 po redu,4 od 7....Tu prestajete biti covjekom,a ulazite lagano u "carstvo bozje"...Tek tu ste na sigurnome,tek tada ste spremni umrjeti za Boga i dati Sve za Njega....

Tek tu naslucujete koliko ste glupi i naivni bili....Tek tu vise ne pripadate "civilizacijI",tek tu shvacate najzad i sigurni ste u svoju misiju,u Sebe...tek tu shvatate da je Smrt zaista sami Zivot,da u suocavanju sa Zivotom,sa Svjetlom,sa Istinom,sa Apsolutom nastupa Smrt,ali ne Smrt vas nego Smrt vasih lazi,iluzija,strahova,povrjedjenosti,dualnosti....

Ne bojite se Vi Smrti,jer Vi ste Smrt,Vi se bojite Zivota jer niste prepoznali da ste Vi taj Zivot,a iz tog neznanja Ste postali Smrt,Smrtni,Smrtnici,pali Apsoluti....

pa zar Apsolut koji je taj koji zivi zivot u Vama,koji Jeste Zivot da se boji Smrti,kad je Zivot ustvari Smrt a Smrt ustvari vracanje ili bolje reci spajanje sa Apsolutom ?

Niste bitni Vi,Bitan je Bitak,Bitan je Bog u Vama...Cista Istina,sama po Sebi,a ono u Vama sto vas tjera da ste uvjereni kako ste vi bitni je blato,mocvara do srca,ispupceno gledalo koje krivi realnost....

Dok imate sansu,dok ste u ljudskome tjelu krenite...Sad ili nikad...Sad je idealno...Nisu sveci ludi,mi smo ludi sto im nismo vjerovali....Ali mozete se i uvjeriti...Ali tada vi postajete "onaj ludi Svetac"...tada vi nemate nista,nikoga iz civilizacije,nikoga iz univerzuma,ali zato imate Onoga koji je osnova univerzuma...

"Izgubicete" "majku","oca","brata i sestru",izgubicete sve za sta ste vezani,ali cekajte samo da iskusite sta ste dobili tim gubljenjem....

To je od Mene,to nije od srca,to je od jedne nove dimenzije,od jedne vece cistine,jos se tresem i pokusavam pojacati tu ekstazu dok Kundalini siba ka gore,ka lotusu sa hiljadu cvjetova...

To je od Grla....


5 :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimesri kol 03, 2011 11:11 am

primitive101 je napisao/la:
Kako vi ljudi provodite ljeto i ove duge besane noci...
Tko kaže da su besane zubi

primitive101 je napisao/la:
Tek tu nastaje "slobodna volja"...Srce,cvor na sredini,4 po redu,4 od 7....Tu prestajete biti covjekom,a ulazite lagano u "carstvo bozje"...Tek tu ste na sigurnome,tek tada ste spremni umrjeti za Boga i dati Sve za Njega....
Sve se bojim što će tek biti kad dođeš na sljedeću razinu :) Naslućujem što i o čemu pričaš, ali ne mogu ništa reći, jer mi je sve nekako maglovito :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimesri kol 03, 2011 2:59 pm

@Primitive, ti si pomalo i pjesnik.
Šteta što imam "problem" sa tvojim dugačkim postovima :)

Ali razumijem što govoriš ...

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimesri kol 03, 2011 6:14 pm

Pa ljeta su obicno besana :P Bilo da radis bilo da izlazis ili pak meditiras :)

Uglavnom ljeto je bas nekako pozitivno u svim aspektima i budi ono najbolje u Nama...Nije ni cudo sto je Sunce uvjek bilo simbolom svega Zivotnog,blazenog i pozitivnog u nama...

E upravo kad 90 posto te magle nestane,a dodje jedno stanje kad te magla sve i da hoce ne moze vratiti u maglu,e to je onda bas to sto sam reko,stanje cistine,vedrine,nema tu nicega nejasnog,sve je jasno,Sve je takvo kako treba da bude,i patnja i izbavljenje....

Zamisli da 20 godina hodas kroz maglu,kroz nekakvo maglovito brdo,a tek jednom u godini dana neko iz grupe,plemena ili copora vidi odbljesak Sunca kroz maglu,a kad to vidi upadne u ekstazu jer shvati da je tu negdje Sunce,izlaz iz magle,povratak kuci,povratak nekakvoj plazi i moru,suncobranima,zenama,sladoledu i uzivanciji...

Ali to izgleda tako daleko,a niko i ne zna dje treba ici...A svuda okolo je amgla,oluje,gromovi,mrak,jeza,strah,ocaj,tuga,nevjera,zalost....A svako malo ipak se pojavi nekakva Svjetlost i svi dobiju nadu da ce naci tu rajsku plazu......

I sad zamisli trenutak kad nakon 20 godina taj copor izadje iz magle,onako skokovitno,kvantno,odjednom padne sa litice i nadje se u moru obasjanom Suncem...E ta cistina,to shvatanje da je potrazi dosao kraj (mada nije skroz,al u ovoj analogiji je dobar primjer),ta sreca i ekstaza je pravi primjer...

Sve i da hoces ne mozes opet skociti na onu liticu i vratiti se u maglu...

@Lyra izvini ako ti je post dugacak,ali ne postoji ta duzina u koju bi unio neka iskustva....Sto se pjesnika tice,da,pisem pjesme,cak i cjele romane u pjesmama...Nesto kao Bhagavat Ghitu :) :) :)

[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitimečet kol 04, 2011 1:15 am

@Primitive
Ma ne. A i nisam mislila sada, već generalno. Ovi su bili po mom guštu zubi . Pišeš jako zanimljive postove, (valjda te nisam pomješala sa nekim) pa sam se našalila na svoj račun. Ja doista volim kratke postove koji gađaju pravo u centar, ali je i istina da ponekad postanem nestrpljiva pa izgubim koncentraciju.

Samo ti piši pjesniče, i na-dugo i na-široko - jer imaš što za reći :)


_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zašto se duhovnjaci odupiru egu?
[Vrh] 
Stranica 5 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Savjeti o Paranormalnom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: