Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zašto se duhovnjaci odupiru egu?

Go down 
+8
MoW
wanderer
Sedežničar
Lyra
Chakotay
Alpha
primitive101
Athena
12 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Icon_minitimečet kol 04, 2011 4:08 am

Uf...To je bio blef ustvari...Potpuni put u nepoznato...Kad vidis zenu (ako si muskarac i ako si hetero ofkors) budi ti se kundalini,od prve cakre pa preko srca i kod 99 posto ljudi se zaustavi kod srca,jer srce nije procisceno...Znas da nije procisceno jer ne vidis tu zenu,nego odma izlaze iz podsvjesti nekakve fantazije,opsesije,uzbudjenja...Ovo prvenstveno mislim na populaciju do 30 godine,mada nesto nisam puno uvjeren da su stariji prerasli gadosti nize tri cakre...

Muskarac ne vidi zenu,nego "zenu",proizvod njegovog uma,a to sve skupa aktivira citav set misli i emocija,obicno povezanih sa pohlepom,agresijom,brutalnoscu,zeljom za posjedovanjem,zeljom da ta zena pohvali tog muskarca i da mu udovoljava,pa da mu bude majka...Ma milion tih potisnutih i nerazjasnjenih teznji i impulsa,pa i nije cudo sto kad jako zgodna zena pridje "muskarcu" on se jadan izgubi i pocne da ili muca ili glumi ili se pretvori u neartikulisanog neandertalca :P

Seksualna energija odma,bez iznimke,aktivira srcanu cakru,te tako nastaje ta famozna zaljubljenost ali onda i ogromna tuga i patnja ako ta ljubav nasa ode i napusti nas....

To je bedem,sa milion slojeva,tu je buktinja "ega",tu smo najosjetljiviji,srce otvaramo samo rjetkima a ako ta ljubav ne bude uzvracena,nastaje ogromna povrjedjenost....

To smo svi iskusili manje vise....

Rjetki koji su sposobni za pravu ljubav ponekad ili cesce transcendiraju srce pa se dva ljubavnika gledaju u oci i povezuju iz grla,dakle iznad srca...To je osjecaj prihvatanja,suosjecanja,muskarac voli zenu takva kakva jeste i uziva u tome,samo bi je gledao,danima,godinama,sto se kaze uramio bi je u sliku miga

E ta vrsta ljubavi je ljubav iz grla i zaista samo ljubavnicima koji su se potpuno prepustili jedno drugome to se desi...A mnogi ostanu iznenadjeni kad im se to desi prvi put ili intenzivnije...

Kad vam se desi to sljedeci put,dobro promotrite taj osjecaj,osjetite kako vam je fokus svjesti iznad srca,kako nema straha,niti pohlepe niti posesivnosti,nego ste nekako cisti,vidite osobu suprotnog pola i osjecate da ste Jedno,da je ona/on vasa Boginja/Bog...

Zapamtite taj osjecaj i utuvite sebi u glavu da uzrok tog blazenog osjecaja nije u osobi suprotnog pola nego u Vama ! U tome osjecaju mozete biti non stop,prema svim ljudima,zivotinjama i materijalnome svemiru ! To je nesto nadljudsko i tu zadovoljstvo iz seksa gubi bitku...Aktiviranje seksualnih organa iz tog stanja smanjuje uzitak i ekstazu,te je nepotreban...

E to je meni bio blef,to nisam znao kad sam se isao probijati kroz anahatu (srcanu cakru)..Nisam znao osjecaj Grla,ali sam odlucio odbaciti sve,sve niskosti iz srca,svu zelju za dominacijon nad osobama suprotnog pola,svu pohlepu vezanu za seks,agresiju,sve ono zivotinjsko iz seksa...

To je bilo bolno,pakleno,uf..Pa ko zna koliko je tu ulozeno karmickih impulsa :P

Jednostavno sam osjecao i bio vodjen,da treba odbaciti sve to,koliko god to bilo bolno zbog vezanosti na tom nivou...Rekao sam sebi : ma odbacicu sve to,dobio sam i tehnike i metode,pa ako ono sto dobijem nakon toga bude sranje,uvjek se mogu vratiti niskostima "seksualne" pozude,pohlepe,posesivnosti i slicno...

Ali prelazak kundalini preko bedema srca,tj postajanje nezavisnim od srca i njegove olake povrjedjenosti ali i olakog vezivanja i uzbudjivanja je donjelo nesto toliko nezamislivo da nemam jos rjeci za to,u tome sam tek nekih 4-5 dana... lovely

to mogu jedino opisati kao totalnu suprotnost mojoj prijasnjoj situaciji gdje je bilo dovoljno da vidim sisu i guzicu i da dam glavu za seks sa tom osobom...Sad je situacija postala takva da cura ne moze da uradi nista sa svojim zanosnim tjelom pa da me asocira na "seks"...Sta god da uradi svjest je u grlu(doduse vrati se pomalo u srce,ali to cemo sprziti vec polako),svjest je cista i jedina asocijacija na ljepu zensku osobu koja stoji prekoputa je kako je Ona blazena,kako je ona kao Boginja,kako je savrsena u svakom smislu,kako je njezna kao cvjet kojeg ni posto ne smijem ukaljati mislima ispod grla...

Nema tu potrebe za seksom,jer orgazam je jako slabo i plitko iskustvo za ovo...

Kako me to shokiralo ! rofl

Umjesto da po logici stvari moja zelja da "imam" Pamelu Anderson i ostvarenje te zelje bude najveca ekstaza za muskarca,tek je odbacivanje te zelje i te situacije i svih slicnih uzbudljivih situacija u potpunosti donjelo vecu ekstazu,ali ne kratkotrajnu koja bi usljedila nakon vodjenja ljubavi sa njom,nego trajni ekstatican osjecaj,bez povoda,bez vanjske potrebe......



Eto Lyra,ti si zena,pa probaj ovo shvatiti ako ti se da... lovely
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Icon_minitimečet kol 04, 2011 10:28 am

@Primitive...htjela sam ti reci ali nije bilo moguce...toliko si bio uvjeren da si prosao vise nego sto jesi...drago mi je da si spoznao. No, bilo je samo pitanje vremena. Samo nastavi 5

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Icon_minitimečet kol 04, 2011 1:02 pm

@prim ti si meni super, toliko si uvjerljiv da ne mogu, a da ti ne vjerujem 5

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Icon_minitimečet kol 04, 2011 3:48 pm

Da,Alpha skapiro sam i ja to u medjuvremenu,a sto je najgore tek sam tad shvatio koliko sam najebo i kroz sta cu sve morat proc... :)

Jos da imam nekoga u blizini ko zna makar nesto u vezi ovoga svega bilo bi upola lakse,a ovako moram cupati iz svih izvora,nailaziti na hrpu gluposti i besmislica (pa cak iako su ih govorili "najveci" duhovni autoriteti)...ma mozes mislit,da sam polu njih sluso do sad bih bio ili pod zemljom ili na zepamima u zadnjoj sobi na psihijatriji :P

Stvarno nije za zajebanciju.moze sve biti lako,ali stvarno ako idete u nepoznato treba vam osoba kojoj je to poznato,tako da ona postane vas ucitelj,ali taj pojma ucitelj je tako sirok da mozete imati beskonacan broj ucitelja,ali dok ne shvatite da ste vi jedini tu bitan i ucenik i ucitelj,dzaba sve...Treba ispast glup,pa naucit da ste bili glupan...PA ispast svetgac,pa shvatit da imate i potencijala za sveca...Pa sjebat neki energetski centar,pa shvatiti da ga mozete i perfektno ocistiti...Covjek je stvarno bice koje moze da se najtotalnije sjebe i da se najtotalnije oslobodi ......

Naravno da je to lakse kad vam dodje neka velicina tipa Isus (ajde da ga jos malo reklamiramo,ima najjaci marketing ) i sve vam objasni...Najjace da bi On Meni govorio o nekakvim ljilanima i golubovima,ma on bi Meni jebo mater,dao bi mi tehnike i metode i reko ne izlazi iz pecine dok to ne odradis...

Kako sam ja kvalitetan ucenik u smislu da ako negdje vidim imalo smisla ucu u to,onda bi se ja i Isus jako dobro slagali....A on bi rekao : E hvala Bogu,evo ga jedan dovoljno lud da me shvati o cemu ja odje govorim ! :P

Ali tek sad,tek sad,sam shvatio na kakvoj je iluziji izgradjen cjeli sistem,od skolstva,"religije",javnog mjenja,Tv-a,politike....Cjela planeta rezonira sa jednom totalno niskom vibracijom,koja kao da je namjerno usmjerena prema bicima ne bi li ona sto duse zivjela odje u zabludi i svoju duhovnu energiju ulagala u totalno pogresne investicije...Sve je vecinom toliko nisko,jadno,lazno iz ove perspektive da ne mogu a da ne pocnem da vjerujem Isusu,Budi i Yoganandi npr da postoji entitet koji je pustio pipke na Zemlji od ko zna kada i koji smatra da ce svojojm specificnom energijom da napravi bolji plan za Zemlju i ljude od Bozjeg plana evolucije...

Kako tek sad pravim cvrstu razliku izmedju ta dva osjecaja jer ih imam u iskustvu,mogu samo reci da je bolje da odma nocas umrem i ostanem uz Boga nego da milion godina budem na Zemlji i sluzim tome bice spustajuci svoju energiju na njegov nivo...

Zaista,kad bi svi presli preko srca,to bice ne bi imalo od koga da crpi energiju,jer vise ne bi bili sljepi...

To bice lovi na foru Svi Smo Jedno,ali se to odnosi na podrucje srca,emocija i niskosti,a tu nema mjesta za Svi Smo Jedno iz visih frekvencija....

To bice lovi na foru globalizacije,jedne svjetske vlade,jednog svjetskog predsjednika koji ce vjerovatno biti i patrijarh jedne dobro poznate crkve,jednog cisto egoisticnog sistema vladavine gdje je Bog konacno ubijen (mosh si mislit :P ) a profit i gledanje samog sebe umjesto Samog Sebe je konacan karakter drustva...

To je sistem ovaca,sljepih ljudi,sljepaca,gdje se svi boje da su nezavisni,kreativni,genijalni,slobodni,sponatno...Gdje se vrjednnosti stampaju na masovnoj traci za proizvodnju...To je sistem masovnog pranja mozga da svi postanemo "jedno",gdje se pod tim jedno vjerovatno podrazumjeva masa nepismenih,zautacnih i ustogljenih ljudi koji sljepo vjeruju svome Kralju,Drzavi,Predsjedniku,Mami,Tati,Ucitelju,Skoli....Gdje niko vise nema hrabrosti da se oslobodi,gdje je svaka dusa vec od rodjenja osudjena na ropstvo,i gdje joj se od rodjenja "cenzurira" sta smije a sta ne smije citati...

To je sistem gdje nema svjetla,i da,upravo iz iskutva tvrdim to je sve preslikano u covjeka...makro kosmos u mikrokosmosu...Ako pogledate sami sebe vidjecete da ste vi civilizacija...

Da ste se rodili i tako razvijali,evoluirali,da ste slusali hrpu smeca i gluposti i vremenom se izdigli iznad toga.Da niste stali,da ste krenuli dalje...

Oni koji su stali,koji su ostali sljepi su ostali u srcu,vole se iz srca,te su to prvi oni koji ce na hajku i trube da krenu u rat : Jer ovi drugi ne vjeruju isto sto i Mi ! Ajmo se poubijat ! A oni sa druge strane misle isto to za njih ! Ahhhh,kakvi sljepci ! Daju dusu istome bicu,i jedni i drugi....

Nema tu Moj Bog i Tvoj Bog...Ili si Ti Bog u svojoj kreaciji ili si djavo u djavoljoj kreaciji...Nismo mi ovce...Ovce idu u klaonicu,Bog ce ostati na proplanku odmah iznad polja na kojem se kolju vojske i plakace i za jedne i za druge....

To je sistem gdje Zombiji zive da bi svojim vladarima dali materijalno,a vladari sve to serviraju svome Kralju,Knezu Svjetova ne bi li im on dao "pravu" duhovnu vibraciju i energiju,te bi tako oni bili "predstavnici " "boga" na Zemlji.....

A jedan jedini preostali yogin koji ce sve to gledati iz neke sume
ce samo slegnuti ramenima i reci Samome Sebi : Neka,i treba tako,ne dao Bog da pokazem imalo suosjecanja,tuge i placa,jer tako se samo spustam tamo gdje je cjeli ovaj Kraljev svjet ,a tu odavno ne zelim da postojim !

Karma,to je ono gdje se yogin sa svojom duhovnom energijom postoji....

Kolektivna karma je ono gdje Mi kao civilizacija postojimo....

A gledajuci ljude danas generalno nesto se ne osjecam bas kao "covjek" u komunikaciji sa njima...Cak sam sve vise i vise uvjeren da vece ljude mogu naci medju prosjacima,kurvama i ludacima nego medju "ljudima".....

Bas prije nekoliko sam sreo jednu Romkinju,koja je trudna sa trecim djetetom,a pored nje su jos dvoje...Kakav pogled ! Stvarno,ja sam joj rekao da zelim da joj uokvirim sliku da bih je drzao u kuci i rekao : Ovo je svetac !

Kakav pogled,maniri,rjeci,dobrota,zracenje,suosjecanje...Jos nisam sreco toliko iskren pogled kod drugih ljudi confused A Ona nije "covjek",jer zivi na ulici,po parkovima,prljava je izvana itd...Ali Bog zna odakle njoj tolika cistina iznutra,htio sam je pitati i za tehnike i metode,ali sve mi je to besmisleno izgledalo....Ako ona moze biti toliko cista iznutra a okruzena je necistocama sa svih strana,sta je sa nama ostalim ? Imamo sve,kuce i stanove,pecenja i salate....Auta i klime...Kompjutere i muziku...A dje nam je pogled ? Zasto spustamo pogled ? Cega se stidimo ? bojimo ?

Ova ciganka ne spusta pogled,nego mene natjera da ga ja spustim,jer osjecam da nisam dovoljno iskren da je gledam oci u oci,sa trecim okom u trece oko,sa Dushom u Dushu.... oops

Jeste li primjetili to ? Koliko je sve obrnuto,nelogicno ? Koliko nista nije kako su vas skole,roditelji i crkva zasljepljivali ? kako trazite nesto a to nadjete tamo gdje nikad ne bi ocekivali ?

Jos jedna stvar za "kraj",izvinjavam se sto ubijam sa duzinom posta...

Najvise sam duhovno napredovo kad sam shvatio i poceo primjenivati dvije stvari :

1.Stvar da nece najebati ni Isus,ni Buda,ni Mahavira,ni Yogananda,ni Shankara,ni Osho,ni Shivabalayogi,ni Apsolut ni djavo ako nesto nisam dobro shvatio i odradio...Da nema carobnog stapica koji ce rjesiti sve moje probleme...Da ce taj koji ce najebati biti iskljucivo Ja...Ni mama ni tata,ni sestra ni brat....

2.Da ne slusam razum i logiku bas nimalo.Da uradim ono "najludje","najnerazumnije","najne-skolskije","najne-ustogljenije"...Da stvari rjesavam tako sto cu rizikovati sve,ali cu postovati totalni unutrasnji osjecaj...Biti totalno svoj,pa makar me se svi odrekli...A onda se kroz praksu pokazalo sljedece : Te metode su donjele mnogo bolja rjesenja u raznim segmentima (posao,fakultet i slicno) a lagano su odpali i svi ljudi koji totalno ne reznoniraju sa mojom unutrasnjom "ludom" spontanoscu..I znate sta ? Neka...

[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Icon_minitimečet kol 04, 2011 9:14 pm

@Lyra Nisam skroz shvatio na koji način misliš da miješam materijalno i duhovno :/

Ali kada smo kod toga, to dvoje je nerazdvojno, jedno sa drugim supostoji i u simbiozi je.
nemam ja ništa protiv duhovnog uzdizanja (bar ništa što djeluje :P ) niti učenja praštanja i pomaganja drugim ljudima. Sve su to osobine koje su jako dobre. Ali zanemariti ono što zovemo lošim i to potisnuti je po meni najgora stvar koju itko može učiniti.

Svijet nije savršen, niti će ikada biti savršen, možda jako blizu, i to je ok. Ali ako napustimo i odmaknemo se od svega onoga šta danas osuđujemo onda smo u biti opet napravili jako loše. Agresivnost, bijes, ljutnja, sumnjičavost, zavist, ljubomora...sve je to korisno ako se time pravilno barata. Problem je šta ljudi ne razmišljaju o posljedicama svojih djela i eto problema.

Duhovno uzdizanje, ok, ali odmicanje od ega po meni nije dobro. Kontroliranje istog je po meni poanta. Imam ruku zato da ju koristim, isto kao i ego, ali i rukom i egom mogu činiti loše stvari. Hoću li ju zato odrezat? Ne, radit ću ono ispravno, ali je i tu ako mi zatreba za nešto drugo.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Icon_minitimepet kol 05, 2011 12:38 am

Foto je napisao/la:

Duhovno uzdizanje, ok, ali odmicanje od ega po meni nije dobro. Kontroliranje istog je po meni poanta. Imam ruku zato da ju koristim, isto kao i ego, ali i rukom i egom mogu činiti loše stvari. Hoću li ju zato odrezat? Ne, radit ću ono ispravno, ali je i tu ako mi zatreba za nešto drugo.

Da,potpuno pogodjeno...Treba samo pobozanstveniti taj skup energija koje predstavljaju ego i njime upravljati u cilju sirenja vrlina...U suprotnome postoje bica koja su itekako zeljna da preuzmu kontrolu nad nasim egom i koriste ga umjesto nas,naravno skoro uvjek za nekakve lose i niske stvari...
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Icon_minitimepet kol 05, 2011 12:43 am

@Foto, ja ne znam di sam izjavila da ego treba amputirati ...

EDIT: naravno da su nam potrebni i ti drugi alati, ali u ekstremnim okolnostima. Ja se mogu pretvoriti u zvjer ako bih trebala nekoga zaštiti, ili ako bih i sama u tolikoj mjeri bila ugrožena. U svim ostalim situacijama samo okrenem leđa ... ne spuštam sa na niske frekvencije ...

@Primitive, nemam što shvatiti. Sve što si napisao je najprirodnije moguće. Mogu samo reći da mi je drago ...

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Icon_minitimepet kol 05, 2011 12:34 pm

primitive101 je napisao/la:

2.Da ne slusam razum i logiku bas nimalo.Da uradim ono "najludje","najnerazumnije","najne-skolskije","najne-ustogljenije"...Da stvari rjesavam tako sto cu rizikovati sve,ali cu postovati totalni unutrasnji osjecaj...Biti totalno svoj,pa makar me se svi odrekli...A onda se kroz praksu pokazalo sljedece : Te metode su donjele mnogo bolja rjesenja u raznim segmentima (posao,fakultet i slicno) a lagano su odpali i svi ljudi koji totalno ne reznoniraju sa mojom unutrasnjom "ludom" spontanoscu..I znate sta ? Neka...
Ne mogu komentirati tvoje postove, jer su izvan mog dosega, ali se mogu složiti, a ovo mi je super napisano :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.


Zadnja promjena: Chakotay; pet kol 05, 2011 2:29 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Icon_minitimepet kol 05, 2011 12:39 pm

Tu su ti Chak,pred nosom :) miga
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Icon_minitimepet kol 05, 2011 7:56 pm

@Lyra Očito se ne kužimo baš dobro. Nisam ja rekao da si ti rekla išta o "amputaciji" ega, samo sam pokušao malo bolje obrazložiti svoje stajalište o tome da nam treba i jedno i drugo, tj i materijalno i nematerijalno, i taj ego i ono što ga nadilazi.
Izgleda da se nisam baš dobro izrazio.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Icon_minitimepet kol 05, 2011 10:53 pm

I meni se također čini da nam je ego potreban, no izgleda da ima ljudi koji misle drugačije tj. da možemo živjeti bez njega. Nekako mi ne sjeda ta ideja, ali opet možda je moguće.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Icon_minitimepet kol 05, 2011 11:38 pm

@Foto, sve ok ...

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Icon_minitimepet kol 19, 2011 11:09 am

Mislim da vecina "duhovnjaka" kao i "pisaca" danasnjice uglavnom zvacu vec prozvakano, posebice sa Istoka nam te podrucja amerike di se doslovno svakojako smece prodaje pod uber filozofiju.

Kako bi jedan covjek rekao "Kako mislite provesti „ljubite bližnjega kao samoga sebe“, ako niste duboko zaljubljeni u vlastitu jastvenost, u vlastiti ego? Niste milijarde godina evoluirali od ameba da biste sada kao budale ponavljali tuđe bedastoće. Usudite se radi pokusa usvajati i preispitivati radikalne, sablažnjive, bogohulne ideje, jer jedino one dovode u pitanje kriva shvaćanja koja ste do sada gutali skupa s udicom i olovom."

.. mislim da danas ljudi u biti jako malo razmisljaju svojom glavom. Kada se osoba orijentira ka duhovnom / spiritualnom razvoju, upravo tada bi se napokon trebala osloboditi zadrtih tradicija te biti otvorena za svaki tip razmisljanja, biti spremna improvizirati.

No, kako stvari stoje ako pogledamo u globalu, cesto se desi obrnuto. Iz jedne ogranicenosti svijesti, vecina ljudi uleti u jos vecu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Icon_minitimepet kol 19, 2011 11:54 am

@Orca...vjerujem da ces se sloziti kako ima ljudi koji su vise ili manje svjesni svoje biti odnosno vise ili manje su u kontaktu sa svojom duhovnosti (eto kad se to tako zove ovdje na zemlji...osobno bih rekla da su vise ili manje u kontaktu sa samim sobom). U mom slucaju ta je svijest postojala od najranijih dana kojih se mogu sjetit. Vazno je reci da sam iz ateisticke obitelji pa nije bilo utjecaja ili odgoja u tom smijeru.
Kako sam odrasla za vrijeme Jugoslavije nije bas bilo ni literature po tom pitanju, a ni interneta. Na koncu sam pokontala da je to dobro...zasto...zato jer je ispalo da sve do cega sam dosla i sto sam naucila i poruke koje sam primila...sve se vec nalazi zapisano (ovo "vec" je uvjetno jer ne mogu generalizirat al kuzis sto hocu reci). I tako, iako se u potpunosti slazem s tobom da bi ljudi trebali sami dolaziti do neceg i kontemplirat, sasvim je u redu doci do informacija i na drugi nacin. Poruke su na koncu iste. Nije toliko vazno kako se do poruke doslo nego da li je ista osvijestena.

Ono sto hocu istaknuti jeste...nisu svi dosli do informacija iz knjiga kako ti se cini...a poruke su na kraju ispale iste ;)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Icon_minitimepet kol 19, 2011 12:31 pm

@orca ...i onda se potpuno izgube. Na žalost ljudi su nestrpljivi i žele sve i to žele odmah, a da se pri tome uopće ne bi potrudili niti malo. Toga na žalost nema ili na sreću, za neke stvari jednostavno treba vrijeme.

No ne bi rekao da današnji pisci žvaču prožvakano, mislim rade oni to, ali to ne znači da je to nešto loše, dapače, univerzalne istine i vrijednosti su poznate već tisućljećima i svi mi ih u stvari znamo, samo kao da ih nekako zaboravljamo, kao da nismo dovoljno svjesni, kao da kad se nađemo u nekoj situaciji mislimo ma ok ne moram to baš sada učiniti, to se ne računa, budem se ja malo više potrudio kasnije...

Ti si odlično uočio da je jako teško te stvari provesti u djelo, kad smo na razini ideja onda je sve super, no kad te ideje treba provesti u djelo onda stvari štekaju. To je problem pojedincima, grupama, a i državama tj. političarima koji vode države.

Alpha je napisao/la:
Poruke su na koncu iste. Nije toliko vazno kako se do poruke doslo nego da li je ista osvijestena.
Da, upravo to i kad dođemo do te poruku, tada je važno da ju testiramo u stvarnosti i da ju u konačnici i provodimo u stvarnosti.

Sviđa mi se ono kad kažeš da je važno da ljudi budu u kontaktu sami sa sobom, lijepo izrečena misao :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Zašto se duhovnjaci odupiru egu?   Zašto se duhovnjaci odupiru egu? - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zašto se duhovnjaci odupiru egu?
[Vrh] 
Stranica 6 / 6.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6
 Similar topics
-
» Savjeti o Paranormalnom

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: