Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sedma godina veze/braka

Go down 
+5
biga
julija81
Athena
Chakotay
Alpha
9 posters
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitimeuto srp 19, 2011 10:25 am

Kaze se da je sedma godina braka prijelomna. Tada dolazi do najveceg broja razvoda. Medjutim da li se u tih sedam godina racuna i vrijeme provedeno u vezi? Da li je sedma godina jednako kriticna i za veze kao i za brak (dodala bih da pod brak ovdje spada zajednicki zivot, ne potpisani papir)?
Strucnjaci kazu da nije krizna sedma godina nego treca (izvor). Ne znam da li to hoce reci da se period poluraspada ( zubi ) veze skratio ili hoce reci da se tada stvari pocinju raspadati ali par uspijeva odrzati vezu jos neko vrijeme da bi se na koncu razisli u sedmoj godini.
Citam na internetu o ovim razvodima poznatih i redom se razvode u sedmoj godini.
Slucajnost ili ipak ima nesto u tome? Kakva su vasa iskustva i saznanja po tom pitanju?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Re: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitimeuto srp 19, 2011 11:40 am

Ma to je samo broj koji baš ništa ne znači. Tako i onako je vrijeme subjektivni pojam za svakog od nas i sedam godina za tebe može biti 9 za mene, a jedna za nekog drugog. Mislim da je to još jedno od onim blesavih američkih istraživanja gdje oni moraju dati neki broj, pa su eto rekli sedam, jer je to nekako fora broj, a mogli su reći i 3 i pol. Siguran sam da bi našli hrpu ljudi koji su se razveli unutar tri pol godine.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Re: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitimeuto srp 19, 2011 1:46 pm

Mislim da je sedma godina veze kritičnija od one koja traje tri i pol godine, isključivo radi proteka duljeg vremena. :P
Jednostavno, mislim da mnogi ljudi dosade jedni drugima u tom periodu, brak/veza im uđe u kolotečinu, osobito ako su svaki dan zajedno pa se često mogu osjećati kao u krletci.
Vjerojatno se dotad već jako puno opuste pa nemaju volje ulagati u odnos ili ga uzimaju zdravo za gotovo.

Smatram da je sedma godina kritična, ukoliko su partneri u braku ili zajedno žive, jer brak ima ipak veću težinu pa se ljudima ne da rastavljati radi neke sitnice i to potraje.
Nakon tri godine u vezi, ljudi vjerojatno počinju bolje upoznavati partnerove "negativnije" osobine (osobito ako žive zajedno) i pomalo se odljubljuju pa već tada postoji potreba da se u vezu ulaže intenzivnije, nego ranije.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."


Zadnja promjena: Athena; sri srp 20, 2011 1:24 am; ukupno mijenjano 1 put. (Reason for editing : Ispravak)
[Vrh] Go down
julija81
Žaba
julija81


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 217
Age : 42
Registration date : 15.10.2010

Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Re: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitimesri srp 20, 2011 1:15 am

Mislim da u zdravom i normalnom braku ne postoje kriticne godine. S druge strane u nestabilnom braku bilo koja godina po redu, ili mesec ili dan mogu biti kriticni.

_________________
...you can run, but you can not hide...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Re: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitimesri srp 20, 2011 9:57 am

Hocete reci da niste prije culi ili imali iskustva (vlastita ili preko drugih) vezanih bas za sedmu godinu? Mislim, nije da ljudi idu prekidat jer su izracunali da su 7 godina u vezi nego su statistike pokazale da je to godina kada su prekidi najcesci u odnosu na druge godine.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Re: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitimesri srp 20, 2011 10:17 am

bem ti.. čuo sam ovo isto za 3. godinu veze/braka i sad kad sam ja preživio tu 3. godinu odjednom skočila 7. godina...
ne nikad čuo za ovo... normalno je da vremenom dolazi do uljuljavanja veze, samo je taj problem rješiv. ne treba se odmah skakati u oči sa ostavljanjima, rastavama i slično...

žene kažu trebaš ih čitav život osvajati. ok, istina. i onda se ljute kad se ohladiš.

a u isto vrijeme one čim veza počne biti ozbiljnija prestanu vježbati, zapuste se. onda malo dalje stvari koje su im bile drage dok te nije uhvatila sad joj idu na živce i tako to...

koliko god netko imap šta protiv Biblije, ima tamo pametnih.
da svatko najprije počisti ispred svog praga, pa tek onda pođe gledati tuđi prag, sve bi bilo u redu.

al ljudi tu koriste selektivno gledanje stvari. ja sam tebi posudio gumicu prije godinu dana a sad ti meni nećeš 1 000eura...
sve je u životu zajmić vratić. danas trebaš dati da bi sutra mogao tražiti. inače nastane neravnoteža i stvari se zahuktaju..

_________________
I'm not a loser.
'Cause despite it all, me and every other guy who will never be what we wanna be
are still out there being what we don't wanna be 40 hours a week for life!
And the fact that I haven't put a gun in my mouth, makes me a winner!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Re: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitimesri srp 20, 2011 4:49 pm

@Alpha mislim da smo svi čuli, ali jednako tako ja sam nedavno pročitao (više ne znam gdje) da je taj period sada negdje oko treće godine. Ne znam, ali meni je to bez veze statistika. Brak koji ne štima će se raspasti, vrlo vjerojatno i prije sedam godina. Oni koji su dobri će trajati. Valjda je to neki prag koji ako se prođe, onda je to znak da je sve ok. No uvijek i svugdje se trebamo truditi, a ako nešto baš ne funkcionira onda je bolje to prekinuti nego se mučiti ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Re: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitimesri srp 20, 2011 5:11 pm

@Biga...jok, uvijek je bila 7 godina u igri. I kazem nije da ljudi nabroje 7 godina pa idu prekidat nego su statistike naknadno pokazale da je ta godina u znatno vecem postotku godina razvoda u odnosu na druge.

Sto se tice zena i muskarca u braku. Je, zene se znaju zapustiti ali muskarci tu prednjace debelo. Ne samo fizicki nego i po ponasanju. Naravno prvo obecaju brda i doline a kasnije ko te jebe. Zato se zene i razdebljaju jer su frustrirane. A poznato je da frustracije debljaju jer ljudi traze utjehu u hrani. To je zacarani vrtuljak.

Sto se tice Biblije...nitko ne govori protiv Biblije nego protiv Crkve.

@Chak...napisala sam u uvodnom postu i za 3 godine i dala link pa mozes pogledati :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Re: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitimesri srp 20, 2011 5:28 pm

Ja mogu samo iz astrološke perspektive prokomentirati broj 7. Dakle, to je Saturnov broj, pa se često povezuje da je sedma godina ta koja nosi najviše iskušenja u vezi. Ili generalno, nekako na svakih 7 godina se događaju neki prelomni trenutci... Pa tko prođe - proša je zubo .

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Re: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitimesri srp 20, 2011 6:17 pm

@Lyra...tko prođe tu sedmu godinu, neće proći četrnaestu zubi

@Alpha da vidiš i u tom tvom tekstu piše da je sada ključna treća godina, a prema najnovijim statistikama, povećava se broj razvedenih brakova u prvoj godini. Još malo pa ćemo doći do toga da će vjenčanje i razvod biti u istoj godini. Možda netko ponudi i neki popust ako jedno slijedi odmah iza drugoga zubi

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Re: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitimečet srp 21, 2011 10:03 am

U mom tekstu pise kako su nove studije pokazale kako je treca godina postala krizna pa ja pitam sto to tocno znaci. Da li su sada razlazi najcesci u trecoj ili tada samo krenu isplivavat problemi da bi opet sve puklo u sedmoj?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Re: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitimečet srp 21, 2011 11:37 am

Što to točno znači mislim da ne znaju niti ti znanstvenici koji su radili ta istraživanja, jer ako se brak raspadne u trećoj godini onda je to radi problema koji su postojali i prije sklapanja braka, barem u većini slučajeva. Tako da ta treća ili sedma godina nije donijela ništa novo, nego je samo ono staro izbilo na vidjelo, a nešto drugo kao stras se ugasilo i sve skupa više nema smisla...

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
AnchyAmonRa
Višestanični organizam
AnchyAmonRa


Female
Scorpio Dog
Broj postova : 32
Age : 41
Registration date : 19.12.2011

Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Re: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitimepon pro 19, 2011 7:10 pm

prošla sedmu al ne i devetu :O
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Re: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitimeuto pro 20, 2011 12:09 am

Prosao dvadeset godina braka i cini mi se da je juce bilo... scratch

A ti brojevi,3,7,9 itd...nista neznace(osim da su neparni brojevi)... confused
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Re: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitimeuto pro 20, 2011 12:44 am

Ovaj puta se slažem s tobom, taj broj doista ništa ne znači, jer vrijeme možemo i drugačije brojati, pa bi tada i broj tih jedinica bio drugačiji. Primjerice sedam godina je 84 mjeseci. Da li broj sedam i 84 imaju isto značenje?

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Re: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitimeuto pro 20, 2011 1:43 am

začudo, slagane s Fantomom rofl2

i s Chakom, svakako. Nadodala bih samo da su te brojke danas jako forsirane, previše spominjane kao bitne, značajne i znakovite, da ljudi koji imaju manjak samopouzdanja ili pak prate svjetske trendove, odnosno oni kojima se taj broj 7, u smislu veze/braka nametnuo, vjerojatno podsvjesno tokom svoje te famozne 7.godine, imaju osjećaj da ako nešto pođe krivo, da nisu oni ništa krivi, nego je nastupila 7. GODINA!! i eto, rješili se grižnje savjesti, jer naravno da nisu mogli na to utjecati 8)
a onima kojima sve ide lijepo, valentinovo svaki dan, ljubav cvjeta ko voćka u proljeće, naravno da ne razmišljaju da su upravo u kriznoj 7. godini. ljudi, brojke kao takve, i sve ono što im se pripisuje, su ljudska tvorba. možda nešto znače, ali nema generaliziranja. sve je to u našim glavama :)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Re: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitimeuto pro 20, 2011 4:37 pm

Da baš to ljudi vole kriviti druge i na taj način biti pasivni.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sedma godina veze/braka Empty
PostajNaslov: Re: Sedma godina veze/braka   Sedma godina veze/braka Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sedma godina veze/braka
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Referendum o pojmu braka
» Otvorene veze
» Homoseksualnost, istospolne veze
» Ljubav(veze)
» Veze na daljinu

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: