Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Znamo li voljeti?

Go down 
+4
wanderer
Dada289
Chakotay
Alpha
8 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
Autor/icaPoruka
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimepon kol 01, 2011 3:43 pm

Ako na prvu nema fizičke privlačnosti, neće je biti ni za godinu, dvije dana. Kada kažem na prvu, mislim na onaj trenutak kada se dobro fokusiramo na osobu, i kada je potpuno osjetimo. Kod nekoga je to jako kratak period, a kod nekoga pak duži. Takav odnos će biti više prijateljski. Možete biti skroz kompatibilni, ali će na polju strasti uvijek malo škripati. O tome neka povedu računa ljudi kojima je sex jako bitan... Ne želim reći da vam se možda osoba vremenom neće više svidjeti, u smislu karaktera, intelekta itd ... S druge strane, opasno je kada nas fizička privlačnost strahovito povuče, pa dok se mi spustimo na zemlju, i krenemo osobu percipirati na pravi način - ode mast u propast. Mada osobno mislim, da te stvari ne mogu djelovati isto kada imamo 23 ili 33 godine ...osim ako je u pitanju osoba koja je sklona idealizaciji. Dakle, može nas neko jako privlačiti ali nemati nikakvih osnova za vezu, a može biti i obrnuto. Najvažnije od svega je poznavati sebe dobro, jer ako to ne znamo, kako ćemo znati što i kakva nam osoba treba. A za to ipak treba nekakvo iskustvo, jer budemo krož život u raznim fazama, pa se često prevarimo ...

E, pa sada ti nađi pravu/pravog zubo ...

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimepon kol 01, 2011 3:58 pm

@Chak...ma da ali nisam sigurna da je tako...da je ljubav njeznija i manje intenzivna i...

@Lyra...ne slazem se. Mislim da je to individualno. Kod mene nije tako pa se zato ne mogu sloziti. Netko mi moze biti fizicki lijep pa cak i privlacan (moze mi netko biti lijep ali ne i privlacan) ali uvelike ovisi o samoj osobi koliko ce to trajati. Najcesce je tako da mi je vecina ljudi OK. Neki su vise ili manje zgodni ali nista da to dozivljavam na nekoj osobnoj razini. Znam da zvuci glupo ali je tako. Medjutim kada malo upoznam osobu i ako mi se svidi e onda se stvari mijenjaju. Mislim da je to zato jer se palim na osobnost puno vise nego na tijelo. Ipak, slazem se da je najbolje ako mi je zgodan onaj cija mi se i osobnost svidja. Ali opet to nejcesce procjenjujem obrnutim redom.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimepon kol 01, 2011 4:05 pm

@Alpha, mislim da sam i ja isto rekla. I ja reagiram kao ti, ostalo sam pisala generalno - o mogućnostima ...Ne znam koji te dio zbunio ? :)

edit: Privlačnost nema nikakve veze sa fizičkim izgledom ....

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimepon kol 01, 2011 4:11 pm

Zbunilo me ono "na prvu". Kod mene nema na prvu nego vise "na malo kasniju". Kuzim slicnosti u razmisljanju ali taj "na prvu" mi nije legao i s time se nisam slozila. Naime, povezala sam to sa onim muskim (sry decki) "na prvu" sto znaci da ako im zena nije prvo (i osnovno) fizicki privlacna onda nista od svega.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimepon kol 01, 2011 4:13 pm

Alpha je napisao/la:
Zbunilo me ono "na prvu". Kod mene nema na prvu nego vise "na malo kasniju". Kuzim slicnosti u razmisljanju ali taj "na prvu" mi nije legao i s time se nisam slozila. Naime, povezala sam to sa onim muskim (sry decki) "na prvu" sto znaci da ako im zena nije prvo (i osnovno) fizicki privlacna onda nista od svega.

A ha. Ok. Drugačije doživljavamo to "na prvu", malo sam trebala detaljnije objasniti, ili makar stavit pod navodnike. :)

_________________
南無 妙法 蓮華 経
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimepon kol 01, 2011 4:16 pm

Vazno da smo iskristalizirale :D

_________________
Respect
[Vrh] Go down
aurora1982
Stanica



Female
Virgo Dog
Broj postova : 18
Age : 41
Registration date : 31.07.2011

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimepon kol 01, 2011 5:09 pm

Cijeli je zivot zelimo,trebamo,trazimo ju i kad mislimo da smo ju nasli,shvatimo da ipak nije ona.razgovaramo,slikamo,pisemo,pjevamo o njoj.sanjamo,gradimo i rusimo,krademo ju.nadamo joj se,molimo zbog nje,za nju...imamo ju,ali sumnjamo,nije dovoljna,nije potpuna,hocemo jos,hocemo vise...sve mi se cini da je ona samo mit,a tek na kraju puta,kad se osvrnemo oko sebe,spoznat cemo jesmo li ju ikad imali i u kome.

[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimepon kol 01, 2011 5:11 pm

Dobrodosla Aurora :)

Eto...da kazem samo da nije mit :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
aurora1982
Stanica



Female
Virgo Dog
Broj postova : 18
Age : 41
Registration date : 31.07.2011

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimepon kol 01, 2011 5:14 pm

Hvala,Alpha. :) nadam se da cu se i sama uvjeriti u to.drago mi je sto si ti tako sigurna.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimepon kol 01, 2011 5:27 pm

I ja se nadam 5

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimepon kol 01, 2011 10:44 pm

@aurora dobrodošla na forum mase

Probaj ti biti ta koja daje ljubav, nemoj biti pasivna i tražiti druge ili drugog. Pokušaj ti preuzeti inicijativu. Doduše moguće da ćeš se razočarati, pogotovo u početku, ali ako prihvatiš taj rizik, osjećat ćeš se puno bolje.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
aurora1982
Stanica



Female
Virgo Dog
Broj postova : 18
Age : 41
Registration date : 31.07.2011

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimepon kol 01, 2011 11:08 pm

Hvala na dobrodoslici,Chakotay.

Mislim da je ona prava,cista,iskonska ljubav neuhvatljiva za mnoge,a samo je rijetki imaju srecu u potunosti iskusiti.ostali se moraju zadovoljiti samo iluzijom.prava se ljubav daje,ne trazi se za uzvrat,a ipak ju dobijes.sto je vise dajes,nje vise ima...ne trosi se,ne blijedi,ne prestaje.sve drugo su nedostojne zamjene.
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimepon kol 01, 2011 11:18 pm

hmm po mome zaljubljenost i ljubav su skoro jedno te isto, osjecas ljubav prema osobi koju volis, samo sto je zaljubljenost prvi stupanj ili korak prema ljubavi, ljubavi u smislu bracne ili zivotne, ne znam kako bi to nazvala. Zaljubljenost je osjecaj ljubavi jaceg intenziteta, ali kraceg dok "prava ljubav" nastupi kasnije.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimepon kol 01, 2011 11:33 pm

@Tonks razlika je što se mi zaljubljujemo u predodžbu koju imamo o nekoj osobi, a ne u to osobu. Idealiziramo tu osobu, uopće ne vidimo njene mane, dok kad nekoga volimo onda vidimo i pozitivne i negativne strane te osobe i prihvaćamo i jedne i druge i bez obzira na ove negativne strane volimo tu osobu.

@aurora slažem se s tobom u većini posta, osim u djelu da je ljubav rezervirana samo za rijetke dok se drugi moraju zadovoljiti iluzijom. Upravo ta misao je iluzija, ljubav je dostupna svima pitanje je samo da li ju želimo izabrati ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Tonks
Riba
Tonks


Female
Pisces Dog
Broj postova : 160
Age : 30
Location : Hogwarts
Registration date : 29.12.2010

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimeuto kol 02, 2011 5:38 am

Chakotay je napisao/la:
@Tonks razlika je što se mi zaljubljujemo u predodžbu koju imamo o nekoj osobi, a ne u to osobu. Idealiziramo tu osobu, uopće ne vidimo njene mane, dok kad nekoga volimo onda vidimo i pozitivne i negativne strane te osobe i prihvaćamo i jedne i druge i bez obzira na ove negativne strane volimo tu osobu.

da slazem se u potpunosti s tobom, ali me zanima odakle ta covjekova potreba za realiziranjem svakog osjecaja, jel je to ljubav ili samo zaljubljenost, koja korist od toga? scratch scratch
[Vrh] Go down
aurora1982
Stanica



Female
Virgo Dog
Broj postova : 18
Age : 41
Registration date : 31.07.2011

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimeuto kol 02, 2011 6:55 am

@Chakotay,ljubav je izbor i dostupna je svima.Lijepo zvuci,lako i jednostavno.Voljela bih da je tako,ali tesko mi je u to povjerovati.Kad pogledam oko sebe,vidim dobre ljude,koji su kao i ja izabrali ljubav.Dali sebe za nju,vjerovali u nju i borili se.Neki se jos uvijek bore,neki su odustali,rastali se,imaju nadomjestke za ljubav,da bi im zivot imao smisla.Traze utjehu u djeci,poslu,drugim ljudima,alkoholu,kocki,a neki zive tiho u patnji.Ja ne vidim tu ljubav o kojoj pricam,nigdje.Vidim puno nesretnih ljudi,koji na prvi pogled imaju sreden zivot.Supruznika,dijete,posao,kucu,vikendicu na moru,pa cak i psa,...a ipak im se tuga krije u pogledu.Zasto?Mozda,jer su shvatili da su izabrali pogresno?Zasto ih je toliko napravilo pogresan izbor i sto uciniti nakon sto shvate da su pogrijesili?Trebaju li odbaciti godine stvaranja da bi isli u potragu za necim za sto nisu uopce sigurni da postoji ili da nastave svojim zivotima,svjesni da to nije to?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimeuto kol 02, 2011 10:35 am

@tonks mi se ostvarujemo kroz odnose sa drugim ljudima, pokazujemo ono što jesmo, a u romantičnom odnosu sa osobom suprotnog spola je to na još jednoj dodatnoj razini.

@aurora ne možemo mi nikoga prisilit da nas voli, a još manje možemo nekoga promijeniti. Dapače upravo ljubavlju prema nekome potičemo tu osobu da bude takva kakva je, ako se osjećaš loše u takvoj situaciji onda je najbolje otići i pustiti tu osobu da pronađe svoj put, možda ta osoba želi iskusiti patnju i tugu u ovom životu, možda je upravo to njegov put. Mi to ne možemo znati, a još manje možemo utjecati na to.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
aurora1982
Stanica



Female
Virgo Dog
Broj postova : 18
Age : 41
Registration date : 31.07.2011

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimeuto kol 02, 2011 11:23 am

@Chakotay,upravo tako.Slazem se u potpunosti,ali cinjenica je da je vecina veza takva.Nepotpuna,svaka na svoj nacin.Ne znaci li to upravo ono sto sam rekla,da je prava ljubav u stvari rijetkost?Ovisi kako tko dozivljava i shvaca znacenje ljubavi.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimeuto kol 02, 2011 12:23 pm

Ipak smo mi nesavršeni pa su nam i veze takve ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
aurora1982
Stanica



Female
Virgo Dog
Broj postova : 18
Age : 41
Registration date : 31.07.2011

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimeuto kol 02, 2011 12:55 pm

@Chakotay,
Nesavrseni smo,a u svom tom nesavrsenstvu upravo tezimo savrsenom.Ljudi smo,to nam je u prirodi,sto i dalje ne daje odgovor na pitanje,postoji li prava ljubav ili je ona iluzija proizasla iz nase teznje ka savrsenom?Mozda je to pitanje za neku drugu temu,ne znam,ali tesko je odgovoriti znamo li voljeti,kad ne znamo postoji li ljubav u pravom smislu te rijeci.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimeuto kol 02, 2011 2:25 pm

Kao što ti je Alpha na prošloj stranici bila rekla, tako ću i ja sada, da postoji ljubav u pravom smislu te riječi, no to je nešto što ne možeš naučiti ili spoznati već kad to osjetiš onda znaš da postoji. Eto ja ti želim da to osjetiš :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
aurora1982
Stanica



Female
Virgo Dog
Broj postova : 18
Age : 41
Registration date : 31.07.2011

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimeuto kol 02, 2011 2:45 pm

A sto da kazem,nego hvala na lijepoj zelji.Moram reci da se osjecam malo neshvaceno,jer sve sto sam rekla ne tice se samo mene osobno,vec to vidam kod raznih ljudi u razlicitim zivotnim situacijama.A tjesi me sto ima ljudi kao sto si ti,koji tvrde da ona postoji za svakoga od nas i sigurni ste u to,pretpotstavljam jer je prava,iskonska ljubav tu negdje kraj vas?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimeuto kol 02, 2011 3:42 pm

Pa ja sam ju osjetio pa onda to mogu i reći. Tebi bi preporučio da ne gledaš samo one loše primjere nego i one pozitivne, jer kakvo god mišljenje imaš, za njega ćeš naći potvrdu u stvarnom životu kod nekoga.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
aurora1982
Stanica



Female
Virgo Dog
Broj postova : 18
Age : 41
Registration date : 31.07.2011

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimeuto kol 02, 2011 3:54 pm

Oprosti,ne zelim te uvrijediti necim,nije mi namjera,ali da je to bila ta famozna,prava ljubav o kakvoj se i govori u poslanici koja je oboma,snazna i lijepa,zar ne bi ta ljubav i danas postojala,sjala u svom punom sjaju i sluzila nama nevjernicima kao primjer?mislim da brkas nesto sto je bilo najblize toj ljubavi,sa onom o kojoj ja govorim.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitimeuto kol 02, 2011 4:17 pm

Moguće, a možda i ne, no ponekad ne znamo prepoznati prave vrijednosti :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Znamo li voljeti?  - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Znamo li voljeti?    Znamo li voljeti?  - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Znamo li voljeti?
[Vrh] 
Stranica 3 / 4.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: