Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Meditacijom do astralne projekcije

Go down 
+65
Amalka
orca
primitive101
Lyra
Astral WOlf
Neo
hmhm696
yuusha
horus
Dada289
Kakashi
dajannah
hromi
DoC
UNIDA
Annabel Lee
Silence
ukiss
Dragony
mEN_iN_WHite
danpocalypse
flory
bros
schmizzl
skin
MoW
Indigo_girl
Athena
Remke
Legionar
Pux
Ivan-ik
tomi
Skulptura
Gea
Chakotay
snark
Jaykof
ThE_IMMORTAL
arhont
KiChO666
vrapche
Flamezar
Groinx
stella
labellina
davor1408
Merkurica
Galileo Galilei
Angel from shadow
indigocakra
Blizzard
Alpha
piratxx
capsicum
zmija
zvezda
Hybrid
floridana
Svjetloisjena
vladimir
Cvrcak
malena
Rain
jovko
69 posters
Go to page : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepet lip 10, 2011 2:59 am

Haha Oprosti psu,ipak je on najbolji covjekov drug :) Po meni nema ozbiljne meditacije,svaka je jednostavna i laka,jedino je pitanje tvog trenutnog iskustva sa nepoznatim i poznatim u tvojoj glavi.Kao kad djete ide u skolu i vidi integrale,pa se ukaki u gace.

Ali korak po korak i ona ce postati majstor za integrale,sto vise pocece sama da smislja integrale bolje od najvecih matematicara.

Tako ti je i sa meditacijom.Ako mislis da nemas kapacitet za najzahtjevnije meditacije,to je netacno,jer imas,jer svako to ima.Druga je stvar nepripremljena ici u direktna otvaranja nekih energija koju su jebene kad se oslobode,a ti nisi iskusna u tome.

Hocu reci,ako se dovoljno potrudis,sve ces ostvariti sto zelis sa meditacijom.Ali po meni,stav ti mora biti kao kod djeteta,iskren,radoznao,tvrdoglav i radostan.To je igra,igra sa zivotom i sa smrcu,sa sobom i sa bogom.Iako izgleda da su pojmovi bog,djavo,smrt,zivot,meditacija opasni,samo za ozbiljne,odrasle itd to je najveca zabluda.Upravo taj stav je prepreka,to je glavna zamka,da kad naidjemo na nesto nepoznato u nama,da se toga bojimo,da mislimo da smo nedorasli.Itekako smo dorasli.

Cilj meditacije je otvoriti djete u nama,i pokazati da je to "nemocno" djete jace od svih ego struktura koje smo stvorili.To djete je bog,koje se igra sa djavolom i pobjedjuje ga.


A najveca je char sto ti se moze desiti uvid u vecu realnost kada se najmanje nadas,i to sa nekom "smjesnom" metodom,jer kad god odlucis da izadjes iz ega,to mozes.

Moj ti je savjet da obavezno krenes korak po korak,tako to nalaze svaka duhovna skola ali i zdrava logika.Medjutim,moze se desiti da si ustvari vec svjesna svojih visih tjela i svoji drugih aspekata tako da ces brzo to savladati.Zadnje pitanje (trebam li meditirati svaki dan) je pitanje nekoga ko je u nedoumici.

Kao ono,trebam li svaki dan ici na posao da bih dobila platu? Char meditacije,pa chak i one najteze,kao sto je ulazak u samadi,je ta sto iskusan meditant moze da je obavi uvjek,dok je u busu,tramvaju itd...Meditacija je nacin zivljenja...Ako si dosad zivjela bez meditacije,probaj sada sa njom par godina,cisto radi toga da vidis shta to ona donosi.Meditaciju bi trebali praktikovati svaki sekund,dok ne dodje tren kad nastupi jedina prava meditacija,a to je ona spontana,nevoljna,a to je stanje ne-uma koje je onda bez napora.

Ali dobro,za pocetak mi je drago sto ces krenuti u to eksperimentisanje,pa sretno sa time,i javi kako se osjecas...Sve najbolje :) hug
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepet lip 10, 2011 10:09 am

primitive101 je napisao/la:
Hocu reci,ako se dovoljno potrudis,sve ces ostvariti sto zelis sa meditacijom.Ali po meni,stav ti mora biti kao kod djeteta,iskren,radoznao,tvrdoglav i radostan.To je igra,igra sa zivotom i sa smrcu,sa sobom i sa bogom.Iako izgleda da su pojmovi bog,djavo,smrt,zivot,meditacija opasni,samo za ozbiljne,odrasle itd to je najveca zabluda.Upravo taj stav je prepreka,to je glavna zamka,da kad naidjemo na nesto nepoznato u nama,da se toga bojimo,da mislimo da smo nedorasli.Itekako smo dorasli.
Upravo tako, ja sam jućer trčeći ušao u meditativno stanje :)

@Lyra jel još uvijek prakticiraš AP, ako da, kako ju postižeš?

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepet lip 10, 2011 10:13 am

Athena je napisao/la:


Vjerujem da bih trebala korak po korak ići sa time i povećavati minutažu. Inače, mora li se meditacija svakodnevno prakticirati? misli

Meditacija ti ne treba postati obaveza, to je nesto u cemu trebas uzivati, a meditiras kad zelis, preporuca se 2 puta dnevno, ujutro i navecer, ali mozes meditirat kad zelis i koliko zelis, nema tu nikakvih pravila, sama ih krojis za sebe.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepet lip 10, 2011 10:19 am

...da i kao što je prim rekao, na kraju ćeš cijeli dan biti u meditativnom stanju bez da uopće meditiraš :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepet lip 10, 2011 10:58 am

Athena je napisao/la:
Lyra je napisao/la:

Tako da, svima toplo preporučam meditaciju, makar transcendentalnu. Ako ništa drugo radi opuštanja/odmora, i eliminiranja stresa.

Mislim da bih svakako trebala probati meditirati, radi navedenih razloga.
Zapravo sam dosta nemirna (kao i moje okruženje), u zadnje vrijeme gubim koncentraciju, fokusiranost itd. Zapravo, nemam baš puno mira kod kuće, stalno mi je netko pred vratima i provaljuje u sobu, od psa, nadalje. :P
Vjerujem da me upravo to čini dosta nervoznom pa se srećom s vremena na vrijeme povučem, a najbolje mi je kad se koji dan odmaknem od svega.
Problem je u tome da mi se teško zainteresirati za neku ozbiljniju meditaciju i provesti je u djelo. conf1
Vjerujem da bih trebala korak po korak ići sa time i povećavati minutažu. Inače, mora li se meditacija svakodnevno prakticirati? misli

Svima je tako u početku. Laže ko kaže drugačije :D ... I uopće se ne trebaš truditi ukrotiti Um. Pusti ga neka vrti svoje... Meni je trebalo punooo vremena da ga smirim potpuno. I sada poblentavi nekad. Lakše mi je bilo raditi vizualizacije, jer se fokusiram na nešto određeno. Vremenom sve dođe na svoje... Samo opušteno.

@Chakotay, radila sam nehipnotičku RT, uz to se neminovno događa AP ...učitelj me vodio ... kasnije to postane sasvim jednostavno, kao tebi meditacija dok trčiš :) ... Trenutno sam se udaljila od toga svega.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepet lip 10, 2011 12:27 pm

primitive101 je napisao/la:
Haha Oprosti psu,ipak je on najbolji covjekov drug :)
Naravno, ma obožavam svoju kujicu i kad je hiperaktivna. :)
Čak niti ne vičem na nju, samo ponekad zakolutam očima, jer nekad ispadne da provaljuje svake dvije minute, a najgore mi je kad učim pa me svi prekidaju.
Probat ću krenuti polako, hvala na dobrim željama.

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepet lip 10, 2011 1:41 pm

@Lyra zašto si se udaljila, nemaš više vremena ili si imala neka neugodna iskustva?

@Athena to u stvari i ne možeš raditi brzo, nema ti druge nego polako ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Lyra
Majmun
Lyra


Female
Leo Snake
Broj postova : 1398
Age : 46
Registration date : 09.06.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepet lip 10, 2011 2:23 pm

Chakotay je napisao/la:
@Lyra zašto si se udaljila, nemaš više vremena ili si imala neka neugodna iskustva?

Nemam vremena. Mada mu to više zvuči kao opravdanje, možda bi poštenije bilo reći da nemam želju.
Imam jedno malo stvorenjce, koje mi 100% uzima fokus, a i vreme ...

[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepet lip 10, 2011 2:36 pm

Lijepo :)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepet kol 19, 2011 4:04 am

Za prosjecnu osobu postici astralnu projekciju iz "budnog stanja" je nesto sto je poprilicno tesko, usudio bih se reci i nemoguce (iznimke su osobe koje istu sposobnost vuku jos iz predhodnih utjelovljenja, no takvi su doista rijetki) zbog cinjenice da je u biti jako mali broj ljudi u stanju kontrolirati svoje tijelo u potpunosti te ga dovesti do stanja totalne umrtvljenosti; sto je jel potrebno kako bi se "izletilo iz tijela".

Naravno, postoji na tisuce tehnika.. neke su instant, no kratkog zadovoljstva; a neke zahtjevaju jako puno rada ali i sigurne rezultate.

Kod vecine ljudi obicno se ista desava spontano iliti nekontrolirano putem lucidnih snova zbog cega je u biti najbolje na istima i raditi posto je to i jedan od najlaksih i najsigurnijih nacina za postizanje svijesne AP.

U biti sve je u svijesnosti. Ukoliko je osoba recimo u stanju tijekom cijelog dana biti svijesna, zasigurno ce i u snovima ..
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepet kol 19, 2011 1:06 pm

Koja su tvoja iskustva sa AP i koje si (ako jesi) tehnike koristio :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepet kol 19, 2011 2:10 pm

O svojoj osobnoj praksi i pojedinim iskustvima nebih zelio puno govoriti. No eto ako me pitas opcenito za same tehnike, recimo da bih toplo preporucio tehnike Roberta Monroea, iako, osobno vise volim improvizirati kombinacijama koncentracije na zvuk i sl. .. ovisno o raspolozenju u kakvom jesam te koliko trenutno volje imam.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepet kol 19, 2011 2:51 pm

Hmmm...a zasto ne bi htio govoriti o svojim tehnikama? Mislim...nije li to razlog zasto si ovdje da se izmjene iskustva? misli Pitam zato jer sam dosla na ovaj forum bas zato sto u RL nisam mogla pricati o ovim stvarima. Ali ako ti je (jos) neugodno pricati o sebi nema frke :)

Da, znam za Monroa i tehnike...nisu lose...jos ne znam nikog kome je uspjelo.

Osobno sam imala iskljucivo spontane AP-ove...osim jednog koji je isto bio spontan ali izazvan necim sto me zanimalo pa sam se prosetala po odgovor dok je tijelo spavalo :)
Inace nisam bas pokusavala inicirati AP jer nisam nasla dovoljno dobar razlog za to. Medjutim mozda se i to promijeni :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepet kol 19, 2011 3:20 pm

Jednostavno nastojim se drzati nekih osobnih stvari.. pa moje isprike ako se doima cudnim, imam svoje razloge ; )

A inace, shvacam.. kod vecine tih tehnika potrebna je ustrajnost te dovoljno zudnje koja je dosta cesto okidac / trigger za takve stvari. Naravno niti jedna dosta cesto nije dovoljna vec su potrebne kombinacije, tu je dakako i jos jedan od faktora nacin zivota, navike..

Rekao bih da je podosta tehnika na neki nacin cak i tesko prakticirati u drustvu u kojem zivimo, gdje se zivi sto na sat. Recimo kada su samo predispozicije za postizanje iste u pitanju, mnogo ljudi nezna da je i do 10-ak sati ponekad potrebno da se stvore uvijeti za postizanje iste, zatim su tu i faktori pravilnog opustanja, rastvaranja elemenata i jos milijun malih drugih stvari - naravno ako se zeli tako nesto postici sa namjerom jel a ne spontano.

Sto se tice samog iniciranja AP, koliko god zvucala kul i misticno mnogim ljudima, prava meditacija je i dalje na visem nivou od iste. Kao i ti (ako sam te dobro shvatio), nikada nisam imao pretjerane zelje za AP. No recimo da iz svakog podrucja nastojim sto vise nauciti, kako na teoretskom, tako i prakticnom nivou (kojem u biti dajem vecu prednost jer sama teorija bez prakse, barem meni - je samo izgubljeno vrijeme).
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepet kol 19, 2011 3:31 pm

@orca sve ok, ne moraš se ispričavati svi mi iznosimo i pišemo ono što želimo, ako ćeš željeti, možeš napisati i više, ti si jako kratko na forumu pa nas ne poznaješ, tako da te potpuno razumijem, a vjerujem i Alpha :)

No iznenadilo me ovaj dio gdje kažeš da je meditacija snažnija od AP-a, ja sam doživio dva puta spontani AP koji su dosta kratko trajali, ali osjećaj je bio puno jači i snažniji nego kod meditacija. Iako mogu osjetiti o kojim sličnostima pričaš i kod meditacije i kod AP nam se smanjuju tjelesni osjeti, a povećava izvantjelesna percepcija.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepet kol 19, 2011 3:53 pm

To je u potpunosti normalno da tako osjecas jer na astralnom nivou sve je puno intezivnije nego na fizickom nivou, nalazis se na totalno drugacijoj frekvenciji / razini.

Sto se tice same meditacije - da bi se do iste u njenom punom smislu doslo prvo je potrebno biti u stanju povuci sva osjetila od vanjskih objekata, nakon cega nastupa koncentracija koja jel vodi meditaciji. Sama meditacija je vec korak do samadhia ili nadsvjesnog stanja, dok astralna projekcija, samo jos jedan od siddhija ili "moci". To sto je netko u stanju izvoditi "cuda" (koja u biti ne postoje, vec su samo nedefinirane / neobjasnjene pojave) neznaci da je i duhovno na nekoj visokoj ljestvici ili opcenito svijesniji. Znaci nisam mislio na energetsko / osjetilnom nivou.

Na kraju krajeva vecinu nekih "nadprirodnih stvari" kod osoba moguce je postici i razno raznim drogama koje su u stanju izvrsiti parcijalno budjenje kundalinija (ayahuasca, iboga i sl.). No jel to ne znaci da je i odmah ista ta osoba na nekom jako visokom duhovnom nivou.
[Vrh] Go down
Amalka
Stanica



Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10
Age : 58
Registration date : 09.10.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimened lis 09, 2011 2:55 pm

dozivjela sam ap bez odredjene tehnike . unazad tri godine procitala sam puno tekstova knjiga, indijskih autora do indijanskih tehnika koje podrazumjevaju opijate. kod mene je to bilo rano ujutro.nakon sto sam se razbudila ostala sam lezati i odjednom me nesto povuklo prema vrazima.bila sam na na gornjem rubu uz stok od vrata.mogla sam dobro vidjeti prasinu i rezove na drvetu. osjecala sam lakocu bez tijela, jako cudan osjecaj ali dobar.pogled na mene na krevetu me zbunio.pomislila sam kako nije u redu ja na plafonu i na krevetu. i tad me neka sila usisala natrag u tijelo.povratak je bio tjeskoban. mislim da meditacija disanje i opustanje mogu pomoci.za pocetak prije spavanja pozelite nekog posjetiti ili nako vama drago mjesto .zatim mirno zaspite.kroz neko vrijeme doci ce do rezultata .
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepon lis 10, 2011 10:06 am

Dobrodosla Amalka :)

Lijepo iskustvo ides Jesi pokusala inicirati AP nakon (ili ikad prije) toga?

Ja se sve razmisljam da krenem malo vjezbat iniciranje AP-a face

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimepon lis 10, 2011 11:07 pm

procitala sam u nekom postu prie dozivljaj osobe kada je budan ali nemoze se pomaknuti,bol u prsima,sila koja vuce...
to prozivljavam oko kojih godinu dana i koliko sam procitala to i nije toliko rijetka pojava...zove se paraliza sna ilitiga stanje kada je um budan/svjestan ali tijelo je jos u REM fazi...


no,osjecaji koje sam tada imala nikako mi ne prilice toi teoriji,to je toliki strah i tolika tjeskoba da ja to rijecima nemogu opisati...
ima li itko ovdje koji stime ima malo vise iskustva i koji bi mi mogao to malo rasvjetliti...inace zanimam se za astr.projekciju i lucidne snove,dali to ima ikakve veze stime?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimeuto lis 11, 2011 10:19 am

Ima jos ljudi koji pate od paralize sna ali ne znam koliko je to povezano sa AP. Iako bi moglo biti ako bi osoba iskoristila tu situaciju. Najvazniji je fokus. Ako je fokus na tijelu onda nista od AP-a. Kako se osoba obicno uspanici radi paralize tako je fokus upravo na tome.

Mislis da li paraliza sna ima veze s time sto prakticiras lucidno sanjanje i AP. Ne. Barem ne direktne. Lucidno sanjanje je dobra podloga za inicirani AP. AP mozda moze imati veze sa paralizom sna ali onda opet, kao sto rekoh, tu je stvar fokusa koji je na tijelu tako da...mislim da nema veze.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimeuto lis 11, 2011 12:27 pm

Sang Real je napisao/la:
procitala sam u nekom postu prie dozivljaj osobe kada je budan ali nemoze se pomaknuti,bol u prsima,sila koja vuce...
to prozivljavam oko kojih godinu dana i koliko sam procitala to i nije toliko rijetka pojava...zove se paraliza sna ilitiga stanje kada je um budan/svjestan ali tijelo je jos u REM fazi...


no,osjecaji koje sam tada imala nikako mi ne prilice toi teoriji,to je toliki strah i tolika tjeskoba da ja to rijecima nemogu opisati...
ima li itko ovdje koji stime ima malo vise iskustva i koji bi mi mogao to malo rasvjetliti...inace zanimam se za astr.projekciju i lucidne snove,dali to ima ikakve veze stime?

Ne znam zasto ne mozes povezati tvoj osjecaj straha u tim trenucima sa onim po meni apsolutno tacnim opisom situacije u prvoj recenici.

Ja sam cjelu svoju filozofiju i praksu izmodelirao na osnovu REM faze pa bih eto mislim bio kompetentan koliko toliko reci tu par stvari.

REM faza se zove jos i paradoksalno spavanje,zbog toga sto tjelo "kljuca",trese se iznutra,grci se,pojacava se metabolizam,varenje,otkucaji srca su ubrzani kao i puls,dakle tjelo se ponasa kao da je budno i to u sred nekakve zesce aktivnosti dok sa druge strane "mi" spavamo i kao da postoji neka kocnica u tome mehanizmu koja sprjecava da se tjelo pocne ponasati skladno emotivnim reakcijama na sadrzaj snova.

Kada bi se nekako makla ta kocnica u tim trenucima tjelo bi pocelo da izvodi spontane "kriye" tj spontane manje ili jace nepredvidjene pokrete,mrdanja,cimanja,skakanja,udaranja,padanja itd jer bi tjelo pratilo desavanja iz sna.

Dakle,ako kojim slucajem neko postane svjestan u snu(lucidan san) ili se pak krenu desavati neke druge nestandardne stvari u tim prelazima san/budjenje,silazenje i spustanje iz visih/nizih energetskih tjela kao sto su astralne projekcije iz sna tj setanje po astralnoj ravni dok je sa druge strane neki dio "uma" ostao svjestan i vezan za fizicko tjelo ili pak trenuci vracanja u fizicko tjelo iz astralnog itd postoje ti prirodni mehanizmi koji sluze da umrtve taj proces da se slucajno ne bi otvorio astral date osobe i njena podsvjest krenula da se manifestuje,sto moze biti itekako zeznuto.

99posto sna u vezi REM faze po mom iskustvu su manifestacije astrala anahata cakre tj suptilnog srcanog centra.Dakle sve sto se u REM-u desava vrsi povratnu spregu na srce i obrnuto.Srce onda pokrece sav taj fizioloski proces(ubrzava puls,vari secere radi energije,luci se adrenalin i slicno) i to ti je fizioloska manifestacija REM-a.Kada se jogi "makne" iz anahate i svih nizih centara u potpunostii i pocne da funkcionise iz vadjri(od plave vadjre tj grlenog centra ka visim) on manje vise nema REM faze kao ostali ljudi,cjela ta fiziologija se mjenja,jer nema podsvjest,sve je sprzeno zapaljeno,odvezano,oslobodjeno itd.

Vecina tehnika koje sam ja primjenjivao godinu i po dana nakon budjenja kundalini pa sve do ulaska ili inicijacije u plavu grlenu vadjru je bila takva da se svodila upravo na tu paralizu koju ti spominjes.

Dakle,ako neko zeli uci svjesno u svoju astralnu podsvjest i nesvjest :P te tako vrsiti ono sto vec zeli da vrsi prvo mora nauciti da se nosi sa velikim kolicinama kineticke energije oslobodjenih karmickih impulsa koji predstavljaju zivotnu energiju kundalini vezanu za odredjene forme dobivene preko cula(slike,zvukovi,ukus,miris i dodir,koji zapravi cine astral covjeka).Kada god Svjest koja je Apsolut "uleti" u neki segment psihicke energije koja je emotivno vezana za neku najcesce sliku astrala dolazi do procesa odvezivanja gdje se fizicka i suptilnija od fizicke hemija(koja je ljepilo koje ljepi kundalini za objekte cula,emotivno ih veze) transformise,nestaje i zivotna energija se vraca nazad u tjelo.

Ali se postavlja pitanje sta sa njom ? Dje treba da ide ? Ta energije je kao struja i visak napona mora negdje da se uzemlji ili ce cjelo tjelo da dozivi kratak spoj u manjoj ili vecoj mjeri(sto se upravo i desava u tim cuvenim paralizama sna,koje su kao osiguraci da se veca kolicina "astralne" energije ne oslobodi i krene da "drma" tjelo).Odgovor je naravno jednostavan.Kundalini sama zna dje treba da ide,jer kundalini nije nekakva zmija sa mikro mozgom nego zivotna energija koja je sama osnova zivotnih procesa u tjelu.Potrebno je potpuno se prepustiti Bogu(ili bilo cemu cemu se vi divite i drzite za Boga,moze to biti i Lucifer,jer istinska predanost bilo kakvoj slici astrala nadilazi astral pa makar slika bila pogresna hehe ).

to prepustanje rezultuje kretanje struje ka kruni glave i tu se stabilizije.Cjela REM faza djeluje od polnog organa,preko kicme ka srcu i na kraju do djela mozga iza i oko ociju.Cjelo emotivno vezivanje covjeka koje samo stvara njegov karmicki agregat kojeg on zove licnost sa imenom i prezimenom nastaje djelovanjem par centara u mozgu iza ociju,pa se to dalje skladisti preko kicme,srca do polnog organa.

Zbog toga sto je cjeli taj sklop covjeka sa njegovim strahovima,zeljama,fantazijama,euforijama itd definisan na anahati dok je on definisan na anahati bice u neminovnoj patnji iako njemu izgleda da je sve ok.REM faza je samo prirodno rasterecivanje tog elektricnog kola od polnog organa,preko srca do predjela iza ociju.Ono sto bas i nije prirodno je bavljenje meditacijama i slicno.Onda je neko ko je dovoljno pametan bio i mudar skapirao ovaj mehanizam i inverznom operacijom kao u matematici stvorio model djelovanja koji ce da otkloni sve te emotivne vezanosti iz tjela.

Sve se svodi na to da svjesno upadate u segment po segment podsvjesti,u sliku po sliku astrala da joj se prepustite,tj da postanete ona,da se identifikujete ali Svjesno.onda se desava ono sto u REM fazi ne smije da se desi a to je oslobadjanje vezane zivotne kundalini energije(zato sto je sada Svjest/Bog/Apsolut odvezuje samim cinom posmatranja) a to rezultuje spontanim kriyama tjela,tj mrdanjima,ode ruka gore,ode ruka dole,vrat ide tamo vamo,ode noga ljevo,malo ples,malop skakanje,malo zadrzavanje daha,malo duboko disanje ovo ono,uglavnom to svako za sebe provali o cemu se tu radi,ali je jako korisno i mozda za vecinu nuzno imate nekoga ko je to prosao i doktorirao u praksi i napravio nekakav model od toga,jasan,naucan bez nekakvih preseravanja sa simbolima tipa zmija itd...

Kundalini je potencijalna energija i njen simbol je sklupcana zmija,ne jer to ima neke veze sa zmijom,nego jer je to nesto kao sklupcana opruga,koja ako joj maknete ono sto je koci, iz potencijalne ide u kineticku energiju.To je cista fizika i vidi se da su indijski mistici bili intelektualno mocni.

iz cjele ove moje price koja je meni logicna a vama ne mora biti,meni je apsolutno jasna veza izmedju setanja po astralnoj ravni(te raznorazne projekcije),snova kao manifestacije potisnutog i nepoznatog astrala,REM faze kao nacin da se olsobodimo napetosti koja nastaje trenjem jer je kundalini zbijena u potenicjalnu energiju a to je patnja i napor,ukocenosti tjela da se slucajno nebi cjeli potencijal kundalini probudio i svjesnih duhovnih vjezbi koja rade upravo na ovim mehanizmima polaganog otvaranja pojedinacnih opruga i pretvaranje potencijalne energije u kineticku koja se onda uzemljuje u kruni(gle cuda tu je dio mozga zaduzen za prostor i vrjeme :P )....

[Vrh] Go down
Amalka
Stanica



Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10
Age : 58
Registration date : 09.10.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimeuto lis 11, 2011 12:31 pm

dozivjela sam naku vrstu paralize ili je nesto drugo...probudila sam se u pola cetiri ujutro s osjecajem da me nesto jako pritisce ko da na meni lezi covek od dvjesto kila.nisam mogla pomaknuti nista samo oci.gledala sam u elek. sat i panicarila.htjela sam viknuti al nista.pa sam pocela moliti, onda sam psovala ,naravno sve u sebi.nakon 20 min tezina je polako popustala.pocelo je od ramena prema nogama, kakva je to paraliza?nesto cudno. mene zanima projekcija u snovima.trazim objasnjenje ali do sada nista.ponekad usnu ulazim u druge osobe.osjecam isto sto i oni.zanimljivo je i poucno biti utijelu mladica ili starijeg trgovca platnom.bila sam u ateni grc. i setala ulicama sve sam upamtila.nakon nekoliko god vidjela sam tudje slike iz grcke i prepoznala neke djelove.nikad nisam bila tamo ali znam gdje je sta.ne pronadjem uvijek mjesta di sam bila. tehnike ap nisam radila vec deset god.prestala sam jer mi se dogadjalo da tokom dana bez svoje volje na kratko budem odvojena.ko da sam na drugom mjestu.nije lose ali morala sam objasnjavati ljudima sta mi je.nije bas dobro igrati se umom bez veceg znanja ili pomoci.podrzavam meditaciju i tehnike ciscenja uma i tijela vise od toga nije za sve.ni hipnoza nije za sve. iz mog iskustva ap me odvede na nepoznata mjesta i nisam uspjela otici di ja hocu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimeuto lis 11, 2011 12:38 pm

Aha, i ja sam imala AP u budnom stanju :)

Ovi tvoji snovi su, po mom misljenju, najanajvjerojatnije kombinacija tvojih proslih zivota i AP-a.

Slazem se da nije sve za svakoga barem ne naglo i sve od jednom.

Vjezbe lucidnog sanjanja bi mozda mogle pomoci da kontroliras i AP :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimeuto lis 11, 2011 12:41 pm

Jako zanimljivo Amalka,mogla bi se malo vise otvoriti sa iskutvima :)

To sto ti se desava u snovima sa projekcijama je meni skroz shvatljivo samo me zanima kako si ti razvila takve "sposobnosti",jeli to doslo spontano ili vjezbama ?

meni se takodje desavalo par totalno cudnih situacija.Najjaca mi je bila jedna kada sam imao lucidan san,u njemu odlucio da se malo prosetam po jednoj ulici blizu moje kuce,tu sam bio jedan period,svjestan da je to projekcija u snu i da sanjam ali onda kad sam se krenuo vracati u fizicko tjelo desio se paradoks jer se nisam htio vratiti u fizicko tjelo nego u astralno tj u lucidno sanjanje ali sam tu izgubio nekakvu vezu i tu se nije znalo dje ko udara hahaha

Ja sam htio ostati u snu ali se tjelo probudilo i pokrenuo se taj mehanizam "panike" i straha koji je trajao bogami vise sekundi,sigurno nekih 15 sekundi gdje sam ja cjelo vrjeme bio svjestan da sanjam,da sam setao po astralnoj ulici te da se tjelo i panika probudila ali sam ja imao i dao energetski vektor da ostanem u snu i da nastavim biti u astralu,no zbog fizickog tjela i njjegove glupe panike morao sam izaci iz svega toga.
\

Ovih tvoji par zadnjih recenica i upozorenja potpuno potpisujem..... :)
[Vrh] Go down
Amalka
Stanica



Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10
Age : 58
Registration date : 09.10.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitimeuto lis 11, 2011 2:01 pm

razmisljala sam dali bi bili prosli zivoti ali svaki san je novije doba. i trgovac u grckoj gleda zene kako sivaju na ele . strojevima.te su zene siromasne i jadne.i dalje mi nije jasno .snovi dodju izneneda i rijetko -bez priprema. pocela sam s tom temom prije dvadeset godina procitavsiosporavanog castanedu.iako ja vjerujem u njegova iskustva nebi se drogirala da prodjem isto.trebalo bi otici medju ind. imati vodica i posebne uvjete.zatim sam iz radoznalosti pocela citati o jogi pa hrpu tekstova o meditaciji.e tu sam se izgubila.jedni doticu indijske mitove i vode u vrh prema njihovoj religiji. to mi nije blisko.zapadni autori rade na sugestiji.za sebe sam izvukla istocnjacke tehnike disanja razni ritmovi i ciscenje misli. pokusala sam vizualno proci kroz tzv prolaze.bilo je tu sjajnih kocki pa nekih maglovitih mjesta.nikakvih susreta nije bilo.nikud nisa makla.nakon pola godine nakon opustanjapozeljela sam da odem na neko mjesto.nista.vjezbala sam tjednima pa je dosao iznenada san u kojem sam bila netko drugi. to je posebno iskustvo.ne sjecam se redosljeda ali bilo je i ruznih.nisam pronasla okidac.mozda sam se vjezbama podigla na malo visu duh. razinu s kojom nisam dalje radila.inace snovi dolaze jednom u god.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 20 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Meditacijom do astralne projekcije
[Vrh] 
Stranica 20 / 22.Go to page : Previous  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: