Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Meditacijom do astralne projekcije

Go down 
+65
Amalka
orca
primitive101
Lyra
Astral WOlf
Neo
hmhm696
yuusha
horus
Dada289
Kakashi
dajannah
hromi
DoC
UNIDA
Annabel Lee
Silence
ukiss
Dragony
mEN_iN_WHite
danpocalypse
flory
bros
schmizzl
skin
MoW
Indigo_girl
Athena
Remke
Legionar
Pux
Ivan-ik
tomi
Skulptura
Gea
Chakotay
snark
Jaykof
ThE_IMMORTAL
arhont
KiChO666
vrapche
Flamezar
Groinx
stella
labellina
davor1408
Merkurica
Galileo Galilei
Angel from shadow
indigocakra
Blizzard
Alpha
piratxx
capsicum
zmija
zvezda
Hybrid
floridana
Svjetloisjena
vladimir
Cvrcak
malena
Rain
jovko
69 posters
Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22
Autor/icaPoruka
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimesri lis 26, 2011 1:20 pm

Vidi,od Isusa sve sto znamo znamo iz njegovih izjava iz Biblije...Njih svako moze tumaciti kako hoce....To sto Isus neke stvari nije pisao eksplicitnije i intelektualnije trebamo pitati njega...Kako je on bio majstor prekaljen u praksi koji je ucenicima budio kundalini,prenosio karmu sa njih na sebe ,koristio moci i radi sa uravnotezavanjem energetskih sistema ljudi ona je po definiciji morao biti prosvjetljeni jogi sa odlicnim poznavanjem(u praki da,u terminima ne) jogijske energetike.

U sustini,to sto ti pitas je mene kopkalo godinu dana i tek prije mjesec dana sam to pohvatao i toliko se osjecao blagoslovljen sa jedne strane a toliko sjeban sa druge...Realnost je toliko slozena da tu ima svega i svacega...Nema jednog Boga,jedan je Apsolut,a svaki prosvjetljeni jogi je onda personalizovani Bog.takvih personalizovanih bogova ima beskonacno,a jedan od njih bi mogao biti knez ovoga svjeta.Onda moze taj neki drugi personalizovani bog da bas ne voli kneza i onda napraviti svog avatara i poslati ga ljudima da im da nauk koji ce ih spasiti od kneza ovoga svjeta.

Na kraju se to svodi na spansku seriju,ali naime detalji i nisu bitni,jer su komplikovani jako,i ko zna da li je to sve bitno ali ono sto je bitno je ujedno i najjednostavnije i najvaznije,a to je spoznati u sebi hardver svemira,i sprziti sve sto je softver na tome hardveru.Cjeli svemir i te spanske serije su softver,relativni program,a apsolut je hardver.

Nema tu Isusa nego ima milion interpretacija sta on to govori.Tacna je jedino ona koja oslikava stvarnost.E sad to kakva je kome stvarnost je posebna prica.Ne moze Isusov nauk biti stvaran nikome ko nije spoznao Apsolut u Sebi,koliko god on vjerovo,bio vjernik itd...On vidi da je to sto Isus govori tacno ali nije Apsolutno siguran.A bice apsolutno siguran kad spozna da Apsoluta u Sebi...

Pa vidi,ja ne citam religije nego citam stvarnost.ali kao sto rekoh ko je stvorio,ko odrzava,i ko je poljubio zenu od Juana nije bitno.Bitno je pretvoriti se u cvrsti hardver a ne biti softver...Spoznati Apsoluta u Sebi i onda bez straha od smrti i zla raditi na sredjivanju planete Zemlje...Naime,ko zna kakve sve spanske serije postoje u svemiru,i kakve planete i civilizacije,ali jedno je sigurno.Bez Apsoluta,sve bi to nestalo.... :)
[Vrh] Go down
Foto
Žaba
Foto


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 233
Age : 37
Location : Dugo Selo
Registration date : 22.06.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimesri lis 26, 2011 1:25 pm

Ok, mislim da polagano hvatam ideju.

Dal bi to znacilo da ona teorija u kvantnoj fizici koja nas postavlja u funkciju boga, tj velike moci, npr da ono sto mislimo i zelimo ujedno projiciramo u svijet i time u biti svi oblikujemo stvarnost, a vecina ili snaga odredenih ideja prevladavaju jer ih je eto najvise, dal je to onda u biti tocno?
Onaj pateticni argument u teen serijama i djecjim filmovima : ako vjerujes da mozes onda i mozes..?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimesri lis 26, 2011 4:57 pm

Mislim da spamamo temu vec uvelike :P

Pa to je svima jasno i to se vidi u zivotu manje vise da sta zelis mozes to i ostvariti ali to nece doci samo do sebe nego jer si se trudio na tome,bio uporan i radan u moru desavanja trebalo bi da se preklopi i da taj tvoj zeljeni dogadjaj dodje u realnost.No,volja nekog bica koje je mnogo mocno je superiornija u tome i ekvivalent njegove misaone energije koju invesitra u nesto je mnogo jaca nego kod obicnog covjeka.No kao sto rekoh,sve zavisi kakav je kontekst zelja u pozadini takvog bica.

Cjeli svemir je softver na hardveru.Kao igrica,npr neki RPG zanr ili pucacina prije :) Moze se desiti da se jedan lik u igrici probudi i da shvati da je sustina igrice ne igrica kao takva sa likovima,prozivoljnim zakonima i slicno,nego je sustina hardver.Ta spoznaja mu omogucuje da utice na samu igricu i od tuda sva ona cuda svetaca kako zlih tako i dobrih.Ti mozes izbrisati softver ali hardver ce uvjek ostati.No,kad bi makao hardver,softver bi nestao.Vezivanje za softver znaci kad tad patnju jer gasenjem investicije hardvera u softver,tj gasenjem struje sa kojom hardver manifestuje softver prividno bice ce imati dva izbora :

Ili da se odveze od prolaznog softvera i nestane u Bogu i pretvori se u prazninu pored Boga,ili da negira Boga i veze se za softver i pretvori se u prazninu ali bez Boga.

To dvije praznine nisu iste.U prvoj te nema jer je svuda oko tebe Bog i Svjetlo,a u drugoj te takodje nema,ali oko tebe nema nicega,ni Svjetla ni Boga ni ispunjenja ni nicega...

Sad ovo drugo neko moze pobrkati sa Nirvanom Gautame Bude.To se npr nije desilo Shankari koji je definisao nirvanu kao stanje atmana,tj Brahmana,kao pozitivnog principa koji ostane kada se prividno Ja rasprsi u praksi.Tada je Sve Apsolut i jedino On postoji,dok to Ja nit postoji ni ne postoji,jer jedino Apsolut postoji,a Relativno je nestalo u Svjetlu Apsoluta.To je stanje krajnjeg ispunjenja i prosvjetljenja,to je stanje krajnje transcendencije,gdje je hardver svjestan da je softver u kome privremeno 'zivi' samo njegov san,igra,koju moze mjenjati kako hoce.

Po meni Gautama je mudro odlucio da negira te neke stvari,jer je bitnije rjesiti se karmickih vezanosti,a kada jogin u praksi iskusi stanje Apsoluta vec ce imati sredjena energetska tjela i nece biti podlozan zamci karme.Kao sto sam prije rekao,prelazak u nedualno stanje postojanja je cudan cin,paradoksalan i moze se desiti "slucajno",to je ona famozna kapija bez kapije u zenu i slicne fore....

No to nije nirvana,za nirvanu ce se trebati skroz zrtvovati i pretvoriti tjelo i um u dijamantnu cistinu.Dakle inicijacija u vadrju i dalji put ka nirvani je sve samo ne slucajan proces,i to je zaista kao kad od mulja pravite remek djelo.ILi od grafita pravite dijamant.Morate znati tacno sta radite i kako to radite inace nece ispati dijamant.Tu nema hakovanja i fora i kapija bez kapija.To je zaista umjetnost,a kako sam "poceo" taj proces prije nekih 4-5mjeseci i krajem ljeta se iniciro u vadjru to govorim iz iskustva i stvarno sam na samo par mjesta nasao ljude koji shvataju taj proces sa vadjrom.Svi bruje o Bogu,i slicnim stvarima,ali vadjra je nesto toliko radikalno i rjetko koji praktikant to ima u iskustvu.

Sto se tice tih nekih fora iz kvantne fizike tu se slazem sa tobom skroz.fizika je pokazala da ne postoji nekakav atom ili nesto sto je nosilac materije.Sve je samo skup interakcija od kojih nijedna nije materija u klasicnom smislu.One daju privid postojanja a sustinski ne postoje.To je i sustina gautamine vipassana meditacije budnog promatranja nastajanja misli i emocija te ustanovljavanje njihove inherentne prolaznosti i nepostojanosti ali vezivanje za njih je uvjek trauma za iskusitelja.



[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimesri lis 26, 2011 11:11 pm

negoo, nekoliko riječi o nečemu što svi uzimaju zdravo za gotovo, a što kada se tako uzima nije pretjerano plodno ni mudro niti širi spoznaju i uvid.
Htio bih se vratiti na početak i sam naslov ove teme i reći nekoliko riječi o jednom dijelu ove teme i iako postoji nekoliko rečenice sa kojima bih želio reagirati na neke Primivčeve komentare (ovoga puta slaganje sa njime u njegovom textu "nije primitive101 podvio rep.....") ovdje to neću činiti radi promptnijih stvari (recimo to tako).

Dakle riječ je o terminu Meditacija i o njegovom značenju.
Ovo objašnjenje meni je bilo od velike koristi i od kada sam prvi put čuo nekog da zbori istinu o meditaciji mnogo stvari se promjenilo u mom shvaćanju iste kao i u mom shvaćanju površnosti mnogo ljudi koje sretah u životu a koji mi redovno objašnjavaše kako je meditacija super i kako bih to trebao činiti ovako ili onako, u ovom ili u onom položaju sa ovom ili onom mantrom....
Kao prvo Meditacija se ne može naučiti.
Meditaciju ne možeš nekome opisati.
Nema formule do meditacije.
Meditacija nema veze sa imaginacijom, kontemplacijom, vizualizacijom ili sublimacijom.
Meditacija vuče korijere iz Indijskog ¸"Dhjana", preko kineskog "chein" do japanskog "zeen".
Ne može se odrediti vrijeme u kojem ćeš meditirati jer se meditacija ne planira tehnikom.
U meditaciji se ne vide nikakve šarene boje u trećem oku niti se plovi po unutrašnjim svijetovima.
Meditacija čak nije ni glagol, ona je stanje svijesti duho-uma koje se dugogodišnjom praksom i raznim tehnikama, okolnostima i uvidima (bez pravila i formula) može eventualno desiti ponekoj individui.

Kada znamo ove stvari o meditaciji pitaju se neki "pa kako onda meni kaže prijatelj da meditira svaki dan kada ide na TM ?" odgovor je "ne meditira", kada netko kaže "ja sam meditirao na...." to već samo po sebi nije meditacija jer se ne može meditirati na nešto, na nešto se može misliti, focusirati, imaginirati ili kontemplirati ali ne i meditirati .
Kada mnogi ljudi kažu "ja sam imao stanje bez misli ovoliko ili onoliko vremena", to je stanje bez aktivnog protoka zapaženih inhibicijskin neurona koji su ambicija primarnog neo-kortexa koji ne vodi brigu ni o kakvim drugim neuronskim promjenama ali to ne znači da se one ne dešavaju.. pravo stanje bez misli, ovim zaključujem je ne samo duhovno ili svijesno nego i kemijsko stanje mozga (epifize i hipofize) i kao što se meditacija dešava vrlo malom i ograničenom broju ljudi (obično vrlo razvijenih sadhua ili jako talentiranih mladih svetaca kojima je ostalo još ponešto malo za odraditi iz prošlih emanacija) koji nisu još uvijek stopljeni sa apsolutom ali su mu jako blizu tako se velikom broju ljudi koji prostituiraše taj izraz Meditacija ne dešava.
sve TM organizacije nastale su u Europi nakon Maharishi Yogija, a ostala 4 velika Učitelja koji su na Zapad donjeli znanja o Putu Monaha, o Putu Yogija, o Putu Fakira i o četvrtom putu koji se zanimljivo zove "4-ti Put"...
.... postoji sve ukupno 9 Puteva prepoznatih do danas i ovdje ih neću sve spominjati niti obradjivati, a religijsko vjernički put koji u pravom i izvonom smislu apsolutne predaje nekom božanstvu takodjer postoji i 'radi', hoću reći funkcionira i on kada nije zagadjen i pun lažnih proroka, i njega nazivamo Put Mistika, ovaj put sam spomenuo radi toga što na ovom forumu vjerovatno postoje ljudi koji bi predanim radom na sebi mogli postati pravi Mistici (ovaj put korespondira sa centrom za Volju i centrom za odluku koji se nalazi izmedju dvije ključne kosti ispod grkljana, neke Tradicije ga zovu Vishudi centar ili čakra) .
Svi putevi koji se bave Meditacijom imaju za izvorište Bijele Tantričke tradicije pa tako i naš TM ili Yoga u Sv. životu i slične hybridne tehnike i kako i ranije negdje rekoh sve te tehnike postoje i rade ali se oko samo jedne tehnike nebi trebale osnivati odvojene prakse i škole jer je to vrlo ograničen i ne tako Dubok Put djelovanja koji studenta vodi do pitanja koje im njihovi učitelji ne znaju odgovoriti jer ni sami nemaju takve spoznaje.
Tko god vas uči Meditaciji i tvrdi kako je to prava meditacija, a uz to dijeli Studente po nekim stupnjevima ili hijerarhiji možete sa sigurnošću znati da to sa meditacijom nikakve veze nema.
Takodjer ako vam netko naplaćuje za usluge "učenja" meditacije možete znati da se radi o sumnjivom ishodištu njegove loze i čitave prakse.
Tko god vam nudi besplatne usluge liječenja na energetskom tijelu rekavši vam pritom kako kanalizira bilo kakvu stvar bilo odakle možete znati da takav čovjek može u konačnici samo ili sebi ili vama nanjeti više brige na glavu nego liječenja (iako se u početku može činiti da nešto pomaže), ne postoji liječenje takve vrste (o ovome ću još pisati na ovom forumu ako me ne izbace).

Samim ovom možete zaključiti da se praksom meditacije niti treba dolaziti do Astralne projekcije (dakle ne služi tome), niti je Astralna projekcija bilo kako vezana za meditaciju.
Molim vas, ukoliko želite pitajte, dat' ću vam ili link ili ću postati neki intervju (potruditi ću ga se naći) od relevantnih ljudi ako meni ne vjerujete da je ovo što pišem istina.. u zadnje vrijeme mi se spočitava moj navodni stav "to je tako zato jer sam ja rekao" pa ako od danas na dalje želite to čuti iz prve ruke ili bilo što drugo što sam rekao pitajte i potvrditi ću.
Žao mi je što toliko veliki broj ljudi danas živi u zabludama što je što i što se toliki broj kvalitetnih i dobronamjernih ljudi vara raznim obećanjima, stupnjevima duhovnosti i slično.
Stupnjevati meditaciju i reći za nekoga da je 3 stupan i da je malo uronio u to isto je potpuno kao reći za ženu da je malo trudna recimo, to je dnostavno ne ide jedno sa drugim.
Zapamtite da riječ Yoga dolazi od riječi Yog a Yog znači ni manje ni više nego Jedinstvo sa bogom tj. točniji prevod je Jedinstvo sa "onim" (gdje je "ono" "it" ili "bindi", ili "paramatma" ili "praideja" ili" konačni Ja") i nikakve asane vas neće odvesti do Yog-a. Asane čine izmedju 2-4% Yoge i netko tko je prakticira 20 godina asane svaki dan biti će samo nešto razgibaniji i prokrvljeniji energijom i njenim tijekom kroz tijelo ali to uoće ne garantira da će se tom čovjeku desiti ni 5% onoga što se desilo našem Primitivcu101, Asane nisu Yoga zapamtite, a meditacija nije glagol i ne može vas nitko naučiti meditirati !!




Zadnja promjena: Kahali; sri stu 09, 2011 1:08 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimečet lis 27, 2011 1:28 pm

Odakle ti znas sto se primitivnom covjeku desilo :P :) Mozda se najeo bunike....

dobar post Kahali...

I sam sam primjetio da u objasnjavanju svega onoga sto se moze desiti ljudskom multidimenzionalnom energetskom sistemu ne moze svesti na jednu knjigu nego na 100 knjiga...No,to vazi za one kojima treba takvo intelekutalno objasnjenje,ali je mnogo korisnije zatvoriti oci i direktnim uvidom otkljucavati tajne uma...

Savikalpa samadi,nirvikalpa samadi,dhyana,dharana itd to su sve pokusaji da se kompleksno ljudsko tjelo-um svede na nekakve termine.To je sve ugrubo i to je sve mrtvo,nije zivo.Kada te lupi neko iskustvo kao sto je npr iskustvo ljubavi tu se desava milion akcija i reakcija u tjelu i jebes knjige i termine,ne moze se to iskustvo objasniti sa jednom rjecju...

Tako npr Isus kaze Bog je Ljubav,ali i rjec ljubav je dimenzionalno rasporedjena,kao vektor,sa razlicitim intenizitetom,smjerom,uglom.Ljudi onda tu ljubav pomjesaju sa energetskim spektrom anahata cakre(srca) i misle da je bozja energija ljubavi ona u tome spektru,a u tome astralnom spektru su moguce svakojake podvale astralnih bica a medju njima i kneza ovoga svjeta kojeg je Isus zvao Satana.Nije Apsolut ljubav,Apsolut je Istina koja reze lazi i iluzije,ona boli,ali slatko boli.To stanje se najbolje opisuje onom sat-chit-anand tj postojanje(sat sanskrt),svjest(chit) i blazenstvo(anand).A upravo to stanje blazenstva,kada se osjecamo van vremena i prostora je meditativno stanje uma po meni.A ono nastupi kad god nam se desi da nam se svjest okrene ka unutra i odskrine malo blazenstva Brahmana.

Slazem se sa svim sto Kahil kaze.Mozes ili biti meditacija ili ne biti meditacija.Meditacija je stanje ne-uma,tj stanje kada svjest boravi u svome optimalnome stanju,kao beba,nema uma da pravi filter izmedju cula i svjesti.Taj filter pravi svu patnju i zbog tog filtera ne vidimo stvarnost nego iskrivljenu stvarnost.kad god makar na sekund maknemo taj filter dolazi olaksanje zbog ulaska u stvarnost u kojoj nema vremena i prostora.No,bica u iluziji i patnji misle da je uzrok tome nesto iz spoljnjeg svjeta i jos vise kao mulci se vezuju za univerzum misleci da ce sljedeci put uspjeti u ostvarenju zelja.To se naravno nikad ne desava.Jer blazenstvo dolazi zbog poniranja svjesti unutra.A stvarnost je sat-cit anand,Apsolut,Jedan bez Drugoga.Ja Jesam.Ja postojim.

Ja bi jogu jos definisao kao spajanje covjeka sa svim relativnim nivoima stvarnosti a ujedno i sa Apsolutom svih tih relativnih stvarnosti.Joga nam daje uvid sa istinom,ne samo istinom o Istini,tj Apsolutu,nego nas joga na svaki nacin stabilizuje da nas uvid u desavanja oko nas bude sto blizi realnosti.No,onda dolazimo do paradoksa da "prosvjetljeni" izgledaju totalno nerealni u nekim svojim pogledima :)

Mozes li Kahile otvoriti temu o tim skolama koje si nabrojao,bas me zanima,ili samo ako mozes odje nabrojati nazive i osnovace ?

[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimečet lis 27, 2011 7:33 pm

@Kahali, ne slažem se da se meditacija događa samo ponekoj individui. Slažem se da se meditacija mora doživjeti i da je iskustvo meditacije teško opisati riječima.

E, sad da bi se čovjek uopće mogao približiti iskustvu meditacije, treba stišati um. To se može naučiti. Svi smo mi danas dosta vremena okupirani bukom koju stvara um. Vježbom otvaramo vrata iza uma i doživljavamo Sebstvo kakvo jest.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimečet lis 27, 2011 9:46 pm

ako cemo sad cijepidlacit.. meditacija bi bila vec predstanje samadhiu... odnosno ista je nemoguca bez predhodnog povlacenja osjetila od vanjskih objekata iliti pratyahare te koncetracije ili dharane..

kak sam kuuuuuuuuuuuuul bravo

EDIT: idemo mi svi pljeskat sad :D
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimepet lis 28, 2011 12:40 am

ne, nisi "kuuul" cinično, to je istina što si rekao.
mama, nisam ja rekao te stvari zato što mi se tako čini, niti zato što želim biti kontra svima,
meditacija se vremenom proširila kao termin i neki ljudi su je počeli upotrebljavati u neke druge svrhe koje imaju dodirnih točaka sa meditacijom ali nisu sama meditacija.
Ovo što si rekla "stišati um" je istina, ali moraš znati da nije um samo ovaj primarni veo oko nas, um se sastoji od misaonih procesa kojih nisi svjesna. Nekim se ljudima čini kako su došli do toga ali nisu, razlog tome je što nisu ni osvijestili te procese to jest nije isplivalo na površinu sve ono što kuha ispod ovog primarnog misaonog procesa.
Ne želim ja tebi dokazivati kako sam ja u pravu niti ti meni moraš vjerovati, ali molim vas da svatko od vas napravi kakav takav homework prije nego što počne kontrirati.
Ništa što ja pišem nije neka informacija koju sam pokupio bez veze na ulici, nego iza nje stoje godine potvrdjivanja.
Tako da te ohrabrujem da napraviš malo istraživanje onoga za što misliš da si sigurna da znaš (u ovom slučaju meditacija), vidjet' ćeš kako to baš i nije sve onako kako danas ljudi predstavljaju i kako izgleda, imaš internet, molim te probaj i ako ne budeš imala uspjeha ja ću ti ovdje linkati ili sam ti čak spreman poslati pravu istraživačku literaturu o tome.
Druga je stvar ukoliko ti ne želiš biti razuvjerena ili ukoliko si odlučila da znaš šta je to bez obzira na različita mišljenja i iskustva, bez obzira na izjave ljudi čiji su davni preci i počeli sa ovom praskom.
Meditacija je Majstorstvo, za bilo kakvo majstorstvo potrebna je potpuna predanost,a ponekad i pola stoljeća rada na sebi i to se može postići samo u uvjetima koji podrazumjevaju da se ne moraš baviti poslom, imati kredit na veš mašinu, kartice, familiju, auto itd. drugim rječima to podrazumjeva da je gotovo nemoguće takvo što iskompenzirati na Zapadu i doći do neometane 16-satne dnevne prakse bez da te itko ometa i bez da jedeš više od jedne jabuke na 2-3 dana recimo.
Pokušat ću objasniti zašto su ovakvi uvjeti nužni i zašto je na Zapadu gotovo nemoguće postići stanje Meditacije:

Svaki organ crpi energiju iz skladišta energije u tijelu odnosno iz Baterije tijela koju zovemo Chi, ovo je čak i u znanosti na Istoku priznato kao temeljna medicina i sistem dijagnostike.
Organi kao jetra, bubrezi, pluća, slezena.. uzimaju za sebe energiju, svi ti organi zajedno ne uzimaju energije koliko uzima Srce, svi organi zajedno sa srcem ne uzimaju energije koliko uzima Mozak-Um...
Verbalizacija misli u životu prosječnog Zapadnjaka je enormna i koristi enorman energetski potencijal. Ne-prosječan Zapadnjak koji se bavi duhovnošću takodjer koristi još uvijek puno previše tog potencijala i obično kada se dođe do prvih malih uspjeha ili pomaka u njegovoj praksi on misli da je to to stanje o kojem se priča te to nazove meditacijom.
Ja se slažem da nešto od tih praksi može biti korisno, slažem se da može biti i na tragu nečega što bi u konačnici trebala biti meditacija, ali to nije sama meditacija zasigurno.
Često se dešava da ljudi koji odlaze na Meditacijske vježbe postaju vremenom nervozniji nego što su bili, to je upravo iz razloga što im još nešto kuha ispod primara, a ne znaju što je to kao i iz razloga što se dešavaju energetski disbalansi koje ne znaju kako balansirati.
Ovo Indijcima i raznim pristupima u Indiji nije toliko smetalo u povijesti, a i danas se mogu naći takvi, jer nisu živjeli tampom kakvim živimo mi i u tolikom ogromnom broju ljudi (koji k tome posjeduje unikatno nasljeđeno znanje iz prve ruke) kao u Indiji, postoje fakcije i grupe koje se bave samo tim. Na zapadu se nijedna grupa ne bavi samo meditacijom jer nebi imali od čega živjeti i teško je da bi netko odjednom odlučio napustiti sve igračke Zapada i načina života i otići sjediti pod stablom 16 sati na dan.
Da upravo 16 sati i to nije izmišljotina, ako nisi, pročitaj cijelog Paramahansu J. "autobiografija jednog Yogija" pa će ti biti jasnije o čemu pričam.
Na Zapadu danas trenutno nitko ne meditira i oni rijetki primjerci, kojima dajem svaku čast, koji su uspjeli daleko dogurati na putu do same meditacije znaju da je to tako i priznaju to.
Nemam ništa protiv toga čak ni kada ljudi kažu, nakon što čuju ovakve ili slične argumente, kako oni to što rade tako zovu radi lakšeg sporazumjevanja i jer je taj termin najbliži onome što oni rade, ali to prava Meditacija nije sigurno zato jer se zna što je prava meditacija i to nije ni moj, ni tvoj stav ili mišljenje, to je zapisano puno prije svih nas i nijedna djevojčica ili dječarac koji kažu slažem se ili ne slažem se, neće promjeniti izvorno značenje tog termina i tog stanja Svijesti.. ono je kod svih praktikanata koji doživješe to stanje isto.

Yoga nije prava tehnika za Zapad i to ljudi znaju.
Mi bi se morali baviti prvo nečim što razvija Chi i čisti tijelo do trenutka potpunog balansa organa i baterije tijela, nakon toga organizirati mnogo slobodnog vremena bez ikakvih obveza i briga, nakon toga otići na bilo kakvu praksu koja se tiče Ajna chackre i tada spojeni sa Zemljom (chi) i Nebom (ajnom) otvoriti srce...
Ovo Indijci rade direktno jer imaju uvjete i jer imaju tradicije i učitelje i zbog zakona velikih brojeva možeš naći dosta individua koje nemaju familiju niti potrebu za njom, a imaju (doduše i oni sve manje jer nakon što su dobili injekciju Zapada sve više ih želi živjeti kao Zapad dok mi Zapadnjaci sve više želimo živjeti kao oni.. dolazi do sretanja i sraza kultura a nijedna nema ono čemu se druga nadala da će naći).

U kini pak oni ni ne spominju Ajnu ni Kundalini ali zato rade nešto drugo, oni intenzivnim cirkuliranjem male i velike mikro-kozmičke orbite sa Chi-em zapravo popunjavaju sve energetske potrebe svih organa kao i svih ener. Centara, time zapravo rade ništa drugo doli Put/stazu otvorenu i čistu da se Kundalini kroz nju digne i zato oni ni ne moraju znati za Kundalini prije nego što im on otvori sve što se otvoriti treba i kada se to desi oni su spremni nositi se sa njime jer ih je KI (chi) spremio na to i naučio Pažnji.

Zaključak: Indijci kuću grade od krova jer tako mogu,
Kinezi kuću grade od Zemlje jer su tako gradili oduvijek a krov im se pojavi sam kada je kuća gotova.
Zapadnjaci pokušavaju malo jedno malo drugo da bi se na kraju vratili 4-tom putu ili putu Mistika.
Ovi uvjeti važe u onim najrijeđim situacijama ljudi koji "dođu do kraja" tj. oni ljudi koji uspiju samo-realizirati čitav njihov potencijal za vrijeme života na Zemlji.
U zadnje vrijeme postalo je pomalo uvredljivo za ljude reći im da nisu prosvijetljeni ili da ne meditiraju, da neće dostići potpuno buđenje za vrijeme života ili da nisu dobro upućeni u nešto (ovo ne govorim samo u vezi tebe i znam da nisi uvrijeđena), ali morate znati da se broj ljudi koji doživljava prosvijetljenje nije povećao odjednom zato što se ljudi informiraju o ovim stvarima ili zato što se priča o raznim duhovnim praksama.
Velika je šansa da se nitko ljudi sa svih foruma u hrvatskoj neće ni približiti nekom obliku Samadhia za vrijeme ovog života, a kao što je orca prije mene rekao meditacija je nadomak do toga.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimepet lis 28, 2011 1:17 am

Salu na stranu od strane mene, da se malo uozbiljim kakti jel :D .. ehmm, ovdje bih se gotovo u potpunosti sa Kahalijem slozio.

Osobno iskreno neznam da li i na prste jedne ruke mogu nabrojati ljude koje osobno poznajem, a da su u stanju doista i meditirati. Sad, to sto ljudi uglavnom tu rijec koriste vise manje za bilo kakvo sklapanje ociju i malo pranayame.. neznam sada koliko je to vrijedno ispravljanja posto je vec preduboko ukorjenjeno u rijecniku ljudi. Neznam.. recimo sadhana bi mozda bio ispravniji opis... no eto.

Ono sto mi je posebno zapelo za oko skenirajuci Kahalijev post je i ovo oko toga da Yoga nije prava tehnika za Zapad. Drugim rijecima.. realno gledajuci, nema je*** teorije da ces moci sljediti ritam yogina (inace fakat, tko nije neka obavezno procita Autobiografiju jednog yogina - uistinu predivna knjiga - ak ste mogli miđeta frodu mozete i ovo), te uz to moci funkcionirati u ovome materijalnom svijetu gdje vrebaju lesinari. Zaboravi. Posebice u poslovnom svijetu di moras bit djubre od covjeka, i gdje je isto svaki drugi covjek. Nevelim da nije moguce.. ali uspostaviti tu ravnotezu izmedju hc materije.. i hc letenja u bokte pita kojem stanju svijesti - jako jako tesko.

Kako bi rekao moj jedan vrlo mi blizak prijatelj... prvo trebas bit bogat, pa onda radi na sebi koliko te volja. Koliko god snobovski zvucalo, ima donekle istine u tome.

Koliko sam ljudi veli "hah, netreba mi nista, bog ce se pobrinut za mene.. om, hipi jojoj je".. i opa, kad na kraju mjeseca dodju rezije i ostalo. Dobije veci samar nego da je isao zurit u pun mjesec il sam sebi u oci putem ogledala (oke sad malo vec karikiram, al ono.. tu negdje).


Zadnja promjena: orca; pet lis 28, 2011 1:31 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimepet lis 28, 2011 1:29 am

Inace Kahali, volio bih cuti tvoje misljenje, odnosno pojasnjenje u vezi Chia-a (posto ja osim susreta sa knjizicom o Falun Gongu sa kineskom terminologijom sam isto kao i sa programiranjem - fali mi lijeva polutka mozga), mozemo li Ojas i Chi staviti u isti kos ili je rijec o totalno drugim stvarima/konceptima.. neznam ni sam kak da se izrazim?

[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimepet lis 28, 2011 9:50 am

@Kahali, ja nisam rekla da meditaciju može svatko doživjeti, pogotovo po savjetima ljudi željnih novca.Ali isto tako ne vjerujem da je to rezervirano samo za poneku individuu. Samo sam rekla da je jedan od koraka stišavanje uma, a to se može naučiti. Znam ja o čemu govoriš kad spominješ um i sve što se iza njega krije. Znam, jer sam se morala suočiti sa tim podslojevima u sebi (za koje prije nisam ni znala da postoje) zadnjih nekoliko godina kad sam 2 puta bila životno ugrožena. I svaki put kad misliš da si nešto riješio, pojave se nove stvari koje moraš osvjestiti o sebi. Da ljudi danas pokušaju svaki dan stišati um na barem 5 minuta, bili bi svjesniji sebe i život bi im bio lakši. I ja znam za sebe da nisam "prosvijetljena" niti me vrijeđa ak mi se to kaže. Učim, činim najbolje što mogu i zadovoljna sam time. Iako, kako kažeš, danas je to ljudima uvreda. I pojam prosvijetljenja se prečesto i bezveze upotrebljava.

E, sad čitala sam ja Paramahansu Joganandu i moram reći da nisam bila oduševljena s knjigom. Inače nisam naklonjena tom načinu razmišljanja. Zašto? Zato jer mislim da takve rigorozne metode življenja i iscrpljivanja tijela nisu nužne za postizanje unutarnjeg mira. Nekako mi se čini da Indijci ne prihvaćaju svoje fizičko tijelo u potpunosti - stalno bježe od njega i silom pokušavaju postići prosvjetljenje. I prema Paramahansinoj knjizi, u Indiji ima dosta ljudi koji mogu materijalizirati mandarine i koji su prosvijetljeni. Kako je to moguće, ako su meditacija i prosvijetljenje tako teški za postići i događaju se samo nekima? Nekako mi sumnjivo da je to rezervirano samo za Indiju.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimepet lis 28, 2011 2:58 pm

@ Orca....Ja npr mislim da zaista ukoliko neko ima zestoki potencijal i urodjene ili bolje reci prenesene (iz proslih zivota) razvijene vise i nize energetske centre da moze ukoliko mu se posreci da naidje na pravu literaturu,objasnjenja ili pak ljude sa dosta iskustva da ga upute,da uspije bez problema da ukomponuje civilizaciju i njene poteskoce i svoju jogu i razvoj.Sta vise,kad jogin dodje do trenutka kad shvati da nema te teske situacije koje njegovo Bozansko svjetlo ne moze da rjesi laganini,onda ce on sve ove probleme civilizacije nauciti da preokrene u svoju korist i cak ce biti zahvalan civilizaciji koja sa svojim svakodnevnim haosom omogucuje joginu da se navikne na najteze moguce uslove okoline.Cak sam uvjeren da vecina tih poslovnih ljudi koji su u dusi dobri i samo rade svoj posao,u malo kasnijim godinama(tipa nakon 30-te) jako spremni da postanu ucenici joge i jogiji.Jer inteligentni su,mudri,dobri u dusi i suosjecajni i vec su se navikli na druge "poslovne demone" od ljudi tako da vec imaju izgradjene te neke energetske strukture koje im omogucavaju da pokrenu svoj samorazvoj i da ga bez problema koriste i u toku radnog dana.

Jer na kraju cilj je doci do stanja da se ne bavite jogom i meditacijom,tj da vam to ne bude nesto sto radite u slobodno vrjeme,nego da se vi pretvorite u jogu i meditaciju,da ne kazete : "Ja se bavim jogom " nego " Ja jesam Joga",u svakoj aktivnosti i poslu.

Dolazeci u kontakt sa par ljudi koji su eto dosli do kraja toga duhovnog puta ili su pak jako blizu kraju nalazim na ljude koji rade u firmama,imaju svoje firme,zavrsavaju fakultete,imaju porodice itd...Jednostavno to je po meni jos jedna od zabluda da za duhovni razvoj trebaju neki specijalni uslovi,mislim da je to samo samozavaravanje nase licnosti koja odbija da bude sprzena okom Apsoluta pa bira sve moguce nacine da to izbjegne.

Imam osjecaj da bi takva osoba i u pecini nasla nesto sto joj smeta,a to upravo pokazuje da je slab potencijal za jogu.Jogin je smirio sve fluktuacije duha i uma te on moze upadati u najekstaticnija stanja svjesti i na metal koncertu,striptiz klubu,na gradilistu itd....To je moc jogija,moc ciste svjesti i moc koja mu omogucuje da usred pakla bude nedirnut tim sadrzajem i da bude miran i spokojan.Takodje,takav covjek radi sto na sat,milion stvari,i ako ga neko prati reako bi da ovaj iznutra puca i prskava ali je istina da on iznutra ne osjeca ni jednu jedinu flukutaciju koja ga uznemirava,tj on meditira tj u stanje je bez misli cak i kad misli :P

Medjutim to su osobe koje su takvog duhovnog sklopa da ih mozes ubaciti u najveci haos i oni ce se iz toga svega razviti i spoznati Boga u Sebi.Radi se o tome da ovaj svjet jednostavno dava milion mogucnosti za ubrzani razvoj,sto u nekoj pecini ne bi mogli da iskoristimo za svoj razvoj.

Sa druge strane slazem se sa Orcom da ce to da bude tesko,ali na muci se poznaju junaci.Po meni najveci problem takvog jogina nije to sto ce on morati da prolazi kroz te teskoce,jer za Njega je najveca teskoca i tuga kada vidi ostala bica u zabludi i iluziji i kako niko manje vise ne zeli da radi na sebi i da se oslobodi za zivota.Jogin zbog toga place i kuka i jedino je tu nemocan,jer zna da Bog najvise od svega postuje slobodnu volju bica.

@ Mama,slazem se sa tobom,a mislim i da se Kahali slaze i to se nekako podrazumjeva da neko ko krene da se bavi npr nekim sportom nece odma postati igrac svjeta i u timu godine.Kahali hoce da pokaze na tu terminolosku gresku i koristenje neke rjeci za nesto sto nije to.Meditacija je stanje svjesti isto kao i ljubav ili strah ili tuga,samo jos suptilnija.Meditacija je nusproizvod ciscenja nakupljenih vezanosti,strahova,fantazija,projekcija,trauma itd.Ono cime se ljudi bave je ustvari micanje smeca sa Sebe nakon cega sljedi osjecaj olaksanja i blazenstva.Tih par trenutaka blazanstva mozemo nazvati meditativnim stanjem svjesti,ali kao sto sam vec napomenuo milion puta,blazenstvo nastaje iskljucivo jer su se neke energetske stvari poklopile i Svjest se okrenula ka samoj sebi i od tuda dolazi ekstaza.Kada se makne sva prasina sa Svjesti nastaje krajnje oslobodjenje i krajnja ekstaza,koja dolazi od Apsoluta sa one strane pojavnog,uzrocno-posljedicnog univerzuma.Dakle tu bih se usudio reci da postoje stepeni meditativnog stanja svjesti ili smirivanja fluktuacija uma.No to i nije toliko bitno,kao sto ti Mama kazes kad bi ljudi smirili svoje fluktuacije barem na 5 minuta dnevno dosta stvari bi bilo realnije..... roll

Sto se tice Autobiografije,sad sam zavrsio citanje i mislim da nisam mogao izvuci zakljucak koji si ti izvela u vezi iscrpljivanja tjela.Niko od nabrojanih ucitelja (od Lahirija Mahasaje,Sri Yuktesvara i samog Joganande) nije iscrpljivao tjelo nego je vjezbalo krija jogu,ne znam tacno kakav oblik jer to se u njihovom sistemu prenosi sa ucitelja na ucenika,ali kroz moju praksu sam razvio jedan sistem krija joge ali ne znam u kolikom je procentu slicnosti sa njihovim,kljucne stvari su sigurno iste,jer kicma i energetski centri su isti svim ljudima,jedino su u pitanje dodatne fore i fazone koje ih je naucio legendarni Babaji...Jogananda to jako ljepo objasnjava,da krija joga ubrzava fizioloske promjene u tjelu i psihi za koje bi evoluciji trebalo milion godina.Duhovna praksa je takva da nuzno mjenja fiziologiju tjela,ma ne da je mjenja,nego to vise nije isto tjelo,tako da ti mozes ici polagano,fino i ugodno,ali ako si bas zeljnik i "ludak" ko ja npr,"krijat" ces 12 sati dnevno i uzivati u tome mucenju tjela.To je najsladje mucenje i to su takve ekstaze da ko je to prosao zna o cemu se radi.To jeste kombinacija sile i volje sa jedne strane ali i prepustanju Bogu sa druge strane.Kao sto rekoh Mama ko zeli Boga svim srcem on hoce zrtvovati ma ne tjelo i um nego i SVE samo da bi dobio Njega,koje je paradoksalno SVE.Takvome svecu mozes okinuti nogu i on se ne bi zalio jer njemu je ekstaza nirvikalpa samadija sasvim dovoljna.Super je primjet onoga sveca kojemu su noge pretvorene u gnoj zbog secerne bolesti koja mu razara tjelo,ali on i pored toga uspjeva po 15 sati dnevno provesti u ekstazi.Car totalni 5

Druga stvar,u knjizi je mozda nabrojano 20 takvih svetacams tim sto su neki iz drugih zemalja a ne i Indije.No cak i da uzmemo tih 20,to je statisticki nista u odnosu na milijardu Indijaca koliko ih ima.Ima ljudi sa tim iskusvima svuda ali treba imati nos i oci zxa vidjeti ih i naci....I onda se neko moze iznenaditi kad otkrije da lik koji prodaje kifle u pekari u pauzi upada u samadi ili radi krija jogu.... :)
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimepet lis 28, 2011 4:35 pm

@Kahali, ma ne kontriram ja tebi, niti mislim da ti informacije kupiš s ceste. Tu smo da dijelimo mišljenja koja su različita i u tome jest čar ovog foruma. Mislim da nitko nikoga ne bi trebao uvjeravati ni u šta.
Svi ćemo do Spoznaje doći sami, u svoje vrijeme i na svoj način.
Puno sam čitala o meditaciji, a ako imaš koji dodatni link - super!
Ono kaj je istina je da je na Zapadu teže posvetiti se sebi jer smo puni kredita, radi se puno previše sati na dan... Ali onda barem nešto malo napraviti za sebe, barem tih 5 minuta...

@Primitive, kaj se tiče autobiografije... Parahamsa Jogananda je cijenjeni učitelj i ja to poštujem. I nije mi namjera omalovažiti njegovu knjigu i njegovo razmišljanje.
Ali ja razmišljam drugačije. Zašto? Zato jer je moj dosadašnji životni Put išao drugiom smjerom nego tvoj ili Kahalijev ili od bilo koga drugog. Pročitala sam dosta toga, nastojala skupiti što više Znanja. I došla do drugačijih zaključaka. To ne znači da su oni jedini ispravni ili krivi. Ili da su tvoji zaključci krivi.
Ne mislim da je Parahamsino učenje jedino ispravno. Različiti ljudi imaju različita iskustva i ja ne bih podcijenila niti jedno od njih.
Po meni, ne postoji samo jedan jedini način kako doći do Spoznaje. Načina je više, a sve ovisi o pojedincu. Ne odgovara svima sve. Tako se ja, eto ne nalazim u učenjima Parahamse.
Moj moto je u životu sve činiti s Ljubavlju. Prema sebi, drugima i svemu što radimo, trebamo se odnositi s Ljubavlju. Ono što mi je još važno je Učenje o svemu i poštivanje svih vjerovanja.

Primitive, da, svi mi želimo Boga, ali on je u nama i spoznat ćemo to, ak ne prije, nakon smrti. Kak je rekel Sai Baba :"Ja sam Bog. I ti si Bog, samo to još ne znaš."
Nekome će trebati nekoliko života da to spozna, a netko to spozna, eto za vrijeme ovog života. Svi smo tu di trebamo biti i učimo brzinom kojom trebamo učiti.
Mislim da ovaj život treba prihvatiti kao dar. Nekome će prioritet biti prakticirati krija jogu 12 sati na dan, drugi će se baviti svojim emocijama i interakcijom s drugima, a treći nečim desetim. I sve je to u redu. Iz svega što radimo, učimo.

A ekstaza... Da, svaka čast čovjeku čiji si primjer gore naveo.
Ali, u meni se budi osjećaj unutarnjeg mira kad znam da sam nekome pomogla, da radim nešto dobro i za sebe kao npr. upoznavanje najmračnijih kuteva moje podsvijesti, prihvaćanje istih i potom otpuštanje. Za mene je osjećaj unutarnjeg mira, pravog Spokojstva - ekstaza. :)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimepet lis 28, 2011 9:14 pm

Ja se potpuno slažem sa tobom što se tiče različitih puteva spoznaje 'mama', takodjer se slažem i sa drugim tvrdnjama i ne pokušavam te u nešto uvjeriti, već ti pokušavam nešto reći što je od Zapadnjaka skriveno, nešto što svi redovno koriste u svom izražavanju ali ne znaju što zapravo znači.
Ja sam upravo po Indiji sreo najviše bijelaca i drugih nacija ljudi koji govore i razmišljaju kao ti, većina svih ljudi koja se posvetila nešto malo duhovnosti nije ušla dovoljno duboko i barataju informacijama koje su najpopularnije i koje je najlakše za prihvatiti.
Ne može se meditacijom baviti "tih 5 minuta" o kojima govoriš, nakon radnog dana, jednostavno to neće biti meditacija, to će biti možda opuštanje, možda i korisno ali ne meditacija.
Tvoj odgovor jako je uopćen i jako generaliziran o svemu.
Raditi sve sa ljubavlju je jako lijepo kada bi mi znali što je to ljubav. Vidiš li što se desilo mnogim ljudima koji su se samo malkice približili Ljubavi, kao Primitive.
Mora se iz korijena promjeniti put da bi se uopće namirisala prava ljubav, čovjek mora na neki način umrijeti (što bi rekao primitive) ili ako ne to onda makar privremeno poluditi...
Ljubav nije ono što se dešava izmedju majke i sina, pa ni ono izmedju žene i muškarca i ovo je jako teško reći majci koja je rodila sina ili bilo kome tko je potpuno uvjeren da zna što je to, neki puta čak i opasno. Ljubav je Spoznaja Vjećnog bljeska postojanja, beskonačna Svijest, sveprisutna i ni sa početkom ni sa krajem, Ljubav je i najlonska vrećica i atomska bomba i cvijet za 8 mart svojoj majci.. Ljubav je stanje konačnog poimanja sveprisutnosti...
i reći za sebe da djeluješ iz Ljubavi jaki je hrabro, pomalo naivno i većinom netočno.. ti to možeš pokušati ali je teško Ljubav sa našim ograničenim, majmunskim i digresiovnim Umovima shvatiti makar i intelektualno a nekmoli iskustveno.
Ljubav - (ili "Prema") je jedan oblik do kojeg ti imaš još puno jahanja a ja možda još i više ali te molim da shvatiš kako je to toliko apstraktan termin za nas ljude i da iz Ljubavi djeluju upravo ti potpuno oslobođeni ljudi.
Drugo što navodiš je potpuni spokojstvo i zovemo ga Moksha - Mir, a nit o ne znamo što je, to je isto jedno od 5 stanja do kojih osoba treba doći shvaćanjem. Ni to nije tvoj osjećaj već možda samo slutnja kako pravi osjećaj može biti .. mi smo daleko od spoznaja i jedina razlika izmedju mene i drugih "Duhovnjaka" je što sam ja uspio priznati da ne znam i to vrlo iskustveno i potpuno, i time napravio prvi pravi korak ka samospoznaji.. od tog trenutka drugačije hodim i ne znam iz kog grma leži zec...
Iz nesigurnosti klija plod mudrosti a ne iz sigurnosti i iz koncepta "znam ja to sve"... čovjek koji zna što želi, zna gdje ide, zna tko je i zna zašto je mene nimalo ne zanima i sa takvima ne provodim duže od 5 minuta u razgovoru, zato jer znam koliko su daleko od Suštine.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimepet lis 28, 2011 9:37 pm

Evo ovo je prvi clip sa y-tube-a koji sam našao da priča o vrlo sličnim stvarima o kojima sam govorio, ali kako to nije ništa novo da Yogiji pričaju ima ih dosta koji objašnjavaju istu stvar:
Ne znam kakav je inače ovaj Yogi i sa čim se točno bavi ali u ovom intervjuu nije nigdje pogriješio:

https://www.youtube.com/watch?v=3oWIZA5KrNE&feature=channel_video_title

Što se tiče provjerenih Yogija, evo jedan link od čovjeka kojeg sam upoznao davno i sa kojim se do dan danas dopisujem, (on naime misli da sam ja čovjek koji će osedlati konja jednog od 4 jahača apokalipse, pitao sam ga nekoliko puta što bi to trebalo značiti, rekao mi je da će mi reći kada dođe vrijeme za to)...

https://www.youtube.com/watch?v=Rrw7bE_a4NY&feature=channel_video_title

Koliko god mislili i za jednog i za drugog da ste shvatili molim vas pogledajte do kraja oba klipa jer inače nećete shvatiti što sam sa ovim klipovima želio reći.
Ovaj drugi klip sam pogledao prije koji tjedan i retorika ovog Yogija me potpuno oduševila.. mislim da je jedini na Ytube-u koji je ovu stvar ovako objasnio i izuzetno ga cijenim.. njegove riječi i opisi (pogotovo pred kraj clipa) su potpuno identični mom shvaćanju Kozmičkih principa.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimesub lis 29, 2011 3:53 am

primitive101 je napisao/la:
Prvo se ne moze promjeniti nikako,jedino druga dva...A kako mjenjam drugo mjenja se i trece... :)

Bit sam stavio upravo u tom "prvom", iliti onome što vidimo. Kad se prvi puta vidi nešto, onda je lako, vidiš što vidiš i dalje se formiraju "druga" i "treća" stavka. Problem se javlja naknadno, kada se nastoji ponovno napraviti isti proces, više ne ide glatko jer su se "druga" i "treća" stavka već formirale u našoj glavi i to utječe kada ispočetka želimo vidjeti ono "prvo", više nismo bezidejni o svemu, već nas formirano razmišljanje vuče da dođemo opet na isto ili jako slično razmišljanje, a samim time i da vidimo istu stvar kao i prije. S čime nismo postigli što smo zapravo htjeli.
To "prvo" smatram nekim temeljem za spoznaju, što onda upotpunimo sa "drugom" stavkom, recimo prvim dijelom vidimo kakav kip želimo napraviti, a drugim dijelom ga napravimo i naučimo koliko ga je bilo teško napraviti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 1:11 pm

@Orca...definitivno je najteze uskladiti se sa ovim (materijalnim) svijetom. Barem meni. Mozda je nekome problem upravo izvuci se iz materijalnog i spoznati (ili barem naslutiti) bit (sebstvo) i onda koristi razne metode (pa tako i meditaciju, yogu ili nesto...moze biti i neku religiju) kako bi napravio prvi korak.
Dobra fora s miđitom frodom zubi ...do prije nedavno sam izbjegavala citati ista (izuzev sto sam procitala Bibliju i neke knjige vezane za NDE jos u vrijeme djetinjstva) kako me ne bi ometalo u ucenju mog Ucitelja tj. kako bih izbjegla mogucnost da informacije vucem iz podsvjesti naucenog i zaboravljenog. Enivej, tako nisam procitala ni "Autobiografiju jednog yogina". Mozda budem iako ni ja, kao ni Mama, ne volim neke stilove pisanja te odbijam (citaj: ne mogu) citati neka stiva. Medjutim, nedavno sam dobila dozvolu (da tako kazem) za citanjem tudjih iskustava pa sad citam i usporedjujem :)

I tako dolazimo do onog radi cega sam sada otvorila temu. Procitala sam knjigu Roberta Monroea "Izvantjelesna iskustva" pa da vidim je li jos netko citao i kakva su vasa razmisljanja o knjizi, da li ste probali njegovu tehniku i td. :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 1:32 pm

Alpha je napisao/la:

I tako dolazimo do onog radi cega sam sada otvorila temu. Procitala sam knjigu Roberta Monroea "Izvantjelesna iskustva" pa da vidim je li jos netko citao i kakva su vasa razmisljanja o knjizi, da li ste probali njegovu tehniku i td. :)
Ja sam pročitala, informativno i iz znatiželje. :P
Što reći?

Naravno da izvantjelesna iskustva nedvojbeno postoje i da ih se (navodno) može postići vježbom, ako ne dolaze spontano kod ljudi.
Koliko ista proširuju duhovni razvitak i prvenstveno samospoznavanje, pitanje je koje je podosta individualno. scratch
Nisam isprobavala nikakve tehnike, mislim da mora postojati prvensteno želja i spremnost na dugotrajnije zalaganje, da bi uspjeli postići izvantjelesno iskustvo. :)

Ipak, ljudi koji se interesiraju za dotičnu tematiku prvenstveno radi toga da bi sami pokušali postići izvantjelesno putovanje, svakako bi trebali pročitati knjigu, a ne samo par stranica o tehnikama postizanja istog. miga

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 1:40 pm

Mislim da samospoznaju svakako prosiruje, a sam duhovni razvoj vec ovisi...

I slazem se da treba procitati citavu knjigu, a ne samo par stranica :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 2:11 pm

Kako veli čika žika.. i do 7 puta svaku knjigu.. ehh. Kakvih kruha i igara... papira i tonera!! : /
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 2:35 pm

good

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimeuto stu 08, 2011 10:31 pm

Budući da je u svakoj, pa i u najglupljoj knjizi sadržana mrvica istine, svaku knjigu koju čitamo trebamo pozorno čitati. Slažem se s orcom da bi bilo najbolje svaku knjigu pročitati više puta, a pogotovo tako kvalitetnu kao što je ova Monroeva.
Osobno nisam pokušao izvesti astralnu projekciju kao što on to govori, a i malo me brine što je on naveo da je prvi put spontano izveo istu tako što mu se to jednostavno dogodilo. Koliko se sjećam, mislim da ga je sve protreslo, čuo je pištanje i na kraju ne nakratko izašao iz tijela.
Ja takvo što nisam doživio, ali jesam imao barem jednom spontanu astralnu projekciju bez ovih tehnika što ih opisuje Monroe.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Mama
PraGlodavac
Mama


Female
Taurus Goat
Broj postova : 569
Age : 45
Location : Hrvatska
Registration date : 05.11.2009

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimepet stu 18, 2011 12:10 pm

Jednu spontanu astrlanu projekciju doživjela sam ko klinka u osnovnoj školi. Našla sam se na stropu kak gledam svoje tijelo. Bilo je zanimljivo.
Radila sam vježbe za astralnu projekciju. Ono do čega sam ciljano došla je da iako mi je tijelo ležalo, ja sam osjetila da mi noge vise s kauča do poda (osjetila sam pod pod nogama). Jedino se glava nije mogla odvojiti. U drugom slučaju izvukla sam glavu iz glave :D i trljala njome o rub ormara... Zanimljiv osjećaj. Nikak da dođem dalje, ali ni ne forsiram.
[Vrh] Go down
Amalka
Stanica



Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10
Age : 58
Registration date : 09.10.2011

Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitimepon stu 21, 2011 1:28 am

mama-definitivno si iskusila as. pro .sve vise sam uvjerena da ne postoje tehnike niti meditacija koja moze dovesti do odvajanja od tijela. neka me netko razuvjeri svojim dozivljajem.u to ne ukljucujem koristenje stimulansa i droge. procitane knjige na tu temu ,niti razna uputstva ne dovode do putovanja kakva bi mi htjeli dozivjeti. - moguce se odvojiti od tijela na trenutak imati dvojaku svjesnost i to je to. - neki ljudi imaju sposobnost odvajanja a neki ne. ma kakve knjige i uputstva . tom logikom bi svi mogli nauciti gledanje na daljinu.cemu su onda takve ljude drzali u laborat. uvjetima i placali im usluge spijunaze?
[Vrh] Go down
Sponsored content





Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Empty
PostajNaslov: Re: Meditacijom do astralne projekcije   Meditacijom do astralne projekcije - Page 22 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Meditacijom do astralne projekcije
[Vrh] 
Stranica 22 / 22.Go to page : Previous  1 ... 12 ... 20, 21, 22
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: