Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Duhovi - naša i tuđa iskustva

Go down 
+93
tinityrannical
Noklica
Jedi Mind Tricks
Dada289
AndrijanaGDR
primitive101
josooo
Novus ordo seclorum
Kahali
*Tara*
terx
megawar888
Zona
Fantom
MARINA KUFNER
Sade
mEN_iN_WHite
Collector604
Yo93
hromi
dr.chaos0
Chakotay
gothic45
R.A.
schmizzl
darkside
brle
biga
tomi
srdjan888
Aurora Borealis
Pumpkin
Cylon
MoW
snow queen
Michael Wittmann
Black Angel
klapa
Legionar
Dunja the tomboy
Skywatcher
Gea
BAROŠ
Berny_Sinara
Casper
josip21
fazon
grga1234567
Sengrath
LarusArg
darixo
Jaykof
Cuppycake.Disaster
vjestica
floridana
TockaRH
Syn
arhont
Anat
omen
Malkavian
snark
Saroman
Groinx
mare
danyf5
ThE_IMMORTAL
Angel from shadow
obyzouth
KiChO666
meli
snake
malena
Max
Tutankhamon
Nena
jasmina 07
garfild
None
siskara
Blizzard
Pirija_87
Akhkharu
(CroM)Flash
zvezda
Galileo Galilei
gloria_g
Alpha
malenaivi
Neobicni forumas
Svjetloisjena
silver
Merkurica
97 posters
Go to page : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 21 ... 32  Next
Autor/icaPoruka
Gost
Gost




Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimeuto kol 12, 2008 2:41 pm

Ne znam, zaista, rekla sam samo što su meni rekli-kao 3 dana, a sad...
Što se tiče starih duhova, moje neko mišljenje je da su oni vezani ili za osobu, ili za mjesto, a ponekad ni ne shvaćaju da je i osoba za koju su se vezali, možda isto preminula, dakle treba im pomoć da prijeđu, mislim da su i oni sami izgubljeni... Možda griješim... confused
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimeuto kol 12, 2008 3:02 pm

dakle, dobro sam shvatila.
transcendenta osoba (duša) je ona koja je prešla na drugu stranu, i više nije među nama - iako nas može posjetiti - pa nama bliske duše svrate s vremena na vrijeme jel tak- oni nas vide, a mi njih ne.

a duhovi su oni koji bauljaju oko nas i ne kuže da su umrli. njima treba pomoći, tj. uvjeriti ih da idu na drugu stranu
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimeuto kol 12, 2008 3:06 pm

gloria_g je napisao/la:
dakle, dobro sam shvatila.
transcendenta osoba (duša) je ona koja je prešla na drugu stranu, i više nije među nama - iako nas može posjetiti - pa nama bliske duše svrate s vremena na vrijeme jel tak- oni nas vide, a mi njih ne.

a duhovi su oni koji bauljaju oko nas i ne kuže da su umrli. njima treba pomoći, tj. uvjeriti ih da idu na drugu stranu


Tako nekako sam i ja skužila tu problematiku oko duhova, duša, prelazaka i ostanaka... Ako netko misli drugačije, ili zna nešto više, molim za prosvjetljenje... Hvala... hail
hug
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimeuto kol 12, 2008 4:18 pm

Jos davno sam krenula razradjivat jednu teoriju o duhovima tj. dusi...bila sam rekla da cu napisati kada malo sklopim neki smisao pa...

Duhovi i Dusa...to kao da nije isto...kao da, kada fizicko tijelo umre, ostane to transcedentalno tijelo koje je slicno starom tijelu...dusa se treba osloboditi i njega kako bi isla dalje...
E sad, mislim se...to transc. tijelo je u normalnom prijelazu nesto kao 'prijevozno sredstvo'...ono dok se prolazi kro tunel ili kako to vec ide, a onda ga napusatmo... Isto tako kod klinicke smrti (ili cak astrala) mi ostajmo u tom transc. tijelu ali kada bi ga napustili vise se ne bi mogli vratiti tj. umrli bi sto se tice ovog fizickog zivota...
Znaci, duhovi bi bili nesto izmedju ovoga i onoga...ali kako da se oni rijese tog tijela kako bi dusa mogla dalje?
Kod fizickog tijela jasno je kako ga se rijesiti ali sto napraviti kada si ni tu ni tamo? Kako im pomoci (ili kako si pomoci)?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimeuto kol 12, 2008 4:24 pm

Dobro pitanje, ali ne znam odgovor... confused
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimeuto kol 12, 2008 5:44 pm

da, kako ih uvjeriti da idu dalje, da nema smisla da se ovdje zadržavaju ???
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimesri kol 13, 2008 9:11 am

Gle, ja sam bila razvila još jednu moguću teoriju, za koju zaista uopće ne tvrdim da je istinita, ali mi se činilo moguće...
Ponekad, čak i kad se duhovi pojave na mjestima za koja nisu bili vezani za života, a možda čak nikada tamo nisu niti bili, a nema više ni živućih osoba koje su voljeli, mislim da tada poneki ostanu zbunjeni, i "zalijepe" se za nepoznatog. Neki ljudi imaju sjajnije aure i više "svijetle" od drugih, mislim da ih oni možda privuku i oni ne odu u pravu svjetlost u koju bi trebali...
??????????????????? confused ????????????????????????????
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:21 am

zanimljiva teorija, a meni logična????
(obožavam logiku, u svemu tražim logičnosti)
:)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:35 am

Trenutno sam u potrazi za kvalitetnom literaturom, ako uspijem takvu pronaći u ovom gradu, koja obrađuje u detalje pitanja koja me zanimaju, napisati ću vam... :)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimesri kol 13, 2008 10:52 am

ako nisi čitala, svakako ti preporučujem
Leadbeter-a
Duhovi, Astralna razina....sigurna sam da ima u knjižnici (od takom sam i ja posuđivala)
ovu drugu imam u elektronskoj verziji - iako mi se čini da imamo i na forumu u e.knjige ako se ne varam
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimesri kol 13, 2008 11:12 am

Vidjela sam dosta dobrih e knjiga, ali ja nemam kompjuter kod kuće, nego samo na poslu, a i lakše mi je čitati iz knjige, nego "gubiti" oči na monitoru...
Trenutno sam na listi čekanja za knjigu "Putovanje Duša", kad pročitam, javim, a potražiti ću u gradskoj knjižnici i ovu od Leadbetera što si mi preporučila... :D
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimesri kol 13, 2008 11:30 am

izvrsna knjiga, pročitala je neki dan.
potraži svakako i Hrabre duše!
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimesri kol 13, 2008 12:01 pm

gloria_g je napisao/la:
zanimljiva teorija, a meni logična????
(obožavam logiku, u svemu tražim logičnosti)
:)
a zašto si onda na ovom forumu, ne kontam kava
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimesri kol 13, 2008 12:17 pm

istražujem, naravno..... :D
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimesri kol 13, 2008 12:21 pm

Jeste li ikada "prizivali" duhove i da li je to itko učinio uspješno?
Sad ćemo ući u raspravu koliko je to opasno, ne znaš koga prizoveš, tko se javio ako je, i kako biti siguran da su otišli, itd., ali nema veze... :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimesri kol 13, 2008 12:37 pm

Freya je napisao/la:
Gle, ja sam bila razvila još jednu moguću teoriju, za koju zaista uopće ne tvrdim da je istinita, ali mi se činilo moguće...
Ponekad, čak i kad se duhovi pojave na mjestima za koja nisu bili vezani za života, a možda čak nikada tamo nisu niti bili, a nema više ni živućih osoba koje su voljeli, mislim da tada poneki ostanu zbunjeni, i "zalijepe" se za nepoznatog. Neki ljudi imaju sjajnije aure i više "svijetle" od drugih, mislim da ih oni možda privuku i oni ne odu u pravu svjetlost u koju bi trebali...
??????????????????? confused ????????????????????????????

A, e...zanimljiva teza ali ipak...nekako mi se cini da je ipak onaj pravi put teze promasiti...
Osim toga zar nije neka fora NDE-ovaca da su pricali da postoje vodici koji pomalo zbunjene upute u pravom smijeru?

Ovo s aurama sto kazes mislim da stoji ali da se odnosi na neke druge entitete koji se lijepe na ljude i sl. Da li tu spadaju i 'izgubljene' duse...mozda...ali bas da je to razlog zasto su se 'izgubile' at the first place...hmh...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimesri kol 13, 2008 12:40 pm

Freya je napisao/la:
Jeste li ikada "prizivali" duhove i da li je to itko učinio uspješno?
Sad ćemo ući u raspravu koliko je to opasno, ne znaš koga prizoveš, tko se javio ako je, i kako biti siguran da su otišli, itd., ali nema veze... :)

E, da...ja nisam nasla dovoljno zainteresiranu/hrabru ekipu za takav projekt, a sada ne bih bila sklona tako cemu...nekako mi se cini...ne znam...da nije u redu...da ih nije pristojno ometat miga ...a vjerojatno nije ni pametno... confused
A i to sto kazes...kako znati da su otisli...

Da li si ti probala tako sta?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimesri kol 13, 2008 12:56 pm

Ma jooooj, to su ti bile one dječje gluposti (imali smo oko 10,11 god), skupimo se kod nekoga i onda što ćemo sad radit? I onda neko pametan kaže: Ajmo zvat duhove! I svi ko ovce: AJMOOOOO!!!!
Nikada ništa ozbiljno, iako su bile dvije situacije, kad sam mislila da će mi popadati kosa s glave :)
Doista je bilo glupo to što smo radili!!! Nitko od nas u biti nije znao s čim se petlja i kako je to u biti opasno, bili smo djeca...
Ali sada mi ne bi palo na pamet, osim ako nije u prostoriji Drago P. i još nekakav medij da "kontrolira" situaciju :)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:13 pm

nisam, i slažem se s tobom Faya - ako i bih onda samo isključivo s iskusnim medijom.
iako, kao i Alpha, mislim da to nije u redu, i mi smo u komi ako nas ovdje uzbunjuje kakav duh, kad oni dolaze u našu dimenziju.
treba biti svako sa svoje strane, a mi ćemo se i tako njima pridružiti jel??
:)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:15 pm

gloria_g je napisao/la:
nisam, i slažem se s tobom Faya - ako i bih onda samo isključivo s iskusnim medijom.
iako, kao i Alpha, mislim da to nije u redu, i mi smo u komi ako nas ovdje uzbunjuje kakav duh, kad oni dolaze u našu dimenziju.
treba biti svako sa svoje strane, a mi ćemo se i tako njima pridružiti jel??
:)


Slažem se. Ali kad smo već na toj temi, ako je netko ipak imao hrabrosti za takav podhvat i VIŠE SREĆE NEGO PAMETI, zašto to ne bi podijelio s nama? :)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:21 pm

a to se slažem, dapače.
upravo za to ti je primjer Putovanje duše.
nema radoznalije osobe od mene :)
[Vrh] Go down
Gost
Gost




Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimesri kol 13, 2008 1:26 pm

... zivili
[Vrh] Go down
Syn
Stanica
Syn


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 23
Age : 39
Registration date : 15.08.2008

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimened kol 17, 2008 2:14 am

Da podjelim i svoje iskustvo sa svima vama!
Bilo je to razdoblje 2005/2006 god. kada sam po prvi put vidio nešto u svojoj kući..Inače kuća u kojoj živim je sagradjena prije 8 godina i nikada nisam uvidjao nikakve znakove paranormalnog ili sličnog....
No u vec navedenom razdoblju sam doživio par situacija gdje sam uvjeren da je nešto postojale...prvi put se to desilo kada smo nekolicina prijatelja i ja sjedili u mom dnevnom boravku i gledali film...jedan prijatelj je rekao kako je vidio nekoga u hodniku, vidio kroz staklena vrata..otišli smo i provjerili i nikoga nije bilo tamo...
Drugi put isto tako sjedih i gleam televizor u dnevnom boravku i sa moje desne strane gdje su ta staklena vrata krajičkom oka uočim aktivnost,mutno ali dovoljno vidljivo da je tamo nešto...osjecao sam se jako neugodno pa sam samo nastavio gledati televiziju ne gledajuci u tom smjeru iako sam znao da je tamo nešto....
Mjesec dana poslije doručkujem i majka mi nekako sumnjičavo pita dali sam uočio neke promjene u našoj kući..na što sam ja odgovorio potvrdno...započeli smo razgovor i tokom njega zaključili da nisam j ajedini da je nešto vidio..majka je ispričala slična iskustva u dnevnom boravku....
No što je naj zastrašujuče od toga svega je što je uočio moj stariji brat koji se jedne večeri vratio iz izlaska oko 2-3 ujutro i kada je ušao u hodnik vidio je ledja i glavu kako brzo prolaze hodnikom i ulaze u moju sobu ( da bi stvar bila gora još je ta pojava i zatvorila vrata,vise zalupila)...no brat se otišao javiti majci koja je bila u boravku i upitao je šta je samnom...dali sam nesto ljut,posto sam samo tako uletio u sobu bez pozdrava i zalupio vratima!!! Majka mu je sa podsmjehom odgovorila da ne priča gluposti jer ja nisam uopče doma...Tu noc sam bio kod prijatelja!! Kada su ustanovili sta se desilo nije im bilo svejedno...brat je kasnije usao u sobu i naravno nista...
Nakon nekog vremena to više nismo toliko cesto vidjali ali se tada pocela osjecati prisutnost...recimo sjedite u toj prostoriji i doslovno znate da je netko s vama...čak se to ponekad i znalo izražavati promjenom temperature u sobi gdje boravite (osnovne stvari-nagli pad temperature).....
Razgovorima smo zakljucili i pronasli izvor nastanka tog stvorenja...kako je u tom razdoblju u obitelji bilo stvarno velikih šokova i boli (smrtna bolest i jedan od clanova obitelji je u tom razdoblju bio u zatvoru) svi smo zivjeli zajedno u kuci pa je skup takve negativne energije dovelo to nesto u nas dom...kako su se s godinama stvari popravljale-bolest je nestala,zatvor je završio....i to se pocelo pojavljivati puno rijeđe da bi na kraju i nestalo.....
Jasno kada smo na zaključili da smo ga zapravo mi stvorili,sva ta bol,negativna energija., osjećao sam se nekako smirenije i u bezbroj primjera gdje bih sjedio u sobi i osjećao prisutnost toga stvorenja jednostavno bih ga prihvačao ga dobrog duha, nešto što je tu i dok ne šteti nikome nema smisla poduzimati neke drastičnije poteze....
Kažem, na kraju je nestalo...ali znalo je biti nezgodnih situacija kada se probudite u noci i idete na wc a nesto ispred vas doslovno projuri...eto ovo naše iskustvo ima svoj happy end tako da stvari nisu uvijek onakvima kakvima se čine,nemora sve završiti sa dolaskom križara u kucu! dance
[Vrh] Go down
TockaRH
Stanica
TockaRH


Female
Taurus Dragon
Broj postova : 13
Age : 36
Registration date : 02.08.2008

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimened kol 17, 2008 7:00 pm

Pozz ljudi, čitam vas već dosta dugo pa je red da nešto i napišem...
Syn, i ja sam imala sličnih iskustava ali nitko nije trčao po kući, bar ne još... vrata su se znala zatvorit sama od sebe, i to ona klizna, jednom smo sestra i ja čule da netko otvara kućna vrata i ide po stepenicama ali nitko nije došao shock, to je prestalo pa sa pojavilo opet prije par dana kada se stolica pomaknula sama od sebe...btw imam i ja staklena vrata i baš ih ne preferiram hehe...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitimened kol 17, 2008 7:25 pm

pozdrav TockaRH :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Duhovi - naša i tuđa iskustva   Duhovi - naša i tuđa iskustva - Page 10 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Duhovi - naša i tuđa iskustva
[Vrh] 
Stranica 10 / 32.Go to page : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 21 ... 32  Next
 Similar topics
-
» Bliski susreti - osobna iskustva
» Infrazvuk i duhovi ipak povezani?
» Duhovi u ekranu
» Duhovi u stolu
» Duhovi pokojnika

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Bliski susreti-
Forum(o)Bir: