Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Borilački sportovi / vještine

Go down 
+40
Armin od Irima
Blizzard
tomi
Skulptura
bros
dr.chaos0
biga
Fantom
skin
Pux
Absynthia
Michael Wittmann
Hapa
Tranquillo
Jaykof
bata
arhont
Pandora
HoLLy_MaN
Tutankhamon
meli
Sigmund Freud
None
floridana
sanja
Thor
Merkurica
Galileo Galilei
kravica
titanic
malena
Aleksandar Veliki
babi
urbanaaa
Milab
Srky
vladimir
jovko
Svjetloisjena
gogx
44 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimesri lip 18, 2008 11:03 pm

E ljudi ja ne dezinformiran javnost, ne znam sto vi trenirate, ali imate tri vrste aikidoa, jedan je tradicionalni aikido, borilacka vjestina kojom su se bavili samuraji, nju je 1930. poceo trenirati Morihei Ueshiba, a ova druga dva su ki aikido i realni aikido. Prema meni samo je jedan pravi aikido i to je taj tradicionalni, takav ima samo jedan majstor u Hrvatskoj, ne znam mu ime, ali moj buraz to trenira. Ako hocete vidjeti sto je to upisite na youtubeu ili Morihei Ueshiba ili Christian Tissier, on je Francuz, on i Steven Segal (vjerovali ili ne) su jedini majstori koji su bijelci a da imaju crni pojas sedmi dan. Ovaj tradicionalni aikido ima samo tog jednog majstora i jednog majstorskog kandidata (mislim na ove iz Hrvatske), a da bi on postao majstor doci ce mu ljudi iz Hanbu dojo-a (to je valjda taj glavni njihov dojo na svijetu) i oni ce ga testirati. O ki aikidou ne znam puna samo sam cuo da oni imaju neke plesove kise i te fore i fazone, ali koliko vidim iz samog naziva oni valjda koriste tu unutarnju ki energiju, rekao mi je buraz kakvo je stajaliste tradicionalnog aikidoa prema njima, ali bolje necu nista govoriti da se ne bi netko naljutio, a o realnom aikidu znam da ga je osnovao jedan srbin koji je trenirao tradicionalni aikido i onda samo izbacio iz njega tehnike s katanom i stapom, drugo ne znam o tome. Tako da znate ja ne dezinformiram ljude.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimesri lip 18, 2008 11:09 pm

I da kazem jos, nisu samoprozvana Hrvatska aikido asocijacija, imaju sve potrebne papire i sve to. Ispricavam se ako ispadam malo agresivan, ali ne volim kad ljudi diraju te tradicionalne japanske vjestine, opcenito kad uopce diraju Japan. E pa sad sam se sjetio, da, da, ki aikido je isto potekao iz Japana, ako se ja ne varam, ali svejedno meni je tradicionalni drazi, bez uvrede ljudi.
[Vrh] Go down
bata
Riba



Male
Aquarius Horse
Broj postova : 120
Age : 33
Location : Rijeka
Registration date : 18.06.2008

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 12:08 am

polozio civilni tecaj krav mage...
mogu reci da mi se ta borilacka vjestina svidja najvise..

koga zanima vise:
http://en.wikipedia.org/wiki/Krav_Maga
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 12:14 am

E pa tko to trenira, to je ona Izraelska vojna vjestina, jel je?
[Vrh] Go down
bata
Riba



Male
Aquarius Horse
Broj postova : 120
Age : 33
Location : Rijeka
Registration date : 18.06.2008

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 12:24 am

ja trenirao :p
u rijeci ima ta vjestina u sklopu aikido kluba, pa mi se cinila nekako najprivlacnijom... uz zabavu se nauci puno korisnih trikova itd... stvarno predobro :)

to sam se odlucio kada je na rtl-u bila reportaza o krav magi u zagrebu.. samo sta je to malo naprednije u zagrebu, ono na tv-u gledam, u dvorani light show, glasna muzika, magla itd... ali opet, bilo mi je i tu zabavno i poucno :)
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 12:30 am

Ma to zagrepcani samo malo prenapuhali za tv.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 9:32 am

@bata, pozdravi Dubravka
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 9:33 am

@arhont, moj Aikido je najtradicionalniji :P

lolcina
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 9:35 am

Ne da mi se pisati o Ki-Aikidou iliti poznatijem kao Shin-Shin Toitsu Aikido tj. Aikido ujedinjenog uma i tijela.

Znam samo da sijevaju munje i gromovi kod nas (poslije plesa kiše) raspa
[Vrh] Go down
gogx
Žaba
gogx


Male
Aries Rooster
Broj postova : 235
Age : 43
Registration date : 21.09.2007

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 10:17 am

arhont je napisao/la:
I da kazem jos, nisu samoprozvana Hrvatska aikido asocijacija, imaju sve potrebne papire i sve to. Ispricavam se ako ispadam malo agresivan, ali ne volim kad ljudi diraju te tradicionalne japanske vjestine, opcenito kad uopce diraju Japan. E pa sad sam se sjetio, da, da, ki aikido je isto potekao iz Japana, ako se ja ne varam, ali svejedno meni je tradicionalni drazi, bez uvrede ljudi.
No. 1. Netreniras aikido
No. 2. Nepoznajes nijedan drugi klub u hrvatskoj koji podučava tradicionalni aikido
No. 3. Nema broja tri, jer se vracamo na tocku 1. netreniras aikido

Neki klubovi : http://solin.awardspace.com/index.html

http://www.aikido-musubi.hr/dojo.php

http://www.aikidorijeka.hr/portal/
[Vrh] Go down
gogx
Žaba
gogx


Male
Aries Rooster
Broj postova : 235
Age : 43
Registration date : 21.09.2007

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 10:21 am

BTW, nemozes bit agresivan ako zelis trenirat aikido.
Ako si agresivan bolje ti je otic malo na boks pa se ispuhat, tamo.
Ili muay thai ili nekakav sličan kontakt sport, koje cijenim i volim jednako kao i aikido.Prema tome chill out
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 1:49 pm

Ma u redu gogx to sto si sve napisao, nisam ti ja agresivna osoba, ja niti ne volim nasilje, zbog toga me i aikido privlaci, ja sam samo prenio ono sto mi je brat rekao, a to je sve njemu njegov sensei rekao, nemojte se ljutiti odmah. Znam ja za te druge klubove, ali opet ponavljam ovako mi je preneseno, i znam da je ki aikido vise rasprostranjen po Hrvatskoj nego ovi drugi.


Zadnja promjena: arhont; čet lip 19, 2008 2:06 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 2:02 pm

arhont je napisao/la:
Ma u redu gogx to sto si sve napisao, nisam ti ja agresivna osoba, ja niti ne volim nasilje, zbog toga me i aikido privlaci, ja sam samo prenio ono sto mi je brat rekao, a to je sve njemu njegov sensei rekao, nemojte se ljutiti odmah.
Znam da je tako i bilo.
A sada, malo lekcije iz povijesti Aikidoa.
Morihei Ueshiba je odabrao Koichi Toheia za glavnog instruktora u svom Dojou. Zaąto? Pa za pretpostaviti je da je u njemu vidio dostojna nasljednika. Osobno mu je prvom i uručio 10. DAN ąto bi bilo najviąe zvanje u Aikidou. Poslije smrti Moriheia doąlo je do nesuglasica između Toheia i Kisshomaru Ueshibe (sina osnivača) pa Tohei napuąta Aikikai i osniva, na ľalost tvog brata Ki-Aikido.
Pametnome dovoljno kava
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 2:04 pm

BTW
Miron je poznat po svojim "ispadima" ovakvog i sličnog tipa.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 2:08 pm

Aha, bas sam htio sad staviti link za njihovu asocijaciju, ali vidim da znas Mirona, ali nema veze stavit cu je svejedno za druge, koji mi nisu vjerovali. Samo da te pitam nesto, zasto onaj ples kise, je li to da steknete bolju koordinaciju ili je povezano s nekim praznovjerjem.
www.hrvatska-aikido-asocijacija.hr/
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 3:01 pm

arhont je napisao/la:
Aha, bas sam htio sad staviti link za njihovu asocijaciju, ali vidim da znas Mirona, ali nema veze stavit cu je svejedno za druge, koji mi nisu vjerovali. Samo da te pitam nesto, zasto onaj ples kise, je li to da steknete bolju koordinaciju ili je povezano s nekim praznovjerjem.
www.hrvatska-aikido-asocijacija.hr/
O kakvom plesu kiąe govorią lolcina
Ne mogu vjerovati roll
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 3:02 pm

Ali, zapravo me niąta ni ne čudi kava
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 4:13 pm

Već sam jednom bio postavio na ovom forumu, ali evo joą jednom za mog novog frenda arhonta.

Ples - DA
Ki - DA
©e - NE kava

[Vrh] Go down
Sigmund Freud
Dinosaur
Sigmund Freud


Male
Pisces Snake
Broj postova : 393
Age : 107
Registration date : 28.03.2008

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 4:57 pm

Gali zasto meni nikad nisi pokazao taj ples dozivanja kise ... nisam morao onda ugrađivat klimu sad za ljeto nego sam mogo lijepo Ki ki riki i dozvat par oblacica kod sebe lol!
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimečet lip 19, 2008 7:51 pm

Nazalost Galileo ne vidim to sto si stavio jer moram skinuti plugin neki, a uz moju internetsku vezu to je nemoguce, a za taj ples kise sam cuo kad sam gledao na rubu znanosti, bila je emisija o tom ki aikidou i to se spominjalo nesto. Nesto su se okretali samo s jedne strane na drugu i tako po cijelom doju i onda je rekao jedan pripadnik tog dojoa da je to neki tradicionalni ples kise, sad dal se taj lik zahebao i pomijesao nesto ne znam, a mozda sam cak i ja krivo shvatio. Sad me zanima nesto vise o ki aikidou, a posto se ti time bavis sto da tebe ne upitam odmah kad sam u prilici. Kakva je razlika izmedu njega i ovoga aikikai-a drugacije izvodenje poteza, nemate ucenje s katanom i stapom ili cak neke posve drugacije poteze, sta, sta, sta?
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimepet lip 20, 2008 9:32 am

arhont je napisao/la:
Nazalost Galileo ne vidim to sto si stavio jer moram skinuti plugin neki, a uz moju internetsku vezu to je nemoguce, a za taj ples kise sam cuo kad sam gledao na rubu znanosti, bila je emisija o tom ki aikidou i to se spominjalo nesto. Nesto su se okretali samo s jedne strane na drugu i tako po cijelom doju i onda je rekao jedan pripadnik tog dojoa da je to neki tradicionalni ples kise, sad dal se taj lik zahebao i pomijesao nesto ne znam, a mozda sam cak i ja krivo shvatio. Sad me zanima nesto vise o ki aikidou, a posto se ti time bavis sto da tebe ne upitam odmah kad sam u prilici. Kakva je razlika izmedu njega i ovoga aikikai-a drugacije izvodenje poteza, nemate ucenje s katanom i stapom ili cak neke posve drugacije poteze, sta, sta, sta?
Na rubu znanosti sam i sam gledao. Nije bilo ni riječi o plesu kiše, nešto si onda pobrkao.
Razlike i sličnosti. Napišem ti uskoro.
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimepet lip 20, 2008 9:33 am

Sigmund Freud je napisao/la:
Gali zasto meni nikad nisi pokazao taj ples dozivanja kise ... nisam morao onda ugrađivat klimu sad za ljeto nego sam mogo lijepo Ki ki riki i dozvat par oblacica kod sebe lol!
Taj ples ti je samo za probranu elitu koji su prošli kroz inicijaciju. kava
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimepet lip 20, 2008 9:33 am

lolcina
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimesri kol 06, 2008 12:55 am

Kaj s onim chi kungom il kak se to točno zove, meni to baš fora zvuči samo kaj ne znam di se može prakticirat ...
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitimesub kol 30, 2008 4:36 pm

[Vrh] Go down
Sponsored content





Borilački sportovi / vještine - Page 6 Empty
PostajNaslov: Re: Borilački sportovi / vještine   Borilački sportovi / vještine - Page 6 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Borilački sportovi / vještine
[Vrh] 
Stranica 6 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Exstremni sportovi

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Sport-
Forum(o)Bir: