Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Upravo čitate ili ste pročitali...

Go down 
+82
tinityrannical
lera
Florence.
Anđeo
2pac
Novus ordo seclorum
MoW
Velebitkinja
Viper
Dada289
rikoset
megawar888
Einar
Narayana
Sin_Nanna
Abarksas
yuusha
Deti
Melkior
jade
randajad
hromi
Zona
Archangel
Dantalion
Armin od Irima
InaNNaa
wanderer
Ninabella
guitar_master
PathFinder
TiaMa'at
flory
Cinderella
Chakotay
Mama
legenda007
QuarK
guenhwyvar
Dragony
skin
Athena
Tilia cordata
vitrys
Ivan-ik
josip21
Queen of books
sound-of-stars
Gea
Fantom
tomi
stnatan
Remke
Aurora Borealis
Legionar
minchy^_^
Casper
Berny_Sinara
Cuppycake.Disaster
Alpha
nixicay
arhont
alexx
avanturista
malena
tomo99
gloria_g
zvezda
silver
meli
Svjetloisjena
Sentinel
malenaivi
kayser
vladimir
sanja
Aleksandar Veliki
Nefertiti
Tallina
floridana
Merkurica
Absynthia
86 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next
Autor/icaPoruka
minchy^_^
Višestanični organizam



Female
Aquarius Horse
Broj postova : 49
Age : 33
Registration date : 01.05.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimeuto svi 12, 2009 12:18 am

zadnju knjigu koja sam procitala bio je Luka od antuna šoljana ali samo zato sto je to bilo za lektiru
a zadnju po svom izboru bila je od STEPHENIE MEYER -POMRAČINA
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimečet svi 14, 2009 9:42 am

Harry Mulisch: Otkrivanje nebesa

Izvrsno napisana knjiga od gotovo 900 stranica, treba si za nju uzeti vremena. Nekakva visoko razvijena bića pokušavaju se dokopati saveza s ljudima (10 zapovijedi) kako bi taj savez poništila i ljude ostavila na milost i nemilost samima sebi. U tu svrhu navode aktivnosti na Zemlji kako bi stvorili tijelo prikladno za silazak svog poslanika, što im na kraju i uspijeva, kao što im u fantastičnom završetku uspijeva uništiti ploče saveza. No to je manji dio priče, samo okvir. Ostatak opisuje sudbinu ljudi koji su ne znajući upleteni u sve to. Jedna stvar mi smeta, a to je da se radnja bazira na mogućnosti znanja datuma začeća djeteta, što je, kao što znamo, jako teško odrediti, a precizan rezultat nekakvim brojan jem dana uopće ne dolazi u obzir. No ako se zanemari taj dio, knjiga je super za one koji vole književne maratone lovely O sadržaju neću više, treba to pročitati.
[Vrh] Go down
malenaivi
Čovjek
malenaivi


Female
Virgo Rooster
Broj postova : 7178
Age : 42
Registration date : 13.12.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimepon svi 25, 2009 1:58 pm

Indu Sundaresan - Sjaj tišine
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimepon svi 25, 2009 3:16 pm

život prije života - znanstveno istraživanje sjećanja djece na prošle živote - jim b. tucker
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimepon svi 25, 2009 3:39 pm

Dan Brown - Anđeli i Demoni
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimepon svi 25, 2009 3:46 pm

vrlo dobra ides
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimened svi 31, 2009 1:04 am

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 000629-00-putovanje_dusa

Pročitala u jednom dahu ides
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimened svi 31, 2009 1:14 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 000629-00-putovanje_dusa

Pročitala u jednom dahu ides
Nevjerojatno! Moja sestra to upravo cita!!!

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimepon lip 01, 2009 4:03 pm

moja preporuka, bacite se i na drugi dio, Sudbina duše
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimečet lip 11, 2009 5:02 pm

The Night of the Mi'raj by Zoe Ferraris
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimesri lip 17, 2009 12:24 pm

gloria_g je napisao/la:
život prije života - znanstveno istraživanje sjećanja djece na prošle živote - jim b. tucker

http://www.net.hr/planet-x/page/2009/06/10/2462006.html

upravo se o ovome radi...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimesri lip 17, 2009 1:51 pm

Zanimljivo :) Stavit cu je na popis za nabavit ides

Btw, evo i kopija texta s linka koji si dala :)

"James Leininger, 11-godišnji dječak iz Lafayette u Louisiani, u prošlom se životu zvao James Huston i bio je pilot američkog ratnog zrakoplovstva.
Ponajbolji je dokaz da je reinkarnacija moguća jer se sjeća gotovo svega iz prethodnog života, kako detalja iz ranoga djetinjstva, tako i trenutka kada je umro u moru nakon što je japanska vojska oborila njegov zrakoplov nedaleko od Iwo Jime 3. ožujka 1945.
Evo kako glasi priča o njemu od samog početka, priča koju se dosad nitko nije usudio nazvati prevarom, jer je u njoj puno i previše teško objašnjivih detalja koji su i najveće sumnjičavce ostavljali s upitnikom iznad glave.
Tek nakon što je napustio kinderbet, James Leininger je iskazao golemu fascinaciju avionima.
Imao je tek 18 mjeseci kada je pokazao da poznaje stare ratne zrakoplove u detalj, pogotovo legendarni F4U Corsair, tip lovca u kojem je Huston i poginuo.
Kada je napunio drugu godinu, mališan je počeo patiti od stravičnih noćnih mora, te se ubrzo pokazalo da je svake noći iznova proživljavao svoju smrt!
Svojim je roditeljima tada po prvi puta objasnio da se nekoć zvao James Huston, da je služio na pomoćnom nosaču aviona imena Natoma, da ja japanska vojska oborila njegov avion pogotkom u motor, i da je život skončao u moru (detaljnije o tom događaju u videu).
Njegov se otac Bruce, isprva posve skeptičan prema reinkarnaciji, potom dao u istraživanje, pa je poveo sina da upozna preostale živuće vojnike koji su služili na tom brodu. Malo je reći da je ostao bez riječi.
Nakon što je maleni James ugledao svoje stare ratne drugove, one koje je znao, pozdravio ih je poimence!
No, ni tu šokantnim otkrićima nije bio kraj. Roditelji dječaka zatim su našli i Anne Barron, sestru Jamesa Hustona, te je i starica ubrzo zaključila da je mališan - njen pokojni brat!
"To dijete mi je ispričao toliko raznih detalja iz našeg djetinjstva da nisam imala što zaključiti osim da je to doista moj brat. Na primjer, prisjetio se naših porteta koje je nacrtala naša majka, a za te slike baš nitko na svijetu osim nas nije znao", kazala je između ostalog gospođa Barron.
Priča o tom dječaku je nedavno objavljena i u knjizi "Sole Survivor", a kako se čini, uskoro će završiti i na filmskom platnu. "

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimeuto lip 23, 2009 10:38 pm

Josef Holzner: Pavao

Biografija sv. Pavla apostola. Uzela gotovo zabunom u knjižnici, po koricama mi se učinilo da se radi o jednom od zanimljivih izdanja Gornjega grada, no izdavač je Verbum, a oprema knjige valjda u skladu s u pravo prohujalom godinom sv. Pavla. Mislila sam da ću je vratiti nepročitanu, no sad sam već u posljednjoj četvrtini te pozamašne knjige. Preporučujem samo onima koji već imaju nekakvog pojma o Djelima apostolskim i Pavlovim poslanicama i o razvoju krfšćanske crkve prije rimskog uništavanja Judeje u kojoj se i toj crkvi uvelike zameo trag.

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Pavao
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimepet lip 26, 2009 2:02 am

INDEX MAGIAE... samo nekakva knjiga s popisom magičnih predmeta i tako to... u suštini nezanimljivo ako ne znaš kako se predmeti koriste i rituali obavljaju a tu spadam i ja ;)
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Mark Billingham - Scaredy Cat (Strašljivac)   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimeuto srp 21, 2009 1:43 pm

Serijski ubojice obicno djeluju sami...
Odlicna je knjiga upravo sad je citam, imaju 3 glavne radnje, koje su isprekidane, jedna je o ubojici, njegovim planovima ubijanja i ispovjedanje djevojci Karen o kojoj nista nepise, drugi dio je o detektivu Tom Throne i njegovoj ekipi koja rijesava njegov posljednji zlocin sto je ubojstvo dvije djevojke, treci dio je ubojicino djetinjstvo, o djevojci Karen, njegovom prijatelju Palmeru i o njihovim "zgodama" tj. ludostima. Ako vas jos sta zanima procitajte knjigu, ja sam svoju posudio iz knjiznice, tako da neznam di skinut knjigu. Ovo je stranica o knjizi: http://www.markbillingham.com/scaredy.html
[Vrh] Go down
stnatan
Stanica
stnatan


Male
Aquarius Dragon
Broj postova : 15
Age : 48
Location : Zadar
Registration date : 06.04.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimened srp 26, 2009 5:41 pm

knjige, rukopisi, skrolovi, skripte, fotokopije... skupljam ih preko 15 godina... to mi je velika strast i hobi i interes...
naslovi koje bi izdvojio,a da ne nabrajam one polutajne ili tajne su (koje su me formirale i još to čine...): -Josip Pupačić :Tvoja duša šuti i govori ; -Dobriša Cesarić: Povratak; -Edgar Allan Poe :
ANNABEL LEE; CHARLES BAUDELAIRE: EGZOTIČNI MIRIS; Biblija, Shakespear, Milton, William Blake, Alfred Lord Tennyson, H. D. Thoreau, Jim Morrison, Pismo poglavice Seafth (Seletha), Ep o Gilgamešu, Popol Vuh, Mahabharata, "Umijeće sanjanja" Carlos Castaneda, "Ljudi Laži" M. Scott Peck, "Knjiga nemira" - "Livro do Desassossego" Fernardo Pessoa, "Born in blood" John J. Robinson, "Gothic" Rolf Toman, "Qi inžinjering -fenomen ekstra-bioaktivnih točaka tijela"- dr.sc. Đuro Koruga, "Gesammelte Werke" dr.K. G.Jung, "Pyramid Power" Max Toth...
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimened srp 26, 2009 10:00 pm

Mark Billingham: strašljivac
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimepon kol 03, 2009 9:35 pm

Dobro nam došao, stnatan :)
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 3:01 pm

Koji K.... uopće znamo? upravo počela čitati.
zanimljivo ali sve znano, bar za sada bez novih saznanja
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimeuto kol 04, 2009 3:03 pm

Pa u biti je to klasična situacija u posljednjim godinama - sva znanja su široko dostupna svima koji žele ozbiljnije zagrepsti, samo je pitanje koliko sad od šume vidimo ili ne vidimo drveće i obrnuto... study
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimesri kol 05, 2009 12:59 am

Narkomani-smrtopisi
dr.Berry Brazelton- hranjenje bebe i djeteta
Sue Townsend- tajni dnevnik Adriana Molea
:D :D
u knjižnici me uvik blido gledaju kad posuđujem knjige,skupusam nespojive žanrove xD
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimesri kol 05, 2009 9:43 am

tajni dnevnik adriana molea odlicna knjiga, preporucam da procitas i drugi dio, ali treci dio je dosadan jer pise samo svakih par dana i pise par stranica i vec je odrasto, ali imaju jos dva dijela koja neznam kako se zovu, nisam cito al sam cuo da su super
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimesri kol 05, 2009 12:01 pm

Stefani Majer:
Sumrak
Mlad Mesec
Pomračenje
Praskozorje

Odlične. :) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimesub ruj 05, 2009 12:43 am

ja sam uzela samo jednu knjigu Adriana Molea gdje je skup svih knjiga tj najzanimljivijih dijelova. Meni se kao djetetu uvijek činilo da je ta knjiga ono, komična,zabavna jer su svi o njoj govorili sa nekim smiješkom međutim kad sam je pročitala bila sam sva pokisnuta. Uopće nije smiješno,zapravo je jako tužno! Momak je isfrustriran i istraumatiziran... :(
inače,upravo sam pročitala Raymond Buckland- Vještičje umijeće-
presavršena knjiga!
I naumila sam i taj Sumrak počet čitat al ne nalazim ga nigdje u knjižnici.. Želim ga pročitat reda radi,da vidim zašto svi lude zbog njega no radnja me nimalo ne privlači..vidjet ćemo :)
[Vrh] Go down
tomi
Pračovjek
tomi


Male
Libra Goat
Broj postova : 2381
Age : 32
Location : Zagreb
Registration date : 22.08.2009

Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitimesub ruj 05, 2009 2:22 am

Meni je mali Adrian bio bas simpa :D
[Vrh] Go down
Sponsored content





Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Upravo čitate ili ste pročitali...   Upravo čitate ili ste pročitali... - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Upravo čitate ili ste pročitali...
[Vrh] 
Stranica 5 / 13.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Next
 Similar topics
-

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: