Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Anđeli

Go down 
+53
Seto Kaiba
web dust
SenoritaEsmeralda
Novus ordo seclorum
SV David
Madonna
lera
Ildiko
2pac
Pohotni Jarac
Dragony
angel
hromi
comewithme1717
Remke
mEN_iN_WHite
Lycan
baglic
parkour95
Flamezar
R.A.
skin
Indigo_girl
Athena
tomi
MoW
Chakotay
Fantom
Michael Wittmann
Gea
Legionar
Blizzard
Berny_Sinara
Goran
Groinx
floridana
Cuppycake.Disaster
Merkurica
gloria_g
arhont
Jaykof
cmcool
OLugo
omen
meli
zvezda
kokobill
mewithoutYou
Svjetloisjena
malenaivi
Alpha
urbanaaa
veronika30
57 posters
Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next
Autor/icaPoruka
Ildiko
Prašina
Ildiko


Female
Pisces Buffalo
Broj postova : 5
Age : 39
Registration date : 07.01.2014

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimesri sij 08, 2014 8:56 pm

Naravno da jeste.
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimesri sij 08, 2014 10:49 pm

Primitive, spominješ ovdje da "pali anđeli" djeluju na ovom fizičkom postojanju. Da li onda imaju ovdje fizičko tijelo pa djeluju preko njega ili si mislio na to polje kojim djeluju (vrag / mara)?
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimesri sij 08, 2014 10:56 pm

Ildiko je napisao/la:
Lucifer je alat Boga, jedan njegov aspekat, i to jako bitan bez kojeg ne bi mogli razlikovati dobro od zla.

A zašto su nam uopće potrebna ta dva stanja (dobro i zlo)? Zašto uopće moramo razlikovati to dvoje, zašto nije napravljeno da postoji samo dobro? Razumijem da su se pala bića spustila na nižu svijest i automatski udaljila od BOG-a, ali to se sve moralo dogoditi s nekakvom namjerom, jer takva bića posjeduju enormno veliki intelekt. Ne bih se samo tako odvojila od Božanstva.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimesri sij 08, 2014 11:59 pm

@Novus...vise sam mislio na polje, jer jbg najmanje je tu bitno fizciko tjelo, bitna je psiha u pozadini koja to gura. Naravno da to utice i na fizicko tjelo, pa se tako i razlikuju tjela mnogo negativnih i zatvorenih ljudi od dobrih i otvorenih.

@2Pac...Jako dobar zakljucak i pitanje.

U filmu matriks, prva verzija Matriksa kojeg je napravio Arhitekta je upravo bilo to, cisti Raj, bez zla, samo dobro. I propao je, ljudi nisu htjeli da zive u tome jer nisu imali slobodnu Volju.Imali su raj ali nisu imali slobodu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimečet sij 09, 2014 12:46 pm

MoW je napisao/la:
Što to uopće znači "pali anđeli"?
Evo mogućih viđenja, od kojih bi se svako moglo argumentirati na temelju nekih izvora:
1. Anđeli koji su se s neba spustili na Zemlju i otad živjeli na Zemlji, barem neko vrijeme.
2. Anđeli koji su se s jedne više nebeske sfere spustili na nižu nebesku sferu jer nisu radili po volji Boga (ali su i dalje više od sfere gdje se nalazi Zemlja).
3. Anđeli koji su se s jedne više nebeske sfere spustili na nebesku sferu koja se nalazi u nekoj kozmičkoj hijerarhiji ispod naše Zemaljske sfere jer nisu radili po volji Boga.
4. Anđeli koji žive ispod fizičke površine Zemlje, a prije su živjeli u nebeskim prostranstvima.
5. Anđeli koji su oglušili o Božju volju pa više nemaju pristup sferi gdje se nalazi Bog, ali mogu ići svugdje drugdje (uključujući i Zemlju).

U svakom slučaju, koju god da definiciju uzmemo, i dalje se tu radi o moćnim bićima. Međutim, sve interpretacije ne smatraju pale anđele ekvivalentne demonima, već su neki demoni oduvijek bili demoni, a drugi su postali demoni tako što su pali s viših sfera na niže.
Komplicirano. :D

Dakle, imamo Boga koji je stvorio Anđele. Oni su u direktnom kontaktu/odnosu s Bogom i bez sumnje znaju da je to Bog/Stvaratelj/Jedno te je jasno da se zapravo ne mogu odvojit od Jednog. Anđeli, dakle, bez odluke Boga ne mogu ništa sami. A da i mogu zašto bi se neko biće koje egzistira najbliže samom Stvoritelju odmetnulo od istog? Čak i da je ljubomorno (na šta), zavidno (na šta) i dalje bi imalo ogromnu ljubav i razumijevanje (svoje kao i ono koje prima od Boga). Pa se postavlja pitanje što su zapravo Anđeli i koliko su zapravo bliski Bogu? Takođe pitanje je i što je zapravo taj Bog koji se definira kao Apsolutni Stvoritelj Anđela i svega ostalog?
Dalo bi se zključit da Anđeli nisu puno drugačiji od ljudi. Imaju slabosti kao i ljudi. Mogu donijeti odluke kao i ljudi. Kako su onda Anđeli? Zato jer mogu nešto što ljudi ne mogu. Možda letjeti, prolaziti u neke druge dimenzije (možda se manifestira kao nenadana pojava ili nestajanje u prostoru), možda žive jako dugo (milionima godina), možda su moćni...možda su sve to zajedno.
A sve to zajedno se ljudima koji su slabi i nemaju znanje to čini kao nešto gotovo poput Boga. Ništa neobično. Ljudi štuju puno toga što smatraju boljim ili jačim od sebe. Na zemlji ima jako puno "bogova" poput novca, moći, popularnosti i ljudi koji to imaju smatraju se iznad drugih. Kraljevi su se nekad smatrali direktni potomci Bogova iako su ljudi.
Tko bi bio Bog kojeg vezujemo uz priču o Anđelima? Da li bi to zbilja bio Apsolut/Jedno? Teško. Možda bi to, na tako puno višem nivou od našeg, bio netko tko je dobronamjerno nastrojen prema Zemlji kao planeti. Možda kao neki Kralj tamo u toj dimenziji a obzirom je sve to skupa daleko iznad našeg poimanja onda vjerujemo kako se radi o Stvaratelju.

Sukladno svemu navedenom pali Anđeli bi bila bića tih viših dimenzija (ne znam kako to drugačije nazvati) koji nisu skloni paziti život na Zemlji (ili sličnim planetama) na način kako mi to zamišljamo. Da li su oni uistinu "pali" u odnosu na Kralja? Da li su oni uopće iz istog Kraljevstva (dimenzije)? Da li Kralj uopće to gleda na taj način da su oni "pali"?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimepet sij 17, 2014 5:47 pm

primitive101 je napisao/la:
U filmu matriks, prva verzija Matriksa kojeg je napravio Arhitekta je upravo bilo to, cisti Raj, bez zla, samo dobro. I propao je, ljudi nisu htjeli da zive u tome  jer nisu imali slobodnu Volju.Imali su raj ali nisu imali slobodu.


Hvala, prijatelju.

Samo, ovo što si napisao nije baš u potpunosti, po meni. Ako su to viša bića, zašto bi trebalo postojati zlo između njih, kada znaju da je to udaljavenje od čiste realnosti, Božanstva. Zašto bi se trebali ubijati međusobno (ili ne znam ja koje sve namjere, koje zlo podržava) da bih bili slobodni, kada nisu. Jer, svo udaljavenje od BOG-a je ropstvo.

Ako jedno stanje vlada Univerzumom onda je ono BOG, jer je u svemu i ono jest sve. Ali, ako postoji još jedno stanje, onda ovo prvotno stanje nije istinski BOG, jer postoji još jedna sila koja "vlada" prostorom.
Istinski BOG jest sve, zaista sve. U tome mu i jest snaga, prema tome bih i trebalo zlo biti dio BOG-a...
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimesri svi 06, 2015 9:41 pm

spasise me kad je bilo najteze...@ lovely
[Vrh] Go down
SV David
Stanica
SV David


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 15
Age : 35
Location : Sarajevo
Registration date : 02.05.2015

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimesri svi 06, 2015 9:50 pm

Madonna je napisao/la:
spasise me kad je bilo najteze...@ lovely

Može pitanje kako su te spasili.
[Vrh] Go down
Madonna
Pračovjek
Madonna


Male
Virgo Dragon
Broj postova : 2438
Age : 47
Location : split-solin-rim-los angeles...@
Registration date : 07.11.2010

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimesri svi 06, 2015 9:59 pm

vodili me u duhovnom boju s davlima prosli misec...@
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimepon lip 29, 2015 8:35 pm

Mrzi me da se ponavljam,vec sam napisao sada na slicnoj temi,Andjeli su po nekoj definiciji i Bibliji multidimenzionalna,energetska,nematerijalna bica koja egzistiraju na visim novima postojanja-Dimenziji i generalno su ispravni,pravedni i plemeniti-dobri.Ali nisu svi Andjeli ispravni,pravedni i plemeniti-dobri,ima i manjina koji su dijametralno suprotni,najpoznatiji medju njima je Lucifer-Djavo-Vrag,koji se po Bibliji odmetnuo od Boga i pobunio,zato sto Bog-Gospod-Kreator nije stavio upravo Andjele na piedestal postojanja,umesto Andjela stavio je Ljude a Lucifer je smatrao Ljude inferiornim bicima u odnosu na Andjele.


Zadnja promjena: Mediterano Blanco; čet pro 24, 2015 6:54 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimečet pro 24, 2015 12:28 am

Odlicno si to reko Mediteraneo.Al ne treba ti Biblija niti bilo koji spis da bi Realizovao dio Sebe koji JESTE upravo taj Andjeo koji bez forme vibrira iznad Astralne razine,gdje je ta cjela razina pa samim tim i ta bica odnosno djelovi tebe sastavljena od Pravednosti,Dharme,Tao-a,djelovanja kroz nedjelovanje,Kontrolisane ludosti,al vecina ljudi nemoze to da dostigne,Vidi a kamoli da Vidi i shvati bice koje je ostalo u fizickom tjelu a ima cisti Most ka tome djelu Sebe i moze da bude gore i dole u isto vrijeme,naravno Videci da nema gore i dole,osim samo relativno.

Sto se tice djavla,to je uzasno jebena tematika,spomenuh malo na temi o Petrusicu,al zapravo tonu tekstova napisah o tome na ovom forumu.Ne bih da se ponavljam,ak te zanima,chekiraj,pa mozemo pricat.Cjela sapunica je nebitna,bitna je trenutna Namjera toga astralnog polja u kojem su ljudi utopljeni i takoreci ljudska astralna tjela,osim jako probudjenih pojedinaca,su zapravo djelovi toga astralnog polja,nisu ljudska,il bolje reci nema ljudi uopste,imas samo to polje koje se inkarnira kroz ljudska fizicka tjela i malo ko ima snage i Volje da preokrene tu inerciju.

Namjera toga polja je takva da ce ti dati il uraditi sta god,samo da ne predjes Most iznad Abisa i otvoris srce,cime se realizuje Nerodjena Volja,koja je Slobodna.Ono sto to polje dava ljudima kao zamjenu za To,je Nedualna Svjest,tj saltanje u samadhi,al da i dalje djeluju iz astrala,cime zapravo vrse Volju toga polja.Realizacijom temelja Uma,necija Volja je sve,samo ne astralna,al to je samo pocetak pretvaranja bica u Dijamant...
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimečet pro 24, 2015 1:27 am

primitive101 je napisao/la:
Odlicno si to reko Mediteraneo.Al ne treba ti Biblija niti bilo koji spis da bi Realizovao dio Sebe koji JESTE upravo taj Andjeo koji bez forme vibrira iznad Astralne razine,gdje je ta cjela razina pa samim tim i ta bica odnosno djelovi tebe sastavljena od Pravednosti,Dharme,Tao-a,djelovanja kroz nedjelovanje,Kontrolisane ludosti,al vecina ljudi nemoze to da dostigne,Vidi a kamoli da Vidi i shvati bice koje je ostalo u fizickom tjelu a ima cisti Most ka tome djelu Sebe i moze da bude gore i dole u isto vrijeme,naravno Videci da nema gore i dole,osim samo relativno.

Sto se tice djavla,to je uzasno jebena tematika,spomenuh malo na temi o Petrusicu,al zapravo tonu tekstova napisah o tome na ovom forumu.Ne bih da se ponavljam,ak te zanima,chekiraj,pa mozemo pricat.Cjela sapunica je nebitna,bitna je trenutna Namjera toga astralnog polja u kojem su ljudi utopljeni i takoreci ljudska astralna tjela,osim jako probudjenih pojedinaca,su zapravo djelovi toga astralnog polja,nisu ljudska,il bolje reci nema ljudi uopste,imas samo to polje koje se inkarnira kroz ljudska fizicka tjela i malo ko ima snage i Volje da preokrene tu inerciju.

Namjera toga polja je takva da ce ti dati il uraditi sta god,samo da ne predjes Most iznad Abisa i otvoris srce,cime se realizuje Nerodjena Volja,koja je Slobodna.Ono sto to polje dava ljudima kao zamjenu za To,je Nedualna Svjest,tj saltanje u samadhi,al da i dalje djeluju iz astrala,cime zapravo vrse Volju toga polja.Realizacijom temelja Uma,necija Volja je sve,samo ne astralna,al to je samo pocetak pretvaranja bica u Dijamant...
Ne mogu bas da te pratim,posto sam primetio da koristis fraze iz stare vedske civilizacije,odnosno sanskritskog.Hoces reci da na neki ezotericni i metafizicni nacin u svakom coveku treba da se nalazi dobro i zlo,odnosno Andjeo i Demon i da samo kroz TOTALNE SPOZNAJE SEBE mozes prevazidji ogranicenost i odluciti se na koju ce stranu.Aludiras da se sve to u medjuvremenu promenilo i da kod vecini ljudi danas nema ustaljenog,klasicnog i iskonskog dualiteta JING-JANG,DOBRO-ZLO,CRNO-BELO,vec neko nedefinisano i neodredjeno SIVILO.Aludiras jos i da su Andjeli na neki metafizican,nekonvecionalan i ezoterican nacin povezani sa nama i da je ta veza na neki nacin danas mnogo oslabljena,krhkija i isprekidanija,prvenstveno zbog MANIPULACIJE I POREMECENOG STANJA UMA?
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimečet pro 24, 2015 3:36 am

Odje cu pisat,da ne spammamo Jugoslava :P

Ne znam sta je Leont piso na tu temu, osim da voli neke moje tekstove copy pejstat (u pozitivnom smislu).

To sta si ti,to je tvoja stvar :) Mozes to zvati kako oces,nije bitno ime,nego vidjeti domen djelovanja,mehanizme,namjeru,energetiku direktno. To polje je u simbiozi sa ljudima,nema polja bez ljudi i obrnuto,ako se ne bavish nekom hard core praksom,ne znam dal ce te to uopste zanimati,osim intelektualno,sto je opet super.

Nisi dobro pokopco.Btw,kakve vedske rijeci,eventualno jedna,Dharma,vidis da sam smikso sve i svasta :P

Da koristim fraze,vjerovatno bi se onda pogubio :P

Uzmi sebe.Imas fizicko tjelo.Imas pranicko tjelo.Imas astralno/mentalno,manje vise njega sanjas kad god imas REM fazu sna,tj uglavnom praznish astralne larve iz podsvjesti na taj nacin,nesvjesno.Sve to mozes Svjesno raditi i prazniti.Ne znam kolko si upoznat i kolko Vidis astralnu razinu Sebe i sami astralni svemir i kakve zakonitosti tu funkcionisu.Ako nisi upoznat,onda prica o Andjelima koji su u razini iznad te,nema bash smisla,mada mozda i ima.

Ne znam jel znas da se astralna tjela ljudi mogu miksati na daljinu,sto zapravo svako dozivi,kroz razne emocije i astralne fokuse Ume na drugu osobu,ja to zovem astralni linkovi.Astral ljudi je uzasno zagadjen,i vecina "ljudskog" poimanja stvarnosti,nacina razmisljanja,emocija nije njihovo nego su to po defaultu downoadovali iz tog polja.

Andjeo si TI,samo nisi svjestan tog aspekta sebe,nemas izgradjen Most ka njemu.A glavni cilj tog polja je da ga nikad ne izgradish...Kad napravis taj most tek tada si sposoban biti Slobodna Individua koja Vidi sta je Ispravno i koja djeluje bez vezivanja za posljedice,ne veze se karma za tebe.Tako se svako Budi,ali to polje nudi nesto drugo.Nudi samo sebe kao zamjenu za to.

Tako dobijes masu bez Slobodne Volje,al im je svima toplo oko srca jer su u istom stadu,u istoj formi.Taj astral se manifestuje preko srcanog cvora.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimečet pro 24, 2015 6:50 pm

primitive101 je napisao/la:
Odje cu pisat,da ne spammamo Jugoslava :P

Ne znam sta je Leont piso na tu temu, osim da voli neke moje tekstove copy pejstat (u pozitivnom smislu).

To sta si ti,to je tvoja stvar :) Mozes to zvati kako oces,nije bitno ime,nego vidjeti domen djelovanja,mehanizme,namjeru,energetiku direktno. To polje je u simbiozi sa ljudima,nema polja bez ljudi i obrnuto,ako se ne bavish nekom hard core praksom,ne znam dal ce te to uopste zanimati,osim intelektualno,sto je opet super.

Nisi dobro pokopco.Btw,kakve vedske rijeci,eventualno jedna,Dharma,vidis da sam smikso sve i svasta :P

Da koristim fraze,vjerovatno bi se onda pogubio :P

Uzmi sebe.Imas fizicko tjelo.Imas pranicko tjelo.Imas astralno/mentalno,manje vise njega sanjas kad god imas REM fazu sna,tj uglavnom praznish astralne larve iz podsvjesti na taj nacin,nesvjesno.Sve to mozes Svjesno raditi i prazniti.Ne znam kolko si upoznat i kolko Vidis astralnu razinu Sebe i sami astralni svemir i kakve zakonitosti tu funkcionisu.Ako nisi upoznat,onda prica o Andjelima koji su u razini iznad te,nema bash smisla,mada mozda i ima.

Ne znam jel znas da se astralna tjela ljudi mogu miksati na daljinu,sto zapravo svako dozivi,kroz razne emocije i astralne fokuse Ume na drugu osobu,ja to zovem astralni linkovi.Astral ljudi je uzasno zagadjen,i vecina "ljudskog" poimanja stvarnosti,nacina razmisljanja,emocija nije njihovo nego su to po defaultu downoadovali iz tog polja.

Andjeo si TI,samo nisi svjestan tog aspekta sebe,nemas izgradjen Most ka njemu.A glavni cilj tog polja je da ga nikad ne izgradish...Kad napravis taj most tek tada si sposoban biti Slobodna Individua koja Vidi sta je Ispravno i koja djeluje bez vezivanja za posljedice,ne veze se karma za tebe.Tako se svako Budi,ali to polje nudi nesto drugo.Nudi samo sebe kao zamjenu za to.

Tako dobijes masu bez Slobodne Volje,al im je svima toplo oko srca jer su u istom stadu,u istoj formi.Taj astral se manifestuje preko srcanog cvora.
Aha,mislim da shvatam,pa Novus mi je objasnjavao u pocetku kada sam se uclanio u ovaj forum,u vezi nekog mog cudnog iskustva prosle godine,kada sam sanjao da lezim u krevetu i spavam, onda se zatim ispred mene pojavila neka crna senka,ja sam se probudio i ta crna senka me pogledala i taman kada sam ja pogledao u nju,probudio sam se i odmah sam mahinalno-refleksno pogledao u tu istu stranu gde se manifestovala ta senka i nista nije bilo,bilo je jezivo.Novus mi je to objasnio da je to u fazonu neka moja astralna projekcija sebe i mog celokupnog stanja iz kolektivne podsvesti svih nas,koja je povezana nekom nekovnecionalnom,metafizicnom i ezotericnom vezom u Astralnom nivou-ravni postojanja.Iskreno ja sam za ovaj celokupan aspekt laik,previse sam konveiconalnog,dirketnog i konkretnog stava,vezan za ovaj nas fizicki Svemir i postojanja,jbg.,ali sam bar shvatio bazicnu sustinu naseg postojanja-funckionisanja,ali naravno to je samo vrh ledenog brega.Ima jedna izreka Primitive,ima dosta najvecih misterija  u vezi postojanja,velicina Svemira,postojanje Boga,tajne smrti,ali najveca misterija je covek sam sebi,ODNOSNO POTPUNA SPOZNAJA SEBE.Na to aludiras Primitive.Dok covek potpuno,apsolutno i kompletno ne spozna samog sebe,nece biti kompletna,individualna i slobodna licnost,bice i osoba.Nazalost danas je to teze nego ikad,zbog raznih sprega koje nas sputavaju a jedna od najvecih a mozda i najveca  je MAINSTREAM MANIPULACIJA I GLOBALIZACIJA.Hoces reci Primitive da smo na neki metafizican nacin ustvari mi Andjeli,samo smo konstruisani za ovaj fizicki oblik postojanja-funkcionisanja-zivljenja,odnosno u Ljudska bica-Homi Sapines a cisti,kompletni i aspolutni Andjeli se nalaze u nivou postojanja iznad Astralnog, koji je naravno visi od ovog naseg fizickog.Ustvari Andjeli su na neki nacin nase DRUGO JA,na to aludiras Primitive? Po tvojoj konstataciji i aluziji Primitive,pesma jednog makedonskog repera-mog zemljaka dobija tezini a ime joj je Angeli i Demoni,ekstra pesma i govori o  realnoj sustini funkcionisanja danasnjeg sveta,poslusaj je Primitive,cak iako ne slusas RAP,svidece ti se zbog poente,confia de mi. https://www.youtube.com/watch?v=UH0REUjy0Uc    STRAJK-ANGELI I DEMONI. ;) .
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimečet pro 24, 2015 7:59 pm

Pa da,to je to.Mislim to oko sna,to je normalna neka pojava,kad nekako uspijes da uu isto vrijeme dok si u astralu (npr sanjas) postanes Svjestan i fizicke ravni,pa se to smiksa i u pocetku te strah,no poslje skapirash te mehanizme,povezano sa time je i paraliza sna koja se takodje cesto desava ljudima,il lucidni snovi,il pak direktni svjesni odlasci i istrazivanje astralnog djela sebe/svemira.

Pa u osnovi kad spoznash sebe,vidis da si sve ti,tako je spoznaja svega ekivalentna spoznaji sebe,jednostavno "ti" si nelokalan,nerodjen,bez forme,a sve to nesto ostalo je samo vibracija u "tebi",a to "tebi" sam i "ja",tako da su ti tim tvojim djelom u isto vrijeme svuda i uvjek,tak da ultimativno mozes da hakujesh Matriks Stvarnosti,il jednostavno otkljucavas djelove sebe koji su ti zanimljivi,bez nekog presinga.ne samo andjeli,nego i astralni djelovi tebe su dio tebe iako "zive" na astralno razini,tako i ovi djelovi,koji su jos dublje.Oni zive i donose odluke (tj TI donosis te odluke iako nize ti nije toga Svjesno) stalno,i vrlo je moguce da ces posje Vidjeti da si samom sebi namjestio tu situaciju sa sjenkom,da je taj Andjeo malo spustio fokus na astral,a onda sa astrala te puknuo tom formom.

Jebena stvar u tome procesu je cistiti i praviti taj most ka tome Andjelu,jer ti on moze krenut nesto davat,a da ti zbog sjebanog astrala to vidis na pogresan nacin il da te neko sa astrala sjebe.

Poslusacu rep,obozavam repchuge,imam tonu tekstova i repam pomalo,al nikako dase uozbiljim i snimim kako treba....
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimečet pro 24, 2015 8:23 pm

primitive101 je napisao/la:
Pa da,to je to.Mislim to oko sna,to je normalna neka pojava,kad nekako uspijes da uu isto vrijeme dok si u astralu (npr sanjas) postanes Svjestan i fizicke ravni,pa se to smiksa i u pocetku te strah,no poslje skapirash te mehanizme,povezano sa time je i paraliza sna koja se takodje cesto desava ljudima,il lucidni snovi,il pak direktni svjesni odlasci i istrazivanje astralnog djela sebe/svemira.

Pa u osnovi kad spoznash sebe,vidis da si sve ti,tako je spoznaja svega ekivalentna spoznaji sebe,jednostavno "ti" si nelokalan,nerodjen,bez forme,a sve to nesto ostalo je samo vibracija u "tebi",a to "tebi" sam i "ja",tako da su ti tim tvojim djelom u isto vrijeme svuda i uvjek,tak da ultimativno mozes da hakujesh Matriks Stvarnosti,il jednostavno otkljucavas djelove sebe koji su ti zanimljivi,bez nekog presinga.ne samo andjeli,nego i astralni djelovi tebe su dio tebe iako "zive" na astralno razini,tako i ovi djelovi,koji su jos dublje.Oni zive i donose odluke (tj TI donosis te odluke iako nize ti nije toga Svjesno) stalno,i vrlo je moguce da ces posje Vidjeti da si samom sebi namjestio tu situaciju sa sjenkom,da je taj Andjeo malo spustio fokus na astral,a onda sa astrala te puknuo tom formom.

Jebena stvar u tome procesu je cistiti i praviti taj most ka tome Andjelu,jer ti on moze krenut nesto davat,a da ti zbog sjebanog astrala to vidis na pogresan nacin il da te neko sa astrala sjebe.

Poslusacu rep,obozavam repchuge,imam tonu tekstova i repam pomalo,al nikako dase uozbiljim i snimim kako treba....
Zanimljive konstatacije Primitive,tice se malo i poimanje stvarnosti,sta je stvarno i sta je ustvari stvarnost.To je mozda najkompleksnija tema-aspekt u vezi postojanja,ne mozda, vec sigurno,iskreno ne volim da diskutujem u vezi stvarnosti.Ali mi je zanimljivo to sto Primitive aludiras da je Humanoidni-ljudski zivotni oblik-forma veoma krucijalan u vezi celokupnog postojanja i to mi se iskreno svidja.Sada se postavlja jedno logicno pitanje,ako mi na neki nacin,svojom podsvecu-STANJU UMA,kreiramo nesvesno svoju realnost-stvarnost,sta cemo sa Vanzemaljcima,da li oni imaju iste zakonitosti,principe i prosece u vezi sa Astralom,Andjelima,visim nivoima postojanja,kao sto imamo mi Ljudska bica,pod uslovom da Vanzemaljci postoje?Jeste malo off-topic,ali me bas interesuje.Znaci u fazoni su Andjeli DRUGO VISE JA-MI,samo mi toga nismo trenutno svesni,bar vecina nas.Ja sam sve mislio da su Andjeli posebna bica,koja egzistiraju na drugim i visim oblicima postojanja,odnosno Dimenzijama-Svemirima i da nas na neki metafizican nacin posmatraju,proucavaju i stite,ali mozda sam bio u krivu,po tvojom konstataciji ispada da su Andjeli i mi Ljudi ustvari jedno te ISTO,samo drugacija forma.To saznanje drma neka DOGMATISTICKA-RELIGIJSKA uverenja i neka moja uverenja,principe i stavove.Koliko sam shvatio,cisti,apsolutni i kompletni Andjeli egzistiraju u Kauzalnom nivou-razini-ravni postojanja,koja je visa i iznad Astrala i naravno naseg Fizickog postojanja. ;) .


Zadnja promjena: Mediterano Blanco; čet pro 24, 2015 8:54 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimečet pro 24, 2015 8:42 pm

A ne mislim ti ja da su ljudi nesto previse bitni,osim kao potencijalno dobri vehikli tj vozila da spuste prave i mocne stvari,al dok to ne spuste onda su nezanimljivi.Pa cuj,nesto me puno ne interesuju vanzemaljci,al na astralu i vise imas svakakvih bica koja su "vanzemaljci" u smislu da nisu ljudi,tak da ni ti vanzemaljci ,tj ne ti,nego generalno vanzemaljci nisu nista posebno bitno.Men oni jednostavno ne interesuju puno.

Al to su i pravu za Andjele da u pozadini sve to rade i vjeruj mi,smiju se non stop,sprdaju i klade se sta ce ljudi sljedece da urade ;) Posebna su bica dok god mislis da si ti poseban u odnosu na njih a ne Jedno sa njima.Tada vidis da te oni vole i poznaju 100 posto i da te stalno zovu ka Sebi da ti pokazu da si ti zapravo divan i mocan i da bez tebe ne mogu nista ;)

A sad,sta to kome drma,jbg ga ;) Svejedno da bi doso do njih,moras itekako puno puta "umrijeti" i odbaciti grdilo sranja i ogranicenih vidjenja Stvarnosti.I ta zadnja recenica,da,apsolutno.Al sve te razine moze osvjestit i svakodnevno ih spustat u fizicku,tak da,to je po meni pravi zivot,jedna velika Igra i zajebancija,dje konstantno Vidis da si nerodjen,pa dakle nit si se rodio nit ces umrijeti...samo ces insert coin to continue ;)
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimečet pro 24, 2015 9:03 pm

primitive101 je napisao/la:
A ne mislim ti ja da su ljudi nesto previse bitni,osim kao potencijalno dobri vehikli tj vozila da spuste prave i mocne stvari,al dok to ne spuste onda su nezanimljivi.Pa cuj,nesto me puno ne interesuju vanzemaljci,al na astralu i vise imas svakakvih bica koja su "vanzemaljci" u smislu da nisu ljudi,tak da ni ti vanzemaljci ,tj ne ti,nego generalno vanzemaljci nisu nista posebno bitno.Men oni jednostavno ne interesuju puno.

Al to su i pravu za Andjele da u pozadini sve to rade i vjeruj mi,smiju se non stop,sprdaju i klade se sta ce ljudi sljedece da urade ;) Posebna su bica dok god mislis da si ti poseban u odnosu na njih a ne Jedno sa njima.Tada vidis da te oni vole i poznaju 100 posto i da te stalno zovu ka Sebi da ti pokazu da si ti zapravo divan i mocan i da bez tebe ne mogu nista ;)

A sad,sta to kome drma,jbg ga ;) Svejedno da bi doso do njih,moras itekako puno puta "umrijeti" i odbaciti grdilo sranja i ogranicenih vidjenja Stvarnosti.I ta zadnja recenica,da,apsolutno.Al sve te razine moze osvjestit i svakodnevno ih spustat u fizicku,tak da,to je po meni pravi zivot,jedna velika Igra i zajebancija,dje konstantno Vidis da si nerodjen,pa dakle nit si se rodio nit ces umrijeti...samo ces insert coin to continue ;)
Pod pojmom Vanzemaljci sam mislio na inteligentna fizicka bica,koja egzistiraju zajedno sa nama u istom ovom nasem Fizickom Svemiru-obliku postojanja-Dimenziji,samo na drugim mestima-nebeskim telima a nisu Ljudska bica.Nisam mislio na multidimenzionlna i ezotericna i energetska-nematerijalna-nefizicka bica,koja egzistiraju na visim nivoima postojanja i drugim oblicima postojanja-Dimenzijama,to tehnicki,konkretno i sustinski nisu Vanzemaljci,vec VANSVEMIRCI.Ako imas neka saznanja o tome Primitive,molim te kazi mi,vrlo me interesuje,da li vaze ista pravila igre,ili slicna, kao sto je za nas,u vezi Astrala,Andjela,visih nivoa-razine-ravnu postojanja i itd.? Sam aspekt da mi Andjelima na neki nacin trebamo i da smo im na neki nacin simbiotski potrebni,lancanom reakcijom podvlaci,da je Humanoidni-ljudski-zivotni oblik krucijalan za neko generalno-celokupno postojanje. ;) .
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimečet pro 24, 2015 9:39 pm

Vjerojatno i ti fizički vanzemaljci imaju svoje otiske kao i mi u astralu i višim stanjima postojanja. Također, ne vjerujem da je manipulacijsko Polje ustanovljeno isključivo na Zemlji, već da je to rašireno diljem svemira (ovaj i svi svemiri su dijete viših planova postojanja), samo što ovisi da li ta ostala bića imaju realiziran Temelj Uma ili su ovce kao mi recimo.
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimečet pro 24, 2015 9:54 pm

Novus ordo seclorum je napisao/la:
Vjerojatno i ti fizički vanzemaljci imaju svoje otiske kao i mi u astralu i višim stanjima postojanja. Također, ne vjerujem da je manipulacijsko Polje ustanovljeno isključivo na Zemlji, već da je to rašireno diljem svemira (ovaj i svi svemiri su dijete viših planova postojanja), samo što ovisi da li ta ostala bića imaju realiziran Temelj Uma ili su ovce kao mi recimo.
Moguce je Novuse i da neki hipoteticki Vanzemaljci u bespucima Svemira imaju svoje sofisticirane otiske u Astralu i visim nivoima postojanja,kao sto imamo mi. ;) . Kad smo vec kod manipulativnoog polja,koje definitivno postoji ovde na Zemlji a mozda i na drugim planetama.Ali to pre svega zavisi od celokupnog miksa najbitnijih faktora strukture jedne civilizacije i u kojoj meri je to odrazeno na odredjenu vanzemaljsku civilizaciju  na nekoj drugoj planeti.A sve to zavisi od socio-racio-bioloskog faktora odredjene hipoteticke vanzemaljske civilizacije.Sada malo istrazujem o Drevnima-Alteranima iz SF Stargate-a,posto me oni fasciniraju u SF seriji a i na neki nacin su nasi pretci i prvi Humanoidni-ljudski-zivotni oblik u ovom nasem Fizickom Svemiru i postojanju.Po svemu sudeci Drevni-Alterani su na kraju,posle oko 50 miliona godina evolucije i napredovanja, generalno uspeli da naprave most do Abisa kao sto bi rekao Primitive,odnosno da imaju realizovan TEMELJ UMA,odnosno da se izdignu iznad MANIPULATIVNOG POLJA,ILITI MANIPULACIJE i da se uzdignu na visi nivo postojanja. ;) . To na neki nacin generalno treba svima da nam bude vodilja.


Zadnja promjena: Mediterano Blanco; čet pro 24, 2015 10:01 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimečet pro 24, 2015 9:56 pm

""""Vjerojatno i ti fizički vanzemaljci imaju svoje otiske kao i mi u astralu i višim stanjima postojanja. Također, ne vjerujem da je manipulacijsko Polje ustanovljeno isključivo na Zemlji, već da je to rašireno diljem svemira (ovaj i svi svemiri su dijete viših planova postojanja), samo što ovisi da li ta ostala bića imaju realiziran Temelj Uma ili su ovce kao mi recimo.""""


To da,slazem se...ne znam jel uopste moguce napraviti vecu navlakusu od ovog polja,mislim da je ovo savrenstvo po tom smislu...

""""Pod pojmom Vanzemaljci sam mislio na inteligentna fizicka bica,koja egzistiraju zajedno sa nama u istom ovom nasem Fizickom Svemiru-obliku postojanja-Dimenziji,samo na drugim mestima-nebeskim telima a nisu Ljudska bica.Nisam mislio na multidimenzionlna i ezotericna i energetska-nematerijalna-nefizicka bica,koja egzistiraju na visim nivoima postojanja i drugim oblicima postojanja-Dimenzijama,to tehnicki,konkretno i sustinski nisu Vanzemaljci,vec VANSVEMIRCI.Ako imas neka saznanja o tome Primitive,molim te kazi mi,vrlo me interesuje,da li vaze ista pravila igre,ili slicna, kao sto je za nas,u vezi Astrala,Andjela,visih nivoa-razine-ravnu postojanja i itd.? Sam aspekt da mi Andjelima na neki nacin trebamo i da smo im na neki nacin simbiotski potrebni,lancanom reakcijom podvlaci,da je Humanoidni-ljudski-zivotni oblik krucijalan za neko generalno-celokupno postojanje. ;) """""

Ne znam za druge fizicke vanzemaljce,nit me interesuju iskreno.Sto se tice pravila,pa ista su pravila,pravila igrice su pravila igrice,a mi se prilagodjavamo i mjenjamo kolko mozemo,tako i vanzici ako ih ima...To sa andjelima,opet ti razdvajas sebe od njih ;) Ne trebaju ljudi andjelima,al im trebaju takva fizicka i astralna tjela koja su sposobna spustiti Kauzal a da tjelo to izdrzi i ne zapali se i raspadne...Meni je oduvjek bila odvratna ta ideja da su ljudi nesto bitno.Vidim jedino se Kralj brine oko ljudi i voli ih.Ostala bica vole svoje Bozanske Igre i ak si sposoban igrati se sa njima oni te postuju,inace si za njih ono sto i jesi ako nisi Bog,a to je bubashvaba ;).

[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimečet pro 24, 2015 9:59 pm

Kralj tjesi ljude na foru,opusteno je sve to,u sljedecoj inkarnaciji ces se Probudit...kako da ne...On jednostavno nudi sve vrste utjehe i jedino on voli ljude ;) sta mislis ko je napravio sliku o Isusu nego on? Sta god da je Isus bio,nije sigurno ovo sto se prvo downloada iz tog kolektivnog nesvjesnog,a pogotovo nije neka pickica sa velikim srcem koji oprasta sve ljudima i voli ih i sija u milion boja.Tako ti se Kralj predstavlja na nekim najvisim spektrima astrala.Sve su to forme...
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimečet pro 24, 2015 10:01 pm

Monoteiste je najlakse zajebat.Sve na istu foru.Smjejurija.Nekad kad se zajebavam pumpam ljudima taj spektar,to shugavo srce...
[Vrh] Go down
Mediterano Blanco
Majmun
Mediterano Blanco


Male
Leo Snake
Broj postova : 1166
Age : 34
Registration date : 18.06.2015

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimečet pro 24, 2015 10:09 pm

Primitive ko je taj KRALJ,koga toliko spominjes i koji jedini izistinski voli nas Ljude,samim tim sto nas toliko voli,on nas istovremeno i zavarava,zbog surove ISTINE,da nas ne bi ubio generalno u pojam verovatno? Ja sam MONOTEISTA-HRISCANIN PRIMITIVE,ali nisam Fundametalista.Otvoren sam za svako zdravo-razumno,drugacije,nedogmaticno,pa cak i nekonvecionalno razmisljanje.Znaci Primitive Andjeli koji su ustvari nase DRUGOJ JA U KAUZALU, nas generalno ne vole,odnosno ne gaje nikakve emocije prema nama.U fazonu samo im sluzimo kao prevozno sredstvo u ovom  fizickom obliku postojanja,kako bi radili neka nesvakidasnja,nevidjena i mocna dela.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitimečet pro 24, 2015 10:16 pm

ae definisi ti tog tvog monoteistickog Boga,kakve kvalitete ima i kakav je odnose tebe prema njemu,rjeci su zajebana stvar ;)

Ti mislis da u ljudima ima nesto vrijedno,al sve ljudsko je bukvalno magla u odnosu na tu energiju iznad astrala kolko je ona fundamentalna i tvrda,utemeljena u transcendenciji.Emocije su samo jedan od pet karmickih agregata koji se vrte oko temelja UMa/Volje,a Ljubav andjela je nesto potpuno drugacije nego ljubav ljudi (sto je zapravo ljubav tog shugavog astralnog polja).Tako da,jebena situacija.Da bi preso abis moras odbacit to polje potpuno,i predati se necemu sto nikad do sad nisi vidio u tako cistom stanju,zasta treba imat muda,a taj dio te cjelo vrijeme gleda i smije se ;) Samom sebi se smije ;)

I nebitan je tu Bog,nego ko si ti...ak neki Bog il bice ista valja,ono te postuje ;)

Hladni likes this post

[Vrh] Go down
Sponsored content





Anđeli - Page 14 Empty
PostajNaslov: Re: Anđeli   Anđeli - Page 14 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Anđeli
[Vrh] 
Stranica 14 / 20.Go to page : Previous  1 ... 8 ... 13, 14, 15 ... 20  Next
 Similar topics
-
» fotografska natjecanja- 2009

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: