Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sloboda

Go down 
+18
MoW
gothic45
Mama
Kakashi
Athena
Michael Wittmann
Chakotay
Pyro
zlavisa
Blizzard
Fantom
sanja
belongs to lovers
Svjetloisjena
Galileo Galilei
Merkurica
Alpha
floridana
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
Autor/icaPoruka
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sloboda - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 5 Icon_minitimepon tra 26, 2010 2:48 pm

Bez utjecaja u smislu bez svjesne akcije?
Komunikacija fizičkog, umnog i duhovnog je stalna i obostrana. Zato smo tu gdje jesmo.
Ono o reakciji koja je samo posljedica kemije se uglavnom slažem s Anteom.
Dakle, mislim da um reagira na tijelo tako da najprije prima podražaje od tijela. Međutim, to je tek druga razina. Treća razina je ta da um, tj. mozak, pošalje informaciju o podražajima višem tijelu, u drugu dimenziju, a ovo još višem, sve do razine univerzalne za sve pripadnike naše vrste, pa i dalje. Postoji teorija o tome i pitanje je na kojoj razini informacija prestaje.
Uglavnom, na nekoj od tih viših razina, odluke se donose koje se prosljeđuju natrag u mozak i onda mozak izlučuje određene tvari koje se onda detektiraju i dalje više nema slobodne volje. One se naprosto izvršavaju. Zatim tijelo opet prima podražaje, šalje ih umu, koji ih šalje višem tijelu, itd.
Stoga smatram da na prve dvije razine nema slobodne volje, slobodna volja je samo na razini iznad nje.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sloboda - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 5 Icon_minitimepon tra 26, 2010 3:09 pm

@Alpha Hvala ti što si pojasnila na što sam ciljao s onim postom. :)
To je bila i ideja - moderna znanost priznaje te reakcije koje može opažati, a one se dogode značajno prije vidljive akcije, čime ispada da smo uvjetovani.
Međutim, objašnjena toga ima raznih, a ja sam jedno predložio sad u gornjem postu.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sloboda - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 5 Icon_minitimepon tra 26, 2010 3:13 pm

Ja bih radije da ti malo opises ono sto je znanost kazala jer za ovo drugo cemo vec osmisliti modele.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sloboda - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 5 Icon_minitimepon tra 26, 2010 3:42 pm

Hmm, ne znam više gdje sam to točno pročitao, pa se ne sjećam detalja. Znam samo da je istraživanje bilo provedeno, opsežno, koje je pokazalo da se električna aktivacija događa u mozgu u području zaduženom za neku aktivnost čak do šest sekundi prije nego što čovjek reagira.
Za neke reakcije, vremena su bile kraća, do dijela sekunde, ali za neke reakcije su bile značajno duže, puno prije nego što je osoba uopće bila svjesna da će poduzeti neku akciju.
Inače je to bio jako zanimljiv članak, morao bih ga negdje pronaći...

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sloboda - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 5 Icon_minitimepon tra 26, 2010 4:12 pm

I onda ispada da kaskamo cca 6 sec za Svemirom :P

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sloboda - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 5 Icon_minitimeuto tra 27, 2010 5:27 pm

Možemo reći da su nam tijela sporopotezna.
To mi je najbolje kad su usporene snimke u sportovima. Onda vidiš da tip nije stigao ni grimasu napraviti, a loptica je već prošišala kraj njega. cerek

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sloboda - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 5 Icon_minitimesri tra 28, 2010 12:16 am

...a opet s druge strane neki sportaš uspije vratiti primjerice u tenisu lopticu koja juri preko 200 km na sat. Što ustvari znači da taj tenisač reagira i prije nego je lopticu opalio onaj s druge strane.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sloboda - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 5 Icon_minitimesri tra 28, 2010 12:36 am

Chak...nedostajao si mi hug

_________________
Respect
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Sloboda - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 5 Icon_minitimesri tra 28, 2010 10:55 am

@Chak Da, u tijeku kvalitenog meča je cijelo vrijeme prisutno povezivanje dvaju protivnika na jednoj fundamentalnoj razini, barem ja to mislim. Znaju šta će drugi odigrati i već spremaju odgovor. To je stalno izmjena informacije. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Sloboda - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 5 Icon_minitimesri tra 28, 2010 12:20 pm

Hm, koliko doista znaju, a koliko se odlučuju intuitivno za određeni potez je upitno. Uslijed tolike brzine on na bazi svojih iskustava i dotične situacije odlučuje za koju opciju će se opredijeliti jer ne može fizički pokrivati sve opcije. stoga ako uzvrati udarac kažemo da je znao što će protivnik odigrati, ako promaši kažemo da je krivo procijenio protivnika. Kod tih brzina nema nekog velikog znanja, odnosno o tome bismo sad mogli razglabati od nemila do nedraga da li je 'biti u pravo vrijeme na pravom mjestu' bila posljedica znanja ili samo odraz prethodne situacije. Puno stvari je tu u igri, koordinacija između uma i tijela od kojih i jedan i drugi moraju biti u punoj funkciji ma što to značilo, obzirom da su i sami kapaciteti pojedinaca varijabilni: ono što je za nekoga maksimum za drugoga je možda 70%.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sloboda - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 5 Icon_minitimesri tra 28, 2010 5:41 pm

Alpha je napisao/la:
Chak...nedostajao si mi hug
hug

@Antea ima tu puno više toga od samog pogađanja, jer neki igrači doista znaju što će protivnik odigrati i na temelju toga spremaju odgovor kao što MoW kaže. Dok naravno drugi samo pogađaju i naravno ponekad pogode, a ponekad promaše :)
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Sloboda - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 5 Icon_minitimesri tra 28, 2010 5:50 pm

MoW je napisao/la:
koje je pokazalo da se električna aktivacija događa u mozgu u području zaduženom za neku aktivnost čak do šest sekundi prije nego što čovjek reagira.


zanimljivo...samo ne kuzim.....cak 6 sekundi....jel mozes dati nekakav primjer...
[Vrh] Go down
ANTEA65
Žaba
ANTEA65


Female
Capricorn Snake
Broj postova : 295
Age : 58
Registration date : 30.03.2010

Sloboda - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 5 Icon_minitimesri tra 28, 2010 10:34 pm

@Chakotay... čini mi se da sam rekla malo više od onog na što si ti sveo moj komentar Sloboda - Page 5 793385
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sloboda - Page 5 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 5 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sloboda
[Vrh] 
Stranica 5 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» sloboda govora
» Sloboda ljubimaca

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: