Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Sloboda

Go down 
+18
MoW
gothic45
Mama
Kakashi
Athena
Michael Wittmann
Chakotay
Pyro
zlavisa
Blizzard
Fantom
sanja
belongs to lovers
Svjetloisjena
Galileo Galilei
Merkurica
Alpha
floridana
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimepon vel 04, 2008 11:20 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Imzadi se pali na tantru :)
sviđaju mi se prirodne stvari, a ima li prirodnijeg načina za izazivanje višeg stanja svijesti? face
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimepon vel 04, 2008 11:21 pm

Tantra :mmmmmm:
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimepon vel 04, 2008 11:21 pm

imzadi je napisao/la:
svjetloisjena je napisao/la:
Imzadi se pali na tantru :)
sviđaju mi se prirodne stvari, a ima li prirodnijeg načina za izazivanje višeg stanja svijesti? face

Već smo dosta pisali o tome na jednom topicu. To je jedan od puteva. I nije loš, kao ni drugi lovely
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 7:02 am

Zelim li biti slobodan, mozda bi bolje bilo pitanje. Vezemo slobodu uz srecu. Tu lezi onaj najveci problem. Sretni smo ako smo sa nekim, ako nesto posjedujemo, ako nas netko voli. Znaci, sretni smo zbog necega izvan nas. Zbog necega na sto mi ne mozemo utjecati. Zivot je cesto okrutan. Poslije gubitka voljene osobe trebamo opet naci razlog za zivot, za srecom.

Jedna divna osoba ( hug ) mi je rekla, postani prvo sretan sa samim sobom. Tako puno mudrosti u toj jednoj recenici. Nije uvijek lako poslusati taj savijet. Ali, tako je dobar. Tako pun istine.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 12:23 pm

@Galileo...i meni je moj netko rekao tu recenicu da prvo trebas biti sretan sam sa sobom...svakako ima nesto u tome ali tesko je izvedivo u praksi...meni je jedan od glavnih razloga petlja u koju upadam jer ja ne mogu bit sretna ako npr. moj netko nije sretan i sve tako...i onda se vrtim u krug... drunken

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 2:41 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
Zelim li biti slobodan, mozda bi bolje bilo pitanje. Vezemo slobodu uz srecu. Tu lezi onaj najveci problem.
ma znaš u čemu je problem s tom srećom u našim lijepim glavicama?
to što mislimo da je ona uvijek negdje drugdje
to što mislimo da je ona uvijek ono još nešto što nam trenutno nedostaje

ne sjetimo se sjetiti (koja konstrukcija roll ) da su želje ponekad veći izvor nesreće, nego sreće
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 2:43 pm

imzadi je napisao/la:
Galilei Galileo je napisao/la:
Zelim li biti slobodan, mozda bi bolje bilo pitanje. Vezemo slobodu uz srecu. Tu lezi onaj najveci problem.
ma znaš u čemu je problem s tom srećom u našim lijepim glavicama?
to što mislimo da je ona uvijek negdje drugdje
to što mislimo da je ona uvijek ono još nešto što nam trenutno nedostaje

ne sjetimo se sjetiti (koja konstrukcija roll ) da su želje ponekad veći izvor nesreće, nego sreće
Pricas kao ona mudra osoba (opet joj saljem ljubi ) koju sam spomenuo. Bas mi je to i ona pricala
hug
[Vrh] Go down
sanja
Čovjek



Female
Aquarius Buffalo
Broj postova : 5172
Age : 38
Registration date : 20.09.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 2:54 pm

Galilei Galileo je napisao/la:
imzadi je napisao/la:
Galilei Galileo je napisao/la:
Zelim li biti slobodan, mozda bi bolje bilo pitanje. Vezemo slobodu uz srecu. Tu lezi onaj najveci problem.
ma znaš u čemu je problem s tom srećom u našim lijepim glavicama?
to što mislimo da je ona uvijek negdje drugdje
to što mislimo da je ona uvijek ono još nešto što nam trenutno nedostaje

ne sjetimo se sjetiti (koja konstrukcija roll ) da su želje ponekad veći izvor nesreće, nego sreće
Pricas kao ona mudra osoba (opet joj saljem ljubi ) koju sam spomenuo. Bas mi je to i ona pricala
hug
javno ili prako pm-a?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 3:29 pm

Nije bitno kako...tj. jel javno ili preko PM-a...bitno da jeste...
Nego ovo sa zeljama...da, ima nesto u tome...ali pitanje je tko zeli i sto zeli...mislim da za vecinu ljudi to vrijedi jer vecina zeli sve i odmah...bez puno razmisljanja...cak bez razmisljanja da li im to nesto uopce treba... Naravno tu ne spadaju zelje vezane za zdravlje ili egzistencijalne zelje...
Osobno...ako se radi o obicnim zeljama...ja volim zelje...npr. ako zelim novi komp. prosto mi je gust pristupiti pregledu trzista, uskladjivanju potreba i mogucnosti, pa ih onda "vozim" u glavi...u biti sama realizacija mi je vec zavrsetak...jer nakon sto realiziram zelju adrenalin vec opada...ajde jos ti je neko vrijeme zabavno ali onda se vec naviknes i to je to... Hmmm ovo kako sam opisala zvuci ko sex face

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 3:37 pm

Namcor je napisao/la:

Nego ovo sa zeljama...da, ima nesto u tome...ali pitanje je tko zeli i sto zeli...mislim da za vecinu ljudi to vrijedi jer vecina zeli sve i odmah...bez puno razmisljanja...cak bez razmisljanja da li im to nesto uopce treba... Naravno tu ne spadaju zelje vezane za zdravlje ili egzistencijalne zelje...
Osobno...ako se radi o obicnim zeljama...ja volim zelje...npr. ako zelim novi komp. prosto mi je gust pristupiti pregledu trzista, uskladjivanju potreba i mogucnosti, pa ih onda "vozim" u glavi...u biti sama realizacija mi je vec zavrsetak...jer nakon sto realiziram zelju adrenalin vec opada...ajde jos ti je neko vrijeme zabavno ali onda se vec naviknes i to je to... Hmmm ovo kako sam opisala zvuci ko sex face
pa je, namcorice, u pravu si kad kažeš da je važno to tko želi i što želi, ali općenito mislim da čovjeka ne mogu usrećiti materijalne stvari. kao što si i sama rekla, materijalne stvari daju nam instant sreću, a onda opet ostaje nezadovoljstvo. želimo još...i na kraju upadnemo u zamku poistovjećivanja materijalnog i sreće, a materijalno je tako prolazno.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 3:53 pm

Istina...ali dok ne postignemo slobodu uma zarobljeni smo u ovom svijetu...netko vise, netko manje...
A taj sport sa zeljama je jedna vrst zabave...ko skakanje padobranom face

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 3:58 pm

Namcor je napisao/la:
Istina...ali dok ne postignemo slobodu uma zarobljeni smo u ovom svijetu...netko vise, netko manje...
A taj sport sa zeljama je jedna vrst zabave...ko skakanje padobranom face
sad si me podsjetila na sinoćnji san.
sanjala sam da stipe božić dolazi po mene sa crvenim zmajem i da ću letjeti s njim.
zapravo, sad sam se sjetila da sam sanjala i da sam sama poletjela, samo sam se ispružila iznad tla i lebdjela i dok sam tako lebdjela, sjetila sam se da ja to znam raditi, samo što sam usput izgubila tu vještinu.
ali ovo nema veze sa slobodom, a možda i ima.

gali, sorry na offtopicu
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 4:14 pm

Naravno da znas letjeti lovely

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Galileo Galilei
Superprašina
Galileo Galilei


Male
Pisces Rat
Broj postova : 11032
Age : 52
Registration date : 26.12.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 4:26 pm

imzadi je napisao/la:
gali, sorry na offtopicu
znaš da ti ništa zamjeriti ne mogu lovely
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 5:46 pm

daklem, mogli bi reći da je sreća= neimati želja, tj imati ih što manje= nirvana= sloboda

ne znam gdje da smjestim onaj orgazam scratch zubo


ja sam se vratila malo u prošlost zubo, na Adama i Evu. pretpostavljam da su bili sretni kad su živjeli u Edenu. dali je trenutak kad je Eva poželjela imati jabuku bio početak naše nesreće/neslobode? da ona to nije napravila ne bi bilo ni napretka, mislim na materijalni napredak. materijalni napredak donosi nova znanja i ljudi su sve obrazovaniji i inteligentniji (bar ja tako mislim : scratch ). ispada da su oni bili sretni i glupi pa bi to značilo da su glupi sretni, a to bi opet značilo da su glupi slobodni.
a jesam ga sad kava
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 5:55 pm

Bome - jesi ga...svaka cast Sloboda - Page 2 Congra3101ph1

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Merkurica
Čovjek
Merkurica


Female
Capricorn Cat
Broj postova : 3886
Age : 36
Registration date : 24.12.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimeuto vel 05, 2008 6:31 pm

floridanamana je napisao/la:
daklem, mogli bi reći da je sreća= neimati želja, tj imati ih što manje= nirvana= sloboda

ne znam gdje da smjestim onaj orgazam scratch zubo


ja sam se vratila malo u prošlost zubo, na Adama i Evu. pretpostavljam da su bili sretni kad su živjeli u Edenu. dali je trenutak kad je Eva poželjela imati jabuku bio početak naše nesreće/neslobode? da ona to nije napravila ne bi bilo ni napretka, mislim na materijalni napredak. materijalni napredak donosi nova znanja i ljudi su sve obrazovaniji i inteligentniji (bar ja tako mislim : scratch ). ispada da su oni bili sretni i glupi pa bi to značilo da su glupi sretni, a to bi opet značilo da su glupi slobodni.
a jesam ga sad kava
a znaš mene, nikamo bez orgazma oops rofl2

što se tiče adama i eve, rekla bih da oni simbolički predstavljaju dva polariteta jedne osobe, adam ratio, a eva emocije, odnosno, adam predstavlja duh, a eva dušu. jabuka bi bila nešto kao jedinstvo u tijelu, a izgon iz raja nije kazna niti progon niti muka, nego usluga koja nam je učinjena jer smo izlaskom iz "raja" dobili mogućnost ne samo biti odgovorni za svoj život, nego živjeti i pokušati pronaći savršenu ravnotežu između fizičkog i duhovnog.
[Vrh] Go down
Fantom
Superforumaš CE-4
Fantom


Male
Gemini Pig
Broj postova : 10363
Age : 52
Location : Salzburg
Registration date : 23.06.2009

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Filozofija SLOBODE   Sloboda - Page 2 Icon_minitimepet ruj 04, 2009 12:19 pm




Po meni sloboda pocinje sa ceznjom za slobodom i zavrsava sa istom- ceznjom.

Sta po vasem misljenju znaci sloboda?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimepet ruj 04, 2009 4:23 pm

Spojih teme. Ima odličnih postova ovdje...
[Vrh] Go down
zlavisa
Prašina



Male
Sagittarius Buffalo
Broj postova : 2
Age : 38
Registration date : 22.03.2010

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimepon oľu 29, 2010 9:50 am

Sloboda!?
Po meni sloboda;imao bih slobodu kad bih ziveo da divlja životinja, Bez ikakve obaveze. samo osnovne fiziološke potrebe. bez škole bez posla. zar je sloboda zstajati svaki dan raditi nešto što nam jer nametnuto sve za radi nečeg većeg, težnja ka nečemu ne dovodi nas u slobodno stanje. Koliko ljudi ima samo takvu slbodu da godišnji odmor provede kako želi i to opet uradi po nekim preporukama i željama drugim. I samoimanje porodice ne dovodi nas u slobodno stanje nego čak i više u podređeno stanje. Ljudi kažu sloboda mišljena mi svi mislimo po određenim klišejima svrstavmo se u određene grupe i opet nismo slobodni. samo prirodna divlja sloboda je konacna sloboda ali se onda nameće pitanje da li smo mi ljudi ako živimo na takav način i naravno da nismo. Zaključak ljudi ne mogu biti slobodni samo prividnoi providno.
[Vrh] Go down
Pyro
Višestanični organizam



Male
Virgo Goat
Broj postova : 42
Age : 32
Registration date : 28.10.2009

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimepon oľu 29, 2010 8:01 pm

@zlavisa
Dali se slazes samnom kada kazem da su zivotinje slobodne?
Ali one takoder imaju neke teznje, isto kao i ljudi, koje trebaju zadovoljiti, s time mislim na osnovne potrebe za odrzavanjem zivota kao sto su jesti, piti, odrzavati vrstu...
Stoga ako su zivotinje slobodne a one imaju iste te osnovne potrebe kao i mi, onda smo i mi slobodni ako imamo samo te potrebe.
Sada bih se osvrnuo na 17. i 18. stoljece, kada se pojavio pojam prirodno stanje, ono je bilo najvise zastupljeno kod T. Hobbesa, J.J. Rousseaua i J. Lockea (progooglaj prirodno stanje, prirodno pravo i drustveni ugovor). Ukratko to opisuje razdoblje ljudi prije postojanje privatnog vlasnistva, onda kada smo zivjeli na principu uzmi koliko trebas tj zadovoljavali smo samo osnovne potrebe. Iz toga zakljucujem da ako su zivotinje slobodne a samo zadovoljavaju osnovne potrebe a onda smo mi isto zadovoljavali samo osnovne potrebe znaci slobodni smo a nismo bili divlje zivotinje. Osim ako ti definiras ljude po privatnom vlasnistvu, po nasem umjetnom drustvu. Onda cu ti ponovno odg da pogledas drustveni ugovor od Thomasa Hobbsa ako nisi jer on bas govori o tome kako smo se mi svojevoljno odrekli nekih svojih sloboda radi straha od drugih jer u prirodnom stanju nam je sve dozvoljeno pa tako i ubiti drugoga, s druge strane John Lockea kaze da ljudi u prirodnom stanju nebi ubili drugoga zato jer imaju dovoljno razuma da vide da tu nitko ne izvlaci nikakvu korist jer kao sto ti nekoga mozes ubiti tako i taj netko moze tebe, ali sada se pomalo udaljavam od teme i ispricavam se...
Kazes da ne postoji sloboda misljenja, tu sada insciniras na veliku manipulaciju, tj da nas odgajaju tako da ne naucimo razmisljati. Ali ja ti kazem razmisli ponovno, zar ti samo razmisljas onako kako te drugi uce, zar ti ipak ne razmisljas nesto i svojojm glavom i time imas slobodu misljenja. Jer da je takva situacija da nas u potpunosti mogu manipulirati onda ti niti nebi napisao ovakav post, zato jer ti nebi dopustili da ti ikada takva ideja padne na pamet. Takoder se nebi u potpunosti s tobom slozio kada kazes da smo svrstani u odredene grupe i osudeni na njihov nacin razmisljanja i da stoga nemamo slobodu. Mi smo se ustvarnosti priklonili tim grupama zato jer smo tamo nasli isto misljenike i razumjevanje, ali to smo uradili slobodnom voljom (rijetki su slucajevi kada je netko nekoga prislilio u neku grupu i da ja ovaj na kraju dobrovoljno ostao makar se to on to nije zelio (ova recenica zvuci poprilicno kontradiktorna, zar ne ? xD)) i mi nasom slobodnom voljom mozemo izaci iz te grupe ako zelimo. Naravno uvjek mogu postojati posljedice za takav izlazak: potpuna izolacija od clanova grupe, verbalno ili cak ponekad fizicko nasilje, ali svejedno mi mozemo svojevoljno istupiti iz nje.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 30, 2010 12:11 am

@zlavisa Dobro došao na forum

Zašto obveze doživljavaš kao teret, kao nešto što ti oduzima slobodu? Zašto ih ne bi doživljavao kao izazove koje možeš svladati i koje svakodnevno svladavaš i time potvrđuješ svoju slobodu ;)
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimesri oľu 31, 2010 11:52 am

@Floridana,
Sloboda, kada mozes da radis i pricas sta god pozelis a da ti niko ne stane na put i kaze dalje ne mozes.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimesri oľu 31, 2010 12:25 pm

Aha, znaci da tebi netko dojde doma i pobije sve koje zatekne i nitko mu nista ne moze - to je sloboda? Ne bih rekla gica

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitimesri oľu 31, 2010 12:54 pm

Alpha je napisao/la:
Aha, znaci da tebi netko dojde doma i pobije sve koje zatekne i nitko mu nista ne moze - to je sloboda? Ne bih rekla gica
ti ubijes njega snajper
[Vrh] Go down
Sponsored content





Sloboda - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Sloboda   Sloboda - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Sloboda
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
 Similar topics
-
» sloboda govora
» Sloboda ljubimaca

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Filozofija-
Forum(o)Bir: