Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 tko zeli vjecni zivot?

Go down 
+33
Gea
Legionar
josip21
Michael Wittmann
Jaykof
Berny_Sinara
Casper
Hapa
cmcool
janko.kunstek@gmail.com
None
Blizzard
XPmaN
floridana
Yado
Nefertiti
Sentinel
Svjetloisjena
zvezda
userNejm
Merkurica
sanja
Aleksandar Veliki
isus dolazi uskoro!
Galileo Galilei
malenaivi
kayser
silver
vladimir
gloria_g
malena
Alpha
Tutankhamon
37 posters
Go to page : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next
Autor/icaPoruka
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimened vel 24, 2008 1:04 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
Ako krščani vjeruju Bibliji, tada nisam krščanin iako po papirima jesam.

Vjerujem u fiziku, vjerujem u znanost, vjerujem u evoluciju, vjerujem u ljubav, vjerujem u slobodu...

I vjerujem u Boga


dali ti vjerujes da mozes bez molitve i citanja biblije slijediti Isusa iliti zivjeti po Bozjoj volji?

a jedno je vjerovati u Boga da on postoji, a drugo ako vjerujes Bogu i ako si mi povjerio svoj zivot!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimened vel 24, 2008 3:18 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

Bog je kusao abrahamovu vjeru, da vidi dali ce mu abraham vjerovati!

nemoj psovati, ako nije problem, jer svaka psovka je grijeh!

Namjerno sam to napisao da na taj način naglasim ono što sam htio reći.

Citat :
Bog je nekoliko puta preko mojsija zvao faraona da pusti egipcane, ali on nije htio i sva egipatska djeca su pomrla!

Dakle Bog je svjesno učinio nešto neoprostivoga.

Citat :
pise lijepo u bibliji da je samo Noa bio pravedan:

Postanak 6,8 Ali je Noa našao milost u očima Jahvinim.
Postanak 6,9 Ovo je povijest Noina: Noa je bio čovjek pravedan i neporočan u svom vremenu. S Bogom je Noa hodio.

Da, Noa je bio pravedan.


Citat :
onda ces reci da Bog nije na plocama dao zapovjedi!

Jest, dao je.

Citat :
Bog je svemoguc i moze otvoriti i more, kao sto je i potop poslao!

Ali rekao je da se neće miješati u naše živote. Zašto bi onda prekršio ono što je obećao?

Citat :
sam Isus je stvoritelj, znaci Isus koji je Bog odlucuje da postane covjekom i da spasi nas od smrti, jer je adam sagrijesio, ali posto smo mi svi gresni i grijesimo, Isus je umro za nase grijehe i jedino nam on brise grijehe svojom krvlju koju je prolio za nas, ali kad Isus dodje uskoro, taj dan bi svi trebali umrjeti i svi bi trebali biti baceni u ognjeno jezero, ali oni koji su odlucili svoj zivot predati Isusu da ih vodi i zivjeli po Bozjoj volji, koji su uzeli svoj kriz i sljedili Isusa, tim ljudima ce u trenutku suda sam Isus predati svoj pravedan zivot i oni ce jer su prihvatili Isusa dobiti cast da udju u kraljevstvo nebesko.

S tim se slažem, jedino nam Bog može oprostiti grijehe. Zato i neidem na ispovjed već se obratim Bogu.

Vidiš, želim ti reći da Bog nama nije naredio kako da živimo niti nam je prijetio kako to Biblija opisuje jer samim time uskraćuje nam slobodu.

Citat :
kao prvo, taj covjek kao i svaki drugi ako mu ISUS ne da svoga Duha, ne moze da cini dobro, dobra djela ne dolaze od nas, mi mozemo ciniti dobro samo ako dopustimo Isusu da udje u nase srce i da svojim Duhom nas promjeni i tako silom njegova Duha mi mozemo ciniti dobro, a ako je taj covjek cuo za Isusa i odbio je Isusa, to znaci da je odbio spasenje, on tada misli da moze bez Isusa zivjeti...

evo sto na to kaze Isus:

Matej 10,33 A tko se odreče mene pred ljudima, odreći ću se i ja njega pred svojim Ocem, koji je na nebesima.

Mi obojica vjerujemo u Boga, ali na potpuno različit način. Po tebi onaj tko ne vjeruje u Boga ne može činiti dobra djela.
Ja mislim da to nema smisla niti ću ikad misliti da ima jer je...nelogično.

Ako sam dobro shvatio, ti vjeruješ da je Bog nekakvo supermoćno biće koje može sve što želi.
Ja Njega objašnjavam na malo drugačiji način. Ja mislim da Bog nije pravo biće, već da je On zakon zbog kojeg postoji pravilnost u fizici, prirodi... Svugdje oko nas ukratko rečeno.
Dakle Njega smatram razlogom zašto postoji nuklearna sila, zašto se isti naboji odbijaju, ukratko zašto je sve smisleno.
I te sile su nam omogućile da materija prevlada u Velikom Prasku, a ne antimaterija (iako je svejedno), te zakonitosti su omogućile da nastanu prvi atomi, prve zvijezde, prve galaksije, pa tako i život koji će shvatit moć tih zakonitosti i poštovati to.
Da je nuklearna sila bila makar 2% jača, vjerojatno ne bismo niti mogli nastati (vjerujem u evoluciju kao što znaš)

E sada promijeni li se makar jedna od tih zakonitosti, to će utjecati na cijeli svemir.
No Bog nije samo sila koju toliko spominjem i zbog koje sve nastaje i nestaje (umire). On je i više od toga. On je razlog postojanja svega toga.
On je dio svakog živog bića jer i nas grade te sile kojima je Bog uzrok. No Bog je nešto više od same sile zato što bića imaju svjest i mogu razmišljati. Stoga Bog je i dio naše svijesti.
Također Bog je nešto nedostižno, a tu nedostižnost osjetimo svakodnevno. On je unutrašnjiji dio naše unutrašnjosti, opet nedostižno.

Iz svega navedenoga, može se zaključiti da kada bismo sve znali, znali bismo i Boga. No ne možemo sve znati jer što više znamo, imamo više pitanja.
Zato se i kaže da otkrimo li tajnu crnih rupa da ćemo otkriti dio Boga.
Drugi dio je nešto podsvjesno što je nemoguće otkriti, a zbog čega mi imamo nadu i vjeru.
Kada mi umremo, mi i dalje ostajemo dio cjeline, dakle ulazimo u život vječni.

Eto, nadam se da sam dobro opisao za što ja zapravo smatram Boga i zašto ga poštujem, a ujedno i zašto ne vjerujem Bibliji.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimened vel 24, 2008 3:28 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

dali ti vjerujes da mozes bez molitve i citanja biblije slijediti Isusa iliti zivjeti po Bozjoj volji?

a jedno je vjerovati u Boga da on postoji, a drugo ako vjerujes Bogu i ako si mi povjerio svoj zivot!

Naravno da se molim.
I živim onako kako Bog to želi po Bibliji jer mi se to čini logično. Ubojici je logično da ubija i smatra da je to smisao kojeg je Bog spominjao.

Opet svime napisanim želim reći da nam je Bog dao slobodnu volju da živimo kako želimo, a u postu iznad sam i napisao zašto to smatram. I zašto smatram da je Sotona plod ljudske mašte.

Mislim da svatko živi po Bogu jer nemamo izbora, samo ovisi kakvog tko Boga smatra. Naveo sam primjer.

Naša razmišljanja o Bogu se potpuno razlikuju budući da ti u potpunosti vjeruješ Bibliji, a ja samo mali dio.
Sve ovisi o tome smatraš li Boga prirodnim zakonom ili bićem.

Bez brige, i u svojoj ''znanstvenoj'' vjeri se malo okrećem Bibliji jer smatram da nam Bog u svijesti i podsvijesti želi reći da je ispravan način života taj da zajednica preživi i da u zajednici vlada red i mir kako bi se to omogućilo.
Baš zato ubojice i takve osobe smatram lošim osobama.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimened vel 24, 2008 3:50 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

Bog je kusao abrahamovu vjeru, da vidi dali ce mu abraham vjerovati!

nemoj psovati, ako nije problem, jer svaka psovka je grijeh!

Namjerno sam to napisao da na taj način naglasim ono što sam htio reći.

Citat :
Bog je nekoliko puta preko mojsija zvao faraona da pusti egipcane, ali on nije htio i sva egipatska djeca su pomrla!

Dakle Bog je svjesno učinio nešto neoprostivoga.

Citat :
pise lijepo u bibliji da je samo Noa bio pravedan:

Postanak 6,8 Ali je Noa našao milost u očima Jahvinim.
Postanak 6,9 Ovo je povijest Noina: Noa je bio čovjek pravedan i neporočan u svom vremenu. S Bogom je Noa hodio.

Da, Noa je bio pravedan.


Citat :
onda ces reci da Bog nije na plocama dao zapovjedi!

Jest, dao je.

Citat :
Bog je svemoguc i moze otvoriti i more, kao sto je i potop poslao!

Ali rekao je da se neće miješati u naše živote. Zašto bi onda prekršio ono što je obećao?

Citat :
sam Isus je stvoritelj, znaci Isus koji je Bog odlucuje da postane covjekom i da spasi nas od smrti, jer je adam sagrijesio, ali posto smo mi svi gresni i grijesimo, Isus je umro za nase grijehe i jedino nam on brise grijehe svojom krvlju koju je prolio za nas, ali kad Isus dodje uskoro, taj dan bi svi trebali umrjeti i svi bi trebali biti baceni u ognjeno jezero, ali oni koji su odlucili svoj zivot predati Isusu da ih vodi i zivjeli po Bozjoj volji, koji su uzeli svoj kriz i sljedili Isusa, tim ljudima ce u trenutku suda sam Isus predati svoj pravedan zivot i oni ce jer su prihvatili Isusa dobiti cast da udju u kraljevstvo nebesko.

S tim se slažem, jedino nam Bog može oprostiti grijehe. Zato i neidem na ispovjed već se obratim Bogu.

Vidiš, želim ti reći da Bog nama nije naredio kako da živimo niti nam je prijetio kako to Biblija opisuje jer samim time uskraćuje nam slobodu.

Citat :
kao prvo, taj covjek kao i svaki drugi ako mu ISUS ne da svoga Duha, ne moze da cini dobro, dobra djela ne dolaze od nas, mi mozemo ciniti dobro samo ako dopustimo Isusu da udje u nase srce i da svojim Duhom nas promjeni i tako silom njegova Duha mi mozemo ciniti dobro, a ako je taj covjek cuo za Isusa i odbio je Isusa, to znaci da je odbio spasenje, on tada misli da moze bez Isusa zivjeti...

evo sto na to kaze Isus:

Matej 10,33 A tko se odreče mene pred ljudima, odreći ću se i ja njega pred svojim Ocem, koji je na nebesima.

Mi obojica vjerujemo u Boga, ali na potpuno različit način. Po tebi onaj tko ne vjeruje u Boga ne može činiti dobra djela.
Ja mislim da to nema smisla niti ću ikad misliti da ima jer je...nelogično.

Ako sam dobro shvatio, ti vjeruješ da je Bog nekakvo supermoćno biće koje može sve što želi.
Ja Njega objašnjavam na malo drugačiji način. Ja mislim da Bog nije pravo biće, već da je On zakon zbog kojeg postoji pravilnost u fizici, prirodi... Svugdje oko nas ukratko rečeno.
Dakle Njega smatram razlogom zašto postoji nuklearna sila, zašto se isti naboji odbijaju, ukratko zašto je sve smisleno.
I te sile su nam omogućile da materija prevlada u Velikom Prasku, a ne antimaterija (iako je svejedno), te zakonitosti su omogućile da nastanu prvi atomi, prve zvijezde, prve galaksije, pa tako i život koji će shvatit moć tih zakonitosti i poštovati to.
Da je nuklearna sila bila makar 2% jača, vjerojatno ne bismo niti mogli nastati (vjerujem u evoluciju kao što znaš)

E sada promijeni li se makar jedna od tih zakonitosti, to će utjecati na cijeli svemir.
No Bog nije samo sila koju toliko spominjem i zbog koje sve nastaje i nestaje (umire). On je i više od toga. On je razlog postojanja svega toga.
On je dio svakog živog bića jer i nas grade te sile kojima je Bog uzrok. No Bog je nešto više od same sile zato što bića imaju svjest i mogu razmišljati. Stoga Bog je i dio naše svijesti.
Također Bog je nešto nedostižno, a tu nedostižnost osjetimo svakodnevno. On je unutrašnjiji dio naše unutrašnjosti, opet nedostižno.

Iz svega navedenoga, može se zaključiti da kada bismo sve znali, znali bismo i Boga. No ne možemo sve znati jer što više znamo, imamo više pitanja.
Zato se i kaže da otkrimo li tajnu crnih rupa da ćemo otkriti dio Boga.
Drugi dio je nešto podsvjesno što je nemoguće otkriti, a zbog čega mi imamo nadu i vjeru.
Kada mi umremo, mi i dalje ostajemo dio cjeline, dakle ulazimo u život vječni.

Eto, nadam se da sam dobro opisao za što ja zapravo smatram Boga i zašto ga poštujem, a ujedno i zašto ne vjerujem Bibliji.


Bog je bio prisiljen da kazni faraona jer je on to trazio!

tako sto je Bog dao ploce tako je i grm gorio i more ce otvorilo, tako isto i Bog moze od kamena stvoriti abrahamovu djecu!

gdje je to obecao?

faraon nije htio pustiti izrael, Bog ga je molio!
on je dao zivot i ima ga pravo oduzeti!

Bog je rekao kako moramo zivjeti ako zelimo imati odnos s njim, a svaki onaj koji odbacuje zapovjedi i zivi kako njemu pase, taj odbacuje Isusa!

mi sami biramo: raj ili pakao

a to je ok sto se ispovjedas Bogu, jer tako i treba, ali znaj da kad se pokajes za neki grijeh, nakon toga ga vise ne smijes raditi, moras se truditi i moliti da ti Bog pomogne da se tog grijeha rijesis, jer Isus kada je ozdravio nekoga rekao je: idi i vise ne grijesi

jer biblija jasno kaze da je onaj koji zivi u grijehu je sotonsko djete, jer Bozja djete ne zivi i ne cini grijeh...jer Isus je rekao: budite savrseni kao sto je moj Otac savrsen

onaj koji zna za Isusa i misli da moze bez njegove pomoci ciniti dobro i ne ciniti grijeh se vara, jer Isus kaze: bez mene ne mozete nista uciniti.

Rimljanima 8,5 Da, oni koji žive po tijelu, teže za onim što je tjelesno; a koji po Duhu, za onim što je Duhovo:
Rimljanima 8,6 težnja je tijela smrt, a težnja Duha život i mir.
Rimljanima 8,7 Jer težnja je tijela protivna Bogu: zakonu se Božjemu ne podvrgava, a i ne može.
Rimljanima 8,8 Oni pak koji su u tijelu, ne mogu se Bogu svidjeti.

vidis sto kaze 8,7, da covjek koji je bez Isusova Duha, ne moze da postuje zakon, ne mozes drzati zapovjedi ako ti Isus ne da silu svoga Duha, a ti sad kazes da covjek koji je odbijo Isusa to moze, onda biblija laze, a ja iz svog iskustva znam da ne mozes da se odupres kusnjama i napadima sotone ako se ne molis Isusu da ti pomogne, nemas sanse.

sto za tebe onda znaci Isus, dali sotona postoji, dali si citao zadnju knjigu biblije, dali znas da se nece svi spasiti, dali je potop bio, po tebi onda je dio biblije laz, u koji dio biblije vjerujes???
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimened vel 24, 2008 3:56 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

dali ti vjerujes da mozes bez molitve i citanja biblije slijediti Isusa iliti zivjeti po Bozjoj volji?

a jedno je vjerovati u Boga da on postoji, a drugo ako vjerujes Bogu i ako si mi povjerio svoj zivot!

Naravno da se molim.
I živim onako kako Bog to želi po Bibliji jer mi se to čini logično. Ubojici je logično da ubija i smatra da je to smisao kojeg je Bog spominjao.

Opet svime napisanim želim reći da nam je Bog dao slobodnu volju da živimo kako želimo, a u postu iznad sam i napisao zašto to smatram. I zašto smatram da je Sotona plod ljudske mašte.

Mislim da svatko živi po Bogu jer nemamo izbora, samo ovisi kakvog tko Boga smatra. Naveo sam primjer.

Naša razmišljanja o Bogu se potpuno razlikuju budući da ti u potpunosti vjeruješ Bibliji, a ja samo mali dio.
Sve ovisi o tome smatraš li Boga prirodnim zakonom ili bićem.

Bez brige, i u svojoj ''znanstvenoj'' vjeri se malo okrećem Bibliji jer smatram da nam Bog u svijesti i podsvijesti želi reći da je ispravan način života taj da zajednica preživi i da u zajednici vlada red i mir kako bi se to omogućilo.
Baš zato ubojice i takve osobe smatram lošim osobama.


koliko si puta u zadnjih 7 dana otvorio bibliju?

dali si predao svoj zivot Isusu, dali si primio Duha Svetoga?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimened vel 24, 2008 7:39 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

koliko si puta u zadnjih 7 dana otvorio bibliju?

dali si predao svoj zivot Isusu, dali si primio Duha Svetoga?

Ne sjećam se kada sam zadnji puta otvorio Bibliju.
Duha Svetoga imaju sve osobe koje se rode, a jesam li predao svoj život Bogu... Mislim da jesam.

Evo, bilo mi je drago što smo malo popričali o Bogu i Bibliji, nadam se da je i tebi, ali ono u što vjerujemo se previše razlikuje da bismo išta jedan drugog uvjerili.
Ti mene ne možeš uvjeriti da krivo shvaćam vjeru kao što ne mogu ni ja tebe.
No zašto bismo to uopće radili? Mislim da obojica imamo pravo, zar ne?

Eto, i ti i ja smo sada imali priliku upoznati malo drugačijega vjernika. Vjerujem da si se iznenadio što si saznao da ja vjerujem u Boga i trudim se biti dobra osoba, a da ne vjerujem Bibliji.

Znaš, mislim da Bog nas obojicu jednako cijeni čak i ako ja ne volim Bibliju.

Eto, toliko od mene. Uživaj u životu koliko možeš, jednog dana ćemo saznati istinu (smisao) 5
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimened vel 24, 2008 7:44 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

koliko si puta u zadnjih 7 dana otvorio bibliju?

dali si predao svoj zivot Isusu, dali si primio Duha Svetoga?

Ne sjećam se kada sam zadnji puta otvorio Bibliju.
Duha Svetoga imaju sve osobe koje se rode, a jesam li predao svoj život Bogu... Mislim da jesam.

Evo, bilo mi je drago što smo malo popričali o Bogu i Bibliji, nadam se da je i tebi, ali ono u što vjerujemo se previše razlikuje da bismo išta jedan drugog uvjerili.
Ti mene ne možeš uvjeriti da krivo shvaćam vjeru kao što ne mogu ni ja tebe.
No zašto bismo to uopće radili? Mislim da obojica imamo pravo, zar ne?

Eto, i ti i ja smo sada imali priliku upoznati malo drugačijega vjernika. Vjerujem da si se iznenadio što si saznao da ja vjerujem u Boga i trudim se biti dobra osoba, a da ne vjerujem Bibliji.

Znaš, mislim da Bog nas obojicu jednako cijeni čak i ako ja ne volim Bibliju.

Eto, toliko od mene. Uživaj u životu koliko možeš, jednog dana ćemo saznati istinu (smisao) 5

samo mi prije citiraj gdje pise da kad se rodis si primio Duha Svetoga?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimened vel 24, 2008 7:46 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:


samo mi prije citiraj gdje pise da kad se rodis si primio Duha Svetoga?

Znaš 7 darova Duha Svetoga, to imaju svi ljudi, zar ne? Zato to mislim.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimened vel 24, 2008 7:47 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

koliko si puta u zadnjih 7 dana otvorio bibliju?

dali si predao svoj zivot Isusu, dali si primio Duha Svetoga?

Ne sjećam se kada sam zadnji puta otvorio Bibliju.
Duha Svetoga imaju sve osobe koje se rode, a jesam li predao svoj život Bogu... Mislim da jesam.

Evo, bilo mi je drago što smo malo popričali o Bogu i Bibliji, nadam se da je i tebi, ali ono u što vjerujemo se previše razlikuje da bismo išta jedan drugog uvjerili.
Ti mene ne možeš uvjeriti da krivo shvaćam vjeru kao što ne mogu ni ja tebe.
No zašto bismo to uopće radili? Mislim da obojica imamo pravo, zar ne?

Eto, i ti i ja smo sada imali priliku upoznati malo drugačijega vjernika. Vjerujem da si se iznenadio što si saznao da ja vjerujem u Boga i trudim se biti dobra osoba, a da ne vjerujem Bibliji.

Znaš, mislim da Bog nas obojicu jednako cijeni čak i ako ja ne volim Bibliju.

Eto, toliko od mene. Uživaj u životu koliko možeš, jednog dana ćemo saznati istinu (smisao) 5

dali si predao svoj zivot Isusu, dali si primio Isusa u srce?

i nije mi jasno kako mozes znati sto radis dobro a sto lose ako ne citas bibliju?

kadc se molis dali se molis na koljenima?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimened vel 24, 2008 7:55 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:


dali si predao svoj zivot Isusu, dali si primio Isusa u srce?

i nije mi jasno kako mozes znati sto radis dobro a sto lose ako ne citas bibliju?

kada se molis dali se molis na koljenima?

Ako misliš da nisam vjernik, Ok, kako želiš.
Bog zna istinu.

Znam što je dobro a što loše po svojim kriterijima koji su skoro pa isti kao u Bibliji.

Ne uvijek, ponekad.

A ovo sa Isusem i srcem...odgovor sam dao nekoliko puta.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimened vel 24, 2008 8:04 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:


samo mi prije citiraj gdje pise da kad se rodis si primio Duha Svetoga?

Znaš 7 darova Duha Svetoga, to imaju svi ljudi, zar ne? Zato to mislim.

da svi imaju Duha Kristova onda svijet nebi bio ovakav!

ali Duh se ne prima rodjenjem, otkud ti to?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimened vel 24, 2008 8:07 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

da svi imaju Duha Kristova onda svijet nebi bio ovakav!

ali Duh se ne prima rodjenjem, otkud ti to?

Ako su ono darovi Duha Svetoga, tada po logici zaključujem da svi to imaju.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimened vel 24, 2008 8:08 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:


dali si predao svoj zivot Isusu, dali si primio Isusa u srce?

i nije mi jasno kako mozes znati sto radis dobro a sto lose ako ne citas bibliju?

kada se molis dali se molis na koljenima?

Ako misliš da nisam vjernik, Ok, kako želiš.
Bog zna istinu.

Znam što je dobro a što loše po svojim kriterijima koji su skoro pa isti kao u Bibliji.

Ne uvijek, ponekad.

A ovo sa Isusem i srcem...odgovor sam dao nekoliko puta.


mi ne mozemo znati sto je lose u nasem zivotu, jedino ako se molimo Bogu da nam on kaze preko biblije!

pise u bilbiji da ju je Bog nama dao da u njoj pronadjemo gdje grijesimo, a ti ides bez nje, da znas samo kako to sotona voli, samo tako cete njegovi demoni preveslati jer znaju bibliju napamet, i ti pokusavas biti pametniji od njih, to sam i pokusao ali ne ide...
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimened vel 24, 2008 8:12 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

da svi imaju Duha Kristova onda svijet nebi bio ovakav!

ali Duh se ne prima rodjenjem, otkud ti to?

Ako su ono darovi Duha Svetoga, tada po logici zaključujem da svi to imaju.

covjek primi Duha kad se nanovo rodi odozgo!

ti kazes da se prima rodjenjem, ali onda po tome ili je biblija u krivu ili ti!
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimened vel 24, 2008 8:20 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

mi ne mozemo znati sto je lose u nasem zivotu, jedino ako se molimo Bogu da nam on kaze preko biblije!

pise u bilbiji da ju je Bog nama dao da u njoj pronadjemo gdje grijesimo, a ti ides bez nje, da znas samo kako to sotona voli, samo tako cete njegovi demoni preveslati jer znaju bibliju napamet, i ti pokusavas biti pametniji od njih, to sam i pokusao ali ne ide...

Kao što rekoh, ne vjerujem u Sotonu niti u demone, to smatram plodom ljudske mašte.
I da znaju Bibliju napamet, u ovom slučaju neće ništa postići.

Vidiš i sam da nema smisla nastaviti raspravu.

Što se tiće Biblije i Duha Svetoga... Sve ovisi o tome kako si tekst iz Biblije protumačiš.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimened vel 24, 2008 8:27 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

mi ne mozemo znati sto je lose u nasem zivotu, jedino ako se molimo Bogu da nam on kaze preko biblije!

pise u bilbiji da ju je Bog nama dao da u njoj pronadjemo gdje grijesimo, a ti ides bez nje, da znas samo kako to sotona voli, samo tako cete njegovi demoni preveslati jer znaju bibliju napamet, i ti pokusavas biti pametniji od njih, to sam i pokusao ali ne ide...

Kao što rekoh, ne vjerujem u Sotonu niti u demone, to smatram plodom ljudske mašte.
I da znaju Bibliju napamet, u ovom slučaju neće ništa postići.

Vidiš i sam da nema smisla nastaviti raspravu.

Što se tiće Biblije i Duha Svetoga... Sve ovisi o tome kako si tekst iz Biblije protumačiš.

koji tekst si ti protumacijo i shvatio da si primio Duha rodjenjem?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimeuto vel 26, 2008 6:23 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:


koji tekst si ti protumacijo i shvatio da si primio Duha rodjenjem?

Ne treba mi neki tekst da to shvatim.

Proveo sam jednu anketu u svom razredu. Postavio sam po 6 pitanja svakom ispitaniku, a sudjelovalo ih je 21 ako uračunam sebe.

Pitanja:
1. Smatrate li Boga iz Biblije dobrim, srednje dobrim ili zlim?

Dobrim - 17
Srednje dobrim - 3
Zlim - 1



2. Vjerujete li da smo nastali evolucijom ili da smo odjednom stvoreni ''Božjim rukama''?

Evolucija - 13
Božje ruke - 8



3. Vjerujete li više znanosti ili Bibliji što se tiće nastanka planeta Zemlje?

Znanosti - 15
Bibliji - 6



4. Je li Isus bio Bog ili samo običan čovjek koji je uspio u svojim planovima?

Isus je bio Bog - 17
Isus je bio običan čovjek - 4



5. Što mislite, je li Marija bila Isusova žena?

Da - 5
Ne - 16



6. Postoje li Sotona i demoni po vašem mišljenju?

Da - 15
Ne - 6



Rezultati su zanimljivi. Vidi se da ima više ''pravih'' vjernika koji više vjeruju u evoluciju i znanost nego u ono što piše u Bibliji.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimeuto vel 26, 2008 7:56 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:


koji tekst si ti protumacijo i shvatio da si primio Duha rodjenjem?

Ne treba mi neki tekst da to shvatim.

Proveo sam jednu anketu u svom razredu. Postavio sam po 6 pitanja svakom ispitaniku, a sudjelovalo ih je 21 ako uračunam sebe.

Pitanja:
1. Smatrate li Boga iz Biblije dobrim, srednje dobrim ili zlim?

Dobrim - 17
Srednje dobrim - 3
Zlim - 1



2. Vjerujete li da smo nastali evolucijom ili da smo odjednom stvoreni ''Božjim rukama''?

Evolucija - 13
Božje ruke - 8



3. Vjerujete li više znanosti ili Bibliji što se tiće nastanka planeta Zemlje?

Znanosti - 15
Bibliji - 6



4. Je li Isus bio Bog ili samo običan čovjek koji je uspio u svojim planovima?

Isus je bio Bog - 17
Isus je bio običan čovjek - 4



5. Što mislite, je li Marija bila Isusova žena?

Da - 5
Ne - 16



6. Postoje li Sotona i demoni po vašem mišljenju?

Da - 15
Ne - 6



Rezultati su zanimljivi. Vidi se da ima više ''pravih'' vjernika koji više vjeruju u evoluciju i znanost nego u ono što piše u Bibliji.


da si postavio pitanje: tko cita bibliju svaki dan

bilo bi: da-0
ne-21

a po odgovorima se vidi da neki niti neznaju osnovne stvari, ti da odes na ulicu i pitas ljude dali su oni krscani, 90% ce reci da jesu, a odgovor na pitanje sto znaci biti krscanin, nece znati skoro nitko, a ova anketa ne dokazuje evoluciju, nego si pokusao dokazati evoluciju, a u bibliji pise da su bili dani i da prije nego sto su stvoreni ljudi i sam svijet nije bilo nicega, po tome ti zelis reci da biblija laze, a ako biblija laze onda i Bog laze.

znaci onda covjeka nije stvorio Bog, covjek je nastao slucajno iz nekog praska, Bog nije imao prste u stvaranju?????????
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimeuto vel 26, 2008 8:38 pm

Da, tvrdim da Biblija laže što se tiče stvaranja Zemlje i čovjeka.

Bibliju nije napisao Bog, nego čovjek koji može pogriješiti. Nemoj Boga poistovječivati s hrpom papira koji su možda i prerađeni kako je to Crkvi odgovaralo.

Ne vjerujem da je Marija kao djevica rodila jer mi dokaži da je to moguće pa ću povjerovati. Crkvi valjda nije odgovaralo što su Isus i Marija možda bili u braku pa su taj dio Biblije izbrisali.

Već sam ti napisao što smatram Boga, a ne povezujem Ga s nikakvim papirima jer to veze nema. Svaka vjera ima svoju ''bibliju'', a koja je onda ona prava?
Nijedna, sve su ''lažne'' jer su ih pisali ljudi.

Eto, tako da me to više ne pitaš.


Zadnja promjena: Omega Phoenix; uto vel 26, 2008 8:51 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimeuto vel 26, 2008 8:49 pm

Da, Bog je stvorio svemir... sve dok znanost ne nađe odgovor na to pitanje. Što će biti onda? Onda će svećenici objašnjavati kako je svemir zapravo star 10 000 godina i da znanstvenici nemaju pravo?

Jedna stvar je sigurna. Znanost smatram puno jačom od Biblije ili bilo kakvog oblika vjerovanja. As simple as that.

Mogu samo reći da oni koji se imalo kuže u znanost znaju da Zemlja nije stara 6k godina niti da djevica može zatrudniti. Oni koji pak ništa ne razumiju u znanosti, njima je ionako svejedno što im se kaže, u sve će povjerovati.

Inače zasad smatram da je Bog stvorio svemir.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimeuto vel 26, 2008 8:52 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
Da, tvrdim da Biblija laže što se tiče stvaranja Zemlje i čovjeka.

Bibliju nije napisao Bog, nego čovjek koji može pogriješiti. Nemoj Boga poistovječivati s hrpom papira koji su možda i prerađeni kako je to Crkvi odgovaralo.

Ne vjerujem da je Marija kao djevica rodila jer mi dokaži da je to moguće pa ću povjerovati. Crkvi valjda nije odgovaralo što su Isus i Marija možda bili u braku pa su taj dio Biblije izbrisali.

Već sam ti napisao što smatram Boga, a ne povezujem Ga s nikakvim papirima jer to veze nema. Svaka vjera ima svoju ''bibliju'', a koja je onda ona prava?
Nijedna, sve su lažne.

Eto, tako da me to više ne pitaš.


onda je po tebi Bog lazov, jer je Isus rekao da niti jedno slovo nece propasti i da se biblija nece promjeniti, znaci Isus je lagao?


onda mi ti objasni kako sam nastao, ako me nije Bog stvorio u 6 dana stvaranja?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimeuto vel 26, 2008 8:56 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

onda je po tebi Bog lazov, jer je Isus rekao da niti jedno slovo nece propasti i da se biblija nece promjeniti, znaci Isus je lagao?


onda mi ti objasni kako sam nastao, ako me nije Bog stvorio u 6 dana stvaranja?

Bog nije lažov, ali Biblija možda jest. Zar Boga smatraš hrpom papira?

Ajde na wikipediji pročitaj o genetici, pa mi reci sam kako si nastao. U 6 dana jedva može nastat bakterija, a kamoli što drugo.
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimeuto vel 26, 2008 8:57 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
Da, Bog je stvorio svemir... sve dok znanost ne nađe odgovor na to pitanje. Što će biti onda? Onda će svećenici objašnjavati kako je svemir zapravo star 10 000 godina i da znanstvenici nemaju pravo?

Jedna stvar je sigurna. Znanost smatram puno jačom od Biblije ili bilo kakvog oblika vjerovanja. As simple as that.

Mogu samo reći da oni koji se imalo kuže u znanost znaju da Zemlja nije stara 6k godina niti da djevica može zatrudniti. Oni koji pak ništa ne razumiju u znanosti, njima je ionako svejedno što im se kaže, u sve će povjerovati.

Inače zasad smatram da je Bog stvorio svemir.


znaci mi smo nastali evolucijom, bez da je Bog u tome imao utjecaja a svemir je nastao od Boga, tako si ti rekao, a sto je bilo prvo kokos ili jaje???
sto je sve onda nastalo iz praska ili mi jesmo a svemir nije ili???
[Vrh] Go down
isus dolazi uskoro!
PraGlodavac



Male
Virgo Tiger
Broj postova : 838
Age : 37
Registration date : 13.01.2008

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimeuto vel 26, 2008 8:59 pm

Omega Phoenix je napisao/la:
isus dolazi uskoro! je napisao/la:

onda je po tebi Bog lazov, jer je Isus rekao da niti jedno slovo nece propasti i da se biblija nece promjeniti, znaci Isus je lagao?


onda mi ti objasni kako sam nastao, ako me nije Bog stvorio u 6 dana stvaranja?

Bog nije lažov, ali Biblija možda jest. Zar Boga smatraš hrpom papira?

Ajde na wikipediji pročitaj o genetici, pa mi reci sam kako si nastao. U 6 dana jedva može nastat bakterija, a kamoli što drugo.


Isus je lazov po tebi, a Bog je isto lagao jer nije mogao nas stvoriti u 6 dana?

dali ti uopce znas zasto je Isus dosao na zemlju prvi put?
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitimeuto vel 26, 2008 9:06 pm

isus dolazi uskoro! je napisao/la:

Isus je lazov po tebi, a Bog je isto lagao jer nije mogao nas stvoriti u 6 dana?

dali ti uopce znas zasto je Isus dosao na zemlju prvi put?

Bog nije rekao da nas je stvorio u 6 dana, već ljudi i njihova mašta.

Neznam pravi odgovor iako je Biblija rekla o tome.


Zadnja promjena: Omega Phoenix; uto vel 26, 2008 9:11 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
[Vrh] Go down
Sponsored content





tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Empty
PostajNaslov: Re: tko zeli vjecni zivot?   tko zeli vjecni zivot? - Page 24 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
tko zeli vjecni zivot?
[Vrh] 
Stranica 24 / 40.Go to page : Previous  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Next
 Similar topics
-
» tko zeli vjecni zivot?
» Trecina muskaraca i dalje zeli ozeniti djevicu
» Zivot poslije ljudi
» Otkriveni geni za dug zivot
» Virtualni zivot druga dimenzija

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: