Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 lucifer!!!

Go down 
+32
Ymir
Star
LJUBAV
Madonna
Blizzard
Ephez
orca
biga
Einar
Lucifer
Alpha
Fear
Neo
Marko251988
MoW
Monsignore Josip Bozanic
Melkior
Sestra Bernardica
AVeT_
Sang Real
Chakotay
sanjak
primitive101
hromi
Legionar
Archangel
Tutankhamon
Galileo Galilei
Angel from shadow
vladimir
Svjetloisjena
marko suzic
36 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
sanjak
Majmun
sanjak


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 1267
Age : 35
Registration date : 26.09.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimepon stu 01, 2010 9:08 pm

upravo tako primitiv101.nikad nisam razumjela 100 posto ljudsku populaciju i njihov nacin razmisljanja.cast izuzetcima.
i kazu da su skorpije lose i zle i jos stosta,sto ja smatram da nije tacno.skorpije samo gledaju drugacije na svjet nego ostali ljudi.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimepon stu 01, 2010 9:14 pm

Ma to sa horoskopom je meni nebuloza.Jer npr sta ako cjeli Suncev sistem nestane,a mi pocnemo zivjeti na Sirijusu? i na osonvu cega ce onda astrolozi gatati? na osnovu novih planeta...Nekako mi je smjesna ta prica.. :P
[Vrh] Go down
sanjak
Majmun
sanjak


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 1267
Age : 35
Registration date : 26.09.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimepon stu 01, 2010 9:19 pm

pa pobogu moraju i oni da nadju sebi neku zanimaciju. :D
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimepon stu 01, 2010 9:22 pm

Ma,nije to zanimacija kad pljackas ljude.... :P
[Vrh] Go down
sanjak
Majmun
sanjak


Female
Scorpio Dragon
Broj postova : 1267
Age : 35
Registration date : 26.09.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimepon stu 01, 2010 9:31 pm

i to sto kazes.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimepon stu 01, 2010 10:11 pm

primitive101 je napisao/la:

Njemu i slicnima cu samo reci,kad ti Bog objasni ko si ti ustvari,da ces pasti na guzicu...
A tko smo mi ustvari, jel možeš napisati malo više o tome što ti misliš da mi jesmo?

A što se horoskopa tiče, ljudi istog horoskopskog znaka doista imaju slične osobine.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimepon stu 01, 2010 10:27 pm

Ma dobro to za osobine i sklonosti donekle i vjerujem,ali da planete u tolikoj mjeri uticu na ljude osim gravitacijom mi je smjesno.Pa ne znaju planete sta je dobro ili zlo...

---"A tko smo mi ustvari, jel možeš napisati malo više o tome što ti misliš da mi jesmo?"----

Ne znam ko smo MI tj JA ili TI.ali znam da MI nismo nijedna od ogromnog broja misli sto nam zuje po glavi,mi nismo ni jedna od emocija sto tako jako uticu na nas,mi nismo ni jedna od milijardi senzacija sto ih dobijamo preko cula.Mi nismo nista,ali nista od onoga sto mi mislimo ili osjecamo da jesmo.

Ovo sto si TI sad napisao nisi napisao TI,vec TVOJA ruka,nakon komande iz velikog mozga,uz djelovanje emocija iz mozdanog stabla uz koriscenje gramatike iz dugotrajne memorije.To si sve ti pokupio iz vcansjkog svjeta i iz SVOG tjela.Ali to tjelo,i sve ono sto ono proizvodi(misli,emocije,senzacije) nisi TI.


Ti si samo svjest.A to cega si ti svjestan nisi ti....Eto to je moje misljenje,naravno jako pojednostavljeno. :P
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimepon stu 01, 2010 10:47 pm

Hm znači mi smo samo svijest, slažem se s time, no nisi li malo preusko dao definiciju nas, nismo li mi i naše tijelo, barem sada, tj. u ovom životu, jer nije sama ruka napisala ovaj tekst, niti mozak sam razmišlja, mora netko upravljati svime time. A to smo upravo mi.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimepon stu 01, 2010 11:31 pm

Pa to i kazem,MI smo svjesni i MI upravljamo,ali koliko? Onoliko koliko nam tjelo dopusta.Pa TI imas kontrolu samo nad jednim malim djelom svog voljnog djela nervnog sistema.A vegetativni je skroz autonoman(skoro).Mozes li srce zaustavit? Malo ko moze,ali postoje ljudi i koji to mogu.

Jeli ti komandujes srcu?ili to ono radi samo?Sa kojim ciljem?

Ja mislim da je nas EGO nas poistovjetio sa tjelom,ali mi nismo to tjelo,iako smo ga svjesni i upravljamo njim koliko je to moguce.Isto kao sto upravljamo autom.Ali sta je to sto nas(a to je ta Bozanska svjest) tjera da mislimo da je to nase tjelo toliko odvojeno od ostatka svemira....

Dobra je analogija na Darth Wadera kad ga Obi van Kenobi masakrira kod one vrele planete.I sta njemu ostane?Skoro sve mu je mehanizovano,ali ono najdublje mu je ostalo.... :P
[Vrh] Go down
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimesri stu 03, 2010 2:27 am

Ever since first man has walked this Earth I have been here
To whisper seeds of doubt and evil thoughts into his ear
I am the beast, the outcast angel fallen from on high
I go by many names but there is one you can't deny
My name is Satan, hi everybody!
Ahh, let me tell you a little about myself
My friends all call me old scratch and I am a Capricorn
My turn ons are romantic walks and killing the unborn
I've got little devil horns, and a little Goatee,
Little devil eyes to help a little devil see
And little cloven hooves that make it kinda hard to ski
I'm Satan, Woo Hoo!

Mephistopheles for some. I don't know.

My real name is Beelzebub, but you can call me Beelz
I love to watch Fox news and then go club some baby seals
Then I'll take a bubble bath and drink a zinfandel
Try to wash off that baby seal smell
And then I'll make a toast to me
Hey, here's to my hell...th
My name is Satan. Ah Hah!

To carry on my evil ways I went and had a son
And now he makes his living as a singing comedian
I'm in every Zeppelin album
I'm in all Rush Limbaugh's rants
I'm the reason that the Boston Red Sox even had a chance

And if I want to eat your soul, I'll just throw it on a griddle.
I don't need to make a deal, I don't need to tell a riddle
And fuck Charlie Daniels I don't care if he can fiddle
I'm Satan.


amen
[Vrh] Go down
AVeT_
banned
AVeT_


Male
Virgo Horse
Broj postova : 35
Age : 93
Location : KINGDOM of BLASPHEMY
Registration date : 15.12.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimesri pro 15, 2010 8:09 pm

Pobozni i maloumni Markec da ti barba AVeT kaze tko je Lucifer? On je tvoj jedini i najbolji prijetelj, stvoritelj, spasitelj, ljepota i punina ljudske duse....nadalje on je zlo, patnja, pali andjeo, Sotona, strah, gospodar muha i kaosa. I konacno on je, kao i sve ostalo, proizvod ljudske maste kao i svi ostali dobri i losi likovi u bajci zvanoj RELIGIJA koja je samo sredstvo obmanjivanja i kontroliranja uma zaludjenih masa koje se nadaju u zivot poslije smrti i ine besmislice.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimesri pro 15, 2010 8:54 pm

Pusti ti i Markeca i Lucifera... Sto prije ova citava tirada o bogovima i djavolima ode u zaborav, utoliko bolje! Nemoj buditi mrtve "aveti"... ;)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Sestra Bernardica
banned



Female
Sagittarius Dragon
Broj postova : 60
Age : 83
Location : Posušje, Družba kćeri Božje ljubavi
Registration date : 28.12.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 12:41 am

AVeT_ je napisao/la:
Pobozni i maloumni Markec da ti barba AVeT kaze tko je Lucifer? On je tvoj jedini i najbolji prijetelj, stvoritelj, spasitelj, ljepota i punina ljudske duse....nadalje on je zlo, patnja, pali andjeo, Sotona, strah, gospodar muha i kaosa. I konacno on je, kao i sve ostalo, proizvod ljudske maste kao i svi ostali dobri i losi likovi u bajci zvanoj RELIGIJA koja je samo sredstvo obmanjivanja i kontroliranja uma zaludjenih masa koje se nadaju u zivot poslije smrti i ine besmislice.

Govoriš jezikom mržnje i jala. Nemoj dozvoliti da ti duša prestane vjerovati, jer tek kad čovjek izgubi nadu i vjeru u svevišnjega izgubi korak sa realnošću i gubi tlo pod nogama. Vjera u sebe i u Boga donosi prosperitet i dobrostanje ljudskoj duši i tijelu.

Mir s Tobom
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 4:04 am

Ko i obicno problem u komunikaciji nastane kada se ne slazemo oko nekog obicnog pojma...

Ja sam siguran da lucifer postoji u mom univerzumu,ne znam u vasem.On je sami korjen drveta zvanog Strah...A plodovi su mu jako ljuti....Zbog tih plodova straha ja se nekad strasim da volim a to je zaista najstrasnije...Ne znam odakle u meni taj strah,od bilo cega...Bog je ljubav,ali kad se strasim ja ne mogu da volim...Ja se svaki dan borim sa Luciferom,ocu da mu unistim korjen i sve plodove.Ali on je kao korov ,razgranao se previse.Kad pojedem njegove plodove,javi se strah i sve ode u kurac.Tesko je voliti kad si pod strahom...Lucifer me zaista udaljava od boga....Ali sjecem ga ja pomalo...

Bas se pitam kod koga je Lucifer najvise zasadio plodova...I bas bih volio da vidim covjeka koji je pobjedio svog lucifera...On bi za mene predstavljao boga licno...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 11:15 am

primitive101 je napisao/la:
...I bas bih volio da vidim covjeka koji je pobjedio svog lucifera...On bi za mene predstavljao boga licno...
Mislim da takva osoba ne postoji jer takva osoba više ne bila slobodna, bila bi kao robot koji izvršava naredbe ili s druge strane, to bi mogao učiniti onaj tko je sve spoznao. Nisam siguran da li mi uopće možemo sve spoznati, tada bi bili na razini Boga, a na toj razini mi kao pojedinac više ne bi postojali. Ukoliko ne znam sve i ako smo slobodni onda možemo i izabrati, a kod tog izbora možemo i pogriješiti i izabrati nešto loše. Znam da će sada netko reći da postoje ljudi koji su svjesni da rade nešto loše i da upravo to loše izabiru. No takvi žele ostvariti neki cilj brže nego je to moguće, žele ići prečicom. Naravno puno je lakše ukrasti nekome novac nego raditi i zaraditi taj novac. No da li je to u konačnici lakše i brže, možda se tako čini, ali nakon nekog vremena se pokaže da to nije tako.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 11:52 am

Ja "svog" Lucu zovem strah isto tako. A Bibliju sam čita sve dok se nisam uvjerio da je Elohim na židovskom Bogovi, a ne Bog, tako da ni ova danas Biblija što je tiskaju nema smisla previše, pogotov s tim pričama o vanzemaljcima ali digresija...

Pobjediti strah znači pobjediti Lucifera, jednostavno. evil
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 12:38 pm

Mislim da se tu ne radi o klasičnoj pobijedi, tj. o potpunom uništenju, već o tome da se to može kontrolirati, znaš da postoji, ali jednako tako znaš da možeš izabrati i ono drugo. Uzet ću primjer sa cigaretama iako znam da postoje iako znam da bi mogao pušiti, ja izabirem to ne činiti.

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
Monsignore Josip Bozanic
banned



Male
Cancer Broj postova : 105
Age : 1923
Registration date : 28.12.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 2:07 pm

Chakotay je napisao/la:
Mislim da se tu ne radi o klasičnoj pobijedi, tj. o potpunom uništenju, već o tome da se to može kontrolirati, znaš da postoji, ali jednako tako znaš da možeš izabrati i ono drugo. Uzet ću primjer sa cigaretama iako znam da postoje iako znam da bi mogao pušiti, ja izabirem to ne činiti.

Nikako to nije tako, rijetko tko se moze kontrolirat u svim stvarima, pa tako da budem banalan kao i ti, ne pusim cigarete ali pijem kavu i opet nije dobro.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 4:24 pm

Zasto mislis Chakotey da bi bila robot? Bas suprotno,bila bi slobodna od kocnica i zabrana koje je sam stvorio u glavi...Danas vise u svjetu ima robota nego ljudi...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 4:34 pm

Mislio sam na situaciju da moraš nešto činiti bez obzira što to bilo, tada nisi slobodan nego činiš ono što ti je "naređeno" pretvaraš se u robota.

E sad kad ne bi bilo nečega što šteti bilo kome, da li je takav svijet uopće moguć? Hm možda i je, možda tako nešto i postoji na nekoj razini i tamo bi mogli doista činiti što god želimo. Nažalost mi nismo na toj razini iz nekog razloga ;)

_________________
Ako misliš da možeš ili pak misliš da ne možeš... i u jednom i u drugom slučaju si u pravu.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 5:05 pm

Pa tesko je,jer moramo onda sami sebe da zaustavimo i smirimo u komunikaciji sa drugima.Jer ako ti pocnes nesto govoriti meni,a moja podsvjest je vec spremila odgovor ili odbranu,onda JA nisam slobodan,vec moja podsvjest zauzima,najcesce ego-odbrana ponasanje.Ona je u kontroli a ne JA.To je ropstvo svojeg uma i emocija.Jer ja ne zelim da moje ponasanje zavisi od tvog.Ti mozes napasti moj ego,ali ako JA nezelim da se postovjetim sa njim,onda i tvoj napad nije na MENE,vec na moj identitet,ego.A ja hocu da sam samo cista svjest,koje sve prihvata i smjeska se na sve,jer znam da mene ne moze nista povrjediti ili unistiti.Ali kad pocnes da posmatras svoju podsvjest i njenu dugmad koja se pale same od sebe,bez TVOJE dozvole,vidis sa vremenom da TI ne kontrolises ponasanje tvog identiteta,vec da taj identitet radi sam po sebi.

Ti si stvorio svoj identitet,ali ne po cjenu da te on zarobi.Nikad ne treba ostati isti,treba biti ko djete cjeli zivot,mjenjati se i dopustiti drugim da te mjenjaju,jer nas identitet nije stalan,ali nasa svjest i mogucnost da sve posmatramo mirno i blazeno jeste stalna....
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 5:20 pm

Mislim da Chak želi reći da jednom ako bi uspio pobjediti Lucifera u sebi da bi prestao imati slobodu izbora, morao bi činiti uvijek sve dobro. To je samo prividno tako.
Naime, uvijek postoji moć izbora, ali je stvar u tome da ako želiš pobjediti zlo u sebi tada moraš djelovati tako da uvijek odabireš dobro. O tome se radi. Dakle, primitive, nije stvar u tome da si slobodan, jer je sloboda iluzija. Stvar je samo u tome da postaneš svjestan da jedini način kako možeš djelovati ispravno je da odabireš uvijek dobro. Nije problem ako to nećeš moći uvijek činiti, ali mora ti biti jasno da čim tako ne učiniš, da to sve ima neku posljedicu. Za to moraš odrasti, ali dijete u sebi uvijek možeš zadržati. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Melkior
PraGlodavac



Male
Capricorn Monkey
Broj postova : 685
Age : 43
Registration date : 24.12.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimeuto pro 28, 2010 5:25 pm

@Chak i MoW, da, slažem se nekako s time, ali mislim da kada pređeš preko te granice, nema više nazad, ti onda više ne poznaješ dobro i loše, nema više rasuđivanja i nema relativnosti, a čim se mičemo iz relativnih sfera i tema, teško nam je išta zamisliti. No, to ne mora značiti da ta "nirvana" nije nemoguća.

:)
[Vrh] Go down
Sang Real
Riba
Sang Real


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 157
Age : 34
Registration date : 18.08.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimepon vel 07, 2011 3:25 am



ja sam bog
ja sam bozica
ja sam vrhovno bice,sve svega,alfa i omega
ja sam suma i supstanca.gore i dolje.lijevo i desno
ovdje i ondje,prije i poslije
ja sam svjetlo i ja sam tama koja stvara svjetlost
ja sam dobrota bez kraja i zlocestoca koja dobrotu cini dobrom.
ja sam sve to i nemogu iskusiti bilokoji dio samoga sebe a da ne iskusim svega sebe

BOZANSKA DIHOTOMIJA
razgovori sa bogom

[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitimepon vel 07, 2011 7:09 pm

Melkior je napisao/la:
@Chak i MoW, da, slažem se nekako s time, ali mislim da kada pređeš preko te granice, nema više nazad, ti onda više ne poznaješ dobro i loše, nema više rasuđivanja i nema relativnosti, a čim se mičemo iz relativnih sfera i tema, teško nam je išta zamisliti. No, to ne mora značiti da ta "nirvana" nije nemoguća.

:)

Moguca je,isto ko sto je moguc raj o kojem Isus govori.Ali prvo mora umrjeti vasa "odraslost",jer samo bebe ulzaze u raj i nirvanu....
[Vrh] Go down
Sponsored content





lucifer!!! - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: lucifer!!!   lucifer!!! - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
lucifer!!!
[Vrh] 
Stranica 2 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: