Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 cigarete

Go down 
+48
geapura
Novus ordo seclorum
2pac
waldox
Marko88
Lyra
tinityrannical
Korplikan
Morn
orca
kika13
riki45
Icecrowned
biga
hawara
Zona
Sang Real
whitelady
Armin od Irima
Legionar
Alpha
wanderer
tomi
josip21
Michael Wittmann
Cinderella
Gea
Athena
Blizzard
MoW
Chakotay
Skulptura
Fantom
gloria_g
Lorki
zmija
Tallina
memnoch
little alien
Rain
babi
floridana
urbanaaa
Aleksandar Veliki
Svjetloisjena
sanja
malena
vladimir
52 posters
Go to page : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next
Autor/icaPoruka
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimepon stu 07, 2011 1:06 am

Skoro ali ipak nisi... Puno žganaca (i estrogena, pitaj doktora da ti da zubi ) da bi bio kompliciraniji....

_________________
Like the fella says, in Italy for 30 years under the Borgias they had warfare, terror, murder, and bloodshed, but they produced Michelangelo, Leonardo da Vinci, and the Renaissance. In Switzerland they had brotherly love - they had 500 years of democracy and peace, and what did that produce? The cuckoo clock. So long Holly.

- The Third Man
[Vrh] Go down
Marko88
Višestanični organizam
Marko88


Male
Taurus Dragon
Broj postova : 45
Age : 35
Location : Zagreb
Registration date : 17.02.2012

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimepet vel 17, 2012 7:19 pm

Trenutno sam na odvikavanju od cigarete, postupak je dug i mukotrpan ako si velik ovisnik o cigareti, ako je to vise iz gusta onda nije tesko prestat pusit
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimeuto oľu 17, 2015 12:43 pm

cigarete su otrov pale
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimečet oľu 19, 2015 11:46 pm

http://znanost.geek.hr/clanak/pusenje-moze-stanjiti-mozdanu-koru/


Nekada bio totalna budala, pa sam htio iz ciste fore propusiti, jer svi oko mene su bili pusaci, a i oni koji nisu tada pusili, danas su propusili. Ali, reko sam sam sebi da je to cista gluparija...
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimepet oľu 20, 2015 12:10 am

Bitno je svega se držati u granicama. Inače duhan je jedna od mnogo "čarobnih" biljaka koje se koriste u etneološke svrhe, tj. dobivanje vizija i proricanja.
Ti ljudi se sistematski navikavaju na izrazito potentnu biljku nicotiana rustica, tzv. divlji duhan. Ta biljka ima količine nikotina koje bi ubile bez problema običnog pušača nicotiana tabacce (obične cigarete). Od rustice se znaju motati cigare dugačke po jedan metar. Takva ogromna količina nikotina kod naviknutog šamana izaziva ulazak u viša stanja svijesti.
Potomci azteka to još uvijek rade. Te cigare se znaju neki put koristiti i kao prethodnica Ayahuasca ceremoniji. No pitanje se postavlja čemu se izlagati ogromnoj ovisnosti kako bi se ušlo u viša stanja svijesti, kad u isto vrijeme postoje mnoge biljke s istom ili boljom djelotvornošću, a koje su sigurne za zdravlje. Mislim da je rustica na neki način ostavština tradicije nastala u doba neimaštine boljih substanci, ali možda se varam...
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimepet oľu 20, 2015 12:34 am

varaš se , ali u cigarama je nikotin i katran,to nije zdravo za 10 godina bronhe i pluća propadaju. tup
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimepet oľu 20, 2015 12:37 am

U čemu se varam?
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimepet oľu 20, 2015 1:00 am

o biljci rustica nisam siguran da bi one ubile pušača ,možda ti svijest pomute, a naši pradjedovi su motali duhan koji je bio manje otrovniji za pluća,ali nisu cigarete zdrave i gotovo.nisam pušač ali cigarete kolumbo imaju u sebi katran dovoljno da ti začepu vene ili da se umoriš nakon običnog hodanja..to uđe u naviku da li ljudi puše jer su nervozni,ili misle da su cool,ili vole smrt ne znam,,, tongue
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimepet oľu 20, 2015 1:11 am

Nicotiana rod biljaka proizvode nikotin kao prirodni pesticid, da se zaštite od nametnika. Rustica ima 8 puta veći udio nikotina nego tabacum (obični duhan).
Kod jakih pušača rustica izaziva vrtoglavicu i povraćanje. Oni koji uopće ne puše ili manje puše bi doživjeli puno gore te simptome.
Smrt nije isključena, ali vjerojatno nećeš umrijeti, zato jer ne bi sigurno išao povlačiti još dimova, a da te prvi dim potpuno uništio, osim ako si neki mazohist.
Sve današnje cigarete proizvedene od mega korporacija imaju štetne primjese i to nije ništa čudno.

[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimepet oľu 20, 2015 1:17 am

nisam to znao o rustici,ali svaki čovjek ima neku ovisnost .i šta možeš.ako te ne ubiju cigare hoće hrana ,ako ne hrana hoće piće ako ne piće hoće stres,itd inače mrzim cigare i ne volim kad ljudi puše bolesti sam se nagledao ,,,, ali ljudi ne shvaćaju koliko dim smrdi ... :( ali 80 posto pušača umire
[Vrh] Go down
geapura
Višestanični organizam



Female
Leo Broj postova : 57
Registration date : 24.01.2015

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimened oľu 22, 2015 1:43 am

Pušim već dugi niz godina i ne pada mi na pamet da prestanem. :D Paše mi, volim, uživam...U svom domu nema šanse da izlazim vani pušiti ako nekom smeta, radije ne primam nikog u svoj dom. :D
Štetno je i meso, da ne govorimo o alkoholu koji svi konzumiraju uz sveopće odobravanje, zato nikako ne prihvaćam diskriminaciju pušača. Ako štetim, štetim sama sebi, moj život, moje zdravlje, moja odluka. :)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimened oľu 22, 2015 1:55 am

pa tvoj izbor posljedice su gadne. pale
[Vrh] Go down
geapura
Višestanični organizam



Female
Leo Broj postova : 57
Registration date : 24.01.2015

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimened oľu 22, 2015 2:59 am

waldox je napisao/la:
pa tvoj izbor posljedice su gadne. pale
Pa šta te briga? (za mene?) Brineš li se o milijardama životinja koje ubijamo svakodnevno da bi se prežderavali? :) Ili o nevinim žrtvama pijanih manijaka na cestama? Ili o nevinim žrtvama reliogioznih manijaka ubojica? itd., itd.,itd.,.. :)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimened oľu 22, 2015 12:01 pm

hahaha da geice u pravu si briga me što ti pušiš ,ali samo sam rekao da nije zdravo tvoj izbor no hard feelings. za sve ovo što si napisala slažem se tongue
[Vrh] Go down
geapura
Višestanični organizam



Female
Leo Broj postova : 57
Registration date : 24.01.2015

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimeuto oľu 24, 2015 2:33 am

waldox je napisao/la:
hahaha da  geice u pravu  si  briga me što ti pušiš ,ali samo sam rekao da nije zdravo tvoj izbor no hard feelings. za sve ovo što si napisala slažem se tongue
To znamo i predobro svi mi koji pušimo, dosta mi je da slušam svaki dan svoju mamu, drugi mi ne trebaju. :)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimeuto oľu 24, 2015 11:43 am

nikotin je smrt za pluća . pale
[Vrh] Go down
geapura
Višestanični organizam



Female
Leo Broj postova : 57
Registration date : 24.01.2015

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimepet oľu 27, 2015 3:01 am

waldox je napisao/la:
nikotin je smrt za pluća . pale
Ha ha! Stvarno si uporan.. :D .Ok. Pobijedio si. Trebao bi održati predavanje u tvojoj školi. :)
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimepet oľu 27, 2015 4:59 am

geapura je napisao/la:
Pušim već dugi niz godina i ne pada mi na pamet da prestanem. :D Paše mi, volim, uživam...U svom domu nema šanse da izlazim vani pušiti ako nekom smeta, radije ne primam nikog u svoj dom. :D
Štetno je i meso, da ne govorimo o alkoholu koji svi konzumiraju uz sveopće odobravanje, zato nikako ne prihvaćam diskriminaciju pušača. Ako štetim, štetim sama sebi, moj život, moje zdravlje, moja odluka. :)

Potpisujem;
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimepet oľu 27, 2015 5:10 am

waldox je napisao/la:
nikotin je smrt za pluća . pale

Inače smotuljak duhanskog lista (tzv. Bidi) u Indiji u staroj ayur vedi se ponekad preporučao poslije ručka ili teškog varenja na visokim temperaturama bi uvijek uspješno formirao Vata dosha-u jer se s nekoliko dimova Bidia prana pomiješa sa Zrakom i kreira metabolički balans...
Biddi je kudikamo nešto drugo nego cigareta ali kako vidimo nije svaki otrov uvijek nužno loš....
Ja se ravnam i liječim od svih nestabilnosti u plućima kao i inih prljavština sa jednim od 6 Taoističkih zvukova (za pluća je to "S" naravno, s pripadajućim unutarnjim i vanjskim kretanjima i poznavanjem kompresije zraka u dio pluća koji potiksuje unutarnje naslage svega što kapilarima smeta protok krvi i absorbciju kisika za distribuciju kroz tijelo);
Da nisam dobro poznavao chi kung i prakticirao ga dnevno, DAVNO bih umro od bilo kojeg od niza poroka kojima se "uspješno intoxicirah" tijekom života...

Što bi stari Taositički besmrtnici rekli "nije bitno što stavljaš u sebe već što radiš sa tim što si stavio u sebe".
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimepet oľu 27, 2015 11:50 am

duhan nije nikad bio zdrav ,pa čak ni jedan dim u sebe .zamisli 30 godina pušiti cigarete .kako ti ljudi dišu uopće?oni se umore i nakon 50 m hodanja. scratch a kad dišu pluća sviraju. affraid
[Vrh] Go down
tinityrannical
PraGlodavac
tinityrannical


Female
Cancer Rooster
Broj postova : 749
Age : 30
Location : Depths of Hell
Registration date : 19.02.2011

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimepet oľu 27, 2015 4:00 pm

waldox je napisao/la:
duhan nije nikad bio zdrav ,pa čak ni jedan dim u sebe .zamisli 30 godina pušiti cigarete .kako ti ljudi dišu uopće?oni se umore i nakon 50 m hodanja. scratch a kad dišu pluća sviraju. affraid

to ima veze sa kondicijom, mozes biti pusac i raditi neki sport, a disat mozes jos uvijek. Ja npr. pusim po danu 5 cigareta i treniram, i nemam nikakvih problema osim kad sam prehladena, onda imam bronhitis gadni :)

ali ja ipak zelim u buducnosti prestati pusiti, jer primjecujem da ne pusim vise zato sto mi se svida nego sto "trebam" i to si ne zelim dopustiti ;)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimepet oľu 27, 2015 4:05 pm

pa tinitiy hm, to što si ti napisala je tvoje iskustvo,ali većina ljudi koji dugo puše ne mogu disati dobro ,za 10 godina možda nećeš imati takvo mišljenje,jer što više pušiš uništavaš organizam,all the best ce-4zubo
[Vrh] Go down
Bella.Lilly
Riba



Female
Sagittarius Monkey
Broj postova : 107
Age : 31
Registration date : 09.07.2013

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimesub oľu 28, 2015 12:03 am

Mene nerviraju ti naciji koji bi ti sve živo zabranili, nemoj mi pušiti u stanu, stan ti se osjeti na dim... pa, meni odgovara ta atmosfera, da je malo zagušeno, šta ćeš sad?
A nerviraju me i oni koji svečano prestanu pušiti pa onda svima drugima dijele lekcije iz zdravog života, i ono kao, ja upravljam svojim porocima, ne oni sa mnom. Kako ćeš upravljati svojim porocima ako realno ne znaš ni šta je taj porok, odnosno ne možeš ni priznati da uživaš u duhanu. Ja sam prestala pušiti jednom na 8 mjeseci (u prvom srednje) jer jednostavno nisam bila u prilici (mama me je čuvala dok sam bila u gipsu tri sedmice i poslije toga ajde kao prestat ću).
Razumijem da to jeste porok ali ja se jednostavno nisam doživljavala tad kao pušač niti kao nepušač, bivši pušač, nego sam to kroz izbrisala iz svijesti. Počela pušiti nakon toga, jer eto hoću, falio mi taj ritual u životu.
Restrikcije za duhan i forsiranje "zdravog" života već počinje ličiti na neku mrtvu psihopatiju. U UK su potegnuli pitanje štetnosti šećera i uskoro će početi ograničavati unos šećera i količinu šećera u kolačima. (??)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimesub oľu 28, 2015 1:25 am

ma lako za šećer lilly, mrzim kad uđem u nečiju kuću i smrdi na dim,a tek ljudi koji puše cry cry ,kažem nisam nikad probao niti ću ,tko voli nek izvoli
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitimesub oľu 28, 2015 3:47 pm

Kako onda znas da je lose? 8)
[Vrh] Go down
Sponsored content





cigarete - Page 18 Empty
PostajNaslov: Re: cigarete   cigarete - Page 18 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
cigarete
[Vrh] 
Stranica 18 / 20.Go to page : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next
 Similar topics
-
» cigarete

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Zdravlje-
Forum(o)Bir: