Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Crna rupa

Go down 
+39
primitive101
Athena
PEPE-Top Secret
konoko1
Chakotay
Skulptura
Daja
Hack_The_Universe
Remke
Narayana
Aurora Borealis
Michael Wittmann
Gea
Cylon
Casper
Legionar
zvezda
Dunja the tomboy
Berny_Sinara
gothic45
ThE_IMMORTAL
Cuppycake.Disaster
Zeus
Cico
Yado
silver
Kirk
arhont
mare
KaKa 22
fazan u hladnjaku
Neo
gloria_g
finga
Blizzard
Alpha
Tutankhamon
Svjetloisjena
vedran
43 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimepon srp 06, 2009 4:24 pm

Hack_The_Universe je napisao/la:


Ej a dali si se ikad zapitala šta je to u biti prostor, mislim šta je to točno šta odvaja česticu A od čestice B? Ako progooglaš, potražiš po knjižarama nečeš naiči na odgovor na to vrlo jednostavno pitanje, samo nekakve kratke i glupe definicije... Čovječanstvo danas ima svakakvih teorija poput M-Teorije, 11D Struna Teorije, Superpozicije, Valne jednađbe i svakakva ostala sr... a ne može si objasniti tako fundamentalni pojam kao što je PROSTOR!

jednostavno prostor ti je vakum, isto ko i svemir on nije nista to je samo prazan prostor (vakum) pun zvjezda, planeta, meteora, asteroida...

EDIT:
da malo objasnim vakum ti je zapravo nista to je praznina sad neznam kako da bolje objasnim al nadam se da si shvatio
[Vrh] Go down
Hack_The_Universe
Stanica
Hack_The_Universe


Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 21
Age : 43
Registration date : 06.07.2009

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimepon srp 06, 2009 4:36 pm

Nazgull je napisao/la:
Hack_The_Universe je napisao/la:


Ej a dali si se ikad zapitala šta je to u biti prostor, mislim šta je to točno šta odvaja česticu A od čestice B? Ako progooglaš, potražiš po knjižarama nečeš naiči na odgovor na to vrlo jednostavno pitanje, samo nekakve kratke i glupe definicije... Čovječanstvo danas ima svakakvih teorija poput M-Teorije, 11D Struna Teorije, Superpozicije, Valne jednađbe i svakakva ostala sr... a ne može si objasniti tako fundamentalni pojam kao što je PROSTOR!

jednostavno prostor ti je vakum, isto ko i svemir on nije nista to je samo prazan prostor (vakum) pun zvjezda, planeta, meteora, asteroida...

EDIT:
da malo objasnim vakum ti je zapravo nista to je praznina sad neznam kako da bolje objasnim al nadam se da si shvatio


Da, to sam i ja nekada mislio pa sam saznao za energiju vakuma i da istinski vakum ne postoji tj. da ga je nemoguče napraviti u našem svemiru. A ašto se tiče praznog prostora u svemiru to ti je vrlo blizu vakuma ali nije pravi vakum jer on sadrži oko 5 atoma vodika po kubičnom metru...
Ali krivo si me razumio, vakum kao takav predstavlja prazan prostor ali mene zanima objašnjenje sta je to prostor odnosno u tvome pogledu sta je to što je prazno u vakumu???
[Vrh] Go down
Narayana
Žaba
Narayana


Female
Libra Monkey
Broj postova : 233
Age : 43
Location : Trogir
Registration date : 03.07.2009

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimepon srp 06, 2009 4:58 pm

Prostor je mozda fizicka manifestacija nevidljive energije?
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimepon srp 06, 2009 5:00 pm

Hack_The_Universe je napisao/la:
Nazgull je napisao/la:
Hack_The_Universe je napisao/la:


Ej a dali si se ikad zapitala šta je to u biti prostor, mislim šta je to točno šta odvaja česticu A od čestice B? Ako progooglaš, potražiš po knjižarama nečeš naiči na odgovor na to vrlo jednostavno pitanje, samo nekakve kratke i glupe definicije... Čovječanstvo danas ima svakakvih teorija poput M-Teorije, 11D Struna Teorije, Superpozicije, Valne jednađbe i svakakva ostala sr... a ne može si objasniti tako fundamentalni pojam kao što je PROSTOR!

jednostavno prostor ti je vakum, isto ko i svemir on nije nista to je samo prazan prostor (vakum) pun zvjezda, planeta, meteora, asteroida...

EDIT:
da malo objasnim vakum ti je zapravo nista to je praznina sad neznam kako da bolje objasnim al nadam se da si shvatio


Da, to sam i ja nekada mislio pa sam saznao za energiju vakuma i da istinski vakum ne postoji tj. da ga je nemoguče napraviti u našem svemiru. A ašto se tiče praznog prostora u svemiru to ti je vrlo blizu vakuma ali nije pravi vakum jer on sadrži oko 5 atoma vodika po kubičnom metru...
Ali krivo si me razumio, vakum kao takav predstavlja prazan prostor ali mene zanima objašnjenje sta je to prostor odnosno u tvome pogledu sta je to što je prazno u vakumu???

pa to je i mene zanimalo al sam onda skuzio da je to zapravo nista ako je prazan prostor jednostavno nista ni ja to bas neshvacam ali nema "tvari" koja je zapravo prazan prostor, npr. ko prije kad si bio mali vjerojatno si mislio da u prostoru oko tebe nema nista tj. zraku pa tako ti izmedju molekula nema nista kuzis sad?
[Vrh] Go down
Hack_The_Universe
Stanica
Hack_The_Universe


Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 21
Age : 43
Registration date : 06.07.2009

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimepon srp 06, 2009 5:02 pm

Otvorio sam novi post "Šta je to prostor?" pa bih molio sve one koji imaju kakvo mišljenje ili možda odgovor na to pitanje da odgovore tamo, hvala.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimepon srp 06, 2009 5:05 pm

Narayana je napisao/la:
Prostor je mozda fizicka manifestacija nevidljive energije?
da ali kako se moze znat da je nesto nevidljivo ako je tako malo? tj. gdje mozes vidjeti puno praznog prostora? samo izmedju molekula a to je tako malo da nemozes znati koje je boje. Kad vakumiras stvari recimo u vrecici ona se "smanji" to znaci da se prazan prostor nemoze napraviti nego mora sam nastati jer svugdje mora biti "nesto" osim naravno u takvim malim stvarima koje se ni neprimjecuju, mozda je to ko voda jer nemozes iz necega stvoriti "nista" ko u vodi nemozes samo rukama odvojit vodu da ti u sredini ostane nista. kava

uuuuu asam ga sad zagnojio lol
[Vrh] Go down
Hack_The_Universe
Stanica
Hack_The_Universe


Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 21
Age : 43
Registration date : 06.07.2009

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimepon srp 06, 2009 5:10 pm

Nazgull je napisao/la:
pa to je i mene zanimalo al sam onda skuzio da je to zapravo nista ako je prazan prostor jednostavno nista ni ja to bas neshvacam ali nema "tvari" koja je zapravo prazan prostor, npr. ko prije kad si bio mali vjerojatno si mislio da u prostoru oko tebe nema nista tj. zraku pa tako ti izmedju molekula nema nista kuzis sad?

Da to sam i ja pomislio međutim prostor ne može biti ništa jer ga možemo mjeriti (cm, m,km,..) pa prema tome ima nekakva fizikalna svojstva... A da ne pričamo o virtualnim česticama i o zakonu o posuđivanju energije iz kvantnoga svijeta... (u praznom "prostoru" stalno se radaju virtualni parovi čestica-antičestica i ako taj par dobobije dovoljno energije e=mc2 onda se može pretvoriti u stvarnu česticu odnosno antičesticu to se stalno događa u akceleratorima čestica)...
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimepon srp 06, 2009 5:15 pm

zanimljivo al ajde skrenuli smo s teme vec 2 stranice pa preselimo ovo u onu novu temu, i da se vratimo na temu:

Crne rupe jednostavno nemogu bit prolaz u buducnost ili proslost, jer je to vec utvrdjeno, al ipak mozda nista nije sigurno, zapamtite bili su sigurni i da je zemlja ravna, za nekoliko godina ce govorit bili su sigurni i da je svemir beskonacan...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 3:41 am

Alpha je napisao/la:
Uzrokovana...?

Ovako nekako: Higgsov bozon--> masa--> udubljenje prostora--> gravitacija
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 8:54 pm

Hack_The_Universe je napisao/la:
Nazgull je napisao/la:
Hack_The_Universe je napisao/la:


Ej a dali si se ikad zapitala šta je to u biti prostor, mislim šta je to točno šta odvaja česticu A od čestice B? Ako progooglaš, potražiš po knjižarama nečeš naiči na odgovor na to vrlo jednostavno pitanje, samo nekakve kratke i glupe definicije... Čovječanstvo danas ima svakakvih teorija poput M-Teorije, 11D Struna Teorije, Superpozicije, Valne jednađbe i svakakva ostala sr... a ne može si objasniti tako fundamentalni pojam kao što je PROSTOR!

jednostavno prostor ti je vakum, isto ko i svemir on nije nista to je samo prazan prostor (vakum) pun zvjezda, planeta, meteora, asteroida...

EDIT:
da malo objasnim vakum ti je zapravo nista to je praznina sad neznam kako da bolje objasnim al nadam se da si shvatio


A ašto se tiče praznog prostora u svemiru to ti je vrlo blizu vakuma ali nije pravi vakum jer on sadrži oko 5 atoma vodika po kubičnom metru...

sad malo citam i vidim nevalja ovo, nije onda to istinski vakum ako ima atoma i jos si reko da ga je jako tesko napravit, znaci nije nemoguce
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 9:24 pm

mislim da je nemoguce postici da u prostoru nema apsolutno nicega. klasicna fizika tu prazninu naziva vakuumom, ali ne vjerujem da je to prostor bez ikakve materije.
[Vrh] Go down
Remke
Pračovjek
Remke


Male
Libra Pig
Broj postova : 3399
Age : 28
Location : Osijek
Registration date : 05.07.2009

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimepon ruj 28, 2009 10:17 pm

i to sto kazes prakticki je nemoguce neku npr. zatvorenu vrecicu rastegnut da se "napuhne"
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimesri stu 04, 2009 1:14 am

Vakuum je u biti približno prazan prostor. Ipak, u njemu se nalazi energija, pogotovo u svemiru od svih tih fotona koji dolaze iz svih smjerova. Može se reći da vakuum nije tako prazan :)
[Vrh] Go down
Hack_The_Universe
Stanica
Hack_The_Universe


Male
Scorpio Monkey
Broj postova : 21
Age : 43
Registration date : 06.07.2009

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimesri stu 04, 2009 7:42 pm

Prostor između dva atoma je veči nego što je cjelokupan broj atoma u cjelome svemiru.

https://www.youtube.com/watch?v=kypne21A0R4
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimesri stu 04, 2009 8:16 pm

WOOT!!
Ma nije.....
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimesri stu 04, 2009 8:32 pm

Jest jest :P

Dugo me mučilo pitanje zašto ruka ne prođe kroz ruku ako je tako prazan prostor u nama samima i među atomima. Zašto se recimo atomi jedne ruke drže zajedno, a istovremeno odbijaju atome druge ruke da ne uđe u ovu prvu...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimesri stu 04, 2009 10:44 pm

Omega je napisao/la:
Dugo me mučilo pitanje zašto ruka ne prođe kroz ruku ako je tako prazan prostor u nama samima i među atomima. Zašto se recimo atomi jedne ruke drže zajedno, a istovremeno odbijaju atome druge ruke da ne uđe u ovu prvu...
I više te ne muči? Do kojeg si zaključka došao?
Ja mislim da je to tako priroda uredila jer u suprotnom emači ne bi mogli lupat glavom o zid :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimesri stu 04, 2009 11:06 pm

Razmišljao sam na staničnoj razini, pa i sam DNA. DNA je stabilan, naše stanice su stabilne, pa je i sama koža stabilna što se tiče kemijskih veza i privlačnih sila. Povezane su baš ovako i tako su stabilne, a sile su raspoređene tako da mi sa drugim stabilnim tijelom ne možemo proći. Jake li se tu kemijske veze.

Ne znam za procese u ljudskom tijelu, pa je ovo moje mišljenje bazirano na onoj trunki znanja koje imam u vezi fizikalnih svojstava molekula :D
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimečet stu 05, 2009 10:42 am

Omega,
priča mi sinoć frendica da je noć prije pušila na prozoru i promatrala nebo, i gle čuda:
vidi dvije točkice na nebu indigo plave boje, koje kao da se love. jure u nepravilnim pokretima, malo tamnije indigo plave, a onda kao da se udaljavaju pa ta boja malo izblijedi.

kaj bi to moglo biti?
(jasno da sam joj rekla da bi joj, ako ne neki dobar psihić, onda svakako okulista dobro došao - podrapala se od smijeha)
:D
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimečet stu 05, 2009 3:21 pm

Omega je napisao/la:
Razmišljao sam na staničnoj razini, pa i sam DNA. DNA je stabilan, naše stanice su stabilne, pa je i sama koža stabilna što se tiče kemijskih veza i privlačnih sila. Povezane su baš ovako i tako su stabilne, a sile su raspoređene tako da mi sa drugim stabilnim tijelom ne možemo proći. Jake li se tu kemijske veze.

Ne znam za procese u ljudskom tijelu, pa je ovo moje mišljenje bazirano na onoj trunki znanja koje imam u vezi fizikalnih svojstava molekula :D
A sto ako bi nekako uspjeli privremeno iskljuciti elektricno polje. Bilo bi moguce proci kroz zid!!! Ako me logika ne vara :/ Opet.....

@gloria:
A sta je pusila? :D
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimečet stu 05, 2009 9:04 pm

@ Gloria
Mislim da je napaljeni leptir lovio leptiricu, ali samo nagađam, možda je bilo i obratno face

@Skulptura
Isključiti električno polje? To možemo samo ako maknemo sav naboj :P
Ne znam bi li onda teoretski to bilo moguće...
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimepet stu 06, 2009 1:18 am

Omega je napisao/la:
Ne znam bi li onda teoretski to bilo moguće...
A ne bi bilo više Londonovih i Van der Waalsovih sila, niti vodikovih, elektronskih, flourovih... ništa. Ne bi bilo ni nas, bili bi samo atomi i molekule, nepovezane i po gustoći naslagane u slojevima oko gravitacijskih središta...
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimepet stu 06, 2009 10:46 pm

... mislim da ne bi bilo niti atoma ni molekula, jer se elektroni vrte oko jezgre zahvaljujući električnoj sili, pa kad bi se ona nekako isključila, nebi bilo niti atoma, nego samo nakupine elementarnih čestica koje bi se sve privlačile. Naravno pod uvijetom da ne "isključimo" i gravitacijsku silu :)
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimesub stu 07, 2009 1:46 pm

Chakotay je napisao/la:
nebi bilo niti atoma, nego samo nakupine elementarnih čestica koje bi se sve privlačile.
Sta bi ih medusobno privlacilo ako nema struje?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitimesub stu 07, 2009 3:07 pm

Skulptura je napisao/la:
Chakotay je napisao/la:
nebi bilo niti atoma, nego samo nakupine elementarnih čestica koje bi se sve privlačile.
Sta bi ih medusobno privlacilo ako nema struje?
Gravitacija, ona je uvijek privlačna sila :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Crna rupa - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 10 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Crna rupa
[Vrh] 
Stranica 10 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Crna magija
» Crna magija
» Crna strana Olimpijskih igara

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: