Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Crna rupa

Go down 
+39
primitive101
Athena
PEPE-Top Secret
konoko1
Chakotay
Skulptura
Daja
Hack_The_Universe
Remke
Narayana
Aurora Borealis
Michael Wittmann
Gea
Cylon
Casper
Legionar
zvezda
Dunja the tomboy
Berny_Sinara
gothic45
ThE_IMMORTAL
Cuppycake.Disaster
Zeus
Cico
Yado
silver
Kirk
arhont
mare
KaKa 22
fazan u hladnjaku
Neo
gloria_g
finga
Blizzard
Alpha
Tutankhamon
Svjetloisjena
vedran
43 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimesub ruj 27, 2008 8:43 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Eclypso, možeš li molim te još jednom pojasniti ono mionima koji dolaze do zemlje iako ne bi trebali dolaziti s obzirom na životni vijek? moli

Mioni imaju prekratak životni vijek da dođu do površine Zemlje iz atmosfere, no oni dolaze i detektiraju se. To je dokaz Einsteinove teorije relativnosti. Mioni putuju velikom brzinom pa im vrijeme sporije teče s obzirom na nas.

arhont je napisao/la:


Ma nema na cemu, inteligencija se uvijek cijeni i dalje mislim da bi trebao pokusati izmjeriti si IQ, probaj nabaviti one testove od mense, jer ako ti ide matematika znaci da je tvoj logicni um jako razvijen, samo ga nastavi razvijati, hehe. lol!

Iskreno mislim da ti testovi nisu realni zubi

mare je napisao/la:

JA NEZNAM KAK SE ZOVE AL SE SJECAM-NEKI FIZICAR(STARI,JEDVA PRICA I U KOLICIMA JE)SE BAVIO TIME I NESTO IZRACUNAVAO I REKAO JE DA U NAS NEMA CRNE RUPE.
TO SAM GLEDALA MALCOMA I PREBACILA KAD SU BILE REKLAME(GRR)PA SAM U TOM DJELU POGLEDALA O TOME....LIK IMA ISPRED SEBE NEKI DISPLAY I BRIJE PO NJEMU I NEKAK JE TAK TO ZAKLJUCIO.
hekla

Hawking...

I krivo si razumjela kao što napisah. On nije reko da crne rupe ne postoje u našem svemiru, već u nekom drugom. To je teorija potpuno nedokazana, čak nije niti teorija, već samo pretpostavka.

U našem svemiru crne rupe POSTOJE.

I nemoj pisati velikim slovima jer kršiš pravila foruma.
[Vrh] Go down
Kirk
Stanica
Kirk


Male
Aries Dragon
Broj postova : 20
Age : 36
Registration date : 08.05.2008

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimened ruj 28, 2008 12:06 am

Hawking je to bia, reka je nesto kao da crna rupa guta informacije te ih kao unisti te je neki bradonja odlucio to osporit. Kaze da kao kad bi nas crna rupa usisala rastavila bi nas ali mi toga kao ne bismo bili svijesni dok oni iza nas sto nas vide vidili bi nas rastavljene dok se vrtimo na rubovima crne rupe, tako nesto je bilo ako se sjecam.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimened ruj 28, 2008 3:22 am

Neki kazu da su crne rupe crvotocine u druge dimenzije ili samo prolazi koji su medusobno povezani, odnosno prirodni kanali za brzi prolazak svemirom, ali to je dalje samo teorija.
[Vrh] Go down
mare
Riba
mare


Female
Virgo Snake
Broj postova : 154
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 26.07.2008

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimened ruj 28, 2008 12:31 pm

ispricavam se
:( hug
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimened ruj 28, 2008 1:49 pm

Kirk je napisao/la:
Hawking je to bia, reka je nesto kao da crna rupa guta informacije te ih kao unisti te je neki bradonja odlucio to osporit. Kaze da kao kad bi nas crna rupa usisala rastavila bi nas ali mi toga kao ne bismo bili svijesni dok oni iza nas sto nas vide vidili bi nas rastavljene dok se vrtimo na rubovima crne rupe, tako nesto je bilo ako se sjecam.

Da, bilo je rečeno da uništi informacije. Mislilo se na to koji god objekt padne u crnu rupu, ono što ostaje od informacije o objektu jest masa i možda naboj, ostalo više ne možemo odrediti.

Taj bradonja je reko da bi se informacije očuvale na rubu crne rupe, no nemam pojma kako je i na temelju čega došao do toga alien

Ne bi nas sve crne rupe rastrgale, to ovisi o samoj veličini (dakle masi) crne rupe. Strahovito masivne crne rupe imaju sam rub gotovo bezopasan, jedino je brzina oslobađanja jednaka c. Kod jako velikih crnih rupa ako bismo bili subjekt koji pada u nju, tada mi uopće ne bismo primjetili ništa posebno na rubu crne rupe, već bismo spiralnom putanjom lagano padali prema njenom središtu, singularitetu. Ako bismo tako padali na crnu rupu koja je desetak milijuna puta masivnija od Sunca, mi bismo padali veoma sporom akceleracijom, gotovo da bismo imali konstantnu brzinu na samom njenom rubu.

Drugačije je za vanjske promatrače. Kada bi netko gledao kako mi padamo prema crnoj rupi, mi bismo za njega padali sve sporije i sporije i zapravo mi za tog promatrača nikada ne bismo došli u crnu rupu, potrebno bi bilo beskonačno mnogo vremena. Onaj koji bi padao u crnu rupu sasvim bi normalno uz akceleraciju prošao rub crne rupe, no za vanjskog promatrača to se nikad ne bi dogodilo.

Stvar je u kvantima energije, a to su sami fotoni. Kako je brzina oslobađanja sve veća, tako se valna duljina svjetlosti povećava, sve je crvenija dok bi se na rubu crne rupe valna duljina povećala do beskonačnosti. Objašnjavajući tu pojavu sa čestičnim dijelom svjetlosti izgledalo bi ovako: Fotoni se od tijela koje pada do promatrača oslobađaju uvijek u istom vremenskom roku, recimo da je to 1 sekunda (iako nije, a s ovim mislim na same fotone koji označuju kao 'trbuh' vala). Kako bi se tijelo primicalo crnoj rupi, tako bi se sustav tijela i promatrača sve više razlikovao. U sustavu tijela koje pada fotoni bi UVIJEK odašiljali informacije u istom vremenskom roku, a uzeo sam vrijednost 1 sekunda. No to je na lokalnoj razini samo.
Ono što bi promatrač vidio jest da se fotoni odašilju sve sporije, dakle vrijeme odašiljanja informacije bilo bi više od sekunde.

Pri skoro samom rubu crne rupe fotoni bi se i dalje emitirali u roku od sekunde iz sustava tijela, ali 1 sekunda u tom sustavu iznosila bi možda kao 10 sekunda u sustavu promatrača. Na samom rubu razlika između sustava bila bi beskonačna.

Možda je pomoću ove pojave 'bradonja' došao do zaključka da se informacije očuvaju na rubu crne rupe, jer mi nikad ne bismo vidli kako nešto padne na crnu rupu već kako se to nešto 'smrzne' na njenom rubu iako samo tijelo sasvim normalno prođe rub horizonta crne rupe.

arhont je napisao/la:
Neki kazu da su crne rupe crvotocine u druge dimenzije ili samo prolazi koji su medusobno povezani, odnosno prirodni kanali za brzi prolazak svemirom, ali to je dalje samo teorija.

To je teorija bazirana na prstenastoj singularnosti crne rupe sa kutnim momentom (okreće se) jer prsten je najjednostavnije 2D tijelo koje može zadržati svojstva kutnog momenta, točka to ne može.

Ali i dalje za teoriju crvotočina kako se danas predstavlja treba otkriti posebne čestice (egzotične) koje bi međusobno djelovale antigravitacijski i zadržale 'grlo' crvotočine otvorenim za prolaz materije.
[Vrh] Go down
arhont
PraGlodavac
arhont


Male
Aries Horse
Broj postova : 579
Age : 34
Location : Slavonski Brod
Registration date : 06.06.2008

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimened ruj 28, 2008 8:35 pm

Pa sta cekas onda, bacaj se na posao i nadi nam te cestice, hehe.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimepet lis 10, 2008 3:19 pm

ee, virujem ja da cemo slusat mi svi o omegi jednog dana na vijestima :D
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimepet lis 10, 2008 5:54 pm

silver je napisao/la:
ee, virujem ja da cemo slusat mi svi o omegi jednog dana na vijestima :D

ides
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimepet lis 10, 2008 5:54 pm

da, i to naslova: uspješni mladi astrofizičar, na institutu....pa neki najpoznatiji i najcjenjeniji institut, što ti ga ja znam....
a ja ću vikati, eeej ljudi, pa to je Omega!!!!
;) :D
[Vrh] Go down
mare
Riba
mare


Female
Virgo Snake
Broj postova : 154
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 26.07.2008

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimepet lis 10, 2008 9:05 pm

pa lik ocito ima pojma...
pocinjem se osjecati fejkerski jer fakat sad vidim da neam pojma....
citam i ucim,jedino to preostaje
study
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimened lis 12, 2008 1:42 am

arhont je napisao/la:
Pa sta cekas onda, bacaj se na posao i nadi nam te cestice, hehe.

Dakle trebam naći mjesto gdje se krše poznati nam fizikalni zakoni ili pretpostaviti i otkriti nove elementarne čestice... Težak posao zubi

silver je napisao/la:
ee, virujem ja da cemo slusat mi svi o omegi jednog dana na vijestima :D

Uh, teško. Za to treba biti osnivač ili pod-osnivač nekog projekta ili jednostavno biti genij za određeno područje.

gloria_g je napisao/la:
da, i to naslova: uspješni mladi astrofizičar, na
institutu....pa neki najpoznatiji i najcjenjeniji institut, što ti ga
ja znam....
a ja ću vikati, eeej ljudi, pa to je Omega!!!!
;) :D

Ajmeeeee, to je sve još miljama daleko, a i sumnjam da sam dovoljno talentiran za tako nešto.

Hvala na svim ovim lijepim riječima, ali stvarno moje znanje nije nešto. Tu i tamo nešto pročitam i razmislim o tome pa naučim, svatko to može, lako je :)

mare je napisao/la:
pa lik ocito ima pojma...
pocinjem se osjecati fejkerski jer fakat sad vidim da neam pojma....
citam i ucim,jedino to preostaje
study

Hvala, Mare.

Ne treba se tako osjećati, tko kaže da ljudi na pravi način gledaju na pojave oko sebe? miga
Crne rupe su više teorija nego dokaz, ali svakako nešto takvo postoji, ali o njima stvarno malo znamo. Svi zaključci su proizašli na temelju drugih pojava koje promatramo i zato možemo pretpostaviti otprilike ponašanje samih crnih rupa. No treba znati da tu ima mnogo 'rupa' zapravo.

Pretpostavka: Crnoj rupi ne može pobjeći elektromagnetsko zračenje.

Moguća rupa: Očitava se zračenje takvih objekata sa njihove površine što je na početku zbunjivalo znanstvenike jer je poljuljalo gornju pretpostavku, ali došao je Hawking i 'objasnio' kako je moguće da crna rupa zapravo zrači. Pitanje je ima li Hawking pravo i da li crna rupa stvarno nije objekt koji odašilje visokoenergetsko elmag. zračenje sa sebe...

Pretpostavka: Izvor gravitacije crne rupe jest singularitet unutar nje

Moguća rupa: Prema standarnim modelima fizike koje znamo singularitet unutar crne rupe ne može biti beskonačno gust i zbijen, a opet same elementarne čestice premalo poznajemo i zapravo ne znamo ništa sitnije od kvarkova što bi moglo spriječiti urušavanje objekata do beskonačnosti kao u slučaju singulariteta, pa se to uzelo kao moguće. Pitanje je je li uopće tako.

To su neke jednostavne moguće rupe u modelu crne rupe. Ima još, ali su komplicirane za objasniti.
[Vrh] Go down
Yado
Riba
Yado


Male
Scorpio Rat
Broj postova : 144
Age : 63
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimepon lis 13, 2008 8:41 pm

Eclypso je napisao/la:
Ne treba se tako osjećati, tko kaže da ljudi na pravi način gledaju na pojave oko sebe? miga
Crne rupe su više teorija nego dokaz, ali svakako nešto takvo postoji, ali o njima stvarno malo znamo. Svi zaključci su proizašli na temelju drugih pojava koje promatramo i zato možemo pretpostaviti otprilike ponašanje samih crnih rupa. No treba znati da tu ima mnogo 'rupa' zapravo.

http://www.sjcrothers.plasmaresources.com/article-1-1.pdf
[Vrh] Go down
Cico
PraGlodavac
Cico


Male
Aquarius Tiger
Broj postova : 839
Age : 37
Registration date : 11.10.2008

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimesri lis 15, 2008 3:05 am

woow, cool predavanje o crnim rupama... svaka cast...

inace imam pitanje...
kao sto ste rekli da je moguce da smo i mi u jednoj crnoj rupi, a znamo da u nasem svemiru ima crnih rupa...

onda otprilike koliko ima ovakvih svemira kao nasih?
jer ako smo mi u nekoj crnoj rupi, onda mora postijati neki svemir iznad nas iz kojeg je sve ovo doslo, al mozda je i taj svemir neka crna rupa i tako i nedogled...

2. jel moguce izaci iz crne rupe, npr da nas proguta ili jednostavno se taj otvor zatvara nakon ulaska u nju (teorija naravno)

btw davno sam gledao na jednom dokumentarcu da u crnim rupama vlada kaos i nista drugo... cak da planeti uopce ne bi ni prezivjei gutanje u crnu rupu...
[Vrh] Go down
mare
Riba
mare


Female
Virgo Snake
Broj postova : 154
Age : 34
Location : zagreb
Registration date : 26.07.2008

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimesri lis 15, 2008 11:33 am

ja mislim da u njima vjada naboj jako jako jake energije i da ta energija unistava,i zanima me jesu li ikad snimili ikoju rupu,ili je to samo teorija.... scratch
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimesri lis 15, 2008 11:37 am

Samo teorija...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimesri lis 15, 2008 12:15 pm

aha, znanstvenici znače ne vjeruju u Boga, duhove....jer ih nisu nikada vidjeli. al vjeruju u crnu rupu, iako ju nikada nisu vidjeli???
zbunjena sam... misli
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimesri lis 15, 2008 12:30 pm

Omega je objasnjavao kako se zamjecuje ono sto zovemo Crnom Rupom...ipak objasnjenje iste je za sada samo teorija...
Znaci, jasno je da nesto postoji ali prirodu toga mozemo samo predpostavljati...

Bog, duhovi...ne znam da li vjeruju...neki vjeruju...ovi koji se bave time sigurno miga ...zapravo ne znam zasto bi se to iskljucivalo...mislim znanost i vjera u Boga...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Zeus
Višestanični organizam
Zeus


Male
Aquarius Goat
Broj postova : 47
Age : 44
Registration date : 18.07.2008

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimesri lis 15, 2008 3:16 pm

pa baš nevjerujem onda, isto tako, to je vjera, kao u Boga, a svatko tu može imati svoje mišljenje tako da.... neznam, moram detaljnije pročitati ;)
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimesri lis 15, 2008 8:21 pm

Alpha je napisao/la:
Samo teorija...

Dokumentarc "SPACE" od BBC, tamo naucnici imaju snimku crne rupe, imaju sliku kako se hrani crna rupa, pa kako sada teorija ???
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimesri lis 15, 2008 8:45 pm

Tutankhamon je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Samo teorija...

Dokumentarc "SPACE" od BBC, tamo naucnici imaju snimku crne rupe, imaju sliku kako se hrani crna rupa, pa kako sada teorija ???

Koliko znam to je rekonstrukcija, ne snimka, ako mislimo na istu stvar misli
[Vrh] Go down
Tutankhamon
Pračovjek
Tutankhamon


Male
Cancer Cat
Broj postova : 2109
Age : 48
Location : Hrvatska sahara
Registration date : 22.12.2007

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimečet lis 16, 2008 10:39 am

Svjetloisjena je napisao/la:
Tutankhamon je napisao/la:
Alpha je napisao/la:
Samo teorija...

Dokumentarc "SPACE" od BBC, tamo naucnici imaju snimku crne rupe, imaju sliku kako se hrani crna rupa, pa kako sada teorija ???

Koliko znam to je rekonstrukcija, ne snimka, ako mislimo na istu stvar misli

Pa ima ona kada su je ulovili kako savija svjetlost ta crna rupa.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimečet lis 16, 2008 11:18 am

To je ono sto mi vidimo i kako je detektiramo (savijanje svjetla i sl. ...objasnjavao Omega ranije)...i ono sto predpostavljamo da CR zapravo jeste i kako je nastala...ali zapravo ne mozemo znati...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimečet lis 16, 2008 11:20 am

Da, ne bih se ja tu miješala, stvarno sam laik na ovom području...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimepet lis 17, 2008 9:00 pm

Cico je napisao/la:

inace imam pitanje... kao sto ste rekli da je moguce da smo i mi u jednoj crnoj rupi, a znamo da u nasem svemiru ima crnih rupa...

onda otprilike koliko ima ovakvih svemira kao nasih? jer ako smo mi u nekoj crnoj rupi, onda mora postijati neki svemir iznad nas iz kojeg je sve ovo doslo, al mozda je i taj svemir neka crna rupa i tako i nedogled...

Pitanje je kolika bi bila sličnost zvjezdanih crnih rupa i samog svemira ukoliko i on ima svojstva crnih rupa. Svaka crna rupa ima svoju masu, a sad masa je proporcionalna količini materije. To znači da crne rupe imaju manji dio materijala unutar našeg svemira ukoliko su i one same vlastiti svemiri.
To sam zapravo samo okrenuo navedenu zamisao. Ukoliko pretpostavimo da je svaka crna rupa unutar nekog svemira, tada isto tako možemo pitati jel svaka crna rupa nužno prolaz u drugi svemir. Ako je naš svemir višedimenzionalni sustav, tada je moguće da svaka crna rupa je zapravo veliko svinuće prostora, pa bi tako unutar njih samih bilo više prostora nego se čini vanjskom promatraču. Činjenica jest da te crne rupe unutar našeg svemira imaju manju količinu materijala, pa bi one mogle biti eventualno prolazi u veće svemire poput našeg.

Nije nam poznato kakvi uvjeti vladaju unutar crnih rupa, ali zasad nemamo na temelju čega pretpostaviti da unutar njih vlada 'Hubbleov zakon' širenja kao u našem svemiru.

Citat :
2. jel moguce izaci iz crne rupe, npr da nas proguta ili
jednostavno se taj otvor zatvara nakon ulaska u nju (teorija
naravno)

Prema teoriji nikako. Jedini izlaz jest crvotočina koja nema čak niti teorijsku podršku. I nije tu stvar u otvoru, crna rupa je otvorena kao što je to i Sunce, ali brzina oslobađanja je bitna ovdje.

Citat :
btw
davno sam gledao na jednom dokumentarcu da u crnim rupama vlada kaos i nista drugo... cak da planeti uopce ne bi ni prezivjei gutanje u crnu rupu...

Prema sadašnjoj poznatoj fizici preživljavanje pada na samu crnu rupu lako je moguće preživjeti ukoliko je crna rupa dovoljno velika. U tom slučaju gravitacija nas ne bi rastrgala, već bi sasvim normalno prošli rub crne rupe.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitimepet lis 17, 2008 9:12 pm

mare je napisao/la:
ja mislim da u njima vjada naboj jako jako jake energije i da ta energija unistava,i zanima me jesu li ikad snimili ikoju rupu,ili je to samo teorija.... scratch

Naboj? Ne znam na što si točno mislila, ali pretpostavlja se da su neke crne rupe nabijene, ovisno od kakve tvari je nastala.

Ono što je snimljeno jesu akrecijski diskovi oko tijela čija masa je i do bilijun puta veća od Sunčeve. Prema veličini tijela i količini mase možemo odrediti brzinu oslobađanja sa njega, pa tako pretpostaviti radi li se o crnoj rupi ili ne.

Što može biti tijelo koje je bilijuna puta masivnije od Sunca i čiji je radijus unutar staze Marsa?

Zvijezda - ne može. Zvijezda može imati maksimalnu masu od oko 150 Sunčeve mase, inače je fuzija prejaka i negativan tlak nadjača gravitaciju, a samim time rasprši zvijezdu.

Protozvijezda - ne može. Plin protozvijezde se urušava, no ako je ona premasivna, tada će ju pretjerana reakcija atomskih jezgri najvjerojatnije raspršiti.

Tamna tvar - moguće. Tamna tvar nije još poznata, ali baš zato postoji mogućnost da bi i ona mogla tvoriti ovakve gigantske objekte.

Crna rupa - prema brzini oslobađanja da.

Dakle, crne rupe nisu direktno snimljene, no izračunata je masa samog objekta koji upija okolnu tvar, a prema masi i radijusu možemo napraviti listu eliminacije poznatih objekata.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Crna rupa - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Crna rupa   Crna rupa - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Crna rupa
[Vrh] 
Stranica 3 / 12.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Crna magija
» Crna magija
» Crna strana Olimpijskih igara

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Astronomija i misterije svemira-
Forum(o)Bir: