Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 sudbina

Go down 
+24
Gea
josip21
tomi
Michael Wittmann
Fantom
Athena
zvezda
Berny_Sinara
malenaivi
Goran
glupa budala
Legionar
hema2707
ja i samo ja
floridana
Alpha
arhont
Saroman
Blizzard
kokobill
stella
burnme
Svjetloisjena
gloria_g
28 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimepon sij 26, 2009 5:10 pm

Možemo li onda nastaviti raspravu po mojoj strani gdje je sudbina NEPROMIJENJIVA? zubi

Uopće se ne bi reklo o čemu se radi, niti si dobro napisala onda. I opet ne kužim kakve to veze ima s tim šta pričam. Imamo slobodnu volju i baš zbog toga bi i postojao sud. Da ne bi imali slobodnu volju, onda bi taj takozvani ''sud'' bio za ukras čini mi se.
A možda i dalje ne kužim šta želiš reći.
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimepon sij 26, 2009 10:07 pm

bogami ne kužim ni ja tebe.

Citat :
Imamo slobodnu volju i baš zbog toga bi i postojao sud. Da ne bi imali slobodnu volju, onda bi taj takozvani ''sud'' bio za ukras čini mi se.

pa o ovome ja i pričam...i kako je onda sudbina nepromjenjiva conf1
možda trenutno nije ali u budućnosti jeste. budućnot može biti i bliža budućnost a ne tek slijedeći život.
slobodno vi o tvojoj nepromjenjivoj hekla
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimepon sij 26, 2009 10:20 pm

Žaba je napisao/la:

pa o ovome ja i pričam...i kako je onda sudbina nepromjenjiva conf1
možda trenutno nije ali u budućnosti jeste. budućnot može biti i bliža budućnost a ne tek slijedeći život.
slobodno vi o tvojoj nepromjenjivoj hekla

Kako, pa jednostavno, nema suda. I velika je stvar definicije. Ovo što TI nazivaš sudbinom JA ne bi nazvao sudbinom jer je MENI sudbina nešto nepromjenjivo, a ne promjenjivo.

Dakle, što je za tebe sudbina?
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimepon sij 26, 2009 10:51 pm

Ne vidim sudbinu kao nepromjenjivu, pa prepuštam riječ onima koji je tako vide :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimepon sij 26, 2009 11:07 pm

Ok, vidim da ništa od toga, budem na drugom mjestu potražio prikladne sugovornike...

Ajmo onda pisati o vašoj promjenjivoj sudbini. Što je za vas sudbina onda?


Zadnja promjena: Procyon; pon sij 26, 2009 11:10 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimepon sij 26, 2009 11:09 pm

Da završimo na cilju. Put može biti dug, kratak ili nešto između. Ali o tome ne strignem sad jer hitno moram još nešto napraviti, natipkat ću sutra ili prekosutra ako tema bude aktivna :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimepon sij 26, 2009 11:13 pm

Znači za tebe je sudbina cilj, a što je cilj, to se ne zna. Dakle, sudbina je samo put koji je nepoznat, kao naša budućnost koja slijedi ovisno o našim dijelima i utjecajima okoline...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 9:50 am

osim cilja (cilj je poznat, ipak smo na duhovnosti, cilj je Bog ili ono šta ta riječ predstavlja) u mom životu je sudbina ono na šta gledajući iz ove žablje perspektive nisam mogla utjecati. među ostalim to je scena u koju sam postavljena, to su ljudi kojima sam dodjeljena na odgoj, to su djeca koja su meni dodjeljena. mogla sam birati koliko ću ih imati ali nisam mogla nikako utjecati na to kakve će osobnosti biti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 12:31 pm

Mozemo krenuti sa dvije postavke sto se slobodne volje/sudbine i suda tice.

Prva je da slobodna volja postoji. U tom slucaju postojanje suda bi imalo smisla. Naravno to bi znacilo da je smrt konacni zavrsetak. Da je nakon toga samo kazna ili nagrada.

Druga postavka je da postoji sudbina. U tom slucaju sud nema smisla.

U oba slucaja postavlja se pitanje smisla. Jer tek sa spoznajom smisla imali bi odgovore i na pitanja slobodne volje ili sudbine.
Ako je smisao umiliti se Bogu i njegovim pravilima kako bi dobili nagradu i jos imamo slobodnu volju - to ima smisla.
Ako je poanta ucenje kroz zivot, a smrt je samo dio ciklusa i nije nesto konacno tada cak i postojanje sudbine ima smisla. Naime, u toj varijanti mi bismo (recimo u suradnji s Bogom) prije rodjenja odabrali tocno sudbinu kroz koju cemo proci tocno iskustva koja nam trebaju.

U varijanti da ima sudbine i ima suda dolazimo do pomalo besmislene situacije :P
Jos mozemo kombinirati da imamo slobodnu volju i da nema suda vec samo daljnji ciklus sto takodje ima logike.
I finalno da postoji slobodna volja, da nema suda i da je smrt finalna...dakle, smisao zapravo ne postoji van ugadjanja samom sebi ili tako nesto...

...Ali opet se vracamo na smisao zubi

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 1:11 pm

Alpha, slažem se sa tvojim postom budući da isto gledamo na sudbinu i da je nama sudbina ista stvar, no recimo Flo i Svjetlo drugačije gledaju na sudbinu, za njih je sudbina nešto što za nas možda nije, a ako ćemo se stalno isprepletati između te 2 strane, tada nikuda nećemo doći.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 1:14 pm

Žaba je napisao/la:
osim cilja (cilj je poznat, ipak smo na duhovnosti, cilj je Bog ili ono šta ta riječ predstavlja) u mom životu je sudbina ono na šta gledajući iz ove žablje perspektive nisam mogla utjecati. među ostalim to je scena u koju sam postavljena, to su ljudi kojima sam dodjeljena na odgoj, to su djeca koja su meni dodjeljena. mogla sam birati koliko ću ih imati ali nisam mogla nikako utjecati na to kakve će osobnosti biti.

Drugim riječima sudbinu ne biramo sami, ne možemo utjecati na svoju sudbinu ponašanjem?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 1:40 pm

Ne znam kako one bas gledaju na sudbinu...jer kad bi bas gledale to bi znacilo da znaju cilj tj. smisao...a nisam stekla taj dojam...vise mi se cini da su to razmisljanja...ili?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 1:47 pm

Alpha je napisao/la:
Ne znam kako one bas gledaju na sudbinu...jer kad bi bas gledale to bi znacilo da znaju cilj tj. smisao...a nisam stekla taj dojam...vise mi se cini da su to razmisljanja...ili?

Jao, naravno da su razmišljanja.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 1:53 pm

Ma da, naravno...nisam se dobro izrazila...hocu reci da ne znam koliko razlicito one razmisljaju u odnosu na tebe ili mene ili...zato sam dala gornje varijacije pa da se nesto kaze :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 1:55 pm

Te varijacije sam ja davao do sada, pa jednostavno nisam našao sugovornika osim tebe. Prebacimo se onda na Flo-in i Svjetlin pogled na to tako da barem nekako raspravljamo.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 1:56 pm

ja sam o tome razmišljala ovako:
sudbina je "smisao" onoga po što smo došli na zemlju.
npr. netko je došao naućiti ljubav, netko milosrđe....svatko po svoju sudbinu.
tako da je uvjetno rečeno cilj, sudbina.
a dok hodamo tim putem ka svojoj sudbini, imamo slobodu izbora na koji način i kojom cestom ćemo doći do ispunjenja, tj. izabiranjem, odlučivanjem....

na ovaj način ima mi smisla i sama sudbina i sloboda izbora.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 1:58 pm

A sto ako profulamo sudbinu?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 1:59 pm

jebga onda zubi
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 2:00 pm

Procyon je napisao/la:
Te varijacije sam ja davao do sada, pa jednostavno nisam našao sugovornika osim tebe. Prebacimo se onda na Flo-in i Svjetlin pogled na to tako da barem nekako raspravljamo.
Mozes li mi definirati u kratko taj pogled? Koja je osnovna razlika radi koje smatras da se ne moze picati na ovaj nacin?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 2:03 pm

Alpha je napisao/la:

Mozes li mi definirati u kratko taj pogled? Koja je osnovna razlika radi koje smatras da se ne moze picati na ovaj nacin?

Osnovna razlika je u promjenjivosti sudbine. Mi sudbinu smatramo nečim nepromijenjivim, a one nečim promjenjivim.
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 2:05 pm

Procyon je napisao/la:
Alpha je napisao/la:

Mozes li mi definirati u kratko taj pogled? Koja je osnovna razlika radi koje smatras da se ne moze picati na ovaj nacin?

Osnovna razlika je u promjenjivosti sudbine. Mi sudbinu smatramo nečim nepromijenjivim, a one nečim promjenjivim.

upravo sam u gornjem postu objasnila svoj pogled:
sudbina bi bila nepromjenjiva u smislu onog po što si došao vamo - al sam put i način putovanja prema toj sudbini bi bio promjenjiv i tu bi došla do izražaja naša slobodna izbora
kaj misliš o tome??
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 2:07 pm

gloria_g je napisao/la:

upravo sam u gornjem postu objasnila svoj pogled:
sudbina bi bila nepromjenjiva u smislu onog po što si došao vamo - al sam put i način putovanja prema toj sudbini bi bio promjenjiv i tu bi došla do izražaja naša slobodna izbora
kaj misliš o tome??

Znam da jesi, no nisam mislio na tebe. Za mene je sudbina točno određeni zadani put kojega, hoćemo-nećemo moramo slijediti, izbora nemamo. Dakle, naši pogledi na pojam sudbine su različiti i to je ono što jednostavno čini razliku.
Što se tiče promjenjivosti... To ja ne nazivam sudbinom, to bih jednostavno nazvao našom budućnosti koja ovisi o nama.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 2:12 pm

Aha...da...meni pojam 'sudbina' definira nesto nepromjenjivo...ali to samo u svrhu ovakvih rasprava...ipak, ako pricamo konkretno o zivotu i da li postoji 'sudbina' ili 'slobodna volja' onda mi se isto cini da se to dvoje ispreplice...tako da ne postoji apsolutna sudbina niti apsolutna slobodna volja...dakle na pitanje sto je od to dvoje istina, a uzevsi u obzir na ne znam smisao zivota, cini mi se da je oboje istina ali u toj varijanti spomenuti pojmovi ne zauzimaju svoje osnovno znacenje u kojem bi se u potpunosti iskljucivali.
Ali...ako pricamo o teorijama onda 'moram' uzeti puno 'krucu' definiciju tih pojmova cisto rasprave radi... :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 2:16 pm

gloria_g je napisao/la:
jebga onda zubi
E sad...razmisljala sam o toj teoriji kao i o drugima (kao sto se dalo vidjeti kroz razne teme i temice zubi ) ali svaka mi je imala neku 'rupu'...kod ove (koja mi je inace prilicno zanimljiva) 'rupa' je to sto mi onda nikako nije jasno zasto nemamo jaci nagon koji ce nas voditi u tom pravcu. Recimo, neki imaju jasni cilj sto zele biti/postici/napraviti u zivotu jos od malih nogu...ali vecina nema...taj jasni 'impuls' bi bio kao neki 'zov sudbine'...pa...zasto ga nemamo svi? Nego teturamo ko guske u magli... conf1

_________________
Respect
[Vrh] Go down
gloria_g
Čovjek
gloria_g


Female
Leo Tiger
Broj postova : 4131
Age : 49
Location : Zagreb
Registration date : 16.11.2007

sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitimeuto sij 27, 2009 2:23 pm

pa vjerujem da i imamo svi taj signal.
al mnogi ignoriraju, ne trude se obratiti pažnju na signale....
to bi moglo biti ono tzv. osvješćivanje !?
[Vrh] Go down
Sponsored content





sudbina - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: sudbina   sudbina - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
sudbina
[Vrh] 
Stranica 4 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: