Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Razvoj djeteta

Go down 
+2
Alpha
malena
6 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimesri lis 01, 2008 2:08 pm

Naime, čitam o razvoju djeteta po netu, svim mogućim časopisima koji kod nas izlaze, ali nigdje ne piše ništa konkretno. Zanima me kada je normalno da djeca prohodaju, objašnjenje je uvijek ''ovisi''. Pa je li netko može negdje napisati ''ovisi, ali u pravilu od 10. mjeseca do godine dana ili tako nešto''.
Pa s obzirom da vas ima s djecom, zanima me kada su vaša djeca prohodala, kada su počela pričati, kada ste ih počeli odvikavati od pelena i sl. pitanja kojih se trenutno ne mogu sjetiti.

Ja imam maleni problem, recimo to tako. Moj Leo sada ima 7 mjeseci i on već radi korake i samo je pitanje dana kada će prohodati. Svi mi govore (pritom mislim i na doktore i na većinu ljudi koji imaju djecu) da je to prerano i da mu nedam da hoda. Nitko ne može shvatiti da ja to ne mogu izvest, jer on se sam diže i hoda u stranu jer se tako može držati krevetića, kauča, ili čega već. Ne mogu ga 24 sata dnevno držat u sjedećem položaju i ograničavat ga...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimesri lis 01, 2008 2:26 pm

Ja nemam djecu ali ponesto znam preko rodjaka, djece prijatelja i tako to pa mogu kazat ako sta koristi...

Leo je premali da hoda jer njegove kosti jos nisu spremne za teret tijela. Zato se kaze da se prije 9. mj. djeci ne bi smjelo dati hodat. Djeca obicno prohodaju oko prvog rodjendana...
A kako sprijeciti Lea to je vec druga stvar...

Pricanje je zbilja individualno...tu je tesko reci...

Odvikavanje od pelena mislim da jos najvise ovisi o volji roditelja. Moji rodjaci su se odvikavali u preiodu izmedu prve i druge godina zivota...ovisilo je o tome kad su rodjeni pa kada pada ljeto.
A jedna prijateljica je odvikla svoju kcer sa 9. mj. S druge strane jednoj drugoj je sin napunio 3 godine prije nego se odviknuo...pa sad...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimesri lis 01, 2008 2:30 pm

Stvarno ne znam šta sa hodanjem napraviti. On je dosta velik (doktor nam je rekao da imamo dužinu i težinu jednogodišnjeg djeteta, a ne djeteta od 7 mjeseci), pa me i to brine jer ako mu kosti nisu još dovoljno razvijene, a težina mu je puno veća nego kod djece njegove dobi, kako će to utjecati na kasniji razvoj?
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimesri lis 01, 2008 2:44 pm

E ne znam...to bi mogao biti problem. Cudno mi je da pedijatar nema neki savjet.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimesri lis 01, 2008 7:01 pm

Pa stvarno ne znam ovo za hodanje, čitala sam da je loše za kralježnicu ako djeca prerano prohodaju, ali nisam se time opterećivala jer su moji u dobi tvog lea sjedili i ležali i kretanje bilo koje vrste nije im palo na pamet. Obojica su prohodali u dobi nakon 14 mjeseci (prije toga su stajali i hodali malo uz namještaj, a mlađi je i dobro puzao pa mu je to još odgodilo hodanje (kud ćeš se mučiti kad četveronoške ide brže zubo )

Mali od moje sestre odlučno je prohodao nakon godinu i pol, a prije toga je završio kod pedijatra i dječjeg ortopeda jer je svekrva digla frku kako mali još ne hoda.

Mislim da se ne bi trebalo jako zamarati s tim što i kada dijete radi ili ne radi jer je to stvarno individualno (ja sam se recimo kod starijeg čudila što se ne smije na glas - počeo je tek s više od pet mjeseci, a onda se ispostavilo da ima neki čudan refleks - kad se kraće vrijeme smijao, počeo bi jako štucati sve do povraćanja. Eto, znao je da se ne smije glasno smijati pa nije žurio... ). Pelene su priča za sebe - mislim da je vrijeme od godinu do godinu i pol idealno, ali je to uz ove fine suvremene pelene jako teško postići. Dani i tjedni odvikavanja od pelena stvarno su noćna mora no
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimesri lis 01, 2008 7:07 pm

moja kćer je prohodala ali baš prohodala sa 7 mjeseci a odvikla se od pelena do 1. godine. nije imal nikakvih problema kasnije s kostima. sinovi su mi prohodali kasnije. mislim sa nekih 14 mjeseci i odvikavanje od pelena je išlo teže.
e sad, meni je glupo davati savjete ali nekako sam se uvijek povodila time da djeca kad su sigurna i žele prohodati da ih treba pustiti.tvoje dijete je napredno i vjerujem da se takav i rodio (vidi se po njemu da je kršan zubi) možda su njegove kosti već spremne kad on već hoće. tko zna misli
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimesri lis 01, 2008 8:06 pm

Upravo to...tko zna...pa pedijatar bi trebao znati. Prosto me nervira kad trebas cupat informacije od doktora (ili bilo koga ako je bitno)... Jel se to ljudi samo prave pametni ili ne znaju pa...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimesri lis 01, 2008 8:14 pm

Alpha je napisao/la:
Upravo to...tko zna...pa pedijatar bi trebao znati. Prosto me nervira kad trebas cupat informacije od doktora (ili bilo koga ako je bitno)... Jel se to ljudi samo prave pametni ili ne znaju pa...

Ne usude se preuzeti odgovornost kava
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimesri lis 01, 2008 8:26 pm

e sad si mi otela riječi zubi
ograđuju se. naučili su na faksu da je za dijete najbolje prohodati tad i tad i to kazuju roditeljima. s time skidaju odgovornost sa sebe.
svega se čovjeka nagleda i nasluša kava
sjećam se, ne znam jesam li o tome pisala da su svako dijete od mjesec dana rutinski slali rentgenski slikati kukiće. znam da sam se naježila kad su joj stavili žlicu na poručje jajnika
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimesri lis 01, 2008 8:30 pm

Rentgenski? Mi smo imali ultrazvučni pregled kukova. Starijeg nisam vodila, ali kod mlađeg je pedijatrica inzistirala pa smo otišli. Doktor je preporučio vježbe na koje nismo išli kad sam vidjela uvjete, a i prehladili smo se svi nakon tog posjeta Klaićevoj, bila je sezona gripe...
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimesri lis 01, 2008 9:28 pm

Ja sam njemu tek s četiri ipo mjeseca skinila široko povijanje i morali smo raditi vježbe duže nego obično jer kukići nisu ušli u zdjelicu na vrime. I tada nam je pedijatrica rekla da tek sa 6 mjeseci smi sidit (a on je počeo već sa 5 samostalno sidit), i da tek kada dobro nauči puzat smi se dizat na noge i hodat. A počeo je puzat i dizat se na noge istodobno. I sad mu se neda puzat jer mu je zanimljivije hodat...

Ja nemam problema sa gripama i prehladama kod doktora, jer ovdi postoji opcija da platiš 400 kn i onda imaš pravo ući odma kod doktora, ne trebaš čekat red (naravno, tribaš nazvat prije i provjerit točnu uru da ne bi još netko tko je to platio doša u istu uru), i uz to imaš pravo zvat doktora na kućni telefon 24 sata dnevno.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimesri lis 01, 2008 9:36 pm

malena je napisao/la:


Ja nemam problema sa gripama i prehladama kod doktora, jer ovdi postoji opcija da platiš 400 kn i onda imaš pravo ući odma kod doktora, ne trebaš čekat red (naravno, tribaš nazvat prije i provjerit točnu uru da ne bi još netko tko je to platio doša u istu uru), i uz to imaš pravo zvat doktora na kućni telefon 24 sata dnevno.

To je super, ali mi smo morali proći kroz pola bolnice u Klaićevoj, a vježbe su bile u nekakvoj podrumskoj prostoriji. A malom su bili kukići granični, bio je malo deblji pa nisu dobro vidjeli i slali su za svaki slučaj, doktor je tako nešto i rekao. Sve je dalje s njim bilo normalno bez ikakvih vježbi osim onih koje sam još neko vrijeme sama radila kod previjanja...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimesri lis 01, 2008 10:16 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Rentgenski? Mi smo imali ultrazvučni pregled kukova. Starijeg nisam vodila, ali kod mlađeg je pedijatrica inzistirala pa smo otišli. Doktor je preporučio vježbe na koje nismo išli kad sam vidjela uvjete, a i prehladili smo se svi nakon tog posjeta Klaićevoj, bila je sezona gripe...
da rentgenski :x
i onda na pregled gdje su joj tako grubo pregledali te kukiće da je poplavila od plača. to je bila škola. rekla sam nikad više kava
da 400 kn za pregled. ne mogu doći sebi. meni kad se ne čeka na dispanzeru odem privatno i tip specijalista mi naplati 20 kn.
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimesri lis 01, 2008 10:22 pm

floridana je napisao/la:

da 400 kn za pregled. ne mogu doći sebi. meni kad se ne čeka na dispanzeru odem privatno i tip specijalista mi naplati 20 kn.

Krivo sam se izrazila... oops
400 kn godišnje...
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimesri lis 01, 2008 10:23 pm

malena je napisao/la:
floridana je napisao/la:

da 400 kn za pregled. ne mogu doći sebi. meni kad se ne čeka na dispanzeru odem privatno i tip specijalista mi naplati 20 kn.

Krivo sam se izrazila... oops
400 kn godišnje...
to je već prihvatljivo.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimesri lis 01, 2008 10:53 pm

To je jedna vrsta usluge koju bih i ja rado bila platila da je onda postojala... Ne toliko za to naručivanje, koliko za mogućnost konzultacije s liječnikom telefonom. Iako imam liječnike i u obitelji, ali pedijatar je pedijatar, pa kad s malim zagusti...
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimečet lis 02, 2008 6:50 am

Ma definitivno. Imam i ja doktore u familiji, ali imam osjećaj da oni uvik nešto paničare kada je u pitanju obitelj, pa da iz ničega izvuku neku bolest...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimečet lis 02, 2008 7:59 am

malena je napisao/la:
Ma definitivno. Imam i ja doktore u familiji, ali imam osjećaj da oni uvik nešto paničare kada je u pitanju obitelj, pa da iz ničega izvuku neku bolest...

Je, tako nekako ides
[Vrh] Go down
Ivan-ik
Višestanični organizam



Male
Aries Dog
Broj postova : 84
Age : 30
Location : Zagreb
Registration date : 01.10.2008

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimesub lis 04, 2008 1:32 pm

ja sam prohodao sa godinu dana a prvu rijeć sam izustio sa 6 mjeseci sa 9 sam već pričao
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimeuto lis 07, 2008 10:52 am

ne želim otvarati posebnu temu pa ću ovdje pitati
prilikom pisanja domaćeg rada primjetila sam da djeca kad naiđu na nešto šta im je teško počmu zijevati. zna li netko stručno objašnjenje takvog ponašanja?
[Vrh] Go down
Ivan-ik
Višestanični organizam



Male
Aries Dog
Broj postova : 84
Age : 30
Location : Zagreb
Registration date : 01.10.2008

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimeuto lis 07, 2008 4:34 pm

Ne znam, možda im se mozak umori od razmišljanja pa im je jedino na pameti spavanje. xd
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimeuto lis 07, 2008 7:00 pm

floridana je napisao/la:
ne želim otvarati posebnu temu pa ću ovdje pitati
prilikom pisanja domaćeg rada primjetila sam da djeca kad naiđu na nešto šta im je teško počmu zijevati. zna li netko stručno objašnjenje takvog ponašanja?

Ima ivan-ik pravo zubi

Ljudi zijevaju kad im padne tlak ili kad imaju manjak kisika. Kad dijete dođe do takvog mjesta koje nadilazi njegove trenutne mogućnosti, najprije mu tlak poraste dok pokušava stvar riješiti, a kad odustane, a odustat će ako ne može riješiti, on će mu naglo pasti i to će kod nekih rezultirati zijevanjem. Nije jako stručno, ali je logično objašnjenje :)
[Vrh] Go down
fazon
Riba
fazon


Male
Virgo Monkey
Broj postova : 175
Age : 43
Location : dolazim iz starih kung-fu filmova
Registration date : 02.11.2008

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimeuto stu 04, 2008 4:17 pm

malena je napisao/la:
Naime, čitam o razvoju djeteta po netu, svim mogućim časopisima koji kod nas izlaze, ali nigdje ne piše ništa konkretno. Zanima me kada je normalno da djeca prohodaju, objašnjenje je uvijek ''ovisi''. Pa je li netko može negdje napisati ''ovisi, ali u pravilu od 10. mjeseca do godine dana ili tako nešto''.
Pa s obzirom da vas ima s djecom, zanima me kada su vaša djeca prohodala, kada su počela pričati, kada ste ih počeli odvikavati od pelena i sl. pitanja kojih se trenutno ne mogu sjetiti.

Ja imam maleni problem, recimo to tako. Moj Leo sada ima 7 mjeseci i on već radi korake i samo je pitanje dana kada će prohodati. Svi mi govore (pritom mislim i na doktore i na većinu ljudi koji imaju djecu) da je to prerano i da mu nedam da hoda. Nitko ne može shvatiti da ja to ne mogu izvest, jer on se sam diže i hoda u stranu jer se tako može držati krevetića, kauča, ili čega već. Ne mogu ga 24 sata dnevno držat u sjedećem položaju i ograničavat ga...
moj sin je prohodao ono pravo s 13 mjeseci bez ikakve pomoći,a prve korake sam napravio sa 9 mjeseci.pelene platnene smo motali prvih 50 dana zbog kukića......sad ima 19 mjeseci i još kaki u pelenu :) sunce tatino.nemaju ti pedijatri baš puno savjeta,ali moraju reći nešto jer ipak to im posao.evo imam primjer od frenda ćerkica sa 7 mjeseci beba imala 12 kg ko moj sin sa 1 godinu,većina doktora se prepala,pa slali djete na razna testiranja i na kraju sve ockej whee sda bebica ima 14 mjeseci i ima 13 kg,sve ti dođe na kraju isto.....sve ti ovisi o bebaču :cheers:
[Vrh] Go down
fazon
Riba
fazon


Male
Virgo Monkey
Broj postova : 175
Age : 43
Location : dolazim iz starih kung-fu filmova
Registration date : 02.11.2008

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimeuto stu 04, 2008 4:22 pm

samo ti njega pusti da hoda,ništa mu neće biti...ako kukići zarasli,staviš u hodalicu i nek vozi.......meni su govorili da ne stavljam djete u hodalicu,a ja stavio sa 8 mjeseci i da vidiš kako vozi :cheers: ništa mu to nije smetalo,samo se mora imati 6 očiju pratit svaki pokret,a propričaće kad mu bude vrijeme........nemoj se brinuti..........uživaj u tim trenutcim,vrijeme brzo leti-------
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitimeuto stu 18, 2008 2:22 pm

Da, znam da vrijeme brzo leti...
Ja mu ipak nisam dala do sada da hoda, ali ću ga sada pustiti da radi kako želi, naravno, neću ga forsirati... Hodalicu mu neću kupiti jer sam puno čitala o tome i zaključila da ju nitko ne odobrava (osim roditelja zubi), pa ću se potrudit bez nje izgurat ovo razdoblje...
A to s kilažom, shvatila sam i ja da je to individualno. Prijateljica mi ima malu od 3 miseca i njoj doktor stalno govori da je premršava iako mala ne izgleda mršavo i jede puno više nego što je moj Leo jeo u to vrime... Tako da se oko toga i ne mislim više... :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Razvoj djeteta Empty
PostajNaslov: Re: Razvoj djeteta   Razvoj djeteta Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Razvoj djeteta
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Spol djeteta
» Preko ruba znanosti - Lubanja zvjezdanog djeteta
» otmica lindbergova djeteta
» Kieron Williamson - cudo od djeteta

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Obitelj-
Forum(o)Bir: