Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Skrivene poruke u pjesmama?

Go down 
+27
orca
kika13
Foto
Korplikan
gagi_
primitive101
Wickey666
schmizzl
Dragony
baglic
Gea
snow queen
Q to the E
Berny_Sinara
monikaaa
zvezda
Annon Imus
userNejm
Svjetloisjena
Shadowh86
silver
Goran
Thor
gothic45
Jaykof
Alpha
Anat
31 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Anat
Stanica
Anat


Female
Leo Horse
Broj postova : 19
Age : 33
Registration date : 11.05.2008

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimeuto sij 06, 2009 5:29 pm

ovo su dva videa poznatih skladbi koje, izvođene unatrag, dobivaju sasvim novo značenje. prvi je slučaj više-manje poznat, led zeppelinova pjesma "stairway to heaven", zatim "umbrella" od rihanne. što mislite?

https://www.youtube.com/watch?v=a0hyWWdpHtQ

https://www.youtube.com/watch?v=wuSs3XXs7rs
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimeuto sij 06, 2009 6:25 pm

Jel to sto pjesma ima drugacije znacenje kad se pjeva naopako uopce ima neke veze/utjecaja s icim?

Mislim ima nekih rijeci koje zvuce isto, a znace razlicito ili se jednako pisu ali ovisno o naglasku drugo znace...pa opet kada govorimo upotrijebimo rijec i znacenje koje nam trebaju i to ne nosi neku dodatnu poruku...

Ne kuzim cemu sluzi to maskiranje tekstova pjesama. Jel to kao hoce reci da npr. netko pjeva pjesmu, a zapravo ne znajuci stuje Sotonu ili tako nesto?

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Anat
Stanica
Anat


Female
Leo Horse
Broj postova : 19
Age : 33
Registration date : 11.05.2008

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimeuto sij 06, 2009 9:18 pm

zanimljivo je to što određene pjesme imaju uopće ikakvo značenje odsvirane naopako, po meni.
koja bi bila skrivena poruka ostaje pojedincu da protumači, ukoliko je uopće ima.
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimesri sij 07, 2009 1:33 am

Ček ček, imo sam negdi na mejlu neki link sa pjesmama koje se unazad vrte ...
Probat ću potražit pa vam stavim link :P
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimesub sij 24, 2009 8:17 pm

Cuo sam nekoliko puta za tu ''poruku'' u Stairway To Heaven, ali bez obzira na tu sotonistciku ''poruku'' ja sam i dalje ateist a pjesma mi je super zubi
[Vrh] Go down
Thor
PraGlodavac
Thor


Male
Aquarius Rat
Broj postova : 694
Age : 39
Location : Tajno Skrovište
Registration date : 27.10.2007

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimepon sij 26, 2009 12:08 pm

hahahahahahaha svaki put se userem od smeha kad vidim kako ljudi gube vreme na gluposti. Kao prvo ko u opšte ikada i iz bilo kog razloga sluša pesmu unazad to je totalno besmisleno kao i ti takozvani tekstovi u nazad :) kao drugo to što vas navlače se zove "placebo" ako nešto dovoljno puta uješ poverovaćeš. I kao treće ko u opšte smišlja tekst da zvuči "smišljeno" i u napred i u nazad?! Jeste li se ikad pitali koliko bi nekom trebalo vremena i jezika, jer na jednom to nije moguće na tom nivou i to je nepobitna činjenica.
[Vrh] Go down
Goran
Majmun
Goran


Male
Cancer Rooster
Broj postova : 1550
Age : 42
Registration date : 21.11.2008

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimepon sij 26, 2009 12:38 pm

Baš tako Thor, zaboli me kako pjesme idu unazad, slušam samo tekst unaprijed! lol
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimened vel 08, 2009 12:16 am

još prije dosta godina proveden je jedan eksperiment na ovu temu.

istraživači su uzeli određen broj ljudi (po slučajnom odabiru), i onda su ih (opet slučajno) podijelili u tri skupine.
Svakoj skupini puštane su neke pjesme unatrag (nisam siguran da su bile pjesme, mislim da jesu al ionako je bitna poanta).
Jedina razlika je bila ova:
1. skupini nije dana nikakva uputu glede traženja određenih riječi ili ičeg sličnog.
2. skupini rečeno je neka traže (identificiraju) riječi.
3. skupini rečeno je neka traže sotonske stihove (riječi, molitve itd).

Što mislite u kojoj skupini je najviše ljudi identificiralo neke sotonskih riječi?
U trećoj, naravno, zbog sugestije. U toj skupini (e sad, nemojte me držat za riječ za ovo) preko 50% ispitanika identificiralo je neke sotonske stihove, u drugoj skupini oko 30%, a u prvoj oko 10%.

E, sad, kad se dogodi da netko pusti trač tipa da stairway to heaven, kad se pusti unatrag, ima takvih riječi, onda ljudi počnu tražiti nešto ondje gdje ga nema, a naš mozak je vrlo sofisticiran i nadasve zanimljiv organ, a često podliježe sugestijama, pogotovo kad se radi o takvim, nejasnim sadržajima.
[Vrh] Go down
Shadowh86
Višestanični organizam
Shadowh86


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 44
Age : 37
Registration date : 31.01.2009

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimened vel 15, 2009 12:22 am

Na tu temu nemam komentara jer bas kao sto je rekao silver moguce je zbog sugestije a opet je moguce da ima sotonistickih stvari u nekim pjesmama
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimened vel 15, 2009 1:52 am

Da, to je zapravo stvar našeg gledišta. Iskreno, nikad se ne bih sama sjetila pustiti pjesmu unatrag...
[Vrh] Go down
userNejm
Pračovjek
userNejm


Male
Leo Rooster
Broj postova : 3398
Age : 30
Location : Mars
Registration date : 01.10.2007

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimened vel 15, 2009 2:05 am

ja sam mnogo pjesama pustio unatrag. u programu virtual dj - vrtim "ploče", mijenjam glasove, puštam unatrag.

i te riječi su ništa drugo nego sugestija. ništa ne čuješ (tj. čuješ neke nerazumljive zvukove) dok ti netko ne kaže da se u tom i tom dijelu pjesme čuja ta i ta riječ ili dok se sam ne uvjeriš da je nešto tu.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimened vel 15, 2009 10:32 am

Sugestija ovog stupnja zapravo dokazuje za što je sve naš um sposoban, a mi to obično podcijenjujemo. Slično je i s placebo efektom - svi nekako s prezirom govore o njemu, malo tko se zapita kako je to moguće i do koje mjese se može iskoristiti u praksi, medicinskoj i možda nekoj drugoj.
[Vrh] Go down
silver
Majmun
silver


Male
Pisces Horse
Broj postova : 1439
Age : 34
Registration date : 25.10.2007

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimepet vel 20, 2009 3:47 pm

Svjetloisjena je napisao/la:
Sugestija ovog stupnja zapravo dokazuje za što je sve naš um sposoban, a mi to obično podcijenjujemo. Slično je i s placebo efektom - svi nekako s prezirom govore o njemu, malo tko se zapita kako je to moguće i do koje mjese se može iskoristiti u praksi, medicinskoj i možda nekoj drugoj.

a problem je uvijek kod takvih stvari što postoje jako velike individualne razlike, kao i kod ovih pjesama. nekoga to uopće neće uvjeriti, a netko če odmah povjerovati da se zaista radi o nekim riječima. možda su neki ljudi puno više podložni sugestiji nego drugi (pod tim ne podrazumijevam da su u ikakvom smislu lošiji od drugih ljudi).
[Vrh] Go down
Annon Imus
Dinosaur
Annon Imus


Male
Aries Snake
Broj postova : 360
Age : 35
Location : Out of Space
Registration date : 13.01.2008

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimened vel 22, 2009 4:17 pm

[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimesri vel 25, 2009 12:44 am

Verujem da sve što govorimo može da se sluša unazad i da pri tome dobija neka nova značenja...*

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
monikaaa
Prašina



Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3
Age : 37
Registration date : 17.03.2009

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimeuto oľu 17, 2009 7:25 pm

.....ja osobno nevjerujem u takve gluposti...ali ipak ljudi naravno traže nešto uvijek naopako...kao kad se traži oblik oblaka...ali svatko ima svoje mišljenje...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimesri oľu 18, 2009 12:10 am

Upravp tako. Neko čuje a neko ne. Ili čuju svi, ali ne žele to da prihvate jer je lakše ništa ne prihvatati....*

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimečet oľu 19, 2009 8:32 pm

ma glupost ne vjerujem :S mene zanima pjesma od naprijed :D
[Vrh] Go down
Q to the E
Riba
Q to the E


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 132
Age : 32
Location : Tu i tamo
Registration date : 09.09.2008

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimesri tra 08, 2009 12:23 am

[Vrh] Go down
Q to the E
Riba
Q to the E


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 132
Age : 32
Location : Tu i tamo
Registration date : 09.09.2008

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimesri tra 08, 2009 12:35 am

[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimepet tra 10, 2009 12:01 am

Q to the E je napisao/la:
evo još jedan video:
https://www.youtube.com/watch?v=BMGZ8NfvUsU&feature=related
mozda hehe zanimljivo hehe
[Vrh] Go down
snow queen
Riba
snow queen


Female
Pisces Dog
Broj postova : 115
Age : 30
Location : dreamland
Registration date : 14.04.2009

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimečet tra 16, 2009 10:29 pm

pogledajte ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=eoplylJllS0

ja to nisam gledala... prekinula sam kad je počeo podrigivati/povraćati jer sam se sasrala (oprostite na izrazu)...pop

ako netko pogleda samo mi recite jeli jako strašno i o čemu govori... zanima me a ne usudim se pogledati zubo

eh da, još nešto:

uglavnom,za to si možete skinut na netu program..AUDACITY..i odvrtit pjesmu unatraške..

ali svejedno evo vam primjeri:
Pristupi nam, pristupi nam, pristupi nam..." (pjesma "Hell Awaits" grupe Slayer);

"Sam đavo je tvoj bog" (pjesma "God of Thunder" grupe KISS);

"Zli imaju moć" (pjesma "Every Little" grupe Police);

"'Ja te volim'- rekao je đavo" (pjesma "Tops" grupe Rolling Stones);

"Time si bespomoćan protiv zlih, protiv sviranja unatrag" (pjesma "She Bop" grupe Cindy Lauper);

"Hail Satan, haaaaail Satan!" (pjesma "When you call my name" pjevačice Madonna).

Zanimljiv je i primjer u pjesmi Johna Lennona ''Imagine'', kada se, pušteno unazad ''Imagine All The People'', čuje ''The People War Beside Me'' (Ljudi ratuju pored mene).

U poznatoj pjesmi Britney Spears 'Baby One More Time' kada se dio ''With You I Lose My Mind, give me a sign'', pusti unazad, čuje se ''Sleep with me, I'm not too young''

U pjesmi 'Empty Spaces' Pink Floyda, kada se nerazumljivo mumljanje pusti unazad, čuje se: 'Čestitamo, otkrili ste skrivenu poruku. Molim vas pošaljite vas odgovor starom Pinku... -ovo mi je fora lol!

U pjesmi od 2paca..Pacs life..unazad poručuje Im still alive...

kad pustite unatraške pjesmu od Toše Proeskoga: Igra bez granica, ona govori :'' Nećeš me uhvatiti Johan. Idem u vječnost...''
Jezivo...


a sada jedna zanimljivost:

20$ kad se preklopi (nadam se da vidite rušenje blizanaca)

Skrivene poruke u pjesmama? 180px-US_%2420_WTC


btw, osobno mislim da bi se ovaj topic trebao zvati ''subliminalne poruke''zubi ... jer nisu te poruke skrivene samo u pjesmama...
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimepet tra 17, 2009 2:29 am

snow queen je napisao/la:
pogledajte ovo:

https://www.youtube.com/watch?v=eoplylJllS0

ja to nisam gledala... prekinula sam kad je počeo podrigivati/povraćati jer sam se sasrala (oprostite na izrazu)...pop

ako netko pogleda samo mi recite jeli jako strašno i o čemu govori... zanima me a ne usudim se pogledati zubo

eh da, još nešto:

uglavnom,za to si možete skinut na netu program..AUDACITY..i odvrtit pjesmu unatraške..

ali svejedno evo vam primjeri:
Pristupi nam, pristupi nam, pristupi nam..." (pjesma "Hell Awaits" grupe Slayer);

"Sam đavo je tvoj bog" (pjesma "God of Thunder" grupe KISS);

"Zli imaju moć" (pjesma "Every Little" grupe Police);

"'Ja te volim'- rekao je đavo" (pjesma "Tops" grupe Rolling Stones);

"Time si bespomoćan protiv zlih, protiv sviranja unatrag" (pjesma "She Bop" grupe Cindy Lauper);

"Hail Satan, haaaaail Satan!" (pjesma "When you call my name" pjevačice Madonna).

Zanimljiv je i primjer u pjesmi Johna Lennona ''Imagine'', kada se, pušteno unazad ''Imagine All The People'', čuje ''The People War Beside Me'' (Ljudi ratuju pored mene).

U poznatoj pjesmi Britney Spears 'Baby One More Time' kada se dio ''With You I Lose My Mind, give me a sign'', pusti unazad, čuje se ''Sleep with me, I'm not too young''

U pjesmi 'Empty Spaces' Pink Floyda, kada se nerazumljivo mumljanje pusti unazad, čuje se: 'Čestitamo, otkrili ste skrivenu poruku. Molim vas pošaljite vas odgovor starom Pinku... -ovo mi je fora lol!

U pjesmi od 2paca..Pacs life..unazad poručuje Im still alive...

kad pustite unatraške pjesmu od Toše Proeskoga: Igra bez granica, ona govori :'' Nećeš me uhvatiti Johan. Idem u vječnost...''
Jezivo...


a sada jedna zanimljivost:

20$ kad se preklopi (nadam se da vidite rušenje blizanaca)

Skrivene poruke u pjesmama? 180px-US_%2420_WTC


btw, osobno mislim da bi se ovaj topic trebao zvati ''subliminalne poruke''zubi ... jer nisu te poruke skrivene samo u pjesmama...
filmic je smjesan lol podsjeca me kao da neko ima problema sa crijevima lol mozes pogledati
[Vrh] Go down
snow queen
Riba
snow queen


Female
Pisces Dog
Broj postova : 115
Age : 30
Location : dreamland
Registration date : 14.04.2009

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimepet tra 17, 2009 12:18 pm

Citat :
filmic je smjesan lol podsjeca me kao da neko ima problema sa crijevima lol mozes pogledati

pogledala zubi lol!
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitimeuto tra 21, 2009 3:25 am

za mene su te stvari - skrivene poruke, prizori "podslika" u reklamama- što je ćak zakonom zabranjeno - znači postojalo je ( ljudi su kupovali te prikazane proizvode koje su se skivali u montaži filmova, a da ni sami nisu znali zašto) ... samo naćin kako da se što prije domognu nećije podsvjesti, a nešto je samo zezancija , kao ogromni eksperiment.
inače zašto ti neka glazba jednostavno uđe u uho? a znaš da nije tvoj stl i da je jednostavno glupa
manipulacija na podsvjesnoj razini
[Vrh] Go down
Sponsored content





Skrivene poruke u pjesmama? Empty
PostajNaslov: Re: Skrivene poruke u pjesmama?   Skrivene poruke u pjesmama? Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Skrivene poruke u pjesmama?
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Skrivene poruke
» SMS poruke i voznja
» Subliminalne poruke
» aaaaah te poruke

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: