Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Solarna Joga

Go down 
+40
Jedi Mind Tricks
Novus ordo seclorum
waldox
Hladni
amenities
Korplikan
LJUBAV
Grave Digger
orca
Morn
Lucifer
bros
flory
Melkior
Green
primitive101
MoW
Johnny-Red&Black
Kakashi
Neo
Ofca
Tigon
tomi
Chakotay
Michael Wittmann
paux
josip21
Flamezar
Narayana
floridana
S N A V E
Legionar
Berny_Sinara
Shime
zvezda
Gea
Blizzard
Svjetloisjena
Alpha
Alex84
44 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
Autor/icaPoruka
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimepet srp 25, 2014 9:35 pm

Vidim, dao si nevjerojatnu količinu argumenata, impresioniran sam
[Vrh] Go down
Jedi Mind Tricks
Majmun
Jedi Mind Tricks


Male
Aquarius Monkey
Broj postova : 1448
Age : 32
Registration date : 10.08.2012

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimesub srp 26, 2014 3:10 pm

lol!  Kao i inace.
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimesub srp 26, 2014 7:49 pm

hahahha da,Waldox zasluzuje medalju za iznosenje licnog stava bez obrazlozenja :)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimesub srp 26, 2014 7:52 pm

ne treba tu nikakvo obrazloženje, jednom rijecju solarna joga je smece  :x 
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimesub srp 26, 2014 7:55 pm

ja kazem da je solarna yoga divna praksa,al ne da mi se sada obrazlagati opet,jer sam vec pisao na ovoj temi :)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimesub srp 26, 2014 8:03 pm

pa dobro to je tvoje mišljenje poštujem to nego joga nije ništa zdravija od veslanja,šetanja, trčanja, plivanja, sporta, bicikle itd.. znaci tko voli nek izvoli joga nije nesto loše ali mislim da ima isto tako dosta toga bolje od joge,tako da ništa osobno ali eto svatko im svoje mišljenje, ja osobno ne volim jogu nego sve ovo što sam nab rojio miga 
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimesub srp 26, 2014 9:41 pm

Pisi yoga a ne joga,mene licno nervira takav izraz :) jedno je solarna yoga,a drugo je stanje Yoge kao takvog,jer stanje yoge je temeljno stanje svakog bica koje ima vezu sa Stvarnoscu, Yoga je stanje Jedinstva sa Svime,nedualno stanje Svjesti, gdje nema tebe,jer si ti Sve i Svako.To je Yoga,a sve ostalo su pokusaji i sistemi da se dodje do toga stanja jedinstva,a neko moze doci do toga stanja i veslanjem i setanjem i kako god,ali stanje Jedinstva ce uvjek biti to sto jeste. Ti mozda ne volis praksu gledanja u Sunce,ali niko ne moze reci da ne voli Yogu,jer to znaci da ne voli stanje spojenosti sa Stvarnoscu.Veslanje i sve to sto si nabrojao pomazu kod fizickog i pranickog tjela,eventualno malo kod emocija i smirivanja Uma,ali i vecina tehnika yoge u pocetnim fazama se bavi tim stvarima,ali kasnije to ide ozbiljnije,i uspjesni praktikant yoge je milion puta zdraviji i smireniji nego bilo koji veslac,setac ili trkac,a sa druge strane,mnogi uspjesni trkaci i veslaci se oduseve kada shvate kako mogu primjeniti neke principe Yoge i yogijskih tehnika da bi bolje izbalansirali fizicko tjelo i smirili emocije i nemirni Um,ili povecali koncentraciju.

[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimesub srp 26, 2014 9:48 pm

odustajem od ove teme jer ima puno paetnjakovića ,kazem zadnji put to je samo moje mišljenje i točka adio tongue 
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimesub srp 26, 2014 10:14 pm

pa sta si ti uopste rekao o ovoj temi ili yogi osim sto se to tebi ne svidja :)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimesub srp 26, 2014 10:41 pm

to da je yoga glupost ili je više razvikana nego što jest. meni je draže trcati nego yogu prakticirati roll 
[Vrh] Go down
primitive101
Pračovjek
primitive101


Male
Sagittarius Cat
Broj postova : 1815
Age : 36
Registration date : 20.10.2010

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimesub srp 26, 2014 11:08 pm

bravo,bash si ekstremno pametan :) Yoga ce zasigurno propasti bez tebe :) idi trci,a kad budes dovoljno zreo, mozda te privuce Mudrost yoge. Nije ti yoga gledanje u Sunce ili razgibavanje tjela, yoga je smirivanje fluktuacija Uma i tada spoznas da Jedino Ja Jesam. Jel ti stvarno mislis da su se yogini bavili smisljanjem vjezbi kako tjelo odrzati u zdravom stanju,pa da to bude konkurencija trcanju i drugim sportovima :) LOL LOL LOL :)

Yoga je vrsta djelovanja kroz nedjelovanje u svakodnevnom zivotu iz nedualnog stanja Svjesti, sa maksimalnom koncentracijom, maksimalno raspolozivom energijom, maksimalnom brzinom i bistrinom Uma i kapacitetima mozga, maksimalnom Mudroscu i citavim nizom moci nad raznim razinama Kreacije i materijom i to ti mislis ici porediti sa trcanjem?

Nije ti yogin neko ko stavlja noge iza ledja ili zadrzava dah 10 godina ili nista ne jede mjesecima (iako su to normalne popratne pojave), nego neko ciji te pogled i energija toliko pukne spoznajom, ekstazom,energijom da ti poslje ne bude dobro danima,a pokazao ti je samo jedan mali djelic Sebe.

Idi decko provedi neko vrjeme sa profesionalnim sprinterom i sa uspjesnim realiziranim yoginom,i usporedi te dvije vrste bica i ko je mocniji,zdraviji,srecniji i smireniji.
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimesub kol 02, 2014 8:18 am

waldox je napisao/la:
to da je yoga glupost ili je više razvikana nego što jest. meni je draže trcati nego yogu prakticirati roll 

  Kako možeš reći da ti je draže jedno od drugoga ako ovo drugo nikada nisi ni vidio ni radio ? (a niti znaš što je to)
[Vrh] Go down
waldox
Majmun



Male
Virgo Broj postova : 1774
Registration date : 18.03.2014

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimesub kol 02, 2014 11:24 am

ti odgovars na pola mojih postova samo kazem da joga za mene je smece i točka scratch 
[Vrh] Go down
Kahali
PraGlodavac
Kahali


Male
Capricorn Dragon
Broj postova : 584
Age : 47
Registration date : 19.10.2011

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimepon kol 04, 2014 6:30 pm

waldox je napisao/la:
ti odgovars na pola mojih postova  samo kazem da joga za mene je smece i točka scratch 


  Obično odgovaram na najrecentnije teme koje vidim na portalu, a koje me ili podsjete na nešto što me u barem jednom dijelu mog života fasciniralo ili čime sam se barem malo ozbiljnije bavio.
  (ja inače tu riječ "bavio" ili "bavim se" smatram pod nešto sa čime provodiš 5-6 ili više sati svaki dan potpuno posvećen.
 
 Zato i reagirah na ovaj tvoj post (i na nekoliko drugih).

  Shvatio sam ja tebe da ti misliš da je Joga smeće, ali ja nemam problem sa tim što ti to smatraš smećem, dapače, ja smatram takodjer da je sva Zapadna Yoga (ili barem ono što danas nazivaju tim terminom) takodjer smećem, ali, za razliku od tebe ja ne bih komentirao ili davao ishitrene zaključke (konačne stavove) o zadnjem Porscheovom motoru kada ne znam niti što je karburator a kamoli kako radi porcheov motor i koje su razlike izmedju nekog drugog motora.
   Jednostavno to je za mene "špansko selo" što bi u narodu rekli;
   
  A kada je netko potpuno isključiv o nečemu o čemune zna apsolutno ništa kako ga onda možeš ozbiljno shvaćati u vezi bilo čega drugoga (o čemu možda nešto i zna).


  Yoga, nastaje iz korijena riječi Yog a Yog znači biti jedno (ne-dvoje, Ne-dualno) sa Absolutom, pa kada netko kaže daje za njega "biti jedno sa apsoultom smeće" dolazi do pomalo smiješne i kontradiktorne izjave.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimepon kol 04, 2014 7:24 pm

@waldox U redu je da ne voliš yogu i da smatraš da je yoga lošija za tebe od onoga što si prije naveo. Sve će doći s vremenom ili, naravno, neće. :)
To da yoga koja se prakticira tu na Zapadu često nema odlike izvorne discipline niti puta, pogotovo u Patanđalijevom smislu, to nitko ne sumnja. Samo vježbanje bez nekog cilja i svrhe nema puno koristi. Ok, možda ti se razviju neki mišići ili možda kreneš bolje disati, ali isto možeš postići i drugim metodama. Svojedobno mi je jedan moj poznanik ispričao priču o nekom super spretnom zapadnjaku koji je, vježbajući godinama ashtanga yogu, dobio takvu gipkost da se mogao presaviti na sve moguće načine. No nije našao mir uma niti se spojio s Jednim. Nije ni znao što je cilj yoge. Samo je trenirao. Konačno je uvidio da je njegova vještina praktički posve beskorisna.
Dakle, nije uopće stvar u fizičkim vježbama. Yoga je primarno duhovna disciplina, odnosno stanje, kako je želiš nazvati. Iako ona podrazumijeva vježbanje, ono zaista nije svrha, ono je tek usputna stvar da se um zabavlja s nečime kako bi se mogao relaksirati što dublje i što učinkovitije.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
ramboman
Prašina



Male
Capricorn Broj postova : 2
Age : 913
Registration date : 16.08.2015

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimened kol 16, 2015 4:09 pm

[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimepon kol 17, 2015 11:04 am

Nije jasno tko je autor ovog teksta s portala "Čuda prirode".

Nitko zapravo ne zna kako točno solarna yoga djeluje, jer očito je da mi nismo građeni kao biljke niti imamo mogućnost fotosinteze. Barem ne na način kako to rade biljke.
Koliko je meni poznato, eksperimentalno je utvrđeno da neki solarni yogiji zaista žive samo od tekućine i sunčeve svjetlosti. Kako je to moguće, nije jasno. Također, opasno je vjerovati da svatko od nas to može postići, pogotovo u kratkom roku te stoga i imamo slučajeve izgladnjivanja do smrti. Hira Ratan Manek nikad niti nije tvrdio da je nejedenje nešto što se olako postiže, a ono što je tvrdio to je da gledanje u Sunce u skladu s njegovim uputama nije štetno i da može biti samo blagotvorno za organizam. U medicinskom smislu nema štetnosti ako se u Sunce gleda u zadnjih pola sata i u prvih pola sata dok se ono nalazi na horizontu. UV-zračenje tada nije dovoljno jako da našteti oku čak ni dugotrajnim gledanjem.
U samoj tehnici postoje dva problema. Prvi je taj što ovdje kod nas na Zapadu rijetko imamo mogućnost gledati Sunce na samom rubu horizonta. Obično nam je prisutno neko brdo koje zaklanja zaron ili izranjanje Sunca. To dovodi do toga da ljudi onda gledaju u Sunce dok je ono u opasnoj fazi. U Indiji je to rjeđi slučaj. Drugi problem je precjenjivanje sposobnosti i ne gledanje u skladu s uputama koje su dane. U tom slučaju može doći do oštećivanja vida.

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
Novus ordo seclorum
Pračovjek
Novus ordo seclorum


Male
Libra Rooster
Broj postova : 1881
Age : 30
Registration date : 16.11.2011

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimepon kol 17, 2015 4:06 pm

Nekako mi se osobno onaj cybermikan ("glavni stručnjak" na balkanu za sungazing) ne sviđa.
Onaj lik koji se pojavio prije nekoliko mjeseci na ovom forumu i koji je pisao kako "ždere tumore" i sl. je ustvari parodirao tog cybermikana.
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimeuto kol 18, 2015 11:45 am

Meni se isto čini da je riječ o nekome koji će samo zarađivati na "uzemljivačima", jer realno, nema puno ljudi mogućnost ni volju raditi uzemljivanje bosi na goloj zemlji.
Modifirao je tehniku od Maneka jer vjerojatno smatra da je kompetentniji od čovjeka koji se već 30 godina bavi sungazingom. I njegova tehnika je manje sigurna od Manekove jer govori o periodu od sat i pol nakon svitanja i sat i pol prije zalaska, dok Manek govori o 45 minuta, što je puno sigurnije.
Nemaju svi ljudi mogućnost preciznog mjerenja UV zračenja. Neki senzori što se mogu kupiti po dućanima nisu naročito precizni. Uglavnom, opasan sport ako se ne radi u najranije jutro i najkasnije večer i to sa Suncem točno iznad horizonta (more je tu najprikladnije). Zapravo, sad kad malo razmislim, čini mi se da bi čovjek idealno trebao biti na pustom otoku bez brdašca kako bi mogao idealno gledati. :)

_________________
"Let food be thy medicine" - Hippocrates
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimepet kol 21, 2015 2:49 pm

Dao si vremena da malo pročitam ovaj text i sada mi je žao. Totalno bezveze i bespotreban text. Svaka čast Manek-u, čovjek zna. Sungazing uvijek prakticiram na moru, a prije toga meditacija. Gledanje u Sunce je zaista odlična i zdrava navika! Od malena me fascinirala užarena lopta i znao bi promatrati sam Sunce, doduše kraće nego što to sada radim.
Žao mi je što je ova žena iz švicarske umrla, no, ne znam kako netko može vjerovati da se, stanje u kojemu ne trebate uzimati hranu, događa samo tako, preko noći, debilana.
Čovjeće, to se prakticira dugi niz godina. Neki su u maloj prednosti, neki ne. Čovjek je multidimenzionalno biće. 1. stadij je vegetarijanizam, 2. jest potpuni post bez ikakve tvrde hrane, 3. je bez vode, bez ičega...

Ali, ovo što piše u ovom tekstu je vrh. To je još samo jedan način da se ubije i ono malo dobroga što postoji na Zemlji...
[Vrh] Go down
2pac
Majmun
2pac


Male
Virgo Broj postova : 1053
Age : 1023
Location : 4life
Registration date : 10.04.2012

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimepet kol 21, 2015 2:59 pm

I još mi je smiješna ta stvar, vremenskog ograničavanja gledanja u Sunce. Nema tu od koje do koje sekunde se može promatrati Sunce, to se prirodno osjeti. Smiješno, a gledanje u računala i televizore kao ne šteti. I da je opasno još Sunce, pa bolje mi je od toga nastradati nego od elektronike koja to čini konstantno svima nama...
[Vrh] Go down
Muzički Tobogan
Stanica



Male
Capricorn Dog
Broj postova : 28
Age : 53
Location : Split
Registration date : 06.09.2015

Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitimesri ruj 09, 2015 2:55 am

Hm, 2pac,
mislim da je vremensko ograničavanje tu da bi malo po malo utrenirao oko. Čovjek je to stavio u knjigu, a knjige čitaju svi koji znaju slova, ne možeš se pouzdati da će baš svatko znati kad mu je dosta.
Inače, radio sam solarnu yogu, mada ja to nikako ne bih yogom nazvao, neko vrijeme i mogu reći da je stvar super. Daje energiju, bistri pogled, nekako te ozari. U uputama je pisalo da se radi bos na zemlji, ili još bolje morskom žalu. Jednom sam slučajno ugazio busen trave i nakon niti deset sekundi busen me počeo peči. Ne grijati, baš peći. Nisam zaplesao kao mečka, maknuo sam nogu, no to je dobar dokaz da je do protoka energije došlo. I to jako brzo.

Nakraju, kad sam došao do nekih, mislim, tridesetak sekundi ujutro i navečer, morao sam prestati. Kad imaš štene labradora nema puno zurenja okolo, moraš ga stalno imati na oku.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Solarna Joga - Page 10 Empty
PostajNaslov: Re: Solarna Joga   Solarna Joga - Page 10 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Solarna Joga
[Vrh] 
Stranica 10 / 10.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10
 Similar topics
-
» Joga
» Papina solarna elektrana

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Alternativna medicina-
Forum(o)Bir: