Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Koji je razlog postojanja?

Go down 
+29
snark
Tutankhamon
kayser
Merkurica
silver
isus dolazi uskoro!
isa_bruce
veronika30
malenaivi
l337_m4n
Hybrid
labellina
BUBI
gloria_g
zvezda
Yado
Thor
Alpha
Milab
Srky
Eosphoros
belongs to lovers
babi
floridana
Svjetloisjena
vladimir
userNejm
malena
Aleksandar Veliki
33 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
Autor/icaPoruka
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimeuto stu 27, 2007 1:51 pm

Slazem se sa svjetlosjenom... Male stvari su velike stvari i pocnimo uvek od sebe, svoje porodice, komsiluka, ulice... ako budemo cekali da nesto menjamo na globalnom nivou, umrecemo cekajuci...*

@vlado, bas je strasno, zar ne?... *
[Vrh] Go down
vladimir
banned



Male
Taurus Dog
Broj postova : 10694
Age : 53
Location : Paris
Registration date : 19.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimeuto stu 27, 2007 2:23 pm

Jeste strasno,a bilo je i gorih,daleko gorih snimaka koje su izraelci zabranili.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimeuto stu 27, 2007 3:02 pm

zvezda je napisao/la:
Slazem se sa svjetlosjenom... Male stvari su velike stvari i pocnimo uvek od sebe, svoje porodice, komsiluka, ulice... ako budemo cekali da nesto menjamo na globalnom nivou, umrecemo cekajuci...*


Nikad ne kuzim ovakve postove...zvuci da se slazes sa Svjtloisjenom za razliku od...? Od cega? Pa svi se slazu s time. Kad je to u principu normalno i prirodno. Barem bi trebalo biti. I zato mi je nekako suvisno i pisati o tome...

Ono na sto sam pokusala obratiti paznju je skroz nesto drugo...radi se o, po meni, pretjeranom materijalizmu i zatvorenosti prema sebi koja prilicno vlada u danasnjem svijetu. Ili vi ne smatrate tako? Ne cini li vam se da se sve okrece oko toga ko, sta i koliko ima? Roditelji svojim ponasanjem daju krivi primjer djeci, a kao da to nije dovoljno jos ih i odgajaju u takvom duhu. Pogledajte samo kako se klinci ponasaju u skoli...kako rade jasne razlike i klanove...sve to dolazi od doma... Kada se krene u tom smjeru ne pada ti napamet pomoci susjedu vec je stav da sirotinja nije jednako vrijedna.
Ne znam...ja to jasno vidim ne samo u svojoj okolini nego jos i vise na globalnom planu...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimeuto stu 27, 2007 3:02 pm

vladimir je napisao/la:
Jeste strasno,a bilo je i gorih,daleko gorih snimaka koje su izraelci zabranili.

Ja se jos nisam usudila pogledati video... pale

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimeuto stu 27, 2007 4:04 pm

dobro ga je pogledati i prisjetiti se.
jednom je branka šeparović u svojoj emisiji o gladnoj djeci afrike rekla: nama je ove scene teško i gledati a zamislite tek kako je njima živjeti.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimeuto stu 27, 2007 5:00 pm

Tesko mi je gledat jer su mi takve stvari mnogo u mislima tako da mi podsjetnik ne treba. A samo gledanje onoga sto vec znam da cu vidjeti i sto me pogadja, me samo jos vise rastuzi i razbjesni u istom trenu... A tezak je to vrtlog osjecaja...i ovako jedva balansiram njima...tako da ponekad zbilja izbjegavam situacije koje me gurnu preko ruba...kao sto sam sigurna da bi u ovom trenutku ta snimka...
Tesko mi je to ovako slovima objasnit...
A sto se tice ove izjave da je nama tesko gledat, a njima jos teze zivjeti...sve to stoji ali ponekad mi se cini da je, naglasavam ponekad, jos i teze svjedociti necemu pred cime si bespomocan.
Nisam sigurna hoce li se moja gornja izjava ispravno shvatiti...nadam se da hoce...

_________________
Respect
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimeuto stu 27, 2007 5:22 pm

kužim te šta želiš reći.


i ja sam se dvoumila dali da pogledam ili ne pa sam rekla ajd'
[Vrh] Go down
malena
Moderator
malena


Female
Aquarius Tiger
Broj postova : 2633
Age : 38
Location : Split
Registration date : 18.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimeuto stu 27, 2007 5:24 pm

Užasan je...
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimeuto stu 27, 2007 6:38 pm

...Jeste, grozan je, ali obzirom na to da ga je moj prijatelj tamo postavio, sigurna sam da nije montaza ni bilo sta slicno... Znaci, desio se.

@namcor
Kada iskucam da se sa nekim slazem, to ne znaci da se sa nekim drugim ne slazem...Samo da mi se dopada kako je neko nesto rekao, a nisam voljna ili smatram da nema potrebe to prosirivati - zato napisem: "...slazem se sa...". :) *
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimesri stu 28, 2007 1:39 am

zvezda je napisao/la:

@namcor
Kada iskucam da se sa nekim slazem, to ne znaci da se sa nekim drugim ne slazem...Samo da mi se dopada kako je neko nesto rekao, a nisam voljna ili smatram da nema potrebe to prosirivati - zato napisem: "...slazem se sa...". :) *

Aha...OK. Slova nekad zvuce dvojako pa pitam :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimesri stu 28, 2007 2:26 pm

"... 'cause you know words sometimes have two meanings..."
Stairway to Heaven, na mnoge nacine zanimljiv lyric... ;) *
[Vrh] Go down
labellina
Riba
labellina


Female
Aquarius Snake
Broj postova : 142
Age : 46
Registration date : 20.01.2008

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimesub sij 26, 2008 7:02 pm

kad bi znali razlog postojanja dal bi uopće htjeli živjeti?
možda bi se masovno ubijali
shock
[Vrh] Go down
Aleksandar Veliki
Čovjek
Aleksandar Veliki


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 6274
Age : 116
Location : E11T
Registration date : 20.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimesub sij 26, 2008 8:38 pm

Ne znam.
Ali to što kažeš nije ono što sam pitao. Koji je razlog, a ne što bismo da znamo razlog.
[Vrh] Go down
Hybrid
Riba



Male
Capricorn Horse
Broj postova : 125
Age : 45
Registration date : 15.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimened sij 27, 2008 1:42 am

Igra.

Komunikacija.

Kad bi sve bilo jedno , ne bi bilo napeto.
[Vrh] Go down
l337_m4n
Riba
l337_m4n


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 102
Age : 32
Location : Imam
Registration date : 26.12.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimened sij 27, 2008 1:52 am

smatram da svatko ima nekakvu svrhu postojanja, postoji ono nešto u životu što mu je suđeno da ispuni. ali sad, ovisi o nama, hoćemo li mi to napraviti, ispuniti taj cilj. ma ne znam sad, ali mislim da svatko ima neku svoju svrhu, makra ona bila suhoprano čitankje knjiga i prenošenje znajna drugim, a recimo to je jako dobra svrha postojanaj. takve stavri.

mislim da me shvaćate
[Vrh] Go down
labellina
Riba
labellina


Female
Aquarius Snake
Broj postova : 142
Age : 46
Registration date : 20.01.2008

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimened sij 27, 2008 2:48 am

Aleksandar Veliki je napisao/la:
Ne znam.
Ali to što kažeš nije ono što sam pitao. Koji je razlog, a ne što bismo da znamo razlog.
Ne vjerujem da će te i jedan odgovor zadovoljiti. :)

Programirani smo tako da ne vidimo objektivno,
pomućena nam je slika cjeline života i ne možemo je sagledati sa razumjevanjem.
Da bi došli do te spoznaje -koji je razlog-
trebali bi odbaciti sve pogrešne informacije kojima nas filaju pokoljenjima,odbaciti način na koji smo naučeni gledati svijet i doživljavati stvarnost i pojave oko sebe,osamiti se ko gurui ;)

Oduvijek smo odgajani tako da trebamo druge,društvo

Šta misliš zašto?

Zbog prihvaćanja i odobravanja,povratnih informacija da smo u redu
i da zaslužujemo biti voljeni,da zaslužijemo ljubav.
A ljubav nas veže.
Izaziva želje i strahove,žudnju,odgovornost...
zamagljuje pogled i spriječava spoznaju.
Ne tvrdim da PRAVA ljubav to čini,al čini ona 'ljubav' kojoj su nas učili,ljubav koju smo vidjeli ,o kojoj smo čitali i čiji model kopiramo da bi bili sretni.
Ili 'sretni'.
Jer programirani smo tako da budemo nesretni.

To se poklapa sa svim našim borbama u stvarnosti,već od vrtića
kad nas upišu u neku sportsku aktivnost da bi se ljepše tjelesno razvili,pa i na engleski, prije nego naučimo čitati,
da bi se informatički opismenili,da bi u osnovnoj postigli bolji uspjeh
i upisali u bolju srednju koju također treba završiti s odgovarajućim uspjehom zbog faksa,da bi uz diplomu bili uspješni...a uspjeh je ono što je netko odredio : ( uprogramirao?)
dobar posao i dobra plaća,stan,auto,životna družica,dva TV-ea...
i da bi kao takvi 'uspješni',bili prihvaćeni i voljeni u društvu
Opet smo došli do ljubavi zubi
A za to se treba pomučiti. Sve to stvara pritisak i vezanost.
Sve to treba o-državati.
Naučili su nas da su to važne stvari.
Sad što mnogima,s vremenom, te važne stvari' dosade
pa ih zamjene za druge 'važne stvari',tj. promjene ponašanje da bi bili sretniji,ali ne promjene i sebe i svoj pogled na stvarnost
i dalje robuju nečemu za čega su vezani
i ne probijaju se iz svoje fantazije


Zadnja promjena: ; ned sij 27, 2008 3:03 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
labellina
Riba
labellina


Female
Aquarius Snake
Broj postova : 142
Age : 46
Registration date : 20.01.2008

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimened sij 27, 2008 2:59 am

Nisam još sve rekla ;) ;)

Zašto smo programirani?
Da bi održavali život na zemlji i na taj način potpomagali životni ciklus dimenzija 'iznad nas' u koju i sami stižemo,
bar jedan naš dio-nazovimo ga DUŠA

Sad kako se taj život o-država?

Tako da nas se drži vezanima,ovisnima za nešto na zemlji

Sve je uštimano tako da nas zadrže,da ostanemo,da preživimo,
od religija koje materijaliziraju duhovni razvoj kroz institucije -spriječavaju pravu spoznaju
i prijete paklom i smrtnim grijehom,ako se ubijemo
do društva i obitelji koje ne možeš,ne smiješ ostaviti jer te vole
[Vrh] Go down
l337_m4n
Riba
l337_m4n


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 102
Age : 32
Location : Imam
Registration date : 26.12.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimened sij 27, 2008 4:43 pm

u nekoj knjigi sam pročitao nešto otprilike ovako, sad ne citiram već objašnajvam. znači, zlatana prašina može zatvoriti ozonsku rupu. i sad dolazimo do toga da je jedna civilizacija jako uništila svoj ozonski omotač i trebalo im je zlata da bi se spasili. kad nisu znali što će više, stvorili su nas da im skupljamo zlato da bi oni opstali. ovo malo zvuči smiješno, ali zašto n. s tim da baš i ne skupljamo zlato previše.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimened sij 27, 2008 4:55 pm

l337_m4n je napisao/la:
u nekoj knjigi sam pročitao nešto otprilike ovako, sad ne citiram već objašnajvam. znači, zlatana prašina može zatvoriti ozonsku rupu. i sad dolazimo do toga da je jedna civilizacija jako uništila svoj ozonski omotač i trebalo im je zlata da bi se spasili. kad nisu znali što će više, stvorili su nas da im skupljamo zlato da bi oni opstali. ovo malo zvuči smiješno, ali zašto n. s tim da baš i ne skupljamo zlato previše.

Z. Sitchin, ako se ne varam :) Lijepo da ljudi čitaju...
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimened sij 27, 2008 4:57 pm

Pa razlog našeg postojanja i jest svojevrsno deprogramiranje, iako nisam ljubitelj tih termina kad su ljudi u pitanju. Kroz raspetljavanje niti vezanosti dolazimo do svoje prave biti. Nadam se, ja to tako vidim :)
[Vrh] Go down
labellina
Riba
labellina


Female
Aquarius Snake
Broj postova : 142
Age : 46
Registration date : 20.01.2008

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimened sij 27, 2008 4:58 pm

možda je zlato samo sinonim za nešto drugo što skupljamo? zubi
[Vrh] Go down
labellina
Riba
labellina


Female
Aquarius Snake
Broj postova : 142
Age : 46
Registration date : 20.01.2008

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimened sij 27, 2008 5:03 pm

svjetloisjena je napisao/la:
Pa razlog našeg postojanja i jest svojevrsno deprogramiranje, iako nisam ljubitelj tih termina kad su ljudi u pitanju. Kroz raspetljavanje niti vezanosti dolazimo do svoje prave biti. Nadam se, ja to tako vidim :)
Mi smo kumpjuterska generacija ,,etc

Ja osjećam kao se svi sve više zapetljavamo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimened sij 27, 2008 5:04 pm

labellina je napisao/la:
možda je zlato samo sinonim za nešto drugo što skupljamo? zubi

Ne, čitala sam to. Radi se o pravom (Au) zlatu koje je potrebno vanzemaljcima, a kako su uvjeti rada u rudnicima bili teški, ti Anunaki su nakon brojnih pokušaja stvorili rasu hibridnih ljudi - križali su sebe sa čovjekom starosjediocem Zemlje. Sitchin je sve to zaključio na temelju proučavanja brojnih glinenih pločica starih Sumerana i Asiraca i širokog poznavanja mitologije starih naroda. Napisao je više knjiga, no ja sam čitala samo Dvanaesti planet i još jednu kojoj nisam upamtila naslov.

Nisam za to da se sve uzima zdravo za gotovo, mislim da je to u ovom konkretnom slučaju gotovo nemoguće, ali ako se knjiga čita otvorena uma može se napaberčiti zanimljivih ideja i informacija. A one otvaraju put spomenutom deprogramiranju pa su korisne čak i ako nisu istinite (a mogle bi možda biti i to, tko to više zna) :)
[Vrh] Go down
labellina
Riba
labellina


Female
Aquarius Snake
Broj postova : 142
Age : 46
Registration date : 20.01.2008

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimened sij 27, 2008 5:20 pm

Možda se ipak radi o simbolici?
Zlato=bogatstvo=materijalna dobra
Zgrtanje materijalnog nas odvlači od pravog,istinskog smisla zadovoljstva jer je samo sebi svrha.
Najbogatiji ljudi na svijetu nisu i najsretniji,nego najpreplašeniji i najugroženiji.Dovoljno je vidjeti iza koliko alarma i sigurnosnih brava žive,nemaju privatnosti od tjelohranitelja...

Možda ti što su nas 'uzgojili'
uzgajaju patnju pod krinkom zlata??
Toga ima u izobilju na ovom svijetu,više nego zlata
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitimened sij 27, 2008 5:21 pm

Ma kad ti kažem, možeš ti to ovako protumačiti i ja se s tim slažem, ali u knjizi se naprosto radi o metalu.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Koji je razlog postojanja? - Page 4 Empty
PostajNaslov: Re: Koji je razlog postojanja?   Koji je razlog postojanja? - Page 4 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Koji je razlog postojanja?
[Vrh] 
Stranica 4 / 8.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Drugi oblici postojanja-Svemira-Dimenzije

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Duhovnost-
Forum(o)Bir: