Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Globalno zagrijavanje

Go down 
+10
Legionar
Wickey666
Remke
Gea
Svjetloisjena
ThE_IMMORTAL
Aurora Borealis
gagi_
Blizzard
Michael Wittmann
14 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next

Da li je čovjek kriv za globalno zagrijavanje?
1. Da
Globalno zagrijavanje Icon_vote_lcap53%Globalno zagrijavanje Icon_vote_rcap
 53% [ 9 ]
2. Ne
Globalno zagrijavanje Icon_vote_lcap47%Globalno zagrijavanje Icon_vote_rcap
 47% [ 8 ]
Ukupno glasova : 17
 

Autor/icaPoruka
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 12:56 am

Objasnite zasto jeste ili zasto nije.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 12:59 am

Ja mislim da jeste, jer ipak covek je taj koji vecinom izaziva sumske pozare pikavcima od cigareta (Vetar i sunce su sporedni faktori).
Fabrike ispustaju razne gasove, otpadne vode koje uticu na drvece da uvene koje proizvodi vazduh i cisti prirodu.
Takodje isto rade automobili, autobusi, kamioni...
Avioni, Rakete, Sateliti...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:04 am

Malo pojasni anketu. Jel želiš odgovore mislimo li da čovjek pridonosi globalnom zagrijavanju ili jel mislimo da je čovjek glavni uzrok za globalno zagrijavanje?
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:09 am

Gripphon je napisao/la:
Malo pojasni anketu. Jel želiš odgovore mislimo li da čovjek pridonosi globalnom zagrijavanju ili jel mislimo da je čovjek glavni uzrok za globalno zagrijavanje?
pa to ti je isto zubi
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:12 am

Ne, nije isto. Ja mislim da čovjek pridonosi globalnom zagrijavanju, ali ne mislim da je glavni uzrok globalnog zagrijavanja, ili najveći uzrok toga. I zato ne znam što da stavim u anketi jer nisam siguran na što se misli točno. Ako se misli na to jel mislimo da čovjek pridonosi globalnom zatopljenju, stavit ću DA, a ako se misli jel mislimo da je čovjek glavni i najveći uzrok toga, tada bih stavio NE.
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:14 am

Nije isto brate, Sunce je glavni uzrok globalnog zatopljenja, mi jednostavno nemamo tako jak utjecaj, respect
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:14 am

pa pazi ako pridonosi znaci da ne vodi racuna i da ga je bas briga, a ako je glavni uzrok to mu dodje na isto da ne vodi racuna da ga je briga itd...
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:17 am

gagi_ je napisao/la:
Nije isto brate, Sunce je glavni uzrok globalnog zatopljenja, mi jednostavno nemamo tako jak utjecaj, respect
kako onda ranije nije dolazilo do globalnog zagrevanja?
jel si gledao slike glecera pre 20 godina i sad?
covek je ostetio ozon raznim aparatima koje ispustaju gasove, a ne sunce.
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:21 am

Ali kako ti znaš da prije masu godina nije bilo nesto slicno, ja samo mislim da je ovo dio ciklusa, zatopljavnje, ledeno doba, pogodni uvjeti, i smatram da je čovjek manje od 5% odgovoran !?!
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:24 am

ja pak mislim da je čovjek 90 posto odgovoran
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:30 am

Aurora objasni ???
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:42 am

Nema smisla objašnjavat kad ćeš ti ionako pokušat to opovrći :) ja sam samo iznila svoje mišljenje
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:44 am

Dakle, moje je mišljenje da je čovjek kriv za globalno zagrijavanje, ali ne da je glavni krivac, već da jednostavno doprinosi globalnom zagrijavanju sa svime što je Stayter naveo u drugom postu. Recimo da bih stavio kojih 20%.

Za glavnog krivca optužujem Sunce na koje bih stavio ostalih 80% utjecaja. Već se događalo mini-ledeno doba zbog Sunčeve aktivnosti. Posljednji put je taj minimum solarne aktivnosti dostignut početkom 17. stoljeća, a kao rezultat je bio nagli pad prosječni temperatura u svijetu i početak tzv. "mini-ledenog doba" koje je trajalo sve do 19. stoljeća. Na to je ukazao nedostatak sunčevih pjega u tom razdoblju kojih nije bilo, koliko me sjećanje služi, čitavo stoljeće. Rezultat je bila nagla klimatska promjena na Zemlji. Nakon toga je uslijedilo globalno zagrijavanje, Sunčeva aktivnost se vratila u normalu.

Bilo je još takvih padova i rastova u Zemljinoj prošlosti, no ovo je baš trajalo 2 stoljeća, zato je poznato. Uglavnom svako to doba je povezano sa minimumom aktivnosti Sunca. Slučajnost? Ne bih rekao. I naravno, poslije SVAKOG ledenog doba je slijedilo globalno zagrijavanje, temperature su se vratile u normalu. Uostalom kasnih 1990-tih su temperature bile više nego danas, ali trenutno se zabilježava konstantan rast temperature već skoro 10 godina. Možda će uslijediti opet mini-ledeno doba za kojih 20 godina ako Sunce opet padne u kritičan minimum.

I zato, za glavnog krivca smatram Sunčevu aktivnost, a čovjeka smatram samo kao ''pomagača'' u procesu. Doista, jedno se križa s drugim, možda čovjek svojim malim doprinosom uzrokuje eksponencijalnu promjenu temperature po Sunčevim ciklusima za razliku od prije.

Inače, Sunce nas sve može spržiti jednom svojom snažnom prominencijom. Mnogi su nesvjesni snage Sunca, ali već se događalo da je nestalo struje na pola svijeta zbog snažne navale zračenja sa Sunca. Danas bi to spržilo mnoge uređaje.


Zadnja promjena: Gripphon; pet srp 03, 2009 3:03 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:51 am

Aurora Borealis je napisao/la:
Nema smisla objašnjavat kad ćeš ti ionako pokušat to opovrći :) ja sam samo iznila svoje mišljenje

Mislim da ima smisla budući da nije on jedini na temi ;)
Kako želiš, ali zbilja je daleko bolje dati mišljenje sa objašnjenjem nego samo mišljenje, a ako će netko ići ''silovati'' to mišljenje, ne moraš se uopće petljati u to :)
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 1:54 am

pa eto,šta se tu ima reć, mogu copy pasteat sa wikipedije npr al mi je to blesavo jer svi znamo kakav je stav znanstvenika danas o temi globalnog zatopljavanja a ja se slažem sa znanstvenicima u ovom slučaju.
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 2:08 am

Aurora Borealis je napisao/la:
Nema smisla objašnjavat kad ćeš ti ionako pokušat to opovrći :) ja sam samo iznila svoje mišljenje

nije mi jasno zasto takav stav Boink
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 2:54 am

pa kad vidim po tvojim postovima da si uvjeren u svoju teoriju a meni se ne da s ikim razglabat nadugo i naširoko oko nečega šta ionako ne znamo ni ja ni ti je li 100 posto sigurno (jer sam takvu rapravu već imala s "neobičnim forumašom", uvik ćemo pokušavat uvjerit jedan drugog u svoju teoriju. nemam ništa protiv tebe ako si tako shvatia moj post onda se ispričavam ali eto rekla sam razlog :D
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 2:55 am

mislim da mi utjecemo jedno 10% na zatopljavanje. za ostalih 90% je kriva priroda sama. a ovo sto po medijima sire da mi nistimo planet itd itd je samo komercijala - s ciljem da se lako dodje do novca.
to sam zakljucio iz cinjenice da je citav svijet danas zasnovan na novcu, odnosno korupciji; to je po motu: novac=moc.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 3:01 am

Zapravo su znanstvenici podijeljeni u vezi toga, samo neki misle da je teorija sa Suncem točna, oni drugi drže da je to do čovjekova utjecaja. Doista, moglo bi ispasti tako. Zašto?

Pokušat ću obrazložiti. Sunčev utjecaj na Zemlju ovisi i o Zemljinoj atmosferi kao i o stanju na Zemlji tada. Dat ću primjer napamet, a želim s time dočarati ono na što mislim. Ako bi zbog čovjekova utjecaja porastao CO2 u atmosferi za 1%, možda bi taj 1% uzrokovao trostruko pojačano djelovanje Sunca. Ako bi bilo tako, bi li onda više bilo krivo Sunce, ili ipak čovjek? Sunce bi i dalje istim intenzitetom zračilo, no zbog minimalnog čovjekova doprinosa bi ispalo kao trostruko jače zračenje. Jel me shvaćate na što mislim?
[Vrh] Go down
ThE_IMMORTAL
Majmun
ThE_IMMORTAL


Male
Taurus Goat
Broj postova : 1324
Age : 32
Location : Evanescence Croatia
Registration date : 18.09.2007

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 3:11 am

sto znaci da ljudi zive pogresno, tj. materijalisticki. ljudi djeluju ko virusi: nasele se negdje, uniste, odsele, opet uniste i sve kruzno. mislim da ovo djeluje kao da pobijam ono sto sam maloprije napisao :S
nekako dijelim obje teorije, hmm...
ipak ima veze i s komercijalom; kao tek su se ljudi sad sjetili da trebaju zastiti prirodu, odjednom se za godinu dana dogodio preokret pa se sad odjednom svi brinemo za prirodu roll
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 3:41 am

Mislim da je to zbog razvoja tehnologije i interneta. Danas je lakše dogovoriti nešto nego prije. Tako se danas učenici dogovaraju za prosvjede, seljaci za masovni odlazak na pregovaranje i blokiranje granica... Lakše je djelovati danas nego prije, pa tako je i sa društvom za očuvanje okoliša. Možda je to razlog zašto se čini da je tako naglo porasla želja za očuvanjem okoliša. Šta, dođe netko na facebook, vidi društvo za zaštitu prirode i učlani se, članovi se povećaju, dolazi do neke kolektivne svijesti o tome... Zato mislim da je taj dojam došao samo zbog interneta.

Da, danas se rade stvari koje nemaju nikakve veze sa razvojem ili preživljavanjem, već sa vlastitim egom, totalno bespotrebne stvari.
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 9:03 am

Uglavnom mislim da je čovjek faktor promjena u okolišu. Ima dosta teorija o globalnom zagrijavanju. Po nekima je čovjek glavni krivac za to, po nekima nije, nego se Zemlja zagrijava i hladi zbog vanjskih razloga. Čula sam za teoriju da čovječanstvo emisijom stakleničkih plinova i posljedičnim zagrijavanjem površine planeta odgađa nastup novog ledenog doba koje bi uskoro trebalo započeti. Btw, mi svi zajedno ne možemo proizvesti toliko čestica koje će izazvati efekt staklenika koliko to može nekoliko uzastopnih vulkanskih erupcija. Zemlja je ipak Zemlja, velika i moćna premda se pravimo ili se zavaravamo mišlju da nam je sve pod kontrolom. To naravno ne bi smjelo biti izlika za destruktivno ponašanje.
[Vrh] Go down
gagi_
Višestanični organizam
gagi_


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 75
Age : 34
Location : Planet Earth
Registration date : 03.09.2008

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 11:49 am

@ Aurora: nije mi bila namjera tebe uvjeriti,nije mi jasno zasto takav dojam o meni, samo sam htio cuti misljenje :) zao mi je sto si to pogresno shvatila :)

Slazem se sa Svijetlo, s tim da mi nemamo tu moc da mijenjamo uvjete na Zemlji :)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 12:01 pm

Ni ja ne mislim da mi imamo izravnu moć, već jednostavno da mi utječemo na okoliš na način da pojačavamo ili ublažavamo neke vanjske efekte utjecaja poput Sunca.
[Vrh] Go down
Michael Wittmann
Pračovjek
Michael Wittmann


Male
Scorpio Broj postova : 2443
Age : 132
Location : Heidenheim
Registration date : 24.05.2009

Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitimepet srp 03, 2009 12:38 pm

onda mi objasnite zasto se sunce promenilo u zadnjih 50 god?
posto je sve pocelo pre 50godina samo sto nije bilo toliko vidljivih promena kao sad ?
zasto se nije dogodilo za vreme krstaskih ratova izmedju 1100 i 1200? nego bas danas kad smo razvili tolike fabrike, elektrane itd..?
Jos jedna stvar, covek unistava ozonski omotac time sto raketama koje salje u orbitu ili na neku planetu, satelit nebitno, probija ozonski omotac.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Globalno zagrijavanje Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Globalno zagrijavanje
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Polarna zima dokaz je da je globalno zatopljenje prevara?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: