Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Globalno zagrijavanje

Go down 
+10
Legionar
Wickey666
Remke
Gea
Svjetloisjena
ThE_IMMORTAL
Aurora Borealis
gagi_
Blizzard
Michael Wittmann
14 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3

Da li je čovjek kriv za globalno zagrijavanje?
1. Da
Globalno zagrijavanje - Page 3 Icon_vote_lcap53%Globalno zagrijavanje - Page 3 Icon_vote_rcap
 53% [ 9 ]
2. Ne
Globalno zagrijavanje - Page 3 Icon_vote_lcap47%Globalno zagrijavanje - Page 3 Icon_vote_rcap
 47% [ 8 ]
Ukupno glasova : 17
 

Autor/icaPoruka
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Globalno zagrijavanje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 3 Icon_minitimepet sij 07, 2011 12:35 am

Nije mi poznat podatak da se "Zemlja udaljava od Sunca", ako je tako zavrsicemo kao Pluton i dzaba ti energija onda... lol!
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Globalno zagrijavanje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 3 Icon_minitimepet sij 07, 2011 12:43 am

Nije baš tako, putanja joj se mijenja, to je normalno, nije putanje Zemlje oko Sunca uvijek ista, ponekad je malo više izdužena, pa se onda opet vrati nazad, ne znam točno kako to funkcionira no slušao sam jednom Vladimira Paara kad je govorio o tome. Uglavnom mi sad ulazimo u razdoblje u kojem ćemo biti malo više udaljeni od Sunca nego smo bili i to će utjecati na temperatu na Zemlji.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Globalno zagrijavanje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 3 Icon_minitimepet sij 07, 2011 12:52 am

@Arland, ako je ta postavka tacna, da se mijenja smjer rotacije pri prolasku preko galaktickog ekvatora - na*ebali smo - jer ce se promijeniti, po logici stvari, i smjer rotacije planeta oko svoje zvijezde, ali prije nego se to desi, oni ce u jednom trenutku (zapravo, to ce se desiti i prije, jer cim pocnu da usporavati pocece se priblizavati svojim zvijezdama) stati i tad ce ih usisati gravitacija njihove zvijezde, i tad ce se skroz promijeniti znacenje rijeci "zatopljenje"... :) U biti, nestace suncevog sistema i mnogo drugih sistema koji svakodnevno prelaze galakticki ekvator...
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Globalno zagrijavanje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 3 Icon_minitimepet sij 07, 2011 12:59 am

Chakotay je napisao/la:
Nije baš tako, putanja joj se mijenja, to je normalno, nije putanje Zemlje oko Sunca uvijek ista, ponekad je malo više izdužena, pa se onda opet vrati nazad, ne znam točno kako to funkcionira no slušao sam jednom Vladimira Paara kad je govorio o tome. Uglavnom mi sad ulazimo u razdoblje u kojem ćemo biti malo više udaljeni od Sunca nego smo bili i to će utjecati na temperatu na Zemlji.
A imas li podatak kakav je utjecaj rotacije osi? Ja sam to davno gledao u dokumentarcu i ostalo mi u sjecanju, reko, mozda sad ne vazi vise ondasnje... confused
[Vrh] Go down
Arland
Prašina
Arland


Male
Capricorn Goat
Broj postova : 6
Age : 44
Registration date : 06.01.2011

Globalno zagrijavanje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 3 Icon_minitimepet sij 07, 2011 3:35 pm

Archangel je napisao/la:
@Arland, ako je ta postavka tacna, da se mijenja smjer rotacije pri prolasku preko galaktickog ekvatora - na*ebali smo - jer ce se promijeniti, po logici stvari, i smjer rotacije planeta oko svoje zvijezde, ali prije nego se to desi, oni ce u jednom trenutku (zapravo, to ce se desiti i prije, jer cim pocnu da usporavati pocece se priblizavati svojim zvijezdama) stati i tad ce ih usisati gravitacija njihove zvijezde, i tad ce se skroz promijeniti znacenje rijeci "zatopljenje"... :) U biti, nestace suncevog sistema i mnogo drugih sistema koji svakodnevno prelaze galakticki ekvator...

Upravo tako, na*ebali smo i zato mene zanima da li galaksija ima magnetska polja (jer ipak ona nije kompaktno tijelo već skupina više tijela) i može li to magnetsko polje, ako uopće postoji, djelovati na rotaciju Zemlje? confused
[Vrh] Go down
Grave Digger
Višestanični organizam
Grave Digger


Male
Cancer Snake
Broj postova : 59
Age : 34
Location : Timespace
Registration date : 13.01.2012

Globalno zagrijavanje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 3 Icon_minitimeuto sij 17, 2012 7:13 pm

rofl2 lolcina
Globalno zatopljenje ne postoji



Kineska poslovica
-ne vjeruj svemu što pročitaš
[Vrh] Go down
Sponsored content





Globalno zagrijavanje - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Globalno zagrijavanje   Globalno zagrijavanje - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Globalno zagrijavanje
[Vrh] 
Stranica 3 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Polarna zima dokaz je da je globalno zatopljenje prevara?

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Znanost i tehnologija-
Forum(o)Bir: