Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...

Go down 
+114
SororMystica
Mystique
Amalka
Korplikan
Einar
Foto
primitive101
Lyra
Magic
orca
Kahali
Legion
Green
Melkior
vickoo
whitelady
Miljan
hawara
Mama
InisMona
DrChaos
MACICA
lady_starstruck
mznida
Smokva7
Archangel
keala
JedanOdOnih
Armin od Irima
Vega_1.618
kirin the wannabe
ukiss
PathFinder
Maria Elena
blizanka
daughter_of_Sun
10th insight
mEN_iN_WHite
Truman
Dantalion
hromi
flory
AzrielofDeath
skin
Grinder
bros
dr.chaos0
Pux
didica14
Dragony
Cinderella
MoW
Fantom
schmizzl
Skulptura
Flamezar
Groinx
PrototypE_93
Black Angel
Absynthia
orange
brle
biga
Athena
Ofca
Chakotay
Tigon
tomi
Remke
stnatan
Aurora Borealis
Michael Wittmann
josip21
Alex84
Berny_Sinara
Gea
Cuppycake.Disaster
tuby
Legionar
meli
floridana
Jaykof
Saroman
Tutankhamon
Malkavian
stella
Martisan
Blizzard
Sigmund Freud
arhont
opasko
garfild
Pandora
Aleksandar Veliki
Sengrath
None
malenaivi
B&W
gloria_g
Merkurica
Galileo Galilei
Milab
silver
pocahontas
Alpha
vitrys
zvezda
Red_Dragon
Svjetloisjena
sanja
vladimir
Rain
malena
Alen@l5
118 posters
Go to page : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 42  Next
Autor/icaPoruka
mEN_iN_WHite
Dinosaur
mEN_iN_WHite


Male
Gemini Rooster
Broj postova : 483
Age : 30
Registration date : 10.09.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimeuto kol 10, 2010 3:32 pm

ovako sinoc sam sanjao san koji sam vec vise puta sanjao ali pre mnogo god. Ovako znam kao da sam u nekoj sumi ali na planini razumete. I takmicim se sa nekima i ako slucajno padnete dovidjenja padate u provaliju, tj to vam izgleda kao da ste u vulkanu ali nije sve prah i pepeo nego suma i to bujna suma puna drveca a vi idete i spustate se kroz nju. A ima i raznih prepreka a to nisu prepreke koje je covek napravio vec sama priroda, to su korenje strm put blato i sve je klizavo. Kad sve to predjete nalazite neku malu rupu i kroz nju prolazite ali vidite da je to vec neka civilizacija, tj vide se gradjevine kao kod maja. To su neke kamene kako da kazem kupole ili hramovi i kad dodjete do njih pobedili ste. 1 sam pobedio a posle se nastavilo prelazili smo opet neku isto takvu stazu tj put i tu sam se vise mucio i borio sa prirodom i na kraju sam i tu stigao do kraja ali je na rupi bila zmija i ja nisam mogao da prodjem kroz rupu i odem do hrama. Zmija je se sakrila u pukotinu kad me je videla ali je ostao rep i ja i dalje nisam smeo da prodjem. I odustao sam, a video sam hram. Posle kad sam se vratio video sam da su tu svi koji su se takmicili i ja sam poceo da se radujem kao da sam pobedio. Ne razumem mozda to znaci da je predamnom neki trnovit gust put mozda zija znaci da ce neko da me ometa u tome mozda neki neprijatelj a ja cu ipak videti cilj i pobeci od njega ali ce drustvo ostati uz mene. Verovatno sam najbolje definisao svoj san a sta mislite ???? :D
[Vrh] Go down
Dantalion
Čovjek
Dantalion


Male
Pisces Buffalo
Broj postova : 4201
Age : 39
Location : u prolazu..
Registration date : 16.03.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimečet kol 12, 2010 12:32 am

noćas sam sanjao neku djevojku i dala mi je broj mobitela, kada sam se probudio zvao sam- nepostojeći broj. gledam taj broj. pozivni 098, a ostatak je moj broj samo su brojke izmješane. to sam vjerojatno sanjao jer moram platit račun za mob cry
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimečet kol 12, 2010 5:03 am

Za svoje obicne snove imate temu Vasi snovi - sanjarica. Ova tema je namijenjena raspravi o snovima, lucidnim snovima i nocnim morama za koje vjerujemo da su izazvane sa strane nekih entiteta. Ovo vam je zadnje upozorenje prije nego pocnem brisat postove!

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimesub kol 14, 2010 12:14 am

Idemo redom ;) :

@Archangel ("Kad bi (mozak) stao «da se malo odmori» to bi znacilo da smo umrli...") - Mislim da grešiš. Postoje stanja bez misli i razmišljanja kada mozak "stoji" odnosno ne odvija se nikakav misaoni proces. Ova stanja svesti nije teško postići a primena im je široka (iz iskustva).

@Skulptura - Znam da je san neophodan, samo nisam sigurna da su podaci koje si izneo baš tačni. Ja ne spavam nekad i po 60 časova, ali nikada nisam imala takvih simptoma. Najgore što mi se desilo da sam jednom posle 3 dana i 2 noći "ludačkog" tempa (fizički i psihički) počela da na trenutke "ulećem" u san za vreme razgovora sa prijateljima (bilo je više zabavno nego problematično), ali to je bilo skoro 70 sati bez minuta spavanja..

@Dantalion- Čitajući Tvoje snove, volim Svoje!!! ;) Šalu na stranu, to je moglo biti bilo šta, ili bar neki deo tebe koji si pobedio... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimesub kol 14, 2010 3:13 am

Onda podaci nisu točni. Osim ako nisi bila na kakvim drogama ili
tako nešto. Pomoću njih možeš ostati budan i koliko-toliko "svoj",
sve dok se ne onesvjestiš, "prolupaš" ili umreš...

No svejedno, ne vjerujem da se podaci odnose na baš svakog
pojedinca. Vjerojatno ovisi o psihičkom i fizičkom stanju čovjeka.
S obzirom na to bi netko mogao bez simptoma izdržati 24 sata, a
netko 48... No to je samo moje razmišljanje.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimened kol 15, 2010 2:37 am

Ma, da! Samo mislim da su stvari mnogo više individualnije nego što je to nauka koja nastoji da nas sve strpa u šablone spremna da prizna... ;)

Ne, nikada nisam ni na kakvim drogama... :) *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimened kol 15, 2010 10:12 pm

@zvezda, mozda grijesim a mozda ipak... Nisam neki doktor, ali smatram onako laicki da bi ravna linija na EEG-u znacila mozdanu smrt - to bi znacilo da ne postoji nikakva elektricna aktivnost u cerebrumu, a to bi znacilo pad neurotransmitera koji ne bi dugo bio lokalizovan, vec bi zahvatio citav mozak i kolaps cijele mozdane elektrohemije bi bio neizbjezan. A ta stanja o kojima govoris - koja su, kako ih induciras?

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimepon kol 16, 2010 1:41 am

Da li si siguran da nisi lekar?? :-)))))
Ja sam više mislila na svesno/nesvesno funkcionisanje mozga, tj. različite talase njegove frekvencije, smrt nisam ni razmatrala kao opciju, jer predstavlja takvo stanje postojanja koje nema više nikakve veze sa telom ni organima koji ga čine... Dakle, računala sam postojanje misli kao pokazatelj aktivnosti mozga... *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimepon kol 16, 2010 4:13 pm

Što točno misliš kad kažeš svjesno/nesvjesno funkcioniranje mozga?
Mozak u svakoj sekundi obrađuje milijarde raznih informacija, i to je
nemoguće zaustaviti ili smanjiti. Možda, ali veliko možda, možemo
kontrolirati neke procese koje inače ne kontroliramo, ali ništa više.
Mozak upravlja nama, a ne mi njime ;)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimeuto kol 17, 2010 12:45 am

zvezda je napisao/la:
Da li si siguran da nisi lekar?? :-)))))
Ja sam više mislila na svesno/nesvesno funkcionisanje mozga, tj. različite talase njegove frekvencije, smrt nisam ni razmatrala kao opciju, jer predstavlja takvo stanje postojanja koje nema više nikakve veze sa telom ni organima koji ga čine... Dakle, računala sam postojanje misli kao pokazatelj aktivnosti mozga... *
He, he, prilicno siguran... Samo sam tata-mata-svih-zanata! ;) Znak aktivnosti mozga, tj. siguran znak je izdajnicko EM-polje koje se nalazi oko svih provodnika - ovdje su provodnici neuroni. A svijest je nesto drugo - uglavnom se veze za prednji ceoni rezanj gdje se nalazi centar za razum i rasudjivanje. Nesvijest je opet nesto trece - ali cak i tada aktivnost ne prestaje. Mozak je «misterija i neobjasnjiv fenomen» sam po sebi. :)

_________________
The meek shall inherit the earth, because the strong shall inherit the stars!
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimepet kol 20, 2010 12:44 am

Ovih dana sam spavao oko 5h dnevno. Inače spavam od 9 do 12h dnevno. Jučer sam spavao 3h. Zaspao sam u 6h i probudio se u 9h sam od sebe. Bio sam savršeno odmoran. Tek sada mi se prispavalo.
Je li moguće da je dugo sanjanje samo navika? Da je sve iznad 4h sna dnevno samo neiskorišteno vrijeme spavanja koje nije provedeno u REM fazi?

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimepet kol 20, 2010 10:35 am

Spavanje u nijednoj varijanti nije neiskoristeno. Prvenstveno spavamo da bi odmorili organizam, a ne da bi sanjali.

_________________
Respect
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimepet kol 20, 2010 6:20 pm

Legionar je napisao/la:
Je li moguće da je dugo sanjanje samo navika? Da je sve iznad 4h sna dnevno samo neiskorišteno vrijeme spavanja koje nije provedeno u REM fazi?
Ne znam na što točno misliš...
REM faza traje do oko sat i pol od ukupnog vremena spavanja.
Ona je serijal od 4, 5 pa čak do 7 epizoda. Bilo bi iscrpljujuće
provesti sat i pol - dva u komadu u REM fazi, makar se i to događa.

Koliko moramo spavati? hmm...
To je isključivo individualna stvar, i stručnjaci tu ne vole davati neke
konkretne brojke. Dok je tebi možda dovoljno spavati 5 sati dnevno,
nekome drugome, tko ima istu građu, isto godina i istog je spola kao ti,
će trebati možda 9 sati spavanja da bi normalno funkcionirao psihički
i fizički...

Najbolje je spavati onoliko koliko nam je potrebno ;)

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimesub kol 21, 2010 2:25 am

Moj bivsi profesor latinskog tvrdi da on spava 4 sata dnevno . Sam se budi posle 4 sata , navodno je to postigao meditacijom .
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimesub kol 21, 2010 1:41 pm

Skulptura je napisao/la:
Legionar je napisao/la:
Je li moguće da je dugo sanjanje samo navika? Da je sve iznad 4h sna dnevno samo neiskorišteno vrijeme spavanja koje nije provedeno u REM fazi?
REM faza traje do oko sat i pol od ukupnog vremena spavanja.
Ona je serijal od 4, 5 pa čak do 7 epizoda. Bilo bi iscrpljujuće
provesti sat i pol - dva u komadu u REM fazi, makar se i to događa.
Sam si si odgovorio ;)
Kada bismo efektivno iskoristili vrijeme spavanja sveukupno bi trajalo 4 sata to s REM fazom. Tako barem neke znanstvene teorije kažu.

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimesub kol 21, 2010 4:03 pm

Legionar je napisao/la:
Skulptura je napisao/la:

REM faza traje do oko sat i pol od ukupnog vremena spavanja.
Ona je serijal od 4, 5 pa čak do 7 epizoda. Bilo bi iscrpljujuće
provesti sat i pol - dva u komadu u REM fazi, makar se i to događa.
Sam si si odgovorio ;)
Kada bismo efektivno iskoristili vrijeme spavanja sveukupno bi trajalo 4 sata to s REM fazom. Tako barem neke znanstvene teorije kažu.
Ne razumiješ. Nije bitna REM faza jer nas ona u principu niti ne odmara nego baš suprotno,
umara nas. Dok traje REM faza, sanjamo, no funkcija REM faze sna još nije shvaćena.
Postoji nekoliko teorija za koje se stvarno ne zna da li ima išta točno, ili je sve točno u njima.

Kao što sam rekao. Vremensko trajanje spavanja je individualna stvar i ne može se dati neka
konkretna brojka. I da si radio testove i shvatio da ti je potrebno samo 4 sata sna da bi
normalno funkcionirao, moglo bi se desiti da si se preko dana iscrpio više nego za ostale
dane, pa će ti tu noć trebati i više sna.

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimesub kol 21, 2010 4:49 pm

OK, razumijem što želiš reći. :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
mznida
Stanica



Male
Gemini Buffalo
Broj postova : 26
Age : 38
Registration date : 16.08.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimepon kol 23, 2010 5:57 pm

Pozdrav svima, imam jedan problem prije tri godine sam stalno imao lucidne snove svaki dan dok nisam ima taj posljednji san koji je bio jako strašan iako sam mogao kontrolirati razvoj sna ostao sam zatočen u tvrđavi bez vrata tj, lošiji ja i otada neme lucidne snove.Ali su mi se osjećaji nečije pisutnosti pojavili kao i predosječaji kada se nešo treba dogoditi.mislim da vas ima dosta koji ste uistinu nesto proživjeli ali nemozete reci jer vas je strah.
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimepon kol 23, 2010 8:14 pm

Kako mislis losiji ti? U snu si svesno "kreirao" losijeg tebe i zatvorio ga u tvrdjavu? Pojasni malo san.
Naravno da ima ljudi koji su nesto doziveli , ali ima i ljudi kojima je dosadno pa dolaze na ovakve forume i pisu gluposti. Zbog toga je tesko razlikovat te dve grupe ljudi study
[Vrh] Go down
lady_starstruck
Stanica
lady_starstruck


Female
Taurus Snake
Broj postova : 14
Age : 34
Location : split
Registration date : 09.03.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimeuto ruj 07, 2010 12:29 am

meni se prije par mjeseci dogodilo nešto čudno. nisam sigurna da li je to bio san...jer sam bila svjesna tih slika.
slike su mi bile kristalno jasne, i sad ih se sjećam u punom intezitetu.
sve je počelo tako da sam ''u snu'' (opet ponavljam ne znam što je to bilo) počela citirati ovo:

To become is just like falling asleep
You never know exactly when it happens
The transition
The magic
And you think, if you could only recall that exact moment
Of crossing the line
Then you would understand everything
You would see it all


ovo su stihovi pjesme animae partus, benda pain of salvation.
(cijeli album (zove se BE) govori o postojanju boga, interakciji boga i ljudi, ljudskoj pohlepi, zlobi, nastojanju da pokore svijet itd..)

nakon što sam to izrecitirala, glas radijskog voditelja marka anića s radio rive kaže mi ovo:
''i sada ćemo vas uvesti u taj magičan trenutak prijelaza'' (onako veselim tonom)

u tom trenu sam vidjela svemir (koji nije bio ni nalik slikama svemira koje sam vidjela, ovo vam ne mogu opisat riječima, nešto sasvim novo, neko skroz novo poimanje svemira), ali kao da po cijeloj glavi imam oči i vidim sve, ne moram se okretat, vidim svih 360 stupnjeva slike sasvim jasno.
zatim mi se na toj slici svemira počinje reflektirat obrisi satova, raznih satova, od malih ručnih, do zidnih, pa do nekih prastarih masivnih velikih poput ormara...
bili su smaragdne boje

to je to šta se tiče slika.

ali osjećaji..
osjećaj je taj koji me toliko prepao da sam mislila da će mi srce iskočit.
kad sam počela gledat sliku svemira oko područja srca je krenio neki intezivan osjećaj koji se širio po cijelom tijelu takvim intezitetom da sam mislila da se raspadam.
najčešće to opisujem kao da me nešto od tog mjesta, gdje je srce, počelo puniti ogromnom energijom.
nešto toliko strašno,a istodobno ne želim da prestane, ali me bilo strah i počela sam se očajnički trzat svjesna da ću se tako probudit.

ljudi moji zna li itko šta je to. bilo je prerealno da bih to smatrala snom.
kasnije noćima nisam smjela zaspat, jer kad krenem tonit u san, osjećaj se lagano vraća. i naravno počnem se trzat ko luda da prestane.
ako je tko imao slično iskustvo, pomagajte confused
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 29
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimeuto ruj 07, 2010 2:16 pm

Ja sam imao takvo slično iskustvo kada je umro moj prijatelj. Odnosno, imao sam taj osjećaj, baš isti kako si opisala, koji je krenuo od srca i počeo se širiti cijelim tijelom. No ja sam tada bio mali i nisam se bojao takvih stvari.
Tumačio sam da je to bila njegova poruka jer sam pritom i (također u polusnu) čuo da mi govori neke riječi, no zapravo, dok je on to govorio imao sam dojam kao da se ja njemu obraćam. Od tada sam bio sasvim smiren što se tiče njegove smrti.

Dakle, imali smo iste fizičke manifestacije, ali naše poimanje događaja je bilo drugačije. Očito smo se našli u nekom stanju svijesti u kojem smo primali iste frekvencije, ili kako da to već kažem, ali smo ih "obradili" drugačije jer se i mi kao pojedinci razlikujemo. Simbolom satova, svemira i radia Rive se nemoj zamarati u univerzalnom smislu, što oni općenito znače, nego ih posmatraj iz svoje, subjektivne perspektive.
Na dobar dio slika je utjecala i tvoja podsvijest, jer bi se čovjek s radia Rive mogao interpretirati kao netko tko nosi poruku, dok pjesma koju si čula za tebe vjerojatno znači nekakav kontakt s Bogom, shvaćanje Više sile. A vjerojatno si i imala nekakav intenzivniji kontakt s Njom :)

_________________
"Learn what is true in order to do what is right."
[Vrh] Go down
lady_starstruck
Stanica
lady_starstruck


Female
Taurus Snake
Broj postova : 14
Age : 34
Location : split
Registration date : 09.03.2008

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimeuto ruj 07, 2010 9:12 pm

tim simbolima se i ne zamaram jer znam što to sve znači. radio rivu sam previše slušala u to vrijeme, ovo recitiranje je zbog opčinjenosti BE albumom, a satove još nisam skužila, ali sam par dana kasnije saznala da je boja bikova smaragdna (bik sam po horoskopu) giba

kad sam došla k sebi pomislila sam da je neka vrsta astralne projekcije, ali nije...astralna, mislim, počinje nekakvim vibracijama pri odvajanju duhovnog od fizičkog tijela. tako da sam tu opciju odmah odbacila.

ali eto ako ništa, još je netko doživio taj osjećaj :P
[Vrh] Go down
MACICA
Višestanični organizam



Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 38
Age : 31
Registration date : 16.09.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimepet ruj 24, 2010 12:20 am

Mene zanima sto znace ponavljajuci snovi
ja svako pAr miseci sanjam isti san.
Ja sa obitelji na plazi. More je mutno
plavkasto-zelenkasto. Na plazi ima ljudi.
Pod obitelj mislim na oca i sestru a mama
je na plazi sunca se.
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimepet ruj 24, 2010 12:41 am

MACICA je napisao/la:
Mene zanima sto znace ponavljajuci snovi
ja svako pAr miseci sanjam isti san.
Ja sa obitelji na plazi. More je mutno
plavkasto-zelenkasto. Na plazi ima ljudi.
Pod obitelj mislim na oca i sestru a mama
je na plazi sunca se.

Uf ovo sigurno znaci nesto strasno.
[Vrh] Go down
MACICA
Višestanični organizam



Female
Aquarius Rooster
Broj postova : 38
Age : 31
Registration date : 16.09.2010

Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitimepet ruj 24, 2010 11:12 am

ej..
pripala si me znas
evo nisam too imala jaaaaaaako dugo
i sve je okej
i ide mi zivot na bolje
[Vrh] Go down
Sponsored content





Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Empty
PostajNaslov: Re: Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...   Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama... - Page 37 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Rasprava o snovima, lucidnim snovima, noćnim morama...
[Vrh] 
Stranica 37 / 42.Go to page : Previous  1 ... 20 ... 36, 37, 38 ... 42  Next
 Similar topics
-
» Heroj u snovima
» Rasprava o planetima

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Parapsihologija-
Forum(o)Bir: