Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj

Go down 
+7
biga
urbanaaa
Blizzard
Absynthia
Legionar
josip21
Athena
11 posters
Go to page : 1, 2  Next
Autor/icaPoruka
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimepet lis 30, 2009 11:19 pm

U Jutarnjem listu izišla je nova lovačka vijest o jutrošnjem ustrijeljenju jedinog albino mede u Hrvatskoj.

Dotični lovac LD-a Cvituša iz Lovinca, Ivica Miletić, ustrijelio je medvjeda sa visoke čeke, starog 4-5 godina i teškog 143 kg.
Smatra se da je riječ o smedjem medvjedu albinu koji je nastao slučajnom genetskom promjenom.
Stručnjak za medvjede u Hrvatskoj, dr. Huber, istaknuo je da je ovo prvi slučaj albino medvjeda na našim područjima u posljednjih 50-ak godina.

Lovac s početka priče priznaje da je bio iznenadjen činjenicom da je ustrijelio albino medvjeda, jer je smatrao da je nanišanio običnog mrkog medvjeda.
Pohvalio se kako će ući u hrvatsku lovačku povijest.

Njegove kolege iz LD-a ipak ne dijele njegovo oduševljenje, jer ipak se radilo o odstrijelu endemičnog primjerka.

U novinama su prikazane fotografije "ponosnih lovaca" sa ulovljenim plijenom, kao i začuđenih ličkih dječaka koji su željeli snimku uz ustrijeljenog medu, vjerojatno zadržati za uspomenu.

Pitam se kako je uopće moguće opravdati hvalisanje ustrijeljenja ne samo iznimnog životinjskog primjerka, već i mrkog medvjeda koji je zakonom zaštićena vrsta?
Kakva se poruka odašilje društvu?
Iskreno vjerujem da će organizacije za zašitu životinja i ostali nadležni reagirati, jer se radi, kako je konstatirao Jutarnji list o sramoti koja bi se trebala sankcionirati. no
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimepet lis 30, 2009 11:22 pm

ja taj lov nikad nisam kuzio...u cemu je fora....vidis jelana kako mirno pase i ti dodjes nanisanis ga i ubijes...i sta s tim....uuu jebote dozivljaja....bez veze....
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 30
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimesub lis 31, 2009 3:40 pm

josip21 je napisao/la:
ja taj lov nikad nisam kuzio...u cemu je fora....vidis jelana kako mirno pase i ti dodjes nanisanis ga i ubijes...i sta s tim....uuu jebote dozivljaja....bez veze....
ides Slažem se.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimesub lis 31, 2009 3:50 pm

josip21 je napisao/la:
ja taj lov nikad nisam kuzio...u cemu je fora....vidis jelana kako mirno pase i ti dodjes nanisanis ga i ubijes...i sta s tim....uuu jebote dozivljaja....bez veze....

Očito ne shvaćaš. Tip mora pokazati da je frajer svojoj okolini, da može 'prehraniti' obitelj. To se zove 'kompleks pračovjeka'.

Kod nas, tog tipa tapšaju po leđima, vani, globili bi ga da bi kreten morao prodati kuću i sve kaj posjeduje, em bi dobio i par godina u zatvoru. Kako mi se gadi više ova država.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimesub lis 31, 2009 3:57 pm

Ona prava lovačka društva se zapravo brinu o životinjama. Ima i kod nas jedno, te sam sudjelovao u izgradnji nekih staništa, to jest hranilišta. Ondje se tijekom zime nosi hrana tako da životinje mirno jedu. Moje hranilište koje sam radio je za fazane, tamo nosim kuruzu za vrijeme zime, a nešto rjeđe i po ljeti. Ima tako i za srne hranilište.
Lov u takvim društvima je zapravo za održavanje ravnoteže, a usput služi i kao rekreacija, jer lov na divljač nije nimalo lagan. Uglavnom, lovačka društva, barem kod nas, su povećala broj divljači, pogotovo srna i fazana brinući se na spomenuti način za njih, a da to sve ne otiđe predaleko, ide se u lov iz spomenutih razloga.

Lovaca ima i onih loših, koji tijekom lova ne brinu što gađaju i kako gađaju. Jer postoji i neko pravilo kako gađati srnu i ostalu divljač, tako da ju sigurno ubiješ, a ne da ju ozlijediš pa da pati još nekoliko dana prije nego ugine. Za spomenuti slučaj ne znam o kakvom je lovcu riječ niti kako se oni brinu tamo, ali nije mi drago kada se pohvali kako je ubio albino medu. Valjda i nije znao da je albino, no svejedno ne mislim da se sad tu treba nešto hvaliti.

Tako da... Lovačka društva su više prijatelji životinjama nego to neki žele priznati ili vidjeti, lako je moralizirati kako se to mogu ubijati životinje, uopće ići u lov i išta, međutim postoji feedback i razlog za to. A da postoje loša lovačka društva, postoje... Iako su sva ta društva dosta povezana i slična, ovisno o uvjetima pod kojima rade. U lovačkom društvu, gdje je moj stari recimo, strogo je zabranjeno ubijati ikakve životinje dok nije organiziran lov, a lov se organizira ovisno o spomenutim uvjetima, naročito ravnoteže. Bez tig društva brojnost divljači na određenim područjima bi se smanjila, pogotovo srna i fazana kod nas. Drugim riječima, da vlada kriza u brojnosti životinja, lov uopće ne bi bio organiziran.
[Vrh] Go down
Absynthia
Pračovjek



Female
Virgo Rat
Broj postova : 2346
Age : 39
Registration date : 01.12.2007

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimesub lis 31, 2009 4:46 pm

Omega je napisao/la:
Lovačka društva su više prijatelji životinjama

Bumo se posvađali.......
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 30
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimesub lis 31, 2009 4:49 pm

Absynthia je napisao/la:
Omega je napisao/la:
Lovačka društva su više prijatelji životinjama
Bumo se posvađali.......
Omega je argumentirao svoj post i iznio svoja iskustva. Možeš li ti argumentirati svoj stav?
Ako možeš, nema potrebe za svađom i zato je ovdje neće biti.
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimesub lis 31, 2009 5:10 pm

Slažem se s Omegom, znam ljude iz lovačkog društva blizu mene i brinu se za jednu predivnu šumu, od hranilišta do brige za otpad koji eventualno neki kreteni bacaju po šumi... rješavaju bijesne lisice, upozoravaju ljude na to...


evo još nešto što se tiće lova, dio jednog članka iz 2008.
Citat :
Koga love lovci

U posljednjih osam godina hrvatski lovci usmrtili su 27, a ranili 46 ljudi - od svojih kolega do slučajnih prolaznika. Incidenti u lovu redovito pune stranice crne kronike i sve to dobro je poslužilo aktivistima da nakon obrane prava životinja, ustanu i u zaštitu - ljudi
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimesub lis 31, 2009 5:29 pm

Absynthia je napisao/la:
Omega je napisao/la:
Lovačka društva su više prijatelji životinjama

Bumo se posvađali.......

Nema tu svađe, sudjelovao sam, znam kako to funkcionira i znam zašto sam to napisao. I ja sam veliki prijatelj životinja baš kao i ti i uvjeravam te da ovakve stvari zbilja ne bih napisao da si nisam to čvrsto dokazao.

Moj post nije bio obrana čovjeka koji je ubio medvjeda, već je bio kao malo proširenje pogleda na samu nastalu situaciju.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimesub lis 31, 2009 5:41 pm

No uostalom, ako je on uopće išao gađati mrkog medvjeda, već mu je to prijestup i pogreška te samim time to treba sankcionirati. On bi kao lovac trebao znati da pogotovo ne smije ubiti zakonom zaštićenu vrstu, a ako on ne zna koje vrste su zakonom zaštićene, a koje prevladavaju na njegovom području, tada nije uzoran lovac niti nije za lovca uopće, jer to su osnovne stvari koje svaki lovac treba znati. Možda je njihovo cijelo to društvo felšavo, no ne možemo to zaključiti na temelju danog teksta jer takve informacije lako mogu biti iskrivljene...
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimesub lis 31, 2009 7:02 pm

slažem se sa Omegom, nisam član lovačkog društva, al znam da su se mnoga društva posvetila očuvanju životinja, odstreljuju se samo bolesne i stare jedinke... a oko moje kuće vidim mnoge krivolovce i iskreno rađe bi ja lovio njih s puškom nego neke životinje...
a medvjed je zakonom zaštićen tako da ovaj 'lovac' nije smio upucat ništa što se zove medvjed a ni tog albina... možda je 'znalac' mislio da je medo bolestan ako je bijel....
[Vrh] Go down
Gea
Moderator
Gea


Female
Scorpio Snake
Broj postova : 10254
Age : 34
Location : Iznad Oblaka
Registration date : 21.04.2009

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimened stu 01, 2009 3:43 pm

mislim da se može naglasiti da lovačka društva nisu društva koja love iz sporta tj. ne ulaze u šuma pa gađaju što se kreće
moj pradjed je bio lovac i lovočuvar... i što mi je sve baka pričala.. upravo što je Omega napisao, brinuo se o životinjama u šumi i održavao neku ravnotežu (prveiše ičega šteti čitavoj zajednici, a ako šteti ljudima to se na žalost obično istrijebi), i liječio mlade jedinke ... kao što je mala srna cerek ta ga se nije previše bojala kad ju je pustio u šumu

a ovo s albino medvjedom - zbilja tko bi pucao iz čista mira u medvjeda scratch jedino ako ga je medvjed napao ili se ovaj prestrašio da bi to mogao učiniti...
a ovo hvaljenje... joj ne bi ja bila u povijesti pod nazivom Ubio jedinog albino medvjeda ... to je meni tragično no
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimened stu 01, 2009 3:52 pm

Medo valjda niti nije znao da je ovaj tamo. Na čeki dok se čeka divljač, treba biti jako miran, čak se ne smiju raditi nagli pokreti glavom. Nedaj bože da kihneš ili tako nešto. Ako dovoljno čekaš i imaš strpljenja, vidjet ćeš divljač kako prolazi. Ista je fora i sa šumom. Da se naslonimo na drvo i savršeno mirujemo, srne bi vjerojatno prošle pokraj nas. Jer mi dok ovako idemo normalnim koracima, one nas čuju i drže se 100-200 metara od nas, zato ih i ne vidimo i imamo dojam da su šume prazne. No nisu. Neki dan dok sam išao u berbu gljiva vidio sam mjesto gdje su se srne odmarale, bilo je negdje desetak udubina. Malo dalje našao sam još jednu grupu, također njih desetak.

Zato nekako ne vjerujem da je medo znao da ga je ovaj imao na nišanu...
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimened stu 01, 2009 6:39 pm

Omega je napisao/la:
Medo valjda niti nije znao da je ovaj tamo. Na čeki dok se čeka divljač, treba biti jako miran, čak se ne smiju raditi nagli pokreti glavom. Nedaj bože da kihneš ili tako nešto. Ako dovoljno čekaš i imaš strpljenja, vidjet ćeš divljač kako prolazi. Ista je fora i sa šumom. Da se naslonimo na drvo i savršeno mirujemo, srne bi vjerojatno prošle pokraj nas. Jer mi dok ovako idemo normalnim koracima, one nas čuju i drže se 100-200 metara od nas, zato ih i ne vidimo i imamo dojam da su šume prazne. No nisu. Neki dan dok sam išao u berbu gljiva vidio sam mjesto gdje su se srne odmarale, bilo je negdje desetak udubina. Malo dalje našao sam još jednu grupu, također njih desetak.

Zato nekako ne vjerujem da je medo znao da ga je ovaj imao na nišanu...
da, treba i spomenuti da životinje imaju isto tako jak osjet njuha, tako ako su lovci uz vjetar može ih poprilično točno locirat i onda se tim putem ne kreće...
a govori se da su imali dozvolu za odstrel jednog medvjeda, a oni ukukali albina... jbg... lovci su izjavili da im je žao al poslje *** nema kajanja...
[Vrh] Go down
urbanaaa
Čovjek
urbanaaa


Female
Scorpio Tiger
Broj postova : 3747
Age : 37
Location : Rijeka
Registration date : 24.09.2007

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimened stu 01, 2009 7:12 pm

^^baš to... pa kak ovaj lovac nije skužio da je medo malo drukčiji od drugih???
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimened stu 01, 2009 8:53 pm

urbanaaa je napisao/la:
^^baš to... pa kak ovaj lovac nije skužio da je medo malo drukčiji od drugih???
napisao sam u gornjem postu...
ne želim vrijeđati, al većina lovaca nisu baš načitani ljudi, niti ih to zanima...
koliko ja kužim albino bi trebao bit bijeli medo, možda je taj lovac mislio da je medvjed bolestan...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimened stu 01, 2009 9:15 pm

Athena, možeš li molim te dati link ili čak i sliku koja se spominje u uvodnom tekstu?
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 37
Registration date : 28.08.2009

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimened stu 01, 2009 9:36 pm

Omega je napisao/la:
Athena, možeš li molim te dati link ili čak i sliku koja se spominje u uvodnom tekstu?
evo iz net.hr-a... ima slika...(znam da nisam athena, al evo
lol! )
http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2009/10/29/0687006.html
[Vrh] Go down
Legionar
Moderni čovjek
Legionar


Male
Gemini Dog
Broj postova : 8711
Age : 30
Location : Negdje u mislima
Registration date : 27.07.2008

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimened stu 01, 2009 9:40 pm

Athena :P

Mislim da je lovac zabrijo da je ubio polarnog medvjeda. Mislim da bi tako bio ponosniji roll
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimened stu 01, 2009 11:25 pm

Hvala, Biga! 8)
Da, na fotki je albino medo, ali je zanimljivo da se o Jutarnjem pisalo o tome na puno kritičniji način. Sam lovac je bio oduševljen ulovom i hvalio se da će ući u lovačku povijest.

Očito je "promijenio ploču" bilo pod utjecajem ostalih članova LD ili kritika javnosti. misli
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimepon stu 02, 2009 1:01 am

Taj je onda stvarno mislio da lovi polarnog medvjeda 8)

Mislim da nije toliko ''nepismen'' pa da ne zna kako izgleda mrki medvjed, pa onda zamijeni mrkog sa ''polarnim'' i opravdava se da nije znao da se ipak ne radi o polarnom medvjedu... :P
[Vrh] Go down
neptun
Višestanični organizam
neptun


Male
Libra Tiger
Broj postova : 64
Age : 37
Registration date : 13.12.2009

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimened pro 13, 2009 10:01 pm

Ako nekog zanima,prije diskusije o lovu,odnosno lovstvu,uputno je informirati se o osnovama lovstva kao i lovnogospodarskoj osnovi,naglasavam ono "gospodarskoj",jer radi se o sasvim konkretnoj studiji bez lazne takozvane moralne demagogije samozvanih zaljubljenika zivotinja i prirode.Ukratko,bez lovaca,odnosno lovstva,koje danas cini znacajan segment u nasem eko sustavu,divljac u prirodi vise nebi opstala.To nije misljenje,vec rezultat ozbiljnog i dugotrajnog istrazivanja sto ga provode kvalificirani strucnjaci.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimened pro 13, 2009 10:07 pm

Dobrodošao, Neptune zubi

Slažem se s napisanim 8)
[Vrh] Go down
Aurora Borealis
Dinosaur
Aurora Borealis


Female
Scorpio Cat
Broj postova : 474
Age : 36
Location : Split/Sovinjak
Registration date : 25.06.2009

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimened pro 20, 2009 11:39 pm

a kako to divljač u prirodi ne bi opstala bez lovaca?
ako ljudi daju hranu divljim životinjama, one će se na to naviknuti, i očekivat će hranu. Tako se smanjuje njihov prirodni ngon za lovom i jednog dana postat će nesposobni za lov kao i sve kućne životinje. nema mi to smisla. majka priroda zna što čini,čovjek se ne bi trebao miješat u to
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitimepon pro 21, 2009 12:07 am

Aurora Borealis je napisao/la:
majka priroda zna što čini,čovjek se ne bi trebao miješat u to

Možeš li reći malo više o ovome? :)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Empty
PostajNaslov: Re: Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj   Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ubio jedinog albino medvjeda u Hrvatskoj
[Vrh] 
Stranica 1 / 2.Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» tko je ubio jfka ?
» Paranormalno u Hrvatskoj
» Izbori u Hrvatskoj

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Životinjsko carstvo-
Forum(o)Bir: