Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Osječanin za 3500 eura u Beogradu postaje djevojka

Go down 
3 posters
Autor/icaPoruka
Skulptura
Guardian
Skulptura


Male
Leo Buffalo
Broj postova : 6015
Age : 38
Location : Earth
Registration date : 05.09.2009

Osječanin za 3500 eura u Beogradu postaje djevojka Empty
PostajNaslov: Osječanin za 3500 eura u Beogradu postaje djevojka   Osječanin za 3500 eura u Beogradu postaje djevojka Icon_minitimened vel 28, 2010 1:48 pm

Osječanin za 3500 eura u Beogradu postaje djevojka

Naš zdravstveni sustav, tvrde stručnjaci, već godinama tjera hrvatske transseksualce da na operacije odlaze u Beograd ili Sloveniju, gdje sami plaćaju troškove liječenja i operacija koji ponekad dosežu i 10.000 eura.

Osječanin za 3500 eura u Beogradu postaje djevojka 120l1lg

'Od rođenja sam znala da sam drukčija od ostalih dječaka, no da sam transseksualna shvatila sam tek sa 16 godina', baršunastim, dubokim, ali ženskim glasom rekla je za Večernji list Aleksandra (19) iz Osijeka, koja će u travnju, nakon sedmomjesečne hormonske terapije, otputovati u Beograd, u Kliniku za spolni identitet, gdje će operacijom koja će je stajati 3.500 eura konačno 'postati' prava žena. Čim je shvatila da je djevojka 'zarobljena' u muškom tijelu rekla je majci da je odlučila promijeniti spol.
Kada je počela uzimati ženske hormone iz Zagreba je 'pobjegla' u Osijek, gdje je nitko nije poznavao, i počela živjeti kao djevojka. 'Najgore je bilo kada su hormoni tek počeli djelovati, jer sam izgledala ni muško ni žensko, pa su mi na ulici vikali 'pederu', prisjetila se i dodala da je to nije pogađalo jer 'seljačine' sve što im je čudno poistovjete s riječju 'pederčina'.

Od rođenja su joj se sviđale djevojke (podgrupa transseksualaca koja ima homoseksualne sklonosti), a dok je izgledala kao muškarac imala je veze i s heteroseksualnim curama, no ni jedna takva veza nije uspjela. 'One nisu bile zadovoljne jer su u meni tražile muškarca kakav ih je fizički privukao, a pronalazile su ženu', ističe Aleksandra. Danas ima djevojku i živi u lezbijskoj vezi.

'Uskoro idem na operaciju kojom će mi liječnici ukloniti penis, a kada to završi priču o transseksualnosti želim zakopati i ostaviti daleko iza sebe', priznaje Aleksandra i dodaje da jedino želi živjeti kao svaka druga djevojka. Iako se Aleksandrina priča o promjeni spola čini jednostavnom, ono s čime se u Hrvatskoj suočavaju rođeni u 'krivom tijelu' nije jednostavno.

Neki se moraju pomiriti da će život provesti u 'tuđoj koži'
Psihološku podršku zatražilo je 10-ak osoba, rekla je za Večernji list prof. Nataša Jokić Begić iz Centra za kliničku psihologiju, koja u Zagrebu održava grupu psihološke pomoći za šestero transseksualaca.
'Problemi do operacije promjene spola počinju kad pacijentu treba prepisati hormonsku terapiju koja će ublažiti ili potpuno ukloniti fizička obilježja spola u kojem je rođen. Stav većine naših endokrinologa jest: 'Zašto ću zdravoj osobi davati hormone', pa ako i pristanu prepisati terapiju, daju im je 'od oka', a sličan je i stav kirurga, koji se svodi na to da se pozivaju na medicinsku etiku i tvrde da ne mogu ukloniti zdravu maternicu i jajnike ženi, ili prostatu i penis muškarcu' objasnila je prof. Begić.

U grupi koju ona trenutačno prati transseksualne osobe su odrasli ljudi visokog stupnja obrazovanja, dvoje 19-godišnjaka, a po savjete dolazi i jedna majka 5-godišnjeg djeteta koje negira spol u kojem je rođeno. 'Velik broj djece koja pokazuju simptome poremećaja pod utjecajem odgoja i sredine u kojoj žive odraste u netransseksualne osobe', ističe prof. Begić. Oni u kojih transseksualnost ipak nadvlada boje se razotkrivanja i stigme.
'Većina ih odustaje od operativnih zahvata i pomiri se da će život provesti u 'tuđoj koži'', upozorila je mjerodavne prof. Begić.

-
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/osjecanin-za-3500-eura-u-beogradu-postaje-djevojka.html

Ovaj svijet nije normalan no

_________________
When you have eliminated all which is impossible, then whatever remains, however improbable, must be the truth.
[Vrh] Go down
Cinderella
Majmun
Cinderella


Female
Aquarius Cat
Broj postova : 1675
Age : 36
Registration date : 01.11.2009

Osječanin za 3500 eura u Beogradu postaje djevojka Empty
PostajNaslov: Re: Osječanin za 3500 eura u Beogradu postaje djevojka   Osječanin za 3500 eura u Beogradu postaje djevojka Icon_minitimened vel 28, 2010 2:37 pm

Kako je moj dečko rekao, to je sve stvar psihe. Mislim da je bolje da potraže psihološku pomoć, a ne da trče na operacije čim prije.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Osječanin za 3500 eura u Beogradu postaje djevojka Empty
PostajNaslov: Re: Osječanin za 3500 eura u Beogradu postaje djevojka   Osječanin za 3500 eura u Beogradu postaje djevojka Icon_minitimened vel 28, 2010 3:28 pm

Čini mi se da je djevojka od 19 godina još prilično nezrela da bi se odlučila na takav potez. no
Ipak, vjerujem da ima ljudi koji zaista osjećaju da se nalaze u koži osobe drugog spola, cijeli život. To je vjerojatno većini teško pojmiti.
Svakako da su nužni psihološki tretmani i razgovori, jer često osoba pogrešno misli da nešto želi, nekad se radi o nekom drugom problemu, koji se želi prikriti inzistiranjem na promjeni spola.

Smatram da je opravdano promijeniti spol, ako vlastiti spol nekom zaista onemogućuje normalno življenje i funkcioniranje.
Takve osobe ne osuđujem, jer njima je najteže funkcionirati samima sa sobom.
Ipak, mislim da se često puta radi samo o hiru, koji nije opravdan.
Zato bi se tome trebalo pristupati psihološki, vrlo pažljivo, prije nego se netko odluči za tako drastičan korak.kava

_________________
"Riječi…spajaju ljude kao mostovi, stvarajući u isto vrijeme između čovjeka i čovjeka nepromostivosti vrlo često dublje od najmračnijega ponora."
[Vrh] Go down
Sponsored content





Osječanin za 3500 eura u Beogradu postaje djevojka Empty
PostajNaslov: Re: Osječanin za 3500 eura u Beogradu postaje djevojka   Osječanin za 3500 eura u Beogradu postaje djevojka Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Osječanin za 3500 eura u Beogradu postaje djevojka
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.
 Similar topics
-
» Postaje li Google zla korporacija iz filmova?
» Djevojka u bijeloj haljini
» Djevojka u bijeloj haljini sa psom
» Na koju stranu se vrti djevojka

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  CE-4 prošireno :: Vijesti i zanimljivosti :: Zanimljivosti-
Forum(o)Bir: