Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Ženskaroši

Go down 
+6
Alpha
Fantom
Maria Elena
Armin od Irima
Chakotay
floridana
10 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimened srp 04, 2010 12:41 am

Mozda imas selektivno pamcenje :P
[Vrh] Go down
floridana
Legenda foruma CE-4
floridana


Other / Decline to state
Aries Tiger
Broj postova : 27984
Age : 62
Registration date : 22.09.2007

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimened srp 04, 2010 3:07 am

Armine, možeš obrniti situaciju. zamisli da imaš curu koja ima skoro sve muškarce za prijatelje na fejsu, i često odgovara na njihove sms-ove, a nekad se zezne i kaže ti drugo ime....a još si nešto k tome i načuo o njenom ponašanju. vjerujem da bi bio sumnjičav.
Alpha zivili
MoW, tip me je zaskočio na pm. nije išao direktno sa zahtjevom za prijateljstvo. ni ja ne prihvaćam osobu za prijatelja ako je ne poznam. vjerovatno je tip to skontao po broju prijatelja pa je računa idem ovim putem.
ajme Fantome, nisam lagala, napisala sam istinu i unatoč tomu vidiš šta mi se dešava. šta ću kad sam sva egzotična raspa nisam lepa al' što delujem zubi
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimened srp 04, 2010 3:09 am

Jedno je to kad se radi o pojedinoj osobi, ali na temelju nekoliko primjeraka generalizirati je suludo...
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimečet srp 22, 2010 4:49 pm

Pazite ovo:

Najnovija istraživanja sugeriraju da su u pravu oni koji kažu da su muškarci rođeni prevaranti. Na vjenčanju se zaklinju na vjernost, no studije ukazuju da se time opiru vlastitoj genetici.
Dr. Brenda Wade psihologinja i autorica knjiga o braku i vezama tvrdi da su svi muškarci skloni prevari. Sugeriraju to, navodi, i nova istraživanja. Prvo, švedskih znanstvenika koji su proučavali gene 552 para blizanaca te istraživanja na Sveučilištu Sjeverna Karolina koja ističu urođenu sklonost nevjeri kod svih muškaraca.

Istraživanje američkih znanstvenika sa Sveučilištu Sjeverna Karolina temeljilo se na razgovoru s muškarcima, prenosi Mondo. Oko 63 posto muškaraca priznalo je da redovno ili povremeno vara svoje žene, dok bi preostalih 36,3 posto bilo nevjerno ako bi imali dobru priliku. To što su dakle svi priznali sklonost nevjeri znanstvenicima je bila potvrda početne hipoteze da su muškarci genetski skloni mijenjanju seksualnih partnerica.

Švedski znanstvenici koncentrirali su se na samu kemiju mozga i pronašli da kemijski spoj u mozgu nekih muškaraca utječe na njihovu želju da imaju više partnerica. Oni su naime neskloni braku ili imaju vrlo loše veze.

Međutim, isto istraživanje pokazalo je i da se mozak može izvježbati kako bi odolio iskušenju. Švedski stručnjaci su zaključili da muškarci ne moraju varati, ali da moraju iskazati veću snagu volje kako bi ostali vjerni. (izvor)
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimepet srp 23, 2010 10:51 am

Baš sam se pitao koja je to zagrižena feministkinja pisala, jer kaže svi muškarci su..., ipak je malo pregeneralno ;)

Ali onda na kraju dođe rečenica da se ipak muški mozak može izvježbati da bi odolio iskušenju uz veliku snagu volje. Čini mi se da je poruka ženama/curama/suprugama da cijene to što ih njihovi dečki/muževi ne varaju, jer nama je to stvarno jako teško i moramo utrošiti puno voljne snage kako bi ostali vjerni zubi
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimepet srp 23, 2010 6:47 pm

Ne varanje se svakako treba cijeniti, jer je to pokazatelj da se muškarac zna suzdržati u svakoj prilici. Međutim, tu je problem u tome što onda prema ovoj studiji svi (skoro) bi prevarili svoju partnericu. A gdje je onda tu ljubav? Mislim da su Šveđani zaboravili na taj njima očito daleki pojam.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimepet srp 23, 2010 8:18 pm

@Mow, to ti je ono (znanstveno dokazano)- ljubav i seks nemaju veze jedno sa drugim. Izvrsno je kad se nadopunjuju, ali vrlo često mogu biti i neusklađeni.
Dakle, prijevara i ljubav također ne moraju imati poveznicu. miga
Definitivno ukazuju na probleme i krize u vezi (i to očito "razbuktale"), ali to je sve.
[Vrh] Go down
wanderer
Majmun
wanderer


Male
Cancer Cat
Broj postova : 1462
Age : 37
Registration date : 24.05.2010

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimepet kol 06, 2010 3:34 pm

Što na vise vrata pokucaš više će ih se otvoriti Ženskaroši - Page 2 659892
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimepon kol 09, 2010 4:18 pm

@Athena...dakle, rjesenje je jednostavno. Treba ih izjebiiiip do te mjere da im se vise ne mozde dignut kad izadju iz kuce kava
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimepon kol 09, 2010 4:56 pm

@Athena Možda. A možda prijevara i ljubav nemaju veze samo kod emocionalnih kretena. zubi

@Alpha Zanimljivo jednostavno rješenje. Svakako vrlo pragmatično. I nadasve korisno. cerek
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimepon kol 09, 2010 5:08 pm

@MoW...mislis da bi funkcioniralo?
[Vrh] Go down
MoW
Čovjek
MoW


Male
Libra Dog
Broj postova : 6339
Age : 41
Location : Zagreb
Registration date : 26.05.2009

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimepon kol 09, 2010 5:54 pm

Nope, mislim da ne bi. Ali dobar pokušaj. :)
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimeuto kol 10, 2010 1:25 am

Da, i ja mislim da ne bi. Zapravo ne znam kako zadrzati partnera zainteresiranog za jednu osobu ako on to sam nije tako odlucio.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimesub ruj 04, 2010 9:01 pm

Athena je napisao/la:
@Mow, to ti je ono (znanstveno dokazano)- ljubav i seks nemaju veze jedno sa drugim.

Ne znam je li uopće trebalo znanstveno dokazivati da ljubav i seks ne moraju imati apsolutno nikakve veze jedno s drugim, to je po meni samo po sebi razumljivo i jasno vidljivo scratch
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimesub ruj 04, 2010 9:17 pm

Blizzard je napisao/la:
Athena je napisao/la:
@Mow, to ti je ono (znanstveno dokazano)- ljubav i seks nemaju veze jedno sa drugim.

Ne znam je li uopće trebalo znanstveno dokazivati da ljubav i seks ne moraju imati apsolutno nikakve veze jedno s drugim, to je po meni samo po sebi razumljivo i jasno vidljivo scratch
Koristiš li razum i logiku, to je jasno, a umiješaš li previše emocija u logiku, tada to više nije to...
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimesub ruj 04, 2010 9:24 pm

To mi je onako. Šeće lijepa cura ulicom, prezgodna, i sad te kompići pitaju "Bi ju opalio?", a ti im kažeš "Ma ne bi, prvo bi 50 sati trebali filozofirati da ju malo upoznam, a onda bi ju opalio" zubi
[Vrh] Go down
Armin od Irima
Majmun
Armin od Irima


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 1091
Age : 34
Location : Zagreb
Registration date : 23.01.2010

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimesub ruj 04, 2010 9:29 pm

imaš i takvih XD
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 12:10 am

Teoretski i znanstveno dakako vrijedi ono da ljubav i seks nemaju veze jedno s drugim.
Ljubav aktivira potpuno drugi centar od onog seksualnog, ali ne da mi se sad tražiti detaljnije o tome.:P
Dakle, obično žene smatraju da prijevara ujedno znači da nema ljubavi, jer je njima obično potrebna neka emocionalna prisnost da bi se sa tipom upustile u seksualni odnos. Muškarci s druge strane laički rečeno imaju potrebu oploditi što više žena i to je znanstveno dokazano, ali dakako nije opravdanje za izlete. zubi
Postoji jako puno razloga zašto netko vara partnera, ali to je opet druga tema. kava
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 1:34 pm

Ali, gdje je onda tu ljubav? zubi
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 1:58 pm

Well... :P
Rekla bih da su razlozi individualni, ali ljudi nisu savršeni, kao ni njihove reakcije, isto vrijedi i za ljubavne odnose.
Dakle, svatko od nas se bori sa svojim "mušicama", egom, ponosom, razumom itd.

U ljudskim odnosima, nikad ne postoji savršena usklađenost i balans, koji funkcionira 100%. Da je tako, odnosi bi na temelju naše odluke bili gotovo besprijekorni, ali teorija je jedno, a praksa drugo.
Kad se radi o ljubavi, stvari su još puno krhkije, intenzivnije i dublje. Ponekad iz ljudi progovara povrijeđen ego, razočaranje partnerom, monotonija radi zanemarivanja odnosa...To su samo neki od primjera.
Rekla bi da se prijevara može dogoditi i u afektu, kad ljubav prema partneru bude kratkotrajno ili dugotrajno zasjenjena nekom od tipičnih ljudskih mušica. zubi
To ne znači da nje više nema, ali je balans u odnosu poremećen. Očito ukazuje na probleme u vezi, a mnogi ljudi radije posrnu pred njima i naprave nešto što nije poželjno u vezi, nego da probaju raditi na njima i spriječiti nepoželjne reakcije na probleme.
Moje viđenje je takvo. kava

Ne znam gdje bi se nalazila (skrila) ljubav za druge. scratch Da čujemo glas autora pitanja... 8)
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 2:12 pm

Mislim da si lijepo sklepala odgovor i pojasnila neke stvari. kava

Ja bi najkraće moguće rekao da je ljubav u "srcu", gdje i uvijek. A ukoliko je prijevara doista nedostatak ljubavi uvijek i svagda, to bi samo pokazivalo koliko je ljubav zapravo ovisna o mnogim drugim aspektima koji nas ispunjavaju, tj. da je ljubav ipak egocentrična emocija unatoč svemu onome kako bi prava ljubav trebala biti iskrena, samoispunjavajuća, ovakva, onakva i bla bla. 8)
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 2:24 pm

Hm...slažem se sa ovim što si napisao, kad razmislim. kava
Ako je ljubav zaista striktno vezana/ovisna o fizikaliji (seksu), to bi značilo da čovjek emocije čini ovisnima o tjelesnom aspektu. Tjelesno i nagonski ipak nema tu dubinu.
Mislim da fizički aspekt ipak ne bi trebao superioran emocijama u vezi, samim time niti ne mora biti manifestacija istih, već je u krajnjoj liniji ravnopravan.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 2:54 pm

Radilo bi se više o ovisnosti o vjernosti i poštovanju prema partneru, a u to, prema moralnosti našeg društva (da, našeg, nije svugdje tako), ulazi i ta fizikalija, seks, da partner/partnerica ne žele da ih ovaj prevari, tj. očekuju vjernost od partnera i da ih on samim time na taj način poštuje. Kada bi se desila fizikalna prijevara, tada to ne bi nužno bilo manifestirano na taj način, nego kao povreda vjernosti i poštovanja prema partneru. Dobro, muškoga bi više pralo ovo prvo, ipak je tu i neki ponos u igri XD
No mislim da si bila dobro rekla, da prijevara nije nužno nikakav gubitak ljubavi jer ljudima svakakve mušice padaju na pamet i iz različitih razloga. Netko može reći da je ljubav to, to, to i to, ali recimo po meni je definiranje ljubavi... ne znam, ne smatram to matematičkom jednadžbom.

Mi hoćemo, nećemo, taj fizički aspekt je uvijek u igri jer smo tako i odgojeni, takva je i kršćanska vjera. Drugdje, u Africi recimo, nije tako kao kod nas, takva monogamija za koju uostalom mislim da je protivljenje samoj ljudskoj prirodi, naročito muškoj. No dobro, ionako svatko gradi pogled na stvari onako kako mu paše i ima smisla.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 39
Registration date : 09.09.2009

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimened ruj 05, 2010 3:16 pm

S druge strane, kontradikcija je da fizička prijevara znači nedostatak ljubavi, a s druge strane onaj/ona s kojim/kojom ga je osoba prevarila ne mora biti njegova "nova" ljubav.
Dakle, rekla bi da u slučajevima prijevare dolazi do manifestacije ega onog koji vara, kojeg podredi tom zajedničkom ljubavnom odnosu u datom trenutku, radi nekog razloga.
Isto tako, često prevareni/prevarena ne može prijeći preko fizičke prijevare, jer se osjeća povrijeđen i izdan pa radi isto. Quid pro quo.
U oba slučaja, prevladava ego i ponos, ispred nekog zajedničkog odnosa i on ima konačnu riječ. To pak ukazuje na (ne)zrelost nekog odnosa (osoba) i nesposobnost osobe da se na adekvatan način nosi sa emocijama, prvenstveno dotičnom ljubavnom vezom.
Dakle, ljubav može egzistirati među njima, ali pitanje je na koji će se način ona manifestirati kroz taj odnos, koji često može imati nedostatke, bilo radi karaktera partnera, njihovih razlika ili nečeg trećeg. kava
Poanta, ljubav nije dovoljna za neki odnos, već je na njemu potrebno raditi da bi dobro funkcionirao. roll
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitimeuto ruj 14, 2010 12:52 pm

Sex zbilzava dvoje ljudi i stvara vezu kakvu ne stvara nista drugo. Sex je ono sto upravo cini razliku izmedju toga da li je neko dvoje ljudi par ili nesto drugo. Zato ne mogu reci da fizicko nema veze s emocionalnim. Mislim da ima.

A sto se zenskarosa tice...e, kod njih nema. Medjutim to je valjda neki poremecaj. Bolest ili nesto. Samo sto je drustveno prihvaceno pa se smatra "normalnim" i ne lijeci se.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Ženskaroši - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Ženskaroši   Ženskaroši - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Ženskaroši
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Ljubav-
Forum(o)Bir: