Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Omiljeni citati iz knjiga

Go down 
+18
Lady1
Faust
orca
Abarksas
Falco
Alpha
hromi
biga
Flamezar
InaNNaa
Zona
wanderer
Archangel
agnus_dei
Armin od Irima
Svjetloisjena
Chakotay
Gea
22 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
Autor/icaPoruka
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimeuto kol 17, 2010 10:51 pm

"Jesi li spašen?" upitao me je ortodoksni pop jednom prilikom.
"Spašen od čega?" pitao sam.
Našavši me bezvoljnim da se pridružim njegovoj uskoj interpretaciji istine, povikao je na mene ljutito:
"Ići ćeš u pakao!!"
"Pa što je pakao ako nije mučenje takvim štetnim emocijama kao ljutnjom?" odgovorio sam mu smješeći se, "Ja mogu tamo stići na kraju, ali ti si moj prijatelju već u njemu!"
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimepon ruj 20, 2010 10:13 pm

Ali čovjek nije stvoren za poraze. Čovjek može biti uništen, ali ne i pobijeđen.
(starac i more)
[Vrh] Go down
hromi
Dinosaur
hromi


Male
Capricorn Broj postova : 360
Location : Srbija
Registration date : 24.01.2010

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimepon ruj 20, 2010 11:28 pm

InaNNaa je napisao/la:
"Jesi li spašen?" upitao me je ortodoksni pop jednom prilikom.
"Spašen od čega?" pitao sam.
Našavši me bezvoljnim da se pridružim njegovoj uskoj interpretaciji istine, povikao je na mene ljutito:
"Ići ćeš u pakao!!"
"Pa što je pakao ako nije mučenje takvim štetnim emocijama kao ljutnjom?" odgovorio sam mu smješeći se, "Ja mogu tamo stići na kraju, ali ti si moj prijatelju već u njemu!"
Iz koje je ovo knjige?
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimeuto lis 05, 2010 4:32 pm

na ovoj temi sam se prvi put pojavila, a sad ću se s njom i vratiti....

biga, moram priznat da mi je sad baš neugodno.... nisam baš organizirana... naime, ovo je jedna od knjiga začinjenih takvim pesimizmom koje ja čitam u tolikoj mjeri da ih lopatom mogu zgrtat, a ono što me se posebno dojmi piskaram po raznim papirićima misleći da ću upamtiti autora i knjigu odakle sam to zapisala... nažalost, izgleda da proces starenja ide brže nego što sam ja mislila...
kad nađem odakle je, obavjestiti ću te, obećajem...

"Bila sam poput izgubljena mjeseca, čiji je matični planet nestao u nekom kataklizmičnom događaju iz filmova katastrofe, aki koji svejedno nastavlja kružiti uskom, malenom orbitom oko praznog prostora koji je za planetom preostao, ne mareći za zakone gravitacije."
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimeuto lis 05, 2010 5:06 pm

Dobrodošla nazad InaNNaa hug

Drago mi je da te ponovo vidim on line, baš smo se pitali gdje si se ti nama izgubila :)
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimeuto lis 05, 2010 5:23 pm

hvala chak, baš sam vas poželila....
pa dragi moj, preduga je to priča zašto sam izbivala, ugl.ništa lijepo...i nije baš za pohvalit se, to ću zadržat kao tajnu...
samo ću morat odat priznanje flo.... pogodila je.

ljubi
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimeuto lis 05, 2010 5:33 pm

Flo ima dobru intuiciju, bitno da si se ti nama vratila :)
[Vrh] Go down
Archangel
Pračovjek
Archangel


Male
Leo Rooster
Broj postova : 2973
Age : 42
Location : Leonberg
Registration date : 15.08.2009

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimečet lis 07, 2010 10:26 pm

Citat :
"Gospodo, neke od ideja koje sam iznio mnogima od vas izgledace tesko ostvarljive; ipak, one su rezultat dugotrajnog razmisljanja i rada. Vi biste im sudili valjanije da ste im posvetili svoj zivot, kao sto sam ja to ucinio. Sa idejom je slicno kao sa omamljujucom visinom na koju se penjete: isprva stvara nelagodnost i vi se bojite da cete pasti, sumnjajuci u sopstvene snage; ali, uskoro, udaljenost meteza zivota i uticaj visine koja pobudjuje hrabrost i odusevljenje, umiruje vasu krv; vasi koraci postaju cvrsti i sigurni, i vi pocinjete da vidite - zadivljujuce daleko." (Nikola Tesla)
Milovan Matic, Teslino prorocanstvo
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimepet lis 08, 2010 9:10 am

GRAD

Govoriš sam sebi: otputovat ću
U neku drugu zemlju, na neko drugo more,
U grad mnogo ljepši nego što je ovaj
Ikad mogao biti il što će ikad biti –
Gdje se svakim krokom steže omča:
Srce u pokopanom tijelu, istrošenom:
Koliko, koliko još moram biti ovdje
Zatočen u ovim sumornim krajevima
Banalnog duha? Kamo god pogledam,
Dižu se crne ruševine mog života.
Koliko sam samo godina ovdje proveo,
Trošio i rasipao, a ništa nisam stekao.
Nema druge zemlje, prijatelju, nema drugog mora,
Jer grad će poći za tobom: u istim ulicama
Vrtjet ćeš se bez kraja i konca, u istim
Duhovnim predgrađima klizit ćeš od mladosti do starosti,
U istoj ćeš kući napokon pobijeljeti –
Jer grad je ovaj kavez.
Nema bolje luke koja te čeka od ove,
Nema lađe da te primi – Ah! zar ne vidiš,
Baš ko što si sav svoj život upropastio
Na ovom jednom mjestu, upropastio si ga
Posvuda sada, na svoj kugli zemaljskoj?

Kavahis
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimesub lis 16, 2010 1:24 am

"Misli se, nesumnjivo, prenose u istoj mjeri u kojoj se stavraju i idu tamo kamo ih mozak šalje, po matematičkom zakonu koji upravlja topovskim zrnom kad iziđe iz cijevi. Djelovanja su različita. Ima slabih priroda u koje se misli zariju i upropaste ih, ali ima jakih priroda, lubanja s brončanim oklopom od kojih se tuđe volje odbijaju i padaju kao tane kada udari u zid; a ima i mekušaca u kojima tuđe misli izumiru, kao što granata ne eksplodira u mekoj zemlji kanala."




"Život je širi od svakog propisa. Moral je zamisao, a život je ono što biva. Kako da ga uklopimo u zamisao a da ga ne oštetimo? Više je štete naneseno u životu zbog spriječavanja grijeha, nego zbog samoga grijeha."
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimesub lis 16, 2010 1:31 am

"od početka čovjek objašnjava svoj život u vezi sa zemaljskim i svemirskim zbivanjem, a sve što se zove čarolija ili vjera u sile, sve se to rodilo od opasnih neizvjesnosti kakve muče neiskusnog majmuna kad je na početku svog ljudskog puta uznastojao da se snađe pod zvijezdama. I u čemu je najnedostojnija sramota raskola današnje pameti? U tome što se taj čovjek ne kreće više na početku svog majmunskog puta, što je iskusniji od svih svojih upokojenih pokoljenja, nestalih za poslijednjih 200 tisuća godina, a ipak mu se dobar dio svijesti vuče kao pogrebna sjenka oko misaone i moralne strvine vremena koje je već odavno crklo, te strši kao prnja i strašilo za intelektualne vrapce."
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimepet lis 22, 2010 12:44 pm

" Čovjek može podnijeti nevjerovatno i nemoguće,
napori duha mogu biti neočekivano veliki i daleko iznad snage.
Čovjek može udivljen da stane nad veličinom svoga djela i odricanja; mnogo
može duh, ali ne bez posljedica.
Ne podlegne, ali napukne nevidljivo i izgubi dragocijenu sadržinu,
ostane kao suha i prazna posuda,
i čovjek se može ponositi da je podnio sve, ali sreće nema, jer je izgubio sposobnost da se svom uspjehu raduje"
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimepet lis 22, 2010 12:46 pm

..."netko je rekao jednu riječ, običnu i svagdanju, a moji mrtvi uskrsnuše u meni.
Val me bola podiže i spusti. Razgovor teče dalje, a u grudima bolom boli..."
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimepet lis 22, 2010 1:15 pm

Ako mozete napisati i od kud je citat kad citirate :)
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimepet lis 22, 2010 1:21 pm

ovo što sam ja napisala je od Ive Andrića, ali nisam sigurna iz koje knjige, jer su njegove većinom sve ovako "turobne" scratch
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimepet lis 22, 2010 3:05 pm

"Istina je teška, ali za onoga tko ju prihvaća ona je oslobađajuća i ne samo oslobađajuća, ona nadahnjuje."
Neal Donald Walsch, Razgovori s Bogom III
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimepet lis 22, 2010 9:24 pm

"U svemiru ide sve kao navijeno po časovniku, samo kada pogledamo na naš sat otkrijemo da ga je pokvarilo magnetsko brdo vremena. Ne predviđam privremeno trenutak svoje smrti, koja mi izgleda kao udaljeno, izbrisano poglavlje, neki školj u magli, a čuo sam da ću umrijeti jednoga čudnovatoga i značajnoga dana kada ljepota izgubi milosrđe draži."



"Što dobijaju naši prijatelji praveći od nas jednu vječitu parodiju? Jer njima je, već dugo vremena, glavno da naša istinska i autentična bića preobraze u naše sopstvene karikature."


"Jer nam treba jedan nov svemir za našu ličnu upotrebu; treba da stvorimo za ovaj trenutak svoj filozofski sistem, ili jednu malu privremenu sintezu, pa makar ona vrijedila samo mjesec dana."


"...prijatelji nijesu bili prijatelji, dok su neprijatelji odista bili neprijatelji, jer su naškodili."


Tin Ujević, Autobiografski zapisi
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimepon stu 08, 2010 6:52 pm


"Tužno je ovo naše doba u kojem je teže razbiti jednu predrasudu nego atom. Cijepanje atoma promijenilo je sve osim načina na koji ljudi misle, i zbog toga danas plutamo prema katastrofi koja se ne da usporediti sa bilo kojom prijašnjom."

Albert Einstein
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimepon stu 08, 2010 7:01 pm


Mi smo ono sto mislimo,
posto smo postali ono sto smo mislili.
Kao sto tocak slijedi osovinu kola,
tako i tuga slijedi ruzne misli,
a radost slijedi cistu misao,
kao sjenka, vjerno prateci covjeka.


Buddha
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimened stu 28, 2010 9:31 pm

Jedan lijepi citat iz Razgovora s Bogom od N.D. Walscha gdje Walsch pita Boga zašto je život tako težak i odgovor koji je dobio:

"Manje bola bez više mudrosti poništava tvoju svrhu; ne dopušta ti da iskusiš beskonačnu radost, a to je Tko sam Ja.

Budi strpljiv. Ti stječeš mudrost. A tvoje radosti su ti sada sve više dostupne bez boli. Ti učiš da voliš bez boli, da pustiš bez boli, da stvaraš bez boli, čak i da plačeš bez boli. Da u stanju si čak i svoju bol podnositi bez boli..."
[Vrh] Go down
Zona
Pračovjek
Zona


Female
Leo Tiger
Broj postova : 2260
Age : 49
Registration date : 17.07.2010

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimepet pro 10, 2010 1:18 pm

''Kakvi su ljudi BOSANCI?
Pametni su ovo ljudi. Primaju nerad od Istoka, ugodan život od Zapada; nikuda ne žure, jer sam život žuri, ne zanima ih da vide šta je iza sutrašnjeg dana, doći će što je određeno, a od njih malo šta zavisi; zajedno su samo u nevoljama, zato i ne vole da često budu zajedno; malo kome vjeruju, a najlakše ih je prevariti lijepom riječi; ne liče na junake, a najteže ih je uplašiti prijetnjom; dugo se ne osvrću ni na što, svejedno im je što se oko njih dešava, a onda odjednom sve počne da ih se tiče, sve isprevrću i okrenu na glavu, pa opet postanu spavači, i ne vole da se sjećaju ničeg što se desilo; boje se promjena jer su im često donosile zlo, a lako im dosadi jedan čovjek makar im činio i dobro. Čudan svijet, ogovara te a voli, ljubi te u obraz a mrzi te, ismijava plemenita djela, a pamti ih kroz mnoge pasove, živi i nadom i sevapom i ne znaš šta nadjača i kada. Zli, dobri, blagi, surovi, nepokretni, olujni, otvoreni, skriveni, sve su to oni i sve između toga. A povrh svega moji su i ja njihov, kao rijeka i kaplja, i sve ovo što govorim kao o sebi da govorim....'' (Meša Selimović)

ides
[Vrh] Go down
Falco
Prašina



Male
Libra Horse
Broj postova : 3
Age : 33
Location : Pula
Registration date : 18.02.2011

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimepet vel 18, 2011 6:11 am

"Nece me stici smrt. Brzi sam za jedan bjes i prkos. Brzi sam od nje za jedno moranje i ljubav." - Ne sjecam se tocno knjige, ali citat je bio upecatljiv.
[Vrh] Go down
InaNNaa
Pračovjek
InaNNaa


Female
Taurus Tiger
Broj postova : 3112
Age : 37
Location : negdje u snovima
Registration date : 22.07.2010

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimened oľu 06, 2011 2:34 am

"Kao da me je ova velika srdžba očistila od zla, lišila nade, pred ovom noći punom znakova i zvijezda, ja sam se prvi put otvorio i predao nježnoj ravnodušnosti prema svijetu. Kad sam osjetio da je tako sličan meni, tako, jednom rječju, bratski, osjetio sam da sam bio sretan. Da se sve sruši, da se manje osjetim sam, nije mi preostalo drugo nego da poželim, da na dan mog smaknuća bude mnogo gledatelja i da me oni dočekuju s krikovima mržnje."

ljubim vas.. lovely
[Vrh] Go down
Abarksas
Dinosaur
Abarksas


Female
Leo Monkey
Broj postova : 382
Age : 31
Registration date : 27.02.2011

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimeuto oľu 08, 2011 12:50 am

“Don’t walk in front of me, I may not follow. Don’t walk behind me, I may not lead. Walk beside me and be my friend.”
Albert Camus

"Happiness is nothing more than good health and a bad memory.”
Albert Schweitzer

“Women are made to be loved, not understood.”
Oscar Wilde


[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitimesri kol 24, 2011 2:29 pm

"Neka Solomonov kostur spava u svojoj kamenoj grobnici skupa s prstenom kojega možda još uvijek nosi na kosti svoga prsta. Isus Krist je uskrsnuo od mrtvih, On živi. Uzmite jedan od srebrnih prstenova, kakvi se prodaju na ulazu u crkvu, s likom raspeća i deset pločica krunice. Ako ste vrijedni, nosite ga i bit će u vašim rukama djelotvorniji od izvornog Solomonovog prstena."- Eliphas Levi
[Vrh] Go down
Sponsored content





Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Empty
PostajNaslov: Re: Omiljeni citati iz knjiga   Omiljeni citati iz knjiga - Page 2 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Omiljeni citati iz knjiga
[Vrh] 
Stranica 2 / 3.Go to page : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Sajmovi knjiga
» Kolaborativna knjiga?
» * * * SAJAM KNJIGA * * *

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Svijet oko nas :: Svijet knjige-
Forum(o)Bir: