Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Zeitgeist

Go down 
+30
whitelady
Skulptura
guenhwyvar
Aurora Borealis
arhont
jedan_lik
tomi
Narayana
Berny_Sinara
zvezda
josip21
Shadowh86
gothic45
Sentinel
Q to the E
einstein20
Jaykof
Legionar
fastforward
alexx
razzor123
zagrepčanec
Annon Imus
davor1408
vladimir
cukr00
kayser
Svjetloisjena
Alpha
Makondo
34 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
Autor/icaPoruka
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimened stu 09, 2008 3:23 pm

Gledao sam to na rubu znanosti i moram priznat da me se dojmilo ...
Mogu ti dat par linkova (ne sad, jer sam na laptopu, a ne znam di sam iskopo te stranice) ...

Kad se vratim na komp (vjerojatno poslije ručka) dam t ilinkove ili čak otvorim novu temu o Vedskoj matematici negdi ...
Samo ne znam di, molim moderatore neka me usmjere (poput indigo djece xP)
Nadam se da se indigo ljudi neće uvrijediti
[Vrh] Go down
Jaykof
Pračovjek
Jaykof


Male
Gemini Goat
Broj postova : 2477
Age : 32
Location : Na temi za odbrojavanje do 21.12.2012.
Registration date : 30.07.2008

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimened stu 09, 2008 5:14 pm

[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Zeitgeist-promijenimo svijet zajedno   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimepon stu 10, 2008 4:32 pm

Pozz... Otvorio sam ovu temu jer sam vidio da je ovo jedan od rijetkih foruma gdje nema nista o tome... zeitgeist je dokumentarac koji u dva dijela razotkriva manipulaciju covjecanstvom i objasnjava kako bi nas planet mogao izgledati kada bi se svi ujednili i radili za sveopcu dobrobit covjecanstva,, u detalje objasnjava kako bi mogli koristit napredne oblike tehnologije i sacuvat zemljin okolis a zivjeti bolje nego sto smo ikad mogli zamisliti.. U filmu se govori o projektu venera koji je naklonjen svijetu bez monetarnog sustava i najvaznije bez novca.. tijekom filma otvaraju se nove sfere covjekove svijesti i kada pocnete razmisljati o tome , jednostavno ostanete fascinirani.. Dokumentarac razvrgava mocne korporacije koji stoje iza vecine svjetskih vlada i koji tako reci ucjenjuju vlade radi osobnog profita... U filmu su spominjani bankari,, kao sto je j.p. morgan i jos neki.. Moram vam reci da film pogledate objektivno i shvatit cete kako ste zavaravani tjekom zivota nekim laznim vrijednostima,, kao sto su novac, religija i jos neke... evo vam link za prvi dio zeitgeista...javascript:emoticonp('study')

http://video.google.com/videoplay?docid=3786895921955246232&ei=vmb2SIbaDIKg2gL4kaj3Dg&q=zeitgeist+hrvatski


prvi dio je cu komadu... dok drugi nazvan addendum ako zelite gledati s hrvatskim titlom morate gledati preko youtubea...

Pokret zeitgeist je u velikom zamahu i cak je otvoren site da bi se ljudi koji zele mogli pridruziti pokretu...na stranici imaju ponudena obadva filma ali sa srpskim titlom,, pa ko voli nek izvoli... pozzz study study study study
[Vrh] Go down
Q to the E
Riba
Q to the E


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 132
Age : 32
Location : Tu i tamo
Registration date : 09.09.2008

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimeuto stu 11, 2008 4:35 pm

pogledao film. kažu da je krščanstvo parodija na egipatsku religiju. grrrrrrr
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimesri stu 12, 2008 5:26 am

ne vele da je parodija,, nego daje dokaze da je krscanstvo skup mitova iz religija cijelog svijeta,,, sto je zaista tako.... kada sam pogledo film ,, nisam mogo vjerovat to o rleigiji... ali sam procito dosta toga iz povijesnih knjiga i shvatio sam da je to zaista tako... ne veli samo o religiji... veli i o drugim stvarima.. kao prijevarama ,, zabludama i drugim stvarima koje nam namecu ...
[Vrh] Go down
kayser
Moderator
kayser


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Age : 38
Location : Somewhere on the ice
Registration date : 03.12.2007

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimesri stu 12, 2008 4:31 pm

Citat :
Pozz... Otvorio sam ovu temu jer sam vidio da je ovo jedan od rijetkih foruma gdje nema nista o tome...

krivo si vidio, jer ako pođes na pdf misterije naći ćeš ga :)
[Vrh] Go down
kayser
Moderator
kayser


Male
Taurus Tiger
Broj postova : 1149
Age : 38
Location : Somewhere on the ice
Registration date : 03.12.2007

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimesri stu 12, 2008 4:42 pm

kayser je napisao/la:
Citat :
Pozz... Otvorio sam ovu temu jer sam vidio da je ovo jedan od rijetkih foruma gdje nema nista o tome...

krivo si vidio, jer ako pođes na pdf misterije naći ćeš ga :)

ne misterije nego manipulacija, kakva sam ja budala doh
[Vrh] Go down
einstein20
Višestanični organizam
einstein20


Male
Scorpio Cat
Broj postova : 49
Age : 36
Location : Vinkovci
Registration date : 05.11.2008

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimepet stu 14, 2008 8:06 pm

ma ja mislim da je zeitgeist luda stvar.... vidim da je tu neko napiso da lazu o centralnoj banci... sve sto je videno je istinito sto se tice centralne banke... sve je tako... varaju nas , karadu nas.. i cak je receno u projektu venera da u stvaranju tog novog sustava ne bi bilo politicara,, ekonomista mesetara... samo tehnicari koji zaista mogu poboljsati svijet.. a svi ovi tulci iz politike su bespotrebni.. tako da odpada i taj nwo o kojem pricate... vrijeme promjena je doslo i taj projekt venera ce jednom zaziviti.. ali ne jos... jos ce dosta vremene proci do tada... zavidim ljudima koji ce imat priliku zivit u to vrijeme.. pozz
[Vrh] Go down
Gost
Gost




zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimepet stu 14, 2008 9:15 pm

evo ja sam pogledo 1. film i jako mi se svidio,objasnjeno je dosta stvari a sad dali su istinite trebao bih provjerit iz drugih izvora.Tamo se spominje velika manipulacija putem medija,pa i taj dokumentarac je manipulacija.Lijepo je objasnjen dio o religiji,a dali je tocan svatko odlucuje za sebe.Moje misljenje je podjeljeno ,htio bi vjerovati u to a opet postoji neka sumnja da je dosta toga u filmu izmisljeno.
Sad skidam 2. film,jos samo 2 parta :cheers:
[Vrh] Go down
Svjetloisjena
Legenda foruma CE-4
Svjetloisjena


Female
Aquarius Dragon
Broj postova : 29065
Age : 59
Location : Zagreb
Registration date : 15.09.2007

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimepet stu 14, 2008 9:18 pm

Jaykoq je napisao/la:
Gledao sam to na rubu znanosti i moram priznat da me se dojmilo ...
Mogu ti dat par linkova (ne sad, jer sam na laptopu, a ne znam di sam iskopo te stranice) ...

Kad se vratim na komp (vjerojatno poslije ručka) dam t ilinkove ili čak otvorim novu temu o Vedskoj matematici negdi ...
Samo ne znam di, molim moderatore neka me usmjere (poput indigo djece xP)
Nadam se da se indigo ljudi neće uvrijediti

Temu o vedskoj matematici možeš otvoriti na Znanosti :)
[Vrh] Go down
Sentinel
Čovjek
Sentinel


Male
Gemini Dog
Broj postova : 4571
Age : 41
Location : Outa Space
Registration date : 04.02.2008

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimepet stu 14, 2008 11:40 pm

einstein20 je napisao/la:
Pozz... Otvorio sam ovu temu jer sam vidio da je ovo jedan od rijetkih foruma gdje nema nista o tome...

A čemu onda služi opcija search, gore, 3 slijeva, a 6 zdesna. zubo
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimesub stu 15, 2008 9:18 pm

Maloprije sam skinuo film sa torrenta sad ga idem pogledati
(imam i titlove yupi+yes) pa cu dat svoje komentare.

EDIT: evo upravo sada sam pogledao film, i jedino sto mogu reci je to da se film jednostvano ne moze opisati rijecima, jako mi se svidio i mislim da bi ga svatko trebao pogledati jer je svijet pun ljudi koji su doslovno hipnotizirani nebitnim stvarima a opet postoji caka jer kako mozes znati sto je prava istina u ovom svijetu, kako mi mozemo znati da takve filmove ne rade bas ljudi koji nas zele porobiti da nam usade razna misljenj da nas jos vise zbune da im se teze odupremo. Kad ja pogledam ucenike iz svog razreda vidim djecu koja se zamaraju nebitnom stvarima poput mobitela, i ostalih gluposti i nekad mi se cini da sam ja jedini od svoje generacije(od ljudi koje poznajem) koji razmislja o ovakvim stvarima i zalosti mi to kad vidim da informirana manjina ne moze utjecati na zatupljenu vecinu, jer ipak djeca su samo odraz odraslih ljudi u ovom svijetu.
[Vrh] Go down
Alpha
Admin
Alpha


Female
Aries Goat
Broj postova : 29076
Age : 45
Registration date : 30.09.2007

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimened stu 16, 2008 11:10 am

Spajam ovo sa prvotnom temom :)

_________________
Respect
[Vrh] Go down
fastforward
Riba
fastforward


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 119
Age : 38
Location : Rijeka
Registration date : 14.06.2008

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimesri pro 10, 2008 2:48 pm

Evo da i ja ponesto kazem o Zeitgeist-u. Nije da nekome nesto objasnjavam vec zelim samo rec svoj stav prema tome.

Kao prvo, opcenito, ljudi krivo protumacuju taj dokumentarac. Cilj Zeitgeist-a nije da ti kaze sta je dobro a sta je lose. Cilj Zeitgeist-a je da ti pokaze istinu kao takvu te da te dovede do tog stanja da ti zapravo shvatis sto si ti. Dakle, da se razumijemo, illuminati postoje. Novac je greska, Crkveni pristup kao takav opcenito je teska greska a mediji da ne pricam i za to ti netreba zeitgeist da bi to shvatio. Novac nikada u zivotu nisam volio, uvjek sam ga gledao na nacin da je to samo prolazno stanje moga zivota koje ce zavrsit kad tad. Tako mislim od svoje 7 godine pa i dan danas. Sve stane kad uzmes jedan dolar i iza njega vidis znak iluminata koji je defakto veci nego li novcanica i ka tome jos to vidis svojim vlastitim ocima. Znaci tu se ne radi o tome dali je to istina. Nazalost, koliko god da mi to ne htjeli, zavjera postoji i postojat ce dokle god se mi straha ne rijesimo kao takvi. To se mora desit pojedinacno u svakoj osobi kao takvoj. Zeitgeist te nista ne prisiljava. On kao takav ti samo pokazuje stvari kojih mozda nisi ni svjestan sto je 96% planeta.

To sto oni govore o tehnologiji, kao o cistoci i sve to skupa, ma nista od toga nema veze sa nicime. Poanta je shvatit sta je zivot, poanta je shvatit da mi ljudi KRIVO ZIVIMO opcenito te da sklad um, razum i ljubav prevladavaju dal to bilo u smislu tehnologije ili neceg 20toga. Tehnologija kao takva, pomaze ljudima a ne da ih baca u proslost i zaborav ako se bavis njome. Od svoje 10-te godine web sam developer i programiram web aplikacije. Takodjer zasto je receno da informaticari su tesko shvaceni u okolini? Zato sto mi nemamo horizonte kako ima vecina jedinki na ovom svijetu. Mi ne gajimo mrznje nikakve te smo svjesni i podosta mirni u svojoj masti koju smo razvili sami. Mi se igramo. Opcenito bavit se kompjuterima je isto ko da se igras vani na cesti auticima ili pjeskom. Nema tu negative, to je sreca zapravo jer se osjecas ko dijete koje svoju mastu moze predocit u stvarnost. Ma po cemu sam ja unisten recimo? Ja sam svjestan sam sebe te mogucnosti da tehnologija kao takva moze nama svima itekako pomoc u nasim "zivotima". Tu se ne radi o zabludi vec o cinjenicama kao takvima. No poanta je ta da se uz nju kao takvu, gleda na sve ocima ljubavi. Ako imas tu sposobnost, nema straha kojeg ljudi imaju od svega. Ako sa tehnologijom ne stvaras bombe i granate te avione koji su tu da bi unistili nesto vec recimo stvaras virtualne knjiznice pune znanja o svemu i svacemu. Kako li to moze biti ikako lose. Tehnologija je jedino put ka cistom zivotu i nicemu vise te ju treba gledat na taj nacin. Nema u njoj primitivizma, nema u njoj icega sto stvara strah jer ti si taj koji tu tehnologiju stvaras i ti sam stvaras taj strah protiv svega i svacega koji ti je nametnut do te granice da ti je postao urodjen. Zasto li je u tehnologiji sve vise i vise sve Open Source? Tocnije dozvoljeno da bilo tko modificira, vidi i radi sa time sta god da je volja, samo ostavi molim te to da sam i ja to radio a ne samo ti. Mislim, tu nema zavjere, to je cisto znanje onoga sta se desava ispod svega tj. ispod haube te tu nema nikakvih losih misli after all.

Ostalo smo mi. Tehnologija samo pomaze nama i nista vise. To dal smo mi bica kao takva koja ce sjedit na livadi, gledat zvijezde i jednostavno meditirat i osjecat se bolje. To je ono sto zapravo mi jesmo. No ja nikako ne zelim vise na livadu uzet knjigu i citat je tamo. To je unistavanje prirode. Od cega papir nastaje? Ma ja ne zelim unistit niti jednu pozitivnu stvar ovog svijeta. Virtualne recimo knjige ne unistavaju ako se proizvedu na adekvatan nacin. Nema muke tu. To je ta poanta zeitgeist-a kao takvog. Previse je negativan stav bacen na opcenito sve to. Mi i dalje jesmo to sto jesmo. Mi i dalje gajimo ljubav kao takvu i gajit cemo je sve vise i vise no tehnologija kao takva ce nam samo donjet neke stvari koje bi mi recimo voljeli imat no ne nesto sto mi trebamo. Mi ne trebamo nista.

No postoji druga teorija Zeitgeista kao takvog. Da malo pojasnim stvar.

Zeitgeist je napravljen da pokaze istinu kao takvu i stvarno bilo bi glupo pitati dali je to istina jer cim se pitate nesto to znaci da se dvoumite, cim se dvoumite znaci da ima straha u vama a strah je nesto sto se treba maknut iz nase svijesti. Te isto tako strah predstavlja istinu jer da nema straha, nebi bilo ni istine kod nas takvih. Zasto se bojite zeitgeist-a recimo, zato sto ne mozete u to povjerovat a tako jasno i kristalno to izgleda. To je strah od istine i tocka. Tu nema ali. Zasto se recimo osjecate nelagodno kad ste navecer vani sami, zasto imate cudne misli, jer se bojite istine onoga sta je oko vas a to sto vi mislite da je, u nekom obliku i je defakto oko nas. To se zove energija kao takva te stagod da ona bila, to je energija i sila.

No zeitgeist su izbacili New Age bica. New Age je takodjer na drugaciji nacin predstavljen u illuminatima a to je The New World Order. S toga te posto znamo da illuminati kao takvi svime kontroliraju, oni su dozvolili da se i The Secret i Zeitgeist i What the bleep do we know ( trosatni dokumentarac, cijeli ) izadju na vidjelo.

Dakle tu stoje 2 pitanja:
1.) Dali je to opet nova zavjera koju oni rade jer su se rodila indigo djeca kao takva te i kristalna pa shvacaju da monotersticki ( globalizacija ) odlazi ca pomalo pa zele preuzet opet i nastavit to sto su radili
2.) Da je jednostavno i njima vise dosta, da je jednostavno vrijeme da mi shvatimo tko smo mi jer nase doba je doslo tj. pocela su se radjat svjesnija bica kao prvo samoga sebe pa i citave okoline.

Sad, kad malo bolje u svemu tome pogledate. Ako zeitgeist prica o ljubavi te iskorijenju kao prvo straha, kao drugo navika, kao trece nametnutog razmisljanja. Ako nas zeitgeist dovodi do te svijesti da mi sami sebi kazemo , mi smo jedinke, ono sto mi mislimo to i jest to sto i je te da svako drugo bice kao takvo ima razlicito ali opet isto razmisljanje kao i mi jer nas veze sila, ljubav i snaga svijesti u kojem nema vladara, u kojem nema careva, predsjednika i svega ostalog te u kojem ce maleno bice kao takvo setat recimo citavim gradom samo bez straha od nasilja prema njemu, bez problema sta je obuklo i dali je doslovce ista obuklo na sebe, te dali je gladno ili nije te dal ga itko razumije ili ne. Ma di tu nije ljubav? Ako se radi na tome da The Venus Project kao takav je napravljen i sastavljen citav od nicega sto ce ugrozit zemlju kao takvu i poslat nas u propast.

Di su tu iluminati? Di je tu ista? Znaci teorija broj 1 od 2 moguce teorije doslovce otpada i ne postoji. Problem je u tome sto mi necemo dozvolit vise takve stvari ako the venus project starta a startat ce i vec je startao i to debelo.

Ovo je recimo moje iskreno vidjenje zeitgeista te njegove pouke koju on odasilje. Treba pogledat ispod haube svega da bi se poanta shvatila.
[Vrh] Go down
fastforward
Riba
fastforward


Male
Aquarius Buffalo
Broj postova : 119
Age : 38
Location : Rijeka
Registration date : 14.06.2008

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimesri pro 10, 2008 3:25 pm

einstein20 je napisao/la:
ma ja mislim da je zeitgeist luda stvar.... vidim da je tu neko napiso da lazu o centralnoj banci... sve sto je videno je istinito sto se tice centralne banke... sve je tako... varaju nas , karadu nas.. i cak je receno u projektu venera da u stvaranju tog novog sustava ne bi bilo politicara,, ekonomista mesetara... samo tehnicari koji zaista mogu poboljsati svijet.. a svi ovi tulci iz politike su bespotrebni.. tako da odpada i taj nwo o kojem pricate... vrijeme promjena je doslo i taj projekt venera ce jednom zaziviti.. ali ne jos... jos ce dosta vremene proci do tada... zavidim ljudima koji ce imat priliku zivit u to vrijeme.. pozz

To vrijeme se ved desava, to vrijeme pocinje zivjet itekako. To je nesto sto ima ljudi koji to jednostavno osjecaju. Recimo da ja to osjecam gadno u sebi zbog cinjenicnog stanja ovog svijeta te moje podsvijesti koja mi to govori koliko ovo god da to se mozda cini apsurdno no to je moj instinkt kojeg ja imam, stvar koja mene u zivotu uvjek pokusava zadrzat te svoje instinkte kao takve te misljenja o necemu putem njih smatram izrazito istinitim jer su se takvima do sada u vecini slucajeva i pokazala. Ne bojim ih se, te ih itekako slusam.

Svijet danas, dolazi do spoznaja boljeg zivota. Zasto li se je zeitgeist pojavio uopce i popularan je dosta pitajte se? Sve vise i vise ljudi ako primjecujete razmislja kako bi trebalo razmisljat a i ako ne, barem se trude tako razmisljat jer znaju da je to ispravno razmisljanje. Ima toliko gladi, diglo se toliko prasine u svijetu sa strane em humanitaraca em obicnih gradjana koji vide da nesto nije u redu i ne stima. Njima samo treba put pomalo pokazat kakav je zapravo i prihvatit ce ga. Poanta svega je to prikazat kad on to stvarno hoce, ne nametnut mu to jer onda on kao takav od toga stvori lose. Treba pustit da sami nadju svoj put. A ako cemo pogledat, put da glad nije ispravna stvar, put da unistavanje zemlje nije ispravna stvar, put da ubijanje i klanje nije rijesenje, put da ti svi zivi i nezivi govore budi to sto jesi zapravo te jos pun klinac faktora koji su danas prisutni dovest ce ljude do spoznaje necega veceg ako ih se pusti da se sami razviju.

Danas na svijetu zapravo je svaka druga osoba indigo. U hrvatskoj, svaka druga osoba je indigo. Svijest se dize, pocinju generalni prosvijedi okolo. Fali im samo jedna stvar a to je da shvate da trebaju krenut od samih sebe pa onda gledat na vise. Kad dodju do te spoznaje da nesto sa njima nije u redu, pocet ce trazit pocet ce primjecivat stvari, pocet ce uvidjat stvari behind the scene. To se vec itekako desava. I to sto su maye rekle za 2012 godinu izricito sam siguran da ce to biti godina u kojoj ce startat uzet cu to ovako metaforicki receno "Venus Project" koji kao takav ne mora biti to uopce. Dan kad padne u ocima ljudi novac kao takav. To ce bit dan preporoda a sve vise i vise ljudi MRZI a zapravo ne mrzi novac vec je tuzan zbog toga sto se desava od ovog sivjeta i di je novac kao takav glavna mana svega.

einstein20 stvari su krenule. To je garantirano i krenule su prije 30-tak godina. Tvoja vizija the venus projekta je odavno startala, samo sada, zbog svemoguce inflacije, stvar je krenula rapidno ka naprijed.

To sto ljudi misle nesto o smaku svijeta. Smak svijeta nabijen je sa strane medija i svih tih filmova koje gledas tipa Armageddon. No na kraju svih tih prica iz filmova. Sta se desi? Sreca, jer svijet nije unisten. To jako malo ljudi zapravo shvati. To je ono sto crkva radi kao i novac kao i mediji citavo vrijeme, to je to da ti oni nabijaju strah kao takav te smak svijeta je nesto sto smo mi izmislili, nesto cemu smo mi dali znacenje. Maye kao prvo uopce ne pricaju o smaku svijeta na taj nacin, smak svijeta kod maya zapravo znaci evolucija kao takva a ne komet koji ce nas zabit. 99% svijeta gleda krivo na taj pojam te samo traze negativu u recenim stvarima sa strane prijasnjih bica ovoga planeta a i sadasnjih jer zapravo mi smo svi jedna stvar. Zasto? Jer nam je strah usadjen u nase kosti kako bi se reklo.
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimesub pro 13, 2008 3:47 pm

4fastforward: ova dva posta sto sam sad procitao su najpametniji i najsmisleniji koje sam dosad procitao na ovom forumu a i opcenito, svaka ti cast sviđa mi se tvoj nacin razmisljanja.

Zeitgeist 2 nisam jos pogledao ali namjeravam, prvi mi se nastavak jako svidio a od drugog ocekujem jos vise, nego ako mi itko moze malo podrobnije opisat sto je taj projekt Venus bio bih mu jako zahvalan.

EDIT:Evo upravo sam zavrsio s gledanjem Zeitgesit Addenduma, ovaj drugi dio mi je jos bolji nego prvi, pogotvo zato sto je aktivniji od prvog i predlaze moguce rjesenje, nadam se da ce jednog dana taj Venus projekt zazivjeti, te da cemo nasoj djeci moci ostaviti svijet bez ikakvog zla.
[Vrh] Go down
Shadowh86
Višestanični organizam
Shadowh86


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 44
Age : 37
Registration date : 31.01.2009

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimeuto vel 17, 2009 6:11 pm

googlajte zeitgeist movement pa ceta odande doc do venus projekta i sve o tom projektu

A sto je zanimljivo Zeitgeist movement se prevodi na mnogo jezika da bi ih svi ljudi mogli citati i vidjeti istinu

Ja sam skuzio ovo sto govori zeitgeist tj venus projekt vec davno
Jedino sam se zacudio oko uzimanje energije iz zemlje
to mi je fenomenalno

Kad zivite na selu odsjeceni od civilizacije shvatite da vam priroda sve daje
Cak i istinsku srecu

koliko se vas popelo na neko brdo ili planinu i osjetilo vjetar kako puse?
Zatvorili oci o doslovce osjetili kako vjetar prolazi kroz vas

To je zakon osjecaj

Trebate probat ;)
[Vrh] Go down
razzor123
Riba
razzor123


Male
Libra Horse
Broj postova : 191
Age : 33
Registration date : 21.12.2007

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimeuto vel 17, 2009 10:15 pm

Shadowh86 je napisao/la:
googlajte zeitgeist movement pa ceta odande doc do venus projekta i sve o tom projektu

A sto je zanimljivo Zeitgeist movement se prevodi na mnogo jezika da bi ih svi ljudi mogli citati i vidjeti istinu

Ja sam skuzio ovo sto govori zeitgeist tj venus projekt vec davno
Jedino sam se zacudio oko uzimanje energije iz zemlje
to mi je fenomenalno

Kad zivite na selu odsjeceni od civilizacije shvatite da vam priroda sve daje
Cak i istinsku srecu

koliko se vas popelo na neko brdo ili planinu i osjetilo vjetar kako puse?
Zatvorili oci o doslovce osjetili kako vjetar prolazi kroz vas

To je zakon osjecaj

Trebate probat ;)
hahhaha :O ma neeeee,nikad nisam dozivio vjetar na planini,to je uistinu posebno iskustvo hahahahhaha.....salu na stranu, zašto oko sasvim običnih stvari raditi toliko napuhavanje...ono....vjetar prolazi kroz vas,jeste li probali i te prirodne spike xD-najnormalnija stvar, i postoji jako puno ljudi koji znaju uzivati u prirodi vjeruj mi
[Vrh] Go down
razzor123
Riba
razzor123


Male
Libra Horse
Broj postova : 191
Age : 33
Registration date : 21.12.2007

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimeuto vel 17, 2009 10:17 pm

i mislim da postoje puno bitnije stvari trenutno oko kojih bi se mogli zaokupirati,nego odmarat svoj ljeni ego na brdu xD
[Vrh] Go down
Shadowh86
Višestanični organizam
Shadowh86


Male
Scorpio Tiger
Broj postova : 44
Age : 37
Registration date : 31.01.2009

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimesri vel 18, 2009 2:36 am

nije odmaranje ega vec odmaranje duse

Barem meni
Sretan sam odmah

To je priroda :D :D
[Vrh] Go down
josip21
banned



Male
Libra Buffalo
Broj postova : 4822
Age : 50
Location : Kerumovo city
Registration date : 15.12.2008

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimened tra 12, 2009 11:29 pm

odavno nitko nije ovdje nista napisao.....
ja imam par pitanja u vezi filma i to o onom prvom dijelu o religiji...
znaci zanima me koliko su tocne one tvrdnje o kretanju sunca i zvijezda.....recimo....
1.u filmu se tvrdi da se 25. 12. tri zvijezde oriona i sirius poravnaju u crtu i da pokazuju tocno na mjesto izlaska sunca i da se tri zvijezge zovu tri kralja
2.i ono kad se tvrdi da se sunce 22.,23. i 24. kao prestane kretati i dosegne svoju najnizu tocku i onda 25. pocne da se uzdize na nebu i da se u to vrijeme sunce nastanjuje u podrucju juznog kriza ili crux
3.ili ono kad se govori o dobima kao doba ribe ili doba vodolije
[Vrh] Go down
zvezda
Guardian
zvezda


Female
Capricorn Rooster
Broj postova : 3245
Age : 42
Location : Gore
Registration date : 23.09.2007

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimepon tra 13, 2009 10:05 am

Poznata su mi i prva 2 tvrđenja, ali ne mogu dati nikakav nepobitni dokaz, iako lično smatram da je tako...
Što se tiče 3., to je opštepoznata podela... Ere, eoni ili doba kroz koja čovečanstvo prolazi... Npr. u doba Egipatskog procvata bili smo u eri bika, a sveti bik Apis se poštovao... U doba procvata Persije bilo je doba ovna, itd. Pesma "Age of Aquarisu" iz filma kosa i ceo hipi pokret označavaju ulazak u doba vodolije... Recimo, Sfinga je verovatno napravljena da obeleži godinu kada se sazvežđe Lava diglo, a postoje i sfinge sa glavama drugih životinja... itd. *

_________________
"...ja sam Bog, ja sam junak, ja sam filozof, ja sam Đavo i ja sam svet, a to je zamoran način da se kaže da ne postojim."
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimened tra 19, 2009 12:35 am

Ma danas sam opet prvi dio pogledao, jednostavno me baci u depresiju kad vidim kako smo izmanipulirani do daske, glupost je stvarno blagoslov.
[Vrh] Go down
Berny_Sinara
Pračovjek
Berny_Sinara


Female
Sagittarius Snake
Broj postova : 2704
Age : 34
Location : Zagreb :D
Registration date : 24.02.2009

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimened tra 19, 2009 12:50 am

gledam film ali vjerujem u Boga i u Isusa bez obzira sta bilo i kolko krivo bilo al da nesta ne postoji nebi se dogadjala ni cuda :)
[Vrh] Go down
gothic45
Dinosaur
gothic45


Male
Gemini Monkey
Broj postova : 359
Age : 31
Location : Ploče
Registration date : 02.11.2008

zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitimečet srp 02, 2009 10:34 am

Meni osobno najdraži citat iz Zeitgeista, u ovim rečenicama je potpuno opisano današnje društvo sa aspekta malih ljudi.

Citat :
"I don't have to tell you things are bad. Everybody knows things are bad. It's a depression. Everybody's out of work or scared of losing their job. The dollar buys a nickel's work, banks are going bust, shopkeepers keep a gun under the counter. Punks are running wild in the street and there's nobody anywhere who seems to know what to do, and there's no end to it. We know the air is unfit to breathe and our food is unfit to eat, and we sit watching our TV's while some local newscaster tells us that today we had fifteen homicides and sixty-three violent crimes, as if that's the way it's supposed to be. We know things are bad - worse than bad. They're crazy. It's like everything everywhere is going crazy, so we don't go out anymore. We sit in the house, and slowly the world we are living in is getting smaller, and all we say is, 'Please, at least leave us alone in our living rooms. Let me have my toaster and my TV and my steel-belted radials and I won't say anything. Just leave us alone.' Well, I'm not gonna leave you alone. I want you to get mad! I don't want you to protest. I don't want you to riot - I don't want you to write to your congressman because I wouldn't know what to tell you to write. I don't know what to do about the depression and the inflation and the Russians and the crime in the street. All I know is that first you've got to get mad. You've got to say, 'I'm a HUMAN BEING, Goddamnit! My life has value!!!


Zadnja promjena: gothic45; sub srp 04, 2009 11:20 am; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Sponsored content





zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Empty
PostajNaslov: Re: Zeitgeist   zeitgeist - Zeitgeist - Page 3 Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Zeitgeist
[Vrh] 
Stranica 3 / 5.Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: