Početna stranicaPortalPretraľnikLatest imagesRegistracijaLogin

 

 Europska unija

Go down 
+18
InaNNaa
Deti
Magic
Sin_Nanna
nesholo1986
Einar
Morn
Korplikan
orca
kika13
biga
Neo
Chakotay
Blizzard
MisteryManiac
Matrix
Athena
Black rainbow
22 posters
Go to page : 1, 2, 3  Next

Podržavate li ulazak Hrvatske (i Srbije, BiH i sl.) u Europsku uniju?
Da
Europska unija Icon_vote_lcap0%Europska unija Icon_vote_rcap
 0% [ 0 ]
Ne
Europska unija Icon_vote_lcap92%Europska unija Icon_vote_rcap
 92% [ 35 ]
Ne znam/ne zanima me
Europska unija Icon_vote_lcap8%Europska unija Icon_vote_rcap
 8% [ 3 ]
Ukupno glasova : 38
 

Autor/icaPoruka
Black rainbow
Stanica
Black rainbow


Female
Gemini Rooster
Broj postova : 18
Age : 30
Registration date : 06.06.2010

Europska unija Empty
PostajNaslov: Europska unija   Europska unija Icon_minitimepon stu 08, 2010 8:22 pm

Budući da se Hrvatska sve više približava očito neizbježnom ulasku u Europsku uniju, zanima me vaše mišljenje o njoj.
Podržavate li ulazak, zašto?
Smatrate li da Europska unija ima više prednosti ili nedostataka i koji su to?
Mislite li da će se ulaskom životni standard uistinu poboljšati ili je to sve samo manipulacija s ciljem povećanja kontrole nad stanovništvom?
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimepon stu 08, 2010 8:35 pm

Sličnu temu već imamo na pdf-u Politika.:)
Osobno, smatram da je EU realnost koja je neizbježna i da će imati neke pozitivne strane, ali i negativne.
[Vrh] Go down
Matrix
Žaba
Matrix


Male
Taurus Monkey
Broj postova : 215
Age : 43
Registration date : 26.11.2009

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimepon tra 25, 2011 9:38 am

To će se raspast kad mi uđemo u EU.

Francuska , Italija i Njemačka kao i ostale zemlje tu su pune stranaca i sad im dolazi val imigranata iz sjeverne Afrike i od tamo. To će bit puno ljudi koje je neimaština i životni uvjeti otjerala a kamo drugdje nego ovamo.

Sve će ić u Europa a za vašu informaciju samo u sjevernoj Africi živi 550 miljona muslimana od kojih jako veliki broj ako ne i skoro svi žive na rubu gladi a Europa im je tu preko puta , pogotov sada kad mogu neometano preko Libije , Tunisa upast u Italiju.

Europa se već raspada iznutra jer je Francuska ponovo uspostavila granicu s Italijom. Razlog su imigranti.

[Vrh] Go down
Matrix
Žaba
Matrix


Male
Taurus Monkey
Broj postova : 215
Age : 43
Registration date : 26.11.2009

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimepon tra 25, 2011 9:53 am

POSTAJEMO CENTAR ZA AFRIČKE IMIGRANTE?

Hrvatskoj stiže zahtjev iz Rima: Puni smo! Uzmite izbjegle iz Libije pa ćete brže ući u EU

U Bruxellesu se već duže vrijeme razmatra ideja da se na vanjskim granicama EU postave centri u kojima bi se zbrinjavale ilegalne izbjeglice iz Sjeverne Afrike. To je nužno, tvrde u Bruxellesu, budući da najugroženije države poput Italije, Grčke i Francuske više nemaju gdje s nesretnicima koji bježe pred ratom, ali i u potrazi za bilo kakvim poslom.

Izbjeglice su postale i golem politički, ekonomski i psihološki teret za Italiju: tisuće mladih nezaposlenih ljudi novo su opterećenje za domaće gospodarstvo, a dramatične slike spašavanja djece i žena te potresni prizori stotina ljudi koji su se utopili pred talijanskom obalom, veliko su breme i trauma za cijelu Europu.

Stoga Rim, Atena i Pariz vape za pomoći ostalih članica Unije, a pri tomu, tvrdi se u diplomatskim krugovima, računaju da će Hrvatsku relativno lako uvjeriti u potrebu otvaranja izbjegličkih centara budući da je pred završetkom pregovora te da joj je nužno potrebna pomoć svake članice EU.

http://www.jutarnji.hr/rat-u-libiji--hrvatska-preuzima-izbjeglice-iz-libije/940655/


Problem je što će se drama s izbjeglicama iz Afrike sve više zaoštravati. Statistike pokazuju da udio mladi ljudi do 30 godina u ukupnom broju stanovnika u arapskom svijetu najveći u svijetu te se kreće se između 45 i 55 posto. Procjenjuje se da će milijuni mladih Arapa u borbi za preživljavanje i posao krenuti preko Mediterana put Europe. Dakle, slijedećih desetljeća problem ilegalnih imigranata samo će rasti i stvarati sve veće probleme EU.

Stoga ne čudi što je Nicolas Sarkozy toliko inzistirao na osnivanju Mediteranske unije: među ostalim želio je i da se kroz nju rješava problem ilegalnih imigranata. Hrvatska će uskoro ući u EU pa će samim time postati i nova, poželjna izbjeglička destinacija.
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimepon tra 25, 2011 12:25 pm

ppise da donsi italiji gospodarske probleme, pa onda ce i nama a mi ih ionako imamo, europska unija je unija drzava u kojoj je glavni ilj da vece drave postanu sto zarvijenije, a manje da spadnu na glad i neimastinu i da pocrkavaju sto i je cilj iluminata
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimepon tra 25, 2011 4:15 pm

Je, odma sada odma idemo u EU, Finci žele izaći i imaju pravo. Ovako praktički da nemamo svoju vlastitu zemlju, skoro sve posjeduju stranci, a dok bude EU, tada nema granica i sumnjam da ćemo onda imati išta svoje. Svi nam budu gazde osim nas samih. Doći će Švaboš, izgraditi mega trgovačke centre i posrati sve baumaxe, pevece i ostale dreke koji postoje, a opstanak privatnika da i ne govorim.
[Vrh] Go down
Athena
Superforumaš CE-4
Athena


Female
Gemini Buffalo
Broj postova : 12351
Age : 38
Registration date : 09.09.2009

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimepon tra 25, 2011 4:42 pm

Koliko je znam, Baumax i jeste trgovački centar njemačkog vlasništva. scratch
Iskreno, mislim da će se unatoč presudama generalima vremenom smiriti negativne tenzije naspram EU i neminovno je da ćemo ući u EU.
Istina, doći će stranci, pokupovati hrvatske nekretnine (to već i sada rade miga), našu zemlju i ostalo.
Evo, sada smo gazde samima sebi pa također situacija nije bajna, naprotiv. Toliko o tome koliko smo zaista dobre gazde samima sebi.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimepon tra 25, 2011 5:40 pm

@Athena to što smo loši gazde ne znači da nam netko ima pravo uzeti državu. Vjeruj mi ovi iz EU su puno lošiji od ovih naših.
[Vrh] Go down
Blizzard
Superforumaš CE-4
Blizzard


Male
Sagittarius Snake
Broj postova : 15088
Age : 34
Registration date : 01.10.2007

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimepon tra 25, 2011 6:30 pm

Nije stvar prava, već pitanje koristi. Nijemci su imali dugove iz oba svjetska rata, a unatoč tome oni su i dalje svjetska velesila. A vidi nas, takva država, takvo more, takav potencijal, a nemamo ništa. Možda bi bilo bolje da vlast naše države predamo recimo Nijemcima jer će oni bolje izvući profit iz svega, a i mi skupa sa njima, dok će ovi naši sve pare dati sebi, a napredak ništa. :P
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimepon tra 25, 2011 7:32 pm

toliko puta prijeđena tema kava
trebamo izbjegavati EU i sve sto ima veze
s njom u jako širokom luku.
Žele nas samo da imaju mjesto za odlagati
otpad,probleme i nacionalne manjine.
[Vrh] Go down
biga
Pračovjek
biga


Male
Taurus Cat
Broj postova : 2861
Age : 36
Registration date : 28.08.2009

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimepon tra 25, 2011 8:10 pm

trebali bi uvesti ono kao na faceu "sviđa mi se"...
slažem se sa Neom.

Blizz, njemački policajac ima 4 000 eura mirovine. njemačka je sad najjaču financijska velesila u europi.
pogle samo ovaj slučaj.
kriza počela, GM iz amerike dao pare Jeepu a oduzeo Opelu. Angela vodi pregovore sa GM: kaže dajte vi nama Opel da bude u vlasništvu njemaca, mi ćemo ga izvući iz krize. GM odbija i za 15 dana dolaze financije iz amerike Opelu...

možda je ovo glupo reći, al u europi i nema ljudi kao što su njemci. ona uber rasa i nije bezveze misao, al je pretjerana...
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimepon tra 25, 2011 10:03 pm

biga je napisao/la:
trebali bi uvesti ono kao na faceu "sviđa mi se"...
slažem se sa Neom.

Blizz, njemački policajac ima 4 000 eura mirovine. njemačka je sad najjaču financijska velesila u europi.
pogle samo ovaj slučaj.
kriza počela, GM iz amerike dao pare Jeepu a oduzeo Opelu. Angela vodi pregovore sa GM: kaže dajte vi nama Opel da bude u vlasništvu njemaca, mi ćemo ga izvući iz krize. GM odbija i za 15 dana dolaze financije iz amerike Opelu...

možda je ovo glupo reći, al u europi i nema ljudi kao što su njemci. ona uber rasa i nije bezveze misao, al je pretjerana...

Hitler je to rekao na krivi način.
Umjesto uber rasa,trebalo bi se upotrijebiti
pametna i proračunata rasa.
Ako se izuzmu svjetski ratovi,Njemačka kao država ima
99%svjetlu povijest.
A i za 2. svjetski rat je kriv propali Austrijski slikar
Očito Austrijancima neid politika.
Nešto sam čuo da se Švarceneger planira kanditirati za nekoliko
visokih položaja u EU.
Enough said kava

P.S. Naravno da se slažeš samnom rofl2
[Vrh] Go down
MisteryManiac
Dinosaur
MisteryManiac


Male
Capricorn Pig
Broj postova : 381
Age : 28
Location : Nibiru
Registration date : 05.10.2009

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimepon tra 25, 2011 10:17 pm

ako HDZ ostane na vlasti ulaz je neizbjezan, ali zasad je 70% ljudi protiv ulaska u EU, a referendum se mora obavit, ali problem je sto ce oni stalno ponavvljat referendum dok nama ne dosadi glasat Protiv EU
[Vrh] Go down
Neo
Majmun
Neo


Male
Capricorn Tiger
Broj postova : 1051
Age : 37
Location : State of Columbia
Registration date : 02.08.2008

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimepon tra 25, 2011 11:59 pm

MisteryManiac je napisao/la:
ako HDZ ostane na vlasti ulaz je neizbjezan, ali zasad je 70% ljudi protiv ulaska u EU, a referendum se mora obavit, ali problem je sto ce oni stalno ponavvljat referendum dok nama ne dosadi glasat Protiv EU

Ma dok je bilotko na vlasti od nasih stranaka.
Nitko nema pojma,samo su jos vise sje*ali ovu drzavu.
Referendum se može,mislim svakih 18 mjeseci raditi.
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimened kol 07, 2011 8:44 pm

Ne volim puno pričati o EU, niti iskreno, previše znam o tome. Ali moram reći da mi nikada neće biti jasno zašto naši političari i općenito određeni dio naroda trči u jednu "zajednicu" kao što je EU kada smo tek '95 izašli teškom mukom iz jedne druge "zajednice"??
Zapravo, naravno, to je više iz političkih interesa. Ali narod?? Zašto ne razmišljaju svojim glavama?? Iskreno, ne volim previše politiku niti se previše kužim u te neke cake, ali eto... Moj otac je poginuo u ratu, i doista imam osjećaj da narod pljuje sada i po njemu i ostalim braniteljima... Kao da se ništa nije dogodilo.
Ne shvaćam zašto su jučer ljudi umirali za neovisnu Hrvatsku, da bi sutra ko muhe bez glave prodali ju bez problema....... Smisao?
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimened kol 07, 2011 9:24 pm

kika13 je napisao/la:
Zapravo, naravno, to je više iz političkih interesa. Ali narod?? Zašto ne razmišljaju svojim glavama??
Zato što je to puno lakše nego misliti svojom glavom i raditi ono što misliš da je najbolje. Prvo nema odgovornosti jer ako i pogriješe uvijek se mogu opravdati da to u stvari nije bila njihova ideja nego tamo nekih drugih koje su oni samo slijedili. A što se političara tiče, također je to njima puno lakše i puno atraktivnije. Realno ući u EU uopće nije teško, to su mogli odraditi političari koji imaju četiri razreda osnovne škole (doduše naši i jesu na toj razini). Mislim koliko je teško sastati se sa nekim političarom iz EU koji ti prenese sve što trebaš napraviti i onda ti napišeš izvješće da si upravo to učinio. Naravno nitko doista neće ići provjeravati na terenu da li je to i ostvareno. Da je tako onda mi nikada ne bi zatvorili poglavlje 23 jer u našem sudstvu i upravi se ništa nije promijenilo u zadnjih 10 godina. No to nije ni važno bitno da smo mi napravili jednu lijepu prezentaciju i to je sve super ;) To je naravno puno lakše nego doista pokrenuti gospodarstvo, stvoriti radna mjesta, smanjiti poreze i doprinose, povećati proizvodnju. To je teško i ovi polupismeni političari to ne mogu, jer kod toga nema izvješća da si nešto napravio nego to doista treba i funkcionirati, tj. ljudi doista trebaju i raditi, porezi trebaju biti niži i sl.

Eto zato mi idemo u EU, mislimo da će sve to za nas obaviti netko drugi, a toga naravno nema, samo što mi to ne znamo.

Žao mi je za tvog oca, on i drugi koji su ubijeni i ranjeni u ratu su doista žrtve, ne samo ratne nego i svih ovih događaja nakon rata tuzni
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimened kol 07, 2011 9:40 pm

Naravno..
Tužno je to sve, ali nadajmo se da će ljudi početi razmišljati svojim glavam jer je krajnje vrijeme.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimened kol 07, 2011 9:54 pm

Ma ti si mlada cura pa ne znaš, ali nemoj se nadati, ljudi su pasivni i to ne žele. Ja sam se prestao nadati da će se to ikada dogoditi, no zato se uvijek pozitivno iznenadim kad vidim nekoga da misli svojom glavom, a takvih ljudi ima, nema ih puno, ali ih ima i sa takvima je užitak pričati :)
[Vrh] Go down
kika13
PraGlodavac
kika13


Female
Aries Goat
Broj postova : 847
Age : 33
Location : Berry Pomeroy Castle
Registration date : 03.08.2011

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimened kol 07, 2011 10:03 pm

Iskreno, svjesna sam toga. Ponekad to kažem samo da se utješim ili jednostavno zbog te gluposti ostaneš bez komentara pa eto... :D
[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimesub ruj 10, 2011 9:12 am

Jedva cekam ulazak u EU te statistike referenduma.. konacno cu si moci otiskati majicu sa podatkom koliko hrvata nema mozak.

[Vrh] Go down
Korplikan
Pračovjek
Korplikan


Male
Pisces Monkey
Broj postova : 2002
Age : 32
Location : Hrvatska
Registration date : 22.03.2011

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimesub ruj 10, 2011 10:47 am

lolcina lolcina lolcina lolcina lolcina
Neće ni EU dugo, ako bog da. Samo se nadam nekom mirnom raspadu, ne treba nam WW III. Mada zašto i on ne bi bio, u europi se ratuje preko 2000 godina, sumnjivo je da se to sve smiri tako naglo zubi
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimesub ruj 10, 2011 5:51 pm

@kika ;)

orca je napisao/la:
Jedva cekam ulazak u EU te statistike referenduma.. konacno cu si moci otiskati majicu sa podatkom koliko hrvata nema mozak.
Ma za to ti ne treba referendum, uzmi broj Hrvata i oduzmi 100 tinjak ljudi i to ti je otprilike to. Referendum ti neće biti precizan jer onima koji će glasati za "ZA" moraš dodati i one desničare koji će glasati za "NE" ali iz potpuno drugačijeg razloga od tebe, no i oni ne upotrebljavaju mozak osim kada traže olovku da zaokruže HDZ na izborima ;)

Citat :
Neće ni EU dugo, ako bog da. Samo se nadam nekom mirnom raspadu, ne treba nam WW III. Mada zašto i on ne bi bio, u europi se ratuje preko 2000 godina, sumnjivo je da se to sve smiri tako naglo
rofl2 rofl2 rofl2


[Vrh] Go down
orca
PraGlodavac
orca


Male
Libra Dragon
Broj postova : 592
Age : 35
Location : Under the Guillotine
Registration date : 17.08.2011

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimesub ruj 10, 2011 5:58 pm

Definicija tog referenduma bi bila da dajes ljudima da si samostalno te demokratski oduzmu "demokraciju". No u biti vise od toga me samo jos zanimaju novi izbori te za koga ce ljudi opet glasati.. cak vise i od sprda 21.12.2012.

To ce biti onak .. >> e p i c <<.
[Vrh] Go down
Chakotay
Guardian
Chakotay


Male
Scorpio Dragon
Broj postova : 8409
Age : 47
Location : Zagreb
Registration date : 28.12.2007

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimesub ruj 10, 2011 10:37 pm

A čuj problem je u tome što će biti ponuđeno? Mislim da nećemo imati što izabrati.

Što se tiče EU i slobode, ne može nama nitko uzeti slobodu, jer je sloboda stanje uma i stanje duha.
[Vrh] Go down
Morn
Višestanični organizam



Male
Cancer Horse
Broj postova : 59
Age : 33
Location : 45°47'58.23 S 15°58'44.63 I
Registration date : 18.08.2011

Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitimesub ruj 10, 2011 10:48 pm

.


Zadnja promjena: Morn; uto ruj 13, 2011 4:14 pm; ukupno mijenjano 1 put.
[Vrh] Go down
Sponsored content





Europska unija Empty
PostajNaslov: Re: Europska unija   Europska unija Icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Europska unija
[Vrh] 
Stranica 1 / 3.Go to page : 1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Nova Balkanska unija
» Europska liga 2009/2010

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
CE-4 Misterije i neobjašnjivi fenomeni ::  Misterije i neobjašnjivi fenomeni :: Manipulacija-
Forum(o)Bir: